Bruksela
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Bruksela”

Najciekawsze atrakcje Brukseli

Stolica Belgii to jeden z mniej znanych klejnotów Europy, niemniej wart odwiedzenia. Oprócz wyśmienitych gofrów i czekolad Bruksela słynie z licznych ciekawych atrakcji. Nie przekonuje Cię to? Oto kilka przykładów:

Muzeum Instrumentów Muzycznych w Brukseli

W zbiorach jednego z najlepszych brukselskich muzeów znajduje się ponad 8000 instrumentów muzycznych. Zwiedzający poznają ewolucję muzyki na przestrzeni wieków, oraz oczywiście jej posłuchają.

Królewskie Muzea Sztuk Pięknych

Te cztery słynne muzea posiadają łącznie ponad 20 000 dzieł sztuki, w tym prace wielu znanych flamandzkich artystów.

Pałac Sztuk Pięknych

W pałacu tym, znanym również jako Bozar, obejrzysz dzieła z różnych dziedzin sztuki: malarstwa, architektury, muzyki i wielu innych. Entuzjastom z pewnością nie wystarczy tylko jedna wizyta.

Ratusz w Brukseli

Będący doskonałym przykładem architektury gotyckiej ratusz to tylko jeden z wielu wspaniałych budynków przy głównym placu Brukseli, czyli Grande Place.

Minieuropa

Od wielu lat jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Brukseli. W Minieuropie znajdziesz miniaturowe repliki 350 atrakcji z całego kontynentu.

Ancienne Belgique

Ancienne Belgique to światowej klasy sala koncertowa słynąca ze swojej doskonałej akustyki. Odbyło się tam wiele historycznych koncertów, w tym owiany zła sławą występ The Cure z 1982 roku.

Park Cinquantenaire

Parc du Cinquantenaire to urokliwy zabytkowy park położony na wschód od centrum Brukseli i idealne miejsce na relaks. Znajdziesz tu też wspaniałą architekturę oraz Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych.

Fontanna Manneken Pis

Według legendy pęcherz pewnego małego chłopca uchronił kiedyś Brukselę przed zagładą. Dzisiaj pomnik tego chłopca stoi na szczycie fontanny, gdzie wszyscy mogą podziwiać jego niesamowite zdolności.

Atomium

Ta mierząca 102 m wysokości konstrukcja to model kryształu żelaza wykonany z olbrzymich stalowych kul i rur. Z najwyżej położonej kuli można podziwiać wspaniałe widoki na całą Brukselę.

Bruksela: Zaplanuj pobyt

Coś dla miłośników piwa

Belgia słynie ze swoich piw, a Bruksela to idealne miejsce na odkrywanie wielowiekowej historii browarnictwa tego kraju. Udaj się do jednej z hal piwnych i skosztuj wyśmienitych trunków.

Frytki

Każdy Belg powie Ci, że najlepsze frytki zjesz w Belgii. Skosztuj belgijskich frytek i oceń, ile daje metoda podwójnego smażenia. Szczególnie polecamy małże, które najlepsze restauracje w Brukseli zwyczajowo podają z nieograniczoną porcją frytek.

Przydatne informacje

 • Język
  Holenderski, niemiecki i francuski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +32
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszymi porami roku na zwiedzanie Brukseli są wiosna i jesień. Nie jest wtedy chłodno i ulice nie są pełne turystów.

Bruksela: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Bruksela

Bruksela: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Bruksela?  Kliknij tutaj.


Bruksela
4.2
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 282