Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka całodniowa

Winnice Dealu Mare: degustacja wina na Old Wine Road

Winnice Dealu Mare: degustacja wina na Old Wine Road

Od 666,08 zł za osobę

Śledź starożytnej drogi wino Rumunii, ponownie otwarty po stuleciu rozkładu. Ciesz się wysokiej jakości win, tradycyjny obiad, stare piwnice & dwory, niekończące się winnice i średniowieczne klasztory.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 12 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski, rumuński
Odbiór wliczony w cenę
Przewodnik będzie czekał na Ciebie w lobby hotelowym, obok recepcji. Jeśli w Twoim obiekcie nie ma lobby, przewodnik będzie czekał przy wejściu, przed budynkiem.
Prywatna grupa

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Wyrusz na epicką dniowej podróży z Bukaresztu i cieszyć wycieczkę Degustacja Dealu Mare - najsłynniejszy region winiarski w Rumunii.
 • Śledź Rumunii starożytnego wina dróg: zbudowany przez Rzymian 2000 lat temu, droga została ponownie otwarta dla publiczności po stuleciu "hibernacji".
 • Ciesz się degustacje wina w dwóch prestiżowych winnic, otoczone niekończącymi się winnicami.
 • Odwiedź dwa muzea wina i mają tradycyjny obiad w pięknie odrestaurowanej starej posiadłości.
 • Dowiedz się więcej o procesie wytwarzania wina i odkryć tajemnice za doskonałego smaku.
Pełny opis

Ciesz się epicką jednodniową wycieczką z Bukaresztu, podążając starożytną drogą winną zbudowaną przez Rzymian 2000 lat temu. Ponownie otwarta dla zwiedzających po prawie stuleciu „hibernacji”, droga ukazuje pięknie odrestaurowane dwory, piwnice i stare klasztory. Po drodze odwiedzisz dwa muzea wina, zatrzymasz się na lunch w tradycyjnej rezydencji i skosztujesz degustacji wina w dwóch prestiżowych winnicach, otoczonych niekończącymi się winnicami Dealu Mare - najsłynniejszego regionu winiarskiego Rumunii.

Krótka historia:

Rumunia jest krajem o długiej tradycji winiarskiej i 13. producentem wina na świecie, pomimo utraty połowy ziem uprawnych i utraty prestiżu kilkadziesiąt lat temu, kiedy komuniści przedkładali masową produkcję nad jakość. Obecnie kraj przeszedł proces masowej renowacji, mając na celu odzyskanie należnego mu miejsca wśród 10 najlepszych producentów wina.

Opis trasy:

1. przystanek: Muzeum Wina Bellu Manor

Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu i pojedzie nieco ponad godzinę do Dealu Mare, najsłynniejszego regionu winiarskiego Rumunii. Gdy tylko wejdziesz na Stary Szlak Wina, zatrzymasz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknie odrestaurowanej rezydencji Bellu – cudu starej rumuńskiej architektury. Zbudowany przez barona Alexandru Bellu w XIX wieku dwór to nie tylko wspaniała kolekcja sztuki, ale także ważne muzeum wina. Z wielką pasją do wina, a nawet właścicielem fabryki wina musującego, baron przechowywał cenne narzędzia w wielkiej piwnicy dworu. Jest to najstarsza prasa do wina na Wołoszczyźnie z ogromnymi beczkami i niezwykle starymi narzędziami do produkcji wina, sięgającymi II i III wieku naszej ery.

Drugi przystanek: winiarnia Lacerta

Po zapoznaniu się z długą historią winiarstwa w Rumunii, nadszedł czas na prawdziwą degustację wina w winnicy Lacerta. Podobnie jak Bordeaux i Toskania, winnica Lacerta rozciąga się wzdłuż 45 równoleżnika i dzięki temu ma idealny klimat do produkcji win o bogatym, złożonym i jedwabistym smaku. Lacerta to jedna z najnowocześniejszych winnic w Rumunii, w której techniki produkcji oparte są na zasadach grawitacji, które mają na celu ograniczenie użycia pomp. Będziesz mógł skosztować 6 rodzajów wysokiej jakości rumuńskich win wraz z małymi talerzami sera i suchej kiełbasy w bajkowym miejscu, otoczonym niekończącymi się winnicami pokrywającymi wzgórza Dealu Mare, w jednej z najpiękniejszych winnic w regionie kraj.

3. przystanek: Casa Colinelor - 1000 Chipuri Winery

Trzecim i ostatnim przystankiem tego dnia jest Casa Colinelor (Hill House), gdzie znajduje się winiarnia 1000 Chipuri (1000 twarzy). Tutaj najpierw zaserwujesz lunch, a następnie zwiedzisz posiadłość. Podczas degustacji wina będziesz podziwiać piękne winnice otaczające dom, odwiedzić winnicę, a także piwnice. Będzie 6 kieliszków wina, serwowanych wraz z typowymi winnymi przekąskami. Wszystkie wina pochodzą z 1000 Chipuri, jednej z najbardziej cenionych winiarni butikowych z regionu winiarskiego Dealu Mare.

Wliczone w cenę
 • Odbiór i dowóz do hotelu
 • zwiedzanie winnicy Lacerta i degustacja wina z 6 lampkami wina oraz talerzem serów i kiełbasek
 • wycieczka z przewodnikiem po dworze Bellu
 • obiad w Casa Colinelor
 • wycieczka z przewodnikiem po 2 muzeach wina: Crama 1777 i Bellu Manor
 • Profesjonalny przewodnik i kierowca
 • Transport prywatnym samochodem
 • Wszystkie opłaty za wstęp w cenie
 • Dodatkowe jedzenie i picie
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Wymagania dla podróżnych
 • You must present either proof of full vaccination, proof of a Covid-19 infection in the past 6 months, or a negative test taken no more than 24 hours before the activity starts
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 71680