Atrakcje i wycieczki
Brema

Brema – nasze najbardziej polecane atrakcje

Brema: wycieczka z przewodnikiem po centrum miasta

1. Brema: wycieczka z przewodnikiem po centrum miasta

Wędruj po rynku, sercu Bremy i jednym z najpiękniejszych placów w Niemczech. Podziwiaj ratusz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i kamienny posąg Rolanda. Przyjrzyj się rzeźbie muzyków z Bremy, rozsławionej w baśni braci Grimm. Odkryj Böttcherstraße, alejkę dla pieszych pełną tradycji, w której böttcherowie (bednarze) robili swoje beczki. Prowadząca od rynku w dół do rzeki Wezery, najsłynniejsza ulica w Bremie jest atrakcją samą w sobie z zabytkowymi budynkami z czerwonej cegły przeplatanymi nowoczesną architekturą ekspresjonistyczną. Wybierz się do malowniczej dzielnicy Schnoor, najstarszej części Bremy. Wędruj krętymi uliczkami, gdzie kiedyś mieszkali rybacy, rzemieślnicy i żeglarze. Przeglądaj kawiarnie, najlepsze restauracje i sklepy z rękodziełem, które teraz stoją wzdłuż ulic.

Brema: piesza wycieczka po niemiecku z nocną strażą

2. Brema: piesza wycieczka po niemiecku z nocną strażą

Odkryj ciemne ulice Bremy w towarzystwie nocnego strażnika niosącego latarnię, róg i topór. Ale uważaj, aby pozostać w grupie, ponieważ nikt nie wie, co może się wydarzyć. Dowiedz się więcej o ekscytującej przeszłości miasta podczas pieszej wycieczki. Dowiedz się więcej o historycznych wykroczeniach i dawno minionych czasach Bremy, starego hanzeatyckiego miasta. Posłuchaj opowieści nieznanych zwykłemu obywatelowi, gdyż tylko nocny stróż sprawdzał prawidłowe zamykanie drzwi i bram. Cofnij się w czasie i odwiedź rynek w Bremie i Böttcherstraße aż do Schnoor, słuchając opowieści nocnego strażnika.

Brema: 3-godzinna wycieczka po browarze Becka

3. Brema: 3-godzinna wycieczka po browarze Becka

Dowiedz się o sztuce warzenia piwa w słynnym centrum dla odwiedzających Beck's i Haake-Beck w Bremie podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem w języku niemieckim i angielskim. Zacznij od wizyty w muzeum browaru, aby poznać historię tego słynnego browaru i jego znanych marek. Następnie odwiedź pomieszczenia surowcowe i warzelnię. Przejdź do silosów słodu oraz zbiorników fermentacyjnych i magazynowych, aby zobaczyć z bliska proces produkcji piwa. Obejrzyj 2 różne 10-minutowe filmy o produkcji piwa we własnym kinie browaru. Następnie zostaniesz zaproszony do przetestowania 3 piw w pokoju gościnnym. Jeśli wolisz, dostępne są napoje bezalkoholowe.

Brema: podziemna wycieczka z przewodnikiem po Bremie

4. Brema: podziemna wycieczka z przewodnikiem po Bremie

Dołącz do tej wycieczki po podziemiach Bremy i wejdź do pomieszczeń, do których mają dostęp tylko nieliczni. Odważ się zajrzeć pod powierzchnię Bremy. Masz do wyboru 2 różne wycieczki, aby odkryć podziemny świat miasta. Unterwelten 1: Twoja podróż do podziemnego świata hanzeatyckiego miasta zaczyna się od posągu słonia. Zejdź do krypty i poznaj ciekawe fakty dotyczące jej historii i współczesnego wykorzystania. Następnie udaj się do ogromnego naziemnego schronu przeciwlotniczego na dworcu centralnym. Został zbudowany w latach 40. XX wieku, a później, u szczytu zimnej wojny, zamieniony na ABC-Bunker. Przejdź przez mury obronne Bremy w drodze do kościoła Najświętszej Marii Panny, w którym znajduje się co najmniej 8 bunkrów. Dzięki historycznym zdjęciom zobaczysz, jak te bunkry wyglądały podobnie. W kościele Najświętszej Marii Panny odwiedź kryptę używaną jako grobowiec w średniowieczu. Unterwelten 2: Twoja podróż zaczyna się na pierwszej i jedynej podziemnej ulicy w Bremie. Służyło to do podziemnego zaopatrzenia okolicznych sklepów i przez długi czas było nieznane policji w Bremie. Na Dworcu Centralnym dzięki historycznym zdjęciom zobaczysz, co kiedyś znajdowało się pod zielonym dziedzińcem Muzeum Zamorskiego i dlaczego Dworzec Centralny nie został zniszczony w czasie II wojny światowej. Następnie udaj się do placu towarowego w Bremie. Na terenie składu znajdują się dawne hale dojrzewalni bananów sadowni, gdzie przed I wojną światową mieszkańcy Bremy mogli zaspokoić swoje zachcianki na egzotyczne owoce. Twoja wycieczka kończy się w ogromnym ABC Hochbunker na Admiralstraße. Zejdź do Hochbunker i odkryj historię schronów przeciwlotniczych z II wojny światowej oraz rozwój bunkra w XX wieku.

Brema: Bilet wstępu do Centrum Nauki Universum

5. Brema: Bilet wstępu do Centrum Nauki Universum

Wejdź do Universum Bremen i zostań naukowcem i odkrywcą na jeden dzień. Sprawdź liczne różne eksponaty, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o ludzkim ciele, naturze i technologii. Do zwiedzania jest też specjalna wystawa i teren na zewnątrz. W obszarze technologii dowiedz się więcej o działaniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak tostery, elektryczne szczoteczki do zębów i telefony komórkowe. Dowiedz się o mechanizmach przekładni, silnikach elektrycznych i efektach transmisji sygnału za pośrednictwem interaktywnych eksponatów. Strefa człowieka pokaże Ci nową stronę siebie i wymaga użycia wszystkich zmysłów. Sprawdź swoje zdolności komunikacyjne i percepcję, ucząc się o sobie i swoim ciele z nowej perspektywy. Odkryj świat przyrody w następnej sekcji. Poznaj fascynujące zjawiska naturalne i dowiedz się więcej o tym, dlaczego świat istnieje tak, jak wygląda. Dlaczego trawa jest zielona? Dlaczego góry są spiczaste? Co wspólnego mają zorze polarne i świetliki? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Brema: Publiczna wycieczka po ratuszu w języku angielskim

6. Brema: Publiczna wycieczka po ratuszu w języku angielskim

Odwiedź główną atrakcję Bremen Marktplatz, ratusz w Bremie. Skorzystaj z dołączonego biletu wstępu i wycieczki z przewodnikiem po budynku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2004 roku. Po wejściu do ratusza poznaj 600-letnią historię ratusza w Bremie podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj imponujący Górny Ratusz i pomnik Rolanda oraz zajrzyj do wspaniałej Złotej Komnaty.

Brema: Wycieczka autobusowa po mieście

7. Brema: Wycieczka autobusowa po mieście

Dowiedz się więcej o Bremie i poznaj najważniejsze wydarzenia z jej 1200-letniej historii podczas pouczającej wycieczki autobusowej. Poznaj przeszłość i teraźniejszość Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Brema z własnego fotela i natknij się na kultowe lokalne zabytki. Wskocz do autobusu i rozpocznij przejażdżkę, słuchając po drodze fascynujących opowieści przewodnika. Mijasz wiele zabytków i pomników miasta, słuchając o ich wyjątkowej historii. Dowiedz się, ile lat ma Roland, jak nazywa się flaga Bremy, jak wysoka jest wieża Fallturm i wiele, wiele więcej.

Ciemna strona Bremy: zabójcy i przestępcy

8. Ciemna strona Bremy: zabójcy i przestępcy

Odkryj ciemną stronę Bremy, z dala od utartych szlaków turystów i dowiedz się wszystkiego o przestępczych działaniach, które miały miejsce w mieście i stały się niesławne w całym kraju. Odwiedź dawne najnowocześniejsze więzienie w Niemczech, zbudowane w 1900 roku, i zobacz archiwa kryminalne ze swoim przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o historycznych zbrodniach, śmiertelnych morderstwach i skomplikowanych napadach. Odwiedź miejsca skazań i egzekucji i posłuchaj mrożących krew w żyłach opowieści o wszelkiego rodzaju występkach. Zbadaj morderstwo, którego nie było, a które nadal stanowiło przestępstwo. Dowiedz się, jak wybuchowe mogą być gaśnice i myśl jak przestępca, odkrywając zagadkową śmierć włamywacza.

BremenCARD

9. BremenCARD

Zdobądź klucze do Bremy dzięki 1-, 2-, 3- lub 4-dniowej karcie BremenCARD. Bilet pozwoli Ci zwiedzać miasto we własnym tempie, bez obaw o dodatkowe opłaty za każdym razem, gdy korzystasz z autobusów, tramwajów i pociągów regionalnych. Cały lokalny transport publiczny w Bremie i Bremen-Nord jest bezpłatny.

Brema: 2-godzinna wycieczka po Starym Mieście z kostiumowym wykonawcą

10. Brema: 2-godzinna wycieczka po Starym Mieście z kostiumowym wykonawcą

Zanurz się w historii i współczesności drugiej najstarszej republiki miejskiej na świecie i poznaj ekscentrycznych oryginałów i dziwaków. Odkryj Bremę i jej mieszkańców podczas tej zorganizowanej wycieczki po starym mieście. Brema robi zaskakujące wrażenie znikniętą rzeką i tajemniczą główną ulicą, a jednocześnie prezentuje się jako kosmopolityczne miasto na miarę swoich czasów. Podczas tej wycieczki odkryj, co Rockefeller ma wspólnego z katedrą w Bremie, czy Roland mruży oczy i dlaczego Brema jest jednocześnie bogata i biedna. Podczas tej specjalnej wycieczki zwiedzasz ratusz, Böttcherstraße, Schlachte i Schnoor z wykonawcą jako przewodnikiem, który ożywi wyimaginowane i prawdziwe historie oraz stworzy emocjonalne podejście do tematów i historii. Przeglądaj Bremę od Marktplatz do centrum dokumentacji Ostertorwache, dawniej najnowocześniejszego więzienia w Niemczech.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Brema

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Brema?

Brema: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brema? Kliknij tutaj.