Burdż Chalifa
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

Burdż Chalifa: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Burdż Chalifa”

Dubaj – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 352

Burdż Chalifa: najlepsze widoki i miejsca do robienia zdjęć

Najpiękniejszy widok na Dubaj zobaczysz ze szczytu wieżowca Burdż Chalifa. Jak jednak zrobić zdjęcie, na którym byłoby dobrze widać, jak ogromny jest ten najwyższy budynek świata? Oto pięć najlepszych naszym zdaniem miejsc, z których można świetnie uchwycić tego olbrzyma.

Wyspy Palmowe
Zdjęcie: Laika ac @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Wyspy Palmowe

Wyspy Palmowe to dwie sztuczne wyspy u wybrzeży Dubaju. Będziesz z nich mieć niesamowity widok na miasto!

Dubai Mall (wejście przy fontannie na parterze)

Dubai Mall (wejście przy fontannie na parterze)

Ze znajdującego się przy fontannie wejścia do największego centrum handlowego na świecie, Dubai Mall, możesz podziwiać dwa widoki naraz – Burdż Chalifa i romantyczny pokaz fontann!

Plaża Dżamira (Jumeirah)

Plaża Dżamira (Jumeirah)

Plaża Dżamira to prawdziwe Beverly Hills Dubaju! Ta publiczna plaża ciągnie się wzdłuż południowego wybrzeża Dubaju, począwszy od wjazdu na wyspę Dżamirę.

The Address Downtown Dubai

The Address Downtown Dubai

Większość holów w tym luksusowym hotelu pozwala zobaczyć Burdż Chalifa z naprawdę pięknej perspektywy. Polecamy popołudniową herbatę na tarasie Risala albo na parę drinków w holu Neos (na 63. piętrze).

Safa Park

Safa Park

Ten położony 3 kilometry od Burdż Chalifa park pozwoli Ci odetchnąć wśród zieleni od zgiełku miasta i zrobić parę niepowtarzalnych zdjęć dubajskich drapaczy chmur znad jeziora.

Nasze wskazówki

Jak zrobić dobre zdjęcie Burdż Chalifa?

Tu trzeba cierpliwości i kreatywności. Ten budynek jest tak duży, że przyćmiewa wszystko dookoła! Potraktuj to jako wyzwanie – to świetny pretekst, żeby zobaczyć całe miasto! Może nawet w ramach zorganizowanej wycieczki.

Gdzie kupić bilety na Burdż Chalifa?

Jak już zrobisz świetne zdjęcie, koniecznie wybierz się na znajdujący się na górze taras widokowy At The Top, żeby to uczcić! Możesz kupić bilet z opcją wstępu bez kolejki, dzięki któremu zaoszczędzisz nawet do 1,5 godziny.

Kiedy najlepiej wybrać się do Dubaju?

Najtaniej będzie latem, ale pamiętaj, że wtedy panują upały! Od listopada do kwietnia jest dobra pogoda na plażowanie – jest ciepło, ale znośnie. I pamiętaj! Święty dla muzułmanów miesiąc ramadan, w którym wielu miejscowych będzie pościć od świtu do zmierzchu, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie lokalnych atrakcji turystycznych.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia są zależne od sezonu, ale punkt widokowy At The Top zwykle jest czynny codziennie od godz. 12.00 do 21.30.
 • Cena
  Ceny biletów zależą od pory dnia, czasu zwiedzania i wybranych opcji dodatkowych.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Jeśli chcesz, możesz wynająć przewodnika. Nieważne, czy chcesz zwiedzić Dubaj, czy dowiedzieć się więcej o architekturze na tarasie widokowym At The Top – zawsze znajdzie się przewodnik, który spełni Twoje oczekiwania.
 • Jak tam dotrzeć?
  Burdż Chalifa znajduje się w samym sercu Dubaju. Ma 163 piętra, więc nie sposób go przeoczyć.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Uwaga! Na wstęp z biletem kupionym przy wejściu czeka się średnio 1,5 godziny.

  • Pamiętaj, że podczas ramadanu godziny otwarcia atrakcji turystycznych mogą ulec zmianie. Zaplanuj więc swoją podróż z wyprzedzeniem.

Burdż Chalifa: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.5 / 5
na podstawie 50 474 opinii

Bardzo fajna wycieczka. Zaczęliśmy od 124 piętra - efekt piorunujący. Wszystko takie malutkie jak zabawkowe. Trochę szkoda, że pogoda nie była najlepsza i mgła trochę zabrała efektu. Widoki od strony zachodniej (po 15) też miały minus - odbijaliśmy się w szybach, co trochę przeszkadzało. Potem Dubai Mall i podwodne ZOO. Aż dziwne, że to wszystko mają w "sklepie". Warto tak dla dzieci jak i dla dorosłych.

Świetna organizacja, bez kolejki. Na górze czas nieograniczony. Miejsce odbioru biletów to po prostu kasa Burj Kalifa. Nigdzie nie znajdziecie nazwy Will Call. Na parterze kierujcie się tam gdzie są restauracje. To kawałek za resteuracją Wafi. Kasy są na samym końcu. Po drodze w etisalat polecam zakup miejscowej karty do WiFi za 200 AED 5 GB + 3 GB na spolecznosciowki.

rezerwacja została wymieniona na bilet dzień wcześniej wieczorem pomiędzy pokazem fontann. Polecam to rozwiązanie. Wejście na obiekt było w stylu VIP-owskim, bez kolejki, bez stresu.

Niesamowita wycieczka i cudowne widoki. Polecam szczególnie rano, o godz. 9.00, kiedy nie ma jeszcze kolejek zwiedzających i odnosi się wrażenie, że jest to prywatna wycieczka

bardzo ciekawa i ekscytująca wyprawa, zaskakująco długie jest przejście ze stacji metra do windy, bo trzeba przejść przez parking na poziomie LG i to trochę dezorientuje,