Atrakcje i wycieczki
Cala Gonone

Cala Gonone – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

1. Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

Każdego dnia można wyruszyć z portu o 9:00 10:00 11:00 i 12:00 na piękną wycieczkę po Zatoce Orosei, w ciągu dnia są trzy przystanki na plaży, w tym przystanek na bardzo słynnej Cala Plaża Luny. Opuszczając Cala Luna popłyniemy do Cala Mariolu uważanej za perłę zatoki, gdzie nasi goście zatrzymają się na około 2 godziny. Po drodze otrzymają Państwo w cenie chłodnego drinka, który umili pobyt na pokładzie. Następnym przystankiem będzie plaża Cala dei Sisine, następnie dotrzesz do chronionego parku przyrody Cala Goloritzè, do którego można dotrzeć tylko drogą lądową i możesz zrobić sobie piękne pamiątkowe zdjęcie przed naturalnym łukiem. Pomiędzy przystankami można podziwiać cały malowniczy krajobraz, zatrzymamy się też na zdjęcia przy basenach Wenus oraz podejdziemy do jaskini Kormoranów. Wypłyniesz z ostatniej plaży około 17:30 i wrócisz do portu około 18:00. uwaga Im później wyjedziesz, tym mniej godzin spędzisz na pierwszej plaży, na którą się udasz. W konsekwencji nie będzie to 8,5 godziny, ale 7,5, 6,5 lub 5,5 godziny. 9.00 wyjazd, 8,5 godz 10.00 wyjazd, 7,5 godz 11.00 wyjazd, 6,5 godz 12.00 wyjazd, 5,5 godz wymagana jest punktualność, brak zwrotu kosztów w przypadku opóźnienia.

Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei ze skiperem

2. Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei ze skiperem

Codziennie o godzinie 9:00 lub 10:30 wypływamy z portu Cala Gonone na piękny rejs pontonem po Zatoce Orosei. (12 osób na łodzi). Radzimy wybrać najwcześniejszy wypłynięcie, aby zminimalizować czas wejścia na pokład i wyjścia z portu, który o 9:00 jest mniej zajęty. Kapitanowie, doświadczeni przewodnicy, którzy szczegółowo i ciekawie wyjaśnią Wam podczas żeglugi, zabiorą Was na najpiękniejsze i najbardziej malownicze plaże (zobaczycie je wszystkie): Cala Luna, Cala Sisine, Cala Biriola, Le Piscine di Venere, Cala Mariolu i Cala Goloritzè. (W czasie postojów na plaży nie będzie możliwości pozostania na pokładzie ze względu na potrzeby organizacyjne Kapitana). Opuszczając port, nasi kapitanowie poprowadzą żeglugę wzdłuż wybrzeża, aby umożliwić Państwu podziwianie z bliska cudów odcinka wybrzeża od Cala Gonone do Cala Goloritzè. Podczas żeglugi nasze pontony będą mogły zbliżyć się do wielu wspaniałych jaskiń i zatoczek wzdłuż wybrzeża, takich jak Grotta dei Cormorani, Grotta Azzurra, Katedra i Turkus; w niektórych będzie można także popływać w środku. Następnie zatrzymasz się w Cala Biriola, uroczej małej plaży o różowawym kolorze i szmaragdowej wodzie, a następnie spokojnie popłyniesz na kotwicy w niebiańskich, krystalicznie czystych wodach Piscine di Venere, a następnie udasz się do wspaniałego Cala Goloritzè, gdzie zrobisz kolejny przystanek na kąpiel, bardzo blisko naturalnego łuku przylegającego do plaży. Po powrocie na pokład kapitan obierze kurs na Cala Mariolu, gdzie zrobisz najdłuższy przystanek w ciągu dnia, aby móc zjeść, odpocząć i wykąpać się przez około 2,5 godziny (lub dłużej, szczególnie w przypadku wypłynięcia o 9:00). . Podczas lunchu można skorzystać z parasoli (każda dla 2 osób), o które można poprosić kapitana przed zejściem na ląd. Po południu wznowisz żeglowanie, aby dotrzeć do pięknej Cala Luna, która jest jeszcze przyjemniejsza po południu, ponieważ do 14:00 jest bardzo tłoczno. Tutaj goście mogą zatrzymać się na 2 godziny, aby zażyć orzeźwiającej kąpieli. Powrót do portu na tego typu wycieczkę pontonem planowany jest na godzinę 16:30. Uwaga: jeśli zaczniesz o 9:00, zajmiesz 8,5 godziny wycieczki. Jeśli zaczniesz o 10.30, zyskasz 7 godzin.

Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei z pływaniem i aperitifem

3. Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei z pływaniem i aperitifem

Odkryj zatoczki, jaskinie i plaże Zatoki Orosei podczas jednodniowej wycieczki łodzią z Cala Gonone. Podziwiaj widoki wzdłuż wybrzeża, aż do Cala Goloritzè. Kup napoje i smaczne przekąski na pokładzie wygodnej łodzi. Wskocz na pokład statku z dużą ilością miejsca na słońcu oraz zacienionym i zamkniętym pokładem. Wypłyń z portu Cala Gonone i udaj się na turkusowe wody Zatoki Orosei. Zatrzymaj się, by rozkoszować się słońcem i popływać na sugestywnych plażach Cala Luna i Cala Mariolu. Pozwól swojemu kapitanowi wybrać trzecią plażę spośród Biriola, Cala Gabbiani lub Cala Sisine, w zależności od pogody i warunków morskich w danym dniu. Miej szansę przedłużyć swoją podróż, odwiedzając Grotta del Bue Marino. Kup bilet, aby wejść do tej jaskini z kolorowymi stalaktytami, stalagmitami i neolitycznymi rzeźbami ściennymi. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu.

Cala Gonone: Wycieczka łodzią po Grotta Bue Marino i Cala Luna Beach

4. Cala Gonone: Wycieczka łodzią po Grotta Bue Marino i Cala Luna Beach

Od lat 50. XX wieku główną atrakcją Cala Gonone była Jaskinia Wołu Morskiego. Od tego czasu podziwiają go miliony turystów. Królową tej jaskini rzeczywiście był „wół morski”: tak popularna wyobraźnia nazywała fokę mniszkę ze względu na jej niezgrabny kształt i łagodne zachowanie. Dzisiaj odwiedzający, którzy przybywają do jaskini na naszych łodziach, mają dostęp do południowej odnogi i łatwym przejściem mogą podziwiać jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych jaskiń we Włoszech. Wycieczka do wnętrza trwa około godziny, podczas której doświadczeni przewodnicy są pod ręką, aby dostarczyć historycznych i naukowych informacji o jaskini i zamieszkującej ją faunie. Pod koniec wizyty zabierzemy Cię na odkrycie malowniczej plaży Cala Luna. Uważana za najpiękniejszą plażę w basenie Morza Śródziemnego. 800-metrowy jęzor piasku, biały półksiężyc z sześcioma ogromnymi jaskiniami wychodzącymi na brzeg, aw tle, jako korona, las oleandrowy poprzedzony słodkowodnym stawem. Natura chroni zatokę przed zdradzieckimi sirocco za pomocą skalnej ściany na południu. Przez las oleandrowy można wejść do „coduli” na szlaki w ekscytującej wędrówce przez gęste śródziemnomorskie zarośla zamieszkałe przez rzadkie ptaki drapieżne, dziki i kozy. Z Cala Luna po południu co godzinę odpływa łódź z powrotem do Cala Gonone, w zależności od pory roku, od 15:30 do 18:30.

Z Cala Gonone: Rejs po zatoce Orosei z przystankami

5. Z Cala Gonone: Rejs po zatoce Orosei z przystankami

Przeżyj fantastyczne wschodnie wybrzeże Sardynii, wyruszając z Cala Gonone. Podczas tej wycieczki na pokładzie komfortowej łodzi motorowej, idealnej na oderwanie się od codzienności, będziesz mieć wszystkie wygody i udogodnienia, aby w pełni cieszyć się pięknem okolicy. Przystanki będą odbywać się na najsłynniejszych plażach Zatoki Orosei, takich jak Cala Mariolu, Cala Luna i Cala Sisine. A to nie wszystko! Po drodze będziesz miał okazję podziwiać fascynujące jaskinie i ukryte zakątki, w tym piękną Cala Goloritzè. Twoją przygodę poprowadzi także głos eksperta, który w kilku językach opowie ciekawe fakty o regionie. Ciesz się doświadczeniem idealnym dla rodzin i najmłodszych. Plan podróży: - Wypłynięcie z portu Cala Gonone - Kierunek Cala Luna i opcjonalny przystanek w Grotte del Bue Marino (osoby zwiedzające jaskinie będą miały skrócony przystanek w Cala Luna o około 1h, natomiast osoby, które nie odwiedzą jaskiń, spędzą tam około 2h) - Zatrzymaj się w Cala Luna - Zatrzymaj się w Cala Mariolu lub Cala Gabbiani - Przystanek fotograficzny przed Cala Goloritzè (dojście drogą morską nie jest możliwe, ale dla informacji można dostać się na plażę tylko drogą lądową poprzez trekking) - Zatrzymaj się w Cala Sisine - Powrót do portu Trasa może się różnić w zależności od warunków pogodowych. Wizyta w jaskiniach Bue Marino jest opcjonalna, a bilety można kupić samodzielnie, przez internet lub w kasie miejskiej przed odpłynięciem motorówki (godzina zgłoszenia pokrywa się z wypłynięciem motorówki). W takim przypadku będziesz musiał poinformować przewodnika, że masz bilety na zwiedzanie jaskini Bue Marino po dokonaniu rezerwacji, kontaktując się niezwłocznie z naszym przewodnikiem pod numerem telefonu podanym na voucherze rezerwacyjnym. Wszystkie statki motorowe są bezpiecznymi, nowoczesnymi, eleganckimi, przestronnymi i wygodnymi łodziami, ogrzewanymi na potrzeby rejsów poza sezonem oraz chłodnymi i przestronnymi podczas letnich rejsów: - Długość: 22 m - Szerokość: 5,80 m - Sala na pierwszym pokładzie ze 100 miejscami na kanapach i zorganizowanymi stołami dla 4-6 osób - Górny pokład z pozostałymi 80 miejscami siedzącymi - Bar zorganizowany i bezpłatny

Cala Gonone: Bilet wstępu do akwarium Cala Gonone

6. Cala Gonone: Bilet wstępu do akwarium Cala Gonone

Nowoczesna konstrukcja Akwarium Cala Gonone, położona w parku wspaniałego śródziemnomorskiego zarośla, czeka na Ciebie pomiędzy dziewiczymi górami Supramonte a fascynującą scenerią Zatoki Orosei, abyś docenił to, co dzieje się, gdy góra Sardynii spotyka się z morzem ! Odkryjesz siedliska morskie Morza Śródziemnego, jego najbardziej typowych mieszkańców i ich ciekawe przystosowania do życia! Akwarium Cala Gonone, zainaugurowane 10 lipca 2010 r., ma na celu połączenie aspektu edukacyjnego i dydaktycznego z rozrywką i zabawą. Nieruchomość położona jest w nadmorskiej miejscowości Cala Gonone i wychodzi na Zatokę Orosei, otoczoną dużym parkiem porośniętym wspaniałymi śródziemnomorskimi zaroślami. W dwudziestu czterech zbiornikach wystawowych znajdują się gatunki zwierząt i roślin typowe dla Morza Śródziemnego, trasa kończy się zbiornikami poświęconymi koralowcom i kolorowym gatunkom tropikalnym. Do konstrukcji przylega zewnętrzny plac zabaw poświęcony światu żółwi morskich oraz duży parking dla autobusów i samochodów.

Cala Gonone: Grotta del Bue Marino i rejs wycieczkowy Cala Luna

7. Cala Gonone: Grotta del Bue Marino i rejs wycieczkowy Cala Luna

- Jaskinia Wołu Morskiego jest częścią systemu krasowego rozciągającego się na ponad 70 km w głąb lądu; jego nazwa wywodzi się od przydomka, którym pasterze nazywali mniszkę morską „Su Oe 'e Mare”, która wykorzystywała jaskinię do odsadzania swoich szczeniąt. Jaskinia jest podzielona na dwie odnogi, północną i południową, gdzie wyraźnie widać spotkanie wody słodkiej z morską, a wypływy tworzą spektakularne odbicia, nawet w pobliżu ujścia wejścia. Południową odnogę jaskini można zwiedzać w towarzystwie doświadczonych przewodników, którzy poprowadzą Państwa ścieżką o długości około 800 metrów, sztucznie oświetloną i przecinaną szeroką drewnianą kładką. Po wizycie w jaskini popłyniesz łodzią na plażę Cal Luna -Cala Luna to jedna z najbardziej znanych plaż na Sardynii. W latach 70. XX w. został wybrany na główny plan słynnego filmu według scenariusza i w reżyserii Liny Wertmüller „Porwany przez niezwykły los w błękitnym sierpniowym morzu”. Linia brzegowa ma mieszane dno z piasku i kamieni oraz 5 jaskiń, do których można dotrzeć pieszo, często odwiedzanych przez wspinaczy lub osoby szukające cienia w upalne godziny dnia. Do plaży można dojść pieszo zaczynając od Cala Fuili, ostatniej plaży w Cala Gonone, do której można dojechać samochodem: wędrowcy mogą skorzystać z usługi taksówkowej, przejść się ścieżką i wrócić łodzią po całym dniu spędzonym na plaży.

Cala Gonone: Wycieczka z przewodnikiem do plaży Cala Luna

8. Cala Gonone: Wycieczka z przewodnikiem do plaży Cala Luna

Odkryj wybrzeże na południe od Cala Gonone, podziwiając widoki aż do Cala Luna. Na pokładzie statku z dużą ilością miejsca na pokładzie słonecznym oraz zacienionym i zamkniętym pokładem. Wypłyń z portu Cala Gonone i przepłyń przez turkusowe wody Zatoki Orosei. Zatrzymaj się na opalanie i popływaj na malowniczej plaży Cala Luna. uważana za najpiękniejszą plażę w basenie Morza Śródziemnego. Język piasku o długości 800 metrów, biały półksiężyc z sześcioma ogromnymi jaskiniami, które otwierają się na brzegu, aw tle korona, las oleandrowy poprzedzony słodkowodnym stawem. Przyroda chroni wlot przed podstępnym sirocco skalistą ścianą na południu. Przez las oleandrowy możesz wejść do „koduli” i wybrać się na ekscytującą wędrówkę po gęstych śródziemnomorskich zaroślach zamieszkałych przez rzadkie ptaki drapieżne, dziki i kozy. Z Cala Luna po południu wypłynie łódź co godzinę, aby wrócić do Cala Gonone, w zależności od sezonu od 15:30 do 18:30.

Z Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei

9. Z Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei

Wyjątkowe przeżycie, w kontakcie z naturalnym pięknem Zatoki Orosei, na wschodnim wybrzeżu sardyńskiej wyspy. Mini gumowy rejs pontonem, który nie tylko sprawi, że będziesz podziwiać wybrzeże i krystalicznie czystą wodę, ale możesz je odkrywać, nurkując! Odkryjesz dna morskie o rzadkiej urodzie podczas nurkowania z rurką z przewodnikiem bogatego w podwodne życie. Ekspert przewodnik będzie Ci towarzyszył przez cały dzień, nie tylko poprowadzi Cię w najlepsze miejsca, ale także opowie anegdoty i ciekawostki. Będziesz podziwiać Cala Luna, Cala Goloritzè, Venus Pools i wiele więcej. Pod koniec dnia na pokładzie zaoferowany zostanie aperitif. W tej wycieczce naprawdę nie zabraknie niczego, czego na pewno nigdy nie zapomnisz. Zarezerwuj z przyjaciółmi i krewnymi i żyj w pełni na wschodnim wybrzeżu Sardynii! Plan podróży - Zatrzymaj się na plaży w Cala Luna (około półtorej godziny) - Baseny Venus i nadmuchiwany przystanek do nurkowania (około pół godziny) - Przejście przed Cala Goloritzè (około pół godziny) - Zatrzymaj się na plaży w Cala delle Sorgenti (około półtorej godziny) - Zatrzymaj się na plaży w Cala Sisine na lunch, jest tam restauracja i WC (około półtorej godziny) - Zatrzymaj się na plaży w Caletta Zio Santoru (około półtorej godziny) Trasa może ulec zmianie według uznania kapitana ze względu na pogodę i warunki na morzu. Na pokładzie będzie serwowany aperitif składający się z: słodyczy, owoców, białego wina i napojów bezalkoholowych maksymalna pojemność pontonu: 12 osób (w tym skipper)

Cala Gonone: Rejs statkiem w obie strony do Cala Luna

10. Cala Gonone: Rejs statkiem w obie strony do Cala Luna

Jeśli przez cały rok marzyłeś o spędzeniu dnia pod słońcem na plaży na Sardynii, nasz transfer łodzią z Cala Gonone do Cala Luna jest dla Ciebie idealny. Z nami możesz cieszyć się dniem na piaszczystej plaży i mieć mnóstwo czasu na opalanie i pływanie w krystalicznie czystej wodzie zatoki. Po krótkim rejsie na pokładzie naszej flagowej łodzi szybko dotrzemy do jednego z najbardziej kultowych miejsc na całej wyspie, gdzie znajdziesz idealne miejsce na relaks i zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć. Nasze rozłożone w czasie powroty pozwolą Ci również zdecydować, jak długo chcesz pozostać na plaży, organizując swój dzień w Zatoce Orosei zgodnie z Twoimi planami i potrzebami. Mamy trzy różne godziny wypłynięcia rano (10:00, 11:00 i 12:00) i cztery godziny powrotu po południu (12:30, 15:30, 16:30 i 17:30). Oznacza to, że ta aktywność może trwać od minimum 2,5 godziny do maksymalnie 7,5 godziny, więc istnieje duża elastyczność i pozwala pozostać w Cala Luna prawie cały dzień. Średni czas trwania wynosi około 4 godzin, a podróż w obie strony zajmuje około 30 minut.

Wszystkie atrakcje

Cala Gonone – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

Każdego dnia można wyruszyć z portu o 9:00 10:00 11:00 i 12:00 na piękną wycieczkę po Zatoce Orosei, w ciągu dnia są trzy przystanki na plaży, w tym przystanek na bardzo słynnej Cala Plaża Luny. Opuszczając Cala Luna popłyniemy do Cala Mariolu uważanej za perłę zatoki, gdzie nasi goście zatrzymają się na około 2 godziny. Po drodze otrzymają Państwo w cenie chłodnego drinka, który umili pobyt na pokładzie. Następnym przystankiem będzie plaża Cala dei Sisine, następnie dotrzesz do chronionego parku przyrody Cala Goloritzè, do którego można dotrzeć tylko drogą lądową i możesz zrobić sobie piękne pamiątkowe zdjęcie przed naturalnym łukiem. Pomiędzy przystankami można podziwiać cały malowniczy krajobraz, zatrzymamy się też na zdjęcia przy basenach Wenus oraz podejdziemy do jaskini Kormoranów. Wypłyniesz z ostatniej plaży około 17:30 i wrócisz do portu około 18:00. uwaga Im później wyjedziesz, tym mniej godzin spędzisz na pierwszej plaży, na którą się udasz. W konsekwencji nie będzie to 8,5 godziny, ale 7,5, 6,5 lub 5,5 godziny. 9.00 wyjazd, 8,5 godz 10.00 wyjazd, 7,5 godz 11.00 wyjazd, 6,5 godz 12.00 wyjazd, 5,5 godz wymagana jest punktualność, brak zwrotu kosztów w przypadku opóźnienia.

Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei ze skiperem

Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei ze skiperem

Codziennie o godzinie 9:00 lub 10:30 wypływamy z portu Cala Gonone na piękny rejs pontonem po Zatoce Orosei. (12 osób na łodzi). Radzimy wybrać najwcześniejszy wypłynięcie, aby zminimalizować czas wejścia na pokład i wyjścia z portu, który o 9:00 jest mniej zajęty. Kapitanowie, doświadczeni przewodnicy, którzy szczegółowo i ciekawie wyjaśnią Wam podczas żeglugi, zabiorą Was na najpiękniejsze i najbardziej malownicze plaże (zobaczycie je wszystkie): Cala Luna, Cala Sisine, Cala Biriola, Le Piscine di Venere, Cala Mariolu i Cala Goloritzè. (W czasie postojów na plaży nie będzie możliwości pozostania na pokładzie ze względu na potrzeby organizacyjne Kapitana). Opuszczając port, nasi kapitanowie poprowadzą żeglugę wzdłuż wybrzeża, aby umożliwić Państwu podziwianie z bliska cudów odcinka wybrzeża od Cala Gonone do Cala Goloritzè. Podczas żeglugi nasze pontony będą mogły zbliżyć się do wielu wspaniałych jaskiń i zatoczek wzdłuż wybrzeża, takich jak Grotta dei Cormorani, Grotta Azzurra, Katedra i Turkus; w niektórych będzie można także popływać w środku. Następnie zatrzymasz się w Cala Biriola, uroczej małej plaży o różowawym kolorze i szmaragdowej wodzie, a następnie spokojnie popłyniesz na kotwicy w niebiańskich, krystalicznie czystych wodach Piscine di Venere, a następnie udasz się do wspaniałego Cala Goloritzè, gdzie zrobisz kolejny przystanek na kąpiel, bardzo blisko naturalnego łuku przylegającego do plaży. Po powrocie na pokład kapitan obierze kurs na Cala Mariolu, gdzie zrobisz najdłuższy przystanek w ciągu dnia, aby móc zjeść, odpocząć i wykąpać się przez około 2,5 godziny (lub dłużej, szczególnie w przypadku wypłynięcia o 9:00). . Podczas lunchu można skorzystać z parasoli (każda dla 2 osób), o które można poprosić kapitana przed zejściem na ląd. Po południu wznowisz żeglowanie, aby dotrzeć do pięknej Cala Luna, która jest jeszcze przyjemniejsza po południu, ponieważ do 14:00 jest bardzo tłoczno. Tutaj goście mogą zatrzymać się na 2 godziny, aby zażyć orzeźwiającej kąpieli. Powrót do portu na tego typu wycieczkę pontonem planowany jest na godzinę 16:30. Uwaga: jeśli zaczniesz o 9:00, zajmiesz 8,5 godziny wycieczki. Jeśli zaczniesz o 10.30, zyskasz 7 godzin.

Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei z pływaniem i aperitifem

Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei z pływaniem i aperitifem

Odkryj zatoczki, jaskinie i plaże Zatoki Orosei podczas jednodniowej wycieczki łodzią z Cala Gonone. Podziwiaj widoki wzdłuż wybrzeża, aż do Cala Goloritzè. Kup napoje i smaczne przekąski na pokładzie wygodnej łodzi. Wskocz na pokład statku z dużą ilością miejsca na słońcu oraz zacienionym i zamkniętym pokładem. Wypłyń z portu Cala Gonone i udaj się na turkusowe wody Zatoki Orosei. Zatrzymaj się, by rozkoszować się słońcem i popływać na sugestywnych plażach Cala Luna i Cala Mariolu. Pozwól swojemu kapitanowi wybrać trzecią plażę spośród Biriola, Cala Gabbiani lub Cala Sisine, w zależności od pogody i warunków morskich w danym dniu. Miej szansę przedłużyć swoją podróż, odwiedzając Grotta del Bue Marino. Kup bilet, aby wejść do tej jaskini z kolorowymi stalaktytami, stalagmitami i neolitycznymi rzeźbami ściennymi. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu.

Cala Gonone: Wycieczka łodzią po Grotta Bue Marino i Cala Luna Beach

Cala Gonone: Wycieczka łodzią po Grotta Bue Marino i Cala Luna Beach

Od lat 50. XX wieku główną atrakcją Cala Gonone była Jaskinia Wołu Morskiego. Od tego czasu podziwiają go miliony turystów. Królową tej jaskini rzeczywiście był „wół morski”: tak popularna wyobraźnia nazywała fokę mniszkę ze względu na jej niezgrabny kształt i łagodne zachowanie. Dzisiaj odwiedzający, którzy przybywają do jaskini na naszych łodziach, mają dostęp do południowej odnogi i łatwym przejściem mogą podziwiać jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych jaskiń we Włoszech. Wycieczka do wnętrza trwa około godziny, podczas której doświadczeni przewodnicy są pod ręką, aby dostarczyć historycznych i naukowych informacji o jaskini i zamieszkującej ją faunie. Pod koniec wizyty zabierzemy Cię na odkrycie malowniczej plaży Cala Luna. Uważana za najpiękniejszą plażę w basenie Morza Śródziemnego. 800-metrowy jęzor piasku, biały półksiężyc z sześcioma ogromnymi jaskiniami wychodzącymi na brzeg, aw tle, jako korona, las oleandrowy poprzedzony słodkowodnym stawem. Natura chroni zatokę przed zdradzieckimi sirocco za pomocą skalnej ściany na południu. Przez las oleandrowy można wejść do „coduli” na szlaki w ekscytującej wędrówce przez gęste śródziemnomorskie zarośla zamieszkałe przez rzadkie ptaki drapieżne, dziki i kozy. Z Cala Luna po południu co godzinę odpływa łódź z powrotem do Cala Gonone, w zależności od pory roku, od 15:30 do 18:30.

Z Cala Gonone: Rejs po zatoce Orosei z przystankami

Z Cala Gonone: Rejs po zatoce Orosei z przystankami

Przeżyj fantastyczne wschodnie wybrzeże Sardynii, wyruszając z Cala Gonone. Podczas tej wycieczki na pokładzie komfortowej łodzi motorowej, idealnej na oderwanie się od codzienności, będziesz mieć wszystkie wygody i udogodnienia, aby w pełni cieszyć się pięknem okolicy. Przystanki będą odbywać się na najsłynniejszych plażach Zatoki Orosei, takich jak Cala Mariolu, Cala Luna i Cala Sisine. A to nie wszystko! Po drodze będziesz miał okazję podziwiać fascynujące jaskinie i ukryte zakątki, w tym piękną Cala Goloritzè. Twoją przygodę poprowadzi także głos eksperta, który w kilku językach opowie ciekawe fakty o regionie. Ciesz się doświadczeniem idealnym dla rodzin i najmłodszych. Plan podróży: - Wypłynięcie z portu Cala Gonone - Kierunek Cala Luna i opcjonalny przystanek w Grotte del Bue Marino (osoby zwiedzające jaskinie będą miały skrócony przystanek w Cala Luna o około 1h, natomiast osoby, które nie odwiedzą jaskiń, spędzą tam około 2h) - Zatrzymaj się w Cala Luna - Zatrzymaj się w Cala Mariolu lub Cala Gabbiani - Przystanek fotograficzny przed Cala Goloritzè (dojście drogą morską nie jest możliwe, ale dla informacji można dostać się na plażę tylko drogą lądową poprzez trekking) - Zatrzymaj się w Cala Sisine - Powrót do portu Trasa może się różnić w zależności od warunków pogodowych. Wizyta w jaskiniach Bue Marino jest opcjonalna, a bilety można kupić samodzielnie, przez internet lub w kasie miejskiej przed odpłynięciem motorówki (godzina zgłoszenia pokrywa się z wypłynięciem motorówki). W takim przypadku będziesz musiał poinformować przewodnika, że masz bilety na zwiedzanie jaskini Bue Marino po dokonaniu rezerwacji, kontaktując się niezwłocznie z naszym przewodnikiem pod numerem telefonu podanym na voucherze rezerwacyjnym. Wszystkie statki motorowe są bezpiecznymi, nowoczesnymi, eleganckimi, przestronnymi i wygodnymi łodziami, ogrzewanymi na potrzeby rejsów poza sezonem oraz chłodnymi i przestronnymi podczas letnich rejsów: - Długość: 22 m - Szerokość: 5,80 m - Sala na pierwszym pokładzie ze 100 miejscami na kanapach i zorganizowanymi stołami dla 4-6 osób - Górny pokład z pozostałymi 80 miejscami siedzącymi - Bar zorganizowany i bezpłatny

Cala Gonone: Bilet wstępu do akwarium Cala Gonone

Cala Gonone: Bilet wstępu do akwarium Cala Gonone

Nowoczesna konstrukcja Akwarium Cala Gonone, położona w parku wspaniałego śródziemnomorskiego zarośla, czeka na Ciebie pomiędzy dziewiczymi górami Supramonte a fascynującą scenerią Zatoki Orosei, abyś docenił to, co dzieje się, gdy góra Sardynii spotyka się z morzem ! Odkryjesz siedliska morskie Morza Śródziemnego, jego najbardziej typowych mieszkańców i ich ciekawe przystosowania do życia! Akwarium Cala Gonone, zainaugurowane 10 lipca 2010 r., ma na celu połączenie aspektu edukacyjnego i dydaktycznego z rozrywką i zabawą. Nieruchomość położona jest w nadmorskiej miejscowości Cala Gonone i wychodzi na Zatokę Orosei, otoczoną dużym parkiem porośniętym wspaniałymi śródziemnomorskimi zaroślami. W dwudziestu czterech zbiornikach wystawowych znajdują się gatunki zwierząt i roślin typowe dla Morza Śródziemnego, trasa kończy się zbiornikami poświęconymi koralowcom i kolorowym gatunkom tropikalnym. Do konstrukcji przylega zewnętrzny plac zabaw poświęcony światu żółwi morskich oraz duży parking dla autobusów i samochodów.

Cala Gonone: Grotta del Bue Marino i rejs wycieczkowy Cala Luna

Cala Gonone: Grotta del Bue Marino i rejs wycieczkowy Cala Luna

- Jaskinia Wołu Morskiego jest częścią systemu krasowego rozciągającego się na ponad 70 km w głąb lądu; jego nazwa wywodzi się od przydomka, którym pasterze nazywali mniszkę morską „Su Oe 'e Mare”, która wykorzystywała jaskinię do odsadzania swoich szczeniąt. Jaskinia jest podzielona na dwie odnogi, północną i południową, gdzie wyraźnie widać spotkanie wody słodkiej z morską, a wypływy tworzą spektakularne odbicia, nawet w pobliżu ujścia wejścia. Południową odnogę jaskini można zwiedzać w towarzystwie doświadczonych przewodników, którzy poprowadzą Państwa ścieżką o długości około 800 metrów, sztucznie oświetloną i przecinaną szeroką drewnianą kładką. Po wizycie w jaskini popłyniesz łodzią na plażę Cal Luna -Cala Luna to jedna z najbardziej znanych plaż na Sardynii. W latach 70. XX w. został wybrany na główny plan słynnego filmu według scenariusza i w reżyserii Liny Wertmüller „Porwany przez niezwykły los w błękitnym sierpniowym morzu”. Linia brzegowa ma mieszane dno z piasku i kamieni oraz 5 jaskiń, do których można dotrzeć pieszo, często odwiedzanych przez wspinaczy lub osoby szukające cienia w upalne godziny dnia. Do plaży można dojść pieszo zaczynając od Cala Fuili, ostatniej plaży w Cala Gonone, do której można dojechać samochodem: wędrowcy mogą skorzystać z usługi taksówkowej, przejść się ścieżką i wrócić łodzią po całym dniu spędzonym na plaży.

Cala Gonone: Wycieczka z przewodnikiem do plaży Cala Luna

Cala Gonone: Wycieczka z przewodnikiem do plaży Cala Luna

Odkryj wybrzeże na południe od Cala Gonone, podziwiając widoki aż do Cala Luna. Na pokładzie statku z dużą ilością miejsca na pokładzie słonecznym oraz zacienionym i zamkniętym pokładem. Wypłyń z portu Cala Gonone i przepłyń przez turkusowe wody Zatoki Orosei. Zatrzymaj się na opalanie i popływaj na malowniczej plaży Cala Luna. uważana za najpiękniejszą plażę w basenie Morza Śródziemnego. Język piasku o długości 800 metrów, biały półksiężyc z sześcioma ogromnymi jaskiniami, które otwierają się na brzegu, aw tle korona, las oleandrowy poprzedzony słodkowodnym stawem. Przyroda chroni wlot przed podstępnym sirocco skalistą ścianą na południu. Przez las oleandrowy możesz wejść do „koduli” i wybrać się na ekscytującą wędrówkę po gęstych śródziemnomorskich zaroślach zamieszkałych przez rzadkie ptaki drapieżne, dziki i kozy. Z Cala Luna po południu wypłynie łódź co godzinę, aby wrócić do Cala Gonone, w zależności od sezonu od 15:30 do 18:30.

Z Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei

Z Cala Gonone: Wycieczka pontonem po Zatoce Orosei

Wyjątkowe przeżycie, w kontakcie z naturalnym pięknem Zatoki Orosei, na wschodnim wybrzeżu sardyńskiej wyspy. Mini gumowy rejs pontonem, który nie tylko sprawi, że będziesz podziwiać wybrzeże i krystalicznie czystą wodę, ale możesz je odkrywać, nurkując! Odkryjesz dna morskie o rzadkiej urodzie podczas nurkowania z rurką z przewodnikiem bogatego w podwodne życie. Ekspert przewodnik będzie Ci towarzyszył przez cały dzień, nie tylko poprowadzi Cię w najlepsze miejsca, ale także opowie anegdoty i ciekawostki. Będziesz podziwiać Cala Luna, Cala Goloritzè, Venus Pools i wiele więcej. Pod koniec dnia na pokładzie zaoferowany zostanie aperitif. W tej wycieczce naprawdę nie zabraknie niczego, czego na pewno nigdy nie zapomnisz. Zarezerwuj z przyjaciółmi i krewnymi i żyj w pełni na wschodnim wybrzeżu Sardynii! Plan podróży - Zatrzymaj się na plaży w Cala Luna (około półtorej godziny) - Baseny Venus i nadmuchiwany przystanek do nurkowania (około pół godziny) - Przejście przed Cala Goloritzè (około pół godziny) - Zatrzymaj się na plaży w Cala delle Sorgenti (około półtorej godziny) - Zatrzymaj się na plaży w Cala Sisine na lunch, jest tam restauracja i WC (około półtorej godziny) - Zatrzymaj się na plaży w Caletta Zio Santoru (około półtorej godziny) Trasa może ulec zmianie według uznania kapitana ze względu na pogodę i warunki na morzu. Na pokładzie będzie serwowany aperitif składający się z: słodyczy, owoców, białego wina i napojów bezalkoholowych maksymalna pojemność pontonu: 12 osób (w tym skipper)

Cala Gonone: Rejs statkiem w obie strony do Cala Luna

Cala Gonone: Rejs statkiem w obie strony do Cala Luna

Jeśli przez cały rok marzyłeś o spędzeniu dnia pod słońcem na plaży na Sardynii, nasz transfer łodzią z Cala Gonone do Cala Luna jest dla Ciebie idealny. Z nami możesz cieszyć się dniem na piaszczystej plaży i mieć mnóstwo czasu na opalanie i pływanie w krystalicznie czystej wodzie zatoki. Po krótkim rejsie na pokładzie naszej flagowej łodzi szybko dotrzemy do jednego z najbardziej kultowych miejsc na całej wyspie, gdzie znajdziesz idealne miejsce na relaks i zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć. Nasze rozłożone w czasie powroty pozwolą Ci również zdecydować, jak długo chcesz pozostać na plaży, organizując swój dzień w Zatoce Orosei zgodnie z Twoimi planami i potrzebami. Mamy trzy różne godziny wypłynięcia rano (10:00, 11:00 i 12:00) i cztery godziny powrotu po południu (12:30, 15:30, 16:30 i 17:30). Oznacza to, że ta aktywność może trwać od minimum 2,5 godziny do maksymalnie 7,5 godziny, więc istnieje duża elastyczność i pozwala pozostać w Cala Luna prawie cały dzień. Średni czas trwania wynosi około 4 godzin, a podróż w obie strony zajmuje około 30 minut.

Często zadawane pytania dotyczące: Cala Gonone

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Cala Gonone

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Cala Gonone to:

Cala Gonone – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Cala Gonone: Najciekawsze atrakcje

Cala Gonone: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Cala Gonone: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cala Gonone? Kliknij tutaj.

Cala Gonone: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(7 recenzji)