Dodaj daty

Boliwia
Sporty ekstremalne i adrenalina

Sporty ekstremalne i adrenalina
Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Boliwia Sporty ekstremalne i adrenalina

La Paz: City Highlights Walking Tour z przejażdżką kolejką linową

1. La Paz: City Highlights Walking Tour z przejażdżką kolejką linową

Przeżyj to, co najlepsze w La Paz i sąsiednim mieście El Alto podczas kompleksowej wycieczki pieszej. Poznaj fascynującą kulturę, spacerując po tradycyjnych placach i rynkach. Przejedź się lokalnym systemem kolejki linowej, aby podziwiać panoramiczny widok na okolicę z góry. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w kościele San Francisco i odwiedź Targ Czarownic w La Paz. Udaj się do El Alto, aby zobaczyć plac San Pedro i poznać niesławną historię więzienia San Pedro. Odwiedź Targ Czarownic El Alto, przejeżdżając podczas podróży kilkoma liniami kolejki linowej. Wróć do La Paz, aby przespacerować się piękną ulicą Jaen i wejdź na Plaza Murillo, główny plac miasta. Spójrz na katedrę i budynki rządowe, przejdź się przez targi i sklepy na świeżym powietrzu i zakończ z powrotem w kościele San Francisco.

Półdniowa wycieczka piesza po La Paz

2. Półdniowa wycieczka piesza po La Paz

Odkryj La Paz jak miejscowy podczas trwającej od 2,5 do 3 godzin pieszej wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem. Dowiedz się więcej o historii, kulturze i tradycjach miasta i jego mieszkańców, na przykład dlaczego kobiety noszą tak niesamowite kapelusze i dlaczego na ulicach są zebry! Posłuchaj, dlaczego czyściciele butów noszą maski i dlaczego na przestrzeni lat w mieście było tyle zamieszania politycznego. Odwiedź Targ Czarownic, aby dowiedzieć się, jakie mikstury powinieneś kupić, i uzyskać wyjaśnienia na temat wierzeń mieszkańców Andów. Udaj się na Plaza Murillo, aby podziwiać Pałac Prezydencki, Kongres Narodowy Boliwii, katedrę La Paz i inne zabytki.

Z Puno: Wyspy Uros i wyspa Taquile - całodniowa wycieczka

3. Z Puno: Wyspy Uros i wyspa Taquile - całodniowa wycieczka

Wyjedź z Puno i udaj się w podróż na pływające wyspy ludu Uros na jeziorze Titicaca. Dowiedz się, jak miejscowi tworzą te wyspy, używając wiązek suszonych trzcin totora. Poznaj historię tego obszaru i rozmawiaj z mieszkańcami, aby dowiedzieć się więcej o ich życiu na wodzie. Następnie popłyń w rejs na wyspę Taquile w największej części jeziora Titicaca. Doświadcz życia nad jeziorem z bliska i jako bonus podziwiaj wspaniałe widoki na Andy. Posłuchaj o mieszkańcach wyspy Taquile io tym, jak wywodzili się od Inków, by pracować głównie jako rolnicy i tkacze, oraz o tym, jak odziedziczyli pewne odrębne tradycje Inków. Wybierz się na pieszą wycieczkę po wyspie, która słynie z ręcznie tkanych dzieł sztuki i kołchozów, i zjedz lunch złożony z lokalnych produktów serwowany w lokalnej restauracji. Następnie wróć do miasta Puno nad brzegiem jeziora na zakończenie usług turystycznych.

Z La Paz: Uyuni Salt Flat Tour i nocny autobus w obie strony

4. Z La Paz: Uyuni Salt Flat Tour i nocny autobus w obie strony

Dzień 1 Idź do biura „Todo Turismo” o 20:30. na odprawę, następnie odjazd autobusu o godzinie 21:00. W autobusie możesz skorzystać z kolacji (w opcji mięsnej i wegetariańskiej), śniadania, butelki wody, gorącego napoju, ogrzewania, toalety, koca polarnego, Wi-Fi i apteczki. Dzień 2 Przyjedź do Uyuni City o 7:30, a następnie udaj się do naszego biura znajdującego się 1 przecznicę od dworca autobusowego, Czas wolny na zakup przekąsek, wody i skorzystanie z toalety w celu odświeżenia się. (mamy czas wolny, ponieważ wszystkie firmy i punkty turystyczne są dostępne od 10:30) Rozpocznij swoją wycieczkę o 10:30 wyjazdem do równin solnych Uyuni. Pierwszym przystankiem jest nawiedzony „Cmentarz pociągów”, który znajduje się na obrzeżach Uyuni. Następnie odwiedź małą osadę Colchani (warsztaty górników soli obok równin solnych), gdzie znajdziesz także rękodzieło wykonane z soli oraz dzieła tekstylne wykonane z wełny lamy i alpaki. Stanowią one doskonałą pamiątkę, którą można zabrać ze sobą do domu. Następnie odwiedź słone równiny Uyuni: * Oczy ze słoną wodą, * Hotel w całości wykonany z soli, który obecnie służy jako muzeum, * Flagi świata (gdzie możesz przynieść swoje i postawić je tam za darmo) oraz Pomnik Wyścigi Dakar. Lunch zostanie podany w pobliżu „Isla Incahuasi” (Wyspa Rybna), po czym będzie czas na wycieczkę na szczyt wyspy, aby zobaczyć gigantyczne kaktusy i formacje skalne wykonane ze skamieniałego koralowca. Następnie poświęć trochę czasu na zorganizowanie grupy w celu zrobienia zabawnych zdjęć ze zniekształconą perspektywą i proporcjami, ustawionych na oślepiająco białej powierzchni równin solnych, baw się sceną, a możesz być pewien, że zrobisz zabawne i niezapomniane zdjęcia! Na koniec udaj się do przestronnego obszaru, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie, obserwując piękny zachód słońca nad słonymi równinami, rozprzestrzeniając jego olśniewające kolory na całej słonej równinie i delektując się nim przy lampce wina. Przyjedź z powrotem do naszego biura w Uyuni o 19:30. Następnie udaj się do biura autobusowego o 20:30. 21:00 autobus z Uyuni do La Paz. Dzień 3 Przylot do miasta La Paz o 6:30. Punkt końcowy wycieczki: Dworzec autobusowy La Paz City.

La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

5. La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Dołącz do całodniowej wycieczki po La Paz nad jezioro Titicaca, odwiedzając Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Ciesz się kobaltowym kolorem wody i malowniczym obrzeżem posypanych śniegiem gór. Po odebraniu zatrzymaj się w punkcie widokowym Tiquina, aby podziwiać jedne z najlepszych panoramicznych widoków na jezioro Titicaca. Następnie wskocz na prom i odkryj najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie. Odwiedź Copacabana, główne boliwijskie miasto nad brzegiem jeziora. Kontynuuj dzień na Isla del Sol, uważanej przez Inków za miejsce narodzin ich boga słońca. Później udaj się na wybrzeże Yumani w południowej części wyspy. Tam podziwiaj świątynię Sol Pilkokaina i szczegóły architektury Inków. Pod koniec wycieczki wróć łodzią do Copacabana, a następnie wsiądź do autobusu z powrotem do La Paz.

La Paz: Uyuni Salt Flats i 3-dniowa wycieczka do San Pedro de Atacama

6. La Paz: Uyuni Salt Flats i 3-dniowa wycieczka do San Pedro de Atacama

Dzień 1 21:00 Autobus z La Paz do Uyuni Dzień 2 07:00 Przyjazd do miasta Uyuni Czas wolny 10:30 Zwiedzanie słonych równin Uyuni Dzień 3 Zwiedzanie słonych równin Uyuni + Rezerwat Narodowy Dzień 4 Zwiedzanie słonych równin Uyuni + Rezerwat Narodowy 10:30 Transfer do San Pedro de Atacama. 14:00 Czas przybycia do San Pedro de Atacama. DZIEŃ 1 Idź do biura autobusowego o 20:30. na odprawę, następnie odjazd autobusu o godzinie 21:00. Wewnątrz autobusu możesz skorzystać z kolacji (opcja mięsna i wegetariańska), śniadania, butelki wody, gorącego napoju, ogrzewania, toalety, koca polarnego, Wi-Fi i apteczki. DZIEŃ 2 Przyjedź do Uyuni City o 7:30, a następnie udaj się do naszego biura znajdującego się 1 przecznicę od dworca autobusowego, Czas wolny na zakup przekąsek, wody i skorzystanie z toalety w celu odświeżenia się. (mamy czas wolny, ponieważ wszystkie firmy i punkty turystyczne są dostępne od 10:30) Rozpocznij swoją wycieczkę opuszczając miasto Uyuni o 10:30 z biura Perla de Bolivia. Odwiedź: Cmentarz pociągów, małą osadę Colchani (warsztaty górników soli obok równin solnych), rękodzieło wykonane z soli oraz dzieła sztuki tekstylnej wykonane z włókien lamy i alpaki. Następnie „Ojos de Agua Salada” („słone oczy”), hotel-muzeum wykonany w całości z soli, Isla Incahuasi. Następnie upewnij się, że ty i twoja grupa pozujecie do zabawnych zdjęć ze zniekształconą perspektywą i proporcjami, zrobionych na tle uderzającej białej powierzchni równin solnych. Na koniec dnia udaj się na otwartą, przestronną przestrzeń, aby doświadczyć wyjątkowego widoku pięknego zachodu słońca, rozpościerającego się olśniewającymi kolorami po całej słonej równinie, a na koniec dotrzyj do miasta Ajencha, aby zjeść kolację i przenocować w hotelu. DZIEŃ 3 Zacznij o 7:00 rano na śniadanie. Odwiedź: punkt widokowy na wulkan Ollagüe, kamienistą drogę „El Pasito Tuntun”, słynne laguny Cañapa, Hedionda i Chiarcota, w których można zobaczyć flamingi. Na koniec dnia wejdź do „Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa”, pustyni Siloli, drzewa skalnego i ogromnej Czerwonej Laguny, aby zobaczyć więcej różowych flamingów w ich naturalnym środowisku. Zatrzymaj się na noc w hostelu w Huayllajara. DZIEŃ 4 Wyrusz wcześnie około 5:00, aby odwiedzić: Gejzer Sol de Mañana, Gorące Źródła, Pustynię Dali, Zieloną Lagunę, Białą Lagunę u podnóża wulkanu Licancabur. Następnie wróć do granicy Boliwii i Chile (Hito Cajon). Przewodnik pomoże Ci w przekroczeniu granicy o 10:30, a w końcu dotrze do San Pedro de Atacama o 14:00. Punkt wysiadania znajduje się na głównym placu San Pedro de Atacama.

La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

7. La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

Góra Chacaltaya znajduje się 27 km od centrum La Paz, jest to góra o wysokości 5400 m n.p.m., była najwyższym stokiem świata. Obecnie jest to wspaniały punkt widokowy na pasmo górskie, różnokolorową lagunę, miasto La Paz, jezioro Titicaca i wyżyny boliviano. Ciesz się chodzeniem na wysokości góry. Trudność wejścia na górę jest stosunkowo łatwa, gdy jest mało śniegu, chociaż ze względu na wysokość i tlen okazuje się trudna. W każdej chwili możesz wrócić do samochodu, jeśli źle się poczujesz. Po zwiedzeniu góry nasz transport zabierze nas do Doliny Księżyca, ta podróż trwa około 1h 30m jeśli mamy wolną drogę. Moon Valley jest około 39 km. z góry Chacalataya schodzimy do 3200 m n.p.m. Tutaj jest to erodowany obszar z glinianymi obeliskami i czasami „viscachas” typowymi zwierzętami wyżynnymi. Musimy tylko wyobrazić sobie i poczuć, że jesteśmy jak księżyc. Po wizycie w dolinie wrócimy do centrum miasta La Paz. Niektórzy pasażerowie mogą skorzystać z pozostania w trasie, aby zwiedzić inne części miasta, oczywiście zgodnie z zaleceniami przewodnika.

Jezioro Titicaca 2-dniowa wycieczka do Uros, Amantani i Taquile

8. Jezioro Titicaca 2-dniowa wycieczka do Uros, Amantani i Taquile

Odkryj wyspy jeziora Titicaca podczas tej 2-dniowej wycieczki z Puno. Spędź noc u rodziny goszczącej na wyspie Amantani i poznaj lokalne tradycje. Dzień 1: Wyspy Uros i Amantani Udaj się na legendarne pływające trzcinowe wyspy motorówką. Na wyspie Amantani wycieczka dzieli się na mniejsze grupy na pobyty z lokalnymi rodzinami. Wejdź na szczyt góry, aby zobaczyć świątynie Pachamama i Pachatata. Autentyczne jedzenie zostanie przygotowane, a muzyka wykonana przez wyznaczoną rodzinę. Dzień 2: Wyspa Taquile – Puno Po śniadaniu wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią na pobliską wyspę Taquile i poznaj mieszkańców znanych z misternych tkactw. Powrót do Puno po obiedzie, przyjazd między 15:15 a 15:30.

La Paz: kolejka linowa, cmentarz, szaman i El Alto Tour

9. La Paz: kolejka linowa, cmentarz, szaman i El Alto Tour

Zobacz La Paz z nieba i odkryj alternatywną stronę miasta podczas tej wycieczki poza utartymi szlakami. Zacznij w centrum miasta i przejedź czerwoną kolejką linową do El Alto, podziwiając spektakularne panoramiczne widoki. Zatrzymaj się na słynnym cmentarzu i obejrzyj dzieła sztuki w jego plenerowej galerii. W El Alto odwiedź miejscowego szamana i dowiedz się więcej o andyjskiej duchowości i leczniczych ziołach, a także o wróżeniu z liści koki. Poznaj tętniącą życiem dzielnicę El Alto, dzielnicę znaną z fascynującego połączenia tradycji historycznej i wielkomiejskiego stylu życia, z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Wsiądź do kolejki teleférico (kolejki linowej) i wróć do centrum miasta, podziwiając po drodze niesamowite widoki.

Puno: całodniowa wycieczka po jeziorze Titicaca oraz Uros i Taquile

10. Puno: całodniowa wycieczka po jeziorze Titicaca oraz Uros i Taquile

Zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Puno na początku tej całodniowej wycieczki nad jezioro Titicaca. Anglojęzyczny przewodnik będzie Ci towarzyszył podczas podróży na wyspy Uros i Taquille na jeziorze. Uros to grupa wysp, których budynki są w całości wykonane z trzciny Tortora. Jest domem dla małej społeczności, której początki sięgają czasów przedinkaskich. Spędź trochę czasu z lokalnymi mieszkańcami, zanim udasz się na Taquile – wyspę, której kultura jest bliżej spokrewniona z kulturą ludu Aymara w Boliwii. Będziesz cieszyć się lokalnie przygotowanym lunchem na wyspie, zanim odwiedzisz lokalną spółdzielnię i zobaczysz z pierwszej ręki umiejętności lokalnych tkaczy. Wróć do Puno i do swojego domku po wyjątkowym spojrzeniu na kultury tych wysp.

Boliwia

Boliwia

Boliwia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Boliwia? Kliknij tutaj.