Cala Santa Maria – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sardynia: całodniowy rejs przez archipelag La Maddalena

1. Sardynia: całodniowy rejs przez archipelag La Maddalena

Ciesz się niezapomnianą 7-godzinną wycieczką łodzią na wyspy archipelagu La Maddalena. Odwiedzisz wszystkie najpiękniejsze wyspy: Spargi, Budelli, Santa Maria i La Maddalena w wyjątkowym i nieformalnym otoczeniu. Na pokładzie dostępny jest również bar restauracyjny z typowymi sardyńskimi produktami. Gwarantujemy nowe łodzie o dużych przestrzeniach i najwyższych standardach bezpieczeństwa i komfortu. Wysoko wykwalifikowana załoga, przyjazna i zawsze dbająca o każdą potrzebę, aby zaoferować najlepsze wrażenia. Na pokładzie znajdziesz również wielojęzyczne wyjaśnienie (włoski, angielski i francuski). Posiadamy międzynarodowe certyfikaty ISO 14001. Codzienne rejsy z portu Palau i La Maddalena. Odkryj historyczne centrum La Maddalena z kościołem Santa Maria Maddalena i „Caruggi”, charakterystycznymi uliczkami wyspy. Korzystaj z karty Elena Tour podczas zakupów w tradycyjnych sklepach na wyspie. Zatrzymaj się na miękkich, białych, piaszczystych plażach Cala Corsara na wyspie Spargi, aby popływać w jej krystalicznie czystych wodach. Po opłynięciu wschodniego wybrzeża Spargi podziwiaj wyspę Budelli z różową plażą i popływaj w naturalnych basenach z łodzi i na plaży wyspy Santa Maria. Po minięciu Punta Sardegna i Porto Rafael z małym placem łódź wraca do portów Palau i La Maddalena o 17:30.

Z Palau: całodniowy rejs łodzią na wyspy La Maddalena

2. Z Palau: całodniowy rejs łodzią na wyspy La Maddalena

Wyrusz łodzią w przygodę i odkryj oszałamiające wybrzeże i odległe wyspy Sardynii. Wybierz się w rejs na wyspy Spargi, La Maddalena i Santa Maria i ciesz się ich dziewiczymi plażami, wodami i przyrodą. Zamelduj się między 9:00 a 10:15, opuść Palau o 10:30 i udaj się w rejs w kierunku wspaniałej wyspy Spargi. Po przypłynięciu łodzi zabierz torby plażowe prosto na białe piaszczyste plaże Cala Corsara i wybierz się na opalanie, nurkowanie z rurką lub odkrywanie historycznych atrakcji zatoki. Podróżuj wzdłuż wybrzeża i zatrzymaj się, aby zrobić sobie zdjęcia z łodzi przed wyspą Budelli przy słynnej Różowej Plaży. Udaj się do Spiaggia Rosa, aby skorzystać z kolejnej okazji do zrobienia zdjęć z łodzi przy naturalnym basenie Porto Della Madonna, gdzie szmaragdowy kolor wody zapiera dech w piersiach.  Udaj się na wyspę Santa Maria, gdzie znajdziesz następny przystanek na plaży. Opalaj się, pływaj lub wybierz się na spacer do starej latarni morskiej. W zależności od dnia, który odwiedzasz, zakończ wycieczkę przystankiem na kąpiel w naturalnym akwarium w Cala Coticcio lub w uroczym historycznym centrum La Maddalena, gdzie możesz zrobić zakupy i zwiedzić.

Archipelag Maddalena: rejs po wyspach i lunch

3. Archipelag Maddalena: rejs po wyspach i lunch

Odkryj archipelag Maddalena podczas rejsu żaglówką i ciesz się dostarczonym lunchem i napojami. Zatrzymaj się na wyspach Spargi, Budelli i Santa Maria i ciesz się przystankami na pływanie i nurkowanie z rurką podczas tej dziennej wycieczki żeglarskiej. Ciesz się podróżą wygodnym jachtem, który odpływa z przystani Cala Camiciotto. Opuść przystań i zrelaksuj się, gdy łódź płynie przez ponad godzinę, aż do Isola Spargi, Isola Budelli i Isola Santa Maria. Podziwiaj piękny i niepowtarzalny widok na wybrzeże podczas wycieczki na wyspy, zanim zarzucisz kotwicę w Cala Santa Maria, słynącej z białych piasków i turkusowych wód. Następnie wypij aperitif z przekąskami, piwem i zimnymi świeżymi napojami. Delektuj się lunchem na pokładzie i spróbuj makaronu, bruschetty, chleba oraz lokalnej kiełbasy i serów przy lampce wina. Następnie udaj się do Spiaggia Rosa na Isola Budelli i zatrzymaj się na dwie godziny, gdzie popłyniesz pontonem do Isola Budeli i spacerujesz po Spiaggia Rosa. Poświęć trochę czasu na pyszny lunch z winem, piwem i zimnymi świeżymi napojami. Popłyń do Cala Granara, Isola Spargi i poświęć trochę czasu na pływanie z pokładu, nurkowanie z rurką i doświadczenie Stand Up Paddle Board. Wróć do Cala Camicotto pod koniec wycieczki.

Palau: Archipelag Maddalena: komfortowa wycieczka łodzią z przystankami

4. Palau: Archipelag Maddalena: komfortowa wycieczka łodzią z przystankami

Wycieczka łodzią na archipelag La Maddalena: autentyczne doświadczenie kontaktu z pięknem morza i przyrody. Wybierz nasz wygodny i nigdy nie zatłoczony statek. Szukasz najlepszego sposobu na poznanie wysp La Maddalena, Spargi, Budelli, Santo Stefano i Caprera (nawigacja panoramiczna) oraz wybrzeża w całej jego okazałości? Zarezerwuj relaksującą wycieczkę, która zaspokoi pragnienie zobaczenia na własne oczy, jak bardzo sardyńskie morze lśni w najbardziej dziewiczych i znanych miejscach na wyspie. Natura będzie Ci towarzyszyć podczas niezapomnianej wycieczki łodzią, pełnej przystanków na wyspach archipelagu La Maddalena. Trasa jest kompletna i pełna magicznych chwil, cudów do zobaczenia i uwiecznienia. Możesz zanurzyć się w najbardziej sugestywnych wodach na świecie. Nasza wycieczka łodzią na La Maddalena rozpoczyna się w Palau. Stąd wypływamy na wyspę Spargi, wyspę Budelli, wyspę Santa Maria i wreszcie La Maddalena. Wycieczka po La Maddalenie przebiega pomiędzy różnymi wyspami. Podczas podróży jest wiele przystanków: znaczące, niezapomniane miejsca, wybrane ze względu na ich rzadkie piękno i znaczenie na poziomie przyrodniczym i historycznym. Podczas rejsu możesz podziwiać panoramę innych mniejszych wysp archipelagu. Gdy niebo jest czyste, możesz również zobaczyć Korsykę, horyzont jest zapierający dech w piersiach niebieski i wydaje się dotykać konkretnego obrazu ziemskiego raju. Trudno to opisać, nie da się zapomnieć. Zarezerwowaliśmy dla Ciebie różne specjalne przystanki, aby uczcić tyle piękna pływaniem w najlepszych miejscach. *Wycieczka Pierwszy przystanek - wyspa Spargi ze wspaniałą zatoką Cala Corsara, będziesz podziwiać słynne skały Głowy Czarownicy, Psa Buldoga i Włochy w miniaturze. Drugi przystanek - naturalne baseny - wyspa Budelli. Dotrzemy do Portu Madonny, słynnych naturalnych basenów znanych z koloru, slumsów i przejrzystości wody: będziesz nurkować z łodzi przed wybrzeżem. Trzeci przystanek - wyspa Santa Maria Ku uciesze młodych ludzi i dzieci, zrobisz długi przystanek, aby odwiedzić plażę omonimus Cala Santa Maria. Patrząc w górę, będziesz mógł podziwiać piękno zatoki. Czwarty przystanek - historyczne centrum Maddaleny Nasza łódź jest bardzo duża, ale przewozimy tylko 80 pasażerów, znacznie mniej pasażerów z 250 o maksymalnej pojemności, aby Twoja podróż była wyjątkowa i z najwyższymi komfortami na pokładzie, z nami odwiedzisz również tę część archipelagu, bardzo sugestywną, wkrótce dotrzemy do centrum La Maddalena. Możesz udać się na spacer, delektować się doskonałymi lodami i swobodnie cieszyć się miastem, robiąc zakupy na ulicach historycznego centrum i alejek, typowych alejek La Maddalena. *Trasa może ulec zmianie bez powiadomienia i zgodnie z wytycznymi władz parku narodowego La Maddalena lub straży przybrzeżnej. Plaże są zatłoczone w szczycie sezonu.

Z Palau: Całodniowy rejs łodzią po archipelagu La Maddalena

5. Z Palau: Całodniowy rejs łodzią po archipelagu La Maddalena

Odkryj piękno północnej Sardynii podczas całodniowego rejsu łodzią po archipelagu La Maddalena. Żeglowanie na pokładzie Lady Luna 3, najnowocześniejszego statku we flocie pływającego po archipelagu Maddalena, zbudowanego w 2024 roku, charakteryzującego się najwyższym komfortem i większymi standardami bezpieczeństwa. Odwiedź z nami najpiękniejsze wyspy wspaniałego parku przyrody, zatrzymaj się, aby popływać na piaszczystych plażach i nie tylko. Wypłyń z portu w Palau i udaj się w krótki, 35-minutowy rejs do Budelli. Podziwiaj różowy piasek Spiaggia Rosa, imponującą formację skalną Roccia del Coccodrillo i pluskaj się w morzu w Piscine Naturali. Jedź dalej na wyspę Santa Maria i poczuj ciepło Morza Śródziemnego. Warto zatrzymać się na długiej plaży, aby opalać się i zrelaksować. Po postoju zrób sobie przerwę na lunch, a jeśli chcesz, możesz kupić na pokładzie typowe sardyńskie dania lub przynieść własne jedzenie. Następnie dotrzyj na wyspę Spargi, gdzie plaże Cala Corsara i Cala Granara otoczone są szmaragdową wodą i chronione przed wiatrem, co stwarza idealne warunki do opalania. Zakończ wycieczkę postojem na wyspie La Maddalena i odwiedź miasto La Maddalena. Wędruj kolorowymi uliczkami, aby znaleźć sklepy z pamiątkami lub przyjrzyj się łodziom w marinie Cala Gavetta. W drodze powrotnej do Palau przepłyń obok wysp Santo Stefano i Caprera, aby po raz ostatni przyjrzeć się tętniącemu życiem morzu.

Archipelag Maddalena: całodniowa wycieczka żaglówką z lunchem

6. Archipelag Maddalena: całodniowa wycieczka żaglówką z lunchem

Rozpocznij swoją niezapomnianą aktywność z Palau lub La Maddalena Piers. Spotkaj się ze swoim kapitanem i wsiądź na naszą wygodną żaglówkę, aby rozpocząć całodniową wycieczkę. Najpierw udaj się na spotkanie z jedną z najważniejszych gwiazd archipelagu La Maddalena: Mady: Granitowa skała w kształcie psa. Opiekuje się wyspą Spargi od wieków. W Spargi będziesz mógł cieszyć się pierwszą tego dnia kąpielą, skacząc do turkusowych wód. Następnie popłyń wzdłuż wschodniego wybrzeża Spargi i podziwiaj panoramę. Miniesz niezwykłe plaże, takie jak zatoka Soraya i zatoka Granara. Twój kapitan zapyta, które miejsce najbardziej Ci się podoba i może zatrzymać się na drugie pływanie i trochę wolnego czasu. Następnie udaj się do Budelli i przejdź obok Różowej Plaży. Chociaż zatrzymywanie się na plaży jest zabronione, możesz zobaczyć ją z łodzi i zrobić wspaniałe zdjęcia. Stąd udaj się do Porto della Madonna. Miejsce to jest najbardziej znane ze swoich naturalnych basenów i jest jednym z najwspanialszych i najbardziej zadziwiających miejsc, jakie kiedykolwiek widziano. Woda ma inny kolor niebieski, szmaragdowy, zielony, plaże są z białym piaskiem. Będziesz miał chwilę WOW. Tutaj będziesz miał możliwość popływania bezpośrednio z łodzi. Twoja ostatnia wizyta to zatoka Santa Maria. Jest to największa plaża w kolorze białym na Archipelagu. Twój kapitan może zabrać Cię łodzią na brzeg, abyś mógł odpocząć na pięknej plaży.

Cala Santa Maria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cala Santa Maria? Kliknij tutaj.

Cala Santa Maria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 4236 opinii

Cudowny rejs z uprzejmą oraz pomocną załogą Obsługa podczas rejsu przesympatyczna Widoki, plaże oraz atrakcje oferowane z opisem 100/100 Polecam wszystkim w 100% Mega wrażenia od początku do końca "Grazie"

Bardzo dobrze zorganizowany można też coś zjeść i wypić na łodzi. Czy zarezerwowalibyśmy ponownie!

Wspaniałe doświadczenie. Jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek widziałem.

Zmenila sa povodna trasa koli pocasiu, co sa nedalo ovplynit, ale inak vsetko ok

Super wycieczka, bajeczne plaże, miła załoga, nic nie pozostawiało do życzenia.