Atrakcje i wycieczki
Canterbury

Canterbury – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Londynu: Białe Klify Dover i Canterbury - wycieczka 1-dniowa

1. Z Londynu: Białe Klify Dover i Canterbury - wycieczka 1-dniowa

Odkryj piękno Kentu podczas tej jednodniowej wycieczki z Londynu. Podróżuj wygodnym i klimatyzowanym autokarem, aby podziwiać Białe Klify Dover. Podążaj za swoim przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po Canterbury, aby odkryć fascynującą historię miasta. Wyjedź z Londynu na całodniową wycieczkę, by poznać południowe hrabstwo Kent, znane jako ogród Anglii. Kontynuuj do White Cliffs of Dover, z czasem na spacer wzdłuż wybrzeża lub po prostu podziwianie nadmorskich widoków. W pogodny dzień zobacz wspaniałe widoki na kanał La Manche, a nawet Francję. Skorzystaj z godziny wolnego czasu, aby podziwiać piękno Białych Klifów. Centrum dla zwiedzających oferuje możliwość zdobycia napojów i pamiątek. W takim razie zdecyduj się na spędzenie dłuższego czasu na klifach lub odwiedź zamek w Dover, jeden z najbardziej imponujących zamków w Anglii. Kontynuuj podróż do historycznego miasta Canterbury, gdzie Twój przewodnik wprowadzi Cię w miasto podczas pouczającej wycieczki pieszej. Wędruj wśród starożytnych budowli i urokliwych uliczek tego malowniczego miasta. Jeśli chcesz, poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzenie katedry w Canterbury lub spędź więcej czasu na zwiedzaniu tego wspaniałego, zabytkowego miasta. Spędź 2,5 godziny w Canterbury, z czasem na lunch, pieszą wycieczkę, wizytę w katedrze i czas na zwiedzanie. Przyjedź z powrotem do Londynu wczesnym wieczorem

Londyn: Katedra w Canterbury, Zamek w Dover i Białe Klify

2. Londyn: Katedra w Canterbury, Zamek w Dover i Białe Klify

Odkryj piękne miasto katedralne Canterbury, Białe Klify w Dover i zamek w Dover podczas jednodniowej wycieczki z Londynu. Rozkoszuj się widokami na wiejskie tereny Wielkiej Brytanii, poznając historię od swojego przewodnika. Zatrzymaj się po raz pierwszy w historycznym mieście katedralnym Canterbury. W Canterbury jest wiele do zobaczenia, w tym katedra, kościół św. Marcina i opactwo św. Augustyna. Dowiedz się o pielgrzymach, którzy przybywali do katedry w Canterbury od średniowiecza i do dziś pozostaje ona popularna wśród turystów z całego świata. Udaj się na wybrzeże, aby zobaczyć Białe Klify Dover, jeden z najbardziej spektakularnych obiektów przyrodniczych w kraju. Białe Klify, ikona Wielkiej Brytanii, od wieków są znakiem nadziei i wolności. Wybierz się na spacer wzdłuż szczytów klifów i podziwiaj ruchliwy kanał La Manche. W pogodny dzień będzie można zobaczyć całą Francję. Wybierz się na krótką przejażdżkę drogą prowadzącą z Białych Klifów w Dover do zamku w Dover, jednego z największych zamków w kraju, strategicznie położonego przy najkrótszym miejscu przejścia granicznego do Europy kontynentalnej. Zobacz zamek, który odegrał znaczącą rolę w historii Wielkiej Brytanii i którego początki sięgają epoki żelaza. Na terenie nadal stoi rzymska latarnia morska i kościół anglosaski. Wstęp do zamku jest wliczony w cenę wycieczki, będziesz mieć także trochę wolnego czasu na zwiedzanie terenu.

Canterbury: Oficjalna wycieczka piesza z przewodnikiem

3. Canterbury: Oficjalna wycieczka piesza z przewodnikiem

Od średniowiecznych uliczek i zajazdów dla pielgrzymów po majestatyczne Dzielnice Katedry, cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik uraczy Cię opowieściami i pokaże, jak miasto ewoluowało przez lata podczas tej 90-minutowej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym rynku Buttermarket w centrum Canterbury i zacznij odkrywać to historyczne miejsce. Przejdź się wąskimi brukowanymi uliczkami z budynkami z muru pruskiego i zobacz wspaniałe widoki na katedrę. Podziwiaj Krzywy Dom, Stary Dom Tkaczy i niesławny stołek z kaczkami oraz szpital Eastbridge, miejsce gościnności dla pielgrzymów od 1190 roku. Zobaczysz także bardziej nowoczesną architekturę, taką jak Teatr Marlowe i jego własny ruchomy posąg. Będziesz także podróżować na zewnątrz katedry i tam, gdzie to możliwe, zobaczysz ruiny starego klasztoru, krużganki i teren zabytkowej Szkoły Królewskiej.

Z Londynu: Zamek Leeds, katedra w Canterbury i Dover

4. Z Londynu: Zamek Leeds, katedra w Canterbury i Dover

Ucieknij od zgiełku Londynu podczas całodniowej wycieczki po angielskiej wsi. Udasz się do Ogrodu Anglii, odwiedzając zamek Kent w Leeds, Białe Klify w Dover i katedrę w Canterbury. Podróż prowadzi przez południk Greenwich i mijając dzielnicę Londynu, w której znajduje się słynna maszynka do strzyżenia herbaty Cutty Sark oraz Królewskie Obserwatorium. Następnie zobacz Zamek Leeds, opisany przez Lorda Conwaya jako „najpiękniejszy zamek na świecie”. Położony pośrodku jeziora i otoczony parkiem i ogrodami o powierzchni 500 akrów, wejdź do zamku przed drzwiami otwartymi dla publiczności i doświadcz jego magii w atmosferze spokojnego spokoju. Miej czas na zwiedzanie terenów zamkowych i znajdź ogród Lady Baillie z widokiem na jezioro. Następnie udaj się do Canterbury i odwiedź zabytkową katedrę w Canterbury. Najważniejszy kościół anglikański na świecie, centralna wieża Bell Harry Tower pochodzi z 1498 roku, a krypta pochodzi z XI wieku. Twój przewodnik opowie historię szokującego morderstwa arcybiskupa Thomasa Becketta w 1170 r. Będzie też czas na zwiedzanie wąskich uliczek Canterbury z możliwością zatrzymania się na lunch. Kontynuuj swoją wycieczkę po malowniczym krajobrazie Kent, usianym niezwykłymi budynkami i uroczymi wioskami. Przyjedź do Dover, aby zobaczyć słynne Białe Klify, wznoszące się 400 stóp nad poziomem morza. Nad klifami wznosi się rozległy zamek Dover, który po 800 latach wciąż czuwa nad miastem.

Z Londynu: Canterbury i White Cliffs of Dover Tour

5. Z Londynu: Canterbury i White Cliffs of Dover Tour

Wyjedź z Londynu i spędź dzień na zwiedzaniu atrakcji Kent, regionu znanego jako „Ogród Anglii”. Ciesz się wycieczką w spokojnym tempie, która daje dużo czasu na odkrycie dwóch najbardziej kultowych lokalizacji Kent: miasta Canterbury i White Cliffs of Dover. Po wyjeździe z Londynu zrób pierwszy przystanek tego dnia w historycznym mieście Canterbury. Odkryj tam jeden z najstarszych kościołów w Anglii, katedrę w Canterbury, która pochodzi z VI wieku i jest miejscem, w którym rzymski mnich Augustyn ustanowił chrześcijaństwo w Wielkiej Brytanii. Będąc w Canterbury, ciesz się mnóstwem czasu na zwiedzanie katedry i zwiedzanie serca centrum miasta, starożytnych murów, i wszystkie kluczowe punkty orientacyjne miasta. Przewidziana jest również wycieczka piesza z przewodnikiem. Następnie jedź dalej przez urocze wiejskie tereny hrabstwa Kent w kierunku wybrzeża, by zatrzymać się w pięknym nadmorskim miasteczku Deal, gdzie pierwsza rzymska inwazja na Wielką Brytanię miała miejsce ponad 2000 lat temu. Poczuj nadmorską atmosferę, zwiedzaj urokliwą główną ulicę i zjedz lunch. Może nawet spróbuj ryb z frytkami nad morzem. Po południu udaj się wzdłuż wybrzeża w kierunku słynnych na całym świecie Białych Klifów w Dover, jednego z najbardziej charakterystycznych nadmorskich obiektów w Wielkiej Brytanii. Po drodze mijamy Zamek Dover, jedną z największych i najważniejszych fortec w Wielkiej Brytanii. Podczas pobytu na Białych Klifach w Dover będzie wystarczająco dużo czasu na spacer wzdłuż klifów i podziwianie spektakularnych widoków przed wieczorny powrót do Londynu.

Katedra w Canterbury: Bilet wstępu z audioprzewodnikiem

6. Katedra w Canterbury: Bilet wstępu z audioprzewodnikiem

Katedra w Canterbury znajduje się w samym sercu historii Anglii z 1400-letnią historią do odkrycia. Zabezpiecz swój bilet wstępu na zwiedzanie kościoła macierzystego światowej wspólnoty anglikańskiej i siedziby arcybiskupa Canterbury. Ciesz się słuchawką i audioprzewodnikiem, które wzbogacą Twoją wizytę. Podczas zwiedzania katedry odkryj architekturę, która powstawała przez setki lat budowy i przebudowy, zmieniając się wraz z każdą zmianą stylu w okresie średniowiecza, ale jej korzenie sięgają jeszcze dalej. Podziwiaj kolorowe witraże, z których niektóre należą do najstarszych na świecie. Podłącz słuchawki i posłuchaj osobistego przewodnika audio, aby usłyszeć historie członków rodziny królewskiej, mnichów i męczenników, przechodząc pod wysokimi sufitami katedry. Twój bilet wstępu zapewnia również dostęp do zabytkowego kapitularza z niezwykle szczegółowym sufitem, nastrojowego Wielkiego Krużganka, po którym przez stulecia chodzili mnisi, trzech ogrodów publicznych, w tym odtworzonego na nowo średniowiecznego zielnika, oraz do do trzech wystaw w całym obiekcie. W 597 r. papież Grzegorz Wielki wysłał mnicha Augustyna do Anglii jako misjonarza, by szerzył chrześcijaństwo w całej Anglii. Augustyn założył swoją siedzibę (lub cathedra) i klasztor w Canterbury i został pierwszym arcybiskupem Anglii. Kiedy wokół tego miejsca działy się cuda, katedra stała się jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych w Europie, jak najsłynniej opowiedziano w Opowieściach kanterberyjskich Geoffreya Chaucera. Po pożarze w 1174 r. części katedry odbudowano w stylu gotyku prostopadłego.

Zamek Leeds, katedra w Canterbury, Dover i Greenwich

7. Zamek Leeds, katedra w Canterbury, Dover i Greenwich

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby odkryć niektóre z najważniejszych atrakcji Anglii. Zwiedź zamek Leeds, zobacz zabytkową katedrę w Canterbury, zatrzymaj się przy Pomniku Bitwy o Anglię i podziwiaj białe klify w Dover. Opisywany przez Lorda Conwaya jako „najpiękniejszy zamek na świecie” zamek w Leeds obejmuje obszar ponad 200 hektarów, rozłożony pomiędzy dwoma idyllicznymi wyspami, głęboko w sercu wspaniałego hrabstwa Kent. Przybądź wczesnym rankiem i odwiedź zamek Leeds, w którym zamieszkał Henryk VIII, aby uciec przed szalejącą w Londynie epidemią. W zamku Leeds przywita Cię przewodnik. Poznaj historię tego magicznego zamku i przekonaj się, jak żył Henryk VIII. Następnie wybierz się do katedry w Cantenbury, miejsca makabrycznego zabójstwa arcybiskupa Thomasa Becketta w 1170. Poznaj intrygującą historię tego arcydzieła średniowiecznej architektury. Podziwiaj spektakularne witraże, z których wiele pochodzi z XII i XIII wieku. Zobacz słynne białe klify w Dover. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki jest Greenwich. Odwiedź Old Royal Naval College, zaprojektowany przez sir Christophera Wrena, a także Obserwatorium Królewskie i słynny XIX-wieczny statek Cutty Sark. Zatrzymaj się przy Pomniku Bitwy o Anglię i podziwiaj białe klify w Dover. Zobacz londyńskie atrakcje z nowej perspektywy podczas rejsu po Tamizie z Greenwich do Embankment Pier. Po drodze zwróć uwagę na oszałamiającą twierdzę Tower Bridge i katedrę św. Pawła.

Z Londynu: Leeds Castle, Canterbury, Dover i Greenwich

8. Z Londynu: Leeds Castle, Canterbury, Dover i Greenwich

Wyjedź z Londynu rano na przejażdżkę do Leeds Castle, dawnej rezydencji królewskiej 6 średniowiecznych królowych Anglii. Pałac został przekształcony przez Henryka VIII i stał się schronieniem dla bogatych i potężnych. Rozpocznij od prywatnego oglądania przed otwarciem zamku dla publiczności. Zwiedź kaplicę, galerie, dziedzińce i salę bankietową. Następnie zobaczysz tereny, które są domem dla dzikiego ptactwa, czarnych łabędzi i ptaków w wolierze. Następnie podczas całodniowej wycieczki wybierz się na malowniczą przejażdżkę starą nadmorską drogą do słynnych białych klifów Dover. Podziwiaj zabytkowy port i jego wspaniały XII-wieczny zamek. W pogodny dzień widać Francję po drugiej stronie kanału La Manche. Poznaj starożytne miasto Canterbury i jego największy skarb, katedrę w Canterbury, prawdopodobnie najlepiej znaną jako miejsce brutalnego morderstwa Thomasa Becketa w 1170 r. Miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie Canterbury. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Greenwich, które szczyci się wspaniałymi parkami i ogrodami. Zobacz słynny Cutty Sark, który był najszybszym żaglowcem swoich czasów. Gdy zbliża się wieczór, będziesz cieszyć się ekskluzywnym rejsem po Tamizie. Rejs z powrotem do centrum Londynu, żeglując obok zabytków, w tym Tower of London, Big Ben i Houses of Parliament.

Canterbury: Treasure Hunt Puzzle Game Pack z rabatem w Pubie

9. Canterbury: Treasure Hunt Puzzle Game Pack z rabatem w Pubie

Zacznij od prośby o przesłanie pakietu na Twój adres pocztowy lub otrzymaj cyfrową wersję aktywności w formacie PDF. Wybierz wysłaną wersję wycieczki i otrzymaj arkusz wskazówek, mapę skarbów, schowek, kompas i kopertę zawierającą informacje historyczne, pakiet aktywności i zniżkę w pubie. Wybierz opcję cyfrową i otrzymaj plik PDF ze wszystkimi informacjami potrzebnymi do wzięcia udziału w aktywności. Wyrusz na ekscytującą przygodę, zagłębiając się w serce lokalnego krajobrazu, przemierzając kultowe zabytki i odkrywając ukryte skarby. Zanurz się w bogatej historii i urzekających opowieściach, które ożywiają samą tkankę tego obszaru. Triumfuj w tym ekscytującym poszukiwaniu skarbów, rozszyfrowując wskazówki, rozwiązując zagadki i opanowując ciekawostki na temat tętniącego życiem otoczenia. W końcu dotrzyj do X na mapie skarbów, fantastycznego pubu, w którym możesz nie tylko rozkoszować się emocjami związanymi z poszukiwaniem, ale także cieszyć się ekskluzywnymi zniżkami i pakietem aktywności. Przygotuj się na podróż, która łączy dreszczyk emocji z radością odkrywania.

Dover do Londynu i Heathrow przez Canterbury i Leeds Castle

10. Dover do Londynu i Heathrow przez Canterbury i Leeds Castle

Po spotkaniu z przyjaznym przewodnikiem w Dover Cruise Terminal wsiądź do luksusowego autokaru i połącz swój transfer do Londynu ze wspaniałą wycieczką po Ogrodzie Anglii, ze zwiedzaniem zabytkowego Canterbury i zamku Leeds. Po pierwsze, stań twarzą w twarz z Białymi Klifami Dover i wspaniałym zamkiem Dover. Twierdza pochodzi z czasów rzymskich i jest jedną z największych i najbardziej imponujących twierdz w Wielkiej Brytanii. Kontynuując przez ten kredowy krajobraz, odkryj historię kraju, od celtyckich osadników i rzymskich najeźdźców po migrację saksońską i podbój Normanów. Zatrzymaj się w mieście Canterbury i zajrzyj do słynnej na całym świecie katedry podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dawniej rzymskie miasto Durovernum Canticorum, miasto szczyci się bogatą historią. Po pieszej wycieczce poświęć trochę czasu na spacer wąskimi uliczkami i podziwianie zabytkowych budynków. W katedrze można zobaczyć grób króla Henryka IV, miejsce spoczynku Czarnego Księcia oraz dowiedzieć się o śmierci w 1170 r. Thomasa Becketa, arcybiskupa Canterbury. Następnie mijamy Oast Houses, pola chmielowe, sady i winnice do zamku Leeds, opisanego przez Lorda Conwaya jako najpiękniejszy zamek na świecie. Pochodzący z 880 rne zamek Leeds był domem dla wielu angielskich królowych, od końca XII wieku do panowania Tudorów. Piękne ogrody krajobrazowe są główną cechą terenu, podobnie jak wspaniałe jezioro. Zwiedź zabytkowe wnętrza zamku, podziwiaj zachwycające pokoje i zgub się w słynnym labiryncie. Po pewnym czasie wolnym wycieczka wyrusza do centrum Londynu, aby rozpocząć wysiadanie, a następnie wysiadanie na Heathrow. Jazda z Leeds Castle do Londynu prowadzi przez Royal Greenwich i obok Tower Bridge, z widokiem na Tower of London.

Wszystkie atrakcje

Canterbury – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Londynu: Białe Klify Dover i Canterbury - wycieczka 1-dniowa

Z Londynu: Białe Klify Dover i Canterbury - wycieczka 1-dniowa

Odkryj piękno Kentu podczas tej jednodniowej wycieczki z Londynu. Podróżuj wygodnym i klimatyzowanym autokarem, aby podziwiać Białe Klify Dover. Podążaj za swoim przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po Canterbury, aby odkryć fascynującą historię miasta. Wyjedź z Londynu na całodniową wycieczkę, by poznać południowe hrabstwo Kent, znane jako ogród Anglii. Kontynuuj do White Cliffs of Dover, z czasem na spacer wzdłuż wybrzeża lub po prostu podziwianie nadmorskich widoków. W pogodny dzień zobacz wspaniałe widoki na kanał La Manche, a nawet Francję. Skorzystaj z godziny wolnego czasu, aby podziwiać piękno Białych Klifów. Centrum dla zwiedzających oferuje możliwość zdobycia napojów i pamiątek. W takim razie zdecyduj się na spędzenie dłuższego czasu na klifach lub odwiedź zamek w Dover, jeden z najbardziej imponujących zamków w Anglii. Kontynuuj podróż do historycznego miasta Canterbury, gdzie Twój przewodnik wprowadzi Cię w miasto podczas pouczającej wycieczki pieszej. Wędruj wśród starożytnych budowli i urokliwych uliczek tego malowniczego miasta. Jeśli chcesz, poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzenie katedry w Canterbury lub spędź więcej czasu na zwiedzaniu tego wspaniałego, zabytkowego miasta. Spędź 2,5 godziny w Canterbury, z czasem na lunch, pieszą wycieczkę, wizytę w katedrze i czas na zwiedzanie. Przyjedź z powrotem do Londynu wczesnym wieczorem

Londyn: Katedra w Canterbury, Zamek w Dover i Białe Klify

Londyn: Katedra w Canterbury, Zamek w Dover i Białe Klify

Odkryj piękne miasto katedralne Canterbury, Białe Klify w Dover i zamek w Dover podczas jednodniowej wycieczki z Londynu. Rozkoszuj się widokami na wiejskie tereny Wielkiej Brytanii, poznając historię od swojego przewodnika. Zatrzymaj się po raz pierwszy w historycznym mieście katedralnym Canterbury. W Canterbury jest wiele do zobaczenia, w tym katedra, kościół św. Marcina i opactwo św. Augustyna. Dowiedz się o pielgrzymach, którzy przybywali do katedry w Canterbury od średniowiecza i do dziś pozostaje ona popularna wśród turystów z całego świata. Udaj się na wybrzeże, aby zobaczyć Białe Klify Dover, jeden z najbardziej spektakularnych obiektów przyrodniczych w kraju. Białe Klify, ikona Wielkiej Brytanii, od wieków są znakiem nadziei i wolności. Wybierz się na spacer wzdłuż szczytów klifów i podziwiaj ruchliwy kanał La Manche. W pogodny dzień będzie można zobaczyć całą Francję. Wybierz się na krótką przejażdżkę drogą prowadzącą z Białych Klifów w Dover do zamku w Dover, jednego z największych zamków w kraju, strategicznie położonego przy najkrótszym miejscu przejścia granicznego do Europy kontynentalnej. Zobacz zamek, który odegrał znaczącą rolę w historii Wielkiej Brytanii i którego początki sięgają epoki żelaza. Na terenie nadal stoi rzymska latarnia morska i kościół anglosaski. Wstęp do zamku jest wliczony w cenę wycieczki, będziesz mieć także trochę wolnego czasu na zwiedzanie terenu.

Canterbury: Oficjalna wycieczka piesza z przewodnikiem

Canterbury: Oficjalna wycieczka piesza z przewodnikiem

Od średniowiecznych uliczek i zajazdów dla pielgrzymów po majestatyczne Dzielnice Katedry, cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik uraczy Cię opowieściami i pokaże, jak miasto ewoluowało przez lata podczas tej 90-minutowej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym rynku Buttermarket w centrum Canterbury i zacznij odkrywać to historyczne miejsce. Przejdź się wąskimi brukowanymi uliczkami z budynkami z muru pruskiego i zobacz wspaniałe widoki na katedrę. Podziwiaj Krzywy Dom, Stary Dom Tkaczy i niesławny stołek z kaczkami oraz szpital Eastbridge, miejsce gościnności dla pielgrzymów od 1190 roku. Zobaczysz także bardziej nowoczesną architekturę, taką jak Teatr Marlowe i jego własny ruchomy posąg. Będziesz także podróżować na zewnątrz katedry i tam, gdzie to możliwe, zobaczysz ruiny starego klasztoru, krużganki i teren zabytkowej Szkoły Królewskiej.

Z Londynu: Zamek Leeds, katedra w Canterbury i Dover

Z Londynu: Zamek Leeds, katedra w Canterbury i Dover

Ucieknij od zgiełku Londynu podczas całodniowej wycieczki po angielskiej wsi. Udasz się do Ogrodu Anglii, odwiedzając zamek Kent w Leeds, Białe Klify w Dover i katedrę w Canterbury. Podróż prowadzi przez południk Greenwich i mijając dzielnicę Londynu, w której znajduje się słynna maszynka do strzyżenia herbaty Cutty Sark oraz Królewskie Obserwatorium. Następnie zobacz Zamek Leeds, opisany przez Lorda Conwaya jako „najpiękniejszy zamek na świecie”. Położony pośrodku jeziora i otoczony parkiem i ogrodami o powierzchni 500 akrów, wejdź do zamku przed drzwiami otwartymi dla publiczności i doświadcz jego magii w atmosferze spokojnego spokoju. Miej czas na zwiedzanie terenów zamkowych i znajdź ogród Lady Baillie z widokiem na jezioro. Następnie udaj się do Canterbury i odwiedź zabytkową katedrę w Canterbury. Najważniejszy kościół anglikański na świecie, centralna wieża Bell Harry Tower pochodzi z 1498 roku, a krypta pochodzi z XI wieku. Twój przewodnik opowie historię szokującego morderstwa arcybiskupa Thomasa Becketta w 1170 r. Będzie też czas na zwiedzanie wąskich uliczek Canterbury z możliwością zatrzymania się na lunch. Kontynuuj swoją wycieczkę po malowniczym krajobrazie Kent, usianym niezwykłymi budynkami i uroczymi wioskami. Przyjedź do Dover, aby zobaczyć słynne Białe Klify, wznoszące się 400 stóp nad poziomem morza. Nad klifami wznosi się rozległy zamek Dover, który po 800 latach wciąż czuwa nad miastem.

Z Londynu: Canterbury i White Cliffs of Dover Tour

Z Londynu: Canterbury i White Cliffs of Dover Tour

Wyjedź z Londynu i spędź dzień na zwiedzaniu atrakcji Kent, regionu znanego jako „Ogród Anglii”. Ciesz się wycieczką w spokojnym tempie, która daje dużo czasu na odkrycie dwóch najbardziej kultowych lokalizacji Kent: miasta Canterbury i White Cliffs of Dover. Po wyjeździe z Londynu zrób pierwszy przystanek tego dnia w historycznym mieście Canterbury. Odkryj tam jeden z najstarszych kościołów w Anglii, katedrę w Canterbury, która pochodzi z VI wieku i jest miejscem, w którym rzymski mnich Augustyn ustanowił chrześcijaństwo w Wielkiej Brytanii. Będąc w Canterbury, ciesz się mnóstwem czasu na zwiedzanie katedry i zwiedzanie serca centrum miasta, starożytnych murów, i wszystkie kluczowe punkty orientacyjne miasta. Przewidziana jest również wycieczka piesza z przewodnikiem. Następnie jedź dalej przez urocze wiejskie tereny hrabstwa Kent w kierunku wybrzeża, by zatrzymać się w pięknym nadmorskim miasteczku Deal, gdzie pierwsza rzymska inwazja na Wielką Brytanię miała miejsce ponad 2000 lat temu. Poczuj nadmorską atmosferę, zwiedzaj urokliwą główną ulicę i zjedz lunch. Może nawet spróbuj ryb z frytkami nad morzem. Po południu udaj się wzdłuż wybrzeża w kierunku słynnych na całym świecie Białych Klifów w Dover, jednego z najbardziej charakterystycznych nadmorskich obiektów w Wielkiej Brytanii. Po drodze mijamy Zamek Dover, jedną z największych i najważniejszych fortec w Wielkiej Brytanii. Podczas pobytu na Białych Klifach w Dover będzie wystarczająco dużo czasu na spacer wzdłuż klifów i podziwianie spektakularnych widoków przed wieczorny powrót do Londynu.

Katedra w Canterbury: Bilet wstępu z audioprzewodnikiem

Katedra w Canterbury: Bilet wstępu z audioprzewodnikiem

Katedra w Canterbury znajduje się w samym sercu historii Anglii z 1400-letnią historią do odkrycia. Zabezpiecz swój bilet wstępu na zwiedzanie kościoła macierzystego światowej wspólnoty anglikańskiej i siedziby arcybiskupa Canterbury. Ciesz się słuchawką i audioprzewodnikiem, które wzbogacą Twoją wizytę. Podczas zwiedzania katedry odkryj architekturę, która powstawała przez setki lat budowy i przebudowy, zmieniając się wraz z każdą zmianą stylu w okresie średniowiecza, ale jej korzenie sięgają jeszcze dalej. Podziwiaj kolorowe witraże, z których niektóre należą do najstarszych na świecie. Podłącz słuchawki i posłuchaj osobistego przewodnika audio, aby usłyszeć historie członków rodziny królewskiej, mnichów i męczenników, przechodząc pod wysokimi sufitami katedry. Twój bilet wstępu zapewnia również dostęp do zabytkowego kapitularza z niezwykle szczegółowym sufitem, nastrojowego Wielkiego Krużganka, po którym przez stulecia chodzili mnisi, trzech ogrodów publicznych, w tym odtworzonego na nowo średniowiecznego zielnika, oraz do do trzech wystaw w całym obiekcie. W 597 r. papież Grzegorz Wielki wysłał mnicha Augustyna do Anglii jako misjonarza, by szerzył chrześcijaństwo w całej Anglii. Augustyn założył swoją siedzibę (lub cathedra) i klasztor w Canterbury i został pierwszym arcybiskupem Anglii. Kiedy wokół tego miejsca działy się cuda, katedra stała się jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych w Europie, jak najsłynniej opowiedziano w Opowieściach kanterberyjskich Geoffreya Chaucera. Po pożarze w 1174 r. części katedry odbudowano w stylu gotyku prostopadłego.

Zamek Leeds, katedra w Canterbury, Dover i Greenwich

Zamek Leeds, katedra w Canterbury, Dover i Greenwich

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby odkryć niektóre z najważniejszych atrakcji Anglii. Zwiedź zamek Leeds, zobacz zabytkową katedrę w Canterbury, zatrzymaj się przy Pomniku Bitwy o Anglię i podziwiaj białe klify w Dover. Opisywany przez Lorda Conwaya jako „najpiękniejszy zamek na świecie” zamek w Leeds obejmuje obszar ponad 200 hektarów, rozłożony pomiędzy dwoma idyllicznymi wyspami, głęboko w sercu wspaniałego hrabstwa Kent. Przybądź wczesnym rankiem i odwiedź zamek Leeds, w którym zamieszkał Henryk VIII, aby uciec przed szalejącą w Londynie epidemią. W zamku Leeds przywita Cię przewodnik. Poznaj historię tego magicznego zamku i przekonaj się, jak żył Henryk VIII. Następnie wybierz się do katedry w Cantenbury, miejsca makabrycznego zabójstwa arcybiskupa Thomasa Becketta w 1170. Poznaj intrygującą historię tego arcydzieła średniowiecznej architektury. Podziwiaj spektakularne witraże, z których wiele pochodzi z XII i XIII wieku. Zobacz słynne białe klify w Dover. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki jest Greenwich. Odwiedź Old Royal Naval College, zaprojektowany przez sir Christophera Wrena, a także Obserwatorium Królewskie i słynny XIX-wieczny statek Cutty Sark. Zatrzymaj się przy Pomniku Bitwy o Anglię i podziwiaj białe klify w Dover. Zobacz londyńskie atrakcje z nowej perspektywy podczas rejsu po Tamizie z Greenwich do Embankment Pier. Po drodze zwróć uwagę na oszałamiającą twierdzę Tower Bridge i katedrę św. Pawła.

Z Londynu: Leeds Castle, Canterbury, Dover i Greenwich

Z Londynu: Leeds Castle, Canterbury, Dover i Greenwich

Wyjedź z Londynu rano na przejażdżkę do Leeds Castle, dawnej rezydencji królewskiej 6 średniowiecznych królowych Anglii. Pałac został przekształcony przez Henryka VIII i stał się schronieniem dla bogatych i potężnych. Rozpocznij od prywatnego oglądania przed otwarciem zamku dla publiczności. Zwiedź kaplicę, galerie, dziedzińce i salę bankietową. Następnie zobaczysz tereny, które są domem dla dzikiego ptactwa, czarnych łabędzi i ptaków w wolierze. Następnie podczas całodniowej wycieczki wybierz się na malowniczą przejażdżkę starą nadmorską drogą do słynnych białych klifów Dover. Podziwiaj zabytkowy port i jego wspaniały XII-wieczny zamek. W pogodny dzień widać Francję po drugiej stronie kanału La Manche. Poznaj starożytne miasto Canterbury i jego największy skarb, katedrę w Canterbury, prawdopodobnie najlepiej znaną jako miejsce brutalnego morderstwa Thomasa Becketa w 1170 r. Miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie Canterbury. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Greenwich, które szczyci się wspaniałymi parkami i ogrodami. Zobacz słynny Cutty Sark, który był najszybszym żaglowcem swoich czasów. Gdy zbliża się wieczór, będziesz cieszyć się ekskluzywnym rejsem po Tamizie. Rejs z powrotem do centrum Londynu, żeglując obok zabytków, w tym Tower of London, Big Ben i Houses of Parliament.

Canterbury: Treasure Hunt Puzzle Game Pack z rabatem w Pubie

Canterbury: Treasure Hunt Puzzle Game Pack z rabatem w Pubie

Zacznij od prośby o przesłanie pakietu na Twój adres pocztowy lub otrzymaj cyfrową wersję aktywności w formacie PDF. Wybierz wysłaną wersję wycieczki i otrzymaj arkusz wskazówek, mapę skarbów, schowek, kompas i kopertę zawierającą informacje historyczne, pakiet aktywności i zniżkę w pubie. Wybierz opcję cyfrową i otrzymaj plik PDF ze wszystkimi informacjami potrzebnymi do wzięcia udziału w aktywności. Wyrusz na ekscytującą przygodę, zagłębiając się w serce lokalnego krajobrazu, przemierzając kultowe zabytki i odkrywając ukryte skarby. Zanurz się w bogatej historii i urzekających opowieściach, które ożywiają samą tkankę tego obszaru. Triumfuj w tym ekscytującym poszukiwaniu skarbów, rozszyfrowując wskazówki, rozwiązując zagadki i opanowując ciekawostki na temat tętniącego życiem otoczenia. W końcu dotrzyj do X na mapie skarbów, fantastycznego pubu, w którym możesz nie tylko rozkoszować się emocjami związanymi z poszukiwaniem, ale także cieszyć się ekskluzywnymi zniżkami i pakietem aktywności. Przygotuj się na podróż, która łączy dreszczyk emocji z radością odkrywania.

Dover do Londynu i Heathrow przez Canterbury i Leeds Castle

Dover do Londynu i Heathrow przez Canterbury i Leeds Castle

Po spotkaniu z przyjaznym przewodnikiem w Dover Cruise Terminal wsiądź do luksusowego autokaru i połącz swój transfer do Londynu ze wspaniałą wycieczką po Ogrodzie Anglii, ze zwiedzaniem zabytkowego Canterbury i zamku Leeds. Po pierwsze, stań twarzą w twarz z Białymi Klifami Dover i wspaniałym zamkiem Dover. Twierdza pochodzi z czasów rzymskich i jest jedną z największych i najbardziej imponujących twierdz w Wielkiej Brytanii. Kontynuując przez ten kredowy krajobraz, odkryj historię kraju, od celtyckich osadników i rzymskich najeźdźców po migrację saksońską i podbój Normanów. Zatrzymaj się w mieście Canterbury i zajrzyj do słynnej na całym świecie katedry podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dawniej rzymskie miasto Durovernum Canticorum, miasto szczyci się bogatą historią. Po pieszej wycieczce poświęć trochę czasu na spacer wąskimi uliczkami i podziwianie zabytkowych budynków. W katedrze można zobaczyć grób króla Henryka IV, miejsce spoczynku Czarnego Księcia oraz dowiedzieć się o śmierci w 1170 r. Thomasa Becketa, arcybiskupa Canterbury. Następnie mijamy Oast Houses, pola chmielowe, sady i winnice do zamku Leeds, opisanego przez Lorda Conwaya jako najpiękniejszy zamek na świecie. Pochodzący z 880 rne zamek Leeds był domem dla wielu angielskich królowych, od końca XII wieku do panowania Tudorów. Piękne ogrody krajobrazowe są główną cechą terenu, podobnie jak wspaniałe jezioro. Zwiedź zabytkowe wnętrza zamku, podziwiaj zachwycające pokoje i zgub się w słynnym labiryncie. Po pewnym czasie wolnym wycieczka wyrusza do centrum Londynu, aby rozpocząć wysiadanie, a następnie wysiadanie na Heathrow. Jazda z Leeds Castle do Londynu prowadzi przez Royal Greenwich i obok Tower Bridge, z widokiem na Tower of London.

Często zadawane pytania dotyczące: Canterbury

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Canterbury

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Canterbury to:

Canterbury – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Canterbury?

Oto najlepsze atrakcje w: Canterbury, gdy masz ograniczony budżet:

Canterbury – zobacz wszystkie niedrogie atrakcje na GetYourGuide

Canterbury: Najciekawsze atrakcje

Canterbury: Wycieczki i bilety

Anglia: Ciekawe miejsca

Canterbury: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Canterbury? Kliknij tutaj.

Canterbury: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1108 recenzji)

Transport był doskonały. Wycieczka po zamku w Dover była doskonała. Wolałbym jednak mieć więcej czasu na podziwianie klifów w Dover. Zdjęcie wprowadza w błąd, ponieważ z miejsca, do którego cię prowadzą, nie widać zbyt wielu białych klifów. Jeśli chodzi o Canterbury, co za całkowite i całkowite rozczarowanie. Jest to w zasadzie centrum handlowe na świeżym powietrzu z zabytkową katedrą położoną pośrodku. Szkoda, że zamiast zachować urok historycznej wioski, została ona całkowicie skomercjalizowana. Całkowicie dołącz do Dover, aby sprawiać wrażenie, że otrzymujesz stosunek jakości do ceny.

Piękne miejsca. Doskonały spacer po białych klifach i Cantabory. Ładny autokar. Niestety przewodniczka Lucy zajmowała się głównie pouczaniem uczestników powtarzając do głębokiego znudzenia szczegóły organizacyjne. Nie przekazała nic ciekawego o miejscach, które zwiedziliśmy.

Manon i Alan byli wspaniali! To była bardzo pouczająca wycieczka, a w Dover słońce było nierealne. Zatrzymaliśmy się tam tylko po to, żeby zrobić zdjęcia z klifami i kastą w tle, ale było to najlepsze 15 minut całej wycieczki! Gorąco polecam tę wycieczkę.

Ogólnie rzecz biorąc, nasze doświadczenie było świetne! Rowan był niesamowity i naprawdę sprawił, że to doświadczenie. Jedyną rzeczą, która mogłaby być inna, byłby lepszy, bliższy widok na klify Dover.

Calum był wspaniałym przewodnikiem. Czułem, że masz wystarczająco dużo czasu w każdym miejscu. To była niesamowita wycieczka!