Burano – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

1. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najbardziej znanych wysp Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj statkiem z przewodnikiem po Lagunie Weneckiej i podziwiaj wyspy Murano, Burano oraz Torcello. Rozpocznij tę podróż wygodną łodzią, która wypływa z dzielnicy San Marco. Po drodze dowiedz się więcej o wyspach od opiekuna wycieczki. Podziwiaj zabytki tego starożytnego miasta przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu podróży – Murano. Zobacz pokaz dmuchania szkła w wykonaniu mistrza w tych fachu i dowiedz się więcej o historii tego rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła. Skorzystaj z ekskluzywnej 20% zniżki na zakupy. Postój na Murano obejmuje też czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Później udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urokliwe, kolorowe domy, które rozsiane są po wyspie. Obserwuj wytwórców koronek przy pracy. Dowiedz się więcej o tym rzadkim rzemiośle, które jest niezwykle cenione na całym świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano. Skosztuj lokalnych ciasteczek biscotti, które pochodzą z wyspy. Wyrusz w kierunku ostatniego przystanku – Torcello. Spędź godzinę na wyspie, zwiedzając zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, Tron Attyli, Diabelski Most i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinnym rejsem z powrotem do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersi atmosferę Laguny Weneckiej.

Wenecja: rejs na Murano i Burano z wizytą w fabryce szkła

2. Wenecja: rejs na Murano i Burano z wizytą w fabryce szkła

Weź udział w rejsie z Wenecji na wyspy Burano i Murano. Płyń wygodnym statkiem, skorzystaj z czasu wolnego na wyspach i obejrzyj pokaz dmuchania szkła na Murano. Wyrusz z dzielnicy San Marco lub dworca kolejowego w Wenecji (w zależności od wybranej opcji) i udaj się na Murano i Burano. Spotkaj się ze swoją załogą i popłyń w rejs po lagunie, zachwycając się po drodze widokami z panoramicznego tarasu. Odwiedź zakład produkcji szkła na wyspie Murano. Dowiedz się więcej o tradycjach i procesach związanych z produkcją szkła. Później zobacz kolorowe domy na Burano i przespaceruj się malowniczymi uliczkami. Wieczorem wróć do pierwotnego miejsca zbiórki.

Z Wenecji: krajoznawczy rejs statkiem na Murano i Burano

3. Z Wenecji: krajoznawczy rejs statkiem na Murano i Burano

Zwiedź najbardziej urokliwe i najsłynniejsze wyspy Laguny Weneckiej podczas półdniowej wycieczki. Zachwyć się pięknem okolic Wenecji oraz dowiedz się więcej o życiu w Wenecji i tradycjach tego miasta. Rozpocznij swoją podróż wygodną łodzią, która wypływa z dzielnicy San Marco, i dotrzyj na wyspę Murano w około 30 minut. Odwiedzisz fabrykę szkła i obejrzysz demonstrację dmuchania szkła w wykonaniu mistrza w tym fachu. W sklepie możesz kupić niektóre pamiątki rzemieślnicze z ekskluzywną 20% zniżką. Później udasz się na wyspę Burano. Będziesz mieć nieco ponad godzinę na podziwianie uroczych i kolorowych domów. Rybacy malowali swoje domy na jaskrawe kolory, aby ułatwić sobie odnalezienie drogi do domu po powrocie z morza. Wyspa ta słynie też na całym świecie z koronkarstwa. Obserwuj wytwórców koronek i skorzystaj z czasu na relaks lub zakup typowych herbatników wytwarzanych na wyspie: i bussolai. Wyrusz w drogę powrotną do Wenecji i rozkoszuj się spokojem weneckiej laguny.

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

4. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

5. Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

Wyrusz w rejs po weneckich kanałach i zwiedź najsłynniejsze weneckie wyspy, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów, tradycyjnego rękodzieła i wyjątkowej historii. Zobacz fabrykę szkła w Murano, odwiedź sklep z koronkami w Burano i skorzystaj z czasu wolengo w Torcello. Wyrusz z okolic Placu Świętego marka lub dworca kolejowego Santa Lucia i wybierz się na wycieczkę po Basenie Świętego Marka. Przewodnik obecny na łodzi opowie Ci historię weneckiej laguny oraz 3 wysp, które zwiedzisz podczas tej wycieczki.  Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Murano, nazywana czasem „Wyspą szkła”. Udaj się na 30-minutową wizytę w jednej ze słynnych fabryk szkła i zobacz, jak tworzy i dmucha się szkło.  Skorzystaj z około 15 minut czasu wolnego na Murano, a następnie kontynuuj wycieczkę do Torcello, najstarszej z zamieszkałych wysp. Na końcu udaj się do Burano i podziwiaj naturalne środowisko i piękno okolicznych wysepek. Burano to typowa wyspa rybacka pełna kontrastów i kolorowych domów, która słynie z wytwarzanych tu koronek, haftów oraz wyśmienitych tortów domowej roboty. Zwróć uwagę na osławione koronki i produkty przemysł hafciarskiego, i spróbuj niektórych z wybitnych domowych ciast z Burano. Po opuszczeniu łodzi zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przewodnik zaprowadzi Cię jedynie do wytwórni szkła na Murano oraz sklepu z koronkami na Burano. Oprócz tego będziesz mieć czas na zwiedzenie każdej wyspy na własną rękę.

Z Wenecji: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Murano i Burano

6. Z Wenecji: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Murano i Burano

Podczas pobytu w Wenecji skorzystaj z okazji, aby odwiedzić pobliskie wyspy Murano i Burano, słynące z tradycyjnego rzemiosła. Najpierw udaj się na Burano, wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i odkryj sztukę koronkarstwa. Na Murano możesz także wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem i zobaczyć pokaz dmuchania szkła. Unikając ruchliwych publicznych promów, wypłyń z Wenecji i udaj się na dwie najbardziej kultowe wyspy w okolicy. W towarzystwie lokalnego przewodnika odkryjesz historię i sztukę Murano i Burano. Podziwiaj hipnotyzujące kolorowe domy i poznaj uświęconą tradycją tradycję koronkarstwa na Burano. Następnie udasz się do malowniczego Murano, gdzie poznasz weneckie rzemiosło dmuchania szkła, które było przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wenecja: Wycieczka łodzią Hop-on Hop-off po wyspach Lagoon

7. Wenecja: Wycieczka łodzią Hop-on Hop-off po wyspach Lagoon

Zrelaksuj się na łodzi z dużymi oknami i otwartymi przestrzeniami podczas wycieczek po Wenecji z możliwością wsiadania i wysiadania. Wybierz się na wycieczkę za jednym razem, aby uzyskać dobry pierwszy przegląd Wenecji lub zatrzymaj się po drodze, gdzie i na jak długo najbardziej Ci odpowiada Z głównego dworca kolejowego Santa Lucia łódź zabierze Cię do samego serca Wenecji: skarbów Placu Świętego Marka i wyspy Murano, gdzie będziesz świadkiem sztuki wytwarzania szkła. Z Murano skieruj się w stronę wysp Burano, słynących z kolorowych domów i produkcji koronek, oraz Torcello, małej oazy spokoju pośrodku laguny. Możesz także pojechać do Punta Sabbioni lub po prostu wrócić na stację Santa Lucia, z jednym przystankiem w Zattere przy Canale della Giudecca, gdzie możesz nauczyć się sztuki robienia gondoli. Pobierz 5 audioprzewodników z 7 różnymi trasami na pokładzie i poza nim, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę. Możesz bezpłatnie pobrać audioprzewodniki za pośrednictwem naszej aplikacji. Dostępny jest również tryb offline. Przystanki dla rejsów statkiem:LINIA A: S. Stacja kolejowa Lucia (naprzeciwko restauracji KFC) Tronchetto (naprzeciwko przystanku Flixbus)San Marco (naprzeciwko Ogrodów Królewskich) Murano ( przed ELLEGI MURANO GLASS)Zattere (Fodamenta Zattere al Ponte Longo)TronchettoS. Stacja kolejowa Lucia LINIA B:Punta Sabbioni (molo nr 5)Murano (przed ELLEGI MURANO GLASS)TorcelloBurano (Fondamenta del Pizzo)Punta Sabbioni

Wenecja: wyspy Murano, Burano i Torcello i zwiedzanie fabryki szkła

8. Wenecja: wyspy Murano, Burano i Torcello i zwiedzanie fabryki szkła

Płyń po szmaragdowych wodach Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki na wyspy Burano, Murano i Torcello. Wybierz opcję z transferem z dworca kolejowego Venezia Santa Lucia do punktu początkowego w okolicy San Marco lub opcję z miejscem zbiórki w San Marco.  Wejdź rano na pokład wygodnej taksówki wodnej i przepłyń przez Lagunę Wenecką. Zachwycaj się widokami z panoramicznego tarasu łodzi i słuchaj komentarza przewodnika.  Po dotarciu do pierwszego przystanku, wyspy Murano, odwiedź lokalną hutę szkła. Obejrzyj pokaz obróbki szkła w wykonaniu wykwalifikowanego rzemieślnika. Następnie będziesz mieć około godzinę na zakupy w jednym z wielu sklepów z wyrobami ze szkła. Później odwiedzisz wyspę Burano, która słynie z wyrobów koronkowych i kolorowych domów. Udaj się z przewodnikiem do centrum miejscowości i skorzystaj z 2 godzin czasu wolnego na zjedzenie pysznego lunchu, typowych weneckich aperitifów lub lodów w jednej z wielu kawiarni.  Popłyń z Burano na wyspę Torcello, kolebkę cywilizacji weneckiej. Będziesz mieć tu godzinę czasu wolnego, podczas której możesz zobaczyć wenecko-bizantyjskie mozaiki w bazylice Santa Maria Assunta di Torcello. Wczesnym wieczorem wrócisz do dzielnicy San Marco. 

Z Wenecji: wycieczka łodzią na wyspy Murano i Burano

9. Z Wenecji: wycieczka łodzią na wyspy Murano i Burano

Zobacz, jak wyglądało kiedyś życie na wyspie rzemieślników słynącej z tradycyjnego rękodzieła, którego tajniki przekazywano z pokolenia na pokolenie. Podczas krótkiego rejsu na niewielką wyspę Murano, słynącą ze swoich tradycji w wytwarzaniu szkła, Twój przewodnik nie pozwoli Ci się nudzić. Poznaj fascynującą historię dmuchaczy szkła z Murano. Ich umiejętności były tak cenne, że nie pozwalano im opuszczać Wenecji pod groźbą śmierci. Zobacz rzemieślnika przy pracy i posłuchaj objaśnienia na temat procesu wytwarzania szkła w języku angielskim. Dowiedz się, jak krzemionka staje się szkłem i jak wytwarza się kolorowe szkło. Skorzystaj z okazji przejrzenia ogromnej kolekcji szklanych dzieł sztuki, a następnie wybierz się na spacer po wyspie Murano na własną rękę. Po powrocie na łódź czeka Cię kolejny rejs – tym razem na wysepkę Burano, na której zobaczysz ciasną zabudowę różnokolorowych domów rozmieszczonych wzdłuż ulic i kanałów. Odkryj wielowiekową tradycję koronkarstwa na Burano, odwiedzając budynek, w którym kobiety nadal wytwarzają koronki. Twój przewodnik objaśni Ci tajniki tej wymierającej sztuki. Przejdź się następnie śladami Michała Anioła i wybierz swoją pamiątkę z wycieczki. Przespaceruj się krętymi uliczkami, kosztując pysznych ciastek z lokalnych piekarni. W przeciwieństwie do innych wycieczek ta wycieczka celowo omija Torcello, aby dać Ci więcej czasu na zwiedzanie Murano i Burano.

Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

10. Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

Uczyń swój pobyt w Wenecji bardziej komfortowym, sięgając po kartę miejską. Ciesz się dostępem m.in. do wszystkich głównych kościołów, muzeów i zabytków. Wybieraj spośród wielodniowych karnetów i skorzystaj z opcji dołączenia biletów komunikacji miejskiej. Podziwiaj bizantyjskie zabytki wokół placu św. Marka i zajrzyj do pałacu Dożów – dawnej siedziby władców Wenecji. Skorzystaj z możliwości odwiedzenia wszystkich 16 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus, w tym kościołów Najświętszej Maryi Panny od Lilii, św. Stefana i Matki Boskiej Cudownej. Odwiedź Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Bibliotekę św. Marka, pałac Ca' Rezzonico, pałac Ca' Pesaro mieszczący Międzynarodową Galerię Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Szkła znajdujące się na wyspie Murano, Muzeum Historii Naturalnej, muzeum w pałacu Mocenigo, dom Carla Goldoniego, Muzeum Koronek zlokalizowane na wyspie Burano oraz Museo Fortuny. Lista muzeów:pałac DożówMuseo CorrerNarodowe Muzeum ArcheologiczneBiblioteka św. Markapałac Ca' Rezzonicopałac Ca' PesaroMuzeum Historii Naturalnejpałac Mocenigodom Carla GoldoniegoMuzeum Koronek zlokalizowane na wyspie BuranoMuzeum Szkła działające na wyspie MuranoMuseo Fortuny 16 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus: kościół Najświętszej Maryi Panny od Liliikościół św. Eustachegokościół św. Stefanakościół św. Ludwika z Tuluzykościół Santa Maria Formosabazylika św. Piotra w Castellokościół Matki Boskiej Cudownejkościół Najświętszego Zbawicielakościół św. Jana Jałmużnikakościół Matki Bożej Różańcowej (kościół jezuatów)kościół św. Pawłakościół św. Sebastianakościół św. Jakuba Większego Apostołakościół św. Hiobakościół Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel (kościół Carmini)kościół św. Jana Chrzciciela na Bragorze

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Burano

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 55
Sortuj wg::
Strona 1 z 4

Niezwykłe doznania

Burano: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Burano

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Burano?

Najlepsze atrakcje to:

Burano: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Burano? Kliknij tutaj.

Burano: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 25 007 opinii

fajna wycieczka po wyspach. Podczas podróży przewodnik objaśniał różne atrakcje we wszystkich językach obecnych pasażerów (włoskim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim).Pokaz obróbki szkła w hucie szkła Murano był bardzo piękny. Burano fantastyczne ze swoimi kolorami. Wzięliśmy prom o godzinie 13:00, który nie kursuje do Torcello. W Burano mieliśmy około półtorej godziny przerwy, podczas której mogliśmy napić się dobrej gorącej herbaty i doskonałych lokalnych herbatników (Buranelli), nawet jeśli były trochę drogie (1 euro za ciastko). ale warto było bo były pyszne. Pod koniec wycieczki niektóre wyspy dały nam możliwość transportu z Piazza San Marco do stacji Santa Lucia.

Bardzo dobra trasa i warta każdego grosza. Krótkie komentarze: 1. Murano - Dołączony jest krótki pokaz produkcji szkła, który sprawi, że kupisz produkty z ich sklepów. Ceny są nieco wyższe, ale OK, jeśli masz mało czasu. Szukaj sklepów w Wenecji lub tuż obok fabryki. 2. Burano - najbardziej mi się podobało, ponieważ oferuje wiele doskonałych momentów. Dobry wybór do jedzenia również dostępne. Ma wytwarzanie koronek jako USP, które w żadnym wypadku nie są tanie, ponieważ wymagały dużo pracy ręcznej 3. Torcello - Uznaliśmy, że jest nudny, ponieważ prawie nie ma tam nic do roboty. Może być lepiej w okresie letnim. Ogólnie - bardzo podobała nam się wycieczka i chętnie ją polecimy.

fantastyczny wielojęzyczny przewodnik, podczas podróży na wyspy Murano i Burano opowie o wszystkim co nas otacza. po około 20 minutach docierasz do Murano, gdzie pokaz dmuchania szkła jest wliczony w cenę (spektakularny), a następnie masz około 45 minut na samodzielne poruszanie się i zakupy. Radzę słuchać wskazań rozkładów jazdy i być punktualnym! po Murano jedziesz do Burano (nawigacja ok. 30 minut) i tutaj jesteś wolny przez ok. godzinę. Proponuję zabrać ze sobą kanapkę lub zjeść szybki lunch w jednej z restauracji, aby móc cieszyć się widokiem super kolorowych domów na wyspie. wybraliśmy wycieczkę o 11:00 i wróciliśmy do San Marco o 15:30

06.01.2023 Wycieczka po wyspach Murano, Burano i Torricelli Na DOGE zapłaciliśmy tylko 25 euro za sztukę pomimo dnia świątecznego. Dobre doświadczenie. Widzieliśmy, jak robi się szkło na Murano i co z Burano, wspaniałą i magiczną wyspą, której nie można przegapić. Bardzo miły i bardzo profesjonalny personel. Jeśli nie masz tego doświadczenia, przegapisz jedną czwartą Wenecji

Nasza trzyosobowa rodzina i moja mama bardzo podobały się tej wycieczce. Pozwala oderwać się od zgiełku Wenecji i poznać okoliczne wyspy. Fabryka Murano była miłym doświadczeniem i mieliśmy niesamowity lunch w Burano. Torcerlo to krótki pobyt, ponieważ nie ma tak wiele do zobaczenia, ale jest częścią historii i ja już tam jesteś; idź i ciesz się tym.