Canterbury – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Londynu: Białe Klify Dover i Canterbury na jednodniową wycieczkę

1. Z Londynu: Białe Klify Dover i Canterbury na jednodniową wycieczkę

Odkryj piękno Kentu podczas tej jednodniowej wycieczki z Londynu. Podróżuj wygodnym i klimatyzowanym autokarem, aby podziwiać Białe Klify Dover. Podążaj za swoim przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po Canterbury, aby odkryć fascynującą historię miasta. Wyjedź z Londynu na całodniową wycieczkę, by poznać południowe hrabstwo Kent, znane jako ogród Anglii. Kontynuuj do White Cliffs of Dover, z czasem na spacer wzdłuż wybrzeża lub po prostu podziwianie nadmorskich widoków. W pogodny dzień zobacz wspaniałe widoki na kanał La Manche, a nawet Francję. Skorzystaj z godziny wolnego czasu, aby podziwiać piękno Białych Klifów. Centrum dla zwiedzających oferuje możliwość zdobycia napojów i pamiątek. W takim razie zdecyduj się na spędzenie dłuższego czasu na klifach lub odwiedź zamek w Dover, jeden z najbardziej imponujących zamków w Anglii. Kontynuuj podróż do historycznego miasta Canterbury, gdzie Twój przewodnik wprowadzi Cię w miasto podczas pouczającej wycieczki pieszej. Wędruj wśród starożytnych budowli i urokliwych uliczek tego malowniczego miasta. Jeśli chcesz, poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzenie katedry w Canterbury lub spędź więcej czasu na zwiedzaniu tego wspaniałego, zabytkowego miasta. Spędź 2,5 godziny w Canterbury, z czasem na lunch, pieszą wycieczkę, wizytę w katedrze i czas na zwiedzanie. Przyjedź z powrotem do Londynu wczesnym wieczorem

Londyn: katedra w Canterbury, zamek Dover i białe klify

2. Londyn: katedra w Canterbury, zamek Dover i białe klify

Odkryj piękne miasto katedralne Canterbury, Białe Klify w Dover i zamek w Dover podczas jednodniowej wycieczki z Londynu. Rozkoszuj się widokami na wiejskie tereny Wielkiej Brytanii, poznając historię od swojego przewodnika. Zatrzymaj się po raz pierwszy w historycznym mieście katedralnym Canterbury. W Canterbury jest wiele do zobaczenia, w tym katedra, kościół św. Marcina i opactwo św. Augustyna. Dowiedz się o pielgrzymach, którzy przybywali do katedry w Canterbury od średniowiecza i do dziś pozostaje ona popularna wśród turystów z całego świata. Udaj się na wybrzeże, aby zobaczyć Białe Klify Dover, jeden z najbardziej spektakularnych obiektów przyrodniczych w kraju. Białe Klify, ikona Wielkiej Brytanii, od wieków są znakiem nadziei i wolności. Wybierz się na spacer wzdłuż szczytów klifów i podziwiaj ruchliwy kanał La Manche. W pogodny dzień będzie można zobaczyć całą Francję. Wybierz się na krótką przejażdżkę drogą prowadzącą z Białych Klifów w Dover do zamku w Dover, jednego z największych zamków w kraju, strategicznie położonego przy najkrótszym miejscu przejścia granicznego do Europy kontynentalnej. Zobacz zamek, który odegrał znaczącą rolę w historii Wielkiej Brytanii i którego początki sięgają epoki żelaza. Na terenie nadal stoi rzymska latarnia morska i kościół anglosaski. Wstęp do zamku jest wliczony w cenę wycieczki, będziesz mieć także trochę wolnego czasu na zwiedzanie terenu.

Z Londynu: Zamek Leeds, katedra w Canterbury i Dover

3. Z Londynu: Zamek Leeds, katedra w Canterbury i Dover

Ucieknij od zgiełku Londynu podczas całodniowej wycieczki po angielskiej wsi. Udasz się do Ogrodu Anglii, odwiedzając zamek Kent w Leeds, Białe Klify w Dover i katedrę w Canterbury. Podróż prowadzi przez południk Greenwich i mijając dzielnicę Londynu, w której znajduje się słynna maszynka do strzyżenia herbaty Cutty Sark oraz Królewskie Obserwatorium. Następnie zobacz Zamek Leeds, opisany przez Lorda Conwaya jako „najpiękniejszy zamek na świecie”. Położony pośrodku jeziora i otoczony parkiem i ogrodami o powierzchni 500 akrów, wejdź do zamku przed drzwiami otwartymi dla publiczności i doświadcz jego magii w atmosferze spokojnego spokoju. Miej czas na zwiedzanie terenów zamkowych i znajdź ogród Lady Baillie z widokiem na jezioro. Następnie udaj się do Canterbury i odwiedź zabytkową katedrę w Canterbury. Najważniejszy kościół anglikański na świecie, centralna wieża Bell Harry Tower pochodzi z 1498 roku, a krypta pochodzi z XI wieku. Twój przewodnik opowie historię szokującego morderstwa arcybiskupa Thomasa Becketta w 1170 r. Będzie też czas na zwiedzanie wąskich uliczek Canterbury z możliwością zatrzymania się na lunch. Kontynuuj swoją wycieczkę po malowniczym krajobrazie Kent, usianym niezwykłymi budynkami i uroczymi wioskami. Przyjedź do Dover, aby zobaczyć słynne Białe Klify, wznoszące się 400 stóp nad poziomem morza. Nad klifami wznosi się rozległy zamek Dover, który po 800 latach wciąż czuwa nad miastem.

Z Londynu: Canterbury i White Cliffs of Dover Tour

4. Z Londynu: Canterbury i White Cliffs of Dover Tour

Wyjedź z Londynu i spędź dzień na zwiedzaniu atrakcji Kent, regionu znanego jako „Ogród Anglii”. Ciesz się wycieczką w spokojnym tempie, która daje dużo czasu na odkrycie dwóch najbardziej kultowych lokalizacji Kent: miasta Canterbury i White Cliffs of Dover. Po wyjeździe z Londynu zrób pierwszy przystanek tego dnia w historycznym mieście Canterbury. Odkryj tam jeden z najstarszych kościołów w Anglii, katedrę w Canterbury, która pochodzi z VI wieku i jest miejscem, w którym rzymski mnich Augustyn ustanowił chrześcijaństwo w Wielkiej Brytanii. Będąc w Canterbury, ciesz się mnóstwem czasu na zwiedzanie katedry i zwiedzanie serca centrum miasta, starożytnych murów, i wszystkie kluczowe punkty orientacyjne miasta. Przewidziana jest również wycieczka piesza z przewodnikiem. Następnie jedź dalej przez urocze wiejskie tereny hrabstwa Kent w kierunku wybrzeża, by zatrzymać się w pięknym nadmorskim miasteczku Deal, gdzie pierwsza rzymska inwazja na Wielką Brytanię miała miejsce ponad 2000 lat temu. Poczuj nadmorską atmosferę, zwiedzaj urokliwą główną ulicę i zjedz lunch. Może nawet spróbuj ryb z frytkami nad morzem. Po południu udaj się wzdłuż wybrzeża w kierunku słynnych na całym świecie Białych Klifów w Dover, jednego z najbardziej charakterystycznych nadmorskich obiektów w Wielkiej Brytanii. Po drodze mijamy Zamek Dover, jedną z największych i najważniejszych fortec w Wielkiej Brytanii. Podczas pobytu na Białych Klifach w Dover będzie wystarczająco dużo czasu na spacer wzdłuż klifów i podziwianie spektakularnych widoków przed wieczorny powrót do Londynu.

Canterbury: oficjalna wycieczka piesza z przewodnikiem

5. Canterbury: oficjalna wycieczka piesza z przewodnikiem

Od średniowiecznych uliczek i zajazdów dla pielgrzymów po majestatyczne Dzielnice Katedry, cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik uraczy Cię opowieściami i pokaże, jak miasto ewoluowało przez lata podczas tej 90-minutowej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym rynku Buttermarket w centrum Canterbury i zacznij odkrywać to historyczne miejsce. Przejdź się wąskimi brukowanymi uliczkami z budynkami z muru pruskiego i zobacz wspaniałe widoki na katedrę. Podziwiaj Krzywy Dom, Stary Dom Tkaczy i niesławny stołek z kaczkami oraz szpital Eastbridge, miejsce gościnności dla pielgrzymów od 1190 roku. Zobaczysz także bardziej nowoczesną architekturę, taką jak Teatr Marlowe i jego własny ruchomy posąg. Będziesz także podróżować na zewnątrz katedry i tam, gdzie to możliwe, zobaczysz ruiny starego klasztoru, krużganki i teren zabytkowej Szkoły Królewskiej.

Katedra w Canterbury: bilet wstępu z audioprzewodnikiem

6. Katedra w Canterbury: bilet wstępu z audioprzewodnikiem

Katedra w Canterbury znajduje się w samym sercu historii Anglii z 1400-letnią historią do odkrycia. Zabezpiecz swój bilet wstępu na zwiedzanie kościoła macierzystego światowej wspólnoty anglikańskiej i siedziby arcybiskupa Canterbury. Ciesz się słuchawką i audioprzewodnikiem, które wzbogacą Twoją wizytę. Podczas zwiedzania katedry odkryj architekturę, która powstawała przez setki lat budowy i przebudowy, zmieniając się wraz z każdą zmianą stylu w okresie średniowiecza, ale jej korzenie sięgają jeszcze dalej. Podziwiaj kolorowe witraże, z których niektóre należą do najstarszych na świecie. Podłącz słuchawki i posłuchaj osobistego przewodnika audio, aby usłyszeć historie członków rodziny królewskiej, mnichów i męczenników, przechodząc pod wysokimi sufitami katedry. Twój bilet wstępu zapewnia również dostęp do zabytkowego kapitularza z niezwykle szczegółowym sufitem, nastrojowego Wielkiego Krużganka, po którym przez stulecia chodzili mnisi, trzech ogrodów publicznych, w tym odtworzonego na nowo średniowiecznego zielnika, oraz do do trzech wystaw w całym obiekcie. W 597 r. papież Grzegorz Wielki wysłał mnicha Augustyna do Anglii jako misjonarza, by szerzył chrześcijaństwo w całej Anglii. Augustyn założył swoją siedzibę (lub cathedra) i klasztor w Canterbury i został pierwszym arcybiskupem Anglii. Kiedy wokół tego miejsca działy się cuda, katedra stała się jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych w Europie, jak najsłynniej opowiedziano w Opowieściach kanterberyjskich Geoffreya Chaucera. Po pożarze w 1174 r. części katedry odbudowano w stylu gotyku prostopadłego.

Zamek Leeds, katedra w Canterbury, Dover i Greenwich

7. Zamek Leeds, katedra w Canterbury, Dover i Greenwich

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby odkryć niektóre z najważniejszych atrakcji Anglii. Zwiedź zamek Leeds, zobacz zabytkową katedrę w Canterbury, zatrzymaj się przy Pomniku Bitwy o Anglię i podziwiaj białe klify w Dover. Opisywany przez Lorda Conwaya jako „najpiękniejszy zamek na świecie” zamek w Leeds obejmuje obszar ponad 200 hektarów, rozłożony pomiędzy dwoma idyllicznymi wyspami, głęboko w sercu wspaniałego hrabstwa Kent. Przybądź wczesnym rankiem i odwiedź zamek Leeds, w którym zamieszkał Henryk VIII, aby uciec przed szalejącą w Londynie epidemią. W zamku Leeds przywita Cię przewodnik. Poznaj historię tego magicznego zamku i przekonaj się, jak żył Henryk VIII. Następnie wybierz się do katedry w Cantenbury, miejsca makabrycznego zabójstwa arcybiskupa Thomasa Becketta w 1170. Poznaj intrygującą historię tego arcydzieła średniowiecznej architektury. Podziwiaj spektakularne witraże, z których wiele pochodzi z XII i XIII wieku. Zobacz słynne białe klify w Dover. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki jest Greenwich. Odwiedź Old Royal Naval College, zaprojektowany przez sir Christophera Wrena, a także Obserwatorium Królewskie i słynny XIX-wieczny statek Cutty Sark. Zatrzymaj się przy Pomniku Bitwy o Anglię i podziwiaj białe klify w Dover. Zobacz londyńskie atrakcje z nowej perspektywy podczas rejsu po Tamizie z Greenwich do Embankment Pier. Po drodze zwróć uwagę na oszałamiającą twierdzę Tower Bridge i katedrę św. Pawła.

Z Londynu: Leeds Castle, Canterbury, Dover i Greenwich

8. Z Londynu: Leeds Castle, Canterbury, Dover i Greenwich

Wyjedź z Londynu rano na przejażdżkę do Leeds Castle, dawnej rezydencji królewskiej 6 średniowiecznych królowych Anglii. Pałac został przekształcony przez Henryka VIII i stał się schronieniem dla bogatych i potężnych. Rozpocznij od prywatnego oglądania przed otwarciem zamku dla publiczności. Zwiedź kaplicę, galerie, dziedzińce i salę bankietową. Następnie zobaczysz tereny, które są domem dla dzikiego ptactwa, czarnych łabędzi i ptaków w wolierze. Następnie podczas całodniowej wycieczki wybierz się na malowniczą przejażdżkę starą nadmorską drogą do słynnych białych klifów Dover. Podziwiaj zabytkowy port i jego wspaniały XII-wieczny zamek. W pogodny dzień widać Francję po drugiej stronie kanału La Manche. Poznaj starożytne miasto Canterbury i jego największy skarb, katedrę w Canterbury, prawdopodobnie najlepiej znaną jako miejsce brutalnego morderstwa Thomasa Becketa w 1170 r. Miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie Canterbury. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Greenwich, które szczyci się wspaniałymi parkami i ogrodami. Zobacz słynny Cutty Sark, który był najszybszym żaglowcem swoich czasów. Gdy zbliża się wieczór, będziesz cieszyć się ekskluzywnym rejsem po Tamizie. Rejs z powrotem do centrum Londynu, żeglując obok zabytków, w tym Tower of London, Big Ben i Houses of Parliament.

Dover do Londynu i Heathrow przez Canterbury i Leeds Castle

9. Dover do Londynu i Heathrow przez Canterbury i Leeds Castle

Po spotkaniu z przyjaznym przewodnikiem w Dover Cruise Terminal wsiądź do luksusowego autokaru i połącz swój transfer do Londynu ze wspaniałą wycieczką po Ogrodzie Anglii, ze zwiedzaniem zabytkowego Canterbury i zamku Leeds. Po pierwsze, stań twarzą w twarz z Białymi Klifami Dover i wspaniałym zamkiem Dover. Twierdza pochodzi z czasów rzymskich i jest jedną z największych i najbardziej imponujących twierdz w Wielkiej Brytanii. Kontynuując przez ten kredowy krajobraz, odkryj historię kraju, od celtyckich osadników i rzymskich najeźdźców po migrację saksońską i podbój Normanów. Zatrzymaj się w mieście Canterbury i zajrzyj do słynnej na całym świecie katedry podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dawniej rzymskie miasto Durovernum Canticorum, miasto szczyci się bogatą historią. Po pieszej wycieczce poświęć trochę czasu na spacer wąskimi uliczkami i podziwianie zabytkowych budynków. W katedrze można zobaczyć grób króla Henryka IV, miejsce spoczynku Czarnego Księcia oraz dowiedzieć się o śmierci w 1170 r. Thomasa Becketa, arcybiskupa Canterbury. Następnie mijamy Oast Houses, pola chmielowe, sady i winnice do zamku Leeds, opisanego przez Lorda Conwaya jako najpiękniejszy zamek na świecie. Pochodzący z 880 rne zamek Leeds był domem dla wielu angielskich królowych, od końca XII wieku do panowania Tudorów. Piękne ogrody krajobrazowe są główną cechą terenu, podobnie jak wspaniałe jezioro. Zwiedź zabytkowe wnętrza zamku, podziwiaj zachwycające pokoje i zgub się w słynnym labiryncie. Po pewnym czasie wolnym wycieczka wyrusza do centrum Londynu, aby rozpocząć wysiadanie, a następnie wysiadanie na Heathrow. Jazda z Leeds Castle do Londynu prowadzi przez Royal Greenwich i obok Tower Bridge, z widokiem na Tower of London.

Z Brighton: całodniowa wycieczka do zamku Leeds i Canterbury

10. Z Brighton: całodniowa wycieczka do zamku Leeds i Canterbury

Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem w centrum Brighton i najpierw udaj się do zamku Leeds. Odkryj zamek, który był niegdyś domem króla Henryka VIII i jest czasami nazywany „najpiękniejszym zamkiem na świecie”. Wybierz się na spacer z przewodnikiem po wspaniałych ogrodach, odwiedź labirynt i grotę oraz zobacz majestatyczne jastrzębie i orły w wolierze. Dzieci mogą odkrywać plac zabaw Knights Stronghold i grać w golfa na miejscu. Następnie odwiedź średniowieczne miasto Canterbury, historyczne miejsce pielgrzymek. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po The Westgate i The River Stour, kończąc w katedrze w Canterbury, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaj rzymską i średniowieczną historię miasta oraz związanych z nim sławnych ludzi. Twój przewodnik doradzi Ci, jak zwiedzić katedrę i inne interesujące miejsca w czasie wolnym w mieście. Po wolnym czasie na zwiedzanie wsiądź do autobusu i udaj się w podróż powrotną do Brighton.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Canterbury

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Canterbury: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Canterbury

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Canterbury?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Canterbury na deszczowe dni?

Canterbury: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Canterbury? Kliknij tutaj.

Canterbury: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 1108 opinii

Świetnie się bawiliśmy, przewodnik był bardzo dobry, upewniając się, że wszystko jest w porządku i wyjaśnił podróż. Klify Dover są spektakularne, a nasza wycieczka zapewniła wystarczająco dużo czasu, aby przejść przez szczyty klifu i zrobić zdjęcia. Naszym zdaniem, jeśli cokolwiek można by ulepszyć, byłoby to spędzanie więcej czasu w zamku Dover, a mniej w katedrze w Canterbury, która obecnie jest poddawana gruntownej renowacji.

Tom, nasz przewodnik i nasz kierowca, byli wspaniali Jednak nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu na klifach, jeśli chcieliśmy zobaczyć również zamek Dover. Wycieczka powinna przedłużyć godziny podróży, więc mieliśmy ponad 30 minut na obejrzenie klifów Moja sugestia 1 pół godziny na klify i półtorej godziny na katedrę w Dover Castle Canterbury, może trwać 1 godzinę i 50 minut

Sceneria jest cudowna. Trasa jest uporządkowana, a w Canterbury zapewniono dużo wolnego czasu. Najlepiej, jeśli część Canterbury można trochę spakować, aby zrobić miejsce na wizytę w Dover Castle. Wydaje się, że trasę można wzbogacić. W każdym razie, jeśli chodzi o koszty i piękną scenerię, a także historyczną katedrę w Canterbury, jest to godna wycieczka.

Cudowna wycieczka, całkowita zmiana scenerii. Klify są wspaniałe, zamek bardzo interesujący, a miasto Canterbury ma swój urok. Przewodnik Brendon jest bardzo przyjemny i bardzo miły! Spóźniliśmy się i byli na tyle mili, że czekali na nas, dzięki niemu i bardzo responsywnej obsłudze klienta!

Wycieczka była świetna, jedynym minusem było to, że na zamek w Dover przeznaczono zbyt dużo czasu (około 3 1/2 godziny) i tylko 30 minut przeznaczono na klify, co nie było wystarczająco dużo czasu, więc wiele osób na trasie nigdy nie miało okazji zobaczyć słynne białe boki klifów.