Atrakcje i wycieczki
Budapeszt

Coveted by both the East and the West, Budapest's blend of culture, art, and architecture will leave you charmed.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Budapeszt

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Budapeszt?

Na jakich wycieczkach w: Budapeszt obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

10 najciekawszych atrakcji Budapesztu

Przez wieki pożądany przez zarówno Wschód, jak i Zachód Budapeszt to bogata mieszanka kultury, sztuki i architektury, która całkowicie Cię zauroczy. Oto 10 najciekawszych atrakcji połączonych miast Budy i Pesztu:

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy przyjechać do Budapesztu?

  Budapeszt przyciąga wielu zwiedzających w środku lata, ale ponieważ jego zabytki rozmieszczone są na dużej przestrzeni, miasto to całkiem nieźle radzi sobie z napływem dużej ilości turystów. Mimo to najlepszym okresem na zwiedzanie Budapesztu będzie koniec lata, kiedy nie jest zbyt gorąco, żeby korzystać z łaźni termalnych.

 • Ile dni spędzić w Budapeszcie?

  Samo oglądanie zabytków Budapesztu mogłoby zająć długi weekend. Jeśli chcesz odwiedzić łaźnie i muzea i poznać życie nocne Budapesztu, przyjedź na co najmniej tydzień.

 • Jak poruszać się po Budapeszcie?

  Budapeszt posiada bardzo rozległą sieć komunikacji publicznej. Millenniumi Földalatti Vasút (Milenijna Kolej Podziemna) to druga najstarsza linia metra na świecie (ustępuje tylko londyńskiej linii Metropolitan)! Bilety należy kupić przed wejściem do pociągu i można je nabyć na stacjach metra lub w kioskach. Uwaga! Standardowy bilet nie uprawnia do przesiadek między liniami. Aby móc się przesiadać, trzeba kupić specjalny bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Węgierski
 • Waluta
  Forint węgierski (HUF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +36
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i jesień

Budapeszt: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 42 104 opinii

Po przeczytaniu opinii byłam średnio nastawiona na wycieczkę. Pozytywnie się zaskoczyłam:) Świetna atrakcja-piękne widoki, bardzo klimatycznie. Ludzi było trochę, ale rozłożyło się to na statku, nie było ścisku, nikt nie zasłaniał widoków. Może to dlatego, ze byliśmy na wycieczce o 21:45. Drink tani, ale nie oczekawiałam luksusów w tej cenie, był fajnym dodatkiem do rejsu. Z dotarciem tez nie mieliśmy problemu, trzeba po prostu wpisać Dock 42 w aplikacji BudapestGo. Jedyny minus to przepychanki przy wejściu, trzeba stać na przodzie, żeby zająć dobre miejsca.

Rejs na 20:30 -pora idealna. czas rejsu optymalny. Kieliszek szampana do rejsu. Ogolnie bardzo fajna atrakcja w dobrej cenie

Wysoce polecany. Przyjedź co najmniej 20 minut wcześniej, jeśli chcesz mieć dobre miejsca

Bardzo ciekawy rejs z komentarzem, piękne widoki. Powitalny drink to lemoniada. Polecam

Piękna podróż, wspaniałe światła w nocy, dobrze zaopatrzony bar?