Bovec – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bovec: Kanion Učja — najdłuższy park tyrolki w Europie

1. Bovec: Kanion Učja — najdłuższy park tyrolki w Europie

Zwiedź najdłuższy park tyrolki w Europie w Bovec Zipline. Poczuj adrenalinę na 11 tyrolkach o różnej długości (250–600 m) rozciągniętych nad kanionem Učja, położonym w dolinie Učji. Osiągaj prędkość od 40-60 km na godzinę! Oprócz adrenalinowego zjazdu na linie będziesz cieszyć się pięknem nienaruszonej doliny Učja, panoramicznymi widokami na dolinę Soča i najwyższą górą w Słowenii – Triglav. Przed wyjazdem otrzymasz wszystkie niezbędne instrukcje dotyczące tyrolki na poligonie szkoleniowym, do tej aktywności nie jest wymagane żadne specjalne doświadczenie.

Z Bovec: Premium Rafting na rzece Soča z usługą fotograficzną

2. Z Bovec: Premium Rafting na rzece Soča z usługą fotograficzną

Doświadcz prawdziwej białej wody na rzece Socza. Zobacz spokojne piękno doliny Soča, odważając się na bystrza, fale, slalomy i skacząc ze Skały Pingwina lub Manhattanu. Po rejestracji spotkaj się ze swoimi przewodnikami i przygotuj się. Jedź 10 minut do bazy raftingowej i posłuchaj odprawy przewodników na temat technik wiosłowania i bezpieczeństwa. Następnie wybierz się na kaskadę, aby przeżyć pełną akcji przygodę na świeżym powietrzu. Gdy będziesz pokonywać fale, Twoi przewodnicy będą robić zdjęcia, abyś mógł zachować i pielęgnować swoje wrażenia.

Z Lublany: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Soczy i Kranjskiej Gory

3. Z Lublany: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Soczy i Kranjskiej Gory

Wypełnij swój dzień, oglądając najlepsze skarby słoweńskiej przyrody podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem. Z Lublany udaj się do majestatycznej Doliny Soczy i zakończ dzień w Kranjskiej Górze, największym ośrodku alpejskim w kraju. Po spotkaniu z przewodnikiem wyrusz na swoją przygodę, ponieważ droga powoli prowadzi na szczyt przełęczy Vršič na wysokości 1661 metrów. Skorzystaj z postoju na zdjęcia przed zejściem do doliny, gdzie czeka jedna z najpiękniejszych rzek. Dostrzeż srebrne szczyty Alp Julijskich, które są nierozerwalnie związane z historią I wojny światowej. Front Isonzo zajął miejscu, górska walka na dużych wysokościach i niemożliwych warunkach życia. Wciąż wszędzie widać ślady bitwy. Następnie wizyta przy największym wodospadzie w Słowenii. Wodospad Boka ma 106 metrów wysokości i 18 metrów szerokości. Następnie jedź dalej w kierunku Lublany i zatrzymaj się w Kranjskiej Gorze – największym kurorcie alpejskim w Słowenii. Kranjska Gora to także miejsce największych zawodów w narciarstwie alpejskim w Słowenii, pucharu Vitranc. Zakończ podróż wspaniałym miejscem na spacer i odnalezienie wewnętrznego spokoju.

Bovec: Prywatne lub wspólne doświadczenie w raftingu

4. Bovec: Prywatne lub wspólne doświadczenie w raftingu

Rejs w dół rzeki, rano lub po południu. Wypatruj dzikich zwierząt w drodze do rzeki. Dopływ do najpopularniejszego odcinka rzeki Soca. Wraz z ekscytującymi szybkimi miejscami pływaj w niektórych łagodnych wodach. Płyń tratwą wzdłuż wycieczki z powolnym startem, przygotowując Ciebie i Twój zespół. Druga połowa rzeki jest dłuższa i dużo przyjemniejsza. Podziwiaj, jak woda przepływa przez wąwóz z dużymi skałami, falami i bystrzami.

Z Bovec: Kanioning potoku Sušec w dolinie Soczy

5. Z Bovec: Kanioning potoku Sušec w dolinie Soczy

Powróć do natury podczas niesamowitej wycieczki po kanionie potokiem Sušec w Dolinie Soczy. Spotkaj bystrza rzeczne i grzmiące wodospady w jednym z najpiękniejszych miejsc do kanionu w Europie. Wyjedź z Bovec i po rejestracji udaj się do pobliskiego naturalnego parku wodnego Sušec. Otrzymaj cały potrzebny sprzęt, w tym kask, odzież neoprenową i spodnie wsuwane lub uprząż do canyoningu. Przygotuj się na początku szlaku, a następnie wybierz się na 20-25-minutowy szlak górski do wejścia do kanionu. Uzyskaj obszerne wprowadzenie do tej ekscytującej aktywności od swoich doświadczonych przewodników i poznaj techniki, takie jak ślizganie się i skakanie. Spędź około 1,5 do 2,5 godziny w dolinie, korzystając z różnych metod. Wspinaj się po skałach i zjedź na sankach przez rzekę, aby dotrzeć do punktu końcowego. Przebierz się z powrotem w suche ubrania i zwróć sprzęt przed powrotem autobusu do Bovec. Kup dowolne zdjęcia cyfrowe, które Twój przewodnik zrobił w ciągu dnia jako wyjątkową pamiątkę.

Rzeka Socza: spływy kajakowe dla wszystkich poziomów

6. Rzeka Socza: spływy kajakowe dla wszystkich poziomów

Spłyń kajakiem dziką rzeką Soča i podziwiaj dziewiczą lokalną scenerię. Jeśli dopiero zaczynasz spływy kajakowe, nie martw się, rzeka zawiera łatwe odcinki dla początkujących i trudne technicznie odcinki dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Korzystaj z bezpiecznej konstrukcji otwartych kajaków, w których siedzisz na szczycie kajaka . Naucz się wszystkich najlepszych wskazówek i technik od profesjonalnych, licencjonowanych przewodników w najbardziej zabawny i profesjonalny sposób. Nie martw się o zamoczenie telefonu podczas robienia zdjęć, Twój przewodnik będzie robienie najlepszych zdjęć po drodze, abyś mógł skupić się na niezapomnianych wrażeniach z spływu kajakowego.

Bovec: półdniowy spływ kajakowy Soczą

7. Bovec: półdniowy spływ kajakowy Soczą

Ciesz się półdniową wycieczką nadmuchiwanym kajakiem, przeznaczoną dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w pływaniu kajakiem. Ze względu na swoją konstrukcję, jednoosobowy Guppy i dwuosobowy Ducky są znacznie bardziej stabilne niż tradycyjny plastikowy kajak, dzięki czemu są łatwiejsze w sterowaniu. Wybierz się na wycieczkę idealną dla początkujących i średniozaawansowanych kajakarzy. Wybierz trasę dla początkujących (klasa I-II) i średniozaawansowaną (klasa II-III). Zacznij od odprawy z przewodnikiem i dowiedz się o rzece, procedurach bezpieczeństwa i technikach wiosłowania. Wyrusz na przygodę wzdłuż najpopularniejszych odcinków rzeki Soczy. Pierwszy odcinek rzeki jest łatwiejszy, więc masz trochę czasu na przećwiczenie zdobytej wiedzy. Podejmij wyzwanie na drugim odcinku, który jest dłuższy i przyjemniejszy, z otwartym wąwozem, dużymi skałami, falami i bystrzami (klasa II-III). Podczas podróży zatrzymaj się, aby poskakać między skałami lub spróbuj popłynąć w dół łatwej rwącej rzeki.

Bovec: Spływ rzeką Soca Whitewater

8. Bovec: Spływ rzeką Soca Whitewater

Twoje doświadczenie rozpocznie się po przyjeździe 30 minut przed podróżą do centrum sportowego przy Cezsoca 71, Bovec. Dla tych, którzy nie mają samochodu, Twoi przewodnicy będą mogli odebrać Cię z hotelu, apartamentu lub kempingu w rejonie Bovec. W naszym ośrodku posiadamy również toalety, prysznice oraz duży parking. Wszystkie swoje rzeczy osobiste możesz zostawić w naszym biurze lub zabrać ze sobą. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to strój kąpielowy i ręcznik. Po otrzymaniu sprzętu udasz się na krótką 10-minutową przejażdżkę na start, gdzie przebierzesz się w mokre kombinezony. Gdy będziesz gotowy do aktywności, przewodnik przeprowadzi Cię przez krótką odprawę bezpieczeństwa przed rozpoczęciem akcji. Pierwsza część jest spokojna i będziemy mieli dużo czasu na pływanie, odświeżenie się w wodzie i podziwianie piękna doliny. Druga część to miejsce, w którym będziemy potrzebować Twojej mocy do wiosłowania i gdzie zaczyna się adrenalina i zabawa. Nie martw się, rafting to sport zespołowy, więc będziemy pracować jako zespół, aby mieć bezpieczny i najprzyjemniejszy spływ w Twoim życiu. (również dla początkujących). Następnie będziesz cieszyć się 1,5 godziny, wiosłując po krystalicznie czystej i szmaragdowej rzece Soca z kilkoma przystankami w cenie, profesjonalny i licencjonowany przewodnik będzie z tobą przez cały czas. Po podróży kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca spotkania.

Bovec: półdniowa wycieczka po kanionie

9. Bovec: półdniowa wycieczka po kanionie

Poznaj Susec Canyon, naturalny park wodny na skałach, który jest jednym z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych obszarów kanionowych w Słowenii. Wybierz się na łatwy spacer (około 20 minut) na szczyt kanionu, na końcu którego możesz przygotować się na przygodę. Przygotuj się na to, że znów będziesz dzieckiem, skacząc i ślizgając się po krystalicznie czystych strumieniach. Skały są całkowicie gładkie, co pozwoli z łatwością zjeżdżać po nich. Podczas całej wycieczki weźmiesz udział w 3-godzinnej przygodzie w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Przed spływem kanionem odbędzie się rozmowa na temat bezpieczeństwa, która obejmie przewodnika wyjaśniającego, jak poruszać się po mokrych skałach. Zostaniesz również nauczony prawidłowej pozycji, którą należy zachować podczas skakania lub ślizgania się.

Wycieczka rowerowa do wąwozu Wielkiej Soczy i gaju wodnego Šunik

10. Wycieczka rowerowa do wąwozu Wielkiej Soczy i gaju wodnego Šunik

Wyrusz w ekscytującą podróż rozpoczynającą się w uroczym miasteczku Bovec, gdzie wsiądziemy na rowery elektryczne. Udamy się na szlak Soczy, podążając meandrującym szlakiem rzeki Soczy. Przygotuj się na oczarowanie czystym pięknem tego szmaragdowego klejnotu podczas jazdy wzdłuż jego urzekających wód. Gdy pedałujemy w kierunku hipnotyzującego wąwozu Soča, kolor rzeki staje się jeszcze bardziej uderzający, zanurzając nas w świat żywych kolorów. Ale nasza przygoda na tym się nie kończy. Nasza podróż trwa, prowadząc nas do czarującego gaju wodnego Šunik, ukrytego klejnotu, w którym liczne drobne wodospady tkają gobelin naturalnego piękna. Poświęć trochę czasu na odkrywanie tego magicznego miejsca, rozkoszując się symfonią kaskadowych wód, które tworzą atmosferę spokoju i spokoju. Po zanurzeniu się w urzekającej atmosferze wodnego gaju Šunik, cofniemy się i zatrzymamy na kamienistej plaży. Tutaj, w otoczeniu surowego piękna natury, pozwolimy sobie na zasłużoną przekąskę. Aby dodać do doświadczenia, weź orzeźwiającą kąpiel w orzeźwiającej szmaragdowej rzece. Z nową energią będziemy kontynuować naszą podróż z powrotem do Bovec, rozkoszując się malowniczymi widokami i swobodą pedałowania przez ten malowniczy krajobraz. Przygotuj się na niezwykłą wycieczkę e-rowerem, podczas której zapierające dech w piersiach piękno rzeki Soča, cuda wodnego gaju Šunik i ożywczy uścisk natury łączą się, tworząc niezapomniane przeżycie. Nie przegap tej okazji do odkrywania cudów Bovec i jego urzekającej okolicy w sposób, który pozostawi ci wspomnienia na całe życie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bovec
Rafting, kanioning, tyrolki i nie tylko – to górskie miasteczko z pewnością podniesie poziom adrenaliny.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 24
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Bovec: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Bovec: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bovec? Kliknij tutaj.

Bovec: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 913 opinii

Trasa była świetna, świetnie się bawiliśmy. Bardzo dobry przewodnik Top infolinii serwisowej. Bardzo przyjazna załoga. Gorąco polecam na wycieczkę raftingową.

Wspaniałe doświadczenie z naszą rodziną. Miły profesjonalny przewodnik Jany udzielił dobrych rad i zrobiliśmy też kilka zabawnych gier w wodzie.

Mili przewodnicy, którzy wiedzą, o czym mówią. Dobre wzmocnienie intensywności i zabawne dodatkowe „zajęcia”.

Świetne doświadczenie w zapierającej dech w piersiach przyrodzie!

Świetny krajobraz, świetny organizator i znakomity przewodnik!