Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka całodniowa

Z Kairu: Alexandria Day Tour

4,5 / 5

Opinie: 62

Organizator atrakcji: Ramses tours

Z Kairu: Alexandria Day Tour

Organizator atrakcji: Ramses tours

Od 290,61 zł za osobę

Ciesz się całodniową wycieczką do "Oblubienicy Morza Śródziemnego" miasta zbudowanego przez Aleksandra Wielkiego. Odkrywaj jego zabytki, meczety i ogrody podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 10 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, francuski, arabski
Usługa odbioru jest opcjonalna
Odbiór z Twojego hotelu w Kairze.
Prywatna grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Zobacz bibliotekę Aleksandrii i posągi Aleksandra i Ptolemeusza pilnujących na zewnątrz
 • Wędruj po rynkach w starym centrum miasta, gdzie na pewno znajdziesz skarb lub dwa?
 • Spaceruj wzdłuż gzymsu Maamourah i podziwiaj spektakularne widoki
 • Podziwiaj meczet Abbo Elabbas, najpiękniejszy meczet w mieście
 • Zatrzymaj się, aby uzyskać wyjątkowe okazje do robienia zdjęć
Pełny opis

Cofnij się w czasie, odkrywając historię Aleksandrii podczas jednodniowej wycieczki z Kairu. Wskocz na pokład klimatyzowanego samochodu lub furgonetki i odwiedź najważniejsze zabytki, takie jak kościół św. Marka, meczet Abbo Elabbas, targ złota i zamek Quaitbay.

Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę do Aleksandrii od odbioru z miejsca zakwaterowania wygodnym pojazdem. Pierwszym przystankiem tej całodniowej wycieczki będzie wizyta w Bibliotece Aleksandryjskiej (w zależności od dnia), największej bibliotece na świecie. Obecnie mieszczący 8 milionów książek, możesz odwiedzić jego otwarty dwór, aby zobaczyć posągi Aleksandra Wielkiego i Ptolemeusza Pierwszego czuwających nad biblioteką.   Samochód zabierze Cię następnie do kościoła św. Marka, najstarszego kościoła w Afryce. Następnie przejdź do starego centrum Aleksandrii, gdzie możesz spacerować po tradycyjnych rynkach, na których sprzedaje się wszystko i wszystko.

Podziwiaj barokowe projekty śródmieścia oraz nieruchomości w stylu włoskim i francuskim. Jeśli chcesz, zjedz obiad w słynnej restauracji „Mohamed Ahmed's” – jadła tu królowa Hiszpanii! Zrób sobie przerwę w kawiarni lub kawiarni z sziszą przed kontynuowaniem wycieczki.   Kontynuuj swoją przygodę z Aleksandrią po południu, korzystając z bogatej trasy zwiedzania. Zobacz najstarszy rynek miasta, w którym znajdują się zarówno targi kobiet, jak i najbardziej spektakularny targ złota, na którym wszyscy kupują biżuterię ślubną.

Zobacz najładniejszy i największy meczet w mieście, Meczet Abbo Elabbasa i starożytne wesołe miasteczko znajdujące się tuż za nim, gdzie nadal bawią się dzieci. Naprzeciwko znajduje się gzyms i stary port, w którym można zobaczyć łodzie rybackie i tradycyjnych rybaków tworzących sieci.

Stąd pieszo 5 minut, aby zobaczyć zamek Quaitbay. Podziwiaj Pomnik Nieznanego Żołnierza i podziwiaj piękne wybrzeże w drodze do Mamoura Beach Resort, położonego na wschód od królewskich ogrodów Montaza. Przejdź się wzdłuż gzymsu Maamourah.

Wszystko to zapewni doskonałe możliwości robienia zdjęć, więc nie zapomnij o aparacie. Na koniec przejdź przez nowoczesny most Stanley, zanim wygodnie wrócisz do hotelu.

Wliczone w cenę
 • Odbiór i dowóz do hotelu
 • Transfer klimatyzowanym pojazdem
 • Przewodnik na żywo
 • Opłaty za wstęp (jeśli wybrano opcję)
 • Wejście do czytelni Biblioteki Aleksandryjskiej

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Wygodne obuwie
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Kapelusz przeciwsłoneczny

Co trzeba wiedzieć

 • Biblioteka Aleksandryjska jest nieczynna w piątki, soboty i święta
 • Poproś swojego przewodnika, aby dodał więcej atrakcji do swojej trasy, jeśli chcesz
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 /5

na podstawie 62 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,4/5
 • Transport
  4,8/5
 • Jakość/cena
  4,2/5
 • Bezpieczeństwo
  4,8/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Cześć wszystkim Nasz przewodnik: Eriny Miasto Aleksandria: Z perspektywy czasu nie wydaje mi się, żeby Aleksandria była obowiązkowa, ale jeśli masz dzień, czemu nie. Jedyną miłą rzeczą było tak naprawdę tylko morze, w przeciwnym razie wraz z przyjaciółmi uważaliśmy, że jest to raczej nudne, jeśli porównać to z innymi zabytkami w Egipcie. Kierowca: Nasz kierowca nie mówił po angielsku, ale to nam nie przeszkadzało. Doprowadził nas z powrotem do Kairu cały i zdrowy. Przybyli na czas, a podróż była przyjemna jak na egipskie standardy. Przewodnik: Eriny jest bardzo miłą osobą i była bardzo przyjazna i uprzejma. Czasami nie byliśmy pewni, czy zrozumiała nasze pytania, ponieważ odpowiedzi były mylące. To pozostawiło wiele pytań bez odpowiedzi. Dzień nie wydawał się nam tak dobrze zorganizowany, jak opisano w opisie. Nie mogłem się zdecydować między 3 a 4 gwiazdkami.

Czytaj dalej

10 marca 2022

The communication beforehand with the tour operator could be better, but our guide more than made up for any inconvenience. Phoebe was amazing! so friendly and helpful and she really accommodated our wishlist, which made our trip to Alexandria amazing. Our driver did not speak any English but he was very alert on the road and opened the door for my mother at every stop. a wonderful experience!

Czytaj dalej

13 grudnia 2022

Przetłumacz

Wir wurden mit einer Stunde Verspätung abgeholt (bekam erst auf Rückfrage die Nachricht, dass sie sich verspäten). Netter Guide, sicherer Fahrer, gute Gruppengröße: insgesamt 9). Wir sind zuerst zu den Katakomben, anschließend zum römischen Theater und kurz zur Pompeiussäule. Dann zur Bibliothek, da war es dann auch schon 15 Uhr und wir mussten schnell zur Zitadelle, da diese um 16 Uhr den Kartenverkauf schließt. Im Anschluss gab es „lunch“, was eigentlich schon Abendessen war-dementsprechend waren alle ziemlich ziemlich hungrig. Ich verstehe auch nicht, wieso die Vegetarier:innen 10 Dollar für ein Essen zahlen mussten, das 30 EGP (ca. 2 Dollr) kostet. Die Fleischesser wurden in ein anderes Seafood Restaurant gebracht. Danach ging es noch für jeweils 5-10 Minuten in die Moschee und die St. Markus Kirche. Man sieht viel, aber ist immer nur sehr kurz an den einzelnen Orten und sieht nichts von der Stadt oder den Märkten selbst (lange Anfahrt, viel Verkehr in Alexandria).

Czytaj dalej

30 listopada 2022

Przetłumacz

Numer identyfikacyjny produktu: 164340