Canal Grande – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

2. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

3. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkrywaj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo ze swojego przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi ścieżkami i wzdłuż Canal Grande. Dowiedz się o miejskich pałacach, kościołach i atrakcjach. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Desdemony i Dom Mozarta. Miniesz także wspaniały teatr La Fenice i kanał „De le Ostreghe”. Kontynuuj do najważniejszego kanału w Wenecji, Canal Grande. Udaj się w stronę kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych wspaniałych weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca'Dolfin, Ca'Loredan, Grimani Palace i wiele innych. Zanim wrócisz do Campo San Moisè, zobaczysz także Punta de la Dogana i Zagłębie św. Marka.

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

4. Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Weź udział w przejażdżce gondolą po kanałach Wenecji z maksymalnie 5 innymi osobami i gondolierem. Płyń z gracją przez tajemnicze kanały Wenecji podczas spokojnej 30-minutowej wycieczki. Odkryj kanały Wenecji, które mają w sobie mnóstwo piękna i uroku, co na pewno uda Ci się zobaczyć podczas rejsu. Popłyń wzdłuż kultowej cieśniny Canal Grande i dryfuj po mniejszych szlakach wodnych.

Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

5. Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

Poczuj romantyczną atmosferę Wenecji na pokładzie tradycyjnej gondoli dla maksymalnie 6 osób i ciesz się bardziej intymnymi wrażeniami w trakcie wycieczki wyłącznie dla Twojej grupy. Wyrusz z Campo San Luca o dogodnej dla siebie godzinie. Rejsy gondolą dostępne są zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy można podziwiać podświetlone po zmroku zabytki. Podróżuj wzdłuż legendarnego Canal Grande, aby zobaczyć z wody niektóre z zabytkowych budynków. Zapuść się w niektóre z mniejszych kanałów i ucieknij od tłumów turystów. Mijaj gotyckie fasady pałaców w historycznym centrum w spokojnym tempie na pokładzie najbardziej tradycyjnego środka transportu w mieście. Popłyń z powrotem do punktu początkowego, aby zakończyć niesamowity rejs gondolą.

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

6. Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wejdź na pokład autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż wzdłuż Canal Grande w Wenecji. Zobacz zabytki wzdłuż linii brzegowej, płynąc kanałem. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Kolekcja Peggy Guggenheim i Bazylika Santa Maria della Salute. Poznaj sekretne szlaki wodne Wenecji i rozkoszuj się atmosferą miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Podróżuj gondolą w pobliżu Placu Świętego Marka, Opery Fenice, Punta della Dogana i wielu innych uroczych pałaców. Przejdź pod małym mostem, odkrywając ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą.

Wenecja: wędrowna opera w zabytkowym pałacu na Canal Grande

7. Wenecja: wędrowna opera w zabytkowym pałacu na Canal Grande

Poznaj włoską operę w jednym z najważniejszych pałaców w stylu wenecko-gotyckim w Wenecji, Palazzo Barbarigo-Minotto. W tym historycznym miejscu powstało innowacyjne podejście do opery, z formułą skupiającą się na interakcji między śpiewakami, muzykami i publicznością. Dzięki temu widzowie mają poczucie, że żyją Operą „od środka”. Wrażenie to potęguje pomysłowe wykorzystanie „sceny” w zakresie 360 stopni oraz poruszanie się gości po 3 różnych pokojach w Palazzo, po jednym na każdy akt przedstawienia. Zmienia się cała sceneria, nie tylko tło. Wskrzeszając tradycję sięgającą końca XIX wieku, ta nowa interpretacja została ożywiona przez jedne z najwspanialszych lirycznych głosów, którym towarzyszy utalentowana mała grupa smyczków i fortepianu: wirtuozowski zespół, który występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w świat.

Wenecja: street food z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

8. Wenecja: street food z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

Weź udział w wycieczce kulinarnej po Wenecji z degustacjami w niektórych restauracjach miasta. Po drodze podziwiaj liczne zabytki. Twój przewodnik, który jest miłośnikiem jedzenia, oprowadzi Cię po historycznym targu Rialto wzdłuż Canal Grande. Wycieczkę zakończysz na placu Campo Santa Margherita, który otoczony jest lokalnymi restauracjami i targowiskami. Spotkaj się z przewodnikiem w dzielnicy San Marco. Przekrocz most Rialto, aby odwiedzić targ o tej samej nazwie. Zachwyć się kolorowymi straganami z owocami i warzywami. Doświadcz codziennego życia w mieście, obserwując miejscowych kupujących świeże ryby i inne produkty. Później udaj się na plac Campo San Polo i wejdź do bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Przejdź przez plac Campo San Bartolomeo, na którym czas wolny spędzają mieszkańcy. W trakcie spaceruj delektuj się rozmaitymi specjałami, w tym regionalnymi serami, ciastkami buranelli i tradycyjnymi wypiekami. Skosztuj tiramisù w mieście, w którym powstał ten słodki przysmak, i poznaj wyjątkową kulturę związaną z cicchetti, przekąskami przypominającymi tapas, które są uwielbiane przez Wenecjan i podawane w typowych, przytulnych barach bàcari . Zakończ wycieczkę na placu Campo Santa Margherita w historycznej dzielnicy (sestiere) Dorsoduro w pobliżu uniwersytetu.  

Wenecja: Wspólna przejażdżka gondolą przez miasto na lagunie

9. Wenecja: Wspólna przejażdżka gondolą przez miasto na lagunie

Odkryj Wenecję z wody i podziwiaj miasto mostów i kanałów. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się w aksamitnym fotelu i obserwuj wspaniałe bizantyjskie budynki. Przepłyń pod niezliczonymi mostami i usłysz delikatne dźwięki wody na tle rozpadających się ścian palazzi. Popłyń w dół słynnego Canal Grande i zobacz okolice kościoła Santa Maria della Salute. Podziwiaj ten wspaniały barokowy kościół z XVII wieku i zobacz kręte małe kanały. Zrelaksuj się na gondoli i podziwiaj widoki na słynny most Rialto i kościół San Moisè. Podziwiaj teatr La Fenice i inne weneckie zabytki podczas rejsu po kanałach.

Wenecja Day Tour: Pałac Dożów, Bazylika i przejażdżka gondolą

10. Wenecja Day Tour: Pałac Dożów, Bazylika i przejażdżka gondolą

Wykorzystaj w pełni swój czas w Wenecji dzięki tej wycieczce kombinowanej, która obejmuje zwiedzanie Pałacu Dożów, Bazyliki i tarasu św. Marka, Muzeum św. Marka z biletami wstępu bez kolejki, a także 30-minutową przejażdżkę gondolą wzdłuż urokliwe drogi wodne miasta. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Pałacu Dożów, aby odkryć jego wspaniałe pokoje i niezliczone arcydzieła. Poznaj sale władzy, w których doż rządził starożytną Republiką Wenecką. Następnie udaj się do Bazyliki Świętego Marka, znanej również jako Złota Bazylika ze względu na wspaniałe mozaiki ozdobione czystym złotem. Poznaj historię i znaczenie wielu dzieł sztuki zdobiących kościół. Podziwiaj skarbiec, wspaniałą wielowiekową kolekcję relikwii i cennych przedmiotów. Odwiedź taras Bazyliki z kopią słynnych koni, kwadrygi św. Marka. Z tego spektakularnego miejsca można podziwiać najpiękniejszy widok na serce Wenecji: Plac św. Marka. Odkryj Muzeum św. Marka i podziwiaj obiekty różnego rodzaju i pochodzenia należące do Bazyliki. Później po południu wybierz się na romantyczną przejażdżkę gondolą wzdłuż uroczych dróg wodnych Wenecji. Wiosłuj wzdłuż imponującego Canal Grande. Zobacz domy Mozarta i Desdemony, teatr La Fenice, Rio de le Ostreghe, pałac kolekcji Peggy Guggenheim, zapierający dech w piersiach widok na basen św. Marka i wiele innych atrakcji. Twoja wycieczka obejmuje również dodatkową aplikację z cyfrową mapą i audioprzewodnikiem. Skorzystaj z aplikacji, aby zwiedzać miasto we własnym tempie i słuchać fascynującej narracji, podziwiając 200 atrakcji miasta, w tym teatr La Fenice, most Rialto i wiele innych.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Canal Grande
Podziwiaj okazałe domostwa dawnych kupców, płynąc gondolą po najdłuższym kanale Wenecji.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 118
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Canal Grande: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Canal Grande: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Canal Grande? Kliknij tutaj.

Canal Grande: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 24 848 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

Un grand Merci à la trupa, à la pianiste qui nous ont fait passer un joli moment d'opéra partagé avec le public. Le lieu était enchanteur et le public restreint nous a permis de bien en profiter. Amateur d'opéra ou néophyte allez y vous ne le sorryterez pas!

Doskonała wycieczka, łącząca krótki spacer i komentarz z przewodnikiem o Wenecji, wraz z krótką (30 minut) przejażdżką gondolą. By zrobić to chociaż raz w życiu. Nasz przewodnik Alessandra był szczególnie kompetentny i miły w rozmowie. Zalecana!

Warto wybrać się na taki mały rejsik będąc w Wenecji :)