Atrakcje i wycieczki
Canal Grande

Podziwiaj okazałe domostwa dawnych kupców, płynąc gondolą po najdłuższym kanale Wenecji.

Canal Grande – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale z komentarzem w aplikacji

1. Wenecja: Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale z komentarzem w aplikacji

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne w pobliżu Wielkiego Kanału podczas przejażdżki gondolą. Słuchaj komentarzy w aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście podczas podziwiania zabytków. Rozpocznij swoją aktywność od spotkania z gospodarzem, który wyjaśni kilka ciekawostek na temat historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem na temat trasy podróży gondolą. Ciesząc się pięknem Wielkiego Kanału, podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Pałac Peggy Guggenheim Collection, Pałac Gritti, Kościół Salute, Punta della Dogana. Odkryj słynny na całym świecie Teatr La Fenice i Dom Mozarta wzdłuż romantycznych i ukrytych dróg wodnych. Na koniec przejażdżki podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Basen Świętego Marka z wyspą San Giorgio. Na koniec przeżyj rejs w wyjątkowej wirtualnej rzeczywistości, ślizgając się po spokojnych wodach Grand Canal o zachodzie słońca na przestrzeni wieków, a następnie odkryj kunszt i sekrety stojące za kultową wenecką łodzią, oglądając z bliska jej model w przekroju.

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

2. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

3. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkryj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo od przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi drogami i wzdłuż Wielkiego Kanału. Dowiedz się więcej o pałacach, kościołach i atrakcjach miasta. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Mozarta i miń wspaniały teatr La Fenice oraz kanał "De le Ostreghe". Kontynuuj podróż do najważniejszego kanału w Wenecji, Wielkiego Kanału. Udaj się w kierunku kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych oszałamiających weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca' Dolfin, Ca' Loredan, pałac Grimani i wiele innych. Zobaczysz także Punta de la Dogana i Basen Świętego Marka, zanim wrócisz do Campo San Moisè. Na koniec przeżyj rejs w wyjątkowej wirtualnej rzeczywistości, ślizgając się po spokojnych wodach Grand Canal o zachodzie słońca na przestrzeni wieków, a następnie odkryj kunszt i sekrety stojące za kultową wenecką łodzią, przyglądając się z bliska modelowi w przekroju.

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

4. Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Weź udział w przejażdżce gondolą po kanałach Wenecji z maksymalnie 5 innymi osobami i gondolierem. Płyń z gracją przez tajemnicze kanały Wenecji podczas spokojnej 30-minutowej wycieczki. Odkryj kanały Wenecji, które mają w sobie mnóstwo piękna i uroku, co na pewno uda Ci się zobaczyć podczas rejsu. Popłyń wzdłuż kultowej cieśniny Canal Grande i dryfuj po mniejszych szlakach wodnych.

Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

5. Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

Poczuj romantyczną atmosferę Wenecji na pokładzie tradycyjnej gondoli dla maksymalnie 6 osób i ciesz się bardziej intymnymi wrażeniami w trakcie wycieczki wyłącznie dla Twojej grupy. Wyrusz z Campo San Luca o dogodnej dla siebie godzinie. Rejsy gondolą dostępne są zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy można podziwiać podświetlone po zmroku zabytki. Podróżuj wzdłuż legendarnego Canal Grande, aby zobaczyć z wody niektóre z zabytkowych budynków. Zapuść się w niektóre z mniejszych kanałów i ucieknij od tłumów turystów. Mijaj gotyckie fasady pałaców w historycznym centrum w spokojnym tempie na pokładzie najbardziej tradycyjnego środka transportu w mieście. Popłyń z powrotem do punktu początkowego, aby zakończyć niesamowity rejs gondolą.

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

6. Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wejdź na pokład autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż wzdłuż Canal Grande w Wenecji. Zobacz zabytki wzdłuż linii brzegowej, płynąc kanałem. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Kolekcja Peggy Guggenheim i Bazylika Santa Maria della Salute. Poznaj sekretne szlaki wodne Wenecji i rozkoszuj się atmosferą miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Podróżuj gondolą w pobliżu Placu Świętego Marka, Opery Fenice, Punta della Dogana i wielu innych uroczych pałaców. Przejdź pod małym mostem, odkrywając ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą.

Wenecja: wędrowna opera w zabytkowym pałacu na Canal Grande

7. Wenecja: wędrowna opera w zabytkowym pałacu na Canal Grande

Poznaj włoską operę w jednym z najważniejszych pałaców w stylu wenecko-gotyckim w Wenecji, Palazzo Barbarigo-Minotto. W tym historycznym miejscu powstało innowacyjne podejście do opery, z formułą skupiającą się na interakcji między śpiewakami, muzykami i publicznością. Dzięki temu widzowie mają poczucie, że żyją Operą „od środka”. Wrażenie to potęguje pomysłowe wykorzystanie „sceny” w zakresie 360 stopni oraz poruszanie się gości po 3 różnych pokojach w Palazzo, po jednym na każdy akt przedstawienia. Zmienia się cała sceneria, nie tylko tło. Wskrzeszając tradycję sięgającą końca XIX wieku, ta nowa interpretacja została ożywiona przez jedne z najwspanialszych lirycznych głosów, którym towarzyszy utalentowana mała grupa smyczków i fortepianu: wirtuozowski zespół, który występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w świat.

Wenecja: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

8. Wenecja: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

Weź udział w wycieczce kulinarnej po Wenecji z degustacjami w niektórych restauracjach miasta. Po drodze podziwiaj liczne zabytki. Twój przewodnik, który jest miłośnikiem jedzenia, oprowadzi Cię po historycznym targu Rialto wzdłuż Canal Grande. Wycieczkę zakończysz na placu Campo Santa Margherita, który otoczony jest lokalnymi restauracjami i targowiskami. Spotkaj się z przewodnikiem w dzielnicy San Marco. Przekrocz most Rialto, aby odwiedzić targ o tej samej nazwie. Zachwyć się kolorowymi straganami z owocami i warzywami. Doświadcz codziennego życia w mieście, obserwując miejscowych kupujących świeże ryby i inne produkty. Później udaj się na plac Campo San Polo i wejdź do bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Przejdź przez plac Campo San Bartolomeo, na którym czas wolny spędzają mieszkańcy. W trakcie spaceruj delektuj się rozmaitymi specjałami, w tym regionalnymi serami, ciastkami buranelli i tradycyjnymi wypiekami. Skosztuj tiramisù w mieście, w którym powstał ten słodki przysmak, i poznaj wyjątkową kulturę związaną z cicchetti, przekąskami przypominającymi tapas, które są uwielbiane przez Wenecjan i podawane w typowych, przytulnych barach bàcari . Zakończ wycieczkę na placu Campo Santa Margherita w historycznej dzielnicy (sestiere) Dorsoduro w pobliżu uniwersytetu.  

Wenecja: Tradycyjna wspólna przejażdżka gondolą

9. Wenecja: Tradycyjna wspólna przejażdżka gondolą

Wyrusz w urokliwy rejs gondolą i zachwyć się eleganckimi pałacami przy kanałach, wyjątkowymi mostami i magiczną atmosferę, którą można poczuć tylko w Wenecji. Miń główne atrakcje, w tym teatr La Fenice i bazylika Santa Maria della Salute. Spotkaj się ze swoim gondolierem, który ubrany będzie w charakterystyczną koszulę w biało-niebieskie paski, i wyrusz w 30-minutowy rejs po ukrytych kanałach Wenecji. Tradycyjna wenecka gondola uznawana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich łodzi na świecie. Popłyń wąskimi kanałami w okolicach Campo San Moisè i zobacz z wody teatr La Fenice. Miń pałace, przepłyń pod miejskimi mostami i udaj się w kierunku Canal Grande, skąd roztaczają się najlepsze widoki. Zachwyć się bazyliką Santa Maria della Salute z tej szerokiej, słynnej drogi wodnej.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

10. Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Święty Marek to największy plac w Wenecji, w którym znajduje się wspaniała Bazylika św. Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Odkryj najważniejsze atrakcje Wenecji podczas tradycyjnej przejażdżki gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do budzącej podziw bazyliki św. Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki swojej niesamowitej fasadzie i kopułowemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię ze swoim przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, w którym niegdyś mieścił się wymiar sprawiedliwości Wenecji, więzienie oraz jego książę. Omijając kolejki, Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez imponujące korytarze zabytków i zabierze w podróż w czasie, odkrywając tajniki imperium weneckiego. Po wizycie w pałacu Dożów przewodnik zabierze Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widokowego.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 168
Sortuj wg::

Canal Grande – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale z komentarzem w aplikacji

Wenecja: Przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale z komentarzem w aplikacji

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne w pobliżu Wielkiego Kanału podczas przejażdżki gondolą. Słuchaj komentarzy w aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście podczas podziwiania zabytków. Rozpocznij swoją aktywność od spotkania z gospodarzem, który wyjaśni kilka ciekawostek na temat historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem na temat trasy podróży gondolą. Ciesząc się pięknem Wielkiego Kanału, podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Pałac Peggy Guggenheim Collection, Pałac Gritti, Kościół Salute, Punta della Dogana. Odkryj słynny na całym świecie Teatr La Fenice i Dom Mozarta wzdłuż romantycznych i ukrytych dróg wodnych. Na koniec przejażdżki podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Basen Świętego Marka z wyspą San Giorgio. Na koniec przeżyj rejs w wyjątkowej wirtualnej rzeczywistości, ślizgając się po spokojnych wodach Grand Canal o zachodzie słońca na przestrzeni wieków, a następnie odkryj kunszt i sekrety stojące za kultową wenecką łodzią, oglądając z bliska jej model w przekroju.

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkryj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo od przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi drogami i wzdłuż Wielkiego Kanału. Dowiedz się więcej o pałacach, kościołach i atrakcjach miasta. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Mozarta i miń wspaniały teatr La Fenice oraz kanał "De le Ostreghe". Kontynuuj podróż do najważniejszego kanału w Wenecji, Wielkiego Kanału. Udaj się w kierunku kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych oszałamiających weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca' Dolfin, Ca' Loredan, pałac Grimani i wiele innych. Zobaczysz także Punta de la Dogana i Basen Świętego Marka, zanim wrócisz do Campo San Moisè. Na koniec przeżyj rejs w wyjątkowej wirtualnej rzeczywistości, ślizgając się po spokojnych wodach Grand Canal o zachodzie słońca na przestrzeni wieków, a następnie odkryj kunszt i sekrety stojące za kultową wenecką łodzią, przyglądając się z bliska modelowi w przekroju.

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Weź udział w przejażdżce gondolą po kanałach Wenecji z maksymalnie 5 innymi osobami i gondolierem. Płyń z gracją przez tajemnicze kanały Wenecji podczas spokojnej 30-minutowej wycieczki. Odkryj kanały Wenecji, które mają w sobie mnóstwo piękna i uroku, co na pewno uda Ci się zobaczyć podczas rejsu. Popłyń wzdłuż kultowej cieśniny Canal Grande i dryfuj po mniejszych szlakach wodnych.

Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

Poczuj romantyczną atmosferę Wenecji na pokładzie tradycyjnej gondoli dla maksymalnie 6 osób i ciesz się bardziej intymnymi wrażeniami w trakcie wycieczki wyłącznie dla Twojej grupy. Wyrusz z Campo San Luca o dogodnej dla siebie godzinie. Rejsy gondolą dostępne są zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy można podziwiać podświetlone po zmroku zabytki. Podróżuj wzdłuż legendarnego Canal Grande, aby zobaczyć z wody niektóre z zabytkowych budynków. Zapuść się w niektóre z mniejszych kanałów i ucieknij od tłumów turystów. Mijaj gotyckie fasady pałaców w historycznym centrum w spokojnym tempie na pokładzie najbardziej tradycyjnego środka transportu w mieście. Popłyń z powrotem do punktu początkowego, aby zakończyć niesamowity rejs gondolą.

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wejdź na pokład autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż wzdłuż Canal Grande w Wenecji. Zobacz zabytki wzdłuż linii brzegowej, płynąc kanałem. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Kolekcja Peggy Guggenheim i Bazylika Santa Maria della Salute. Poznaj sekretne szlaki wodne Wenecji i rozkoszuj się atmosferą miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Podróżuj gondolą w pobliżu Placu Świętego Marka, Opery Fenice, Punta della Dogana i wielu innych uroczych pałaców. Przejdź pod małym mostem, odkrywając ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą.

Wenecja: wędrowna opera w zabytkowym pałacu na Canal Grande

Wenecja: wędrowna opera w zabytkowym pałacu na Canal Grande

Poznaj włoską operę w jednym z najważniejszych pałaców w stylu wenecko-gotyckim w Wenecji, Palazzo Barbarigo-Minotto. W tym historycznym miejscu powstało innowacyjne podejście do opery, z formułą skupiającą się na interakcji między śpiewakami, muzykami i publicznością. Dzięki temu widzowie mają poczucie, że żyją Operą „od środka”. Wrażenie to potęguje pomysłowe wykorzystanie „sceny” w zakresie 360 stopni oraz poruszanie się gości po 3 różnych pokojach w Palazzo, po jednym na każdy akt przedstawienia. Zmienia się cała sceneria, nie tylko tło. Wskrzeszając tradycję sięgającą końca XIX wieku, ta nowa interpretacja została ożywiona przez jedne z najwspanialszych lirycznych głosów, którym towarzyszy utalentowana mała grupa smyczków i fortepianu: wirtuozowski zespół, który występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w świat.

Wenecja: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

Wenecja: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem i degustacjami

Weź udział w wycieczce kulinarnej po Wenecji z degustacjami w niektórych restauracjach miasta. Po drodze podziwiaj liczne zabytki. Twój przewodnik, który jest miłośnikiem jedzenia, oprowadzi Cię po historycznym targu Rialto wzdłuż Canal Grande. Wycieczkę zakończysz na placu Campo Santa Margherita, który otoczony jest lokalnymi restauracjami i targowiskami. Spotkaj się z przewodnikiem w dzielnicy San Marco. Przekrocz most Rialto, aby odwiedzić targ o tej samej nazwie. Zachwyć się kolorowymi straganami z owocami i warzywami. Doświadcz codziennego życia w mieście, obserwując miejscowych kupujących świeże ryby i inne produkty. Później udaj się na plac Campo San Polo i wejdź do bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Przejdź przez plac Campo San Bartolomeo, na którym czas wolny spędzają mieszkańcy. W trakcie spaceruj delektuj się rozmaitymi specjałami, w tym regionalnymi serami, ciastkami buranelli i tradycyjnymi wypiekami. Skosztuj tiramisù w mieście, w którym powstał ten słodki przysmak, i poznaj wyjątkową kulturę związaną z cicchetti, przekąskami przypominającymi tapas, które są uwielbiane przez Wenecjan i podawane w typowych, przytulnych barach bàcari . Zakończ wycieczkę na placu Campo Santa Margherita w historycznej dzielnicy (sestiere) Dorsoduro w pobliżu uniwersytetu.  

Wenecja: Tradycyjna wspólna przejażdżka gondolą

Wenecja: Tradycyjna wspólna przejażdżka gondolą

Wyrusz w urokliwy rejs gondolą i zachwyć się eleganckimi pałacami przy kanałach, wyjątkowymi mostami i magiczną atmosferę, którą można poczuć tylko w Wenecji. Miń główne atrakcje, w tym teatr La Fenice i bazylika Santa Maria della Salute. Spotkaj się ze swoim gondolierem, który ubrany będzie w charakterystyczną koszulę w biało-niebieskie paski, i wyrusz w 30-minutowy rejs po ukrytych kanałach Wenecji. Tradycyjna wenecka gondola uznawana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich łodzi na świecie. Popłyń wąskimi kanałami w okolicach Campo San Moisè i zobacz z wody teatr La Fenice. Miń pałace, przepłyń pod miejskimi mostami i udaj się w kierunku Canal Grande, skąd roztaczają się najlepsze widoki. Zachwyć się bazyliką Santa Maria della Salute z tej szerokiej, słynnej drogi wodnej.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Święty Marek to największy plac w Wenecji, w którym znajduje się wspaniała Bazylika św. Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Odkryj najważniejsze atrakcje Wenecji podczas tradycyjnej przejażdżki gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do budzącej podziw bazyliki św. Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki swojej niesamowitej fasadzie i kopułowemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię ze swoim przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, w którym niegdyś mieścił się wymiar sprawiedliwości Wenecji, więzienie oraz jego książę. Omijając kolejki, Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez imponujące korytarze zabytków i zabierze w podróż w czasie, odkrywając tajniki imperium weneckiego. Po wizycie w pałacu Dożów przewodnik zabierze Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widokowego.

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

Canal Grande: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Canal Grande: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Canal Grande? Kliknij tutaj.

Canal Grande: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(24 848 recenzji)

Ten bilet był dokładnie taki, jak w reklamie. Dostęp do karnetu w jednym z automatów biletowych był bardzo łatwy, wystarczy pokazać kod QR GetYourGuide. Nie wiedziałem wcześniej, że vaporetti ma różne punkty wejścia i ta przepustka działa w przypadku niektórych punktów wejścia. Pamiętaj, aby wypróbować przepustkę na wszystkich dostępnych skanerach na stacji, z której chcesz wyjechać! Dostaje cztery gwiazdki za „stosunek jakości do ceny”, ponieważ czasami vaporetti było tak zatłoczone, że musiałem iść pieszo, aby zdążyć na jedną wycieczkę. O wiele łatwiej jest dostać się na przejażdżkę po opuszczeniu obszaru Santa Lucia.

Ruch autobusów wodnych w Wenecji i okolicach jest jasno regulowany. Tablice z rozkładami odjazdów i cyfrowe tablice informacyjne pokazują, która trasa i w jakim kierunku. Istnieją różne trasy. Jest kilka stacji odjazdów z A - D, szczególnie na większych stacjach, takich jak Plac Św. Marka, Dworzec Kolejowy czy P. Roma. Trasy czasami zajmują godzinę od początku do końca, ponieważ autobus wodny często się zatrzymuje. Podobnie jak wsiadanie i wysiadanie. Wciąż bogaty w wydarzenia i niedrogi środek transportu z dużą ilością możliwości robienia zdjęć. Odprawa z zakupionymi biletami przebiega bezproblemowo.

Karnet jest naprawdę bardzo praktyczny, gorąco polecam. Spędziliśmy 4 dni w Wenecji. Dzięki temu mogliśmy swobodnie poruszać się po mieście, a także zwiedzać Murano i Burano.

Niesamowity, spokojny i piękny spacer. Poza tym mój partner mi się oświadczył😍🤭 Trasa, którą trzeba pokonać bez względu na wszystko, jest wyjątkowa.

Dobrze, jeśli nie musisz jechać do hotspotów!!! W przeciwnym razie okropne