Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka z przewodnikiem

Budapeszt: Wycieczka po historii komunizmu z opcją House of Terror

4,7 / 5

Opinie: 27

Organizator atrakcji: Tourist Angel

Budapeszt: Wycieczka po historii komunizmu z opcją House of Terror

Organizator atrakcji: Tourist Angel

Od 211,95 zł za osobę

Odkryj komunistyczną przeszłość Budapesztu podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Wybierz się na spacer z przewodnikiem z wizytą w bardziej beztroskim Muzeum Retro w Budapeszcie lub odwiedź szokujący Dom Terroru.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Przewodnik
angielski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich
Mała grupa
Maksymalna liczba uczestników: 10

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź jedno z dwóch zapierających dech w piersiach muzeów, aby ożywić dramatyczną przeszłość
 • Dowiedz się o reżimie komunistycznym od lokalnego przewodnika wyszkolonego w historii
 • Uzyskaj wgląd w niewypowiedziane sekrety młodości współczesnych starszych Węgrów
Pełny opis

Cofnij się w czasie do 45-letniego okresu komunistycznego na Węgrzech pod sowiecką okupacją wojskową, korzystając z jednej z tych dwóch ekscytujących opcji wycieczki z przewodnikiem. Wybierz opcję pieszej wycieczki, aby wybrać się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po centrum Budapesztu i odwiedzić Muzeum Retro w Budapeszcie. Wzbogać swoje wrażenia, wybierając opcję House of Terror.

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij historyczny spacer z Parlamentu do centrum Budapesztu. Zacznij od wspaniałego parlamentu węgierskiego, gdzie zobaczysz dramatyczne pomniki, w tym ten upamiętniający wiele ofiar czerwonej dyktatury.

Kontynuuj do Placu Wolności, gdzie znajdziesz Pomnik Wyzwolenia Radzieckiego, ostatni komunistyczny pomnik miasta w jego pierwotnym miejscu. Posłuchaj i zobacz strony z węgierskiej rewolucji antyradzieckiej z 1956 r. 

Zobacz słynne okna Budapesztu, gdzie kardynał Mindszenty, przywódca antykomunistycznego Kościoła katolickiego na Węgrzech, spędził wiele lat na wygnaniu. Poznaj kanały wentylacyjne tajnego podziemnego bunkra nuklearnego zbudowanego w latach zimnej wojny.

Po spacerze zapraszamy na godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Muzeum Retro w Budapeszcie. Ta wyjątkowa kolekcja przedstawia widoki ulic, typowe pojazdy, astronautów sowiecko-węgierskiego lotu kosmicznego, projekty prawdziwych wnętrz domów i tysiące przedmiotów z lat 1960-1980.

Muzeum jest rozmieszczone na 3 piętrach w zabawny i interaktywny sposób. Przebierz się za komunistycznego towarzysza albo spróbuj zostać prezenterem telewizyjnym tamtych czasów.

Wybierz opcję Domu Terroru i odkryj tajemnice dawnej siedziby Policji Ochrony Państwa AVO (lokalnej wersji sowieckiego KGB). Zobacz, jak został wiernie odrestaurowany, aby upamiętnić wiele ofiar najbardziej brutalnego okresu komunistycznej dyktatury lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

Podążaj za przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o Węgrzech od II wojny światowej, przez rządy nazistów, aż po sowiecką okupację komunistyczną. Zobaczysz m.in. wiele dokumentów z życia i gospodarki lat 50. XX wieku, sale przesłuchań i tortur, gabinet budzącego postrach reżysera oraz „pokój Sprawiedliwości” pokazowych procesów politycznych.

Udaj się do piwnicy, gdzie wiernie odrestaurowano część pierwotnych cel więziennych. Zobacz różne pomieszczenia specjalne, „mokrą celę”, „lis dziurę”, areszt śledczy, salę tortur i salę egzekucyjną z szubienicą.

Ostatnia część wystawy przedstawia rewolucję z 1956 r. przeciwko sowieckiej okupacji i rządom komunistycznym oraz jej konsekwencje, odwet i masową emigrację. Na koniec odwiedź Salę Łez upamiętniającą ofiary, Ścianę Sprawców i pomnik wojsk radzieckich opuszczających Węgry.

Wliczone w cenę
 • Profesjonalny przewodnik turystyczny
 • Wycieczka piesza o tematyce komunistycznej (jeśli wybrano opcję pieszej wycieczki po historii komunistycznej)
 • Bilet wstępu do Budapest Retro Museum lub House of Terror (w zależności od wybranej opcji)

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Miejsce zbiórki może zależeć od wybranej opcji.

  Ważne informacje

  Niedozwolone

  • Aparaty fotograficzne
  • Bagaż lub duże torby
  • Nagrywanie wideo

  Co trzeba wiedzieć

  •  Wycieczka nie jest zapewniana przez muzeum. Przewodnik jest samodzielnym profesjonalistą, a nie pracownikiem muzeum.
  • Prosimy nie szukać biletu w kasie. Otrzymasz go od swojego przewodnika w miejscu zbiórki.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,7 /5

  na podstawie 27 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,6/5
  • Jakość/cena
   4,3/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Overall it was a good experience. The museum has very interesting historical information in connection with WW II and communism era in connection with Hungary. The guide was very young and her English was not great which made it very difficult to understand her explanations. You could tell she was passionate about this issue and that it was close to her heart as apparently it affected her family directly. However, because of the language barrier her explanations were longer than necessary so the tour took a very long time. Also, her explanations were so thorough at times that it prevented us from looking at the exhibitions because we were listening to her . This is not a bad thing. My main comment really addresses the language issue. She was very knowledgeable .

  Czytaj dalej

  19 grudnia 2022

  Przetłumacz

  Oryginalna wycieczka po tym symbolicznym miejscu mrocznej historii tego okresu, w towarzystwie błyskotliwego i zawsze przyjaznego przewodnika Noémi. Mamy szczęście, że mamy ją z powrotem na trzecią wizytę, tym razem po angielsku. Jego opisy i komentarze były bardzo cenione. Miło posłuchać ludzi z pasją.

  28 października 2022

  Niesamowity pomnik poświęcony przerażającej epoce nazistowskiej i komunistycznej na Węgrzech. Nasz przewodnik był fantastyczny w wyjaśnianiu historii i opowiadaniu doświadczeń Węgrów. Wyświetlacze pokazują wykorzystanie budynków w obu reżimach. Wiele się nauczyliśmy z naszego doświadczenia i zdecydowanie polecamy wyjazd.

  16 stycznia 2022

  Numer identyfikacyjny produktu: 389878