Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Capo Caccia

Capo Caccia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Alghero: Wycieczka łodzią po Zatoce Alghero ze świeżym lunchem

1. Alghero: Wycieczka łodzią po Zatoce Alghero ze świeżym lunchem

Przeżyj wycieczkę łodzią w Alghero i spróbuj swoich sił w wędkarstwie. Obejrzyj pokaz łowienia ryb prowadzony przez doświadczonego rybaka, zanim sam spróbujesz swoich sił. Delektuj się lunchem ze świeżo złowionych ryb i nurkuj w czystych wodach. Wejdź na pokład łodzi w Alghero, pięknym mieście w północno-zachodniej części Sardynii, i rozpocznij wędkarską przygodę. Obserwuj, jak szyper, doświadczony rybak, przeprowadza praktyczną demonstrację połowu z użyciem więcierzy w Zatoce Alghero. Zatrzymaj się, aby nurkować w krystalicznie czystych wodach i nurkować z rurką w morskim obszarze chronionym Capo Caccia. Zanurz się jeszcze bardziej w tradycji i kulturze tego miejsca, a złowione ryby będą serwowane bezpośrednio na pokładzie. Ciesz się lunchem serwowanym na pokładzie, opartym na lokalnym połowie dnia, w zależności od dostępności i obejmującym: pierwsze danie (z sosem krabowym, homarem, ośmiornicą lub sosem rybnym), drugie danie (mieszane smażone, ośmiornica z ziemniakami, sałatka z ośmiornicy lub ośmiornica agliata), woda, wino, kawa i napoje.

Porto Conte: Półdniowa wycieczka katamaranem z aperitifem

2. Porto Conte: Półdniowa wycieczka katamaranem z aperitifem

Wyrusz rano lub po południu z uroczej Marina di Porto Conte w północno-zachodniej Sardynii i przeżyj niezapomniane pół dnia w pięknym parku Porto Conte w Alghero na pokładzie katamaranu. Płynąc do imponującego cypla Capo Caccia, będziesz miał okazję podziwiać wybrzeże charakteryzujące się typowymi kolorami i zapachami bujnej śródziemnomorskiej makii. W końcu dotrzesz do pięknej Cala Dragunara, gdzie możesz cieszyć się relaksującą kąpielą i być kołysanym przez delikatne fale morskie. Aby Twoje wrażenia były jeszcze bardziej niezapomniane, załoga zachwyci Cię degustacją sardyńskich przysmaków w towarzystwie doskonałego białego wina. Jeśli chcesz odkryć urokliwe miejsca wzdłuż słynnej Riwiery Koralowej i oddać się zasłużonemu relaksowi z dala od codziennego stresu, nie przegap tej niezwykłej okazji! Aperitif obejmuje deskę wędlin i serów pecorino, kieliszek białego wina i wodę.

Alghero: Codzienne doświadczenie żeglarskie z lunchem na pokładzie

3. Alghero: Codzienne doświadczenie żeglarskie z lunchem na pokładzie

Dołącz do nas, aby przeżyć niezapomniane żeglarskie doświadczenie, odkrywając oszałamiające naturalne piękno wybrzeża Alghero, charakteryzującego się majestatycznymi klifami Punta Giglio i Capo Caccia, co czyni go jednym z najbardziej urzekających miejsc na Sardynii. Nasza trasa zaprowadzi nas do urokliwego morskiego obszaru chronionego Capo Caccia, znajdującego się na terenie Parku Przyrody Porto Conte. Po drodze zrobimy kilka strategicznie wybranych przystanków, aby zapewnić osłonę przed wiatrem i falami morskimi, pozwalając Ci w pełni cieszyć się otaczającym pięknem przyrody. Żeglowanie na żaglówce będzie centralnym punktem tej autentycznej przygody. Zatrzymamy się w odległych zatoczkach, dostępnych tylko drogą morską, dając Ci możliwość zanurzenia się w krystalicznie czystych wodach i odkrywania małych morskich jaskiń. Na lunch zatrzymamy się w zatoce Porto Conte, robiąc najdłuższy przystanek dnia, aby zaserwować lunch gotowany bezpośrednio na pokładzie z lokalnych typowych produktów. Na pokładzie będziesz mieć dostęp do masek i fajki do nurkowania, a także deski SUP dla dodatkowej przygody. Nasz niedawno zbudowany statek został zaprojektowany z dużą ilością przestrzeni na świeżym powietrzu i układem stworzonym z myślą o eksploracji morskiej w stylu i komforcie. Dwie przytulne kabiny dla gości i pokładowe WC przyczyniają się do zapewnienia relaksujących wrażeń. Dla nas ważne jest, aby wspomnienie Twojego dnia na łodzi było przyjemnie niezapomniane.

Alghero: Wycieczka rowerowa po tajnych plażach

4. Alghero: Wycieczka rowerowa po tajnych plażach

Odkryj piękno Parku Regionalnego Porto Conte w północno-zachodniej Sardynii podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Eksploruj ten dziewiczy obszar w towarzystwie lokalnego przewodnika, który pomoże Ci odkryć śródziemnomorską roślinność, naturalne jaskinie i zatoczki wypełnione krystalicznie czystą wodą. Podróżuj wspaniałymi szlakami rowerowymi, które łączą przyrodę i historię. Odwiedź jedną z największych osad wojskowych z czasów II wojny światowej, ze stanowiskami na broń, bunkrami, tunelami, a nawet koszarami. Podziwiaj zatokę Porto Conte i Capo Caccia z wyjątkowej perspektywy. Pod koniec wycieczki udaj się do lokalnej kawiarni na degustację lokalnych produktów.

Alghero: całodniowa wycieczka żeglarska

5. Alghero: całodniowa wycieczka żeglarska

Wyrusz na najbardziej wysunięty na zachód przylądek Sardynii na pokładzie wygodnej i eleganckiej żaglówki, aby przeżyć niezapomniany dzień zanurzony w błękitnym Morzu Śródziemnym. W tym obszarze wybrzeże charakteryzuje się obecnością klifów zwisających nad morzem, z których roztaczają się piękne widoki. Jeśli masz szczęście, podczas zajęć delfiny będą się bawić, dodając dodatkowej magii do całego doświadczenia. W trakcie wycieczki będzie kilka przystanków, takich jak Zatoka Pischina Salida i Capo Galera, gdzie będzie można popływać, ponurkować lub po prostu odpocząć. Piękny dzień do dzielenia się z przyjaciółmi lub rodziną Twój lunch Lunch serwowany na pokładzie obejmuje: przystawkę złożoną z pysznych crostini z prosecco lub napojem bezalkoholowym; pierwsze danie zwykle owoce morza, wino, napoje bezalkoholowe, woda, kawa i digestif. Trasa alternatywna Jeśli planowana trasa nie jest możliwa ze względu na zaporowe warunki morskie, zaproponowana zostanie równie imponująca trasa wzdłuż wybrzeża Bosa z przystankami w Le Croci, La Speranza i Cala Buranti.

Rejs wycieczkowy łodzią po Alghero

6. Rejs wycieczkowy łodzią po Alghero

Wycieczka z kierowcą. Krystalicznie czyste morze zanurzone w całkowicie nieskażonej przyrodzie. Będziemy robić wycieczki snorkelingowe. Doświadczenia wędkarskie Aperitif na pokładzie Czas spędzony w różnych zatoczkach: ¾ godziny PORANNY PLAN ZWIEDZANIA 09:30: wypłynięcie łodzią Mar Sea 120 sport z przystani Porto Conte do centralnego pomostu nr 12. Nasi przewodnicy zabiorą Cię do odkrywania parku przyrody Porto Conte wśród najpiękniejszych zatoczek i majestatycznych klifów Capo Caccia. W Ciaf Ciaf zatrzymasz się na nurkowanie z rurką i podziwianie morskiej fauny i flory. 12.00: Aperitif na pokładzie z lokalnymi produktami i winami. 1.00 pm: Powrót (orientacyjny) do przystani Porto Conte. POPOŁUDNIOWY PLAN ZWIEDZANIA 15:00: wypłynięcie jachtem Mar Sea 120 sport z przystani Porto Conte do centralnego molo nr 12. Ciaf Ciaf zatrzymuje się na snorkeling i podziwianie morskiej fauny i flory. 6.00 pm: Aperitif na pokładzie z lokalnymi produktami i winami. 18.30 Powrót (orientacyjny) do przystani Porto Conte

Alghero - niezapomniana wycieczka żaglówką z lunchem

7. Alghero - niezapomniana wycieczka żaglówką z lunchem

Przeżyjesz wyjątkowe doświadczenie, żeglując po krystalicznie czystych wodach zatoki Alghero. Nie uwierzysz własnym oczom podziwiając dziką i dziewiczą przyrodę! Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł podziwiać taniec delfinów. Będziesz miał okazję podziwiać chronioną przystań w zatoce Porto Conte z jej bezcenną różnorodnością ryb. Będziesz nurkować z rurką przy użyciu dostarczonego przez nas sprzętu lub wybierzesz się na przyjemną przejażdżkę z dużym supem. Wreszcie, doskonały lunch oparty na typowych lokalnych produktach zachwyci Twoje podniebienie. Tempo, relaks i zabawa będą bohaterami tego dnia.

Alghero: Cały dzień na katamaranie w parku przyrody Porto Conte

8. Alghero: Cały dzień na katamaranie w parku przyrody Porto Conte

Wejdź na pokład katamaranu i odkryj Park Regionalny Porto Conte w pięknym Alghero, położonym na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii. Zaczynając od uroczej Marina di Porto Conte, wybierz się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zatoki, podziwiając imponujące klify Capo Caccia. Pierwszy przystanek zabierze Cię na kąpiel w krystalicznie czystych wodach Cala Inferno, prawdziwego raju do snorkelingu dzięki skalistemu dnu morskiemu bogatemu w życie morskie. Kontynuując nawigację, dotrzesz do Cala Dragunara, gdzie zostaniesz rozpieszczony pysznym lunchem z przysmakami z owoców morza. Nie przegap tego niezwykłego doświadczenia z katamaranem, wyjątkowej okazji do odkrycia ciekawostek, naturalnego piękna i chwil czystego relaksu wzdłuż wybrzeża Alghero! Plan zwiedzania obejmuje co najmniej 2 przystanki gwarantowane w następujących punktach: Cala Inferno i Dragunara Cove. Plan zwiedzania i przystanki mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i decyzji skippera. Aperitif obejmuje deskę wędlin i serów pecorino, kieliszek wina i wodę. Lunch obejmuje pierwsze danie z linguine z małżami, drugie danie z krewetkami w zielonym sosie z czosnkiem i pietruszką, owoce sezonowe, sardyńskie desery, kawę, digestif mirtowy i kieliszek białego wina.

Alghero: Coasteering w Cala Dragunara w parku Porto Conte

9. Alghero: Coasteering w Cala Dragunara w parku Porto Conte

Zaledwie kilka kilometrów od Alghero, w północno-zachodniej części Sardynii, w środku Parku Regionalnego Porto Conte można przeżyć ekscytującą przygodę z przejażdżkami górskimi. Zaczniesz od Cala Dragunara, ładnej piaszczystej zatoczki położonej po wschodniej stronie Capo Caccia, aby kontynuować podróż wzdłuż wybrzeża, gdzie możesz nurkować w krystalicznie czystym morzu Morskiego Obszaru Chronionego, odwiedzić jaskinie i wąskie zatoczki, a nawet przeżyj dreszczyk emocji podczas zjazdu na linie tuż nad szmaragdowym morzem Capo Caccia. Jeśli nigdy nie robiłeś tego rodzaju doświadczeń, nie martw się: to doświadczenie jest również odpowiednie dla początkujących. Podejmij wyzwanie i podnieś poziom adrenaliny dzięki tej przejażdżce kolejką górską! Czas trwania całej wycieczki to 3 godziny, z czego dwie spędzamy na morzu. Wzdłuż trasy, z nadbrzeżną zabudową o długości około 500 metrów, znajdują się nurkowania na różnych wysokościach, zjazdy po linie oraz wizyty w malowniczych i ekscytujących jaskiniach morskich. Karta danych technicznych: - Czas trwania szlaku morskiego: 2:30 godz - Zagospodarowanie szlaku morskiego: 500 m - Wysokość nurkowań (opcjonalnie): 1-6 m - Wysokość zjazdów linowych (opcjonalnie): 12-15 m - Czas powrotu na szlak: 20 minut

Alghero: Odwiedź Ekomuzeum Porto Conte Park

10. Alghero: Odwiedź Ekomuzeum Porto Conte Park

Zanurz się we wspaniałym parku Porto Conte, pośród różnych miejsc tworzących Ekomuzeum, zaledwie kilka kilometrów od miasta Alghero. Ogromne dziedzictwo przyrodnicze, środowiskowe, architektoniczne i kulturowo-historyczne, które od miasta, wkraczając w głąb lądu i wzdłuż wybrzeża, bogatego w zatoczki i plaże, dociera do geolokalizacji Capo Caccia, słynącej ze spektakularnego punktu widokowego Foradada, z którego wyjątkowe i sugestywne trasy przeznaczone są dla entuzjastów i gości w każdym wieku. Prawdziwe skansen ekologiczny, dynamiczne ekomuzeum, które można zwiedzać na różne i spersonalizowane sposoby, zgodnie z oczekiwaniami tych, którzy chcą zaryzykować i nurkować na chronionym terytorium bogatym w wielotysięczną historię: z dowodów Neolit, cywilizacja nuragijska, Cesarstwo Rzymskie, historia obcych dominacji, świadectwa II wojny światowej, aż po dzień dzisiejszy. Spędzisz dzień na naturalistycznym obszarze, który kryje dziedzictwo kulturowe i historyczne czekające na odkrycie. Ekomuzeum składa się z kilku części: - Casa Gioiosa z muzeum pamięci związanym z historią przemian rolniczych obszaru, parkiem tematycznym i wystawą sztuki poświęconą książce „Mały Książę”, wciągającym i emocjonalnym tunelem (Teleia) poświęconym środowiskom morskim; - M.A.S.E. muzeum poświęcone pisarzowi Antoine’owi De Saint Exupèry’emu; - Mapy. muzeum przyrodniczo-historyczne położone na cyplu rzadkiego piękna Punta Giglio; - Oaza „Le Prigionette”, z której rozpoczynają się szlaki przyrodnicze i historyczne, które można zwiedzać pieszo, rowerem, minisamochodem i rowerem elektrycznym; - Rzymska willa Sant'Imbenia, dowód przejścia cywilizacji rzymskiej w Alghero.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Capo Caccia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Capo Caccia? Kliknij tutaj.