Dodaj daty

Buda Island

Buda Island – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Riumar: rejs deltą rzeki Ebro i wycieczka jeepem z degustacją małży

1. Riumar: rejs deltą rzeki Ebro i wycieczka jeepem z degustacją małży

Odkryj biologiczne, historyczne i kulturowe znaczenie Parku Narodowego Delty Ebro podczas tej wycieczki z Riumar. Zacznij od wycieczki jeepem po głównych zabytkach tego obszaru, a następnie wskocz na żaglówkę, aby odbyć rejs po rzece Ebro. Zakończ wieczór kieliszkiem wina i degustacją małży. Spotkaj się z przewodnikiem w pobliżu plaży i wskocz do jeepa na wycieczkę po lagunie Garxal, gdzie możesz zobaczyć rodzime ptaki i dowiedzieć się o cechach laguny. Zatrzymaj się, aby odwiedzić pole ryżowe i odkryć historię uprawy ryżu i jej ewolucji. Następnie wejdź na pokład żaglówki, aby odbyć rejs przez ujście delty rzeki Ebro, okrążając wyspę Buda. Poznaj florę i faunę parku narodowego po drodze i zanurz się w kulturze i tradycjach przodków parku. Na koniec udaj się z powrotem do lokalnej restauracji na degustację małży z zatoki Fangar, popijając je kieliszkiem wina, piwem lub napojem bezalkoholowym.

Ebro Delta: Wycieczka z przewodnikiem po Północnej Delcie z miejscowym

2. Ebro Delta: Wycieczka z przewodnikiem po Północnej Delcie z miejscowym

Odkryj krajobrazy i kulturę północnej części delty rzeki Ebro. Poznaj tradycje połowu skorupiaków w Illa de Mar, dowiedz się wszystkiego o uprawie ryżu i miej oczy szeroko otwarte, aby dostrzec różne gatunki dzikich zwierząt zamieszkujących to miejsce. Najpierw udaj się do Illa de Mar, obszaru położonego w Zatoce Fangar. Słynie ze skorupiaków i ma za sobą ponad stuletnią tradycję. Odkryj tradycyjne narzędzia i łodzie używane do hodowli małży i ostryg Ciesz się panoramicznymi widokami, kiedy tam jesteś. Podziwiaj lagunę z zielonym filtrem, wioskę rybacką l'Ampolla, hodowle małży w środku zatoki oraz czerwono-białą latarnię morską na półwyspie Fangar. Za pomocą lornetki obserwuj spokojnie odpoczywającą w tych wodach dziką przyrodę i spróbuj dostrzec gwiazdę rezerwatu biosfery – flaminga. Odwiedź punkt, w którym Ebro w końcu spotyka się z Morzem Śródziemnym. To miejsce o wielkim bogactwie przyrodniczym i zachwycających krajobrazach. Z najwyższego punktu widokowego Delty, zwanego lokalnie „Zigguratem”, można podziwiać różne ekosystemy tworzące park. Podczas całej wycieczki jest oczywiście wiele pól ryżowych. Dowiedz się wszystkiego o osobliwościach tej uprawy, z której słynie Delta rzeki Ebro. Ujście rzeki jest otoczone na ostatnim odcinku przez wyspę Buda i wyspę Sant Antoni, a także nowo utworzoną lagunę Garxal. Dowiedz się o najpoważniejszym problemie środowiskowym, przed którym stoi. Po zakończeniu wycieczki powrócisz do miejsca zbiórki.

Z Deltebre: wycieczka rowerowa i kajakowa po delcie rzeki Ebro i na wyspie Buda

3. Z Deltebre: wycieczka rowerowa i kajakowa po delcie rzeki Ebro i na wyspie Buda

Połączona wycieczka kajakiem i rowerem z przewodnikiem po delcie rzeki Ebro: Nasza trasa zaczyna się w Riu a l'Ebre, idziemy wzdłuż rzeki, mając Ebro po lewej stronie, aż znajdujemy most „Lo Passador” i przecinamy go ścieżką rowerową. Przechodzimy przed restauracją Racó del Riu i idziemy wzdłuż rzeki, która biegnie wzdłuż rzeki - to jest po naszej lewej stronie - jest zamknięta droga do końca wioski, Sant Jaume d'Enveja. Na końcu zamkniętej ścieżki znajdujemy polną drogę ogrodzoną drewnianą balustradą. Droga biegnie równolegle do rzeki, choć w większości nie można jej zobaczyć. Dojedziemy do jednego z ostatnich zachowanych lasów rzecznych, znanego jako „Zagajnik”, z rodzimymi gatunkami, a następnie do Mas de la Comandanta, okazałej budowli otoczonej polami ryżowymi. Jedziemy ok. 7 km do końca ścieżki holowniczej. W tym miejscu znajdujemy metalową konstrukcję, która służy jako mały most, a po przejściu przez kanał irygacyjny, po lewej stronie znajduje się stara przeprawa dla łodzi, znana jako Barcaza de Buda, która dawniej służyła do dotarcia na wyspę w okresie zimowym. kiedy burze były niedostępne, jego zwykłe wejście znajdowało się na plaży Migjorn. W tym miejscu zostawimy rowery i wpłyniemy do rzeki Migjorn, aby spłynąć kajakiem graniczącym z wyspą Buda, jednym z najdzikszych i najbardziej niedostępnych obszarów Delty. Podczas spaceru możemy podziwiać wspaniałą roślinność, którą można zobaczyć na brzegach rzeki: m.in. trzcinę, płotki i eukaliptusy, które nadają świeżości i są zaimpregnowane w naszej siatkówce. Wycieczka zakończy się na plaży Migjorn, skąd nasz zespół odbierze Cię, aby wrócić samochodem do Riu a l'Ebre. Odjazdy w każdy czwartek o godzinie 10:00 od 15 lipca do 15 września. Droga Buddy (około 3 do 3,5 godziny) Jeśli potrzebujesz suchego miejsca do przechowywania rzeczy osobistych, możesz wypożyczyć wodoodporne pojemniki. A jeśli weźmiesz telefon, nie zapomnij zabrać ze sobą wodoodpornego etui .

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Buda Island: najlepsze atrakcje w pobliżu

Buda Island: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Buda Island? Kliknij tutaj.