Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Calgary

Calgary – nasze najbardziej polecane atrakcje

Calgary: 3-godzinna wycieczka autokarowa

1. Calgary: 3-godzinna wycieczka autokarowa

Poznaj Calgary i jego zabytki, od Calgary Tower i Heritage Park po słynny kanadyjski park olimpijski WinSport. Podróżuj po mieście, odkrywając, jak Calgary Stampede, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1988 roku i kolej pomogły stworzyć to kosmopolityczne miasto. Odkryj atrakcje miasta, takie jak ratusz w Calgary, Olympic Plaza, Telus Spark, zoo w Calgary, East Village, Studio Bell, Stampede Park, dzielnice handlowe Lougheed House, Heritage Park Historical Village, Canada Olympic Park, Crescent Hill Peace Bridge, Downtown Calgary, Chinatown i Wieża Calgary. Ta wycieczka obejmuje 3 krótkie przystanki, umożliwiające zrobienie zdjęć i dodatkowe atrakcje. Pod koniec wycieczki powrócisz do podstawy Calgary Tower.

Calgary: Bilet wstępu do Heritage Park Historical Village

2. Calgary: Bilet wstępu do Heritage Park Historical Village

Zakończ swoją podróż do Calgary wizytą w Heritage Park. Spędź niesamowity dzień w największym żywym muzeum historii Kanady i zobacz, jak historia ożywa. Poznaj zabytkowe budynki i zabytkowe maszyny, przejedź się autentycznymi atrakcjami, wejdź w interakcję z kostiumowymi aktorami improwizującymi, poznaj historię zachodniej Kanady i baw się dobrze. Park obejmuje osiem różnych obszarów, do których można dotrzeć pociągiem lub pieszo: • Centrum miasta • Tereny targowe • Osada • Obszar Zasobów Naturalnych • Przejście Dziedzictwa • Plac Dziedzictwa • Stacja kolejowa • Obszar rolniczy Każdy obszar jest pełen ekscytujących rzeczy do zobaczenia i zrobienia, przenosząc Cię w czasie do początków historii zachodniej Kanady. Odwiedź wystawy Calgary's Electric Tramwaj System, Standard Gauge Railway, Gasoline Alley Museum z imponującą kolekcją zabytkowych samochodów, Hudson's Bay Company Fur Trading Fort i wiele innych. Zwiedzaj zabytkowe domy i salony, zobacz kowala w akcji, poznaj początki przemysłu energetycznego Alberty w Prospect Ridge – w tym nową wystawę STORYSEEKER. Odwiedź zwierzęta gospodarskie na Ranczo i dowiedz się, jak weterynarze wykonywali swój zawód na przełomie wieków, oglądając wystawę weterynaryjną w stajni Nanton Livery Stable – także nowość na rok 2022. Nie zapomnij przejechać się zabytkowymi przejażdżkami w połowie drogi, w tym diabelskim młynem, karuzelą Bowness, Caterpillar i Whip - pierwszą na świecie ekscytującą atrakcją. Zakończ dzień, jeżdżąc łodzią wiosłową SS Moyie lub wybierz się na wycieczkę wozem konnym. Jedzenie i napoje są dostępne w różnych miejscach w całym parku, a także kilka sklepów, w których można znaleźć idealną pamiątkę.

Półdniowa wycieczka nad jezioro Moraine i jezioro Louise

3. Półdniowa wycieczka nad jezioro Moraine i jezioro Louise

Odwiedź Kanadyjskie Góry Skaliste i daj się oczarować błyszczącym jeziorom polodowcowym. Wyjedź z Calgary lub Banff do Lake Louise, a następnie uzyskaj dostęp do jeziora Moraine, które jest obecnie zamknięte dla pojazdów publicznych. Twoja wycieczka rozpoczyna się w Calgary, Canmore lub Banff, w zależności od wybranej opcji odbioru. Wskocz do pojazdu i zrelaksuj się podczas wycieczki do Lake Louise. Wyjdź i podejdź nad jezioro, żeby lepiej się przyjrzeć i zanurz palce w schłodzonej wodzie. Rozejrzyj się ze swoim przewodnikiem, który opowie Ci o atrakcjach otaczających jezioro. Lake Louise to jezioro polodowcowe w Parku Narodowym Banff w Albercie w Kanadzie. Został nazwany na cześć księżniczki Louise Caroline Alberta, czwartej córki królowej Wiktorii i żony markiza Lorne, który był gubernatorem Zanim udasz się nad jezioro Moraine, zachwyć się sąsiednim zamkiem. Wjeżdżając do jeziora Moraine, zachwyć się wysokimi Górami Skalistymi w tle. Oddychaj świeżym górskim powietrzem i dowiedz się więcej o parku narodowym od swojego przewodnika. Wody Jeziora Moraine sprawiają wrażenie, jakby zostały wlane prosto z nieba do Doliny Dziesięciu Szczytów. Wysokie góry otaczają ciemnoniebieskią powierzchnię jeziora, tworząc formację tak niezwykłą, że tylko Matka Natura mogła ją ukształtować. Z rąk gigantów najwyraźniej zrzucono stosy głazów, tworząc miniaturowe góry w pobliżu brzegu jeziora. Daj się ponieść szlakom wijącym się wśród skał i udaj się dalej, na alpejskie łąki i błyszczące jeziora. Po spędzeniu czasu nad jeziorem Moraine wróć do pierwotnego miejsca odbioru po południu lub wieczorem, w zależności od dokonanego wyboru. Poniżej projektowany harmonogram zwiedzania: Harmonogram porannej wycieczki: Calgary (6:45) - Canmore (7:45) - Banff (8:30) - Centrum dla zwiedzających Lake Louise (9:15) - Parking handlowy Lake Louise (9:30 - 10:30) - - Jezioro Moraine (11:00-12:00) - Centrum dla zwiedzających Lake Louise (12:30) - Banff (13:30) - Canmore (14:15) Harmonogram popołudniowej wycieczki: Banff (14:00) — Centrum dla zwiedzających Lake Louise (14:45) — Parking handlowy Lake Louise (15:00–16:00) — Jezioro Moraine (16:30–17:30) — Lake Louise centrum dla zwiedzających (18:00) — Banff (19:00) Uwaga: powyższy rozkład ma charakter ogólny, autobus może być opóźniony z powodu złego stanu dróg, korków, nieoczekiwanych wydarzeń, złej pogody itp. Dokładamy wszelkich starań, aby dotrzymać rozkładu jazdy. Ponadto opiekunowie są zobowiązani do zapewnienia fotelików samochodowych lub podstawek podwyższających, jeśli masz niemowlęta lub małe dzieci w oparciu o przepisy dotyczące transportu, a podczas tej wycieczki nie będą zapewnione żadne foteliki samochodowe ani podstawki podwyższające.

Calgary Downtown: 2-godzinna wstępna wycieczka piesza

4. Calgary Downtown: 2-godzinna wstępna wycieczka piesza

Calgary to połączenie zuchwałego miasta na granicy i tętniącej życiem metropolii. Poznaj centrum miasta z przewodnikiem, który wprowadzi Cię w to dynamiczne miasto. Ciesz się sztuką publiczną i historycznymi budynkami wzdłuż trasy. Rozpocznij w Municipal Plaza i dowiedz się o pochodzeniu Calgary. Kontynuuj, aby zobaczyć nowo zrewitalizowane budynki East Village. Miń więcej dzieł sztuki publicznej i wiele zabytkowych budynków. Podróżuj wzdłuż najbardziej rozbudowanego systemu ścieżek w Ameryce Północnej i do Chinatown. Kieruj się z powrotem w kierunku historycznej Stephen Avenue, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Z Banff: Johnston Canyon i zimowa wycieczka nad jezioro Louise

5. Z Banff: Johnston Canyon i zimowa wycieczka nad jezioro Louise

Wybierz się w kanadyjską zimową podróż i odkryj najważniejsze atrakcje Banff, w tym kanion Johnston, jezioro Louise, Fairmont Chateau Lake Louise i nie tylko. Usiądź wygodnie w swoim vanie i pozwól, aby zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki mówiły same za siebie. Rano udaj się na pierwszy przystanek nad jeziorem Two Jack Lake, aby zrobić kilka zdjęć, a następnie udaj się nad jezioro Minnewanka. Zimą masz większe szanse na zobaczenie magicznego zjawiska lodowych bąbelków (tylko zimą) nad jeziorem Minnewanka. Następnie udaj się do Johnston Canyon, najpopularniejszego miejsca pieszych wędrówek w Parku Narodowym Banff, aby zobaczyć spektakularne zamarznięte wodospady. Ciesz się lodowym spacerem w niesamowitym kanionie Johnston, wypożyczając bezpłatnie raki Rivet. Po południu kontynuuj podróż do kolejnej czarującej zimowej krainy czarów w Górach Skalistych: Lake Louise. Położone w pobliżu lodowca Victoria, co roku od stycznia do kwietnia odbywa się tu wielki Festiwal Magii Lodu. Artyści i entuzjaści lodu z całego świata zbierają się, aby stworzyć piękny bajkowy świat za pomocą wspaniałych rzeźb lodowych. Podziwiaj Fairmont Chateau Lake Louise, który przypomina scenę z obrazu, z ośnieżonymi górami i jeziorem odbijającymi się nawzajem. Jeśli pogoda sprzyja i warunki są dobre, skorzystaj z okazji, aby cieszyć się zabawą na rakietach śnieżnych z bezpłatnym użyciem rakiet śnieżnych (tylko zimą). Następnie udaj się nad słynne jezioro Vermilion. Gorące źródła na dnie jeziora i otaczająca je mgła odbijają majestatyczne góry, dzięki czemu jezioro jest znanym miejscem fotograficznym. Następnie wróć do miasta Banff, znanego jako "dusza Gór Skalistych". Przespaceruj się po stuletnim mieście pełnym XIX-wiecznych elementów architektonicznych, poszukaj lokalnych sklepów na Banff Avenue i zakończ dzień podróży w spokojnym nastroju.

Calgary: 3,5-godzinna wycieczka autobusowa po mieście z muzeum Gasoline Alley

6. Calgary: 3,5-godzinna wycieczka autobusowa po mieście z muzeum Gasoline Alley

Rozpocznij u podstawy Calgary Tower i podróżuj przez centrum miasta w drodze do zoo w Calgary i Telus Spark Science Center. Podróżuj wygodnym autobusem przez East Village do zabytkowego Inglewood. Posłuchaj swojego przewodnika, który dzieli się historiami i faktami na temat tego kosmopolitycznego miasta. Pierwszym przystankiem będzie Scotsman's Hill, skąd roztacza się panoramiczny widok na panoramę miasta. Przejdź przez Beltline do Lougheed House, a następnie do Heritage Park. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie Gasoline Alley, muzeum poświęconego historycznym grawitacyjnym pompom gazowym i zabytkowym pojazdom. Kontynuuj do Canada Olympic Park, aby obejrzeć niektóre zajęcia sportowe. Po spędzeniu tam czasu wróć do Calgary Downtown. Po drodze zatrzymaj się, by zobaczyć jeszcze jeden niesamowity widok na miasto. Podróżuj przez centrum Calgary, gdzie wycieczka zakończy się u podstawy Calgary Tower, gdzie się rozpoczęła.

Calgary: 3-godzinna piesza wycieczka po mieście oparta na wskazówkach

7. Calgary: 3-godzinna piesza wycieczka po mieście oparta na wskazówkach

Ciesz się przygodą ulicami Calgary, która jest idealnie dostosowana dla osób, które mają ograniczony czas w mieście. Wybierz opcję wycieczki publicznej lub prywatnej i zobacz niektóre z najsłynniejszych zabytków miasta podczas krótkiej pieszej wycieczki. Rozpocznij swoją wycieczkę u podstawy Calgary Tower, gdzie spotkasz swojego przewodnika i innych podobnie myślących podróżników z całego świata. Twój przewodnik przedstawi grupę, przełamie kilka lodołamaczy i omówi ogólną trasę. Kieruj się na zachód do pierwszego miejsca docelowego, Edison Square. Jest to świetne miejsce do rozpoczęcia historii w Calgary, a blok otoczony jest 4 kultowymi budynkami, które ukształtowały Calgary tak, jak jest dzisiaj; The Fairmont Palliser, The Grain Exchange, Edison Building i stacja kolejowa Canada Pacific. Jedź jedną przecznicę na północ do Stephen Avenue, nazwanej na cześć pierwszego prezydenta CPR. Ta ulica jest głównie ulicą tylko dla pieszych, co zapewnia wspaniałe zwiedzanie. Zwróć uwagę na piękną architekturę i elewacje z piaskowca. Kieruj się na wschód w kierunku Olympic Plaza. Ten plac był używany do wielu ceremonii i wydarzeń podczas igrzysk i nadal jest miejscem spotkań w Calgary, niezależnie od tego, czy jest słonecznie i gorąco, czy pada śnieg i zimno. Kontynuuj podróż do Arts Common. Wejdź do środka i zobacz, jak sztuka kształtuje miasto i jaki ma wpływ na zimowe miesiące. Będąc w środku, skieruj się w stronę Plus 15, publicznego chodnika, który łączy centrum miasta na wysokości 15 stóp nad ziemią. Skorzystaj z chodnika do budynku miejskiego Calgary, gdzie zobaczysz piękny pomnik szefa Davida Crowchilda, monumentalnej postaci w Calgary. Odwiedź Bibliotekę Publiczną Calgary. Ten budynek został zaprojektowany przez dwie firmy, które wykonały wspaniałą robotę i jest ogromną atrakcją dla wielu odwiedzających. Poświęć trochę czasu na odkrywanie zalet takiego budynku, a następnie udaj się do East Village, gdzie w oddali zobaczysz National Music Centre i Calgary's Saddledome. Po krótkim wprowadzeniu do East Village ponownie wjedziesz do centrum miasta, aby odwiedzić ratusz Calgary, malowniczy budynek, którego można przegapić bez doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie Rzeźba Krainy Czarów Juame'a Plensy znajduje się pod Bow Tower. Wysoka wysokość Bow i majestatyczny rozmiar Wonderlands uzupełniają ten obszar i sprawiają, że Calgary wydaje się większe niż w rzeczywistości. Stąd wejdziesz do The Bow na krótki 15-minutowy odpoczynek, gdzie będziesz miał okazję skorzystać z toalety lub kupić kawę. Druga połowa trasy jest pełna emocji i podziwu, w tym; prawdziwy samolot zwisający z krokwi, przejażdżka pociągiem C, dewońskie ogrody Calgary, Galleria Trees, imponujący mural Birdo, marzenie urbanistów i wiele więcej. Na koniec otrzymasz lokalne rekomendacje i wskazówki na resztę czasu spędzonego w Calgary.

Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

8. Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

Wyrusz w ekskluzywną podróż do Parku Narodowego Banff z centrum Calgary w komfortowych warunkach. Eksploruj Góry Skaliste pod przewodnictwem doświadczonego przewodnika, odkrywając główne atrakcje i ukryte skarby, jednocześnie maksymalizując możliwości spotkania dzikiej przyrody. Wyprawa rozpoczyna się pośród tętniącego życiem serca Calgary, wyruszając w zimową krainę czarów w Johnston Canyon (od października do czerwca). Podziwiaj lodowy spektakl zamarzniętych wodospadów, malowniczą scenę oferującą zachwycające połączenie kunsztu natury i surowych widoków kanionu. W cieplejszych miesiącach (od czerwca do października) podróż prowadzi do kultowego jeziora Moraine Lake, którego lazurowe wody odzwierciedlają majestat Dziesięciu Szczytów, zapraszając do spokojnych chwil pośród oszałamiających górskich widoków. Przemierzaj promienne krajobrazy do czarującego jeziora Louise, gdzie lśniące turkusowe wody i lodowiec Victoria stanowią zapierające dech w piersiach tło. Następnie zagłęb się w urok miasta Banff, tętniącej życiem mozaiki kultury i nowoczesnych przysmaków. Uchwyć esencję symfonii natury w Bow Falls, obserwując kaskadowe wody lub skomplikowane formacje lodowe, harmonizujące z majestatycznymi górami. Widok na Surprise Corner oferuje nieoczekiwane panoramiczne ujęcie źródeł Fairmont Banff i strzelistych szczytów. Malownicze jezioro Minnewanka staje się główną atrakcją w miesiącach letnich, zastępując Bow Falls i Surprise Corner na trasie. Jego krystalicznie czyste wody odzwierciedlają zapierający dech w piersiach krajobraz, otoczony wysokimi szczytami. Wróć do Calgary z sercami wypełnionymi śmiechem, opowieściami i cennymi wspomnieniami. Twoja niezwykła przygoda czeka.

Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

9. Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

Kanadyjskie Góry Skaliste to niesamowite miejsce do odkrywania, a zapierająca dech w piersiach sceneria z pewnością zachwyci najbardziej wymagające gusta na świecie. Nie jest to typowa jednodniowa wycieczka, to uczucie, jakbyś szukał najbardziej niesamowitych miejsc w Banff, przeżyj to! To doświadczenie trwa 10-11 godzin od momentu, gdy zostaniesz odebrany z dowolnej z wymienionych lokalizacji w Calgary, Canmore lub Banff, do czasu powrotu do pierwotnego miejsca spotkania. Poznasz okolicę z przewodnikiem, a także będziesz mieć czas na samodzielne zwiedzanie. Będziesz mieć mnóstwo czasu na zakupy i skosztowanie lokalnych smaków w mieście Banff, gdzie możesz natknąć się na Wielką Stopę, znaną również jako Sasquatch! Nasze przystanki będą obejmować wszystkie główne atrakcje turystyczne, takie jak jezioro Minnewanka, miasto Banff, a także malowniczy obszar Kananaskis Provincial Park. Jednak najlepsze miejsca to nasze sekretne ulubione miejsca i przystanki tu i tam pomiędzy poszczególnymi miejscami docelowymi. Jednym z takich przystanków jest Surprise Corner, z którego można podziwiać widoki na hotel Banff Springs i górę Sulphur. Lake Louise z pewnością zaprezentuje swój naturalny blask, a liczne zabytki po drodze pomogą stworzyć wspomnienia na całe życie. Od połowy czerwca do połowy października zatrzymasz się nad spektakularnym jeziorem Moraine Lake! To nasze ulubione letnie jezioro we wszystkich parkach, poczujesz się, jakbyś widział niebo na ziemi! W miesiącach zimowych zatrzymamy się nad jeziorem Two Jack, abyś mógł spacerować po zamarzniętych wodach i zrobić zdjęcie warte miliona słów! W okolicy jest wiele atrakcji, które możesz robić podczas pobytu nad jeziorem Louise, takich jak piesze wycieczki, spacery brzegiem jeziora, wypożyczenie łyżew lub jazda konnym zaprzęgiem w miesiącach zimowych lub wypożyczenie kajaka w miesiącach letnich. I oczywiście możesz po prostu cieszyć się majestatycznym widokiem we własnym tempie, a może nawet znaleźć inspirację do napisania powieści, o której myślisz. Kto przyjeżdża? Będziesz podróżować w małej grupie od 8 do 12 osób, które podzielają chęć odwiedzenia najbardziej majestatycznych miejsc w parku. Będziemy dostosowywać nasze przystanki w zależności od natężenia ruchu, pogody i obserwacji dzikiej przyrody. Jeśli chcesz być podrzucony do Banff lub Canmore po zakończeniu wycieczki, nie musisz wracać do Calgary. Po prostu napisz do nas, aby sprawdzić, czy mamy miejsce na Twój bagaż. To doświadczenie ma na celu zachwycać Cię przez cały dzień! Zabierz więc ze sobą w pełni naładowane telefony i aparaty fotograficzne, ponieważ możesz dostrzec niektóre z lokalnych dzikich zwierząt, zachód słońca lub usłyszeć dźwięk, którego nigdy wcześniej nie słyszałeś, nigdy nie wiesz... Recenzje są prawdziwe, zdjęcia bez filtrów, a zabawa nigdy się nie kończy, więc dołącz do tej niesamowitej jednodniowej przygody! Pod koniec dnia poczujesz się, jakbyś spędził dzień z rodziną, o której istnieniu nie wiedziałeś. To nie jest dzień typu "dotknij i idź", obiecujemy Ci dobry sen, dobre czasy i zabawę przez cały rok!

Centrum Calgary: piesza wycieczka po smartfonie

10. Centrum Calgary: piesza wycieczka po smartfonie

Zwiedzając centrum Calgary, słuchając wycieczki z przewodnikiem na smartfonie, poznasz dynamiczną historię Calgary, od jej prężnej społeczności artystycznej, przez potęgi gospodarcze, po początków miasta na dzikim zachodzie. Ta zapętlona trasa rozpoczyna się i kończy w imponujących budynkach ratusza w Calgary i ma 4 kilometry długości. Ukończenie zajmie około 2 godzin, ale możesz odkrywać tak długo, jak chcesz! W tym tętniącym życiem mieście zawsze jest wiele do zobaczenia, niezależnie od pogody. Niektóre z głównych atrakcji wycieczki to Arts Commons, historyczna Aleja Stephena, Teatr Palace, budynek publiczny Calgary, Ogrody Dewońskie i The Grand. Poznaj niektóre z różnorodnych instalacji sztuki publicznej w Calgary, podziwiaj charakterystyczny hotel Fairmont Palliser, dowiedz się o historycznym znaczeniu rzeźb słynnej piątki i rodziny człowieczej i odchyl głowę do tyłu, aby podziwiać drapacz chmur Bow. Mapa GPS na żywo pokazuje, gdzie aktualnie jesteś i gdzie iść dalej, dzięki czemu się nie zgubisz. Gdy zbliżysz się do następnego celu, automatycznie odtworzy się komentarz przewodnika. Wycieczka obejmuje również zabawną grę ciekawostek opartą na lokalizacji. Po odtworzeniu komentarza sprawdź pytania dotyczące ciekawostek na swoim urządzeniu i dotknij odpowiedzi. Ciesz się profesjonalnym przewodnikiem wycieczek w wolnym czasie, bez zatłoczonych grup wycieczkowych i napiętych harmonogramów. Możesz uzyskać dostęp do wycieczki w dowolnym momencie, nie tylko w dniu rezerwacji. Zatrzymaj się i rozpocznij wycieczkę w dowolnym miejscu na trasie, jeśli chcesz odkryć coś w pobliżu, i wracaj na szlak, kiedy tylko chcesz.

Najciekawsze atrakcje

Calgary: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 84
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Calgary

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Calgary

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Calgary to:

Banff

Calgary: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Calgary? Kliknij tutaj.