Burdż al-Arab

Zobacz „dryfujący” hotel znajdujący się na wyspie Palma Dżumejra.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Co znajduje się w Burdż al-Arab?

Mierzący 321 m wysokości dubajski Burdż al-Arab to jeden z najwyższych hotelów na świecie. Jednak sama wysokość to za mało na 7 gwiazdek! Co wyjątkowego kryje się wewnątrz najbardziej luksusowego hotelu?

 • Apartament królewski

  1. Apartament królewski

  Apartament królewski to najdroższy pokój w Burdż al-Arab. Cena spędzenia w nim jednej nocy to 19 000 USD! 2-piętrowy apartament posiada całą amię lokajów oraz mnóstwo udogodnień.

 • Al Mahara

  2. Al Mahara

  Aby dotrzeć do tej restauracji, należy odbyć symulowaną podróż w łodzi podwodnej. Wewnątrz znajduje się akwarium, które jest tak wielkie, że jego ściany muszą mieć 18 cm grubości, aby wytrzymały ciśnienie!

 • Lądowisko dla helikopterów

  3. Lądowisko dla helikopterów

  Co prawda lądowisko znajduje się nie wewnątrz, ale na Burdż al-Arab, ale jeśli chodzi o dodatki, nic nie pobije ekstrawagancji przylotu helikopterem.

 • Spa Talise

  4. Spa Talise

  Niektóre hotelowe spa to tylko pełne pary stare magazyny, ale w tym spa znajdziesz saunę widokową na wysokości 150 m, z której możesz podziwiać Dubaj przez niezaparowujące szyby.

 • Bar Skyview

  5. Bar Skyview

  Bar Skyview oferuje światowej klasy koktajle, muzykę na żywo oraz wystrój ułatwiający prywatne rozmowy. No i oczywiście niesamowity widok na Zatokę Dubajską z wysokości 200 m.

Zaplanuj pobyt

 • Jak dotrzeć do Burdż al-Arab?

  Burdż al-Arab znajduje się na sztucznej wyspie za prywatnym mostem. Najłatwiej i najtaniej będzie przyjechać taksówką, ale jeśli chcesz luksusu, zadzwoń do hotelu i zamów odbiór rolls-roycem lub helikopterem!

 • Jak wejść do środka?

  Niestety nie można po prostu przyjść i popatrzeć. Bez potwierdzenia rezerwacji (pokoju albo chociaż posiłku w restauracji czy popołudniowej herbaty) nie przejdziesz nawet przez hol. Wnętrze Burdż al-Arab można też zwiedzić podczas niektórych wycieczek z przewodnikiem.

 • Ile kosztuje jedna noc?

  Oczywiście nie wszystkie pokoje są tak drogie jak apartament królewski, ale nawet najtańszy pokój to koszt rzędu 1800 USD!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  24 godziny na dobę.
 • Cena
  Burdż al-Arab robi wielkie wrażenie z zewnątrz, ale wstęp do środka jest dość drogi. Radzimy zapoznać się z dostępnymi wycieczkami.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale do zwiedzania potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja on-line.
 • Jak tam dotrzeć?
  Burdż al-Arab znajduje się na niewielkiej wysepce u wybrzeża Dubaju. Najbliższa stacja metra to „Mall of Emirates” (trzeba będzie przejść przez most), ale łatwiej będzie przyjechać taksówką.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ubierz się schludnie – to jeden z najbardziej luksusowych hotelów na świecie.

  • Do Burdż al-Arab możesz wejść jako odwiedzający (nie jako gość), jeśli posiadasz rezerwację w restauracji. Oferują to liczne pakiety.

Burdż al-Arab: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Burdż al-Arab? Kliknij tutaj.

Burdż al-Arab: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 16 504 opinii

Chociaż pierwotnie nie było możliwe odebranie nas z naszego hotelu w Dubaju na stacji metra World Trade Center, według informacji WhatsApp z poprzedniego wieczoru, mimo wszystko się udało. Dziękuję za tę usługę. Uzyskaj dobry przegląd najważniejszych atrakcji miasta dzięki niezwykłym przystankom na zdjęcia. Mogę tylko polecić.

Super organizacja, mega frajda. Bardzo dziękujemy za super zdjęcia i filmy. Pozdrawiamy Ania i Dawid

Olga, nauczycielka z Ukrainy, wiele nas nauczyła o Dubaju. Twoja wiedza była ogromna*****

Szybki objazd po wartych zobaczenia miejscach za bardzo fajna cenę.

Naprawdę polecam. Nadaje strukturę wszystkiemu, co można zobaczyć.