Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Burren & Cliffs of Moher Geopark

Burren & Cliffs of Moher Geopark – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Galway: Klify Moheru i całodniowa wycieczka do Burren

1. Z Galway: Klify Moheru i całodniowa wycieczka do Burren

Wróć do natury podczas jednodniowej wycieczki autobusem z Galway do Burren i Cliffs of Moher. Posłuchaj, jak Twój kierowca-przewodnik dzieli się historią Galway i okolic, podróżując przez niesławne księżycowe krajobrazy Burren i jego kultowy wapienny teren. Wyrusz z Galway i odwiedź zamek Dunguaire i zobacz dawną rezydencję króla Connacht. Zrób sobie zdjęcie z irlandzkim zamkiem i wybierz się na wycieczkę po podziemnej jaskini w Aillwee Cave lub zrelaksuj się i napij się kawy w kawiarni. Kontynuuj przez Corkscrew Hill, aby dotrzeć do Cliffs of Moher, gdzie będziesz mieć 1,5 godziny na zwiedzanie w wolnym czasie. Przeżyj magiczną chwilę, stojąc na szczycie Klifów Moheru i podziwiając całą siłę Dzikiej Drogi Atlantyckiej. Po zwiedzeniu klifów udaj się do Doolin na lunch, a następnie udaj się na północ nadmorską trasą Wild Atlantic Way z powrotem do Galway, oferując po drodze wiele okazji do zrobienia zdjęć. **Pamiętaj, że Aillwee Cave będzie zamknięta od poniedziałku do piątku (włącznie) od 8 stycznia do 28 stycznia 2024 roku. Po tym terminie jaskinia Aillwee będzie zamknięta w czwartki i piątki od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r.

Ballyvaughan: Bilet wstępu Aillwee Burren Experience

2. Ballyvaughan: Bilet wstępu Aillwee Burren Experience

Spędź dzień w Aillwee Burren Experience położonym w samym sercu regionu Burren w hrabstwie Clare i ciesz się wszystkim, co ta atrakcja ma do zaoferowania. Zacznij od zwiedzania jednej z najstarszych jaskiń w Irlandii, Aillwee Cave. Podążaj za doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez starożytny podziemny krajobraz i dowiedz się o znajdujących się tutaj kościach niedźwiedzia brunatnego. Po wycieczce po jaskini możesz swobodnie odkrywać pozostałe oferowane tutaj atrakcje, w tym Centrum Ptaków Drapieżnych. Sprawdź jeden z codziennych interaktywnych pokazów latających i dowiedz się o wysiłkach centrum na rzecz ochrony przyrody. Wykorzystaj w pełni swój czas w tym malowniczym miejscu i wyrusz na wędrówkę przez dojrzałe, ośmiohektarowe lasy ostrokrzewu, jesionu i leszczyny. Szlak turystyczny jest odpowiedni dla wszystkich poziomów sprawności fizycznej i oferuje odwiedzającym możliwość samodzielnego zwiedzania terenu. Gdy już nabierzesz apetytu, udaj się do Farm Shop - domu złotego sera Burren. Dowiedz się, jak powstaje ser i spróbuj różnych odmian, od młodych i kremowych po bardzo dojrzałe. A jeśli wolisz słodycze, Farm Shop oferuje również wspaniałą gamę krówek, w tym specjały takie jak Chocolate Mint Swirl, Atlantic Sea Salt Caramel i Burren Crunch. Kup kilka, aby zabrać je ze sobą do domu lub usiądź i delektuj się nimi przy filiżance kawy.

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg::

Burren & Cliffs of Moher Geopark: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Burren & Cliffs of Moher Geopark? Kliknij tutaj.

Burren & Cliffs of Moher Geopark: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 149 opinii

Bardzo dobra opcja, gdy nie chcesz jeździć i chcesz cieszyć się widokami. Za mało czasu, może na lunch, jeśli nie chcesz iść do pierwszej restauracji. McGann jest trochę dalej w Doolin i był bardzo dobry, miał bardzo życzliwych ludzi i dobry posiłek. Nasz kierowca udzielał wielu informacji i obsługiwał Kindle’a, ale mówił trochę za szybko jak na Francuzów… mimo to warto było to zrobić, ponieważ same strony są fantastyczne.