Atrakcje i wycieczki
Bruksela

Stolica Belgii to nie tylko piwo rzemieślnicze, czekolada i gofry, ale też tygiel europejskiej kultury.

Bruksela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bilet wstępu do Atomium i bezpłatny bilet do Muzeum Designu

1. Bilet wstępu do Atomium i bezpłatny bilet do Muzeum Designu

Odkrywaj wspaniałe panoramiczne widoki Brukseli i zwiedzaj wystawy poświęcone Belgii i sztuce cyfrowej dzięki biletowi wstępu do Atomium. Wybierz się na spacer po dziełach projektowych z XX i XXI wieku z biletem do Muzeum Wzornictwa. Wejdź do kultowego Atomium, które symbolizuje żelazny kryształ, powiększony 165 miliardów razy. Wejdź do tego reliktu przeszłości, który powstał na Światowe Targi w 1958 roku. Podziwiaj 360-stopniowe panoramiczne widoki 19 gmin Brukseli. Spaceruj po stałej wystawie Atomium, która opowiada historię tego pawilonu i nowej stałej instalacji o nazwie CENTRALE. Centralna sfera Atomium jest punktem konstrukcyjnym, w którym spotykają się wszystkie siły. Sztuka systemów wizualnych zawiera kręgi światła, które cię inspirują. Odwiedź także dwie wystawy czasowe, w tym RESTART, wciągający pokaz dźwięku i światła oraz „Widziałem przyszłość”, która przedstawia fotograficzną wizję światowych targów, które odcisnęły swoje piętno zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie. Miej możliwość zakupu belgijskich specjałów lub dań sezonowych w restauracji Atomium, która oferuje wyjątkowe widoki z wysokości 95 metrów nad ziemią. Odwiedź Muzeum Wzornictwa w Brukseli, aby poznać belgijskie wzornictwo i jego historię. Przejrzyj wystawy stałe i tymczasowe i zobacz kolekcję Plastics Design Człożoną z około 2000 plastikowych przedmiotów.

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

2. Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Odkryj 2 z najbardziej czarujących miast Flandrii. Wraz z przewodnikiem wyrusz w podróż w czasie w ramach tej całodniowej wycieczki. Wybierz udział w wycieczce prywatnej lub ogólnodostępnej. Spacer po obu miastach pozwoli Ci zobaczyć najsłynniejsze atrakcje i zabytki, w tym katedrę św. Bawona w Gandawie, Stare Miasto w Brugii i Jezioro Miłości. Średniowieczna architektura i tętniąca życiem atmosfera w Gandawie na pewno Cię zauroczą. Odwiedź katedrę św. Bawona (opcjonalnie), gdzie znajduje się słynny poliptyk tablicowy „Adoracja Mistycznego Baranka”. Zobacz zamek hrabiów Flandrii, malowniczy, średniowieczny port Graslei i wiele innych atrakcji. W Brugii zachwyci Cię spokojne Jezioro Miłości i stary beginaż. Odkrywaj miasto i jego brukowane uliczki, spacerując w towarzystwie przewodnika. Możesz także wybrać się na przyjemny rejs łodzią po wąskich kanałach.

Choco-Story Bruksela: Wejście do Muzeum Czekolady z degustacją

3. Choco-Story Bruksela: Wejście do Muzeum Czekolady z degustacją

Udaj się w podróż przez historię czekolady w muzeum Choco-Story Brussels i dowiedz się o początkach cennego towaru i jego transformacji w gotowy produkt. Zanurz się w historię Azteków i dowiedz się, jak kakao przybyło do Europy.  Podziwiaj eksponaty w muzeum, w tym ilustracje, tablice informacyjne i filmy, które wyjaśniają jak przebiega uprawa kakaowców i jak kakao zamienia się w czekoladę. Zobacz pokaz mistrza wytwarzania czekolady dotyczący tego jak wykonać tradycyjne praliny.  Ciesz się kilkoma degustacjami podczas wizyty i skorzystaj z możliwości kupienia czekoladek w sklepie z pamiątkami.

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

4. Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się podczas 100-kilometrowej podróży autobusem do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki "Wenecji Północy" i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) i XIII-wieczny kompleks Begijnhof, założony w 1245 roku jako dom dla świeckich zakonnic. Udaj się na plac Walplein, gdzie zacienione drzewa i kawiarnie stanowią idealne miejsce na relaks. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne zabytki, takie jak XI-wieczny Stary Szpital Świętego Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie ceglaną wieżę w kościele Matki Bożej i zobacz inne zabytki, takie jak Pałac Gruuthuse lub Kanał Dijver. Udaj się do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście na Rozenhoedkaai i podziwiaj dzwonnicę na Placu Zamkowym. Odwiedź Rynek (Grote Markt), aby zobaczyć Dzwonnicę (Belfort). Następnie skorzystaj z 1-godzinnego czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych czekoladek w mieście. Następnie przejedź do Gandawy, której mieszkańcy są popularnie znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych budynkach miasta, takich jak Zamek Geralda Diabła i Katedra Świętego Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Podziwiaj Belfort (dzwonnicę) i osobliwy ratusz w stylu gotyckim i renesansowym. Zobacz jeden z najstarszych zabytków miasta w kościele św. Mikołaja naprzeciwko niezwykłej fasady Domu Cechowego Masonów. Wybierz się w podróż wzdłuż nabrzeży średniowiecznego portu Graslei i odkryj inne atrakcje, takie jak majestatyczny Zamek Hrabiów Flandrii, Wielka Sala Rzeźników, Stary Targ Rybny i Piątkowy Rynek. Ciesz się wolnym czasem w tym magicznym mieście przed powrotem do Brukseli. Nasza przygoda dobiegła końca! Nie czekaj i ciesz się tym dniem razem z nami!

Bruksela: wycieczka autobusowa hop-on hop-off

5. Bruksela: wycieczka autobusowa hop-on hop-off

Odkryj ukryte skarby miasta dzięki biletowi na autobus hop-on hop-off. Ciesz się swobodą zwiedzania we własnym tempie, wysiadając na przystankach, które wpadną Ci w oko. Zobacz najbardziej kultowe zabytki miasta - a może nawet niektóre skarby poza utartymi szlakami - dzięki pojedynczej czerwonej trasie. Wskocz na czerwoną trasę i zobacz najważniejsze zabytki, w tym Pałac Sztuk Pięknych, dzielnicę Sablons i Parlament Europejski. Zwróć uwagę na muzea, w tym Muzeum Świata Pociągów, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Horta i Królewskie Muzea Sztuk Pięknych Belgii. Zatrzymaj się na Place Royale i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki.Podziwiaj katedrę Saints-Michel-et-Gudule, ogrody botaniczne i nie tylko. Poznaj autentyczną stronę miasta i odwiedź dzielnicę Marolles. Ta tętniąca życiem okolica oferuje mieszankę starego i nowego, tradycyjną kuchnię, zabytkowe sklepy i świąteczną atmosferę. Od 18 marca proponujemy Ci jedną linię czerwoną, która pozwoli Ci odkryć jeszcze więcej atrakcji, takich jak Bazylika Najświętszego Serca, Koekelberg, Trainworld czy Manneken-pis.

Bruksela: bilet wstępu do Mini-Europe

6. Bruksela: bilet wstępu do Mini-Europe

Skorzystaj z biletu wstępu o Mini-Europe w Brukseli, aby zobaczyć najpopularniejsze atrakcje Europy w miniaturze. Podziwiaj wszystkie najważniejsze atrakcje Europy w miniaturze wraz z drzewkami bonsai, gajami kwiatowymi i drzewkami niskopiennymi, które zdobią 350 zabytków. Zobacz 4-metrowego Big Bena, 13-metrową wieżę Eiffla i wiele innych budowli. Wywołaj erupcję Wezuwiusza i podziwiaj start rakiety Ariane. Zniszcz fragment muru berlińskiego, przeprowadź atak legionistów lub wystrasz Wikingów. Steruj rozmaitymi animacjami interaktywnymi, od sztokholmskiej dzwonnicy po wiatraki w Kinderdijk. Spaceruj i odkrywaj Europę i jej bogactwo historyczne, architektoniczne i kulturowe. Na każdym etapie zwiedzania dostępny jest komentarz, dzięki któremu dowiesz się więcej o takich aspektach jak początki demokracji, rozwój przedsiębiorczości, dziedzictwo Greków, Rzymian czy Wikingów i przemiany polityczne XXI wieku. Podziwiaj liczne posągi Wielkiego Placu w Brukseli, ozdobione prawdziwymi złotymi liśćmi. Podziwiaj 4-metrowego Big Bena. Zobacz 13-metrową wieżę Eiffla, przewyższającą 3-piętrowy budynek. Na końcu parku znajduje się „Spirit of Europe”, duża przestrzeń w budynku z interaktywnymi modelami, grami i quizzami, dzięki którym możesz sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę o 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Spędź wspaniały czas z przyjaciółmi i rodziną w najlepszym parku miniatur w Europie. 

Bruksela: Warsztaty produkcji belgijskiej czekolady z degustacją

7. Bruksela: Warsztaty produkcji belgijskiej czekolady z degustacją

Zanurz się w świecie czekolady podczas warsztatów czekoladowych w Belgian Chocolate Makers w Brukseli. Zakasaj rękawy i podążaj za czekoladnikiem, aby stworzyć własną tabliczkę czekolady, trufle i nie tylko. Ciesz się gorącą czekoladą lub szklanką lemoniady podczas pracy. Rozpocznij zajęcia od ciepłego powitania przez Elisabettę lub Patricię, Twojego instruktora produkcji czekolady na ten dzień. Posłuchaj o świecie belgijskiej czekolady, abyś mógł zabrać do domu szereg tajemnic związanych z produkcją czekolady. Wykonaj własną spersonalizowaną tabliczkę czekolady oraz smaczne mendykanty i trufle z oryginalnej czekolady z Haiti. Podczas tworzenia posłuchaj o rubinowej czekoladzie, nowo odkrytym ziarnie kakaowca, które jest w 100 procentach naturalne i tworzy różowe czekoladowe smakołyki. Posmakuj prawdziwego ziarna kakaowca i pysznego likieru kakaowego. Podczas pracy spróbuj 3 różnych rodzajów czekolady: Filipiny (Mana), Kongo (Ituri) i znakomita czekolada rubinowa. W trakcie aktywności delektuj się pyszną filiżanką gorącej czekolady w zimne dni lub szklanką chłodnej wody w ciepłe dni. Zanim wyjdziesz, zdobądź ulotki opisujące tajniki produkcji kakao i skorzystaj z 20% zniżki w sklepie.. Na koniec spakuj swoje czekoladki i zabierz je ze sobą do domu, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną (lub zachowaj swoje słodycze tylko dla siebie). To zabawne warsztaty, podczas których dowiesz się więcej o kakao i belgijskiej czekoladzie. Nie są to zajęcia mające na celu przygotowanie czekolady od ziarenka do tabliczki. Nie możesz zostać czekoladnikiem w 1,5 godziny... Przygotowanie czekolady z ziaren zajmuje minimum 2 dni, nigdzie nie nauczysz się, jak zrobić czekoladki z ziaren w kilka godzin.

Bruksela: Wycieczka piesza z przewodnikiem

8. Bruksela: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Zapoznaj się z fascynującym miastem Bruksela, zwiedzając miasto średniowieczne i barokowe, miasto przemysłowe, miasto burżuazyjne i nowoczesną Brukselę. Ta wycieczka gwarantuje, że zobaczysz wszystkie części tego wieloaspektowego miasta. Dowiedz się o miejskich muzeach, gdzie znajdują się najlepsze bary i lokalne piwa oraz gdzie kupić najlepszą czekoladę w rozsądnej cenie. Twój przewodnik odpowie również na wszelkie praktyczne pytania dotyczące restauracji, atrakcji, życia nocnego, a nawet poruszania się środkami transportu publicznego. Podczas pieszej wycieczki po mieście wycieczka zostanie podzielona na dwa różne obszary: Górne Miasto i Dolne Miasto. Wycieczka jest zorganizowana w ten sposób, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć pochodzenie i historyczny rozwój Brukseli. Najważniejsze atrakcje podczas wycieczki po Dolnym Mieście to Wielki Pałac, pomnik Everarda t'Serclaes na ulicy Charles Buls, ulice Manneken Pis i Grands Carmes, ulice Marché au Charbon, Covering of the Senne, ulice Riches Claires i Grande Île ulica, wyspa Saint-Géry i nie tylko. Przeglądając Górne Miasto, zauważysz zupełnie inny styl. Podczas tej części wycieczki zobaczysz zabytki, takie jak Grand Place, potęga kupców, Galeries Royales St Hubert i Mort Subite. Zobaczysz także Katedrę św. Michała i św. Guduli (zwiedzanie w środku: witraże, Kaplica Najświętszego Sakramentu, ambona), Park Królewski, Pałac Królewski, Royal Square i Pałac Coudenberg wśród wielu innych.

Bruksela: pełzanie po pubach i nocne życie na imprezach

9. Bruksela: pełzanie po pubach i nocne życie na imprezach

Doświadcz różnorodnego i tętniącego życiem nocnego życia Brukseli z zabawnym i przyjaznym przewodnikiem/przewodnikami oraz skosztuj orzeźwiających piw i wspaniałych koktajli po obniżonych cenach. Baw się całą noc i poznaj nowych przyjaciół z całego świata, czołgając się od miejsca do miejsca przez 3 godziny. Zdobądź opaskę na rękę na początku wieczoru, która zapewnia zniżki na drinki, w tym drink powitalny w każdym miejscu (piwo lub shot w zależności od miejsca) oraz specjalne zniżki na drinki. Noc będzie crescendo od najcichszych do najbardziej ruchliwych miejsc, z DJ-ami każdej nocy i ostatnim miejscem zamykanym o 5 rano.

Bruksela: 2,5-godz. wizyta w Muzeum Czekolady i warsztaty

10. Bruksela: 2,5-godz. wizyta w Muzeum Czekolady i warsztaty

Naucz się robić własne czekoladki z pomocą profesjonalnego producenta czekolady. Twórz niezwykłe czekoladki, spersonalizowane tabliczki czekolady i lizaki, które zabierzesz ze sobą do domu. Następnie możesz odwiedzić brukselskie muzeum Choco-Story. Eksploruj z audioprzewodnikiem i odkryj historię kakao i czekolady w interaktywny i zabawny sposób. Ciesz się degustacjami czekolady i obejrzyj pokaz słynnych belgijskich pralinek rzemieślniczych.

Najciekawsze atrakcje

Bruksela: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Bruksela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bilet wstępu do Atomium i bezpłatny bilet do Muzeum Designu

Bilet wstępu do Atomium i bezpłatny bilet do Muzeum Designu

Odkrywaj wspaniałe panoramiczne widoki Brukseli i zwiedzaj wystawy poświęcone Belgii i sztuce cyfrowej dzięki biletowi wstępu do Atomium. Wybierz się na spacer po dziełach projektowych z XX i XXI wieku z biletem do Muzeum Wzornictwa. Wejdź do kultowego Atomium, które symbolizuje żelazny kryształ, powiększony 165 miliardów razy. Wejdź do tego reliktu przeszłości, który powstał na Światowe Targi w 1958 roku. Podziwiaj 360-stopniowe panoramiczne widoki 19 gmin Brukseli. Spaceruj po stałej wystawie Atomium, która opowiada historię tego pawilonu i nowej stałej instalacji o nazwie CENTRALE. Centralna sfera Atomium jest punktem konstrukcyjnym, w którym spotykają się wszystkie siły. Sztuka systemów wizualnych zawiera kręgi światła, które cię inspirują. Odwiedź także dwie wystawy czasowe, w tym RESTART, wciągający pokaz dźwięku i światła oraz „Widziałem przyszłość”, która przedstawia fotograficzną wizję światowych targów, które odcisnęły swoje piętno zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie. Miej możliwość zakupu belgijskich specjałów lub dań sezonowych w restauracji Atomium, która oferuje wyjątkowe widoki z wysokości 95 metrów nad ziemią. Odwiedź Muzeum Wzornictwa w Brukseli, aby poznać belgijskie wzornictwo i jego historię. Przejrzyj wystawy stałe i tymczasowe i zobacz kolekcję Plastics Design Człożoną z około 2000 plastikowych przedmiotów.

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Odkryj 2 z najbardziej czarujących miast Flandrii. Wraz z przewodnikiem wyrusz w podróż w czasie w ramach tej całodniowej wycieczki. Wybierz udział w wycieczce prywatnej lub ogólnodostępnej. Spacer po obu miastach pozwoli Ci zobaczyć najsłynniejsze atrakcje i zabytki, w tym katedrę św. Bawona w Gandawie, Stare Miasto w Brugii i Jezioro Miłości. Średniowieczna architektura i tętniąca życiem atmosfera w Gandawie na pewno Cię zauroczą. Odwiedź katedrę św. Bawona (opcjonalnie), gdzie znajduje się słynny poliptyk tablicowy „Adoracja Mistycznego Baranka”. Zobacz zamek hrabiów Flandrii, malowniczy, średniowieczny port Graslei i wiele innych atrakcji. W Brugii zachwyci Cię spokojne Jezioro Miłości i stary beginaż. Odkrywaj miasto i jego brukowane uliczki, spacerując w towarzystwie przewodnika. Możesz także wybrać się na przyjemny rejs łodzią po wąskich kanałach.

Choco-Story Bruksela: Wejście do Muzeum Czekolady z degustacją

Choco-Story Bruksela: Wejście do Muzeum Czekolady z degustacją

Udaj się w podróż przez historię czekolady w muzeum Choco-Story Brussels i dowiedz się o początkach cennego towaru i jego transformacji w gotowy produkt. Zanurz się w historię Azteków i dowiedz się, jak kakao przybyło do Europy.  Podziwiaj eksponaty w muzeum, w tym ilustracje, tablice informacyjne i filmy, które wyjaśniają jak przebiega uprawa kakaowców i jak kakao zamienia się w czekoladę. Zobacz pokaz mistrza wytwarzania czekolady dotyczący tego jak wykonać tradycyjne praliny.  Ciesz się kilkoma degustacjami podczas wizyty i skorzystaj z możliwości kupienia czekoladek w sklepie z pamiątkami.

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się podczas 100-kilometrowej podróży autobusem do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki "Wenecji Północy" i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) i XIII-wieczny kompleks Begijnhof, założony w 1245 roku jako dom dla świeckich zakonnic. Udaj się na plac Walplein, gdzie zacienione drzewa i kawiarnie stanowią idealne miejsce na relaks. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne zabytki, takie jak XI-wieczny Stary Szpital Świętego Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie ceglaną wieżę w kościele Matki Bożej i zobacz inne zabytki, takie jak Pałac Gruuthuse lub Kanał Dijver. Udaj się do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście na Rozenhoedkaai i podziwiaj dzwonnicę na Placu Zamkowym. Odwiedź Rynek (Grote Markt), aby zobaczyć Dzwonnicę (Belfort). Następnie skorzystaj z 1-godzinnego czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych czekoladek w mieście. Następnie przejedź do Gandawy, której mieszkańcy są popularnie znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych budynkach miasta, takich jak Zamek Geralda Diabła i Katedra Świętego Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Podziwiaj Belfort (dzwonnicę) i osobliwy ratusz w stylu gotyckim i renesansowym. Zobacz jeden z najstarszych zabytków miasta w kościele św. Mikołaja naprzeciwko niezwykłej fasady Domu Cechowego Masonów. Wybierz się w podróż wzdłuż nabrzeży średniowiecznego portu Graslei i odkryj inne atrakcje, takie jak majestatyczny Zamek Hrabiów Flandrii, Wielka Sala Rzeźników, Stary Targ Rybny i Piątkowy Rynek. Ciesz się wolnym czasem w tym magicznym mieście przed powrotem do Brukseli. Nasza przygoda dobiegła końca! Nie czekaj i ciesz się tym dniem razem z nami!

Bruksela: wycieczka autobusowa hop-on hop-off

Bruksela: wycieczka autobusowa hop-on hop-off

Odkryj ukryte skarby miasta dzięki biletowi na autobus hop-on hop-off. Ciesz się swobodą zwiedzania we własnym tempie, wysiadając na przystankach, które wpadną Ci w oko. Zobacz najbardziej kultowe zabytki miasta - a może nawet niektóre skarby poza utartymi szlakami - dzięki pojedynczej czerwonej trasie. Wskocz na czerwoną trasę i zobacz najważniejsze zabytki, w tym Pałac Sztuk Pięknych, dzielnicę Sablons i Parlament Europejski. Zwróć uwagę na muzea, w tym Muzeum Świata Pociągów, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Horta i Królewskie Muzea Sztuk Pięknych Belgii. Zatrzymaj się na Place Royale i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki.Podziwiaj katedrę Saints-Michel-et-Gudule, ogrody botaniczne i nie tylko. Poznaj autentyczną stronę miasta i odwiedź dzielnicę Marolles. Ta tętniąca życiem okolica oferuje mieszankę starego i nowego, tradycyjną kuchnię, zabytkowe sklepy i świąteczną atmosferę. Od 18 marca proponujemy Ci jedną linię czerwoną, która pozwoli Ci odkryć jeszcze więcej atrakcji, takich jak Bazylika Najświętszego Serca, Koekelberg, Trainworld czy Manneken-pis.

Bruksela: bilet wstępu do Mini-Europe

Bruksela: bilet wstępu do Mini-Europe

Skorzystaj z biletu wstępu o Mini-Europe w Brukseli, aby zobaczyć najpopularniejsze atrakcje Europy w miniaturze. Podziwiaj wszystkie najważniejsze atrakcje Europy w miniaturze wraz z drzewkami bonsai, gajami kwiatowymi i drzewkami niskopiennymi, które zdobią 350 zabytków. Zobacz 4-metrowego Big Bena, 13-metrową wieżę Eiffla i wiele innych budowli. Wywołaj erupcję Wezuwiusza i podziwiaj start rakiety Ariane. Zniszcz fragment muru berlińskiego, przeprowadź atak legionistów lub wystrasz Wikingów. Steruj rozmaitymi animacjami interaktywnymi, od sztokholmskiej dzwonnicy po wiatraki w Kinderdijk. Spaceruj i odkrywaj Europę i jej bogactwo historyczne, architektoniczne i kulturowe. Na każdym etapie zwiedzania dostępny jest komentarz, dzięki któremu dowiesz się więcej o takich aspektach jak początki demokracji, rozwój przedsiębiorczości, dziedzictwo Greków, Rzymian czy Wikingów i przemiany polityczne XXI wieku. Podziwiaj liczne posągi Wielkiego Placu w Brukseli, ozdobione prawdziwymi złotymi liśćmi. Podziwiaj 4-metrowego Big Bena. Zobacz 13-metrową wieżę Eiffla, przewyższającą 3-piętrowy budynek. Na końcu parku znajduje się „Spirit of Europe”, duża przestrzeń w budynku z interaktywnymi modelami, grami i quizzami, dzięki którym możesz sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę o 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Spędź wspaniały czas z przyjaciółmi i rodziną w najlepszym parku miniatur w Europie. 

Bruksela: Warsztaty produkcji belgijskiej czekolady z degustacją

Bruksela: Warsztaty produkcji belgijskiej czekolady z degustacją

Zanurz się w świecie czekolady podczas warsztatów czekoladowych w Belgian Chocolate Makers w Brukseli. Zakasaj rękawy i podążaj za czekoladnikiem, aby stworzyć własną tabliczkę czekolady, trufle i nie tylko. Ciesz się gorącą czekoladą lub szklanką lemoniady podczas pracy. Rozpocznij zajęcia od ciepłego powitania przez Elisabettę lub Patricię, Twojego instruktora produkcji czekolady na ten dzień. Posłuchaj o świecie belgijskiej czekolady, abyś mógł zabrać do domu szereg tajemnic związanych z produkcją czekolady. Wykonaj własną spersonalizowaną tabliczkę czekolady oraz smaczne mendykanty i trufle z oryginalnej czekolady z Haiti. Podczas tworzenia posłuchaj o rubinowej czekoladzie, nowo odkrytym ziarnie kakaowca, które jest w 100 procentach naturalne i tworzy różowe czekoladowe smakołyki. Posmakuj prawdziwego ziarna kakaowca i pysznego likieru kakaowego. Podczas pracy spróbuj 3 różnych rodzajów czekolady: Filipiny (Mana), Kongo (Ituri) i znakomita czekolada rubinowa. W trakcie aktywności delektuj się pyszną filiżanką gorącej czekolady w zimne dni lub szklanką chłodnej wody w ciepłe dni. Zanim wyjdziesz, zdobądź ulotki opisujące tajniki produkcji kakao i skorzystaj z 20% zniżki w sklepie.. Na koniec spakuj swoje czekoladki i zabierz je ze sobą do domu, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną (lub zachowaj swoje słodycze tylko dla siebie). To zabawne warsztaty, podczas których dowiesz się więcej o kakao i belgijskiej czekoladzie. Nie są to zajęcia mające na celu przygotowanie czekolady od ziarenka do tabliczki. Nie możesz zostać czekoladnikiem w 1,5 godziny... Przygotowanie czekolady z ziaren zajmuje minimum 2 dni, nigdzie nie nauczysz się, jak zrobić czekoladki z ziaren w kilka godzin.

Bruksela: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Bruksela: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Zapoznaj się z fascynującym miastem Bruksela, zwiedzając miasto średniowieczne i barokowe, miasto przemysłowe, miasto burżuazyjne i nowoczesną Brukselę. Ta wycieczka gwarantuje, że zobaczysz wszystkie części tego wieloaspektowego miasta. Dowiedz się o miejskich muzeach, gdzie znajdują się najlepsze bary i lokalne piwa oraz gdzie kupić najlepszą czekoladę w rozsądnej cenie. Twój przewodnik odpowie również na wszelkie praktyczne pytania dotyczące restauracji, atrakcji, życia nocnego, a nawet poruszania się środkami transportu publicznego. Podczas pieszej wycieczki po mieście wycieczka zostanie podzielona na dwa różne obszary: Górne Miasto i Dolne Miasto. Wycieczka jest zorganizowana w ten sposób, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć pochodzenie i historyczny rozwój Brukseli. Najważniejsze atrakcje podczas wycieczki po Dolnym Mieście to Wielki Pałac, pomnik Everarda t'Serclaes na ulicy Charles Buls, ulice Manneken Pis i Grands Carmes, ulice Marché au Charbon, Covering of the Senne, ulice Riches Claires i Grande Île ulica, wyspa Saint-Géry i nie tylko. Przeglądając Górne Miasto, zauważysz zupełnie inny styl. Podczas tej części wycieczki zobaczysz zabytki, takie jak Grand Place, potęga kupców, Galeries Royales St Hubert i Mort Subite. Zobaczysz także Katedrę św. Michała i św. Guduli (zwiedzanie w środku: witraże, Kaplica Najświętszego Sakramentu, ambona), Park Królewski, Pałac Królewski, Royal Square i Pałac Coudenberg wśród wielu innych.

Bruksela: pełzanie po pubach i nocne życie na imprezach

Bruksela: pełzanie po pubach i nocne życie na imprezach

Doświadcz różnorodnego i tętniącego życiem nocnego życia Brukseli z zabawnym i przyjaznym przewodnikiem/przewodnikami oraz skosztuj orzeźwiających piw i wspaniałych koktajli po obniżonych cenach. Baw się całą noc i poznaj nowych przyjaciół z całego świata, czołgając się od miejsca do miejsca przez 3 godziny. Zdobądź opaskę na rękę na początku wieczoru, która zapewnia zniżki na drinki, w tym drink powitalny w każdym miejscu (piwo lub shot w zależności od miejsca) oraz specjalne zniżki na drinki. Noc będzie crescendo od najcichszych do najbardziej ruchliwych miejsc, z DJ-ami każdej nocy i ostatnim miejscem zamykanym o 5 rano.

Bruksela: 2,5-godz. wizyta w Muzeum Czekolady i warsztaty

Bruksela: 2,5-godz. wizyta w Muzeum Czekolady i warsztaty

Naucz się robić własne czekoladki z pomocą profesjonalnego producenta czekolady. Twórz niezwykłe czekoladki, spersonalizowane tabliczki czekolady i lizaki, które zabierzesz ze sobą do domu. Następnie możesz odwiedzić brukselskie muzeum Choco-Story. Eksploruj z audioprzewodnikiem i odkryj historię kakao i czekolady w interaktywny i zabawny sposób. Ciesz się degustacjami czekolady i obejrzyj pokaz słynnych belgijskich pralinek rzemieślniczych.

Często zadawane pytania dotyczące: Bruksela

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Bruksela?

Najlepsze atrakcje to:

Bruksela: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Bruksela

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Bruksela to:

Bruksela – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Bruksela: Najciekawsze atrakcje

Bruksela: Wycieczki i bilety

Belgia: Ciekawe miejsca

Bruksela: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bruksela? Kliknij tutaj.

Bruksela: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(15 409 recenzji)

Niesamowita jednodniowa wycieczka. Stephen, nasz przewodnik, był bardzo kompetentny i przyjazny. Jedynym minusem było to, że wycieczka odbywała się w języku angielskim i francuskim, więc zwiedzanie każdego miasta trwało znacznie dłużej, niż gdyby było w jednym języku. Skutkowało to ograniczeniem naszego czasu wolnego do około 30 minut w każdej lokalizacji i 45 minut na lunch. Poza tym była to bardzo przyjemna wycieczka, a transport był bardzo czysty i wygodny.

Naprawdę podobała nam się podróż. Wiele doświadczyliśmy i widzieliśmy. Nasz przewodnik był więcej niż przyjazny, a tempo, w jakim mówił, było świetne. Był w stanie odpowiedzieć na wiele pytań i wielokrotnie rezerwowaliśmy wycieczkę z Miguélem🤩 Możemy tylko polecić tę jednodniową wycieczkę. Dziękuję bardzo!🙏

Piękna wycieczka, żona i córka. Punktualna i doskonała obsługa. Przewodnik Miguel, którego nazwałem Michele, był kompetentnym i pomocnym facetem. Warte wszystkich wydanych pieniędzy

To była wspaniała wycieczka, a przewodnik był bardzo gościnny i zabawny. Poszedłem sam i cieszyłem się każdą minutą. Dziękuję)

przewodnik (Nikos) był bardzo miły i sprawił, że całe doświadczenie było bardziej interesujące!