Budapeszt
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Budapeszt”

10 najciekawszych atrakcji Budapesztu

Przez wieki pożądany przez zarówno Wschód, jak i Zachód Budapeszt to bogata mieszanka kultury, sztuki i architektury, która całkowicie Cię zauroczy. Oto 10 najciekawszych atrakcji połączonych miast Budy i Pesztu:

Centrum spa Széchenyi

Położone w parku miejskim centrum spa Széchenyi posiada baseny kryte i odkryte zasilane przez 2 różne źródła termalne. Jest to najlepsza łaźnia lecznicza w Budapeszcie i całej Europie.

Gmach węgierskiego parlamentu

Neogotyckiej fasadzie węgierskiego parlamentu dorównać może tylko jego wnętrze, w którym znajdują się wspaniałe freski, posągi, mozaiki witrażowe i korona świętego Stefana.

Most Łańcuchowy

Ukończony w 1849 roku i uznawany za ówczesny cud świata most Łańcuchowy nad Dunajem był pierwszym, który połączył Budę i Peszt w jedno miasto.

Aleja Andrássyego (Andrássy út)

Obstawiona neorenesansowymi rezydencjami aleja Andrássyego to główna ulica handlowa Budapesztu. Znajduje się na liście UNESCO i pełna jest kawiarni, restauracji, muzeów, teatrów i luksusowych butików.

Gmach Węgierskiej Opery Państwowej

Jest to prawdopodobnie najbardziej imponujący budynek przy alei Andrássyego. Jego wnętrze jest równie wspaniałe, a i odbywające się w nim światowej klasy występy są niczego sobie.

Kościół Macieja

Historia kościoła Macieja jest burzliwa, a sam kościół miał już kilka wcieleń, ale jego majestatyczna sylwetka i wspaniały styl nadal są ozdobą budapesztańskiej dzielnicy zamkowej.

Baszta Rybacka

Baszta Rybacka zawdzięcza swoją nazwę średniowiecznemu cechowi rybaków, który kiedyś bronił Dunaju w tym miejscu. Dzięki wspaniałym widokom na Budapeszt jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji.

Zamek Królewski w Budapeszcie

Zamek Królewski w Budapeszcie powstał w 1265 roku i był rezydencją węgierskich królów do 1918 roku. Jest to największy i najsłynniejszy zabytek Budapesztu i obowiązkowy punkt każdej wycieczki!

Bazylika św. Stefana

W nazwanej na cześć pierwszego króla Węgier przepięknej bazylice św. Stefana znajduje się już nie tak piękna prawa ręka św. Stefana i inne relikwie.

Zdjęcie: Nigel's Europe & beyond @flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Terror Háza

Muzeum Terror Háza nie jest zwykłym muzeum, ale analizą reżimów faszystowskiego i komunistycznego oraz miejscem pamięci ich ofiar.

Budapeszt: Zaplanuj pobyt

Kiedy przyjechać do Budapesztu?

Budapeszt przyciąga wielu zwiedzających w środku lata, ale ponieważ jego zabytki rozmieszczone są na dużej przestrzeni, miasto to całkiem nieźle radzi sobie z napływem dużej ilości turystów. Mimo to najlepszym okresem na zwiedzanie Budapesztu będzie koniec lata, kiedy nie jest zbyt gorąco, żeby korzystać z łaźni termalnych.

Ile dni spędzić w Budapeszcie?

Samo oglądanie zabytków Budapesztu mogłoby zająć długi weekend. Jeśli chcesz odwiedzić łaźnie i muzea i poznać życie nocne Budapesztu, przyjedź na co najmniej tydzień.

Jak poruszać się po Budapeszcie?

Budapeszt posiada bardzo rozległą sieć komunikacji publicznej. Millenniumi Földalatti Vasút (Milenijna Kolej Podziemna) to druga najstarsza linia metra na świecie (ustępuje tylko londyńskiej linii Metropolitan)! Bilety należy kupić przed wejściem do pociągu i można je nabyć na stacjach metra lub w kioskach. Uwaga! Standardowy bilet nie uprawnia do przesiadek między liniami. Aby móc się przesiadać, trzeba kupić specjalny bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Węgierski
 • Waluta
  Forint węgierski (HUF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +36
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i jesień

Budapeszt: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Budapeszt

Budapeszt: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Budapeszt?  Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Budapeszt: 48-godzinna wycieczka autobusowa

nie było informacji , że wydruk papierowy zabiera kierowca autobusu i wydaje dopiero BILET upoważniający jazdę

Budapeszt: 48-godzinna wycieczka autobusowa Autor: klient GetYourGuide, 19.04.2016

Budapeszt
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 2 540