Budapeszt
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Budapeszt”

Budapeszt – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Budapesztu

Przez wieki pożądany przez zarówno Wschód, jak i Zachód Budapeszt to bogata mieszanka kultury, sztuki i architektury, która całkowicie Cię zauroczy. Oto 10 najciekawszych atrakcji połączonych miast Budy i Pesztu:

Centrum spa Széchenyi

Położone w parku miejskim centrum spa Széchenyi posiada baseny kryte i odkryte zasilane przez 2 różne źródła termalne. Jest to najlepsza łaźnia lecznicza w Budapeszcie i całej Europie.

Gmach węgierskiego parlamentu

Neogotyckiej fasadzie węgierskiego parlamentu dorównać może tylko jego wnętrze, w którym znajdują się wspaniałe freski, posągi, mozaiki witrażowe i korona świętego Stefana.

Most Łańcuchowy

Ukończony w 1849 roku i uznawany za ówczesny cud świata most Łańcuchowy nad Dunajem był pierwszym, który połączył Budę i Peszt w jedno miasto.

Aleja Andrássyego (Andrássy út)

Obstawiona neorenesansowymi rezydencjami aleja Andrássyego to główna ulica handlowa Budapesztu. Znajduje się na liście UNESCO i pełna jest kawiarni, restauracji, muzeów, teatrów i luksusowych butików.

Gmach Węgierskiej Opery Państwowej

Gmach Węgierskiej Opery Państwowej to prawdopodobnie najbardziej imponujący budynek przy alei Andrássyego. Jego wnętrze jest równie wspaniałe, a i odbywające się w nim światowej klasy występy są warte uwagi.

Kościół Macieja

Historia kościoła Macieja jest burzliwa, a sam kościół miał już kilka wcieleń, ale jego majestatyczna sylwetka i wspaniały styl nadal są ozdobą budapesztańskiej dzielnicy zamkowej.

Baszta Rybacka

Baszta Rybacka zawdzięcza swoją nazwę średniowiecznemu cechowi rybaków, który kiedyś bronił Dunaju w tym miejscu. Dzięki wspaniałym widokom na Budapeszt jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji.

Zamek Królewski w Budapeszcie

Zamek Królewski w Budapeszcie powstał w 1265 roku i był rezydencją węgierskich królów do 1918 roku. Jest to największy i najsłynniejszy zabytek Budapesztu i obowiązkowy punkt każdej wycieczki!

Bazylika św. Stefana

W nazwanej na cześć pierwszego króla Węgier przepięknej bazylice św. Stefana znajduje się już nie tak piękna prawa ręka św. Stefana i inne relikwie.

Muzeum Terror Háza

Muzeum Terror Háza nie jest zwykłym muzeum, ale analizą reżimów faszystowskiego i komunistycznego oraz miejscem pamięci ich ofiar.

Budapeszt: Zaplanuj pobyt

Kiedy przyjechać do Budapesztu?

Budapeszt przyciąga wielu zwiedzających w środku lata, ale ponieważ jego zabytki rozmieszczone są na dużej przestrzeni, miasto to całkiem nieźle radzi sobie z napływem dużej ilości turystów. Mimo to najlepszym okresem na zwiedzanie Budapesztu będzie koniec lata, kiedy nie jest zbyt gorąco, żeby korzystać z łaźni termalnych.

Ile dni spędzić w Budapeszcie?

Samo oglądanie zabytków Budapesztu mogłoby zająć długi weekend. Jeśli chcesz odwiedzić łaźnie i muzea i poznać życie nocne Budapesztu, przyjedź na co najmniej tydzień.

Jak poruszać się po Budapeszcie?

Budapeszt posiada bardzo rozległą sieć komunikacji publicznej. Millenniumi Földalatti Vasút (Milenijna Kolej Podziemna) to druga najstarsza linia metra na świecie (ustępuje tylko londyńskiej linii Metropolitan)! Bilety należy kupić przed wejściem do pociągu i można je nabyć na stacjach metra lub w kioskach. Uwaga! Standardowy bilet nie uprawnia do przesiadek między liniami. Aby móc się przesiadać, trzeba kupić specjalny bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Węgierski
 • Waluta
  Forint węgierski (HUF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +36
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i jesień

Budapeszt: Wycieczki i bilety

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Węgry: Ciekawe miejsca

Budapeszt: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Miejsce tak fascynujące, że warte obejrzenia.

Ten obiekt ma tyle zalet, iż trudno go opisać. Parlament reprezentuje ogólnie styl neogotycki ale widoczne są też i elementy barokowe (głównie we wnętrzach). Same wnętrza są bogato zdobione freskami, malowidłami, rzeźbami, a także przepięknymi witrażami. To trzeba zobaczyć na własne oczy i żaden opis tego nie odzwierciedli.

Swietny sposob na spedzenie soboty w Budapeszcie

Wybor lazni padl na Szechenyi, gdyz zwiedzilismy wczesniej laznie Gellert. W Szechenyi wykupilismy pakiet spa plus masaz Harmony 45 minut. Laznie super, goraca woda i duzo mozliwosci wypoczynku, masaz byl wspanialy. Zal bylo wychodzic. Polecam kazdemu. Obsluga na najwyzszym poziomie.

Niesamowity i wspaniały sposób na zwiedzanie

W telegraficznym skrócie- doskonale zorganizowana i zaplanowana trasa. Bardzo uczynny i pomocny personel, w dużej ilości co zapewnia doskonałe poinformowanie korzystających z wycieczki turystów. Gorąco polecamy

Budapeszt: wycieczka Hop-On Hop-Off Autor: Piotr, 09/28/2017

Prezent dla moich rodziców z okazji 50 lecia ślubu

Niezapomniany, fantastyczny, cudowny, bajeczny nocny rejs, który był marzeniem moich rodziców stał się faktem i to w tak piękną 50 rocznicę ślubu. Polecam.

Wycieczka autobusem po Budapeszcie i stateczkiem po Dunaju

Oprócz zwiedzania bardzo dobry środek komunikacji. Super przewodnik. Czytelna mapa,tylko należy do pytać czy wszystkie przystanki są aktualne.