Dodaj daty

Cala Moresca

Cala Moresca – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Golfo Aranci: wyprawa kajakowa pośród delfinów z aperitifem

1. Golfo Aranci: wyprawa kajakowa pośród delfinów z aperitifem

Przeżyj emocje towarzyszące tej całodniowej wycieczce, biorąc udział w wyprawie kajakowej i nurkując z rurką w pięknych wodach u wybrzeży Golfo Aranci. Wypatruj delfinów i delektuj się typowym dla Sardynii aperitifem. Spotkaj się z przewodnikami, w towarzystwie których wyruszysz na wycieczkę ze słynnej plaży Spiaggia dei Baracconi. Przewodnicy wskażą najlepszą trasę, opierając się na aktualnych warunkach, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia. Odwiedź niektóre z głównych atrakcji okolicy, w tym słynącą z fantastycznych kolorów i naturalnego otoczenia zatokę Cala Moresca, a także ustronną wyspę Figarolo (można na nią dotrzeć wyłącznie kajakiem). Zobacz znajdującą się pośrodku morza farmę rybną, która jest znana za sprawą zamieszkującej to miejsce kolonii delfinów. Zanim powrócisz do miejsca rozpoczęcia wycieczki, na iście rajskiej wyspie Figarolo skosztuj tradycyjnego sardyńskiego aperitifu.

Golfo Aranci: rejs łodzią z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką

2. Golfo Aranci: rejs łodzią z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką

Weź udział w rejsie łodzią połączonym z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką. Popłyń z Golfo Aranci w kierunku wyspy Figarolo i Capo Figari. Wypatruj delfinów, pływaj w krystalicznie czystych wodach i nurkuj z rurką, odkrywając podwodny świat. Rejs rozpoczniesz z plaży Sos Aranzos w Golfo Aranci i popłyniesz w kierunku okolic Cape Figari. Istnieje duża szansa, że uda Ci się zobaczyć delfiny bawiące się w wodach otaczających przylądek, więc zachowaj czujność. Przewodnik opowie Ci o ich zachowaniach i ekologii, dzięki czemu dowiesz się nieco więcej o tych wspaniałych stworzeniach. Następnie popłyniesz w kierunku malowniczych miejsc: Cala Greca, Cala Moresca i wyspy Figarolo. Zatrzymasz się przy każdym z nich, aby popływać i ponurkować z rurką. Pracownicy organizatora atrakcji zostali przeszkoleni w zakresie ekologii i delfinów. Podczas rejsu promują oni edukację turystów i uwrażliwiają ich na te wspaniałe stworzenia. Po wycieczce wrócisz do Sos Aranzos.

Olbia: Wycieczka łodzią z obserwacją delfinów i snorkelingiem

3. Olbia: Wycieczka łodzią z obserwacją delfinów i snorkelingiem

Wyrusz na wycieczkę łodzią z rurką i obserwacją delfinów na wyspy Figarolo i Cape Figari, z wypłynięciem z Olbii. Wypatruj delfinów, pływaj w czystych wodach i nurkuj z rurką, odkrywając podwodny świat. Wyrusz z Olbii i popłyń w okolice Przylądka Figari. Istnieje duże prawdopodobieństwo zauważenia delfinów baraszkujących w wodach otaczających przylądek. Uważaj na delfiny wychodzące na powierzchnię i bawiące się w wodzie. Twój przewodnik dostarczy informacji na temat ich zachowania, ekologii i zachowania, dzięki czemu możesz dowiedzieć się nieco więcej o tych wspaniałych stworzeniach. Popłyń w kierunku malowniczych miejsc Cala Greca, Cala Moresca i wyspy Figarolo. Łódź zatrzyma się w tych miejscach, abyś mógł spędzić trochę czasu na pływaniu w orzeźwiającej wodzie lub nurkowaniu z rurką. Podczas obserwacji operatorzy są szkoleni w zakresie edukacji na temat ekologii i delfinów w celu promowania edukacji turystycznej i uwrażliwiania na temat tych wspaniałych stworzeń. Po przygodzie powrót do Olbii.

Olbia: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką w pobliżu Figarolo

4. Olbia: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką w pobliżu Figarolo

Wypłyń na wycieczkę łodzią obserwującą delfiny z Moys Marina w Olbia Yacting Service, 5-gwiazdkowym porcie z dużym bezpłatnym parkingiem przed miejscem zbiórki. Wejdź na pokład wygodnego pontonu najnowszej generacji, 8,50-metrowego 2Bar z 250-konnym silnikiem Hondy, wyposażonego we wszelkie wygody. Ciesz się niezrównanym doświadczeniem w małej grupie nie większej niż 10 osób. Wybierz się na pełną przygód wycieczkę po wspaniałym szmaragdowym morzu Sardynii, w pobliżu wyspy Figarolo i ciesz się widokiem na pokładzie nowej łodzi motorowej dla małych grup. Popłyń w poszukiwaniu stada dzikich delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku, gdzie prawdopodobieństwo zauważenia wynosi około 80%. Ciesz się kilkoma przystankami na nurkowanie z rurką, aby pływać i odkrywać dno morskie bogate w kolorowe ryby. Zobacz wapienną jaskinię i klify oraz znane na całym świecie miejsce, w którym żyją dzikie ptaki. Ta wycieczka jest przyjemna i relaksująca, odpowiednia dla każdego i stanowi doskonały wybór dla przyjaciół i rodzin. Delektuj się aperitifem opartym na typowych sardyńskich produktach i wyborze wody, herbaty, soków owocowych lub sardyńskiego piwa. Pozwól, aby nasze doświadczenie w rejsach statkiem po Sardynii i nasz kapitan z 30-letnim doświadczeniem na morzu poprowadzili Cię w tej wspaniałej przygodzie.

Olbia: Wycieczka z obserwacją delfinów z nurkowaniem na wyspie Figarolo

5. Olbia: Wycieczka z obserwacją delfinów z nurkowaniem na wyspie Figarolo

Na tę specjalną wycieczkę wypłyniemy z Mariny w Olbii i po przekroczeniu wewnętrznej zatoki udamy się w kierunku wyspy Figarolo oddalonej o około 25 minut żeglugi wygodnym pontonem. Płynąc z bardzo małą prędkością, rozpoczniemy obserwację delfinów, które pilnie obserwują ten obszar. Bez ingerowania w ich działania, w najszczęśliwszych przypadkach możesz zobaczyć, jak wykonują skoki i ewolucje kilka metrów od naszej łodzi, dzięki spostrzeżeniom naszego przewodnika biologa morskiego. Pod koniec oglądania delfinów udamy się do Capo Figari, gdzie można nurkować. Drugi przystanek będzie w krystalicznie czystych wodach Cala Moresca lub w pobliżu wyspy Figarolo, gdzie znajduje się mała kolonia muflonów. Czy kochasz morze i ich zwierzęta? W takim razie możesz przeżyć wyjątkowe przeżycie, rezerwując miejsca już teraz! Plan podróży - Spotkanie z przewodnikiem o godz. 9:00 - Wyjazd z Marina di Olbia o godzinie 9:30 - Oglądanie delfinów na wyspie Figarolo po około 30 minutach żeglugi. W zależności od stanu i jakości obserwacji czas trwania obserwacji wynosi około 30-50 minut - Zatrzymaj się na pływanie i nurkowanie w pobliżu wapiennego cypla Capo Figari - Zatrzymaj się w pobliżu Cala Moresca lub w pobliżu wyspy Figarolo - Ponowne wejście Trasa będzie podlegać zmianom bazy w zależności od warunków meteorologicznych i decyzji kapitana ponton Bwa: - Długość: 7,50 m - Szerokość: 2,95 m - Zatwierdzony dla maksymalnie 24 miejsc - Silnik Hondy 250 KM - Naprawiono markizę również w nawigacji - Obowiązkowe wyposażenie do nawigacji w promieniu 6 mil - Echosonda/Gps Raymarine Dragonfly 5pro - Stalowa drabinka na rufie - Gniazdo USB do ładowania smartfona/tabletu - 3 duże schowki do przechowywania plecaków i rzeczy osobistych - 5 kamizelek ratunkowych dla dzieci (oprócz kamizelek stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokładowe lub 1 dla każdego wchodzącego na pokład pasażera) - sprzęt do snorkelingu (maska, fajka, płetwy) - Papierowe przewodniki po przyrodzie Wyposażenie na pokładzie: - Kamizelki ratunkowe: jedna dla każdej osoby na pokładzie - Koło ratunkowe z pływającym blatem 30 m - 2 wiosła - 1 gaśnica - 2 boje - 2 palniki ręczne czerwone światło - 2 rakiety spadochronowe z czerwonym światłem - Światła regulacyjne - Dźwiękowa aparatura sygnalizacyjna - aparat Vhf - Apteczka pierwszej pomocy "Tab. A"

Golfo Aranci: oglądanie delfinów SUP Paddleboard Tour

6. Golfo Aranci: oglądanie delfinów SUP Paddleboard Tour

Zabawne doświadczenie SUP odpowiednie również dla początkujących w pięknym Golfo Aranci. Po lekcji bezpiecznego poruszania się na desce SUP wyruszymy z plaży baracconi na odkrywanie pięknych zatoczek zatoki. Zapierające dech w piersiach widoki, krystalicznie czysta woda i wspaniałe plaże są scenerią dla tej wspaniałej zabawy pomiędzy sportem a naturą. Opłyniemy wyspę Figarolo z jej pięknym dnem morskim, zatrzymamy się na małej plaży na wyspie, gdzie zaproponujemy Ci w zależności od wybranej pory śniadanie lub aperitif z produktami stricte made in Sardynia!! Kolejnym przystankiem jest Cala moresca, gdzie można odpocząć i popływać. Ta zatoka jest zamieszkana przez rodzinę delfinów butlonosych i przy odrobinie szczęścia możemy je podziwiać, gdy pływają i bawią się. Podczas doświadczenia towarzyszyć Ci będą dwaj wykwalifikowani i lokalni instruktorzy sup, którzy oprócz tego, że poprawią Cię na desce, zrobią dla Ciebie piękne zdjęcia, które przekażą Ci bezpłatnie.

Wycieczka Golfo Aranci SUP Paddleboard aperitif z delfinami breckfast

7. Wycieczka Golfo Aranci SUP Paddleboard aperitif z delfinami breckfast

Wycieczka w poszukiwaniu delfinów szanse na zauważenie delfinów są wysokie. W cudownych wodach Golfo Aranci, podczas sup, będziesz miał okazję zobaczyć delfiny, które żyją na tym wybrzeżu. • Zaczniemy od plaży Golfo Aranci, gdzie my, krajowi instruktorzy sup i sup lokalni przewodnicy, czekamy na Ciebie na podstawową lekcję paddleboardingu dotyczącą bezpieczeństwa, a następnie kontynuujemy wiosłowanie na wycieczce na morzu, między małymi zatoczkami - Cala Moresca oraz wyspa Figarolo, zapierające dech w piersiach krajobrazy i lokalna fauna (będziemy mogli zobaczyć kormorany, mewy, dzikie czaple i delfiny). • Będą małe postoje na kąpiel i chwilę na aperitif o zachodzie słońca z typowymi sardyńskimi produktami, jakich jeszcze nie próbowałeś!! Lub wyjątkowe śniadanie w zapierającej dech w piersiach scenerii, a wszystko to w otoczeniu filmów i zdjęć, które zapewnią super pamiątkę. Zaleca się zabranie ze sobą: wody do picia, ręcznika, kremu z filtrem, bluzy i legginsów (jeśli jest chłodniej).

Golfo Aranci: Sunrise Dolphin Kayak ze śniadaniem

8. Golfo Aranci: Sunrise Dolphin Kayak ze śniadaniem

Powstań i zabłyśnij podczas naszego Sunrise Kayak and Snorkel Tour po oszałamiających wodach Golfo Aranci. Przygotuj się na przygodę życia, przeżywając dreszczyk emocji płynący z kajakarstwa i nurkowania z rurką w czystych wodach Morza Śródziemnego. Gdy słońce zacznie wschodzić, będziesz wiosłować po spokojnym morzu, podziwiając zapierające dech w piersiach kolory porannego nieba. Spokojna okolica wprawi Państwa w odmłodzenie, a świeże morskie powietrze pobudzi zmysły. Nasi doświadczeni przewodnicy wybiorą najlepszą trasę w oparciu o codzienne warunki, aby zapewnić Ci niezapomnianą przygodę. Odwiedzisz niektóre z atrakcji okolicy, takie jak Cala Moresca, znana z niesamowitych kolorów i naturalnego otoczenia, oraz odosobniona wyspa Figarolo, na którą można się dostać tylko kajakiem. Skorzystaj z różnych przystanków podczas podróży, aby pływać, nurkować i odkrywać plaże i zatoczki. Jedną z głównych atrakcji wycieczki jest możliwość zobaczenia delfinów w ich naturalnym środowisku. Te przyjazne stworzenia często pływają obok kajaków, a nasi przewodnicy zabiorą Cię w najlepsze miejsca, aby zmaksymalizować Twoje szanse na ich zobaczenie. Jeśli masz szczęście, możesz nawet usłyszeć ich kliknięcia i gwizdy! Po ekscytującym poranku spędzonym na spływie kajakowym i nurkowaniu z rurką zrobimy sobie przerwę na bezludnej wyspie, gdzie zjesz obfite śniadanie z kawą, herbatą, ciastkami i rogalikami. Poświęć trochę czasu na relaks i rozkoszowanie się oszałamiającą scenerią wyspy, obserwując lokalną florę i faunę. Przed powrotem do miejsca startu odwiedzimy farmę rybną na środku morza. Chociaż nie można zagwarantować obserwacji delfinów, ta farma rybna jest dobrze znana z zamieszkującej ją kolonii delfinów, więc miej oczy szeroko otwarte! Oglądaj delfiny pływające obok ryb i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy. Pod koniec wycieczki zostaniesz wysadzony w punkcie początkowym, czując się pełen energii i odmłodzony. Nie przegap tej okazji, aby zanurzyć się w krystalicznie czystych wodach Golfo Aranci i obserwować tętniące życiem życie morskie tego obszaru podczas spokojnego morza wczesnym rankiem. Dołącz do nas i przeżyj niezapomnianą przygodę, którą zapamiętasz na całe życie.

Golfo Aranci, Sup z delfinami pod gwiazdami

9. Golfo Aranci, Sup z delfinami pod gwiazdami

Nowość na Sardynii, jedno z najpiękniejszych doświadczeń, jakie możesz mieć. Doświadczenie zaczyna się od plaży Baracconi w kierunku wyspy Figarolo. Tutaj zaserwujemy Wam pyszny aperitif z lokalnymi produktami, będziemy cieszyć się zachodem słońca, a przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć rodzinę delfinów zamieszkujących to magiczne miejsce. Po zachodzie słońca przeniesiemy się do Cala Moresca i wreszcie będziemy mieli światło i kolor do wody, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie. Będziesz mógł nurkować wśród wielu ryb i pod niesamowitym rozgwieżdżonym niebem. Doświadczenie ściśle odpowiednie tylko dla tych, którzy potrafią pływać i mogą się bać!

Wycieczka na desce SUP na Sardynię z lekcją o zachodzie słońca i aperitifem

10. Wycieczka na desce SUP na Sardynię z lekcją o zachodzie słońca i aperitifem

Odkryj piękno Sardynii w blasku i spokoju zachodzącego słońca podczas tej wycieczki SUP z przewodnikiem z Cala Girgolu (spiaggia delle vacche e spiaggia della tartaruga lub Cala Moresca do Golfo Aranci. Weź udział w lekcji SUP krok po kroku z wykwalifikowanym instruktora przed szybowaniem wzdłuż wybrzeża w poszukiwaniu wspaniałych widoków i lokalnej przyrody. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaopatrz się w wiosło, deskę i kamizelkę ratunkową. Udaj się na plażę, gdzie Twój przewodnik zapewni łatwe do wykonania instrukcje dotyczące podstawowych technik wiosłowania SUP. Rozpocznij swoją wycieczkę, gdy blask zachodu słońca uderza w spokojne wody. Powitaj światło zachodzącego słońca, mijając zakrzywione zatoczki i spoglądając przez krystaliczne wody na piaszczyste dno morskie poniżej. Miej szansę spotkać mewy, ryby, a nawet delfiny. Pikantny aperitif po drodze. Wróć do punktu początkowego na koniec wycieczki.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg:

Cala Moresca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cala Moresca? Kliknij tutaj.

Cala Moresca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 169 opinii

Piękne doświadczenie. Kapitan Antonio był bardzo dobry, opowiedział nam historię tego miejsca i pokazał nam wyjątkowe klify. Na pokładzie był też biolog morski Matteo, który w bardzo prosty sposób wyjaśnił zwyczaje niektórych gatunków ryb występujących na Sardynii. Razem stworzyli piękną harmonię na pokładzie, która sprawia, że dobrze się bawimy. W końcu z wielkim entuzjazmem widzieliśmy i podążaliśmy za delfinami przez około 1 godzinę. GORĄCO POLECAM NAPRAWDĘ WARTO !!

Świetne doświadczenie warte każdego grosza! Pojechaliśmy z 10-osobową łodzią i mieliśmy szczęście zobaczyć delfiny. Było ich tak wiele, że nie mogliśmy zliczyć. Przewodnicy Doe mają dużą wiedzę na temat delfinów i okolicy i byli bardzo ostrożni podczas nawigacji łodzią w pobliżu delfinów. Absolutna atrakcja! Snorkeling i pływanie też były świetne, na pokładzie było coś do picia i przekąska. Zrobilibyśmy to ponownie w mgnieniu oka! Również bardzo odpowiedni dla rodzin!

Niestety nie widziano delfinów. Szkoda, ale wciąż świetna trasa z dużą zabawą. Obaj chłopcy są naprawdę super mili i bardzo się starają. Poszliśmy na dwie piękne plaże i były napoje i mała przekąska. Sprzęt do nurkowania dla wszystkich był na pokładzie. Nawet bez delfinów gładkie 5 punktów!

Bardzo piękne i wyjątkowe przeżycie w kajakach, pełne zabawy, pływania, snorkelingu, aperitifów i zachodu słońca z widokiem na delfiny. Chłopcy instruktorzy byli mili, gościnni i sprawili, że od razu poczuliśmy się swobodnie. Wrócimy, aby je znaleźć!

Widzieliśmy delfiny To było niesamowite przeżycie. Gorąco polecam.