Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Cala Santa Maria

Cala Santa Maria – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Sardynii: całodniowy rejs na archipelag La Maddalena

1. Z Sardynii: całodniowy rejs na archipelag La Maddalena

Rozpocznij swoją podróż w porcie Palau lub La Maddalena, gdzie załoga spotka się z Tobą i upewni się, że czujesz się komfortowo na pokładzie. Wybieraj spośród szerokiej gamy napojów i jedzenia dostępnych do kupienia, ciesząc się morską bryzą. Zażyj kąpieli podczas pierwszego przystanku na wyspie Budelli, znanej z turkusowych wód. Zatrzymaj się w Santa Maria, aby położyć się na piasku lub popływać w naturalnych basenach. Po powrocie na łódź podziwiaj Spiaggia Rosa i jej wyjątkowy różowy piasek. Odwiedź Spargi, aby odkryć białe piaszczyste plaże, skaliste wybrzeża i turkusowe wody. Nurkuj z rurką w spokojnych wodach lub wyleguj się na plaży Cala Granara. Po drodze zobacz z łodzi wyspę Santo Stefano, Caprera i Niedźwiedzią Skałę Palau. Posłuchaj wielojęzycznego przewodnika, który opowie Ci o historii archipelagu. Jeśli wypływasz z Palau, masz 1 godzinę wolnego czasu na zakupy pamiątek lub wina Vermentino w tradycyjnych sardyńskich sklepach. Wybierz się na spacer po urokliwym miasteczku. Podziwiaj port Cala Gavetta i malowniczy kościół Santa Maria Maddalena, zanim opuścisz Palau. Jeśli Twoja podróż rozpoczęła się w La Maddalena, zakończ ją tutaj.

Sardynia: Archipelag Maddalena: 1-dniowa wycieczka łodzią

2. Sardynia: Archipelag Maddalena: 1-dniowa wycieczka łodzią

Ciesz się niezapomnianą 7-godzinną wycieczką łodzią na wyspy archipelagu La Maddalena. Odwiedzisz wszystkie najpiękniejsze wyspy: Spargi, Budelli, Santa Maria i La Maddalena w wyjątkowym i nieformalnym otoczeniu. Na pokładzie docenisz usługi baru-restauracji z wieloma typowymi sardyńskimi produktami. Gwarantujemy nowe łodzie z dużymi przestrzeniami i najwyższymi standardami bezpieczeństwa i komfortu. Wysoko wykwalifikowana załoga, przyjazna i zawsze dbająca o każdą potrzebę, aby zaoferować najlepsze wrażenia. Na pokładzie znajdziesz również wielojęzyczne wyjaśnienia (włoski, angielski i francuski). Posiadamy międzynarodowe certyfikaty ISO 14001. Codzienne wypłynięcia zarówno z portu Palau, jak i La Maddalena. Odkryj historyczne centrum La Maddalena z kościołem Santa Maria Maddalena i "Caruggi", charakterystycznymi uliczkami wyspy. Skorzystaj z karty Elena Tour na zakupy w tradycyjnych sklepach na wyspie. Zatrzymaj się na miękkich, białych, piaszczystych plażach Cala Corsara na wyspie Spargi, aby popływać w krystalicznie czystych wodach. Po opłynięciu wschodniego wybrzeża Spargi, podziwiaj wyspę Budelli z jej różową plażą i popływaj w naturalnych basenach z łodzi i na plaży wyspy Santa Maria. Po opłynięciu Punta Sardegna i Porto Rafael z małym placem, łódź wraca o 17:30 do portów Palau i La Maddalena. Opłata za zejście na ląd NIE JEST wliczona w cenę. Opłata jest należna od 7 lat (2,50 €/os. w maju, wrześniu i październiku; 5,00 €/os. od czerwca do sierpnia). NALEŻY UIŚCIĆ NA POKŁADZIE.

Z Palau: całodniowy rejs łodzią na wyspy La Maddalena

3. Z Palau: całodniowy rejs łodzią na wyspy La Maddalena

Wyrusz łodzią w przygodę i odkryj oszałamiające wybrzeże i odległe wyspy Sardynii. Wybierz się w rejs na wyspy Spargi, La Maddalena i Santa Maria i ciesz się ich dziewiczymi plażami, wodami i przyrodą. Zamelduj się między 9:00 a 10:15, opuść Palau o 10:30 i udaj się w rejs w kierunku wspaniałej wyspy Spargi. Po przypłynięciu łodzi zabierz torby plażowe prosto na białe piaszczyste plaże Cala Corsara i wybierz się na opalanie, nurkowanie z rurką lub odkrywanie historycznych atrakcji zatoki. Podróżuj wzdłuż wybrzeża i zatrzymaj się, aby zrobić sobie zdjęcia z łodzi przed wyspą Budelli przy słynnej Różowej Plaży. Udaj się do Spiaggia Rosa, aby skorzystać z kolejnej okazji do zrobienia zdjęć z łodzi przy naturalnym basenie Porto Della Madonna, gdzie szmaragdowy kolor wody zapiera dech w piersiach.  Udaj się na wyspę Santa Maria, gdzie znajdziesz następny przystanek na plaży. Opalaj się, pływaj lub wybierz się na spacer do starej latarni morskiej. W zależności od dnia, który odwiedzasz, zakończ wycieczkę przystankiem na kąpiel w naturalnym akwarium w Cala Coticcio lub w uroczym historycznym centrum La Maddalena, gdzie możesz zrobić zakupy i zwiedzić.

Archipelag Maddalena: Żeglowanie po wyspach i lunch

4. Archipelag Maddalena: Żeglowanie po wyspach i lunch

Odkryj archipelag Maddalena podczas rejsu żaglówką i ciesz się dostarczonym lunchem i napojami. Zatrzymaj się na wyspach Spargi, Budelli i Santa Maria i ciesz się przystankami na pływanie i nurkowanie z rurką podczas tej dziennej wycieczki żeglarskiej. Ciesz się podróżą wygodnym jachtem, który odpływa z przystani Cala Camiciotto. Opuść przystań i zrelaksuj się, gdy łódź płynie przez ponad godzinę, aż do Isola Spargi, Isola Budelli i Isola Santa Maria. Podziwiaj piękny i niepowtarzalny widok na wybrzeże podczas wycieczki na wyspy, zanim zarzucisz kotwicę w Cala Santa Maria, słynącej z białych piasków i turkusowych wód. Następnie wypij aperitif z przekąskami, piwem i zimnymi świeżymi napojami. Delektuj się lunchem na pokładzie i spróbuj makaronu, bruschetty, chleba oraz lokalnej kiełbasy i serów przy lampce wina. Następnie udaj się do Spiaggia Rosa na Isola Budelli i zatrzymaj się na dwie godziny, gdzie popłyniesz pontonem do Isola Budeli i spacerujesz po Spiaggia Rosa. Poświęć trochę czasu na pyszny lunch z winem, piwem i zimnymi świeżymi napojami. Popłyń do Cala Granara, Isola Spargi i poświęć trochę czasu na pływanie z pokładu, nurkowanie z rurką i doświadczenie Stand Up Paddle Board. Wróć do Cala Camicotto pod koniec wycieczki.

Palau: Archipelag Maddalena: komfortowa wycieczka łodzią z przystankami

5. Palau: Archipelag Maddalena: komfortowa wycieczka łodzią z przystankami

Wycieczka łodzią na archipelag La Maddalena: autentyczne doświadczenie kontaktu z pięknem morza i przyrody. Wybierz nasz wygodny i nigdy nie zatłoczony statek. Szukasz najlepszego sposobu na poznanie wysp La Maddalena, Spargi, Budelli, Santo Stefano i Caprera (nawigacja panoramiczna) oraz wybrzeża w całej jego okazałości? Zarezerwuj relaksującą wycieczkę, która zaspokoi pragnienie zobaczenia na własne oczy, jak bardzo sardyńskie morze lśni w najbardziej dziewiczych i znanych miejscach na wyspie. Natura będzie Ci towarzyszyć podczas niezapomnianej wycieczki łodzią, pełnej przystanków na wyspach archipelagu La Maddalena. Trasa jest kompletna i pełna magicznych chwil, cudów do zobaczenia i uwiecznienia. Możesz zanurzyć się w najbardziej sugestywnych wodach na świecie. Nasza wycieczka łodzią na La Maddalena rozpoczyna się w Palau. Stąd wypływamy na wyspę Spargi, wyspę Budelli, wyspę Santa Maria i wreszcie La Maddalena. Wycieczka po La Maddalenie przebiega pomiędzy różnymi wyspami. Podczas podróży jest wiele przystanków: znaczące, niezapomniane miejsca, wybrane ze względu na ich rzadkie piękno i znaczenie na poziomie przyrodniczym i historycznym. Podczas rejsu możesz podziwiać panoramę innych mniejszych wysp archipelagu. Gdy niebo jest czyste, możesz również zobaczyć Korsykę, horyzont jest zapierający dech w piersiach niebieski i wydaje się dotykać konkretnego obrazu ziemskiego raju. Trudno to opisać, nie da się zapomnieć. Zarezerwowaliśmy dla Ciebie różne specjalne przystanki, aby uczcić tyle piękna pływaniem w najlepszych miejscach. *Wycieczka Pierwszy przystanek - wyspa Spargi ze wspaniałą zatoką Cala Corsara, będziesz podziwiać słynne skały Głowy Czarownicy, Psa Buldoga i Włochy w miniaturze. Drugi przystanek - naturalne baseny - wyspa Budelli. Dotrzemy do Portu Madonny, słynnych naturalnych basenów znanych z koloru, slumsów i przejrzystości wody: będziesz nurkować z łodzi przed wybrzeżem. Trzeci przystanek - wyspa Santa Maria Ku uciesze młodych ludzi i dzieci, zrobisz długi przystanek, aby odwiedzić plażę omonimus Cala Santa Maria. Patrząc w górę, będziesz mógł podziwiać piękno zatoki. Czwarty przystanek - historyczne centrum Maddaleny Nasza łódź jest bardzo duża, ale przewozimy tylko 80 pasażerów, znacznie mniej pasażerów z 250 o maksymalnej pojemności, aby Twoja podróż była wyjątkowa i z najwyższymi komfortami na pokładzie, z nami odwiedzisz również tę część archipelagu, bardzo sugestywną, wkrótce dotrzemy do centrum La Maddalena. Możesz udać się na spacer, delektować się doskonałymi lodami i swobodnie cieszyć się miastem, robiąc zakupy na ulicach historycznego centrum i alejek, typowych alejek La Maddalena. *Trasa może ulec zmianie bez powiadomienia i zgodnie z wytycznymi władz parku narodowego La Maddalena lub straży przybrzeżnej. Plaże są zatłoczone w szczycie sezonu.

Z Palau: Archipelag La Maddalena: całodniowa wycieczka łodzią

6. Z Palau: Archipelag La Maddalena: całodniowa wycieczka łodzią

Odkryj piękno północnej Sardynii podczas całodniowego rejsu łodzią po archipelagu La Maddalena. Żeglowanie na pokładzie Lady Luna 3, najnowocześniejszego statku we flocie pływającego po archipelagu Maddalena, zbudowanego w 2024 roku, charakteryzującego się najwyższym komfortem i większymi standardami bezpieczeństwa. Odwiedź z nami najpiękniejsze wyspy wspaniałego parku przyrody, zatrzymaj się, aby popływać na piaszczystych plażach i nie tylko. Wypłyń z portu w Palau i udaj się w krótki, 35-minutowy rejs do Budelli. Podziwiaj różowy piasek Spiaggia Rosa, imponującą formację skalną Roccia del Coccodrillo i pluskaj się w morzu w Piscine Naturali. Jedź dalej na wyspę Santa Maria i poczuj ciepło Morza Śródziemnego. Warto zatrzymać się na długiej plaży, aby opalać się i zrelaksować. Po postoju zrób sobie przerwę na lunch, a jeśli chcesz, możesz kupić na pokładzie typowe sardyńskie dania lub przynieść własne jedzenie. Następnie dotrzyj na wyspę Spargi, gdzie plaże Cala Corsara i Cala Granara otoczone są szmaragdową wodą i chronione przed wiatrem, co stwarza idealne warunki do opalania. Zakończ wycieczkę postojem na wyspie La Maddalena i odwiedź miasto La Maddalena. Wędruj kolorowymi uliczkami, aby znaleźć sklepy z pamiątkami lub przyjrzyj się łodziom w marinie Cala Gavetta. W drodze powrotnej do Palau przepłyń obok wysp Santo Stefano i Caprera, aby po raz ostatni przyjrzeć się tętniącemu życiem morzu.

Z La Maddalena i Palau: wycieczka po Budelli i Santa Maria

7. Z La Maddalena i Palau: wycieczka po Budelli i Santa Maria

Wycieczka rozpoczyna się o 10:00 z La Maddalena. Krótko przed pierwszym przystankiem łódź przepływa blisko wyspy Budelli, aby umożliwić fotografowanie fantastycznej Różowej Plaży. Następnie łódź zatrzymuje się przy Porto Madonna znanej jako Piscine Naturali: tutaj pasażerowie mogą wyskoczyć z łodzi i łatwo wspiąć się po bocznej drabince. Drugi planowany przystanek znajduje się na wyspie Santa Maria, gdzie pasażerowie będą mogli wysiąść na plaży Cala Santa Maria przez półtorej godziny. Następnie ponownie wejdziesz na pokład i zostanie podany lunch. Po południu płyniemy na południe w kierunku wyspy Spargi, gdzie robimy trzeci postój na plaży w Cala Corsara trwający dwie godziny. Powrót planowany jest na 17:00 do portu Palau i 17:30 do La Maddalena.

La Maddalena: rejs wycieczkowy po archipelagu

8. La Maddalena: rejs wycieczkowy po archipelagu

Odwiedź wyspy archipelagu La Maddalena podczas rejsu wycieczkowego. Podziwiaj wyspy Spargi, Budelli, Santa Maria i odwiedź sugestywne historyczne centrum La Maddalena. Wybierz jeden z 3 różnych punktów startowych: Cannigione, Baja Sardinia lub La Maddalena. Pierwszy przystanek: zakupy w charakterystycznym historycznym centrum miasta La Maddalena (jedna godzina); Drugi przystanek: 1h30m na plaży na pięknej wyspie Spargi; Trzeci przystanek: przystanek fotograficzny na plaży Spiaggia Rosa i Piscine Naturali di Budelli na krótką kąpiel z łodzi (30 m); Czwarty przystanek: 1 godzina na plaży w Cala Santa Maria. Podczas całej wycieczki wszystko, co zobaczymy z bliska, zostanie wyjaśnione w języku włoskim i angielskim wraz z anegdotami i ciekawostkami! Popłyniemy naszymi łodziami, aby zobaczyć takie miejsca jak La Madonnetta, Cava Francese, La Roccia dell'Orso, most łączący La Maddalena z Caprera, Bazę NATO i Centrum Żeglarskie Caprera.

La Maddalena: wycieczka łodzią Caprera, Spargi, Budelli i Santa Maria

9. La Maddalena: wycieczka łodzią Caprera, Spargi, Budelli i Santa Maria

Wyrusz na całodniową wycieczkę łodzią po całym archipelagu La Maddalena, aby odwiedzić wyspy Caprera, Spargi, Budelli, Santa Maria i La Maddalena. Rób liczne postoje na plażach i na pływanie oraz docieraj do miejsc, do których większe łodzie nie mogą dotrzeć pontonem. Spotkaj się ze swoim kapitanem na cały dzień w porcie przed wyruszeniem w rejs. Zatrzymaj się na pierwszą kąpiel w Cala Brigantino i ciesz się tą całkowicie dziką i dziewiczą, bezludną plażą na Caprera. Następnie udaj się do Cala Coticcio, aby zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie z dala od łodzi. Nasza szybkość nawigacji pozwala nam przemieszczać się z jednej wyspy na drugą bez marnowania czasu. W przeciwieństwie do innych łodzi, ponton nie cierpi na kołysanie i kołysanie. Prowadzony przez doświadczonego kapitana możesz spędzić niesamowity i niezapomniany dzień. Nasza wycieczka do La Maddalena rozpoczyna się w porcie w Cannigione i trwa cały dzień. Nowe w pełni opcjonalne pontony, w imię bezpieczeństwa i komfortu! Poprzez nasze wycieczki pragniemy wyryć w umysłach naszych gości obrazy wspomnień, które pozostaną niezapomnianymi wakacjami. Standardowa wycieczka rozpoczyna się w prywatnym porcie klubu żeglarskiego Arzachena, 1 km na północ od portu Cannigione, gdzie można bezpłatnie zaparkować samochód. (godz. 10.00) 10.20 Przyjazd do Caprera. Czas na pierwszą tego dnia kąpiel, a naszym celem jest Cala Brigantino. Pływanie kotwicą na całkowicie dzikiej i dziewiczej bezludnej plaży, gdzie będziemy sami! Omiń Caprera trasą północną, odwiedzając wszystkie spektakularne wąwozy wyspy, aż dotrzesz do Budelli. Zakotwicz przed plażą Cavaliere, aby cieszyć się naturalnymi basenami. Delektuj się aperitifem opartym na typowych sardyńskich produktach oferowanych przez kapitana. Następnie czas zejść na plażę na najdłuższy postój w porze lunchu. Zrelaksuj się na Cala Santa Maria i kup lunch przed wyruszeniem na plażę Rosa. Zrób zdjęcia tej pięknej, niedostępnej plaży. Kontynuuj w kierunku wyspy Spargi, gdzie znajdziesz piękne plaże Cala Granara i Cala Soraya. Zanurz się w magicznej wodzie kilka metrów od brzegu, a następnie udaj się do Cala Corsara, aby spędzić czas na plaży. Następnie rozpocznij powrót do Cannigione. Po drodze podziwiaj zachodnią stronę wyspy La Maddalena i wyspę Santo Stefano, a także symbol miasta Palau, słynną niedźwiedzią skałę. Wycieczka kończy się w pierwotnym punkcie początkowym.

Archipelag Maddalena: całodniowa wycieczka żaglówką z lunchem

10. Archipelag Maddalena: całodniowa wycieczka żaglówką z lunchem

Rozpocznij swoją niezapomnianą aktywność z Palau lub La Maddalena Piers. Spotkaj się ze swoim kapitanem i wsiądź na naszą wygodną żaglówkę, aby rozpocząć całodniową wycieczkę. Najpierw udaj się na spotkanie z jedną z najważniejszych gwiazd archipelagu La Maddalena: Mady: Granitowa skała w kształcie psa. Opiekuje się wyspą Spargi od wieków. W Spargi będziesz mógł cieszyć się pierwszą tego dnia kąpielą, skacząc do turkusowych wód. Następnie popłyń wzdłuż wschodniego wybrzeża Spargi i podziwiaj panoramę. Miniesz niezwykłe plaże, takie jak zatoka Soraya i zatoka Granara. Twój kapitan zapyta, które miejsce najbardziej Ci się podoba i może zatrzymać się na drugie pływanie i trochę wolnego czasu. Następnie udaj się do Budelli i przejdź obok Różowej Plaży. Chociaż zatrzymywanie się na plaży jest zabronione, możesz zobaczyć ją z łodzi i zrobić wspaniałe zdjęcia. Stąd udaj się do Porto della Madonna. Miejsce to jest najbardziej znane ze swoich naturalnych basenów i jest jednym z najwspanialszych i najbardziej zadziwiających miejsc, jakie kiedykolwiek widziano. Woda ma inny kolor niebieski, szmaragdowy, zielony, plaże są z białym piaskiem. Będziesz miał chwilę WOW. Tutaj będziesz miał możliwość popływania bezpośrednio z łodzi. Twoja ostatnia wizyta to zatoka Santa Maria. Jest to największa plaża w kolorze białym na Archipelagu. Twój kapitan może zabrać Cię łodzią na brzeg, abyś mógł odpocząć na pięknej plaży.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Cala Santa Maria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cala Santa Maria? Kliknij tutaj.

Cala Santa Maria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4236 recenzji)

Najlepsze co znalazłem to ostatni przystanek w Spargi przy dłuższym pobycie na plaży. Pobyt w La Maddalena również był miły, choć mógłby być trochę dłuższy. Załoga była bardzo uważna, przyjazna i niezwykle dobrze skoordynowana. Historie i opisy w języku angielskim były interesujące. Łódź była czysta i w bardzo dobrym stanie. Podsumowując, udana jednodniowa wycieczka i bardzo dobry stosunek ceny do wydajności! To była świetna zabawa, gorąco polecam!!

Świetny dzień, świetna załoga. Gorąco polecam doskonałą wycieczkę łodzią. Dużo przystanków, nie spędziliśmy dnia na łodzi, było niesamowicie 🥰

Bardzo fajna wycieczka z miłą załogą i dobrą łodzią. Nie próbowaliśmy jedzenia.

Personel był świetny, elastyczny, uprzejmy, dzięki nim miło spędziliśmy czas!

proszę o przewodnik po hiszpańsku. drugi najczęściej używany język