Atrakcje i wycieczki
Budapeszt

Budapeszt z pewnością zachwyci Cię mieszanką kultury, sztuki i architektury.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Budapesztu

Przez wieki pożądany przez zarówno Wschód, jak i Zachód Budapeszt to bogata mieszanka kultury, sztuki i architektury, która całkowicie Cię zauroczy. Oto 10 najciekawszych atrakcji połączonych miast Budy i Pesztu:

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy przyjechać do Budapesztu?

  Budapeszt przyciąga wielu zwiedzających w środku lata, ale ponieważ jego zabytki rozmieszczone są na dużej przestrzeni, miasto to całkiem nieźle radzi sobie z napływem dużej ilości turystów. Mimo to najlepszym okresem na zwiedzanie Budapesztu będzie koniec lata, kiedy nie jest zbyt gorąco, żeby korzystać z łaźni termalnych.

 • Ile dni spędzić w Budapeszcie?

  Samo oglądanie zabytków Budapesztu mogłoby zająć długi weekend. Jeśli chcesz odwiedzić łaźnie i muzea i poznać życie nocne Budapesztu, przyjedź na co najmniej tydzień.

 • Jak poruszać się po Budapeszcie?

  Budapeszt posiada bardzo rozległą sieć komunikacji publicznej. Millenniumi Földalatti Vasút (Milenijna Kolej Podziemna) to druga najstarsza linia metra na świecie (ustępuje tylko londyńskiej linii Metropolitan)! Bilety należy kupić przed wejściem do pociągu i można je nabyć na stacjach metra lub w kioskach. Uwaga! Standardowy bilet nie uprawnia do przesiadek między liniami. Aby móc się przesiadać, trzeba kupić specjalny bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Węgierski
 • Waluta
  Forint węgierski (HUF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +36
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i jesień

Budapeszt: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 41 153 opinii

Obowiązkowa wizyta dla każdego, kto odwiedza Budapeszt. Bardzo polecam prywatną kabinę, ponieważ ma więcej miejsca na przechowywanie plecaków, a także prywatność na zmianę ubrania. Bardzo podobały mi się odkryte baseny. Niezwykle relaksujący. na pewno wrócę

Wrażenia z rejsu były świetne! Myliłem się, kupując bilety, ale udało mi się je zmienić płacąc 5 € za każdą osobę, ponieważ minął okres bezpłatnej modyfikacji. Bardzo przyjazny personel. Z pewnością bym to powtórzył.

Bardzo przyjemna, ponieważ łódź jest przestronna i przy pojemności około 50 osób posiłek jest bardzo dobry

zwiedzanie Budapesztu bez spa Széchenyi jest jak zwiedzanie Paryża bez Wieży Eiffla

The trip was great! Everything: atmosphere, views and staff. Really recommended!