Dodaj daty

Brama Floriańska

Brama Floriańska

Brama Floriańska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Straszny Kraków: 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

1. Straszny Kraków: 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

Odkryj mroczną stronę Krakowa podczas tej pełnej grozy wycieczki. Poznaj krakowskie legendy, mrożące krew w żyłach anegdoty oraz budzące grozę historie oparte na faktach. Przejdź obok oświetlonych zabytków, takich jak bazylika Mariacka, Sukiennice i wieża ratuszowa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem po zachodzie słońca i przygotuj się na wieczór pełen wrażeń. Odwiedź miejsca, które być może były przez Ciebie widziane za dnia, jednak tym razem odkryjesz ich mroczną odsłonę. Zatrzymaj się przy takich zabytkach jak Brama Floriańska oraz XIV-wieczna bazylika Mariacka. Spaceruj ulicą Świętego Jana i zobacz atrakcje usytuowane w centrum miasta, w tym Sukiennice, wieżę ratuszową, Collegium Maius, Ratusz, plac Marii Magdaleny i plac Katyński. Podziwiaj Wisłę i dowiedz się, gdzie mieszkał niegdyś legendarny smok miejski.

Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

2. Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Poznaj Kraków we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki po polowaniu na padlinożercę na urządzenie mobilne (poprzez link i dane logowania otrzymane na booking), skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Krakowa. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Idąc przez miasto, możesz w dowolnym momencie wstrzymać grę, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz, czy chcesz kontynuować wycieczkę później, czy też zachowaj resztę na inny dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Wieży Ratuszowej! Odwiedź kultowe krakowskie Sukiennice z wyjątkowymi eksponatami i zwiedź cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zgub się na zabytkowym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Dowiedz się o pionierskim Mikołaju Koperniku i jego życiu. Przejdziesz także obok wyjątkowego kościoła św. Piotra i Pawła, nie zapomnij zrobić zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i drżyj z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, pomnik-symbol, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Kraków: wieczorna wycieczka piesza ze strasznymi historiami

3. Kraków: wieczorna wycieczka piesza ze strasznymi historiami

Odkryj Kraków od jego ciemnej strony. Posłuchaj legend, przerażających anegdot i przerażających historii opartych na prawdziwych wydarzeniach. Miasto oświetlone nocą zadziwi Cię swoim pięknem, gdy będziesz mijać zabytki takie jak Bazylika Mariacka, Sukiennice i wieża ratuszowa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem po zachodzie słońca i przygotuj się na gęsią skórkę. Miejsca, które mogłeś zobaczyć w ciągu dnia, ujawnią swoją prawdziwą ciemność. Zatrzymaj się przed atrakcjami, takimi jak  polskie gotyckie wieże Brama Floriańska i XIV wiek Św. Bazylika Mariacka. Idź ulicą św. Jana i podziwiaj zabytki w sercu miasta, takie jak Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Collegium Maius, Ratusz, Plac Marii Magdaleny i Plac Katyński. p> Podziwiaj widoki na Wisłę i dowiedz się, gdzie kiedyś mieszkał legendarny miejski smok.

Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

4. Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Cofnij się w czasie, spacerując po krakowskim Starym Mieście. Podziwiaj urok tamtejszej średniowiecznej architektury. Ponadto poznaj historię Polski, unikalne symbole i tradycje oraz zabawne fakty z ust profesjonalnego przewodnika. Jedną z głównych atrakcji Starego Miasta jest Droga Królewska. Rozpoczyna się ona w północnej części krakowskiej starówki, przy kościele św. Floriana, w którym znajdują się relikwie św. Floriana – patrona Polski. Ta historyczna trasa biegnie wzdłuż trzech ulic: Floriańskiej, Grodzkiej i Kanoniczej. Przejdź przez Bramę Floriańską – jedyną wciąż istniejącą bramą z 8 średniowiecznych bram miejskich z imponującą gotycką basztą. Następnie odwiedź Rynek Główny. Jest to największy w Europie średniowieczny rynek, przy którym znajdują się liczne zabytkowe budynki. Głównym elementem Rynku są Sukiennice – renesansowy budynek handlowy ze wspaniałymi arkadami zaprojektowanymi przez włoskiego architekta J.M. Padovano. Droga Królewska kończy się u podnóża wzgórza wawelskiego. Możesz stamtąd podziwiać usytuowany na wzgórzu Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedź tę imponującą siedzibę polskich królów i odwiedź Smoczą Jamę. Koniecznie zobacz wspaniałe Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Koronny, jak również bazylikę katedralną św. Stanisława i św. Wacława. Ta piesza wycieczka po krakowskim Starym mieście obejmuje także wizytę w dzielnicy uniwersyteckiej, na terenie której znajdują się budynki Uniwersytetu jagiellońskiego – najstarszego uniwersytetu w Polsce – oraz Planty. Podczas wycieczki przewidziana jest półgodzinna przerwa na kawę.

Kraków: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście z przewodnikiem

5. Kraków: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście z przewodnikiem

Pokonuj dystanse niemożliwe do pokonania podczas dwugodzinnej grupowej wycieczki rowerowej po Starym Mieście. Odwiedź 4 kościoły i zobacz tętniące życiem rynki i dzielnice handlowe Starego Miasta. Przejedź się szlakiem królewskim i podziwiaj widoki na Zamek Królewski na Wawelu. Udaj się na bulwary wiślane i słynną Jaskinię Smoka Wawelskiego. Odkryj dobrze znane i ukryte klejnoty. Poczuj prawdziwą atmosferę i mnóstwo sztuki ulicznej z pomocą swojego przewodnika. Znajdź miejsca, do których można dotrzeć wyłącznie rowerem. Wskazówki są akceptowane i doceniane).

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

6. Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Zanurz się w średniowieczną przeszłość Krakowa, z opowieściami o starożytnych królach i smokach ziejących ogniem, podczas tej wycieczki po zabytkowym starym mieście i zamku. Posłuchaj, jak Kraków został przekształcony w miasto królewskie i stolicę Polski do 1596 r., po tym, jak zaczynał jako skromne miasto kupieckie. Rozpocznij spacer po średniowiecznym rynku miasta i poruszaj się po mieście, aby poznać jego długą historię, od najazdu wojowników Czyngis-chana i historii Zamku na Wawelu podczas II wojny światowej oraz powstania papieża Jana Pawła II, krakowskiego najsłynniejszy były mieszkaniec. Czekaj na najważniejsze wydarzenia z czterech, takie jak historia trębacza Mariackiego, legendarnego krakowskiego smoka ziejącego ogniem, i wybierz się na spacer po Zamku Królewskim na Wawelu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z całym Krakowskim Starym Miastem, i zobacz Pałac Królewski. Posłuchaj opowieści o Bazylice Mariackiej i Katedrze Wawelskiej oraz posłuchaj opowieści o krakowskim Barbakanie, średniowiecznej fortecy. Zapraszamy na krótką wizytę w Pałacu Biskupim, dawnym domu papieża Jana Pawła II. Ciesz się dwugodzinną pieszą wycieczką po mieście i ciesz się swobodą zatrzymania się na przerwę w kawiarniach i przekąskach po drodze. Zakończ wycieczkę na Wawelu, w odległości krótkiego spaceru od rynku.

Kraków: piesza wycieczka po Starym Mieście z audioprzewodnikiem

7. Kraków: piesza wycieczka po Starym Mieście z audioprzewodnikiem

Zwiedzaj krakowską Starówkę z pomocą profesjonalnie przygotowanego audioprzewodnika. Rejestry są przygotowywane w taki sposób, aby były dostępne dla każdego. Poznaj najważniejsze zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Barbakan, Sukiennice, Bramę Floriańską, Bazylikę Mariacką i ukryte skarby krakowskiego Starego Miasta. Dobrze przygotowany przewodnik zafascynuje Cię historią miasta, ciekawostkami i legendami. Rozpocznij na ulicy Grodzkiej pod kościołem św. Piotra i Pawła, najstarszym barokowym kościołem w Krakowie. Udaj się urokliwą ulicą Kanoniczą do uroczej Sieci Ogrodów Planty. Odkryj tajemnice Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednej z najstarszych uczelni na świecie i źródła wiedzy dla jej studentów. Udaj się na Plac Szczepański, gdzie możesz zobaczyć krakowski wieżowiec sprzed II wojny światowej, a następnie udaj się na krakowski Rynek, tętniące życiem centrum Starego Miasta. Dowiedz się, co stało się z ratuszem i co jest zakopane obok jego wieży. Dowiedz się o Katedrze Najświętszej Marii Panny i mrocznych legendach kanibalizmu. Dowiedz się, dlaczego żelazne filary Bazyliki Mariackiej są tak wypolerowane. Skręć w lewo w ulicę Floriańską, przy której mieszkał Jan Matejko. Odkryj lokalizację obrazów Leonarda da Vinci w Krakowie i... uważaj na łańcuchy! Spaceruj uliczkami starego miasta i podziwiaj imponujące zabytki, takie jak Teatr Słowackiego i Bazylika Dominikanów, a także urokliwe miejsca, takie jak Mały Rynek. Znajdź pierwszy budynek w Krakowie z elektrycznością. Ukończ pętlę i wróć na ulicę Grodzką, pełną nowych i inspirujących historii. Treść audioprzewodnika powstała we współpracy z cenionym krakowskim przewodnikiem, który łączy entuzjazm z rozległą znajomością Starego Miasta Krakowa. Audioprzewodnik jest dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim. Dzięki temu możesz zwiedzać krakowskie Stare Miasto we własnym tempie, zamiast podążać za grupą. Audioprzewodnik zawiera również przydatne informacje i fascynujące fakty dotyczące najstarszych dzielnic Krakowa. Wycieczka z naszym audioprzewodnikiem ma charakter informacyjny, dzięki czemu możesz lepiej zaplanować pozostały czas w Krakowie. Podczas wycieczki poznasz miejsca wokół krakowskiego Rynku Głównego, które później możesz zwiedzać na własną rękę. Łatwość obsługi urządzenia, dokładne instrukcje zawarte w nagraniu, towarzysząca mapa oraz instrukcje wyświetlane na ekranie sprawiają, że zwiedzanie z audioprzewodnikiem jest przyjemnym i przyjemnym doświadczeniem.

Kraków: piesza wycieczka z audioprzewodnikiem po Starym Mieście z zestawem słuchawkowym

8. Kraków: piesza wycieczka z audioprzewodnikiem po Starym Mieście z zestawem słuchawkowym

Z profesjonalnie przygotowanym audioprzewodnikiem zwiedzisz krakowską Starówkę. Treść nagrania została przygotowana w taki sposób, aby była dostępna dla każdego. Poznaj najważniejsze zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, w tym Barbakan, Sukiennice, Bramę Floriańską, Bazylikę Mariacką i ukryte skarby krakowskiego Starego Miasta. Starannie przygotowany przewodnik w atrakcyjny sposób przybliża historię miasta oraz ciekawostki i legendy. Rozpocznij na ulicy Grodzkiej, pod kościołem św. Piotra i Pawła, najstarszym barokowym kościołem Krakowa. Kontynuuj urokliwą ulicą Kanoniczą do uroczej Sieci Ogrodów Planty. Odkryj tajemnice Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednej z najstarszych uczelni na świecie i źródła wiedzy jej studentów. Udaj się na Plac Szczepański, gdzie zobaczysz krakowski wieżowiec sprzed II wojny światowej, a następnie do tętniącego życiem serca Starego Miasta - krakowskiego Rynku. Dowiedz się, co stało się z ratuszem i kto jest pochowany obok jego wieży. Poznaj historię Bazyliki Mariackiej i mroczną legendę otaczającą bratobójstwo. Dowiedz się, dlaczego żelazne pręgierze kościoła Mariackiego są tak dobrze wypolerowane. Skręć w lewo w ulicę Floriańską, przy której mieszkał Jan Matejko. Odkryj lokalizację obrazu Leonarda da Vinci w Krakowie i... uważaj na łańcuchy! Wędruj bocznymi uliczkami Starego Miasta, podziwiając imponujące zabytki, takie jak Teatr Słowackiego i Bazylika Dominikanów, a także urocze zakątki, takie jak Mały Rynek. Dowiedz się, który krakowski budynek jako pierwszy został zelektryfikowany. Zakończ pętlę i wróć na ulicę Grodzką pełną nowych i inspirujących historii. Treść nagrania powstała we współpracy z cenioną licencjonowaną przewodniczką po Krakowie, która połączyła pasję i ogromną wiedzę o krakowskim Starym Mieście. Audioprzewodnik jest dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim. Pozwala zwiedzać krakowskie Stare Miasto we własnym tempie, zamiast nadążać za grupą. Przewodnik zawiera również przydatne informacje i fascynujące fakty dotyczące najstarszej dzielnicy Krakowa. Wycieczka z naszym audioprzewodnikiem dostarcza wielu informacji i pozwala lepiej zaplanować pozostałą część pobytu w Krakowie. Podczas wycieczki z przewodnikiem dowiesz się o miejscach w pobliżu krakowskiego Rynku Głównego, które możesz później zwiedzać na własną rękę. Łatwość obsługi urządzenia, precyzyjna instrukcja zawarta w nagraniu, załączona mapa oraz wskazówki wyświetlane na ekranie sprawiają, że zwiedzanie z audioprzewodnikiem jest przyjemnością i komfortem.

Kraków: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

9. Kraków: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej wieży ratuszowej! Odwiedź kultowe Sukiennice Krakowskie z wyjątkowymi eksponatami i odkryj cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób sobie zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zatrać się w historycznym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Poznaj pionierskiego Mikołaja Kopernika i jego życie. Miniecie Państwo także wyjątkowy kościół św. Piotra i Pawła, nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i przeżyj dreszcze z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, symboliczny pomnik, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Wycieczka piesza po Krakowie z prywatnym przewodnikiem

10. Wycieczka piesza po Krakowie z prywatnym przewodnikiem

Wybierz spośród 4 różnych opcji wycieczek, z których każda obejmuje zwiedzanie innych zabytków i posiada własną historię. Skorzystaj z odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania, a następnie spotkaj się ze swoim profesjonalnym lokalnym przewodnikiem, który z przyjemnością odpowie na Twoje pytania i zapewni wszelkie udogodnienia, w zależności od Twoich potrzeb.  Pospaceruj po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starym Mieście w Krakowie, otoczonym przez park Planty. Na jego miejscu w średniowieczu znajdowały się miejskie mury obronne. Odwiedź Rynek Główny i zobacz słynną bazylikę Mariacką, Sukiennice, Barbakan oraz Bramę Floriańską. Posłuchaj hejnału granego co godzinę z wyższej wieży bazyliki. Wejdź na wzgórze wawelskie, na którym znajduje się kompleks budynków sakralnych, w tym Zamek Królewski na Wawelu będący zabytkiem oraz symbolem licznych narodowych i religijnych polskich tradycji. Przejdź obok Smoka Wawelskiego oraz katedry wawelskiej, w której odbywały się koronacje oraz pogrzeby wielu polskich królów. Możesz także wybrać opcję obejmującą zwiedzanie dzielnic Kazimierz i Podgórze. Będziesz mieć wówczas okazję poznania dziejów kultury żydowskiej w Krakowie. Poczuj unikalną atmosferę tych miejsc, zobacz najważniejsze synagogi, imponujące gotyckie kościoły oraz   najstarsze żydowskie cmentarze. Przechadzając się tamtejszymi uliczkami, podziwiaj połączenie zabytkowej architektury, elementów współczesnych i artystycznych murali. Podczas   pobytu w dzielnicy Podgórze zobacz pozostałości murów getta oraz autentyczne fotografie jego dawnych mieszkańców. Odwiedź główny plac Podgórza o nazwie Rynek Podgórski, przy którym znajduje się jeden z najpiękniejszych neogotyckich kościołów w Krakowie – kościół św. Józefa. Przejdź przez Plac Bohaterów Getta,   gdzie gromadzono   ludzi przed wywiezieniem ich do obozów koncentracyjnych. Skorzystaj z możliwości zobaczenia wystawy stałej w Fabryce Schindlera. Przedstawia ona dzieje Krakowa w okresie okupacji. Poznaj ówczesnych mieszkańców Krakowa narodowości polskiej i żydowskiej podczas oglądania autentycznych zdjęć, słuchania opowieści i podziwiania innych materiałów przedstawiających Kraków z tamtego okresu. Poznaj historię Oskara Schindlera – człowieka, który uratował życie ponad tysiąca Żydów. Wydarzenia te zostały przedstawione w słynnym filmie Spielberga pt. „Lista Schindlera”.

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::

Brama Floriańska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Brama Floriańska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brama Floriańska? Kliknij tutaj.

Brama Floriańska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(606 recenzji)

Bardzo podobała mi się wycieczka i była zabawna. Przewodnik miał dużą wiedzę na temat historii Polski i opowiedział kilka przerażających historii, z których niektóre były również bardzo zabawne. Gorąco polecam tę wycieczkę i odwiedzę ją ponownie w dowolnym momencie.

świetna wycieczka z Elizabeth, mnóstwo przerażających faktów i ogólna wiedza o Krakowie. Trasa przebiegała w dobrym tempie i była beztroska. Świetny sposób na spędzenie wieczoru!

Wszystko super, ciekawie bez żadnych komplikacji. Serdecznie polecamy.

Bardzo, super pomysł na przedstawienie Krakowa w innej odsłonie.

Bardzo fajna wycieczka, bardzo ciekawie prowadzona.