Dodaj daty

Brama Brązowa

Brama Brązowa – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

1. Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

Odkryj ruiny pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego Dioklecjana na przełomie IV w. n.e. Obecnie pałac cesarski jest częścią starego miasta w Splicie. Został on zbudowany w 305 r. n. e. jako rezydencja, w której cesarz miał spędzić swoją emeryturę. Odwiedź różne obszary kompleksu, takie jak piwnice i monumentalny perystyl. Zobacz prywatne obserwatorium cesarza i zobacz katedrę św. Duje, która pierwotnie powstała jako mauzoleum Dioklecjana. Odkryj świątynię Jupitera i baptysterium, a także oryginalną brama Brązowa, brama Srebrna, brama Złota i brama Żelazna, która zapewniała dostęp do miasta. Odkryj schronienie szlachcianek Splitu w klasztorze benedyktyńskim św. Arnira, podziwiaj 15-wieczny ratusz, a także barokowe zabytki na Voćni trg.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg:

Brama Brązowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brama Brązowa? Kliknij tutaj.

Brama Brązowa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0 / 5

na podstawie 4 opinii

Ta wycieczka piesza była doskonała. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i pouczający. Mówiła głośno, żeby wszyscy mogli słyszeć (chociaż uwielbiam, gdy przewodnicy mają słuchawki i mikrofony) i trzymała dobre tempo i ciągle sprawdzała, czy „wszyscy tu byli”. Martwiłem się o znalezienie punktu wyjścia, ale w rzeczywistości było to dość oczywiste. Jest to około 10 minut spacerem od portu, jeśli przypływasz statkiem wycieczkowym. Nie musisz brać taksówki.

To była bardzo pouczająca wycieczka! Doris była bardzo przyjazna. Mówiła bardzo zrozumiale (po angielsku), nawet dla obcokrajowców.

Pani Goriana, była niesamowita, zarysowała nam całą historię Splitu, wraz z małym oprowadzaniem po pałacu, bardzo polecam

Doris była naszym przewodnikiem. Wyjątkowy, mówił poprawnie i doskonale zarówno po włosku, jak i po angielsku

Doris była doskonała, bardzo kompetentna i wspaniałym przewodnikiem!