Bugibba – nasze najbardziej polecane atrakcje

St Paul's Bay: Błękitna Laguna, plaże i zatoki katamaranem

1. St Paul's Bay: Błękitna Laguna, plaże i zatoki katamaranem

Wejdź na pokład katamaranu i udaj się do pierwszego punktu wycieczki, czyli Błękitnej Laguny. Łódź zakotwiczy z dala od tłumów, dzięki czemu będziesz mieć możliwość popływania w turkusowych wodach w ustronnym miejscu. Podczas tego postoju możesz opcjonalnie zjeść posiłek z grilla. Postoje po opuszczeniu Błękitnej Laguny będą zależne od pogody. Być może uda się odwiedzić Kryształową Lagunę otoczoną stromymi klifami. Jej krystalicznie czyste wody są znacznie głębsze niż w Błękitnej Lagunie, dzięki czemu miejsce to idealnie nadaje się do snorkelingu oraz pływania w jaskiniach i wokół nich. Jeśli będzie wiał wschodni wiatr, prawdopodobnie odwiedzisz Ghajn Tuffieha. Jest to piękna wiejska okolica, w której znajduje się łańcuch dziewiczych piaszczystych plaż zwanych Golden Bay, Riviera Beach i Gnejna Bay. W drodze powrotnej z Ghajn Tuffieha zaplanowano dodatkowy postój na wizytę w wiosce Popeya. Inne możliwe postoje mogą mieć miejsce w Mellieha Bay, Ramla Bay, Imgiebah Bay lub Half Rock. Wszystkie te miejsca są idealne do snorkelingu i pływania. Po powrocie na łódź posłuchaj muzyki tanecznej i kup koktajl w barze. Jeśli wybierzesz opcję popołudniową, zrelaksuj się i obejrzyj zachód słońca na horyzoncie. Po wspaniałym dniu na morzu rozpocznij podróż powrotną do Bugibby.

Comino: Błękitna Laguna, Kryształowa Laguna i jaskinie

2. Comino: Błękitna Laguna, Kryształowa Laguna i jaskinie

Weź udział w rejsie na wyspę Comino i zachwyć się krajobrazami jej północnego wybrzeża.Odwiedź Błękitną Lagunę, aby pływać i nurkować z rurką, wpłyń do jaskiń Kryształowej Laguny, zjedź ze zjeżdżalni do krystalicznie czystej wody lub po prostu odpocznij w promieniach słońca na pokładzie łodzi. Wejdź na pokład statku i wyrusz w ok. godzinny rejs na wyspę Comino. Podziwiaj Maltę z pięknych punktów widokowych na otwartym morzu. Żegluj w pobliżu wybrzeża, podziwiając wspaniałe, naturalnie ukształtowane wybrzeże Malty z ogromnymi klifami i skalistymi zaułkami. Zobacz małą wyspę św. Pawła z wznoszącym się wysoko ku niebu pomnikiem apostoła. Zwiedź również wspaniałe jaskinie morskie, co umożliwi Ci zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć. Wkrótce zatrzymasz się na godzinę na oszałamiającej, ale mniej znanej Kryształowej Lagunie (w okresie od czerwca do października wyłącznie w sprzyjających warunkach pogodowych). Laguna otoczona jest stromymi klifami i można się do niej dostać wyłącznie łodzią. Dzięki krystalicznie czystej wodzie stwarza idealne warunki do pływania, nurkowania czy nurkowania z rurką. Zanurz się w przejrzystej wodzie, nurkując z jednej z 3 zjeżdżalni wodnych, lub zeskocz z górnego pokładu, jeśli się odważysz. Podczas wycieczki wieczornej zatrzymasz się na 2 godziny w Błękitnej Lagunie i na 30 minut w Kryształowej Lagunie. Po przybyciu do Błękitnej Laguny łódź zacumuje na głównym obszarze. Następnie łódź będzie Twoją bazą. Wykorzystaj wspaniałe udogodnienia, takie jak ogromna zjeżdżalnia i taras z miękkimi leżakami. Możesz tam spędzić resztę popołudnia, pływając przy łodzi lub udać się na ląd na spacer po maleńkiej wysepce. Comino warto zwiedzić również zimą. Jest to idealne miejsce dla spacerowiczów i fotografów. Bez obszaru miejskiego czy samochodów na wyspie można łatwo poczuć zapach dzikiego tymianku i innych ziół. Pod koniec dnia udaj się z powrotem do Bugibby przez jaskinie pirackie Santa Marta. Zatrzymaj się także przy formacji skalnej zwanej „głową słonia”.

Malta: Comino, Błękitna Laguna i Gozo – rejs na 2 wyspy

3. Malta: Comino, Błękitna Laguna i Gozo – rejs na 2 wyspy

Dołącz do kapitana Kevina i jego załogi i weź udział w niezapomnianym rejsie łodzią po wyspach Comino i Gozo. Wypłyń z przystani Bugibba i rozpocznij rejs wzdłuż północnego wybrzeża Malty. Zrób niesamowite zdjęcia wysokich skalistych klifów, zatoczek, naturalnie uformowanych formacji skalnych i jaskiń. Miń atrakcje o znaczeniu historycznym, w tym Wyspy św. Pawła oraz ogromny posąg św. Pawła, który powstał, aby upamiętnić rozbicie się statku przewożącego św. Pawła w 60 roku n.e. Odwiedzisz też jaskinie Ahrax i Santa Maria. W trakcie podróży kapitan Kevin będzie opowiadał o wszystkich mijanych atrakcjach i przekaże informacje na temat historii i kultury. Kolejnym punktem wycieczki będzie 1,5-godzinny przystanek w Błękitnej Lagunie – miejscu opisywanym przez wielu jako raj. Jedwabiście biały piasek i krystalicznie czysta woda tworzą doskonałą scenerię do relaksu i kąpieli. Odważ się na ślizg do wody po zjeżdżalni i skoki z łodzi lub zejdź z pokładu i odpocznij na plaży. Podczas wizyty na wyspie Comino pozostań na łodzi i korzystaj z wielu jej udogodnień. Opalaj się na górnym pokładzie słonecznym, odpoczywaj w zacienionych miejscach na głównym pokładzie, korzystaj z 10-metrowej zjeżdżalni lub zejdź z łodzi na małą piaszczystą plażę. Następnie popłyń w kierunku wyspy Gozo. Skorzystaj z 3 godzin wolnego czasu i zwiedź wyspę. Wsiądź do lokalnego autobusu lub zapłać w dniu wycieczki za wygodny transfer do Victorii, stolicy Gozo, i zatoki Xlendi. Po 3 godzinach spędzonych na Gozo wróć do portu i wyrusz w rejs powrotny na Maltę przez południowy kanał Comino. Przepłyń obok Kryształowej Laguny i jaskiń morskich oraz wieży św. Marii.

Buġibba: rejs na Gozo i Comino oraz nad Błękitną Lagunę

4. Buġibba: rejs na Gozo i Comino oraz nad Błękitną Lagunę

Podczas tego całodniowego rejsu z Buġibby zachwycisz się pięknem maltańskiego wybrzeża. Popływaj w Błękitnej Lagunie i ciesz się czasem wolnym na zwiedzanie wyspy Gozo. Do wyboru masz kilka łodzi i różne godziny rozpoczęcia rejsu. Do swojej rezerwacji możesz również dodać jeden z biletów na transfer autobusem wahadłowym do Xlendi lub do Victorii. Rozpocznij wycieczkę w turystycznym miasteczku Buġibba, skąd statek zabierze Cię w niezapomniany rejs po 2 wyspach. Będąc na otwartym morzu, podziwiaj Maltę z wyjątkowego punktu widokowego. Zrelaksuj się z przekąskami dostępnymi do nabycia na pokładzie. Żegluj w pobliżu wybrzeża, podziwiając wspaniałą linię brzegową Malty z ogromnymi klifami, skalistymi zaułkami i szczelinami. Zobacz niewielkie Wyspy Świętego Pawła z wznoszącym się wysoko ku niebu pomnikiem apostoła. Zwiedź wspaniałe jaskinie i skorzystaj z okazji, by zrobić zapierające dech w piersi zdjęcia. Na początek zatrzymaj się nad Kryształową Laguną (wyłącznie w sezonie wysokim) – w miejscu, o którym słyszało niewielu turystów. Podziwiaj krystalicznie czystą wodę i skorzystaj z idealnych warunków, aby popływać albo ponurkować z rurką lub akwalungiem. Zanurz się w przejrzystej wodzie, nurkując z jednej z 3 zjeżdżalni wodnych, lub zeskocz z górnego pokładu, jeśli się na to odważysz. Następnie wyrusz do słynnej Błękitnej Laguny. Łódź zatrzyma się tu na godzinę, a w miejscu cumowania zauroczy Cię widok na okolicę. Łódź stanowi świetną bazę, więc nie wahaj się przed skorzystaniem ze wszystkich udogodnień. Po przybyciu na wyspę Gozo będziesz mieć 3 godziny czasu wolnego. Zwiedzaj do woli lub za niewielką dodatkową opłatą wynajmij od organizatora atrakcji środek transportu lądowego. Pojazdem dotrzesz do 2 cudownych miejsc, by zwiedzić je w ciągu około 2 godzin. Najpierw zobaczysz stolicę Gozo, nazywaną przez miejscowych Rabat. To niewielkie miasto ma wiele uroku i bogatą historię, czego dowodzi imponująca cytadela. Drugim miejscem jest niewielka i malownicza wioska rybacka znajdująca się w południowo-zachodniej części wyspy, nad uroczą zatoką otoczoną gigantycznymi klifami. Zobacz znajdujące się w wiosce jaskinie, podziwiaj panoramiczne widoki z klifów lub odwiedź restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami.Pod koniec dnia udaj się z powrotem do Buġibby przez jaskinie pirackie Santa Marta. Zatrzymaj się także przy niesamowitej formacji skalnej zwanej Głową Słonia. Do wyboru masz kilka łodzi i różne godziny rozpoczęcia rejsu. Dostępne opcje obejmują łodzie średniej wielkości z mniejszą liczbą miejsc lub duży katamaran z podwodnymi oknami, przez które można obserwować życie morskie. Na pokładzie zapewniono zjeżdżalnie wodne, wygodne siedzenia w miejscach zacienionych i nasłonecznionych, drabinki umożliwiające zejście do wody, toalety męskie i damskie, usługę sprzedaży przekąsek oraz komentarz audio w różnych językach.

Z Bugibby: popołudniowe pływanie w Błękitnej Lagunie i rejs

5. Z Bugibby: popołudniowe pływanie w Błękitnej Lagunie i rejs

Uniknij tłumów i odwiedź Błękitną Lagunę w późniejszej części dnia, gdy temperatura jest nieco niższa. Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą ponurkować, popływać i popluskać się w krystalicznie czystej wodzie płytkiej Błękitnej Laguny w chłodniejszej porze dnia. Naciesz się wodą Błękitnej Laguny w kolorze magicznego cyjanu  , która jest szczególnie kusząca późnym popołudniem po tym, jak gorące, śródziemnomorskie słońce nagrzewało ją przez cały dzień, przez co jej temperatura jest zbliżona do temperatury powietrza. Skorzystaj z pokładowej zjeżdżalni i popluskaj się w wodzie, aby ochłonąć przy upalnej pogodzie. A jeśli preferujesz relaks, spędź trochę czasu na jednym z leżaków pokładowych z drinkiem w dłoni. Na koniec, w drodze powrotnej do portu, napawaj się bujaniem fal morskich, popatrz na wspaniałe wybrzeże śródziemnomorskie i zachwyć się niesamowitym zachodem słońca nad oceanem, odbijającym się w wodzie i oświetlającym ogromne klify maltańskie.

Malta: rejs do Gozo, Comino i Błękitnej Laguny

6. Malta: rejs do Gozo, Comino i Błękitnej Laguny

Odkryj prawdziwie maltański urok i doświadcz prawdziwej Malty, płynąc wzdłuż wybrzeża wyspy do wysp Gozo i Comino. Twoja wycieczka rozpoczyna się w mieście Bugibba, skąd o godz. 10.30 łódź wyruszy w rejs. Przepłyń obok Wyspy św. Pawła, zatoki Mallieha Bay oraz Groty Przemytników w drodze na Gozo. Po dotarciu na miejsce opuść lodź i skorzystaj z 3 godzin czasu wolnego na zwiedzanie wyspy. Możesz wybrać się na wycieczkę busem albo po prostu przejść się po okolicy i odkryć główne atrakcje, takie jak jaskinie czy wioski rybackie we własnym tempie. Po południu wyrusz na wyspę Comino. Możesz ją pozwiedzać, popływać obok łodzi albo wybrać się na długi spacer po białych, piaszczystych plażach. Udaj się do słynnej Błękitnej Laguny, aby zanurkować w krystalicznie czystych wodach. Pod koniec dnia wyrusz z powrotem do Bugibby, wpłyń do jaskiń Świętej Marii i zobacz „głowę słonia" – niesamowitą formację skalną. Powróć do Bugibby o godz. 17.30.

St Paul's Bay: Comino, Błękitna Laguna, Gozo i Caves Rejs statkiem

7. St Paul's Bay: Comino, Błękitna Laguna, Gozo i Caves Rejs statkiem

Poznaj cuda natury wybrzeża Malty podczas ekscytującej wycieczki łodzią. Odkryj jaskinie, formacje skalne i słynną Błękitną Lagunę, jadąc z St Paul's Bay na wyspy Comino, Gozo i St. Paul's, zatrzymując się po drodze na pływanie i zwiedzanie. Wejdź na pokład swojej łodzi rano w Bugibba w Zatoce Świętego Pawła i spotkaj się ze swoim kapitanem przed wypłynięciem na cały dzień rejs. Wejdź do oszałamiających jaskiń i podziwiaj nadmorską scenerię w drodze do pierwszego przystanku. Przyjedź na chwilę do Comino, aby odkrywać i podziwiać słynną Błękitną Lagunę, pływając, nurkując i nurkując w krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego. Odkryj wyspę pieszo i miej szansę kupić lunch przed rejsem do drugiego przystanku. Postaw stopę na wyspie Gozo i przechadzając się po okolicy, zanurz się w tętniącej życiem gozyńskiej kulturze. Rozpocznij swoją podróż na Wyspy Świętego Pawła i zobacz jaskinie Kryształowej Laguny lub Jaskinie Mariackie. Skorzystaj z ostatniej przerwy na pływanie na Wyspie św. Pawła lub wejdź na górę, aby zobaczyć słynną rzeźbę i ruiny kościoła. Wróć do portu Bugibba, gdzie zakończy się Twój wspaniały dzień na morzu.

Malta: rejs o zachodzie słońca do Błękitnej Laguny

8. Malta: rejs o zachodzie słońca do Błękitnej Laguny

Podziwiaj piękną Błękitną Lagunę na tle oszałamiającego zachodu słońca podczas podróży wokół północnego wybrzeża Malty na pokładzie łodzi z barem z pełnym zakresem usług i jedzeniem. Pływaj, odpoczywaj i delektuj się drinkami, podziwiając panoramiczne widoki na Maltę, jaskinie przy plażach, zatoczki oraz niesamowite formacje skalne podczas podróży w obie strony z przystani Bugibba Jetty. W trakcie wycieczki do Błękitnej Laguny przepłyniesz obok Wysp Świętego Pawła, zatoki Ghadira, Coral Cove i Ahrax Point. Zatrzymaj się w Błękitnej Lagunie na nieco ponad 2 godziny i wybierz się na spacer wzdłuż dziewiczej plaży bez tłumów turystów, zrelaksuj się na górnym pokładzie łodzi lub zanurz się w chłodnych wodach laguny z zachodzącym słońcem w tle. Delektuj się pysznym jedzeniem dostępnym na pokładzie w porze kolacji, po czym wyrusz w godzinną podróż powrotną pod gwiazdami na Maltę.

Malta: wycieczka na Comino, do Błękitnej Laguny i jaskiń

9. Malta: wycieczka na Comino, do Błękitnej Laguny i jaskiń

Wyrusz w rejs z Bugibby o godz. 10.30 stylowo i wygodnie na pokładzie luksusowej żaglówki na całodniową wycieczkę. Po porannym wyjeździe z przystani w Bugibbie udasz się w stronę Gozo i Błękitnej Laguny. Popłyń wzdłuż Wyspy św. Pawła, oglądając miejsca zatonięcia łodzi przed 2000 lat oraz Jaskinię Przemytników, słynącą jako znakomite miejsce do nurkowania. Pierwszym przystankiem będzie Santa Maria – odizolowana zatoczka na wyspie Comino. Zrzuć kotwicę i zrelaksuj się przez 1,5 godziny z możliwością snurkowania, pływania lub opalania się na pokładzie łodzi. Potem wyrusz w stronę słynnej Błękitnej Laguny na Comino. Za sprawą krystalicznie czystej, niebieskiej wody i formacjom ze skał wulkanicznych Błękitna Laguna jest jednym z przyrodniczych skarbów Malty. Wykorzystaj 2,5 godziny w lagunie na relaks na plaży, snurkowanie pośród raf koralowych lub zwiedzanie wyspy – ten czas należy do Ciebie. Jeśli poczujesz głód lub pragnienie, skorzystaj z baru przekąskowego na łodzi, płynąc z powrotem do Bugibby i patrząc na mijane miejsca, jak Jaskinia Santa Maria, Skała Słoń i Kryształowa Laguna. Powrócisz około godz. 17.30, aby mieć czas na wspominanie dnia i kolację.

Sliema lub St. Paul's Bay: Jednodniowa wycieczka Best of Gozo i Comino

10. Sliema lub St. Paul's Bay: Jednodniowa wycieczka Best of Gozo i Comino

Na pokładzie naszego nowoczesnego katamaranu odpływamy rano ze Sliema Ferries (lub) z przystani Bugibba. Zaczynasz od rejsu wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża, przez północny kanał Comino, w kierunku wyspy Gozo, idyllicznej śródziemnomorskiej wyspy z osobliwymi wioskami rybackimi i spokojnymi zatokami. Po przybyciu do portu Mgarr na Gozo zostaniesz powitany przez naszego przedstawiciela, który oprowadzi Cię po uroczej wyspie przez około 2,5 godziny. Najpierw odwiedzisz Bazylikę Narodowego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Ta' Pinu, która jest lokalnie znana jako Kościół Cudów. Po drodze miniesz akwedukty, które zostały zbudowane przez Brytyjczyków w latach 1839-1843 i znajdują się na obrzeżach Wiktorii. Po obejrzeniu wspaniałej bazyliki udasz się do Victorii, stolicy Gozo. Tutaj będziesz mógł zwiedzić miasto i oszałamiającą średniowieczną fortecę znaną jako „Cittadella” (Cytadela), która znajduje się w mieście Victoria. Dzięki charakterystycznej panoramie i imponującej architekturze militarnej ta starożytna forteca wyróżnia się jako główny punkt orientacyjny Gozo, latarnia morska widoczna z całej wyspy. Po zwiedzeniu tej mitycznej wyspy Gozo ponownie wejdziesz na pokład statku i popłyniesz do Błękitnej Laguny w Comino, gdzie zejdziesz na ląd. Przygotuj się na zaskoczenie krystalicznie czystymi wodami słynnej Błękitnej Laguny! Ta malownicza zatoka z przejrzystą turkusową wodą, białym piaskiem i bogatym życiem morskim jest idealnym miejscem na relaksujący i niezapomniany popołudniowy wypoczynek. Wyspę Comino, na której nie ma samochodów ani obszarów miejskich, warto odwiedzić również zimą, co czyni ją doskonałym celem dla miłośników pieszych wędrówek i fotografii. Zapewnia wiele szlaków turystycznych prowadzących do Kaplicy Mariackiej, Strażnicy Mariackiej i Baterii Mariackiej.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bugibba

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Bugibba: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Bugibba

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Bugibba na deszczowe dni?

Bugibba: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bugibba? Kliknij tutaj.

Bugibba: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7432 opinii

Zarezerwowałem rejs w listopadzie, kiedy pogoda była nieco niepewna, więc oczekiwania były dość niskie, ale okazało się, że było to wspaniałe doświadczenie pomimo odrobiny wietrznej / wyboistej jazdy. Wysoce rekomendowane.

Bardzo fajna wycieczka, aby zobaczyć najsłynniejsze wyspy Malty i Błękitną Lagunę. Na pokładzie dostępne są różne opcje, dzięki którym możesz zarządzać czasem i aktywnościami swojej podróży.

świetna wycieczka. piękne widoki. proponuję wykupić rejs z dłuższym postojem na błękitnej lagunie

Oszczędność czasu i optymalny dobór atrakcji tak aby doświadczyć maksymalnie wiele przez 2 dni

Super atrakcja, konieczny kierunek podczas pobytu na Malcie