Buenos Aires
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Buenos Aires: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Buenos Aires”

Buenos Aires – najciekawsze atrakcje

8 najciekawszych atrakcji Buenos Aires

Buenos Aires to połączenie kultur Ameryki Południowej i Europy oraz miejsce narodzin tanga. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do stolicy Argentyny?

Bazylika Santísimo Sacramento

Ta wspaniała katedra pozwala uciec na chwilę od codziennego zgiełku Buenos Aires. Zwróć uwagę na jej kunsztowne witraże.

Casa Rosada

Różowy Dom to siedziba prezydenta Argentyny. Budynek ten przetrwał wojskową dyktaturę i jest dzisiaj symbolem argentyńskiej siły charakteru.

Stadion La Bombonera

„Bombonierka” to stadion największego klubu piłkarskiego Argentyny, Boca Juniors. Zwiedzając Buenos Aires, koniecznie weź udział w wycieczce po stadionie!

Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej

Surowa, geometryczna architektura gmachu oraz dzieła sztuki wielu latynoamerykańskich artystów czynią to muzeum obowiązkowym punktem wycieczki po Buenos Aires.

Palermo

W tej modnej ekstrawaganckiej dzielnicy Buenos Aires znajdziesz akcenty Starego Świata i brukowane uliczki. Mieszka tam również duża społeczność żydowska.

Skoki spadochronowe

„Buenos aires” po hiszpańsku oznacza „pomyślne wiatry”, więc ten popularny sport doskonale oddaje charakter miasta. Błękitne niebo i wody Atlantyku – czy potrzeba czegoś więcej do szczęścia?

Degustacja wina

Argentyna to jeden z największych na świecie producentów wina. Wyjedź z miasta, odwiedź piękne winnice i skosztuj wyśmienitych trunków w miejscach, z których pochodzą.

Cementerio de la Recoleta

Jest to jedna z najpiękniejszych nekropolii na świecie i odpowiednik paryskiego cmentarza Père-Lachaise. Pochowani są tutaj najsłynniejsi mieszkańcy Buenos Aires.

Buenos Aires: Zaplanuj pobyt

Jaka jest pogoda w Buenos Aires?

Argentyna to kraj położony najbliżej Antarktydy, więc na południu kraju może być zimno. Buenos Aires leży jednak w strefie wilgotnego klimatu subtropikalnego, co oznacza, że w mieście jest gorąco, ale należy spodziewać się deszczów i gradobić.

Na ile dni przyjechać do Buenos Aires?

Pięć dni powinno wystarczyć, ale radzimy odwiedzić Buenos Aires podczas większej wycieczki po Ameryce Południowej lub Argentynie.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  Peso argentyńskie (ARS, $)
 • Strefa czasowa
  UTC (-3:00)
 • Kod kraju
  54
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Październik i listopad to najpiękniejsze miesiące, ponieważ kwitną wtedy jakarandy. Polecamy również okres od marca do maja ze względu na ładną pogodę.

Buenos Aires: Wycieczki i bilety

Buenos Aires: Najciekawsze atrakcje

Argentyna: Ciekawe miejsca

Buenos Aires: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Buenos Aires? Kliknij tutaj.

Buenos Aires: Co mówią inni?

Spędziliśmy wspaniały wieczor słuchając muzyki i oglądając pokazy tango.Polecam wersje z kolacja,która okazała się bardzo smaczna,wino tez

Niesamowite show , obsługa na najwyższym poziomie. Kameralny klimat i wysoki poziom spektaklu. Przystępne ceny. Polecam wszystkim :)

Wspaniała forma zwiedzania buenos. Cały czas w ruchu plus pyszny lunch. Bardzo dobra przewodniczka Sofia.

Piękny lokal, pyszna kolacja - danie kuchni argentyńskiej. Pokaz na bardzo wysokim poziomie. Polecam!

Great spectacle, the highest class singers, dancers and musicians !!! Highly recomendet !!!