Atrakcje i wycieczki
Burren & Cliffs of Moher Geopark

Burren & Cliffs of Moher Geopark – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Galway: Klify Moheru i całodniowa wycieczka do Burren

Z Galway: Klify Moheru i całodniowa wycieczka do Burren

Wróć do natury podczas jednodniowej wycieczki autobusem z Galway do Burren i Cliffs of Moher. Posłuchaj, jak Twój kierowca-przewodnik dzieli się historią Galway i okolic, podróżując przez niesławne księżycowe krajobrazy Burren i jego kultowy wapienny teren. Wyrusz z Galway i odwiedź zamek Dunguaire i zobacz dawną rezydencję króla Connacht. Zrób sobie zdjęcie z irlandzkim zamkiem i wybierz się na wycieczkę po podziemnej jaskini w Aillwee Cave lub zrelaksuj się i napij się kawy w kawiarni. Kontynuuj przez Corkscrew Hill, aby dotrzeć do Cliffs of Moher, gdzie będziesz mieć 1,5 godziny na zwiedzanie w wolnym czasie. Przeżyj magiczną chwilę, stojąc na szczycie Klifów Moheru i podziwiając całą siłę Dzikiej Drogi Atlantyckiej. Po zwiedzeniu klifów udaj się do Doolin na lunch, a następnie udaj się na północ nadmorską trasą Wild Atlantic Way z powrotem do Galway, oferując po drodze wiele okazji do zrobienia zdjęć. **Pamiętaj, że Aillwee Cave będzie zamknięta od poniedziałku do piątku (włącznie) od 8 stycznia do 28 stycznia 2024 roku. Po tym terminie jaskinia Aillwee będzie zamknięta w czwartki i piątki od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r.

Ballyvaughan: Bilet wstępu Aillwee Burren Experience

Ballyvaughan: Bilet wstępu Aillwee Burren Experience

Spędź dzień w Aillwee Burren Experience położonym w samym sercu regionu Burren w hrabstwie Clare i ciesz się wszystkim, co ta atrakcja ma do zaoferowania. Zacznij od zwiedzania jednej z najstarszych jaskiń w Irlandii, Aillwee Cave. Podążaj za doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez starożytny podziemny krajobraz i dowiedz się o znajdujących się tutaj kościach niedźwiedzia brunatnego. Po wycieczce po jaskini możesz swobodnie odkrywać pozostałe oferowane tutaj atrakcje, w tym Centrum Ptaków Drapieżnych. Sprawdź jeden z codziennych interaktywnych pokazów latających i dowiedz się o wysiłkach centrum na rzecz ochrony przyrody. Wykorzystaj w pełni swój czas w tym malowniczym miejscu i wyrusz na wędrówkę przez dojrzałe, ośmiohektarowe lasy ostrokrzewu, jesionu i leszczyny. Szlak turystyczny jest odpowiedni dla wszystkich poziomów sprawności fizycznej i oferuje odwiedzającym możliwość samodzielnego zwiedzania terenu. Gdy już nabierzesz apetytu, udaj się do Farm Shop - domu złotego sera Burren. Dowiedz się, jak powstaje ser i spróbuj różnych odmian, od młodych i kremowych po bardzo dojrzałe. A jeśli wolisz słodycze, Farm Shop oferuje również wspaniałą gamę krówek, w tym specjały takie jak Chocolate Mint Swirl, Atlantic Sea Salt Caramel i Burren Crunch. Kup kilka, aby zabrać je ze sobą do domu lub usiądź i delektuj się nimi przy filiżance kawy.

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg::

Doolin: najciekawsze atrakcje

Burren & Cliffs of Moher Geopark: atrakcje

Irlandia: miasta

Burren & Cliffs of Moher Geopark: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Burren & Cliffs of Moher Geopark? Kliknij tutaj.

Burren & Cliffs of Moher Geopark: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(149 recenzji)

Naprawdę podobała nam się nasza wycieczka! Mieliśmy szczęście, bo pogoda dopisała – słonecznie i łagodne temperatury. Ponieważ sezon był dość późny, klify nie były przepełnione i mogliśmy przejść spory dystans i wiele zobaczyć w ciągu tego krótkiego czasu, jaki spędziliśmy na klifach. Niestety ptaki nie były zbyt skłonne do współpracy, ale tłumy były prawdopodobnie i tak zbyt duże. Nasz przewodnik – John B. – wykonał świetną robotę, prowadząc autobus, wyjaśniając wiele różnych miejsc podczas wycieczki i utrzymując grupę na czas! On naprawdę kocha tę część Irlandii, a jego historie przekonały mnie, że powinnam wrócić i spędzić więcej czasu w tych okolicach

Absolutnie niesamowita podróż! Barry był świetnym przewodnikiem, przez cały czas opowiadał ciekawe i zabawne historie o Irlandii i wiele się nauczyłeś. Gabriel był także fantastycznym kierowcą i zapewnił miłą atmosferę w autobusie, co nigdy nie sprawdzało się na innych wycieczkach. Trasa jest dokładnie taka, jak podano, z tą różnicą, że niestety mieliśmy tylko 70 minut na Klifach Moher, co w zupełności wystarczyło. Czuliśmy się naprawdę komfortowo i możemy w pełni polecić wycieczkę ☺️

Świetna wycieczka do jaskini AillWee, Klifów Moher, Bunner. Fantastyczny przewodnik-kierowca, niezwykle kompetentny. Nie zostawił nas znudzonymi. Przez większość czasu opowiadał historię Irlandii, Galway i regionu. Jeśli rezerwujesz wycieczkę, poproś o niego - Gerry'ego Sweeneya. Sprawił, że podróż była tak przyjemna. Będziesz miał także czas na pyszny lunch w lokalnym lokalu. Szkoda, że nie mieliśmy więcej czasu na Klifach Moheru, ale mieliśmy tylko godzinę.

Wyruszyliśmy punktualnie o 9.30, wróciliśmy o 16.45. Zatrzymaliśmy się w ruinach zamku na zdjęcia, następnie udaliśmy się do jaskini na zwiedzanie z przewodnikiem (10 €), a następnie udaliśmy się na klify, gdzie spędziliśmy 1 godzinę 45 minut. Zakończyliśmy dzień wspólnym wyjściem do restauracji na lunch.

Genialny kierowca, dogłębny komentarz eksperta. Doskonałe pod każdym względem i gorąco polecam