Atrakcje i wycieczki
Calgary

Najciekawsze atrakcje

Calgary: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Calgary – nasze najbardziej polecane atrakcje

Calgary: 3-godzinna wycieczka autokarowa

Calgary: 3-godzinna wycieczka autokarowa

Poznaj Calgary i jego zabytki, od Calgary Tower i Heritage Park po słynny kanadyjski park olimpijski WinSport. Podróżuj po mieście, odkrywając, jak Calgary Stampede, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1988 roku i kolej pomogły stworzyć to kosmopolityczne miasto. Odkryj atrakcje miasta, takie jak ratusz w Calgary, Olympic Plaza, Telus Spark, zoo w Calgary, East Village, Studio Bell, Stampede Park, dzielnice handlowe Lougheed House, Heritage Park Historical Village, Canada Olympic Park, Crescent Hill Peace Bridge, Downtown Calgary, Chinatown i Wieża Calgary. Ta wycieczka obejmuje 3 krótkie przystanki, umożliwiające zrobienie zdjęć i dodatkowe atrakcje. Pod koniec wycieczki powrócisz do podstawy Calgary Tower.

Banff/Canmore: Jezioro Louise, jezioro Moraine i kanion Johnston

Banff/Canmore: Jezioro Louise, jezioro Moraine i kanion Johnston

Przeżyj całodniową wycieczkę grupową po najbardziej kultowych jeziorach Parku Narodowego Banff, w tym Lake Louise i Moraine Lake, z Banff lub Canmore. Wyrusz na najlepszy szlak turystyczny w Johnston Canyon i odkryj najważniejsze atrakcje ukrytego klejnotu i miasta Banff. Po udaniu się na miejsce zbiórki w Banff lub Canmore, spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wsiądź do klimatyzowanej furgonetki na cały dzień. Jedź w kierunku jeziora Louise i ciesz się doskonałą okazją do zrobienia zdjęcia nad dziewiczym brzegiem jeziora polodowcowego. Kontynuuj podróż do Moraine Lake i podziwiaj spektakularne widoki na malownicze jezioro otoczone górami. Od 15 października do 31 maja jezioro Moraine Lake zostanie zastąpione przez jezioro Minnewanka, kolejne malownicze miejsce. Następnie wybierz się na wędrówkę szlakiem w Johnston Canyon, aby odkryć malownicze wodospady w okolicy (zimą możesz bezpłatnie wypożyczyć raki). Zakończ wycieczkę, zanurzając się w uroku ukrytego klejnotu i Banff Avenue, zanim zostaniesz wysadzony w pierwotnym punkcie początkowym.

Calgary: Bilet wstępu do Heritage Park Historical Village

Calgary: Bilet wstępu do Heritage Park Historical Village

Zakończ swoją podróż do Calgary wizytą w Heritage Park. Spędź niesamowity dzień w największym żywym muzeum historii Kanady i zobacz, jak historia ożywa. Poznaj zabytkowe budynki i zabytkowe maszyny, przejedź się autentycznymi atrakcjami, wejdź w interakcję z kostiumowymi aktorami improwizującymi, poznaj historię zachodniej Kanady i baw się dobrze. Park obejmuje osiem różnych obszarów, do których można dotrzeć pociągiem lub pieszo: • Centrum miasta • Tereny targowe • Osada • Obszar Zasobów Naturalnych • Przejście Dziedzictwa • Plac Dziedzictwa • Stacja kolejowa • Obszar rolniczy Każdy obszar jest pełen ekscytujących rzeczy do zobaczenia i zrobienia, przenosząc Cię w czasie do początków historii zachodniej Kanady. Odwiedź wystawy Calgary's Electric Tramwaj System, Standard Gauge Railway, Gasoline Alley Museum z imponującą kolekcją zabytkowych samochodów, Hudson's Bay Company Fur Trading Fort i wiele innych. Zwiedzaj zabytkowe domy i salony, zobacz kowala w akcji, poznaj początki przemysłu energetycznego Alberty w Prospect Ridge – w tym nową wystawę STORYSEEKER. Odwiedź zwierzęta gospodarskie na Ranczo i dowiedz się, jak weterynarze wykonywali swój zawód na przełomie wieków, oglądając wystawę weterynaryjną w stajni Nanton Livery Stable – także nowość na rok 2022. Nie zapomnij przejechać się zabytkowymi przejażdżkami w połowie drogi, w tym diabelskim młynem, karuzelą Bowness, Caterpillar i Whip - pierwszą na świecie ekscytującą atrakcją. Zakończ dzień, jeżdżąc łodzią wiosłową SS Moyie lub wybierz się na wycieczkę wozem konnym. Jedzenie i napoje są dostępne w różnych miejscach w całym parku, a także kilka sklepów, w których można znaleźć idealną pamiątkę.

Półdniowa wycieczka nad jezioro Moraine i jezioro Louise

Półdniowa wycieczka nad jezioro Moraine i jezioro Louise

Odwiedź kanadyjskie Góry Skaliste i daj się zaskoczyć lśniącym jeziorom polodowcowym. Wyrusz z Calgary lub Banff do Lake Louise, a następnie uzyskaj dostęp do Moraine Lake, które jest obecnie zamknięte dla pojazdów publicznych. Twoja wycieczka rozpoczyna się w Calgary, Canmore lub Banff, w zależności od wybranej opcji odbioru. Wskocz do pojazdu i zrelaksuj się podczas podróży do Lake Louise. Wysiądź i przejdź się nad jezioro, aby lepiej się przyjrzeć i zanurzyć palce w schłodzonej wodzie. Rozejrzyj się ze swoim przewodnikiem, który opowie Ci o atrakcjach otaczających jezioro. Jezioro Louise to jezioro polodowcowe w Parku Narodowym Banff w Albercie w Kanadzie. Jego nazwa pochodzi od księżniczki Louise Caroline Alberta, czwartej córki królowej Wiktorii i żony markiza Lorne, który był gubernatorem Kanady. Daj się oczarować sąsiedniemu zamkowi, zanim udasz się nad jezioro Moraine. Gdy wjedziesz do Moraine Lake, będziesz pod wrażeniem Gór Skalistych stojących wysoko w tle. Oddychaj świeżym górskim powietrzem i dowiedz się więcej o parku narodowym od swojego przewodnika. Wody jeziora Moraine wyglądają, jakby zostały wylane prosto z nieba do Doliny Dziesięciu Szczytów. Wysokie góry otaczają ciemnoniebieską taflę jeziora w formacji tak niezwykłej, że tylko Matka Natura mogła ją ukształtować. Stosy głazów zostały pozornie upuszczone przez ręce gigantów, tworząc miniaturowe góry w pobliżu brzegu jeziora. Daj się wciągnąć na szlaki, które wiją się wśród skał i prowadzą na alpejskie łąki i lśniące jeziora. Po spędzeniu czasu nad jeziorem Moraine Lake wróć do pierwotnego miejsca odbioru po południu lub wieczorem, w zależności od wyboru. Poniżej znajduje się plan wycieczki: Poranny harmonogram #1: Calgary (6:45) -- Canmore (7:45) -- Banff (8:30) -- centrum turystyczne Lake Louise (9:15) -- parking komercyjny Lake Louise (9:30-10:30) -- Moraine Lake (11:00-12:00) -- centrum turystyczne Lake Louise (12:30) -- Banff (13:30) -- Canmore (14:15). Poranny harmonogram #2: Canmore (10:00) -- Banff (10:30) -- Lake Louise visitor center (11:15) -- Lake Louise Commercial parking (11:30-12:30) -- Moraine Lake (13:00-14:00) -- Lake Louise visitor center (14:30) -- Banff (15:30) -- Canmore (16:15) Harmonogram popołudniowej wycieczki: Banff (14:30) -- centrum dla odwiedzających Lake Louise (15:15) -- parking komercyjny Lake Louise (15:30-16:30) -- Moraine Lake (17:00-18:00) -- centrum dla odwiedzających Lake Louise (18:30) -- Banff (19:30) UWAGA: powyższy harmonogram jest ogólnym przewodnikiem, autobus może być opóźniony z powodu złego stanu drogi, korków, budowy drogi, nieoczekiwanych zdarzeń, złej pogody itp. Dokładamy wszelkich starań, aby przestrzegać harmonogramu. Zgodnie z przepisami dotyczącymi transportu rodzice lub opiekunowie są odpowiedzialni za zapewnienie fotelika samochodowego lub podwyższenia, jeśli masz niemowlęta lub małe dzieci. Ta wycieczka nie zapewnia fotelików samochodowych ani podwyższeń.

Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

Kanadyjskie Góry Skaliste to niesamowite miejsce do odkrywania, a zapierająca dech w piersiach sceneria z pewnością zachwyci najbardziej wymagające gusta na świecie. Nie jest to typowa jednodniowa wycieczka, to uczucie, jakbyś szukał najbardziej niesamowitych miejsc w Banff, przeżyj to! To doświadczenie trwa 10-11 godzin od momentu, gdy zostaniesz odebrany z dowolnej z wymienionych lokalizacji w Calgary, Canmore lub Banff, do czasu powrotu do pierwotnego miejsca spotkania. Poznasz okolicę z przewodnikiem, a także będziesz mieć czas na samodzielne zwiedzanie. Będziesz mieć mnóstwo czasu na zakupy i skosztowanie lokalnych smaków w mieście Banff, gdzie możesz natknąć się na Wielką Stopę, znaną również jako Sasquatch! Nasze przystanki będą obejmować wszystkie główne atrakcje turystyczne, takie jak jezioro Minnewanka, miasto Banff, a także malowniczy obszar Kananaskis Provincial Park. Jednak najlepsze miejsca to nasze sekretne ulubione miejsca i przystanki tu i tam pomiędzy poszczególnymi miejscami docelowymi. Jednym z takich przystanków jest Surprise Corner, z którego można podziwiać widoki na hotel Banff Springs i górę Sulphur. Lake Louise z pewnością zaprezentuje swój naturalny blask, a liczne zabytki po drodze pomogą stworzyć wspomnienia na całe życie. Od połowy czerwca do połowy października zatrzymasz się nad spektakularnym jeziorem Moraine Lake! To nasze ulubione letnie jezioro we wszystkich parkach, poczujesz się, jakbyś widział niebo na ziemi! W miesiącach zimowych zatrzymamy się nad jeziorem Two Jack, abyś mógł spacerować po zamarzniętych wodach i zrobić zdjęcie warte miliona słów! W okolicy jest wiele atrakcji, które możesz robić podczas pobytu nad jeziorem Louise, takich jak piesze wycieczki, spacery brzegiem jeziora, wypożyczenie łyżew lub jazda konnym zaprzęgiem w miesiącach zimowych lub wypożyczenie kajaka w miesiącach letnich. I oczywiście możesz po prostu cieszyć się majestatycznym widokiem we własnym tempie, a może nawet znaleźć inspirację do napisania powieści, o której myślisz. Kto przyjeżdża? Będziesz podróżować w małej grupie od 8 do 12 osób, które podzielają chęć odwiedzenia najbardziej majestatycznych miejsc w parku. Będziemy dostosowywać nasze przystanki w zależności od natężenia ruchu, pogody i obserwacji dzikiej przyrody. Jeśli chcesz być podrzucony do Banff lub Canmore po zakończeniu wycieczki, nie musisz wracać do Calgary. Po prostu napisz do nas, aby sprawdzić, czy mamy miejsce na Twój bagaż. To doświadczenie ma na celu zachwycać Cię przez cały dzień! Zabierz więc ze sobą w pełni naładowane telefony i aparaty fotograficzne, ponieważ możesz dostrzec niektóre z lokalnych dzikich zwierząt, zachód słońca lub usłyszeć dźwięk, którego nigdy wcześniej nie słyszałeś, nigdy nie wiesz... Recenzje są prawdziwe, zdjęcia bez filtrów, a zabawa nigdy się nie kończy, więc dołącz do tej niesamowitej jednodniowej przygody! Pod koniec dnia poczujesz się, jakbyś spędził dzień z rodziną, o której istnieniu nie wiedziałeś. To nie jest dzień typu "dotknij i idź", obiecujemy Ci dobry sen, dobre czasy i zabawę przez cały rok!

Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

Z Calgary: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Banff

Wyrusz w ekskluzywną podróż do Parku Narodowego Banff z centrum Calgary lub Canmore. Eksploruj Góry Skaliste pod przewodnictwem doświadczonego przewodnika, odkrywając główne atrakcje i ukryte skarby, jednocześnie maksymalizując możliwości spotkania dzikiej przyrody. Wyprawa rozpoczyna się w zimowej krainie czarów w Johnston Canyon (od października do czerwca). Podziwiaj lodowy spektakl zamarzniętych wodospadów, malowniczą scenę oferującą zachwycające połączenie kunsztu natury i surowych widoków kanionu. W cieplejszych miesiącach (od czerwca do października) podróż prowadzi do kultowego jeziora Moraine Lake, którego lazurowe wody odzwierciedlają majestat Ten Peaks. Przemierzaj promienne krajobrazy do czarującego jeziora Louise, gdzie lśniące turkusowe wody i lodowiec Victoria stanowią zapierające dech w piersiach tło. Urok miasta Banff, tętniąca życiem mozaika kultury i nowoczesnych przysmaków. Uchwyć esencję symfonii natury w Bow Falls, obserwując kaskadowe wody harmonizujące z majestatycznymi górami. Widok na Surprise Corner oferuje nieoczekiwany panoramiczny widok na hotel Fairmont Banff na Sulphur Mountain. (sezonowo) Malownicze jezioro Minnewanka staje się główną atrakcją w miesiącach letnich, zastępując Bow Falls i Surprise Corner na planie zwiedzania. Jego krystalicznie czyste wody odzwierciedlają zapierający dech w piersiach krajobraz, otoczony wysokimi szczytami. Twoja niezwykła przygoda czeka.

Jezioro Louise i jezioro Moraine: Jednodniowa wycieczka w małej grupie

Jezioro Louise i jezioro Moraine: Jednodniowa wycieczka w małej grupie

•With this tour, you will have exclusive access to the world's most photographed lake, The Moraine Lake. As you know, Moraine Lake is closed to public driving in 2023 and we are offering the most comfortable way to visit it. No waiting on the lines for hours, feel the privilege! (Between June 1st to October 15th) • You will visit the gorgeous Lake Louise with comfort. It is almost impossible to find parking here any time in summer. Thousands of people turning back from here just because of that. With us, you will enjoy seeing Lake Louise without having any hassle. We have special dedicated parking spots here. •Our experienced local guides are going to welcome you with the warmth of family and add value to your trip with their knowledge about the area. Be ready to hear stunning stories and interesting facts. They take nice pictures too. •You may see wildlife on the way such as black bear, grizzly bear, mountain goat, deer, elk from vehicle with safe distance. No, we are not going to feed them :) •Small group guaranteed! Enjoy the comfort of being in a small group and traveling like a family. Feel the great Canadian hospitality on this tour. •You will be visiting the all the gorgeous must-see places in Banff National Park in one day. •This tour starts from Calgary, Canmore, Banff.

Calgary Downtown: 2-godzinna wstępna wycieczka piesza

Calgary Downtown: 2-godzinna wstępna wycieczka piesza

Calgary to połączenie zuchwałego miasta na granicy i tętniącej życiem metropolii. Poznaj centrum miasta z przewodnikiem, który wprowadzi Cię w to dynamiczne miasto. Ciesz się sztuką publiczną i historycznymi budynkami wzdłuż trasy. Rozpocznij w Municipal Plaza i dowiedz się o pochodzeniu Calgary. Kontynuuj, aby zobaczyć nowo zrewitalizowane budynki East Village. Miń więcej dzieł sztuki publicznej i wiele zabytkowych budynków. Podróżuj wzdłuż najbardziej rozbudowanego systemu ścieżek w Ameryce Północnej i do Chinatown. Kieruj się z powrotem w kierunku historycznej Stephen Avenue, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Park Narodowy Banff: Wycieczka nad jezioro i do kanionu z odbiorem

Park Narodowy Banff: Wycieczka nad jezioro i do kanionu z odbiorem

Zaczniemy nasz dzień od odwiedzenia [Moraine Lake] (w zależności od oficjalnych dat otwarcia/*Alternatywne atrakcje: Jezioro Minnewanka*). Położone w surowej Dolinie [Dziesięciu Szczytów], to oszałamiające jezioro prezentuje niesamowite kolory, które tworzą niepowtarzalny wygląd, słynnie przedstawiony na kanadyjskim banknocie dolarowym. Następnie odkryjemy [Johnston Canyon], najpopularniejszy cel wędrówek w Parku Narodowym Banff, słynący z oszałamiających wodospadów. Szlak poprowadzi nas przez otwarte łąki i obok jezior polodowcowych, oferując zapierające dech w piersiach widoki. Po południu nasza podróż będzie kontynuowana do [Lake Louise], jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc w Canadian Rockies. Znane z turkusowego, zasilanego lodowcem jeziora otoczonego wysokimi szczytami i z widokiem na okazały Fairmont Chateau Lake Louise, jest to widok, który warto zobaczyć. Będziesz mieć możliwość zjedzenia specjalnego lunchu w [Fairmont Chateau Lake Louise Lunch] (dodatkowa opłata). Na koniec wrócimy do [Banff Town], gdzie możesz spokojnie pospacerować po stuletnim mieście pełnym XIX-wiecznych elementów architektonicznych, kończąc naszą dzienną podróż w relaksującej atmosferze.

Calgary: 3,5-godzinna wycieczka autobusowa po mieście z muzeum Gasoline Alley

Calgary: 3,5-godzinna wycieczka autobusowa po mieście z muzeum Gasoline Alley

Rozpocznij u podstawy Calgary Tower i podróżuj przez centrum miasta w drodze do zoo w Calgary i Telus Spark Science Center. Podróżuj wygodnym autobusem przez East Village do zabytkowego Inglewood. Posłuchaj swojego przewodnika, który dzieli się historiami i faktami na temat tego kosmopolitycznego miasta. Pierwszym przystankiem będzie Scotsman's Hill, skąd roztacza się panoramiczny widok na panoramę miasta. Przejdź przez Beltline do Lougheed House, a następnie do Heritage Park. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie Gasoline Alley, muzeum poświęconego historycznym grawitacyjnym pompom gazowym i zabytkowym pojazdom. Kontynuuj do Canada Olympic Park, aby obejrzeć niektóre zajęcia sportowe. Po spędzeniu tam czasu wróć do Calgary Downtown. Po drodze zatrzymaj się, by zobaczyć jeszcze jeden niesamowity widok na miasto. Podróżuj przez centrum Calgary, gdzie wycieczka zakończy się u podstawy Calgary Tower, gdzie się rozpoczęła.

Często zadawane pytania dotyczące: Calgary

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Calgary

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Calgary to:

Calgary – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Calgary: Najciekawsze atrakcje

Calgary: Wycieczki i bilety

Kanada: Ciekawe miejsca

Calgary: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Calgary? Kliknij tutaj.

Calgary: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(462 recenzji)