Budapeszt
architektura

architektura
Liczba znalezionych atrakcji: 277
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Budapeszt architektura

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Odkryj Budapeszt podczas romantycznego rejsu po Dunaju. Zobacz stare budynki - w zależności od pory dnia - oświetlone i podziwiaj najlepsze widoki, popijając bezpłatną szklankę drinka powitalnego (alkoholowego/bezalkoholowego). Wejdź na pokład łodzi na molo w porcie Dock 42 obok budapeszteńskiego parku Szent István i odbierz powitalnego drinka po przybyciu na miejsce. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się rejsem po spokojnym Dunaju. Zobacz wspaniałe miasto Budapeszt z zupełnie nowej perspektywy i podziwiaj jego panoramę. Płyń w dół rzeki i podziwiaj mijane zabytki, takie jak Parlament Narodowy, Zamek Buda i niedawno odrestaurowany Várkert Bazár. Udaj się na otwarty pokład, aby uzyskać doskonały widok na oświetloną salę koncertową Vigadó, lub spójrz na oświetlone zabytki - w zależności od pory dnia - między mostem Małgorzaty a mostem Rákóczi z wygodnego pokładu z panoramicznymi oknami lub na świeżym powietrzu. Możesz zmienić miejsce w dowolnym momencie (ponieważ Budapeszt wykorzystuje iluminację do upamiętnienia niektórych wydarzeń, takich jak Godzina dla Ziemi, walka z rakiem piersi i wydarzenia krajowe, światło może różnić się kolorem i intensywnością). Wycieczka nie odbywa się z przewodnikiem, doświadcz miasta bardziej jak lokalny mieszkaniec - łódź działa jak pływająca kawiarnia lub pub z własnym barem dostępnym podczas rejsu. Czujesz się spragniony? Nie martw się, zafunduj sobie kolejnego drinka z pubu na pokładzie lub filiżankę gorącej kawy z kawiarni, jeśli chcesz. Wreszcie, zakończ swój rejs, wracając na molo z długotrwałymi wspomnieniami i wspaniałymi zdjęciami.

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Odkryj Budapeszt nocą podczas rejsu statkiem po Dunaju. Popijaj nielimitowane kieliszki wysokiej jakości prosecco lub domowej lemoniady, podziwiając najważniejsze zabytki węgierskiej stolicy z wody. Zobacz budynek węgierskiego parlamentu, Most Wolności i wiele więcej. Dowiedz się więcej o zabytkach z dołączonego audioprzewodnika. Wejdź na pokład łodzi po stronie Pesztu. Zamelduj się, wybierz miejsce i usiądź przy powitalnym drinku z węgierskiego wina musującego, spritzera lub domowej lemoniady. Podziwiaj niesamowite widoki kluczowych atrakcji Budapesztu, słuchając nagranego komentarza w języku angielskim. Gdy poczujesz pragnienie, odwiedź bar, aby otrzymać nieograniczoną ilość darmowych dolewek wina musującego, spritzera lub lemoniady, lub kup inne napoje, jeśli wolisz. Udaj się na górny pokład, aby zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu z wody lub z łodzi. Zrelaksuj się, delektując się widokami, napojami i muzyką. Wybierz opcję Dip 'n' Crust i zjedz 3 różne rodzaje dipów w połączeniu z domową focaccią z rozmarynem. Skosztuj pysznego makaronu truflowego naszego szefa kuchni prosto z gigantycznego koła parmezanowego na łodzi. Ciesz się świeżym posiłkiem podczas rejsu po najbardziej urokliwym mieście w Europie. Gdy już się rozsmakujesz, wróć do portu.

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Spójrz na atrakcje Budapesztu z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie odbywającym się nocą lub w ciągu dnia. Przepłyń pod pięknymi mostami, zobacz nadrzeczną promenadę i przyjrzyj się innym zabytkom miasta. Podróżuj pod jednymi z najsłynniejszych mostów w Budapeszcie – Łańcuchowym ze strzegącymi go lwami, Elżbiety i Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Przepłyń obok promenady Dunakorzó i zachwyć się placem Vigadó. Zobacz pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta, a także Zamek Królewski i gmach parlamentu. Latem kup kufel zimnego piwa, a zimą – ciepłą herbatę.

Budapeszt: Uzdrowisko Széchenyi - wycieczka całodniowa z opcją zwiedzania Pálinki

Budapeszt: Uzdrowisko Széchenyi - wycieczka całodniowa z opcją zwiedzania Pálinki

Zanurz się w dniu relaksu i odkrywania kultury dzięki biletowi łączonemu do Uzdrowiska Termalnego Széchenyi i Muzeum Pálinka. Łaźnia Széchenyi, największy kompleks łaźni termalnych w Budapeszcie i całej Europie, to szczyt europejskiej elegancji. Zbudowane w 1913 roku w urzekającym neobarokowym stylu spa ma bogatą historię, ewoluując od prywatnych łaźni parowych do rozległego kompleksu z 3 odkrytymi i 15 krytymi basenami. Ale doświadczenie nie kończy się na spa; rozciąga się na serce węgierskiej kultury z opcjonalną wycieczką z przewodnikiem po Muzeum Pálinka. Po odmładzającym dniu w spa udaj się do centrum miasta, aby skosztować smaków "węgierskiego ducha". Znany na Węgrzech likier na bazie owoców, Pálinka, jest głęboko zakorzeniony w kulturze tego kraju. W przeciwieństwie do whisky czy wódki, jest on wytwarzany wyłącznie z różnych owoców, co skutkuje unikalnym profilem aromatycznym. Uzyskaj wgląd w węgierską ustawę parlamentarną o Pálince, będącą świadectwem zaangażowania kraju w regulację i ochronę produkcji i jakości spirytusu. Muzeum zapewnia głębsze zrozumienie kunsztu i dziedzictwa stojącego za tym kultowym napojem. Zarezerwuj bilet łączony do Széchenyi Thermal Spa i Muzeum Pálinki już teraz, aby uzyskać idealne połączenie relaksu i odkrywania kultury.

Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs wycieczkowy z napojami

Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs wycieczkowy z napojami

Ciesz się tym 1-godzinnym wieczornym rejsem widokowym po legendarnym błękitnym Dunaju i płyń między Budą i Pesztem magicznego Budapesztu. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio na molo w centrum Budapesztu i wypij wybranego drinka. Wypij kieliszek szampana, wino, piwo, napój bezalkoholowy lub wodę mineralną. Podczas rejsu zobaczysz majestatyczny Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, będziesz podziwiać ogromny budynek parlamentu w Budapeszcie i zamek Buda na wzgórzu. O głównych zabytkach dowiesz się z 30-języcznego audioprzewodnika. Po zakończeniu rejsu wycieczkowego łódź zabierze Cię z powrotem na molo w centrum Budapesztu.

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Uniknij problemów z korzystaniem z komunikacji publicznej dzięki tej wygodnej i niezawodnej usłudze transferu z lotniska do hoteli w Budapeszcie. Skorzystaj ze wspólnego transportu autobusem do wybranego miejsca w centrum Budapesztu. Wybierz bilet w jedną lub obie strony. Usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę.  Po przybyciu do hali przylotów lotniska udaj się do jednego z punktów informacji i skasuj swój kupon. Gdy Twój kupon zostanie przeskanowany, możesz wejść do autobusu. Transfer obejmuje usługę „od drzwi do drzwi”, więc doświadczony kierowca wysadzi Cię tuż przed Twoim hotelem lub innym wybranym miejscem w centrum Budapesztu.

Budapeszt: Wieczorny rejs z napojami i muzyką na żywo

Budapeszt: Wieczorny rejs z napojami i muzyką na żywo

Weź udział w tym rejsie po mieście. Przepłyń pod wszystkimi 6 głównymi mostami Budapesztu i zobacz wiele miejsc o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym. Dopasuj tę atrakcję do swoich upodobań, sięgając po ulubione napoje. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada – m.in. wino, piwo, koktajle oraz napoje bezalkoholowe. Gwarancją niezapomnianej atmosfery będzie muzyka wykonywana na żywo przez 3 muzyków wielokrotnie nagradzanego zespołu ludowego Rajkó. Budapeszt nazywany jest często jednym z najpiękniejszych miast Europy, ale widziany z rzeki robi jeszcze większe wrażenie.W Budzie położonych jest mnóstwo zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO – od mostu Łańcuchowego po Uniwersytet Technologii i Ekonomii. Znajdują się tu także: łaźnie Gellérta, Góra Gellérta wraz z pomnikiem Wolności i cytadelą, Zamek Królewski oraz Baszta Rybacka. Po drugiej stronie rzeki można podziwiać słynne budowle takie jak gmach parlamentu i bazylika św. Stefana. W trakcie tej wycieczki możesz delektować się napojami w klimatyzowanej kabinie statku, po czym udasz się na górny pokład, by podziwiać nocną panoramę Budapesztu. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument – cymbały. Iście węgierskie połączenie instrumentów smyczkowych z cymbałami zapewni wspaniałą atmosferę na pokładzie. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę w zupełnie nowej aranżacji? Podczas występu będzie można poprosić o zagranie utworów na życzenie.

Budapeszt: Zwiedzanie jaskiń zamku w Budzie

Budapeszt: Zwiedzanie jaskiń zamku w Budzie

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po sieci podziemnych tuneli pod Wzgórzem Zamkowym. Dowiedz się więcej o historii, geologii i funkcjach tuneli jaskiniowych. Podziwiaj naturalny wapień. Doceń pracę, jaką włożono w stworzenie tego systemu jaskiń przypominającego labirynt. Miejscem zbiórki na wycieczkę po jaskiniach jest plac Szentháromság tér bądź w przypadku krótszej wycieczki ulica Dárda, gdzie wejdziesz do podziemnego systemu jaskiń Zamku Królewskiego. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczniesz odkrywanie i poznasz historię przypominającego labirynt systemu jaskiń, które dawniej pełniły funkcję piwnic na wino, schronów przeciwbombowych, a nawet średniowiecznego więzienia. Zachwyć się naturalnymi jaskiniami wapiennymi i 800-letnimi piwnicami stworzonymi przez człowieka w jednej z najbardziej unikalnych jaskiń na Węgrzech. Wycieczka stanowi podróż w czasie, w trakcie której można wiele dowiedzieć się nie tylko o geologii Zamku Królewskiego, lecz także o interakcji człowieka z naturą na przestrzeni wielu stuleci.

Budapeszt: Rejs statkiem w ciągu dnia

Budapeszt: Rejs statkiem w ciągu dnia

Weź udział w tym rejsie wycieczkowym po legendarnym modrym Dunaju pomiędzy brzegami Budy i Pesztu w magicznym mieście, jakim jest Budapeszt. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio z przystani w centrum Budapesztu i wybierz napój powitalny. Do wyboru lampka szampana, wino, piwo, napój bezalkoholowy lub woda mineralna, a także specjalna, bezpłatna lemoniada Duna Bella. Podczas rejsu zobacz majestatyczny most Łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z Zamkiem Królewskim i opłyń wokół Wyspę Małgorzaty. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 30 językach dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta. W lecie możesz opcjonalnie zatrzymać się na zielonej Wyspie Małgorzaty. Otrzymasz tam bezpłatną mapkę wyspy z zaznaczonymi trasami wycieczek pieszych i informacjami na temat głównych atrakcji. Następnie powrócisz na pokład łodzi i wyruszysz w podróż powrotną do centrum Budapesztu.

Budapeszt: historyczny rejs z drinkiem powitalnym

Budapeszt: historyczny rejs z drinkiem powitalnym

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Budapesztu podczas 1-godzinnego rejsu wycieczkowego historyczną łodzią i delektuj się kieliszkiem powitalnego drinka! Wybierz jeden z dwóch wyjątkowych historycznych statków na swoją podróż: Kisfaludy Paddle Steamer, mieszczący do 90 pasażerów i Hableány Paddle Steamer, mieszczący do 50 pasażerów. Oba statki są autentycznymi historycznymi skarbami, a Hableány Paddle Steamer służy jako "młodsza siostra" Kisfaludy Paddle Steamer! Ten wyjątkowy parowiec oferuje podróż w czasie, jednocześnie prezentując wspaniałe zabytki Budapesztu! Rozpoczynając podróż, znajdź wygodne miejsce i delektuj się orzeźwiającym drinkiem powitalnym. Podziwiaj piękną panoramę Budapesztu i odkrywaj zabytki wzdłuż Dunaju dzięki audioprzewodnikowi ONLINE. Ten przewodnik, dostępny za pośrednictwem kodu QR na pokładzie, jest przeznaczony do użytku na WŁASNYM TELEFONIE i jest dostępny w ponad 15 językach. Zapewnia zarówno treści do czytania, jak i słuchania, aby zwiększyć Twoje wrażenia. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą WŁASNE SŁUCHAWKI. Jeśli potrzebujesz pomocy z audioprzewodnikiem, nasz personel chętnie Ci pomoże.

Budapeszt

Budapeszt

Nasze najbardziej polecane Budapeszt architektura

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Budapeszt: Rejs po mieście z drinkiem powitalnym

Odkryj Budapeszt podczas romantycznego rejsu po Dunaju. Zobacz stare budynki - w zależności od pory dnia - oświetlone i podziwiaj najlepsze widoki, popijając bezpłatną szklankę drinka powitalnego (alkoholowego/bezalkoholowego). Wejdź na pokład łodzi na molo w porcie Dock 42 obok budapeszteńskiego parku Szent István i odbierz powitalnego drinka po przybyciu na miejsce. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się rejsem po spokojnym Dunaju. Zobacz wspaniałe miasto Budapeszt z zupełnie nowej perspektywy i podziwiaj jego panoramę. Płyń w dół rzeki i podziwiaj mijane zabytki, takie jak Parlament Narodowy, Zamek Buda i niedawno odrestaurowany Várkert Bazár. Udaj się na otwarty pokład, aby uzyskać doskonały widok na oświetloną salę koncertową Vigadó, lub spójrz na oświetlone zabytki - w zależności od pory dnia - między mostem Małgorzaty a mostem Rákóczi z wygodnego pokładu z panoramicznymi oknami lub na świeżym powietrzu. Możesz zmienić miejsce w dowolnym momencie (ponieważ Budapeszt wykorzystuje iluminację do upamiętnienia niektórych wydarzeń, takich jak Godzina dla Ziemi, walka z rakiem piersi i wydarzenia krajowe, światło może różnić się kolorem i intensywnością). Wycieczka nie odbywa się z przewodnikiem, doświadcz miasta bardziej jak lokalny mieszkaniec - łódź działa jak pływająca kawiarnia lub pub z własnym barem dostępnym podczas rejsu. Czujesz się spragniony? Nie martw się, zafunduj sobie kolejnego drinka z pubu na pokładzie lub filiżankę gorącej kawy z kawiarni, jeśli chcesz. Wreszcie, zakończ swój rejs, wracając na molo z długotrwałymi wspomnieniami i wspaniałymi zdjęciami.

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Budapeszt: Wieczorny rejs wycieczkowy z nielimitowanym prosecco

Odkryj Budapeszt nocą podczas rejsu statkiem po Dunaju. Popijaj nielimitowane kieliszki wysokiej jakości prosecco lub domowej lemoniady, podziwiając najważniejsze zabytki węgierskiej stolicy z wody. Zobacz budynek węgierskiego parlamentu, Most Wolności i wiele więcej. Dowiedz się więcej o zabytkach z dołączonego audioprzewodnika. Wejdź na pokład łodzi po stronie Pesztu. Zamelduj się, wybierz miejsce i usiądź przy powitalnym drinku z węgierskiego wina musującego, spritzera lub domowej lemoniady. Podziwiaj niesamowite widoki kluczowych atrakcji Budapesztu, słuchając nagranego komentarza w języku angielskim. Gdy poczujesz pragnienie, odwiedź bar, aby otrzymać nieograniczoną ilość darmowych dolewek wina musującego, spritzera lub lemoniady, lub kup inne napoje, jeśli wolisz. Udaj się na górny pokład, aby zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu z wody lub z łodzi. Zrelaksuj się, delektując się widokami, napojami i muzyką. Wybierz opcję Dip 'n' Crust i zjedz 3 różne rodzaje dipów w połączeniu z domową focaccią z rozmarynem. Skosztuj pysznego makaronu truflowego naszego szefa kuchni prosto z gigantycznego koła parmezanowego na łodzi. Ciesz się świeżym posiłkiem podczas rejsu po najbardziej urokliwym mieście w Europie. Gdy już się rozsmakujesz, wróć do portu.

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Budapeszt: Nocny lub dzienny rejs wycieczkowy

Spójrz na atrakcje Budapesztu z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie odbywającym się nocą lub w ciągu dnia. Przepłyń pod pięknymi mostami, zobacz nadrzeczną promenadę i przyjrzyj się innym zabytkom miasta. Podróżuj pod jednymi z najsłynniejszych mostów w Budapeszcie – Łańcuchowym ze strzegącymi go lwami, Elżbiety i Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Przepłyń obok promenady Dunakorzó i zachwyć się placem Vigadó. Zobacz pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta, a także Zamek Królewski i gmach parlamentu. Latem kup kufel zimnego piwa, a zimą – ciepłą herbatę.

Budapeszt: Uzdrowisko Széchenyi - wycieczka całodniowa z opcją zwiedzania Pálinki

Budapeszt: Uzdrowisko Széchenyi - wycieczka całodniowa z opcją zwiedzania Pálinki

Zanurz się w dniu relaksu i odkrywania kultury dzięki biletowi łączonemu do Uzdrowiska Termalnego Széchenyi i Muzeum Pálinka. Łaźnia Széchenyi, największy kompleks łaźni termalnych w Budapeszcie i całej Europie, to szczyt europejskiej elegancji. Zbudowane w 1913 roku w urzekającym neobarokowym stylu spa ma bogatą historię, ewoluując od prywatnych łaźni parowych do rozległego kompleksu z 3 odkrytymi i 15 krytymi basenami. Ale doświadczenie nie kończy się na spa; rozciąga się na serce węgierskiej kultury z opcjonalną wycieczką z przewodnikiem po Muzeum Pálinka. Po odmładzającym dniu w spa udaj się do centrum miasta, aby skosztować smaków "węgierskiego ducha". Znany na Węgrzech likier na bazie owoców, Pálinka, jest głęboko zakorzeniony w kulturze tego kraju. W przeciwieństwie do whisky czy wódki, jest on wytwarzany wyłącznie z różnych owoców, co skutkuje unikalnym profilem aromatycznym. Uzyskaj wgląd w węgierską ustawę parlamentarną o Pálince, będącą świadectwem zaangażowania kraju w regulację i ochronę produkcji i jakości spirytusu. Muzeum zapewnia głębsze zrozumienie kunsztu i dziedzictwa stojącego za tym kultowym napojem. Zarezerwuj bilet łączony do Széchenyi Thermal Spa i Muzeum Pálinki już teraz, aby uzyskać idealne połączenie relaksu i odkrywania kultury.

Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs wycieczkowy z napojami

Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs wycieczkowy z napojami

Ciesz się tym 1-godzinnym wieczornym rejsem widokowym po legendarnym błękitnym Dunaju i płyń między Budą i Pesztem magicznego Budapesztu. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio na molo w centrum Budapesztu i wypij wybranego drinka. Wypij kieliszek szampana, wino, piwo, napój bezalkoholowy lub wodę mineralną. Podczas rejsu zobaczysz majestatyczny Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, będziesz podziwiać ogromny budynek parlamentu w Budapeszcie i zamek Buda na wzgórzu. O głównych zabytkach dowiesz się z 30-języcznego audioprzewodnika. Po zakończeniu rejsu wycieczkowego łódź zabierze Cię z powrotem na molo w centrum Budapesztu.

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Budapeszt: wspólny transfer lotniskowy autobusem

Uniknij problemów z korzystaniem z komunikacji publicznej dzięki tej wygodnej i niezawodnej usłudze transferu z lotniska do hoteli w Budapeszcie. Skorzystaj ze wspólnego transportu autobusem do wybranego miejsca w centrum Budapesztu. Wybierz bilet w jedną lub obie strony. Usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę.  Po przybyciu do hali przylotów lotniska udaj się do jednego z punktów informacji i skasuj swój kupon. Gdy Twój kupon zostanie przeskanowany, możesz wejść do autobusu. Transfer obejmuje usługę „od drzwi do drzwi”, więc doświadczony kierowca wysadzi Cię tuż przed Twoim hotelem lub innym wybranym miejscem w centrum Budapesztu.

Budapeszt: Wieczorny rejs z napojami i muzyką na żywo

Budapeszt: Wieczorny rejs z napojami i muzyką na żywo

Weź udział w tym rejsie po mieście. Przepłyń pod wszystkimi 6 głównymi mostami Budapesztu i zobacz wiele miejsc o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym. Dopasuj tę atrakcję do swoich upodobań, sięgając po ulubione napoje. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada – m.in. wino, piwo, koktajle oraz napoje bezalkoholowe. Gwarancją niezapomnianej atmosfery będzie muzyka wykonywana na żywo przez 3 muzyków wielokrotnie nagradzanego zespołu ludowego Rajkó. Budapeszt nazywany jest często jednym z najpiękniejszych miast Europy, ale widziany z rzeki robi jeszcze większe wrażenie.W Budzie położonych jest mnóstwo zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO – od mostu Łańcuchowego po Uniwersytet Technologii i Ekonomii. Znajdują się tu także: łaźnie Gellérta, Góra Gellérta wraz z pomnikiem Wolności i cytadelą, Zamek Królewski oraz Baszta Rybacka. Po drugiej stronie rzeki można podziwiać słynne budowle takie jak gmach parlamentu i bazylika św. Stefana. W trakcie tej wycieczki możesz delektować się napojami w klimatyzowanej kabinie statku, po czym udasz się na górny pokład, by podziwiać nocną panoramę Budapesztu. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument – cymbały. Iście węgierskie połączenie instrumentów smyczkowych z cymbałami zapewni wspaniałą atmosferę na pokładzie. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę w zupełnie nowej aranżacji? Podczas występu będzie można poprosić o zagranie utworów na życzenie.

Budapeszt: Zwiedzanie jaskiń zamku w Budzie

Budapeszt: Zwiedzanie jaskiń zamku w Budzie

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po sieci podziemnych tuneli pod Wzgórzem Zamkowym. Dowiedz się więcej o historii, geologii i funkcjach tuneli jaskiniowych. Podziwiaj naturalny wapień. Doceń pracę, jaką włożono w stworzenie tego systemu jaskiń przypominającego labirynt. Miejscem zbiórki na wycieczkę po jaskiniach jest plac Szentháromság tér bądź w przypadku krótszej wycieczki ulica Dárda, gdzie wejdziesz do podziemnego systemu jaskiń Zamku Królewskiego. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczniesz odkrywanie i poznasz historię przypominającego labirynt systemu jaskiń, które dawniej pełniły funkcję piwnic na wino, schronów przeciwbombowych, a nawet średniowiecznego więzienia. Zachwyć się naturalnymi jaskiniami wapiennymi i 800-letnimi piwnicami stworzonymi przez człowieka w jednej z najbardziej unikalnych jaskiń na Węgrzech. Wycieczka stanowi podróż w czasie, w trakcie której można wiele dowiedzieć się nie tylko o geologii Zamku Królewskiego, lecz także o interakcji człowieka z naturą na przestrzeni wielu stuleci.

Budapeszt: Rejs statkiem w ciągu dnia

Budapeszt: Rejs statkiem w ciągu dnia

Weź udział w tym rejsie wycieczkowym po legendarnym modrym Dunaju pomiędzy brzegami Budy i Pesztu w magicznym mieście, jakim jest Budapeszt. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio z przystani w centrum Budapesztu i wybierz napój powitalny. Do wyboru lampka szampana, wino, piwo, napój bezalkoholowy lub woda mineralna, a także specjalna, bezpłatna lemoniada Duna Bella. Podczas rejsu zobacz majestatyczny most Łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z Zamkiem Królewskim i opłyń wokół Wyspę Małgorzaty. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 30 językach dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta. W lecie możesz opcjonalnie zatrzymać się na zielonej Wyspie Małgorzaty. Otrzymasz tam bezpłatną mapkę wyspy z zaznaczonymi trasami wycieczek pieszych i informacjami na temat głównych atrakcji. Następnie powrócisz na pokład łodzi i wyruszysz w podróż powrotną do centrum Budapesztu.

Budapeszt: historyczny rejs z drinkiem powitalnym

Budapeszt: historyczny rejs z drinkiem powitalnym

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Budapesztu podczas 1-godzinnego rejsu wycieczkowego historyczną łodzią i delektuj się kieliszkiem powitalnego drinka! Wybierz jeden z dwóch wyjątkowych historycznych statków na swoją podróż: Kisfaludy Paddle Steamer, mieszczący do 90 pasażerów i Hableány Paddle Steamer, mieszczący do 50 pasażerów. Oba statki są autentycznymi historycznymi skarbami, a Hableány Paddle Steamer służy jako "młodsza siostra" Kisfaludy Paddle Steamer! Ten wyjątkowy parowiec oferuje podróż w czasie, jednocześnie prezentując wspaniałe zabytki Budapesztu! Rozpoczynając podróż, znajdź wygodne miejsce i delektuj się orzeźwiającym drinkiem powitalnym. Podziwiaj piękną panoramę Budapesztu i odkrywaj zabytki wzdłuż Dunaju dzięki audioprzewodnikowi ONLINE. Ten przewodnik, dostępny za pośrednictwem kodu QR na pokładzie, jest przeznaczony do użytku na WŁASNYM TELEFONIE i jest dostępny w ponad 15 językach. Zapewnia zarówno treści do czytania, jak i słuchania, aby zwiększyć Twoje wrażenia. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą WŁASNE SŁUCHAWKI. Jeśli potrzebujesz pomocy z audioprzewodnikiem, nasz personel chętnie Ci pomoże.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu architektura w: Budapeszt

Oprócz atrakcji typu architektura jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Budapeszt?

W: Budapeszt są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Budapeszt: najciekawsze atrakcje

Budapeszt: atrakcje

Węgry: miasta

Budapeszt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(5176 recenzji)

Sprzedaż czepków kąpielowych przy wejściu i są one wymagane tylko w dużym krytym basenie, w którym jest zimno. Miejsce do zobaczenia, bardzo piękne. Nie czuliśmy, że jest nam ciasno, jest kilka basenów o różnej temperaturze, warto się tam wybrać. Wzięliśmy prywatną kabinę, aby się przebrać i zostawić nasze rzeczy, również polecam

To było naprawdę relaksujące doświadczenie, a łaźnie są piękne, zdecydowanie można tu spędzić cały dzień, chociaż polecam wybrać się wcześniej i zostać do południa. Zero problemów z biletami. Jest tylko jeden basen, w którym wymagany jest czepek, a jeśli chcesz uzyskać dostęp do saun, musisz zabrać ze sobą ręcznik.

Najlepsze kąpiele termalne. Nie wahaj się zgubić, aby odkryć ukryte skarby. Pomyśl o klapkach, praktycznych na czasami zniszczonej mozaice

Relaks 😉 po odkryciu dużej liczby miejsc w tym wspaniałym mieście!

Fantastyczne miejsce i przede wszystkim niezbyt zatłoczone