Atrakcje i wycieczki
Câmara de Lobos

Câmara de Lobos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

1. Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnego trekkingu na Maderze z odbiorem i dowozem do miejsca zakwaterowania. Odkryj Pico do Arieiro do Pico Ruivo, na wschód słońca lub później rano. Zobacz wyjątkowe krajobrazy między najwyższymi górami Madery (do 1862 m). Odbierz się z miejsca zakwaterowania dzięki wspólnemu transferowi (do 8 osób na furgonetkę) i udaj się na drugą najwyższą górę, Pico do Arieiro. Uzyskaj instrukcje i objaśnienia map od gospodarza wraz z harmonogramem. Wędruj przez 5 godzin z Pico do Arieiro do Pico Ruivo, a następnie Achada do Teixeira (10 km). Odbiór po wędrówce w Achada do Teixeira na parkingu. Informacje o wycieczce: - Czas trwania: 5 godzin - Długość: 10 km - Punkt początkowy: Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) - Punkt końcowy: Achada do Teixeira (1600 m n.p.m.) - Maksymalna wysokość: 1862 m (Pico Ruivo) - Minimalna wysokość: 1548 m Informacje o transferze: - Pojemność: 8 osób - Z miasta do Pico do Arieiro: średnio 1,5 godziny - Z Achada do Teixeira do miasta: średnio 1,5 godziny - Granice odbioru/wysyłki: Wyłącznie obszary Funchal i Caniço

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

2. Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Skorzystaj z elastycznego transferu z Funchal do Pico do Arieiro, aby cieszyć się wędrówką aż do Pico Ruivo. Wędruj po najwyższych i drugich co do wysokości górach na Maderze we własnym tempie i ciesz się odbiorem i transportem powrotnym do miejsca zakwaterowania. Otrzymaj instrukcje od gospodarza i dowiedz się o harmonogramie i miejscach, które będziesz mijać. Dzień przed wędrówką uzyskaj dokładną godzinę odbioru i prognozę pogody, aby przygotować się do transferu (wymagane potwierdzenie). Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Funchal i wysadź przy wejściu na Pico do Arieiro, aby rozpocząć wędrówkę z przewodnikiem. Zanurz się w naturalnej scenerii wokół siebie, spacerując przez 5 godzin od góry do góry szlakiem turystycznym. Wejdź na wysokość 1862 metrów na Pico Ruivo, najwyższy szczyt na Maderze. Po zakończeniu zwiedzania udaj się na parking w Achada do Teixeira.

Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

3. Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

Odkryj najbardziej niesamowite miejsca na Maderze, zaczynając od wizyty w pięknej wiosce rybackiej Câmara de Lobos. Zobacz kolorowe łodzie rybackie pałasza i skosztuj słynnego napoju Poncha. Kontynuacja wycieczki do oszałamiającego Cabo Girão Skywalk – zawieszonej szklanej platformy – i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków na Câmara de Lobos i Funchal (bilety nie są wliczone). Dalej jest Ribeira Brava, urocza wioska i Fanal, gdzie można podziwiać stuletnie drzewa Lasu Laurissilva. Podziwiaj wspaniałe widoki na północne wybrzeże Ribeira da Janela. Następnie trasa prowadzi do największego przystanku: Porto Moniz, gdzie można zjeść przerwę na lunch i zwiedzić naturalne baseny wulkaniczne. Następnie wycieczka zabierze Cię, aby zobaczyć port Seixal i jego dramatyczne klify z góry, a na koniec zakończysz tę wspaniałą wycieczkę w pięknym punkcie widokowym z wodospadem.

Madera: wycieczka okrętem flagowym Santa Maria de Colombo

4. Madera: wycieczka okrętem flagowym Santa Maria de Colombo

Przeżyj wyjątkowe doświadczenie i wejdź na pokład repliki oryginalnego statku Krzysztofa Kolumba Santa Maria, zbudowanego właśnie tutaj, na bujnej Maderze. Wybierz się w podróż w czasie do XV wieku i przejdź wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, aż dotrzesz do Cabo Girão. Tam zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel w lazurowych wodach u wybrzeży. Wypatruj delfinów i wielorybów podczas spaceru wzdłuż wybrzeża Atlantyku.

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

5. Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Odkryj najważniejsze atrakcje zachodniej Madery, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas postojów w Camara de Lobos, Ribeira Brava i wiosce São Vicente. Po odbiorze z hotelu zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki podczas podróży wąskimi drogami Estreito de Câmara de Lobos. Podziwiaj plantacje bananów i uprawy trzciny cukrowej na stromych tarasach. Następnie odwiedź Cabo Girão, najwyższy klif morski w Europie i drugi co do wysokości na świecie. Podziwiaj rozległe widoki na góry i morze oraz stare tarasy rolnicze, które do dziś są uprawiane. Zjedź z miasta do miejscowości Ribeira Brava. Poznaj tę uroczą osadę i odwiedź jej zabytki, w tym lokalny kościół. Kontynuuj jazdę do popularnego płaskowyżu Paul da Serra Madeira na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Podziwiaj piękne widoki lasu laurowego przez Fanal, gdzie rosną najstarsze drzewa laurowe i endemiczna roślinność. Zobacz morze i góry, a następnie kontynuuj podróż do doliny Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów wulkanicznych. Po lunchu udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie można zobaczyć liczne wodospady. Przejedź przez wioskę Seixal, znaną z czarnej naturalnej plaży wulkanicznej, zatrzymując się na zdjęcia. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, odkryj portugalską przełęcz Encumeada, gdzie północ spotyka się z południem na wysokości 1 007 metrów nad poziomem morza. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Funcchal, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Madera: Półdniowa wycieczka do Doliny Zakonnic

6. Madera: Półdniowa wycieczka do Doliny Zakonnic

Poznaj oszałamiające krajobrazy Curral da Freiras (Dolina Zakonnic) podczas malowniczej, półdniowej wycieczki z Funchal. Udaj się do centrum Madery, aby znaleźć dramatyczne, pokryte chmurami góry i zielone doliny. Wsiądź do minibusa w centrum Funchal i udaj się do Eira do Serrado, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków na Maderze. Jedź dalej do Curral da Freiras, mijając leśne krzaki i urocze domy typowe dla Madery. Przyjedź do Doliny Zakonnic i zobacz małą wioskę położoną między prawie prostopadłymi górami, która jest odizolowana od oszałamiającej geografii regionu. Miejscowi żyją głównie z upraw takich jak pyszne kasztany. Wróć do Funchal, zatrzymując się w wiosce rybackiej Câmara de Lobos, gdzie Winston Churchill namalował swoje piękne krajobrazy. Kup szklankę legendarnego napoju Poncha (napój alkoholowy z miodem, cytryną i sokiem) przed powrotem do Funchal.

Z Funchal: Przygoda z kanioningiem dla średnio zaawansowanych (poziom 2)

7. Z Funchal: Przygoda z kanioningiem dla średnio zaawansowanych (poziom 2)

Zacznij od odbioru z Funchal, Canico lub Câmara De Lobos i jedź do miejsca kanionu. Spotkaj się ze swoimi przewodnikami i otrzymaj cały sprzęt do ćwiczeń. Idź 15 minut do wejścia do strumienia, gdzie odbędzie się pierwsza odprawa na temat bezpieczeństwa. Po drodze zejdź na dół zapierającymi dech w piersiach wodospadami, skacz i pływaj w pięknych naturalnych basenach, zawsze otoczonych niesamowitymi krajobrazami. Dzięki naturalnym zjeżdżalniom, zjazdom na linie i skokom do naturalnych basenów skalnych te kaniony z pewnością przyspieszą bicie serca. Początek strumienia ma pewne pionowe wyzwania (maksymalnie 18 metrów), małe odcinki spacerowe i wiele placów zabaw. Rzeka będzie płynęła przez cały czas z kilkoma opcjonalnymi skokami. Wyzwanie trwa dalej po krótkiej przerwie na przekąskę przy wodospadach. Przewodnicy przez cały dzień będą robić zdjęcia i filmy z Twoich atrakcji, które następnie zostaną Ci przesłane. Na koniec wycieczki zapewniony zostanie transport, który zabierze Cię z powrotem do parku, w którym rozpocząłeś swoją przygodę.

Madera: półdniowa wycieczka terenowym buggy

8. Madera: półdniowa wycieczka terenowym buggy

Pozwól poszukiwaczowi przygód w sobie odkrywać górski krajobraz Madery w samochodzie terenowym z profesjonalnym przewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z Funchal, zanim dotrzesz do miejsca swojej eksploracji, górzystego obszaru w pobliżu Cabo Girão. Odkrywaj polne ścieżki i górskie szlaki Madery w swoim bezpiecznym buggy, z goglami i przewodnikiem, który zapewni Ci bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Ciesz się jazdą po terenie, który jest niedostępny bez pojazdu 4x4. Zabierz ze sobą chwile z domu eksploracji dzięki wielu przystankom na zdjęcia po drodze z idyllicznych punktów widokowych.

Funchal 3-w-1: zwiedzanie autobusem Hop-On Hop-Off w 48 h

9. Funchal 3-w-1: zwiedzanie autobusem Hop-On Hop-Off w 48 h

Odkryj niezwykłe piękno Madery we własnym tempie dzięki 2- lub 5-dniowemu biletowi na żółtą linię autobusu wycieczkowego z możliwością wsiadania i wysiadania. Wyskocz w najbardziej interesujące miejsca w stolicy Funchal i uzyskaj dostęp do jej okolic, w tym panoramicznych punktów widokowych „Perły Atlantyku”. Wysiądź na dowolnym z 30 przystanków na trasie, która prowadzi przez urocze, brukowane uliczki Funchal. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami z punktów obserwacyjnych, takich jak ten w Pico dos Barcelos. Odkryj charakterystyczne zabytki, takie jak Plac Ratuszowy i Katedra. Podziwiaj piękne ogrody i wskocz do Muzeum Wina Madery, Blandy's Wine Lodge, aby napić się kieliszka słynnego wina wyspy. Bilet 3 w 1 zapewnia również wstęp do malowniczej wioski rybackiej Câmara de Lobos, która uważana jest za oryginalne miejsce lądowania portugalskiego odkrywcy João Gonçalvesa Zarco. Podziwiaj Ocean Atlantycki z najwyższych klifów Europy w Cabo Girão, jadąc autobusem wahadłowym z Câmara de Lobos (opłata za wstęp do punktu widokowego Cabo Girão nie jest wliczona).

Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

10. Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania, kierując się do pierwszego przystanku dnia, małej wioski rybackiej Câmara De Lobos. Położona w małej zatoce, z plażą i portem, wioska otoczona jest kwintesencją domów, które piętrzą się wokół zatoki. Stąd kontynuuj podróż w górę drugiego co do wielkości klifu morskiego na świecie i podziwiaj piękne widoki na Camara de Lobos i Funchal. Następnym przystankiem jest Ribeira Brava, nazwana tak od dzikiego strumienia, który przez nią przepływa. Odwiedź bogaty w historię kościół, który został zbudowany w XVI wieku i dowiedz się o jego flamandzkich wpływach i fontannie chrzcielnej. Następnie udaj się w kierunku Ponta Do Sol, jednego z najbardziej nasłonecznionych miejsc na wyspie i domu ładnej małej wioski położonej w stromych fałdach doliny porośniętej gęstymi bananowcami. Wspinając się na górski płaskowyż Madery, znajdziemy las Fanal, Las Fanal to magiczny las na wyspie. Często, ale nie zawsze, w lesie unosi się tajemnicza mgła wśród 600-letnich drzew o poskręcanych gałęziach. Stopniowo wkraczasz w niezwykły krajobraz otoczony tajemniczą mgłą, która tworzy wyjątkową atmosferę, Po dotarciu do Fanal, przy sprzyjającej pogodzie, będziesz mógł odbyć 20-minutowy spacer po Lesie Laurowym (opcjonalnie). . Następnie przejdź zygzakiem przez wąskie wiejskie drogi i udaj się w kierunku wioski rybackiej Porto Moniz. Przejdź się promenadą, która rozciąga się od naturalnych basenów do molo, i znajdź lokalną restaurację serwującą owoce morza, w której zjesz lunch. Masz też czas, aby odwiedzić akwarium, które mieści się w forcie Sao Jaoa Batista, lub popływać w basenach wulkanicznych. Udaj się do Sao Vicente na północnym wybrzeżu, aby podziwiać to urocze miasteczko z malowniczymi uliczkami i nieskazitelnie białymi domami. Odwiedź XVII-wieczny kościół i park z wyborem roślin przybrzeżnych pochodzących z Madery. Pod koniec wycieczki udaj się przez las do przełęczy Encumeada, jednego z najpiękniejszych miejsc górskich w regionie, gdzie możesz podziwiać widok na północne i południowe wybrzeże ze szczytu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 129
Sortuj wg::

Câmara de Lobos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnego trekkingu na Maderze z odbiorem i dowozem do miejsca zakwaterowania. Odkryj Pico do Arieiro do Pico Ruivo, na wschód słońca lub później rano. Zobacz wyjątkowe krajobrazy między najwyższymi górami Madery (do 1862 m). Odbierz się z miejsca zakwaterowania dzięki wspólnemu transferowi (do 8 osób na furgonetkę) i udaj się na drugą najwyższą górę, Pico do Arieiro. Uzyskaj instrukcje i objaśnienia map od gospodarza wraz z harmonogramem. Wędruj przez 5 godzin z Pico do Arieiro do Pico Ruivo, a następnie Achada do Teixeira (10 km). Odbiór po wędrówce w Achada do Teixeira na parkingu. Informacje o wycieczce: - Czas trwania: 5 godzin - Długość: 10 km - Punkt początkowy: Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) - Punkt końcowy: Achada do Teixeira (1600 m n.p.m.) - Maksymalna wysokość: 1862 m (Pico Ruivo) - Minimalna wysokość: 1548 m Informacje o transferze: - Pojemność: 8 osób - Z miasta do Pico do Arieiro: średnio 1,5 godziny - Z Achada do Teixeira do miasta: średnio 1,5 godziny - Granice odbioru/wysyłki: Wyłącznie obszary Funchal i Caniço

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Skorzystaj z elastycznego transferu z Funchal do Pico do Arieiro, aby cieszyć się wędrówką aż do Pico Ruivo. Wędruj po najwyższych i drugich co do wysokości górach na Maderze we własnym tempie i ciesz się odbiorem i transportem powrotnym do miejsca zakwaterowania. Otrzymaj instrukcje od gospodarza i dowiedz się o harmonogramie i miejscach, które będziesz mijać. Dzień przed wędrówką uzyskaj dokładną godzinę odbioru i prognozę pogody, aby przygotować się do transferu (wymagane potwierdzenie). Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Funchal i wysadź przy wejściu na Pico do Arieiro, aby rozpocząć wędrówkę z przewodnikiem. Zanurz się w naturalnej scenerii wokół siebie, spacerując przez 5 godzin od góry do góry szlakiem turystycznym. Wejdź na wysokość 1862 metrów na Pico Ruivo, najwyższy szczyt na Maderze. Po zakończeniu zwiedzania udaj się na parking w Achada do Teixeira.

Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

Odkryj najbardziej niesamowite miejsca na Maderze, zaczynając od wizyty w pięknej wiosce rybackiej Câmara de Lobos. Zobacz kolorowe łodzie rybackie pałasza i skosztuj słynnego napoju Poncha. Kontynuacja wycieczki do oszałamiającego Cabo Girão Skywalk – zawieszonej szklanej platformy – i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków na Câmara de Lobos i Funchal (bilety nie są wliczone). Dalej jest Ribeira Brava, urocza wioska i Fanal, gdzie można podziwiać stuletnie drzewa Lasu Laurissilva. Podziwiaj wspaniałe widoki na północne wybrzeże Ribeira da Janela. Następnie trasa prowadzi do największego przystanku: Porto Moniz, gdzie można zjeść przerwę na lunch i zwiedzić naturalne baseny wulkaniczne. Następnie wycieczka zabierze Cię, aby zobaczyć port Seixal i jego dramatyczne klify z góry, a na koniec zakończysz tę wspaniałą wycieczkę w pięknym punkcie widokowym z wodospadem.

Madera: wycieczka okrętem flagowym Santa Maria de Colombo

Madera: wycieczka okrętem flagowym Santa Maria de Colombo

Przeżyj wyjątkowe doświadczenie i wejdź na pokład repliki oryginalnego statku Krzysztofa Kolumba Santa Maria, zbudowanego właśnie tutaj, na bujnej Maderze. Wybierz się w podróż w czasie do XV wieku i przejdź wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, aż dotrzesz do Cabo Girão. Tam zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel w lazurowych wodach u wybrzeży. Wypatruj delfinów i wielorybów podczas spaceru wzdłuż wybrzeża Atlantyku.

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Odkryj najważniejsze atrakcje zachodniej Madery, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas postojów w Camara de Lobos, Ribeira Brava i wiosce São Vicente. Po odbiorze z hotelu zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki podczas podróży wąskimi drogami Estreito de Câmara de Lobos. Podziwiaj plantacje bananów i uprawy trzciny cukrowej na stromych tarasach. Następnie odwiedź Cabo Girão, najwyższy klif morski w Europie i drugi co do wysokości na świecie. Podziwiaj rozległe widoki na góry i morze oraz stare tarasy rolnicze, które do dziś są uprawiane. Zjedź z miasta do miejscowości Ribeira Brava. Poznaj tę uroczą osadę i odwiedź jej zabytki, w tym lokalny kościół. Kontynuuj jazdę do popularnego płaskowyżu Paul da Serra Madeira na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Podziwiaj piękne widoki lasu laurowego przez Fanal, gdzie rosną najstarsze drzewa laurowe i endemiczna roślinność. Zobacz morze i góry, a następnie kontynuuj podróż do doliny Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów wulkanicznych. Po lunchu udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie można zobaczyć liczne wodospady. Przejedź przez wioskę Seixal, znaną z czarnej naturalnej plaży wulkanicznej, zatrzymując się na zdjęcia. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, odkryj portugalską przełęcz Encumeada, gdzie północ spotyka się z południem na wysokości 1 007 metrów nad poziomem morza. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Funcchal, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Madera: Półdniowa wycieczka do Doliny Zakonnic

Madera: Półdniowa wycieczka do Doliny Zakonnic

Poznaj oszałamiające krajobrazy Curral da Freiras (Dolina Zakonnic) podczas malowniczej, półdniowej wycieczki z Funchal. Udaj się do centrum Madery, aby znaleźć dramatyczne, pokryte chmurami góry i zielone doliny. Wsiądź do minibusa w centrum Funchal i udaj się do Eira do Serrado, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków na Maderze. Jedź dalej do Curral da Freiras, mijając leśne krzaki i urocze domy typowe dla Madery. Przyjedź do Doliny Zakonnic i zobacz małą wioskę położoną między prawie prostopadłymi górami, która jest odizolowana od oszałamiającej geografii regionu. Miejscowi żyją głównie z upraw takich jak pyszne kasztany. Wróć do Funchal, zatrzymując się w wiosce rybackiej Câmara de Lobos, gdzie Winston Churchill namalował swoje piękne krajobrazy. Kup szklankę legendarnego napoju Poncha (napój alkoholowy z miodem, cytryną i sokiem) przed powrotem do Funchal.

Z Funchal: Przygoda z kanioningiem dla średnio zaawansowanych (poziom 2)

Z Funchal: Przygoda z kanioningiem dla średnio zaawansowanych (poziom 2)

Zacznij od odbioru z Funchal, Canico lub Câmara De Lobos i jedź do miejsca kanionu. Spotkaj się ze swoimi przewodnikami i otrzymaj cały sprzęt do ćwiczeń. Idź 15 minut do wejścia do strumienia, gdzie odbędzie się pierwsza odprawa na temat bezpieczeństwa. Po drodze zejdź na dół zapierającymi dech w piersiach wodospadami, skacz i pływaj w pięknych naturalnych basenach, zawsze otoczonych niesamowitymi krajobrazami. Dzięki naturalnym zjeżdżalniom, zjazdom na linie i skokom do naturalnych basenów skalnych te kaniony z pewnością przyspieszą bicie serca. Początek strumienia ma pewne pionowe wyzwania (maksymalnie 18 metrów), małe odcinki spacerowe i wiele placów zabaw. Rzeka będzie płynęła przez cały czas z kilkoma opcjonalnymi skokami. Wyzwanie trwa dalej po krótkiej przerwie na przekąskę przy wodospadach. Przewodnicy przez cały dzień będą robić zdjęcia i filmy z Twoich atrakcji, które następnie zostaną Ci przesłane. Na koniec wycieczki zapewniony zostanie transport, który zabierze Cię z powrotem do parku, w którym rozpocząłeś swoją przygodę.

Madera: półdniowa wycieczka terenowym buggy

Madera: półdniowa wycieczka terenowym buggy

Pozwól poszukiwaczowi przygód w sobie odkrywać górski krajobraz Madery w samochodzie terenowym z profesjonalnym przewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z Funchal, zanim dotrzesz do miejsca swojej eksploracji, górzystego obszaru w pobliżu Cabo Girão. Odkrywaj polne ścieżki i górskie szlaki Madery w swoim bezpiecznym buggy, z goglami i przewodnikiem, który zapewni Ci bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Ciesz się jazdą po terenie, który jest niedostępny bez pojazdu 4x4. Zabierz ze sobą chwile z domu eksploracji dzięki wielu przystankom na zdjęcia po drodze z idyllicznych punktów widokowych.

Funchal 3-w-1: zwiedzanie autobusem Hop-On Hop-Off w 48 h

Funchal 3-w-1: zwiedzanie autobusem Hop-On Hop-Off w 48 h

Odkryj niezwykłe piękno Madery we własnym tempie dzięki 2- lub 5-dniowemu biletowi na żółtą linię autobusu wycieczkowego z możliwością wsiadania i wysiadania. Wyskocz w najbardziej interesujące miejsca w stolicy Funchal i uzyskaj dostęp do jej okolic, w tym panoramicznych punktów widokowych „Perły Atlantyku”. Wysiądź na dowolnym z 30 przystanków na trasie, która prowadzi przez urocze, brukowane uliczki Funchal. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami z punktów obserwacyjnych, takich jak ten w Pico dos Barcelos. Odkryj charakterystyczne zabytki, takie jak Plac Ratuszowy i Katedra. Podziwiaj piękne ogrody i wskocz do Muzeum Wina Madery, Blandy's Wine Lodge, aby napić się kieliszka słynnego wina wyspy. Bilet 3 w 1 zapewnia również wstęp do malowniczej wioski rybackiej Câmara de Lobos, która uważana jest za oryginalne miejsce lądowania portugalskiego odkrywcy João Gonçalvesa Zarco. Podziwiaj Ocean Atlantycki z najwyższych klifów Europy w Cabo Girão, jadąc autobusem wahadłowym z Câmara de Lobos (opłata za wstęp do punktu widokowego Cabo Girão nie jest wliczona).

Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania, kierując się do pierwszego przystanku dnia, małej wioski rybackiej Câmara De Lobos. Położona w małej zatoce, z plażą i portem, wioska otoczona jest kwintesencją domów, które piętrzą się wokół zatoki. Stąd kontynuuj podróż w górę drugiego co do wielkości klifu morskiego na świecie i podziwiaj piękne widoki na Camara de Lobos i Funchal. Następnym przystankiem jest Ribeira Brava, nazwana tak od dzikiego strumienia, który przez nią przepływa. Odwiedź bogaty w historię kościół, który został zbudowany w XVI wieku i dowiedz się o jego flamandzkich wpływach i fontannie chrzcielnej. Następnie udaj się w kierunku Ponta Do Sol, jednego z najbardziej nasłonecznionych miejsc na wyspie i domu ładnej małej wioski położonej w stromych fałdach doliny porośniętej gęstymi bananowcami. Wspinając się na górski płaskowyż Madery, znajdziemy las Fanal, Las Fanal to magiczny las na wyspie. Często, ale nie zawsze, w lesie unosi się tajemnicza mgła wśród 600-letnich drzew o poskręcanych gałęziach. Stopniowo wkraczasz w niezwykły krajobraz otoczony tajemniczą mgłą, która tworzy wyjątkową atmosferę, Po dotarciu do Fanal, przy sprzyjającej pogodzie, będziesz mógł odbyć 20-minutowy spacer po Lesie Laurowym (opcjonalnie). . Następnie przejdź zygzakiem przez wąskie wiejskie drogi i udaj się w kierunku wioski rybackiej Porto Moniz. Przejdź się promenadą, która rozciąga się od naturalnych basenów do molo, i znajdź lokalną restaurację serwującą owoce morza, w której zjesz lunch. Masz też czas, aby odwiedzić akwarium, które mieści się w forcie Sao Jaoa Batista, lub popływać w basenach wulkanicznych. Udaj się do Sao Vicente na północnym wybrzeżu, aby podziwiać to urocze miasteczko z malowniczymi uliczkami i nieskazitelnie białymi domami. Odwiedź XVII-wieczny kościół i park z wyborem roślin przybrzeżnych pochodzących z Madery. Pod koniec wycieczki udaj się przez las do przełęczy Encumeada, jednego z najpiękniejszych miejsc górskich w regionie, gdzie możesz podziwiać widok na północne i południowe wybrzeże ze szczytu.

Często zadawane pytania dotyczące: Câmara de Lobos

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Câmara de Lobos

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Câmara de Lobos to:

Câmara de Lobos – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Câmara de Lobos: Najciekawsze atrakcje

Câmara de Lobos: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Câmara de Lobos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Câmara de Lobos? Kliknij tutaj.

Câmara de Lobos: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(3592 recenzji)

dobrze zorganizowana wycieczka ze świetnymi gospodarzami! ustalenia dotyczące odbioru były łatwe, a odbiór był bardzo skuteczny. Nuno, myślę, że miał na imię, był bardzo przyjazny i kompetentny, powiedział nam wszystko, co musimy wiedzieć o punkcie początkowym i o tym, gdzie najlepiej zobaczyć wschód słońca. Nawet w drodze powrotnej do naszych hoteli Nuno zatrzymał się w Santanie, aby na krótki czas zobaczyć kolejny wspaniały punkt widokowy, co bardzo doceniam! Logan był świetny w komunikacji za pośrednictwem WhatsApp, a nawet dał nam dodatkowe linki do wycieczek i restauracji na potrzeby testu naszego pobytu. Świetne doświadczenie, gorąco polecam! Dziękuję!

Najlepsza rzecz, jaką zrobiłem w czasie mojego pobytu na Maderii, wędrówka jest w niektórych miejscach trudna, ale warto! Nasz przewodnik nuno był niesamowity i zapewnił świetne wyjaśnienie wędrówki. O wschodzie słońca było bardzo zimno, ale w ciągu dnia zrobiło się cieplej, dotarcie na szczyt zajęło nam około 2,5 godziny, było bardzo tłoczno i łatwo było podążać!

Niesamowite przeżycie. Nasz kierowca był bardzo przyjazny i świetnie się z nim rozmawiało. Dostarczono dobre wskazówki i jasne kontury wędrówki. Widoki były niesamowite i oszałamiające. Wycieczka jest dość trudna, więc upewnij się, że jesteś przygotowany! Oboje mieliśmy około 20 lat i pod koniec byliśmy już całkiem wyczerpani!

Od rezerwacji po dostawę pod właściwy adres: na najwyższym poziomie. Dobra, jasna komunikacja, punktualność z odbiorem i określeniem lokalizacji. Dobre instrukcje. Mnóstwo czasu na spacer. Nigdy nie czuliśmy, że musimy się spieszyć. Kolejny mini przystanek w Santanie i powrót do domu z pięknymi zdjęciami i wspaniałym spacerem

piękna jednodniowa wycieczka po zachodnim wybrzeżu wyspy. przewodnik, Bruna, był bardzo dobry. Polecam to każdemu