Dodaj daty

Brama Menin: wycieczki i atrakcje

Brama Menin – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Brugii: Wielka Wojna na Polach Flandrii - wycieczka minibusem z lunchem

1. Z Brugii: Wielka Wojna na Polach Flandrii - wycieczka minibusem z lunchem

Ciesz się podróżą pełną historycznych odkryć podczas tej całodniowej wycieczki minibusem, która zabierze Cię przez zachodnią Flandrię, z Brugii do belgijskiego miasta Ypres. Miasto, nazywane Wipers, zostało odbudowane zgodnie ze średniowiecznym planem po całkowitym zrównaniu z ziemią na początku XX wieku. To właśnie tutaj Niemcy dokonali inwazji na Belgię podczas I wojny światowej; było to strategiczne posunięcie mające na celu zaatakowanie Francji od północy. Zobaczysz pozostałe artefakty i miejsca miasta, odkrywając odrestaurowane okopy, spacerując wśród grobów wojennych w Passchendale i Polygon Wood, wspinając się po kraterach i bunkrach na zachowanym polu bitwy i odwiedzając kluczowe pomniki wojenne. Zobacz imponujący pomnik Menin Gate upamiętniający zaginionych żołnierzy, zawierający 55 000 nazwisk, wzniesiony w miejscu, w którym żołnierze opuścili miasto i udali się na front bitwy. Kontynuując swój dzień, zobaczysz także kultowe pola maków we Flandrii, jadąc przez wieś w klimatyzowanym minibusie, idealnym do relaksu i podziwiania malowniczej scenerii. Istnieje możliwość odwiedzenia grobu przodka, jeśli poprosisz o to z wyprzedzeniem i gdy będziesz w Ypres Salient, a także możliwe jest przedłużenie wycieczki do ceremonii ostatniego posterunku pod pomnikiem Menin Gate z transportem z powrotem do hotelu w Brugii. Należy o to również poprosić z dużym wyprzedzeniem, a jeśli jest to dostępne, będzie to wiązało się z opłatą w wysokości 25 €, którą należy uiścić w dniu wycieczki.

Z Brukseli: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

2. Z Brukseli: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

W drodze na Pola Flandryjskie nasz przewodnik opowie Ci, jakie wydarzenia doprowadziły do I wojny światowej i jak rozwinęła się katastrofa. Zatrzymamy się na bardzo poruszającym cmentarzu niemieckim, skąd przejedziemy do sekcji okopów z I wojny światowej. Odwiedzimy Pomnik Konającego Żołnierza, który upamiętnia poświęcenie 2000 kanadyjskich żołnierzy podczas pierwszego niemieckiego ataku gazowego. W pobliżu znajduje się Wzgórze 60, które wpadło w ręce Niemców, ale zostało zaminowane przez kompanie tunelowe Królewskich Inżynierów. Po krótkim lunchu w Ypres (wliczonym w cenę) nasz przewodnik zabierze nas do wyjątkowego muzeum Flanders Fields. Usłyszysz historie związane z czterema latami wojny w okopach. Następnie zostaniesz zabrany na pole bitwy w Passchendaele i odwiedzisz cmentarz Tyne Cot, największy cmentarz Wspólnoty Narodów na świecie, na którym spoczywają żołnierze brytyjscy, irlandzcy, australijscy i kanadyjscy. Następnie nasz autokar zabierze nas do Essex Farm. Był to szpital polowy, w którym kanadyjski chirurg polowy dr John McCrae napisał słynny wiersz "Na polach Flandrii". Następnie ponownie dotrzemy do pięknego Ypres i zjemy szybką przekąskę. O godzinie 20:00 weźmiemy udział w ceremonii ostatniego posterunku przy Bramie Menin (w trakcie prac konserwatorskich do połowy 2025 r.), codziennym hołdzie dla wszystkich żołnierzy i oficerów Wspólnoty Narodów, którzy zaginęli po bitwie.

Z Brugii: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

3. Z Brugii: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

W drodze na Pola Flandrii nasz przewodnik opowie Ci o wydarzeniach, które doprowadziły do wybuchu I wojny światowej i o tym, jak rozwinęła się katastrofa. Zatrzymamy się na bardzo poruszającym cmentarzu niemieckim, skąd przejedziemy do sekcji okopów z I wojny światowej. Odwiedzimy Pomnik Konającego Żołnierza, który upamiętnia poświęcenie 2000 kanadyjskich żołnierzy podczas pierwszego niemieckiego ataku gazowego. W pobliżu znajduje się Wzgórze 60, które wpadło w ręce Niemców, ale zostało zaminowane przez kompanie tunelowe Królewskich Inżynierów. Po krótkim lunchu w Ypres (wliczonym w cenę) nasz przewodnik zabierze nas do wyjątkowego muzeum Flanders Fields. Usłyszysz wzruszające historie związane z czterema latami wojny w okopach. Następnie zostaniesz zabrany na pole bitwy w Passchendaele i odwiedzisz cmentarz Tyne Cot, największy cmentarz Wspólnoty Narodów na świecie, na którym spoczywają żołnierze brytyjscy, irlandzcy, australijscy i kanadyjscy. Następnie nasz autokar zabierze nas do Essex Farm. Był to szpital polowy, w którym kanadyjski chirurg polowy dr John McCrae napisał słynny wiersz "Na polach Flandrii". Następnie ponownie dotrzemy do pięknego Ypres i zjemy szybką przekąskę. O godzinie 20:00 weźmiemy udział w ceremonii ostatniego posterunku przy Bramie Menin (w trakcie prac konserwatorskich do połowy 2025 r.), codziennym hołdzie dla wszystkich żołnierzy i oficerów Wspólnoty Narodów, którzy zaginęli po bitwie.

Ypres Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

4. Ypres Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Ypres: Flanders Fields WW1 History Wycieczka z przewodnikiem

5. Ypres: Flanders Fields WW1 History Wycieczka z przewodnikiem

Razem będziemy podążać ścieżką dzielnego żołnierza podczas I wojny światowej w Ypres i okolicach. Odwiedzimy miejsca, w których walczył o naszą wolność, poczujemy strach i ból, przez który musiał przejść. Postaram się pozwolić Państwu poczuć, jak to było podczas I wojny światowej, przez co musieli przejść żołnierze i co musieli czuć. Odbioru można dokonać w centrum miasta lub w hotelu/Airbnb w Ypres i okolicach. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę cię odprowadzić do hotelu. Odkryjmy piękno pól Flandrii!

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Brama Menin: najlepsze atrakcje w pobliżu

Brama Menin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brama Menin? Kliknij tutaj.