Burdż al-Arab

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Co znajduje się w Burdż al-Arab?

Mierzący 321 m wysokości dubajski Burdż al-Arab to jeden z najwyższych hotelów na świecie. Jednak sama wysokość to za mało na 7 gwiazdek! Co wyjątkowego kryje się wewnątrz najbardziej luksusowego hotelu?

 • Apartament królewski

  1. Apartament królewski

  Apartament królewski to najdroższy pokój w Burdż al-Arab. Cena spędzenia w nim jednej nocy to 19 000 USD! 2-piętrowy apartament posiada całą amię lokajów oraz mnóstwo udogodnień.

 • Al Mahara

  2. Al Mahara

  Aby dotrzeć do tej restauracji, należy odbyć symulowaną podróż w łodzi podwodnej. Wewnątrz znajduje się akwarium, które jest tak wielkie, że jego ściany muszą mieć 18 cm grubości, aby wytrzymały ciśnienie!

 • Lądowisko dla helikopterów

  3. Lądowisko dla helikopterów

  Co prawda lądowisko znajduje się nie wewnątrz, ale na Burdż al-Arab, ale jeśli chodzi o dodatki, nic nie pobije ekstrawagancji przylotu helikopterem.

 • Spa Talise

  4. Spa Talise

  Niektóre hotelowe spa to tylko pełne pary stare magazyny, ale w tym spa znajdziesz saunę widokową na wysokości 150 m, z której możesz podziwiać Dubaj przez niezaparowujące szyby.

 • Bar Skyview

  5. Bar Skyview

  Bar Skyview oferuje światowej klasy koktajle, muzykę na żywo oraz wystrój ułatwiający prywatne rozmowy. No i oczywiście niesamowity widok na Zatokę Dubajską z wysokości 200 m.

Zaplanuj pobyt

 • Jak dotrzeć do Burdż al-Arab?

  Burdż al-Arab znajduje się na sztucznej wyspie za prywatnym mostem. Najłatwiej i najtaniej będzie przyjechać taksówką, ale jeśli chcesz luksusu, zadzwoń do hotelu i zamów odbiór rolls-roycem lub helikopterem!

 • Jak wejść do środka?

  Niestety nie można po prostu przyjść i popatrzeć. Bez potwierdzenia rezerwacji (pokoju albo chociaż posiłku w restauracji czy popołudniowej herbaty) nie przejdziesz nawet przez hol. Wnętrze Burdż al-Arab można też zwiedzić podczas niektórych wycieczek z przewodnikiem.

 • Ile kosztuje jedna noc?

  Oczywiście nie wszystkie pokoje są tak drogie jak apartament królewski, ale nawet najtańszy pokój to koszt rzędu 1800 USD!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  24 godziny na dobę.
 • Cena
  Burdż al-Arab robi wielkie wrażenie z zewnątrz, ale wstęp do środka jest dość drogi. Radzimy zapoznać się z dostępnymi wycieczkami.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale do zwiedzania potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja on-line.
 • Jak tam dotrzeć?
  Burdż al-Arab znajduje się na niewielkiej wysepce u wybrzeża Dubaju. Najbliższa stacja metra to „Mall of Emirates” (trzeba będzie przejść przez most), ale łatwiej będzie przyjechać taksówką.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ubierz się schludnie – to jeden z najbardziej luksusowych hotelów na świecie.

  • Do Burdż al-Arab możesz wejść jako odwiedzający (nie jako gość), jeśli posiadasz rezerwację w restauracji. Oferują to liczne pakiety.

Burdż al-Arab: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Burdż al-Arab? Kliknij tutaj.

Burdż al-Arab: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 9493 opinii

To było niesamowite doświadczenie na nartach wodnych. Kareem był tak przyjazny, przystępny, energiczny i zabawny! Od chwili, gdy dotarłem do doku, był gościnny, kompetentny i przyjazny! Wycieczka na skuterze wodnym była świetnym czasem; jeden z moich ulubionych, jaki kiedykolwiek zrobiłem. Muszę zobaczyć wszystkie zabytki; widoki były niesamowite. Gorąco polecam tę wycieczkę i polecam spróbować Kareem jako przewodnika! Mówi też w 10 różnych językach!

Wycieczka po Dubaju była świetna, mieliśmy zaszczyt przeżyć tę wycieczkę bez innych turystów. Nasz przewodnik Ahmat był bardzo kompetentny i przyjazny. Widać, że naprawdę lubi swoją pracę. Zobaczyliśmy wiele miejsc, których zobaczenie na własną rękę zajęłoby sporo czasu. Zdecydowanie bardzo korzystne jest mieć obok siebie przewodnika wyjaśniającego niesamowitą historię i tradycje Dubaju. Zrobiłbym to ponownie!

Mieliśmy wspaniałe doświadczenie. Karim był naszym przewodnikiem i dobrze się nami opiekował. Mieliśmy z nami naszą 13-letnią córkę i upewnił się, że świetnie się bawiła. Karim zrobił również dla nas wszystkie nasze zdjęcia, które były niesamowite. Gorąco polecam doświadczenie na nartach wodnych i koniecznie poproś o Karima.

Wyprawa na skuterze wodnym była niesamowita, świetnie się bawiliśmy, a skutery wodne są szybkie. nasz przewodnik wycieczek Naira, najlepszy facet z Kamerun, wykonał naprawdę dobrą robotę, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdjęcia i filmy, które zrobił, były bardzo zabawne. następnym razem ponownie !!

Adnan jest najlepszy. Podczas trasy otrzymaliśmy od niego wiele informacji. był taki przyjazny i pokazał nam każdy zakątek Dubaju?