Dodaj daty

Bukareszt
Autobusem/minivanem

Autobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Bukareszt Autobusem/minivanem

Bukareszt: Zamek Drakuli, Zamek Peles i Stare Miasto w Braszowie

1. Bukareszt: Zamek Drakuli, Zamek Peles i Stare Miasto w Braszowie

Zobacz jedne z najsłynniejszych zamków w Rumunii podczas wycieczki z przewodnikiem z Bukaresztu. Zobacz pałac Peleş i zamek w Branie. Skorzystaj z czasu wolnego na spacer po Starym Mieście w Braszowie. Wycieczka rozpocznie się od odbioru w Bukareszcie, po czym wyruszysz w kierunku miasta Sinaia. Zwiedź pałac Peleş – dawną rezydencję królów Rumunii. Zachwyć się meblami, ozdobnymi przedmiotami, dywanami, gobelinami, rzeźbami, obrazami i kolekcją broni z okresu od XV do XIX wieku. Następnie udaj się do Branu, gdzie znajduje się słynny zamek, znany również jako „zamek Drakuli”. Poznaj historię zamku i dowiedz się, jaką strategiczną rolę odgrywał jako wyznacznik granicy między Transylwanią i Wołoszczyzną. Skorzystaj z czasu wolnego w Braszowie, aby podziwiać tutejsze domy zbudowane w stylu renesansowym, barokowym, rustykalnym oraz neoklasycystycznym. Zwiedź średniowieczną fortecę Braszów, niegdyś jedną z najbezpieczniejszych budowli tego typu w Europie. Zobacz doskonale zachowany stary mur, białe i czarne wieże oraz Bastion Tkaczy. Dowiedz się więcej o bramie Katarzyny, która znajduje się w pobliżu bramy Șchei, w zachodniej części twierdzy. Poznaj także znaczenie tutejszych 4 małych wież, które symbolizują średniowieczne prawo do sprawowania władzy nad życiem i śmiercią wasala.

Bukareszt: Zamek Drakuli, Peleș i wycieczka do Braszowa

2. Bukareszt: Zamek Drakuli, Peleș i wycieczka do Braszowa

Odkryj zabytki i godne uwagi miasta Transylwanii w ramach tej wycieczki z przewodnikiem z Bukaresztu. Odwiedź zabytkowe zamki oraz średniowieczne miasteczko i poczuj niezwykłą atmosferę tego regionu. Skorzystaj z odbioru z miejsca zakwaterowania w centrum miasta, następnie wyrusz na odkrywanie zabytkowych zamków Transylwanii i średniowiecznego Braszowa. Zatrzymaj się w małym miasteczku Sinaia i odwiedź Peleș, dawną letnią rezydencję królów Rumunii. Następnie udaj się do wioski Bran, słynącej z imponującej fortecy związanej z legendą hrabiego Drakuli. Posłuchaj opowieści o prawdziwym życiu Włada Palownika, które podobno zainspirowało Brama Stokera. Podziwiaj panoramiczne widoki na otaczające góry, stojąc na ruinach cytadeli. Skorzystaj z czasu wolnego na poszukiwanie pamiątek na targu z pamiątkami, a następnie zwiedź średniowieczną starówkę w Braszowie z lokalnym przewodnikiem. Po zakończeniu zwiedzania wróć do Bukaresztu i swojego miejsca zakwaterowania.

Z Bukaresztu: Zamek Drakuli, Peles i Braszów - całodniowa wycieczka

3. Z Bukaresztu: Zamek Drakuli, Peles i Braszów - całodniowa wycieczka

Ucieknij od zgiełku Bukaresztu i spędź dzień, zanurzając się w krajobrazach i zabytkach Transylwanii. Spotkaj się z historycznymi zamkami, bogatą scenerią i sugestywną atmosferą tego wyjątkowego regionu. Ciesz się odbiorem z pobliskich miejsc spotkań i wycieczkami z przewodnikiem po tych fascynujących zabytkach. Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę od wizyty w zamku Peles, położonym w malowniczym górskim kurorcie Sinaia, znanym jako Perła Karpat. Zwiedź dawną letnią rezydencję rumuńskiej rodziny królewskiej, w której znajduje się wspaniały pałac w stylu niemieckiego renesansu. Następnie ciesz się wolnym czasem na lunch w mieście Braszów. Rozpocznij zwiedzanie tego fascynującego siedmiogrodzkiego miasta od jego głównego placu i spaceruj po jego dobrze utrzymanym historycznym centrum, podziwiając zabytki, takie jak gotycki Czarny Kościół, stary ratusz i najwęższa ulica w Europie. Spotkaj Zamek Bran na ostatni przystanek wycieczki, znany również jako Zamek Drakuli. Wybierz się na spacer po jego okazałych wieżach i w dół krętymi, wąskimi schodami i przejściami, i poznaj historię niesławnego Włada Palownika.

Bukareszt: Pałac Parlamentu Bilety i przewodnik

4. Bukareszt: Pałac Parlamentu Bilety i przewodnik

Po przybyciu na miejsce gospodarz zadba o to, abyś się zakwaterował i przedstawi przewodnikowi. Przejdź obok wykrywaczy metalu, a Twoim pierwszym przystankiem będzie Honor Hallway, miejsce pełne torsów reprezentujących niektórych z najbardziej reprezentatywnych rumuńskich królów od średniowiecza do czasów współczesnych, takich jak Vlad Dracula. Następnym krokiem będą ogromne korytarze i pokoje, które noszą imiona niektórych z najważniejszych rumuńskich artystów, poetów i pisarzy: N. Balcescu, M. Kogalniceanu itp. Podczas wycieczki będziesz podziwiać różowy pokój poświęcony spotkaniom ONU, Music Hall, miejsce, w którym występowali najwięksi światowi artyści, oraz imponujący balkon Ceausescu ze wspaniałym widokiem na bulwar UNIRSI. Twoja wycieczka zakończy się w czymś, co uważa się za największą salę balową w Europie, porównywalną do wielkości czterech boisk piłkarskich połączonych ze sobą.

Bukareszt: Bilet wstępu do Therme Bucuresti ze szlafrokiem

5. Bukareszt: Bilet wstępu do Therme Bucuresti ze szlafrokiem

Zrelaksuj się w gorącej saunie w otoczeniu 1500 palm i ponad 800 000 roślin dzięki biletowi wstępu do Therme Bucuresti w Bukareszcie. Wędruj między saunami suchymi, basenami termalnymi i saunami mokrymi podczas zwiedzania Therme. Po wejściu do spa weź wygodny szlafrok i ręcznik i wybierz, gdzie chcesz się najpierw zrelaksować. Poznaj 3 obszary, w tym 6 saun suchych, 4 sauny mokre, 10 basenów termalnych i wiele zjeżdżalni wodnych. Strefa Galaxy Ten obszar jest nastawiony na rodzinną zabawę, ze zjeżdżalniami wodnymi dla dzieci w każdym wieku, krytym basenem z falami, odkrytym basenem z barem przy basenie, piaszczystą plażą w okresie letnim oraz strefą relaksu dla zdrowia i odprężenia. Strefa Palm Udaj się tutaj, aby cieszyć się strefą wakacyjną poświęconą relaksowi z krytymi i odkrytymi basenami, tarasami, piaszczystą plażą w okresie letnim, jacuzzi, basenami mineralnymi, tropikalną roślinnością, łóżkami do hydromasażu, leżakami i restauracją z kuchnią międzynarodową. Strefa Elysium Przyjdź do tej strefy wellness, aby zrelaksować się w saunach tematycznych, popływać w panoramicznym krytym basenie z barem przy basenie, zjeść posiłek w restauracji à la carte lub poczytać książkę na tarasie. Jeśli chcesz, możesz wzbogacić swoje doznania o olejki eteryczne, peeling i zabiegi na twarz (do nabycia na miejscu).

Bukareszt: Bilet wstępu bez kolejki do Pałacu Parlamentu

6. Bukareszt: Bilet wstępu bez kolejki do Pałacu Parlamentu

Przeżyj jedną z najważniejszych atrakcji podczas wizyty w Bukareszcie, planując wizytę w Pałacu Parlamentu. Pałac powstał na zamówienie Nicolae Ceaușescu, dyktatora komunistycznej Rumunii, w latach 1984-1997. Rozpoczęty w najciemniejszym okresie komunizmu szalony sen Ceausescu stał się największym budynkiem w Europie i drugim co do wielkości budynkiem na świecie. Rozpocznij wycieczkę, omijając kolejkę z biletem szybkiego dostępu. Poznaj oficjalny przewodnik Parlamentu Bukaresztu i rozpocznij eksplorację wnętrz budynku. Zanurz się w historii i współczesnych realiach tego wyjątkowego budynku podczas wciągającej wycieczki obejmującej 3 poziomy budynku.  Zacznij na parterze, gdzie znajduje się wejście. Poznaj szereg fascynujących faktów, w tym fakt, że Pałac ma wysokość 84 metrów (276 stóp), powierzchnię użytkową 365 000 metrów kwadratowych (3 930 000 stóp kwadratowych) i dlaczego jest to najcięższy budynek na świecie. Następnie udaj się na 1. poziom, gdzie znajdują się główne sale konferencyjne wraz z salą balową. Podziwiając wnętrza i architekturę, dowiedz się, jak budynek zawiera prawie 500 żyrandoli, ponad 1400 luster i lamp sufitowych, 35 milionów stóp sześciennych marmuru i 32 miliony stóp sześciennych drewna wraz z dywanami i inne dekoracje sprawiają, że ten budynek jest miejscem jak żadne inne. Posłuchaj innych zdumiewających faktów, w tym o tym, że budynek ma 8 poziomów podziemnych, z których ostatni to bunkier nuklearny, połączony z głównymi instytucjami państwowymi przez 20 km katakumb.

Bukareszt: 1-dniowa wycieczka do zamku Drakuli, zamku Peles i Braszowa

7. Bukareszt: 1-dniowa wycieczka do zamku Drakuli, zamku Peles i Braszowa

Wyrusz na wycieczkę do Transylwanii i poznaj historię Włada Palownika, który był pierwowzorem postaci hrabiego Drakuli. Zwiedź zabytkowe zamki w regionie i miasto Braszów. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z wybranego miejsca w Bukareszcie i wyrusz w kierunku Wołoszczyzny. Odwiedź pałac Peleş w malowniczej miejscowości Sinaia, która znana jest jako „perła Karpat”. Przejedź przez górzystą scenerię do Branu. Znajduje się tam zamek – powszechnie znany jako zamek Drakuli. Poznaj legendę tego przerażającego hrabiego. Następnie odwiedź miasto Braszów, które jest położone w samym sercu Transylwanii. Wyrusz na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum. Zobaczysz tam piękne zabytki, takie jak gotycki kościół Biserica Neagră oraz średniowieczna brama Katarzyny – pozostałość po murach obronnych miasta.

Bukareszt: Therme Bucuresti Transfer z biletem fakultatywnym

8. Bukareszt: Therme Bucuresti Transfer z biletem fakultatywnym

Zafunduj sobie relaksujący, bezproblemowy dzień w spa podczas podróży do Bukaresztu. Skorzystaj z wygodnego transferu do Therme Spa Bucharest, położonego w północnej części miasta. Jest to największe kryte centrum odnowy biologicznej w Europie i jest obowiązkową atrakcją podczas Twojego pobytu. Wybierz bilet wstępu, a po przyjeździe skorzystaj z szybkiego wejścia z pominięciem kolejki. Ta przepustka zapewni Ci dostęp do obu stref Spa: Galaxy i The Palm. Kompleks spa oferuje 10 basenów z podgrzewaną wodą, 11 saun, 16 zjeżdżalni wodnych i największy ogród botaniczny w Rumunii. Następnie skorzystaj z leczniczych efektów podczerwieni, relaksując się na łóżku lub delektując się koktajlem w barze przy basenie. Po uzupełnieniu energii kierowca odwiezie Cię z powrotem do Bukaresztu.

Bukareszt: Pałac Parlamentu: bilety i wycieczka z przewodnikiem

9. Bukareszt: Pałac Parlamentu: bilety i wycieczka z przewodnikiem

Znany w przeszłości jako Casa Republicii, potem Casa Poporului, ale nie dla ludu, jest głównym symbolem epoki komunistycznej, przeznaczonym na pomieszczenia ministerstw, biur partii komunistycznej lub mieszkań wysokich funkcjonariuszy. Został zbudowany w 1984 roku w najbezpieczniejszym miejscu miasta ze względu na wysokie ryzyko trzęsień ziemi, ma 12 kondygnacji i 4 poziomy podziemne. Podczas zwiedzania miniesz najważniejsze pomieszczenia w budynku, sale konferencyjne, balkon z pięknym widokiem na rynek główny, główne klatki schodowe, duże korytarze i imponujące galerie. Zaskoczą Cię bogato zdobione wnętrza, wszystkie wykonane z lokalnych materiałów (marmur, kryształ, dywany, zasłony, sztukaterie) oraz przez lokalnych rzemieślników.

Bukareszt: Bilet wstępu do Therme București z transportem

10. Bukareszt: Bilet wstępu do Therme București z transportem

Masz okazję zrelaksować się w największym spa wellness w Europie Program, który kupujesz, jest szczegółowo opisany poniżej Położony 20 km od centrum Bukaresztu, oferujemy Ci usługę transportu (w obie strony) i bilety wliczone w Therme -Transfer obejmuje odbiór z centrum z ustalonych punktów Transfer ekspresowy Therme obejmuje 3 punkty odbioru z centrum Bukaresztu, musisz wybrać jeden z nich: - odbiór 1-Boulevard Regina Elisabeta no 5 (Ghe Lazar Statue 44°26'05.9 "N 26°06'02.4 "E na Google Maps https://maps.app .goo.gl/Ju6GyVum2Ag4QrJh8), - odbierz 2-Bulevard Nicolae Balcescu no. 4 (obok Grand Hotel Bucharest) - odbierz 3-Piata Romana no. 8. Podczas dokonywania rezerwacji wybierz jeden z poniższych punktów spotkania -Pamiętaj, że voucher GetYourGuide nie jest biletem wstępu do Term. Bilety wstępu do Term zostaną dostarczone przez nasz personel podczas wsiadania do autobusu!!! nigdy na miejscu Termy -W termach masz bilet na linii przeznaczonej do rezerwacji i obejmującej 2 strefy - Strefa Galaxy Therme Bukareszt to strefa wellness i rozrywki dla rodzin, bez ograniczeń wiekowych, co sprawia, że jest przyjemna dla odwiedzających w każdym wieku. Oferuje szeroką gamę atrakcji wodnych, szczególnie dla dzieci, takich jak 16 zjeżdżalni wodnych, kryty basen z falami, basen zewnętrzny i piaszczysta plaża z palmami (w sezonie letnim). Ponadto dorośli mogą korzystać z różnych udogodnień relaksacyjnych, takich jak sauny, wanny z hydromasażem, łóżka z hydromasażem, fotele na podczerwień i bar przy basenie. -Strefa Palm w Therme Bucharest oferuje wiele opcji odnowy biologicznej i relaksu, takich jak trzy baseny mineralne, jacuzzi na świeżym powietrzu, łaźnia parowa, łóżka do hydromasażu i leżaki do relaksu. Na terenie obiektu znajduje się bujny ogród botaniczny, który zapewnia relaksującą tropikalną atmosferę. Goście mogą zjeść posiłek w restauracji Humboldt, a także wziąć udział w zajęciach takich jak joga i pilates. Ta strefa nie jest dostępna dla dzieci, zapewniając spokojną atmosferę dla dorosłych. - Opcjonalnie - Elysium - płacisz dodatek w wysokości około 7 euro / osobę / 4,5 godziny, płatność dokonywana jest przy wyjściu. Strefa Elysium w Therme Bucharest oferuje wyjątkowe doznania relaksacyjne. Znajduje się w niej 10 saun, w tym 6 tematycznych, takich jak himalajska, Alhambra i Hollywood. Goście mogą zrelaksować się w panoramicznym krytym basenie mineralnym i skosztować dań kuchni tajskiej w restauracji The Mango Tree. Elysium oferuje również wewnętrzne i zewnętrzne przestrzenie relaksacyjne, a także terapie Aufguss. Jest on zarezerwowany dla osób dorosłych -Wewnątrz obiektu przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, które otrzymasz przy wejściu. -Po zakończeniu relaksu o godzinie ustalonej w rezerwacji kierowca będzie czekał na Ciebie na parkingu, aby zawieźć Cię do miejsca docelowego. -Możesz zgodzić się na postój na lotnisku Otopeni, w centrum handlowym Baneasa Feeria lub na trasie bez zbaczania z niej. Dziękujemy za Twój wybór!

Liczba znalezionych atrakcji: 93
Sortuj wg::
Bukareszt

Bukareszt

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Bukareszt

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bukareszt?

W: Bukareszt są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Bukareszt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bukareszt? Kliknij tutaj.