Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Budapest City Park

Budapest City Park – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

1. Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta, jadąc wzdłuż brzegów Dunaju. Ciesz się widokiem z Dzielnicy Zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy'ego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć i wskocz na rower na wycieczkę krajoznawczą. Zjedź Duna Corso do Mostu Łańcuchowego i wejdź na Dzielnicę Zamkową w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź nad Dunaj, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksuj się na Wyspie Małgorzaty i odwiedź Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po przejechaniu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO aleją Andrássy'ego, obok Opery i Domu Terroru, dotrzyj do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, zanim wrócisz do biura organizatora atrakcji.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

2. Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Odkryj Budapeszt: Prywatna 3- lub 4-godzinna wycieczka samochodem

3. Odkryj Budapeszt: Prywatna 3- lub 4-godzinna wycieczka samochodem

Ciesz się prywatną wycieczką z przewodnikiem po oszałamiającym Budapeszcie i poznaj świecką historię miasta, odwiedzając zarówno Budę, jak i Peszt. Rozpocznij dzień w centrum Pesztu i kontynuuj zwiedzanie pagórkowatej Budy. Przejdź się przez piękną dzielnicę zamkową, gotycki kościół Macieja i Basztę Rybacką. Kontynuuj wycieczkę, wjeżdżając na kolejne wzgórze, na bujne wzgórze Gellért, podziwiając Cytadelę na szczycie, a następnie kontynuując wycieczkę do dzielnicy Peszt po wschodniej stronie rzeki. Odwiedź Centralną Halę Targową, aby odkryć najświeższą węgierską żywność, a następnie kontynuuj zwiedzanie Muzeum Narodowego i dzielnicy żydowskiej. Następnie przejdź aleją Andrássy, mijając fascynujący budynek Opery Państwowej i zatrzymując się na wizytę na imponującym Placu Bohaterów. Kontynuuj spacer przez Park Miejski, miń Zamek Vajdahunyad i odwiedź Bazylikę Świętego Stefana. Zakończ wycieczkę po mieście, odwiedzając Plac Kossutha i węgierski parlament. Miejsce odjazdu jest do Twojego wyboru!

Budapeszt: Przejażdżka rowerowa po historycznym Śródmieściu z malowniczymi widokami

4. Budapeszt: Przejażdżka rowerowa po historycznym Śródmieściu z malowniczymi widokami

Podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem po Budapeszcie możesz podziwiać kilka miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Plac Bohaterów, aleję Andrássy'ego i budapeszteński brzeg Dunaju. Zaczniesz od Dzielnicy Żydowskiej, serca życia nocnego w Budapeszcie, i przejedziesz do alei Andrássy. Po drodze miniesz Akademię Muzyczną. Podążając w kierunku placu Heroe, odkryjesz Dom Terroru, a następnie zagłębisz się w historię węgierskiego średniowiecza. Daj się zaskoczyć zamkowi Vajdahunyadi w Parku Miejskim, łaźni Gellerth i wróć do centrum miasta, mijając słynną Operę Narodową. Zanim dotrzesz do spektakularnego Parlamentu, pozwól, aby Bazylika Świętego Stefana zrobiła na Tobie wrażenie i poznaj najnowszą historię Węgier na Placu Wolności. Podczas tej wycieczki rowerowej nie będziesz się spieszyć, co pozwoli Ci zrobić zdjęcia najważniejszych zabytków, które napotkasz po drodze. Twoja podróż będzie kontynuowana wzdłuż Dunaju do Mostu Margarete i Budy. Podążaj ścieżką rowerową wzdłuż rzeki w dół rzeki w Budzie do Mostu Łańcuchowego i Łaźni Rudas, a następnie dotrzyj do Łaźni Gellerta i wróć przez Most Wolności do Śródmieścia i Pesztu. Zajrzyj do Centralnej Hali Targowej i Muzeum Narodowego w drodze powrotnej do dzielnicy żydowskiej, gdzie powita Cię Wielka Synagoga. Wycieczka oferuje doskonały przegląd miasta i daje wspaniałe wrażenia na dalsze wizyty. Kończy się ponownie w Dzielnicy Żydowskiej, gdzie liczne miejsca zapraszają Cię pysznymi daniami i napojami.

Budapeszt: Wycieczka piesza po parku miejskim ze smartfonem

5. Budapeszt: Wycieczka piesza po parku miejskim ze smartfonem

Odkryj Park Miejski, główny park publiczny Budapesztu, znany ze swoich słynnych muzeów, łaźni Széchenyi i wspaniałego zamku! Jedyną rzeczą, którą musisz zbadać przez 1h30? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio, trwającej około 1h30, odwiedzisz słynny Plac Bohaterów, gdzie odkryjesz historię miasta poprzez jego znamienite postacie. Od pierwszego króla Węgier po wejście kraju do Unii Europejskiej w 2004 roku, zrozumiesz, dlaczego ten plac jest idealnym miejscem do podsumowania historii kraju. Podziwiaj wokół siebie Galerię Sztuki i Muzeum Sztuk Pięknych miasta. Kontynuuj, przekraczając uroczy most, aby dotrzeć do okazałego zamku Vajdahunyad. Tutaj poznasz jego historię i podziwiasz mieszankę zupełnie różnych stylów architektonicznych. Przejdź przez park, aby odkryć nowe historie i anegdoty. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wzdłuż Dunaju i zakończ spacer przed głównym krytym rynkiem stolicy.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

6. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Nie ma łatwiejszego sposobu na zwiedzanie Budapesztu niż ta wycieczka rowerowa z przewodnikiem po języku angielskim. Zjedź do Duna Corso, Mostu Łańcuchowego i wejdź na dzielnicę zamkową, aby cieszyć się widokiem i cofnąć się w czasie. Zjedź nad Dunaj, przejedź się wzdłuż rzeki i zrelaksuj na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po wycieczce aleją Andrássy'ego, po drodze zwiedzanie Opery i Domu Terroru, wycieczka dociera do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego przed powrotem do biura.

Budapeszt: Historyczni bohaterowie i gorące spa - wycieczka audio z przewodnikiem

7. Budapeszt: Historyczni bohaterowie i gorące spa - wycieczka audio z przewodnikiem

Budapeszt to miasto o chwalebnej i burzliwej przeszłości. Dołącz do mnie na tym spacerze, gdy odkrywamy prawdziwy Budapeszt. Rozpoczynamy naszą wycieczkę na historycznym Placu Bohaterów i spotykamy niektórych bohaterów węgierskiej historii. Przespacerujemy się przez bujną zieleń Parku Miejskiego, po czym zakończymy kąpielą w najsłynniejszym termalnym spa na Węgrzech, Szechenyi Bath. Niezależnie od tego, czy jesteś w moim pięknym mieście po raz pierwszy, czy dobrze je znasz, na pewno odkryjesz nową i niepowtarzalną stronę Budapesztu. Dowiedzieć się o • Pochodzenie języka madziarskiego • Zaciekli i niezachwiani łucznicy konni z równin • Heroiczne walki z wrogiem, który zagrażał całej Europie • Średniowieczne polowania na czarownice • Fałszywy zamek w sercu miasta • Bezimienny skryba węgierskiej historii • Dlaczego dzwony kościelne biją codziennie w południe na całym świecie. • Dlaczego Budapeszt jest stolicą uzdrowisk termalnych Wybierzmy się więc na niezapomniane przeżycie, aby poznać przeszłość, teraźniejszość i wszystko, co Budapeszt ma do zaoferowania. I nie zapomnij o kostiumie kąpielowym, jeśli planujesz zanurzyć się w leczniczych i luksusowo uspokajających gorących basenach Szechenyi Bath. Uwaga: opłata za wstęp do łaźni nie jest wliczona w cenę wycieczki.

Budapeszt: Prywatna piesza wycieczka po mieście z hiszpańskim przewodnikiem

8. Budapeszt: Prywatna piesza wycieczka po mieście z hiszpańskim przewodnikiem

Poznaj Budapeszt w najbardziej wygodny i spersonalizowany sposób dzięki naszej prywatnej wycieczce po Budapeszcie, idealnej wycieczce z rodziną lub przyjaciółmi oraz całkowicie ekskluzywnemu przewodnikowi w języku hiszpańskim dla grupy. Oprócz zwiedzania Budapesztu we własnym tempie, będziemy mieli również czas na robienie zdjęć, jedzenie czy kupno pamiątek. Spacer kończy się w miejscu, które chcesz, więc możesz skorzystać i wejść do ostatniego pomnika na trasie. W naszej standardowej trasie zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje Budapesztu: Parlament, Zamek Królewski, Most Łańcuchowy, Basztę Rybacką, Bazylikę św. Stefana, Plac Erzsébet, Plac Wolności, Kościół Macieja, Synagogę ulicy Dohány, Cytadelę czy Gellerta Wzgórze, Centralny Rynek w Budapeszcie, brzeg Dunaju, Plac Bohaterów, Aleja Andrássy'ego…

Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście z przewodnikiem po Budapeszcie autobusem

9. Prywatna 3-godzinna wycieczka po mieście z przewodnikiem po Budapeszcie autobusem

Zobacz główne zabytki po obu stronach rzeki w Budapeszcie. Spaceruj po Dzielnicy Zamkowej, podziwiaj widok z Cytadeli, jedź Aleją Andrássy'ego do Placu Bohaterów, mijając wiele atrakcji miasta. Twoja wycieczka rozpoczyna się po odebraniu z hotelu. Po stronie Budy zatrzymaj się w Dzielnicy Zamkowej i podczas krótkiego spaceru zobaczysz główne atrakcje okolicy. Spacer do kościoła Macieja i do Baszty Rybackiej. Wzgórze Gellérta (Cytadela) zapewnia najbardziej spektakularny widok na Budapeszt. Po stronie Pesztu można zobaczyć parlament, bazylikę św. Stefana i wiele innych atrakcji. W drodze na Plac Bohaterów możesz zobaczyć Aleję Adrássy'ego z Operą, Domem Terroru i wieloma luksusowymi sklepami. Następnie przejazd do Parku Miejskiego. Miniesz zamek Vajdahunyad, największe w Europie kąpielisko termalne (łaźnia Széchenyi), zoo w Budapeszcie i park Dawno, dawno temu.

Wycieczka po wielkim mieście (3 godziny)

10. Wycieczka po wielkim mieście (3 godziny)

Zwiedzanie zaczynamy od biura Cityrama (adres to Báthory utca 19, 1054 Budapeszt), mijamy Parlament i jedziemy Mostem Małgorzaty, aby przejechać na stronę Budy. Zatrzymujemy się w Dzielnicy Zamkowej i podczas krótkiego spaceru pokazujemy główne atrakcje okolicy. Idziemy do kościoła Macieja i Baszty Rybackiej (skąd można podziwiać piękną panoramę). Następnie zabierzemy Cię przez Most Elżbiety do Pesztu i pokażemy Ci słynną Centralną Halę Targową oraz największą Synagogę w Europie, następnie pojedziemy do Parku Miejskiego. Mijamy słynne Kąpielisko Termalne Széchenyi, Zoo w Budapeszcie, następnie zatrzymujemy się na Placu Bohaterów (z pomnikami najsłynniejszych węgierskich królów i książąt). Wracamy Aleją Andrássy'ego do centrum Pesztu, mijając Operę i Bazylikę św. Stefana. Podczas wycieczki oferujemy krótki przegląd ostatnich 1000 lat węgierskiej historii. Wycieczka kończy się w centrum miasta.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Budapest City Park: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapest City Park? Kliknij tutaj.