Atrakcje i wycieczki

Budapeszt

Budapeszt z pewnością zachwyci Cię mieszanką kultury, sztuki i architektury.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 najciekawszych atrakcji Budapesztu

Przez wieki pożądany przez zarówno Wschód, jak i Zachód Budapeszt to bogata mieszanka kultury, sztuki i architektury, która całkowicie Cię zauroczy. Oto 10 najciekawszych atrakcji połączonych miast Budy i Pesztu:

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy przyjechać do Budapesztu?

  Budapeszt przyciąga wielu zwiedzających w środku lata, ale ponieważ jego zabytki rozmieszczone są na dużej przestrzeni, miasto to całkiem nieźle radzi sobie z napływem dużej ilości turystów. Mimo to najlepszym okresem na zwiedzanie Budapesztu będzie koniec lata, kiedy nie jest zbyt gorąco, żeby korzystać z łaźni termalnych.

 • Ile dni spędzić w Budapeszcie?

  Samo oglądanie zabytków Budapesztu mogłoby zająć długi weekend. Jeśli chcesz odwiedzić łaźnie i muzea i poznać życie nocne Budapesztu, przyjedź na co najmniej tydzień.

 • Jak poruszać się po Budapeszcie?

  Budapeszt posiada bardzo rozległą sieć komunikacji publicznej. Millenniumi Földalatti Vasút (Milenijna Kolej Podziemna) to druga najstarsza linia metra na świecie (ustępuje tylko londyńskiej linii Metropolitan)! Bilety należy kupić przed wejściem do pociągu i można je nabyć na stacjach metra lub w kioskach. Uwaga! Standardowy bilet nie uprawnia do przesiadek między liniami. Aby móc się przesiadać, trzeba kupić specjalny bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Węgierski
 • Waluta
  Forint węgierski (HUF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +36
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna i jesień

Budapeszt: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 35 420 opinii

Wycieczka w nocy była lepsza niż oczekiwano. Wiele budynków (zwłaszcza budynek parlamentu) wygląda imponująco w nocy dzięki oświetleniu. Kilku Niemców na pokładzie. 10 € są tego warte. Prawie gwiazdkowa odliczenie za zbyt słodkie wino musujące: = /

Świetne doświadczenie, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć miasto z innej perspektywy, co było możliwe tylko w ten sposób. Nie do pominięcia!

Naprawdę podobała nam się wieczorna wycieczka. Na początek uznaliśmy tę małą wycieczkę za miłą i zrobimy to ponownie.

Jestem bardzo zadowolona. Niesamowite przeżycie. Polecam serdecznie :)

Szczerze polecam,super widoki,nie zapomniana wycieczka ze znajomymi