Budapeszt
Atrakcje na deszczowy dzień

Atrakcje na deszczowy dzień
Liczba znalezionych atrakcji: 222
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Najważniejsze atrakcje

Budapeszt

Budapeszt

Nasze najbardziej polecane Budapeszt Atrakcje na deszczowy dzień

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Odkryj Budapeszt podczas romantycznego rejsu po Dunaju. Zobacz stare budynki - w zależności od pory dnia - oświetlone i podziwiaj najlepsze widoki, popijając bezpłatną szklankę drinka powitalnego (alkoholowego/bezalkoholowego). Wejdź na pokład łodzi na molo w porcie Dock 42 obok budapeszteńskiego parku Szent István i odbierz powitalnego drinka po przybyciu na miejsce. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się rejsem po spokojnym Dunaju. Zobacz wspaniałe miasto Budapeszt z zupełnie nowej perspektywy i podziwiaj jego panoramę. Płyń w dół rzeki i podziwiaj mijane zabytki, takie jak Parlament Narodowy, Zamek Buda i niedawno odrestaurowany Várkert Bazár. Udaj się na otwarty pokład, aby uzyskać doskonały widok na oświetloną salę koncertową Vigadó, lub spójrz na oświetlone zabytki - w zależności od pory dnia - między mostem Małgorzaty a mostem Rákóczi z wygodnego pokładu z panoramicznymi oknami lub na świeżym powietrzu. Możesz zmienić miejsce w dowolnym momencie (ponieważ Budapeszt wykorzystuje iluminację do upamiętnienia niektórych wydarzeń, takich jak Godzina dla Ziemi, walka z rakiem piersi i wydarzenia krajowe, światło może różnić się kolorem i intensywnością). Wycieczka nie odbywa się z przewodnikiem, doświadcz miasta bardziej jak lokalny mieszkaniec - łódź działa jak pływająca kawiarnia lub pub z własnym barem dostępnym podczas rejsu. Czujesz się spragniony? Nie martw się, zafunduj sobie kolejnego drinka z pubu na pokładzie lub filiżankę gorącej kawy z kawiarni, jeśli chcesz. Wreszcie, zakończ swój rejs, wracając na molo z długotrwałymi wspomnieniami i wspaniałymi zdjęciami.

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Odkryj Budapeszt nocą podczas rejsu statkiem po Dunaju. Popijaj nielimitowane kieliszki wysokiej jakości prosecco lub domowej lemoniady, podziwiając najważniejsze zabytki węgierskiej stolicy z wody. Zobacz budynek węgierskiego parlamentu, Most Wolności i wiele więcej. Dowiedz się więcej o zabytkach z dołączonego audioprzewodnika. Wejdź na pokład łodzi po stronie Pesztu. Zamelduj się, wybierz miejsce i usiądź przy powitalnym drinku z węgierskiego wina musującego, spritzera lub domowej lemoniady. Podziwiaj niesamowite widoki kluczowych atrakcji Budapesztu, słuchając nagranego komentarza w języku angielskim. Gdy poczujesz pragnienie, odwiedź bar, aby otrzymać nieograniczoną ilość darmowych dolewek wina musującego, spritzera lub lemoniady, lub kup inne napoje, jeśli wolisz. Udaj się na górny pokład, aby zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu z wody lub z łodzi. Zrelaksuj się, delektując się widokami, napojami i muzyką. Wybierz opcję Dip 'n' Crust i zjedz 3 różne rodzaje dipów w połączeniu z domową focaccią z rozmarynem. Skosztuj pysznego makaronu truflowego naszego szefa kuchni prosto z gigantycznego koła parmezanowego na łodzi. Ciesz się świeżym posiłkiem podczas rejsu po najbardziej urokliwym mieście w Europie. Gdy już się rozsmakujesz, wróć do portu.

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Spójrz na atrakcje Budapesztu z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie odbywającym się nocą lub w ciągu dnia. Przepłyń pod pięknymi mostami, zobacz nadrzeczną promenadę i przyjrzyj się innym zabytkom miasta. Podróżuj pod jednymi z najsłynniejszych mostów w Budapeszcie – Łańcuchowym ze strzegącymi go lwami, Elżbiety i Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Przepłyń obok promenady Dunakorzó i zachwyć się placem Vigadó. Zobacz pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta, a także Zamek Królewski i gmach parlamentu. Latem kup kufel zimnego piwa, a zimą – ciepłą herbatę.

Budapeszt: Uzdrowisko Széchenyi - wycieczka całodniowa z opcją zwiedzania Pálinki

Budapeszt: Uzdrowisko Széchenyi - wycieczka całodniowa z opcją zwiedzania Pálinki

Zanurz się w dniu relaksu i odkrywania kultury dzięki biletowi łączonemu do Uzdrowiska Termalnego Széchenyi i Muzeum Pálinka. Łaźnia Széchenyi, największy kompleks łaźni termalnych w Budapeszcie i całej Europie, to szczyt europejskiej elegancji. Zbudowane w 1913 roku w urzekającym neobarokowym stylu spa ma bogatą historię, ewoluując od prywatnych łaźni parowych do rozległego kompleksu z 3 odkrytymi i 15 krytymi basenami. Ale doświadczenie nie kończy się na spa; rozciąga się na serce węgierskiej kultury z opcjonalną wycieczką z przewodnikiem po Muzeum Pálinka. Po odmładzającym dniu w spa udaj się do centrum miasta, aby skosztować smaków "węgierskiego ducha". Znany na Węgrzech likier na bazie owoców, Pálinka, jest głęboko zakorzeniony w kulturze tego kraju. W przeciwieństwie do whisky czy wódki, jest on wytwarzany wyłącznie z różnych owoców, co skutkuje unikalnym profilem aromatycznym. Uzyskaj wgląd w węgierską ustawę parlamentarną o Pálince, będącą świadectwem zaangażowania kraju w regulację i ochronę produkcji i jakości spirytusu. Muzeum zapewnia głębsze zrozumienie kunsztu i dziedzictwa stojącego za tym kultowym napojem. Zarezerwuj bilet łączony do Széchenyi Thermal Spa i Muzeum Pálinki już teraz, aby uzyskać idealne połączenie relaksu i odkrywania kultury.

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Uniknij problemów z korzystaniem z komunikacji publicznej dzięki tej wygodnej i niezawodnej usłudze transferu z lotniska do hoteli w Budapeszcie. Skorzystaj ze wspólnego transportu autobusem do wybranego miejsca w centrum Budapesztu. Wybierz bilet w jedną lub obie strony. Usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę.  Po przybyciu do hali przylotów lotniska udaj się do jednego z punktów informacji i skasuj swój kupon. Gdy Twój kupon zostanie przeskanowany, możesz wejść do autobusu. Transfer obejmuje usługę „od drzwi do drzwi”, więc doświadczony kierowca wysadzi Cię tuż przed Twoim hotelem lub innym wybranym miejscem w centrum Budapesztu.

Budapeszt: Wieczorny rejs z napojami i muzyką na żywo

Budapeszt: Wieczorny rejs z napojami i muzyką na żywo

Weź udział w tym rejsie po mieście. Przepłyń pod wszystkimi 6 głównymi mostami Budapesztu i zobacz wiele miejsc o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym. Dopasuj tę atrakcję do swoich upodobań, sięgając po ulubione napoje. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada – m.in. wino, piwo, koktajle oraz napoje bezalkoholowe. Gwarancją niezapomnianej atmosfery będzie muzyka wykonywana na żywo przez 3 muzyków wielokrotnie nagradzanego zespołu ludowego Rajkó. Budapeszt nazywany jest często jednym z najpiękniejszych miast Europy, ale widziany z rzeki robi jeszcze większe wrażenie.W Budzie położonych jest mnóstwo zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO – od mostu Łańcuchowego po Uniwersytet Technologii i Ekonomii. Znajdują się tu także: łaźnie Gellérta, Góra Gellérta wraz z pomnikiem Wolności i cytadelą, Zamek Królewski oraz Baszta Rybacka. Po drugiej stronie rzeki można podziwiać słynne budowle takie jak gmach parlamentu i bazylika św. Stefana. W trakcie tej wycieczki możesz delektować się napojami w klimatyzowanej kabinie statku, po czym udasz się na górny pokład, by podziwiać nocną panoramę Budapesztu. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument – cymbały. Iście węgierskie połączenie instrumentów smyczkowych z cymbałami zapewni wspaniałą atmosferę na pokładzie. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę w zupełnie nowej aranżacji? Podczas występu będzie można poprosić o zagranie utworów na życzenie.

Budapeszt: Zwiedzanie jaskiń zamku w Budzie

Budapeszt: Zwiedzanie jaskiń zamku w Budzie

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po sieci podziemnych tuneli pod Wzgórzem Zamkowym. Dowiedz się więcej o historii, geologii i funkcjach tuneli jaskiniowych. Podziwiaj naturalny wapień. Doceń pracę, jaką włożono w stworzenie tego systemu jaskiń przypominającego labirynt. Miejscem zbiórki na wycieczkę po jaskiniach jest plac Szentháromság tér bądź w przypadku krótszej wycieczki ulica Dárda, gdzie wejdziesz do podziemnego systemu jaskiń Zamku Królewskiego. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczniesz odkrywanie i poznasz historię przypominającego labirynt systemu jaskiń, które dawniej pełniły funkcję piwnic na wino, schronów przeciwbombowych, a nawet średniowiecznego więzienia. Zachwyć się naturalnymi jaskiniami wapiennymi i 800-letnimi piwnicami stworzonymi przez człowieka w jednej z najbardziej unikalnych jaskiń na Węgrzech. Wycieczka stanowi podróż w czasie, w trakcie której można wiele dowiedzieć się nie tylko o geologii Zamku Królewskiego, lecz także o interakcji człowieka z naturą na przestrzeni wielu stuleci.

Budapeszt: historyczny rejs z drinkiem powitalnym

Budapeszt: historyczny rejs z drinkiem powitalnym

Doświadcz zapierającej dech w piersiach scenerii Budapesztu podczas 1-godzinnego rejsu wycieczkowego na pokładzie zabytkowego parowca Kisfaludy Paddle Steamer! Wejdź na pokład eleganckiego, czarno-złotego statku i zanurz się w atmosferze węgierskiej epoki reform. Ten wyjątkowy parowiec oferuje podróż w czasie, jednocześnie prezentując wspaniałe zabytki Budapesztu! Rozpoczynając podróż, znajdź wygodne miejsce i delektuj się orzeźwiającym drinkiem powitalnym. Podziwiaj piękną panoramę Budapesztu i odkrywaj zabytki wzdłuż Dunaju dzięki audioprzewodnikowi ONLINE. Ten przewodnik, dostępny za pośrednictwem kodu QR na pokładzie, jest przeznaczony do użytku na WŁASNYM TELEFONIE i jest dostępny w ponad 10 językach. Zapewnia zarówno treści do czytania, jak i słuchania, aby zwiększyć Twoje wrażenia. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą WŁASNE SŁUCHAWKI. Jeśli potrzebujesz pomocy z audioprzewodnikiem, nasz personel chętnie Ci pomoże.

Budapeszt: Bilet na ominięcie kolejki do Wielkiej Synagogi

Budapeszt: Bilet na ominięcie kolejki do Wielkiej Synagogi

Zwiedź z przewodnikiem Wielką Synagogę w Budapeszcie. Dowiedz się więcej o historii i architekturze tej największej w Europie synagogi (pod względem wielkości zajmuje ona 2. miejsce na świecie). Wysłuchaj też opowieści o losach węgierskich Żydów przed i po zakończeniu II wojny światowej.  Omiń kolejki i skieruj się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa, a następnie przystąp do zwiedzania Wielkiej Synagogi. Odwiedź Świątynię Bohaterów. Zobacz cmentarz oraz Węgierskie Muzeum Żydowskie. Oddaj cześć ofiarom Holokaustu, zatrzymując się przy Drzewie Emanuela, które znajduje się w Parku Pamięci Raoula Wallenberga. Następnie wejdź z biletem do znajdującego się obok synagogi Węgierskiego Muzeum Żydowskiego. Zwróć uwagę na czerwono-żółtą fasadę z cegieł, która udanie łączy elementy stylu romantycznego i mauretańskiego. Dowiedz się więcej o życiu Żydów na Węgrzech dzięki przedmiotom codziennego użytku.  Zobacz słynne Drzewo Emanuela, które znajduje się na tyłach synagogi. Podziwiaj małe, metalowe listki wierzby płaczącej, na których wygrawerowane są nazwiska ofiar Holokaustu i tabliczki ku czci wybawicieli niebędących Żydami.  Zakończ zwiedzanie na cmentarzu w podwórzu Świątyni Bohaterów, w miejscu pochówku zmarłych w getcie w czasie II wojny światowej.

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Budapeszt

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Budapeszt?

W: Budapeszt są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Budapeszt: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Budapeszt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(9889 recenzji)

Wycieczka była ekscytująca i bardzo pouczająca. Zarówno kierowca Péter, jak i przewodnik Balázs byli bardzo otwarci i pomocni. Balázs posiada ogromną specjalistyczną wiedzę na temat historii Węgier i Budapesztu, którą w humorystyczny sposób przekazuje uczestnikom. Zawsze moja przyjemność!

Usługa Mini Bud obciążyła mnie 20% zniżką, ale w rzeczywistości powinna być bezpłatna, ponieważ mam kartę 72-godzinną plus Budapeszt. Agentka w recepcji I. na lotnisku nie zapytała, jaki mam czas trwania karty, mimo że pokazałam ją wcześniej, pytając, czy jest bezpłatna.

Warto odwiedzić drugą co do wielkości synagogę na świecie. Piękny na zewnątrz i wewnątrz, zapewnia wzruszające przeżycie nawet tym, którzy nie są Żydami

Ta karta jest naprawdę opłacalna i uprawnia do korzystania ze wszystkich środków transportu publicznego i bezpłatnych atrakcji. Gorąco polecam.

Bardzo miły i różnorodny dzień. Yolanda bardzo dobrze się nami opiekowała i dużo opowiadała o okolicy.