Atrakcje i wycieczki
Bułgaria

Bułgaria – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: Wycieczka grupowa do klasztoru Riła i kościoła Boyana

1. Z Sofii: Wycieczka grupowa do klasztoru Riła i kościoła Boyana

Rozpocznij dzień od podróży do kościoła Boyana na przedmieściach Sofii (jeśli wybrano opcję). Zobacz historycznie znaczące freski bizantyjskiego budynku i posłuchaj, jak zapoczątkowano modę ilustrowania postaci biblijnych emocjami i umieszczania ich obok lokalnej arystokracji. Następnie zrelaksuj się podczas 2-godzinnej jazdy do klasztoru Riła w górach Riła. Po przybyciu na miejsce zwiedź największy i najważniejszy prawosławny klasztor w Bułgarii. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz pozłacany ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, a następnie ciesz się czasem na samodzielne zwiedzanie kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. Poświęć trochę czasu na zjedzenie lunchu w jednej z lokalnych restauracji, gdzie możesz kupić lokalne potrawy, takie jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie z ugniatanego ciasta z jogurtem, które jest smażone w głębokim tłuszczu).

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do klasztoru Riła i cerkwi Boyana

2. Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do klasztoru Riła i cerkwi Boyana

Poznaj religijną historię Bułgarii podczas jednodniowej wycieczki z Sofii do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztoru Riła i kościoła Boyana. Podążaj za przewodnikiem po klasztorze, aby dowiedzieć się więcej o tym epickim miejscu lub zdecyduj się na samodzielne zwiedzanie przed obejrzeniem starożytnych fresków w kościele Boyana. Spotkaj się ze swoją przyjazną grupą na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego, w pobliżu kawiarni La Cathedrale. Usiądź wygodnie w fotelu i wyrusz z miasta, jadąc malowniczymi drogami z malowniczymi widokami na wiejską Bułgarię. Przyjedź do klasztoru Riła, największego prawosławnego klasztoru w kraju. Jeśli zarezerwowałeś wycieczkę, podążaj za przewodnikiem po historycznym miejscu i poznaj główne freski. Jeśli jesteś odkrywcą, możesz odwiedzić muzeum, zrobić zdjęcia i zwiedzić kościół we własnym tempie. Spędź około 3 godzin w klasztorze, gdzie będziesz miał okazję zrobić zdjęcia, sprawdzić sklepy, odwiedzić muzea i zrobić sobie przerwę na lunch w pobliskiej restauracji. Następnie rozpocznij podróż powrotną do Sofii z jeszcze jednym ważnym przystankiem po drodze. Wejdź do średniowiecznego kościoła Boyana i przejdź się po starożytnych murach, studiując artystyczne freski, które sprawiają, że to miejsce jest tak wyjątkowe. Zakończ swoją podróż około 17:00-17:30 w centrum miasta.

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

3. Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Wyrusz rano z Sofii busem prowadzonym przez przyjaznego anglojęzycznego kierowcę. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem do kurortu Panichishte znajdującego się w pięknym Parku Narodowym Riła. Po przyjeździe na miejsce kierowca udzieli Ci różnych porad i podpowie, jakimi trasami możesz dostać się na górę. Pojedź wyciągiem krzesełkowym do 7 Jezior Rilskich, gdzie będziesz mieć 5 godzin czasu wolnego. Wybierz się na spacer pośród niesamowitych krajobrazów i zobacz jeziora polodowcowe z różnych perspektyw. Następnie wsiądź do autobusu na uzgodnionym przystanku i zrelaksuj się podczas 2-godzinnej podróży do Monastyru Rilskiego położonego w głębokiej dolinie rzeki Rilskiej. Założony w X wieku kompleks klasztorny uważany jest za jeden z najważniejszych zabytków kultury i historii Bułgarii. Spędź tutaj 1,5 godziny, zwiedzając największy klasztor prawosławny w Bułgarii we własnym tempie. Wieczorem autobus odwiezie Cię z powrotem do Sofii, do punktu początkowego wycieczki.

Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

4. Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

Explore Sofia's hidden nightlife gems on a 4-hour pub crawl. On Fridays and Saturdays the experience is curated for larger groups as the tour visits larger places. On weekdays and Sundays discover the hidden bars in Sofia. Meet people at some of the favorite hangouts in the city. If you're a solo traveler this is a great way to socialize with locals and meet travelers from all around the world. The guides are a unique part of this experience. They’ll take the time to get to know you and at the end of the night you’ll have made some new friends. Enjoy a beer or wine at two of the bars. Welcome shots are included in all the other bars and a free admission to all the places that need one during the night.

Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

5. Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

Ciesz się całodniową wycieczką w góry Riła, aby odkryć najbardziej malowniczy obszar w pobliżu Sofii i jedno z najpiękniejszych naturalnych miejsc w Bułgarii, Siedem Jezior Riła. Ta grupa jezior polodowcowych leży na wysokości od 6900 do 8200 stóp (2100 do 2500 metrów) nad poziomem morza, w otoczeniu surowych szczytów i głębokich dolin. Opuszczając Sofię, będziesz jechać przez 90 minut, aby dotrzeć do kurortu Panichishte, gdzie wsiądziesz do wyciągu krzesełkowego do schroniska Rila Lakes. Stamtąd kontynuuj pieszo, aby odkrywać krajobraz i jego majestatyczne niebieskie perły - Oko, Łzę, Nerkę, Bliźniaki, Trefoil, Rybie Jezioro i Dolne Jezioro. Trasa nie jest trudna i może być zmieniana na miejscu w zależności od poziomu sprawności lub siły, podążając łagodniejszymi lub bardziej stromymi szlakami. Skorzystaj z okazji, aby odkryć Błękitne Perły Gór Riła i Siedem Jezior Riła. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

6. Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

Podróżuj w komfortowych warunkach, odwiedzając w towarzystwie przewodnika kilka bułgarskich zabytków, takich jak klasztor Riła i jaskinia świętego Iwana Rilskiego. Zobacz jeden z bułgarskich obiektów z listy UNESCO, zjedz pyszny posiłek i dowiedz się więcej o każdym miejscu dzięki audioprzewodnikowi. 9:00 - Wyrusz z Placu Katedralnego Aleksandra Newskiego (z tyłu katedry) i zrelaksuj się podczas 3-godzinnej jazdy do klasztoru Riła w górach Riła. W południe dotrzyj do klasztoru Riła. 12:00 - 13:00 - Ciesz się spacerem z przewodnikiem po klasztorze Riła. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz pozłacany ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, a następnie ciesz się czasem na samodzielne zwiedzanie kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. 13:00 - 14:00 - Poświęć trochę wolnego czasu na lunch w jednej z restauracji w pobliżu klasztoru, gdzie możesz skosztować lokalnych potraw, takich jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie z ugniatanego ciasta z jogurtem, które jest smażone w głębokim tłuszczu) lub grillowanego pstrąga. Pamiętaj, że w niektórych terminach czas wolny w klasztorze Riła może być krótszy ze względu na ruch uliczny, wielkość grupy lub dodatkowy przystanek w kościele Boyana. 14:00-15:00 - Odwiedź Jaskinię Świętego Iwana Rilskiego - jedno z najświętszych miejsc w Bułgarii. Przejdź przez tunel świętego Iwana Rilskiego. Napij się wody ze świętego źródła, które według wierzeń nigdy nie zamarza. 15:00-17:00 - Wróć do Sofii i przybądź na Plac Katedralny Aleksandra Newskiego około 17:00. Lokalny operator turystyczny, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

7. Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

Dołącz do tej zwykle małej wycieczki grupowej (w większości przypadków grupa liczy do 20 osób), aby odkryć najstarsze istniejące miasto w Europie - Płowdiw - jego stolicę kultury na rok 2019! Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:00. Bądź na miejscu spotkania - na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego o 8:45 i poproś o przewodnika City Tour i vana (nasi przewodnicy zwykle noszą niebieskie ubrania). Czas podróży do Płowdiw wynosi około 2 godzin. Tam, jeśli wybrałeś opcję z przewodnikiem, będziesz miał 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po starym mieście, gdzie będziesz mógł zobaczyć niezwykłe domy Revival, widoki ze wzgórza, rzymski teatr i stadion , a także głównej ulicy spacerowej. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał 2 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz zjeść lunch, sprawdzić sklepy i odwiedzić niektóre muzea. Jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, po przyjeździe będziesz miał 4 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Powrót do Sofii odbywa się o godzinie 15:00, a powrót między 17:00 a 17:30, w zależności od natężenia ruchu.

Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

8. Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

Odkryj główne zabytki komunistycznej historii w Sofii. Rozpocznij swoją wycieczkę, mijając dawną siedzibę Bułgarskiej Partii Komunistycznej. Kontynuuj, aby zobaczyć budynki, takie jak ośrodek dochodzeniowy tajnej policji i zniszczone mauzoleum. Kieruj się w stronę pomnika armii radzieckiej i Narodowego Pałacu Kultury. Podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki poznaj teorię komunizmu i czym jest marksizm-leninizm. Dowiedz się o historii komunizmu w Bułgarii, zaletach i wadach tego okresu oraz relacji między rządem komunistycznym a religią, przemysłem, gospodarką, kulturą i życiem codziennym ludzi. Zakończ wycieczkę ze świeżym spojrzeniem na miasto i nowym spojrzeniem na komunistyczną przeszłość kraju.

Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

9. Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

Odkryj Skopje, stolicę Macedonii, podczas tej całodniowej wycieczki z Sofii. Podczas tej jednodniowej wycieczki do Skopje będziesz miał okazję poznać najważniejsze atrakcje miasta i usłyszeć jego bogatą historię i kulturę od swojego przewodnika. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Sofii i wsiądź do klimatyzowanego pojazdu. Zrelaksuj się i podziwiaj wieś podczas transferu do Skopje. Będąc w Skopje, rozpocznij pieszą wycieczkę po Twierdzy Skopje. Podziwiaj rozległe widoki na miasto z twierdzy, a następnie udaj się do kościoła Najświętszego Zbawiciela, w którym znajduje się fantastyczny ikonostas. Kontynuuj w kierunku meczetu Sułtana Murata i Starego Bazaru, gdzie możesz zobaczyć pozostałości z okresu osmańskiego. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci o historii Skopje jako jednego z głównych ośrodków handlowych na Bałkanach. Zatrzymaj się w typowej macedońskiej restauracji, w której możesz kupić pyszny lunch, zanim przekroczysz rzekę Vadar i odkryjesz drugą stronę miasta. Odwiedź nowy neoklasycystyczny plac i przejdź do domu pamięci Matki Teresy. Zakończ pieszą wycieczkę przy nowo wybudowanym łuku triumfalnym Porta Macedonia. Wróć do Sofii i zostań wysadzony w hotelu lub miejscu zakwaterowania.

Z Bukaresztu: 1-dniowa wycieczka do Bułgarii

10. Z Bukaresztu: 1-dniowa wycieczka do Bułgarii

Ta 12-godzinna wycieczka rozpoczyna się wczesnym rankiem od odbioru z miejsca zakwaterowania w Bukareszcie, a następnie przejazdu do podnóża Gór Bałkańskich. Spędź przyjemny dzień odkrywając imponującą średniowieczną osadę Veliko Tarnovo. Wielkie Tyrnowo było średniowieczną stolicą Bułgarii i jest domem dla Twierdzy Caravets, najsilniejszej bułgarskiej fortyfikacji średniowiecza. Po zanurzeniu się w urokach Veliko Tarnovo i delektowaniu się pysznym lunchem, wycieczka udaje się do Ruse, znanego jako jedno z najbardziej wyrafinowanych miast Bułgarii. Emanuje nutą środkowoeuropejskiego splendoru, charakterystyczną cechą rzadko spotykaną w innych częściach kraju. To miasto ozdobione wspaniałą architekturą z epoki belle époque i starannie pielęgnowanymi zielonymi skwerami, przypominające mały kawałek Wiednia, który z wdziękiem spłynął Dunajem.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 450
Sortuj wg::

Bułgaria: Ciekawe miejsca

Bułgaria – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: Wycieczka grupowa do klasztoru Riła i kościoła Boyana

Z Sofii: Wycieczka grupowa do klasztoru Riła i kościoła Boyana

Rozpocznij dzień od podróży do kościoła Boyana na przedmieściach Sofii (jeśli wybrano opcję). Zobacz historycznie znaczące freski bizantyjskiego budynku i posłuchaj, jak zapoczątkowano modę ilustrowania postaci biblijnych emocjami i umieszczania ich obok lokalnej arystokracji. Następnie zrelaksuj się podczas 2-godzinnej jazdy do klasztoru Riła w górach Riła. Po przybyciu na miejsce zwiedź największy i najważniejszy prawosławny klasztor w Bułgarii. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz pozłacany ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, a następnie ciesz się czasem na samodzielne zwiedzanie kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. Poświęć trochę czasu na zjedzenie lunchu w jednej z lokalnych restauracji, gdzie możesz kupić lokalne potrawy, takie jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie z ugniatanego ciasta z jogurtem, które jest smażone w głębokim tłuszczu).

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do klasztoru Riła i cerkwi Boyana

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do klasztoru Riła i cerkwi Boyana

Poznaj religijną historię Bułgarii podczas jednodniowej wycieczki z Sofii do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztoru Riła i kościoła Boyana. Podążaj za przewodnikiem po klasztorze, aby dowiedzieć się więcej o tym epickim miejscu lub zdecyduj się na samodzielne zwiedzanie przed obejrzeniem starożytnych fresków w kościele Boyana. Spotkaj się ze swoją przyjazną grupą na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego, w pobliżu kawiarni La Cathedrale. Usiądź wygodnie w fotelu i wyrusz z miasta, jadąc malowniczymi drogami z malowniczymi widokami na wiejską Bułgarię. Przyjedź do klasztoru Riła, największego prawosławnego klasztoru w kraju. Jeśli zarezerwowałeś wycieczkę, podążaj za przewodnikiem po historycznym miejscu i poznaj główne freski. Jeśli jesteś odkrywcą, możesz odwiedzić muzeum, zrobić zdjęcia i zwiedzić kościół we własnym tempie. Spędź około 3 godzin w klasztorze, gdzie będziesz miał okazję zrobić zdjęcia, sprawdzić sklepy, odwiedzić muzea i zrobić sobie przerwę na lunch w pobliskiej restauracji. Następnie rozpocznij podróż powrotną do Sofii z jeszcze jednym ważnym przystankiem po drodze. Wejdź do średniowiecznego kościoła Boyana i przejdź się po starożytnych murach, studiując artystyczne freski, które sprawiają, że to miejsce jest tak wyjątkowe. Zakończ swoją podróż około 17:00-17:30 w centrum miasta.

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Wyrusz rano z Sofii busem prowadzonym przez przyjaznego anglojęzycznego kierowcę. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem do kurortu Panichishte znajdującego się w pięknym Parku Narodowym Riła. Po przyjeździe na miejsce kierowca udzieli Ci różnych porad i podpowie, jakimi trasami możesz dostać się na górę. Pojedź wyciągiem krzesełkowym do 7 Jezior Rilskich, gdzie będziesz mieć 5 godzin czasu wolnego. Wybierz się na spacer pośród niesamowitych krajobrazów i zobacz jeziora polodowcowe z różnych perspektyw. Następnie wsiądź do autobusu na uzgodnionym przystanku i zrelaksuj się podczas 2-godzinnej podróży do Monastyru Rilskiego położonego w głębokiej dolinie rzeki Rilskiej. Założony w X wieku kompleks klasztorny uważany jest za jeden z najważniejszych zabytków kultury i historii Bułgarii. Spędź tutaj 1,5 godziny, zwiedzając największy klasztor prawosławny w Bułgarii we własnym tempie. Wieczorem autobus odwiezie Cię z powrotem do Sofii, do punktu początkowego wycieczki.

Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

Explore Sofia's hidden nightlife gems on a 4-hour pub crawl. On Fridays and Saturdays the experience is curated for larger groups as the tour visits larger places. On weekdays and Sundays discover the hidden bars in Sofia. Meet people at some of the favorite hangouts in the city. If you're a solo traveler this is a great way to socialize with locals and meet travelers from all around the world. The guides are a unique part of this experience. They’ll take the time to get to know you and at the end of the night you’ll have made some new friends. Enjoy a beer or wine at two of the bars. Welcome shots are included in all the other bars and a free admission to all the places that need one during the night.

Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

Ciesz się całodniową wycieczką w góry Riła, aby odkryć najbardziej malowniczy obszar w pobliżu Sofii i jedno z najpiękniejszych naturalnych miejsc w Bułgarii, Siedem Jezior Riła. Ta grupa jezior polodowcowych leży na wysokości od 6900 do 8200 stóp (2100 do 2500 metrów) nad poziomem morza, w otoczeniu surowych szczytów i głębokich dolin. Opuszczając Sofię, będziesz jechać przez 90 minut, aby dotrzeć do kurortu Panichishte, gdzie wsiądziesz do wyciągu krzesełkowego do schroniska Rila Lakes. Stamtąd kontynuuj pieszo, aby odkrywać krajobraz i jego majestatyczne niebieskie perły - Oko, Łzę, Nerkę, Bliźniaki, Trefoil, Rybie Jezioro i Dolne Jezioro. Trasa nie jest trudna i może być zmieniana na miejscu w zależności od poziomu sprawności lub siły, podążając łagodniejszymi lub bardziej stromymi szlakami. Skorzystaj z okazji, aby odkryć Błękitne Perły Gór Riła i Siedem Jezior Riła. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

Podróżuj w komfortowych warunkach, odwiedzając w towarzystwie przewodnika kilka bułgarskich zabytków, takich jak klasztor Riła i jaskinia świętego Iwana Rilskiego. Zobacz jeden z bułgarskich obiektów z listy UNESCO, zjedz pyszny posiłek i dowiedz się więcej o każdym miejscu dzięki audioprzewodnikowi. 9:00 - Wyrusz z Placu Katedralnego Aleksandra Newskiego (z tyłu katedry) i zrelaksuj się podczas 3-godzinnej jazdy do klasztoru Riła w górach Riła. W południe dotrzyj do klasztoru Riła. 12:00 - 13:00 - Ciesz się spacerem z przewodnikiem po klasztorze Riła. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz pozłacany ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, a następnie ciesz się czasem na samodzielne zwiedzanie kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. 13:00 - 14:00 - Poświęć trochę wolnego czasu na lunch w jednej z restauracji w pobliżu klasztoru, gdzie możesz skosztować lokalnych potraw, takich jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie z ugniatanego ciasta z jogurtem, które jest smażone w głębokim tłuszczu) lub grillowanego pstrąga. Pamiętaj, że w niektórych terminach czas wolny w klasztorze Riła może być krótszy ze względu na ruch uliczny, wielkość grupy lub dodatkowy przystanek w kościele Boyana. 14:00-15:00 - Odwiedź Jaskinię Świętego Iwana Rilskiego - jedno z najświętszych miejsc w Bułgarii. Przejdź przez tunel świętego Iwana Rilskiego. Napij się wody ze świętego źródła, które według wierzeń nigdy nie zamarza. 15:00-17:00 - Wróć do Sofii i przybądź na Plac Katedralny Aleksandra Newskiego około 17:00. Lokalny operator turystyczny, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

Dołącz do tej zwykle małej wycieczki grupowej (w większości przypadków grupa liczy do 20 osób), aby odkryć najstarsze istniejące miasto w Europie - Płowdiw - jego stolicę kultury na rok 2019! Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:00. Bądź na miejscu spotkania - na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego o 8:45 i poproś o przewodnika City Tour i vana (nasi przewodnicy zwykle noszą niebieskie ubrania). Czas podróży do Płowdiw wynosi około 2 godzin. Tam, jeśli wybrałeś opcję z przewodnikiem, będziesz miał 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po starym mieście, gdzie będziesz mógł zobaczyć niezwykłe domy Revival, widoki ze wzgórza, rzymski teatr i stadion , a także głównej ulicy spacerowej. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał 2 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz zjeść lunch, sprawdzić sklepy i odwiedzić niektóre muzea. Jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, po przyjeździe będziesz miał 4 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Powrót do Sofii odbywa się o godzinie 15:00, a powrót między 17:00 a 17:30, w zależności od natężenia ruchu.

Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

Odkryj główne zabytki komunistycznej historii w Sofii. Rozpocznij swoją wycieczkę, mijając dawną siedzibę Bułgarskiej Partii Komunistycznej. Kontynuuj, aby zobaczyć budynki, takie jak ośrodek dochodzeniowy tajnej policji i zniszczone mauzoleum. Kieruj się w stronę pomnika armii radzieckiej i Narodowego Pałacu Kultury. Podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki poznaj teorię komunizmu i czym jest marksizm-leninizm. Dowiedz się o historii komunizmu w Bułgarii, zaletach i wadach tego okresu oraz relacji między rządem komunistycznym a religią, przemysłem, gospodarką, kulturą i życiem codziennym ludzi. Zakończ wycieczkę ze świeżym spojrzeniem na miasto i nowym spojrzeniem na komunistyczną przeszłość kraju.

Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

Odkryj Skopje, stolicę Macedonii, podczas tej całodniowej wycieczki z Sofii. Podczas tej jednodniowej wycieczki do Skopje będziesz miał okazję poznać najważniejsze atrakcje miasta i usłyszeć jego bogatą historię i kulturę od swojego przewodnika. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Sofii i wsiądź do klimatyzowanego pojazdu. Zrelaksuj się i podziwiaj wieś podczas transferu do Skopje. Będąc w Skopje, rozpocznij pieszą wycieczkę po Twierdzy Skopje. Podziwiaj rozległe widoki na miasto z twierdzy, a następnie udaj się do kościoła Najświętszego Zbawiciela, w którym znajduje się fantastyczny ikonostas. Kontynuuj w kierunku meczetu Sułtana Murata i Starego Bazaru, gdzie możesz zobaczyć pozostałości z okresu osmańskiego. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci o historii Skopje jako jednego z głównych ośrodków handlowych na Bałkanach. Zatrzymaj się w typowej macedońskiej restauracji, w której możesz kupić pyszny lunch, zanim przekroczysz rzekę Vadar i odkryjesz drugą stronę miasta. Odwiedź nowy neoklasycystyczny plac i przejdź do domu pamięci Matki Teresy. Zakończ pieszą wycieczkę przy nowo wybudowanym łuku triumfalnym Porta Macedonia. Wróć do Sofii i zostań wysadzony w hotelu lub miejscu zakwaterowania.

Z Bukaresztu: 1-dniowa wycieczka do Bułgarii

Z Bukaresztu: 1-dniowa wycieczka do Bułgarii

Ta 12-godzinna wycieczka rozpoczyna się wczesnym rankiem od odbioru z miejsca zakwaterowania w Bukareszcie, a następnie przejazdu do podnóża Gór Bałkańskich. Spędź przyjemny dzień odkrywając imponującą średniowieczną osadę Veliko Tarnovo. Wielkie Tyrnowo było średniowieczną stolicą Bułgarii i jest domem dla Twierdzy Caravets, najsilniejszej bułgarskiej fortyfikacji średniowiecza. Po zanurzeniu się w urokach Veliko Tarnovo i delektowaniu się pysznym lunchem, wycieczka udaje się do Ruse, znanego jako jedno z najbardziej wyrafinowanych miast Bułgarii. Emanuje nutą środkowoeuropejskiego splendoru, charakterystyczną cechą rzadko spotykaną w innych częściach kraju. To miasto ozdobione wspaniałą architekturą z epoki belle époque i starannie pielęgnowanymi zielonymi skwerami, przypominające mały kawałek Wiednia, który z wdziękiem spłynął Dunajem.

Bułgaria: Najciekawsze atrakcje

Bułgaria: Ciekawe miejsca

Regiony w Bułgaria

Bułgaria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bułgaria? Kliknij tutaj.

Bułgaria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(5013 recenzji)

Odwiedziliśmy (jesteśmy grupą 15 przyjaciół) klasztor Rila, jeden z najstarszych i najbardziej znanych w Bułgarii, z przewodnikiem Aleksandrem. Było to niezapomniane przeżycie, które pozwoliło nam odkryć piękno i duchowość tego świętego miejsca. Klasztor położony jest w dolinie otoczonej Górami Riłskimi, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Kompleks architektoniczny składa się z kościoła, muzeum, biblioteki i kilku cel klasztornych, wszystkie ozdobione freskami i ikonami o wielkiej wartości artystycznej. Bardzo podobała nam się wycieczka z przewodnikiem Aleksandra, który opowiedział nam historię klasztoru, jego znaczenie dla bułgarskiej kultury i religii oraz otaczające go legendy. Opowiedział nam także o Sofii, stolicy Bułgarii i jej głównych atrakcjach. Podróż w obie strony trwała około 4 godzin, ale dzięki życzliwości i kompetencjom Aleksandra nigdy się nie nudziliśmy. Polecany do odkrywania bułgarskich skarbów.

Wycieczka rewelacyjna! Przewodnik Philip udzielający super ciekawych informacji w trzech językach, opowiadający różne historie. Niezwykle miły i kompetentny, cierpliwy i wyrozumiały. Monastyr Rylski po prostu trzeba zobaczyć! Kościół Boyana malutki i niezwykły. Wycieczka udana. Cena bardzo dobra. POLECAM!

bardzo dobrze zorganizowani i punktualni pomimo bardzo dużej grupy. Nasz przewodnik był niesamowity i pełen pasji. audioprzewodnik jest interesujący, ale w Rile jest mało sieci, więc nie był dostępny. Nie stanowiło to dla mnie problemu, ponieważ wizyta była bardzo kompletna z naszym przewodnikiem

Niezapomniany dzień! Gorąco polecam tę aktywność. Wspaniały i niepowtarzalny krajobraz. Nasz przewodnik Nadia był przez cały czas uważny i doskonale znał okolicę.

Maya to super przewodnik. Czułam się bardzo bezpiecznie w jej towarzystwie. To była świetna wycieczka. :)