Dodaj daty

BudapesztRejsy krajoznawcze

Nasze najbardziej polecane Budapeszt Rejsy krajoznawcze

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

1. Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Odkryj Budapeszt podczas romantycznego rejsu krajoznawczego po Dunaju. Zobacz oświetlone stare budynki i uzyskaj najlepsze widoki, popijając bezpłatną szklankę drinka powitalnego (alkoholowego/bezalkoholowego). Wejdź na pokład łodzi przy molo w porcie Dock 42 obok parku Szent István w Budapeszcie i odbierz powitalnego drinka po przybyciu na miejsce. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się jazdą podczas rejsu wzdłuż spokojnego Dunaju. Zobacz oszałamiający Budapeszt z zupełnie nowej perspektywy i podziwiaj panoramę miasta. Popłyń w dół rzeki i podziwiaj mijane zabytki, takie jak Parlament Narodowy, Zamek Królewski i niedawno odrestaurowany bazar Várkert. Udaj się na otwarty taras, aby podziwiać doskonały widok na oświetloną salę koncertową Vigadó, lub przyjrzyj się oświetlonym pomnikom pomiędzy mostem Małgorzaty a mostem Rakoczego, siedząc w zaciszu klimatyzowanego tarasu z panoramicznymi oknami. Czujesz pragnienie? Nie martw się, zafunduj sobie kolejnego drinka z pubu na pokładzie lub napij się gorącej kawy z kawiarni, jeśli masz ochotę. Na koniec zakończ swój rejs, żeglując z powrotem na molo z długotrwałymi wspomnieniami i wspaniałymi zdjęciami.

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

2. Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Odkryj Budapeszt nocą podczas rejsu statkiem po Dunaju. Popijaj nieograniczone kieliszki wysokiej jakości prosecco lub domowej lemoniady, podziwiając najważniejsze zabytki węgierskiej stolicy od strony wody. Zobacz budynek węgierskiego parlamentu, Most Wolności i wiele więcej, a także poznaj zabytki z dołączonego audioprzewodnika. Zdecyduj, czy podczas rejsu chcesz uwzględnić talerz lokalnego jedzenia. Wsiądź do łodzi po Peszteńskiej stronie rzeki. Odpraw się, wybierz miejsce i usiądź przy powitalnym drinku węgierskiego wina musującego, szpryceru lub domowej lemoniady. Podziwiaj ze swojego miejsca niesamowite widoki na najważniejsze atrakcje Budapesztu, słuchając nagranego komentarza w języku angielskim. Gdy poczujesz pragnienie, odwiedź bar, aby bezpłatnie uzupełnić wino musujące, szprycer lub lemoniadę lub kupić inne napoje, jeśli wolisz. Udaj się na górny pokład, aby zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu z wody lub z łodzi. Zrelaksuj się, podziwiając widoki, napoje i muzykę w salonie. Wybierz naszą opcję Dip 'n' Crust i przekąskę na 3 różnych rodzajach dipów w połączeniu z domową Focaccią Rozmarynową Gdy już sobie odpuścisz, wróć do doku.

Budapeszt: Termy Széchenyiego (cały dzień) i pálinka (opcja)

3. Budapeszt: Termy Széchenyiego (cały dzień) i pálinka (opcja)

Zarezerwuj z wyprzedzeniem całodniowy bilet do Term Széchenyiego i weź udział w bezpłatnej degustacji słynnego węgierskiego napoju alkoholowego pálinka podczas opcjonalnej wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Pálinki. Termy Széchenyiego to największy w Europie kompleks basenów i term. Zbudowano go w 1913 roku w stylu neobarokowym. Początkowo kompleks obejmował łaźnie prywatne oraz oddzielne łaźnie parowe dla mężczyzn i kobiet, a także oddzielne łaźnie ogólnodostępne dla kobiet i mężczyzn. W 1927 roku kompleks rozbudowano. Dzisiaj składa się on z 3 basenów odkrytych i 15 krytych. Po rozbudowie studnia artezyjska nie była w stanie dostarczyć odpowiednich ilości wody, dlatego wywiercono nową studnię. Początek drugiego źródła termalnego sięga 1938 roku. Ręczniki i stroje kąpielowe można kupić. Nie można ich wypożyczyć. Uwaga! Do term nie można wchodzić w strojach kąpielowych zakrywających całe ciało. Podczas wizyty w termach Széchenyiego, które otwarto w 1913 roku, warto skorzystać z największego w Europie kąpieliska leczniczego z 15 krytymi basenami i 3 ogromnymi basenami zewnętrznymi. Woda w basenach ma różną temperaturę, od 18 do 38°C. Na terenie tego kompleksu o powierzchni 6220 m² znajdują się również sauny i łaźnie parowe. Następnie odnajdź ukryty klejnot w centrum miasta, aby skosztować węgierskiej pálinki (napój alkoholowy; dostępne są również napoje bezalkoholowe). W odróżnieniu od whisky lub wódki pálinka produkowana jest wyłącznie z rozmaitych owoców i charakteryzuje się pełnym aromatu zapachem. Dzięki interaktywnym eksponatom w Muzeum Pálinki dowiesz się wszystkiego o jej powstaniu, tradycji i historii. Istnieje nawet węgierska ustawa dotycząca pálinki, która reguluje i chroni produkcję i jakość tego trunku.

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

4. Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Spójrz na atrakcje Budapesztu z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie odbywającym się nocą lub w ciągu dnia. Przepłyń pod pięknymi mostami, zobacz nadrzeczną promenadę i przyjrzyj się innym zabytkom miasta. Podróżuj pod jednymi z najsłynniejszych mostów w Budapeszcie – Łańcuchowym ze strzegącymi go lwami, Elżbiety i Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Przepłyń obok promenady Dunakorzó i zachwyć się placem Vigadó. Zobacz pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta, a także Zamek Królewski i gmach parlamentu. Latem kup kufel zimnego piwa, a zimą – ciepłą herbatę.

Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs krajoznawczy z napojem

5. Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs krajoznawczy z napojem

Weź udział w godzinnym wieczornym rejsie krajoznawczym po Dunaju pomiędzy brzegami Budy i Pesztu, które tworzą to magiczne miasto. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio z przystani w centrum Budapesztu i wybierz napój powitalny. Możesz zdecydować się na kieliszek szampana albo wina, piwo, napój bezalkoholowy lub wodę mineralną. Otrzymasz także specjalną lemoniadę Duna Bella. Podczas rejsu zobacz majestatyczny most Łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z Zamkiem Królewskim i opłyń wokół Wyspę Małgorzaty. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 30 językach dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta. Na koniec popłyń z powrotem do przystani w centrum Budapesztu.

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

6. Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Uniknij problemów z korzystaniem z komunikacji publicznej dzięki tej wygodnej i niezawodnej usłudze transferu z lotniska do hoteli w Budapeszcie. Skorzystaj ze wspólnego transportu autobusem do wybranego miejsca w centrum Budapesztu. Wybierz bilet w jedną lub obie strony. Usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę.  Po przybyciu do hali przylotów lotniska udaj się do jednego z punktów informacji i skasuj swój kupon. Gdy Twój kupon zostanie przeskanowany, możesz wejść do autobusu. Transfer obejmuje usługę „od drzwi do drzwi”, więc doświadczony kierowca wysadzi Cię tuż przed Twoim hotelem lub innym wybranym miejscem w centrum Budapesztu.

Budapeszt: wieczorny rejs z drinkami oraz muzyką na żywo

7. Budapeszt: wieczorny rejs z drinkami oraz muzyką na żywo

Weź udział w tym rejsie po mieście. Przepłyń pod wszystkimi 6 głównymi mostami Budapesztu i zobacz wiele miejsc o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym. Dopasuj tę atrakcję do swoich upodobań, sięgając po ulubione napoje. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada – m.in. wino, piwo, koktajle oraz napoje bezalkoholowe. Gwarancją niezapomnianej atmosfery będzie muzyka wykonywana na żywo przez 3 muzyków wielokrotnie nagradzanego zespołu ludowego Rajkó. Budapeszt nazywany jest często jednym z najpiękniejszych miast Europy, ale widziany z rzeki robi jeszcze większe wrażenie.W Budzie położonych jest mnóstwo zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO – od mostu Łańcuchowego po Uniwersytet Technologii i Ekonomii. Znajdują się tu także: łaźnie Gellérta, Góra Gellérta wraz z pomnikiem Wolności i cytadelą, Zamek Królewski oraz Baszta Rybacka. Po drugiej stronie rzeki można podziwiać słynne budowle takie jak gmach parlamentu i bazylika św. Stefana. W trakcie tej wycieczki możesz delektować się napojami w klimatyzowanej kabinie statku, po czym udasz się na górny pokład, by podziwiać nocną panoramę Budapesztu. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument – cymbały. Iście węgierskie połączenie instrumentów smyczkowych z cymbałami zapewni wspaniałą atmosferę na pokładzie. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę w zupełnie nowej aranżacji? Podczas występu będzie można poprosić o zagranie utworów na życzenie.

Budapeszt: rejs łodzią w ciągu dnia

8. Budapeszt: rejs łodzią w ciągu dnia

Weź udział w tym rejsie wycieczkowym po legendarnym modrym Dunaju pomiędzy brzegami Budy i Pesztu w magicznym mieście, jakim jest Budapeszt. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio z przystani w centrum Budapesztu i wybierz napój powitalny. Do wyboru lampka szampana, wino, piwo, napój bezalkoholowy lub woda mineralna, a także specjalna, bezpłatna lemoniada Duna Bella. Podczas rejsu zobacz majestatyczny most Łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z Zamkiem Królewskim i opłyń wokół Wyspę Małgorzaty. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 30 językach dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta. W lecie możesz opcjonalnie zatrzymać się na zielonej Wyspie Małgorzaty. Otrzymasz tam bezpłatną mapkę wyspy z zaznaczonymi trasami wycieczek pieszych i informacjami na temat głównych atrakcji. Następnie powrócisz na pokład łodzi i wyruszysz w podróż powrotną do centrum Budapesztu.

Budapeszt: piesza wycieczka po jaskini Zamku Królewskiego

9. Budapeszt: piesza wycieczka po jaskini Zamku Królewskiego

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po sieci podziemnych tuneli pod Wzgórzem Zamkowym. Dowiedz się więcej o historii, geologii i funkcjach tuneli jaskiniowych. Podziwiaj naturalny wapień. Doceń pracę, jaką włożono w stworzenie tego systemu jaskiń przypominającego labirynt. Miejscem zbiórki na wycieczkę po jaskiniach jest plac Szentháromság tér bądź w przypadku krótszej wycieczki ulica Dárda, gdzie wejdziesz do podziemnego systemu jaskiń Zamku Królewskiego. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczniesz odkrywanie i poznasz historię przypominającego labirynt systemu jaskiń, które dawniej pełniły funkcję piwnic na wino, schronów przeciwbombowych, a nawet średniowiecznego więzienia. Zachwyć się naturalnymi jaskiniami wapiennymi i 800-letnimi piwnicami stworzonymi przez człowieka w jednej z najbardziej unikalnych jaskiń na Węgrzech. Wycieczka stanowi podróż w czasie, w trakcie której można wiele dowiedzieć się nie tylko o geologii Zamku Królewskiego, lecz także o interakcji człowieka z naturą na przestrzeni wielu stuleci.

Budapeszt: Wielka Synagoga – bilet wstępu bez kolejki

10. Budapeszt: Wielka Synagoga – bilet wstępu bez kolejki

Zwiedź z przewodnikiem Wielką Synagogę w Budapeszcie. Dowiedz się więcej o historii i architekturze tej największej w Europie synagogi (pod względem wielkości zajmuje ona 2. miejsce na świecie). Wysłuchaj też opowieści o losach węgierskich Żydów przed i po zakończeniu II wojny światowej.  Omiń kolejki i skieruj się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa, a następnie przystąp do zwiedzania Wielkiej Synagogi. Odwiedź Świątynię Bohaterów. Zobacz cmentarz oraz Węgierskie Muzeum Żydowskie. Oddaj cześć ofiarom Holokaustu, zatrzymując się przy Drzewie Emanuela, które znajduje się w Parku Pamięci Raoula Wallenberga. Następnie wejdź z biletem do znajdującego się obok synagogi Węgierskiego Muzeum Żydowskiego. Zwróć uwagę na czerwono-żółtą fasadę z cegieł, która udanie łączy elementy stylu romantycznego i mauretańskiego. Dowiedz się więcej o życiu Żydów na Węgrzech dzięki przedmiotom codziennego użytku.  Zobacz słynne Drzewo Emanuela, które znajduje się na tyłach synagogi. Podziwiaj małe, metalowe listki wierzby płaczącej, na których wygrawerowane są nazwiska ofiar Holokaustu i tabliczki ku czci wybawicieli niebędących Żydami.  Zakończ zwiedzanie na cmentarzu w podwórzu Świątyni Bohaterów, w miejscu pochówku zmarłych w getcie w czasie II wojny światowej.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 38
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Rejsy krajoznawcze w: Budapeszt

Oprócz atrakcji typu Rejsy krajoznawcze jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Budapeszt?

W: Budapeszt są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Rejsy krajoznawcze w: Budapeszt obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Budapeszt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Wspaniała aktywność do zrobienia w Budapeszcie, pozwala zobaczyć wszystkie zabytki miasta w pięknym otoczeniu. Wybierz się na wycieczkę nocą, ponieważ budynki są oświetlone i bardzo ładne. Wszystko, co możesz zjeść proseco i to naprawdę wszystko, co możesz zjeść! Bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny.

Piękne przeżycie 24 grudnia o 20. Prosecco jest naprawdę nieograniczone, jeśli jest tłum, lepiej wsiąść jako jeden z pierwszych, aby wybrać preferowane miejsce. Do zdjęć taras na świeżym powietrzu jest idealny. Przyjemna muzyka i miły personel. Doświadczenie, które chętnie powtórzę.

Świetna wycieczka i niesamowite widoki zabytków Budapesztu o zmroku. Do tego eleganckie wnętrze statku i miła obsługa i oczywiście nielimitowane prosecco, mimosa oraz lemoniada. Polecam!

Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane . Jeśli chcesz zobaczyć Dunaj z innej strony to warto wziąć udział w tej atrakcji .

Budapeszt po zmierzchu z perspektywy Dunaju.... pięknie. Do tego kelnerzy czuwający by kieliszek nie wysechł Gorąco polecam