Atrakcje i wycieczki
Boliwia

Boliwia: najczęściej polecane atrakcje

Półdniowa wycieczka piesza po La Paz

Półdniowa wycieczka piesza po La Paz

Odkryj La Paz jak lokalny mieszkaniec podczas trwającej od 2 do 2,5 godziny pieszej wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem. Dowiedz się więcej o historii, kulturze i tradycjach miasta i jego mieszkańców, na przykład dlaczego kobiety noszą takie niesamowite kapelusze i dlaczego na ulicach są zebry! Dowiedz się, dlaczego szewcy noszą maski i dlaczego na przestrzeni lat w mieście było tak wiele zawirowań politycznych. Odwiedź targ czarownic, aby dowiedzieć się, jakie mikstury powinieneś kupić i uzyskać wyjaśnienia na temat wierzeń mieszkańców Andów. Udaj się na Plaza Murillo, aby podziwiać Pałac Prezydencki, Kongres Narodowy Boliwii, katedrę La Paz i inne zabytki.

La Paz: City Highlights Walking Tour z przejażdżką kolejką linową

La Paz: City Highlights Walking Tour z przejażdżką kolejką linową

Przeżyj to, co najlepsze w La Paz i sąsiednim mieście El Alto podczas kompleksowej wycieczki pieszej. Poznaj fascynującą kulturę, spacerując po tradycyjnych placach i rynkach. Przejedź się lokalnym systemem kolejki linowej, aby podziwiać panoramiczny widok na okolicę z góry. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w kościele San Francisco i odwiedź Targ Czarownic w La Paz. Udaj się do El Alto, aby zobaczyć plac San Pedro i poznać niesławną historię więzienia San Pedro. Odwiedź Targ Czarownic El Alto, przejeżdżając podczas podróży kilkoma liniami kolejki linowej. Wróć do La Paz, aby przespacerować się piękną ulicą Jaen i wejdź na Plaza Murillo, główny plac miasta. Spójrz na katedrę i budynki rządowe, przejdź się przez targi i sklepy na świeżym powietrzu i zakończ z powrotem w kościele San Francisco.

Puno: Pływające wyspy Uros i całodniowa wycieczka na wyspę Taquile

Puno: Pływające wyspy Uros i całodniowa wycieczka na wyspę Taquile

Skorzystaj z odbioru z hotelu w centrum Puno rano, a następnie popłyń przez jezioro Titicaca, aby odkryć wyspy zbudowane z trzciny przez rdzenną ludność Uros. Podziwiaj wspaniałe widoki na rezerwat przyrody i wypatruj dzikich zwierząt, takich jak kaczki, flamingi i inne rodzime ptaki. Po przyjeździe otrzymasz przyjazne powitanie od miejscowej ludności i posłuchasz ich tradycyjnych pieśni. Posłuchaj ich niezwykłej historii od dwujęzycznego przewodnika i podziwiaj niesamowite widoki na około 70 małych wysp, które mogą być podatne na dryfowanie! Zyskaj trochę wolnego czasu, aby przejść się po wyspach i zobaczyć, jak powstają. Wzbogać swoje doświadczenie i wybierz się na rejs trzcinową łodzią z miejscowymi. Płyń spokojnie po jeziorze i obserwuj mijający świat. Kontynuując podróż, popłyń na wyspę Taquile położoną na największym obszarze jeziora Titicaca. Doświadcz życia na jeziorze z bliska i podziwiaj wspaniałe widoki na jezioro i Andy jako bonus. Posłuchaj o mieszkańcach wyspy Taquile i o tym, jak wywodzą się z ludu Inków i pracują głównie jako rolnicy i tkacze, a także o tym, jak odziedziczyli pewne wyraźne tradycje Inków. Wybierz się na średnio zaawansowaną wędrówkę po wyspie, znanej z ręcznie tkanej sztuki i kolektywnych farm, i zjedz lunch z lokalnych produktów serwowanych w lokalnej restauracji. Następnie wróć do miasta Puno nad brzegiem jeziora na zakończenie wycieczki. Przyjazd do Puno nastąpi o 4:00 po południu.

Z La Paz: Uyuni Salt Flat Tour i nocny autobus w obie strony

Z La Paz: Uyuni Salt Flat Tour i nocny autobus w obie strony

Dzień 1 Udaj się do biura autobusowego o 20:30 w celu dokonania odprawy, a następnie o 21:00 odjedź autobusem z La Paz do Uyuni. Wewnątrz autobusu skorzystaj z usługi kolacji (opcja mięsna i wegetariańska), śniadania, butelki wody, gorącego napoju, ogrzewania, toalety, koca polarowego, Wi-Fi i apteczki pierwszej pomocy. Dzień 2 Przyjazd do miasta Uyuni o 7:30 rano. Czas wolny na zakup przekąsek, wody i innych rzeczy na podróż. (mamy czas wolny, ponieważ wszystkie firmy i punkty turystyczne są dostępne od 10:30). Następnie udaj się do naszego biura 1 przecznicę od dworca autobusowego. Rozpocznij wycieczkę o godzinie 10:30 od przejazdu do Uyuni Salt Flats. Pierwszym przystankiem jest nawiedzony "cmentarz pociągów", który znajduje się na obrzeżach Uyuni. Następnie odwiedź małą osadę Colchani (warsztaty górników soli obok solnisk), gdzie znajdziesz również rękodzieło wykonane z soli oraz wyroby tekstylne wykonane z wełny lamy i alpaki. To doskonałe pamiątki, które możesz zabrać do domu. Rób zdjęcia podczas rejsu wzdłuż rozległej białej przestrzeni soli, brodząc przez "Ojos de Agua Salada", odwiedź także: hotel wykonany w całości z soli, który jest obecnie wykorzystywany jako muzeum - restauracja, flagi świata (gdzie możesz przynieść swoje i umieścić tam za darmo) oraz pomnik wyścigów Dakar. Po porannej eksploracji, lunch zostanie podany po drodze, a następnie będziesz miał czas na wędrówkę na szczyt wyspy Incahuasi, aby zobaczyć gigantyczne kaktusy i formacje skalne wykonane ze skamieniałego koralowca. Ważne: Ze względu na porę deszczową (od stycznia do marca) dostęp do wyspy Incahuasi nie jest możliwy. Następnie poświęć trochę czasu na zorganizowanie grupy, aby zrobić zabawne zdjęcia z zaburzoną perspektywą i proporcjami, ustawione na oślepiająco białej powierzchni solnych płaskowyżów, bawiąc się sceną, możesz być pewien, że zrobisz zabawne i niezapomniane zdjęcia! Na koniec udaj się do przestronnego miejsca, aby zobaczyć piękny zachód słońca nad solniskami, rozprzestrzeniając jego olśniewające kolory na całe solniska Uyuni i ciesząc się nim przy lampce wina. Wróć z wycieczki do naszego biura w Uyuni między 19:15 a 19:45. Następnie udaj się do biura autobusowego na własną rękę o 20:30 . Odjazd autobusu z Uyuni do La Paz o 9:00 wieczorem. Dzień 3 Przyjedź do miasta La Paz między 6:15 a 6:35 rano. Punkt końcowy wycieczki: Główny dworzec autobusowy w mieście La Paz. CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 2 noce i 1 dzień

La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Dołącz do całodniowej wycieczki po La Paz nad jezioro Titicaca, odwiedzając Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Ciesz się kobaltowym kolorem wody i malowniczym obrzeżem posypanych śniegiem gór. Po odebraniu zatrzymaj się w punkcie widokowym Tiquina, aby podziwiać jedne z najlepszych panoramicznych widoków na jezioro Titicaca. Następnie wskocz na prom i odkryj najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie. Odwiedź Copacabana, główne boliwijskie miasto nad brzegiem jeziora. Kontynuuj dzień na Isla del Sol, uważanej przez Inków za miejsce narodzin ich boga słońca. Później udaj się na wybrzeże Yumani w południowej części wyspy. Tam podziwiaj świątynię Sol Pilkokaina i szczegóły architektury Inków. Pod koniec wycieczki wróć łodzią do Copacabana, a następnie wsiądź do autobusu z powrotem do La Paz.

Z Puno: 2-dniowa wycieczka na wyspy Uros, Amantaní i Taquile

Z Puno: 2-dniowa wycieczka na wyspy Uros, Amantaní i Taquile

Dzień 1: Puno – Wyspa Uros – Amantaní Po odbiorze i transferze do głównego portu popłyń łodzią na wyspę Uros. Tę pływającą wyspę zbudowaną z totory, rośliny wodnej rosnącej na powierzchni jeziora, zamieszkują rybacy i myśliwi. Dowiedz się, jak totora jest tkana, układana i układana warstwami, aby zbudować powierzchnię każdej wyspy. W ramach opcjonalnej atrakcji istnieje możliwość odbycia rejsu łodzią zwaną „balsa de totora”, tradycyjną formą transportu wodnego, również wykonaną z trzciny. Następnie kontynuuj podróż na wyspę Amantani. Po przyjeździe lokalna rodzina zabierze Cię do swojego domu. Miejscowi przygotują tradycyjny lunch z produktów z okolicy. Następnie odwiedź słynną świątynię sprzed czasów Inków Pachatata. O zmierzchu wybierz się na szczyt wyspy na wysokość 4130 m, skąd będziesz mógł obserwować zachód słońca nad jeziorem Titicaca. Kolacja i nocleg w domu miejscowej rodziny na wyspie Amantani. Dzień 2: Amantaní – Taquile – Puno Po śniadaniu udaj się na wyspę Taquile, słynącą z rękodzieła i pięknych tekstyliów. Miejscowi noszą nawet specjalny kapelusz, aby zaznaczyć, czy są samotni, żonaci czy sprawują władzę. Przeglądaj lokalne świątynie, grobowce i tarasy z epoki przedinkaskiej, a także poznaj tradycyjne techniki rolnicze i starożytne zwyczaje wyspy. Lunch nie jest wliczony w cenę. Następnie wróć do Puno i transfer do hotelu.

La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

Góra Chacaltaya znajduje się 27 km od centrum La Paz, jest to góra o wysokości 5400 m n.p.m., była najwyższym stokiem świata. Obecnie jest to wspaniały punkt widokowy na pasmo górskie, różnokolorową lagunę, miasto La Paz, jezioro Titicaca i wyżyny boliviano. Ciesz się chodzeniem na wysokości góry. Trudność wejścia na górę jest stosunkowo łatwa, gdy jest mało śniegu, chociaż ze względu na wysokość i tlen okazuje się trudna. W każdej chwili możesz wrócić do samochodu, jeśli źle się poczujesz. Po zwiedzeniu góry nasz transport zabierze nas do Doliny Księżyca, ta podróż trwa około 1h 30m jeśli mamy wolną drogę. Moon Valley jest około 39 km. z góry Chacalataya schodzimy do 3200 m n.p.m. Tutaj jest to erodowany obszar z glinianymi obeliskami i czasami „viscachas” typowymi zwierzętami wyżynnymi. Musimy tylko wyobrazić sobie i poczuć, że jesteśmy jak księżyc. Po wizycie w dolinie wrócimy do centrum miasta La Paz. Niektórzy pasażerowie mogą skorzystać z pozostania w trasie, aby zwiedzić inne części miasta, oczywiście zgodnie z zaleceniami przewodnika.

Puno: całodniowa wycieczka po jeziorze Titicaca oraz Uros i Taquile

Puno: całodniowa wycieczka po jeziorze Titicaca oraz Uros i Taquile

Zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Puno na początku tej całodniowej wycieczki nad jezioro Titicaca. Anglojęzyczny przewodnik będzie Ci towarzyszył podczas podróży na wyspy Uros i Taquille na jeziorze. Uros to grupa wysp, których budynki są w całości wykonane z trzciny Tortora. Jest domem dla małej społeczności, której początki sięgają czasów przedinkaskich. Spędź trochę czasu z lokalnymi mieszkańcami, zanim udasz się na Taquile – wyspę, której kultura jest bliżej spokrewniona z kulturą ludu Aymara w Boliwii. Będziesz cieszyć się lokalnie przygotowanym lunchem na wyspie, zanim odwiedzisz lokalną spółdzielnię i zobaczysz z pierwszej ręki umiejętności lokalnych tkaczy. Wróć do Puno i do swojego domku po wyjątkowym spojrzeniu na kultury tych wysp.

La Paz: Rower górski po najbardziej niebezpiecznej drodze świata

La Paz: Rower górski po najbardziej niebezpiecznej drodze świata

Dramatyczna i malownicza „Najbardziej niebezpieczna droga świata”, lokalnie znana jako „Droga Śmierci”, „Camino de la Muerte” to obowiązkowa przygoda w Ameryce Południowej. Twoi wysoko wyszkoleni anglojęzyczni przewodnicy i mechanicy udzielą Ci wszelkiej pomocy, której potrzebujesz, aby zejść bezpiecznie, wygodnie iw niesamowitym czasie. Twoi przewodnicy jeżdżą tą drogą od ponad 20 lat i wiedzą, jak to zrobić z najwyższym bezpieczeństwem. Jedź z La Paz w Boliwii i rozpocznij jazdę na rowerze w smaganym wiatrem La Cumbre na wysokości 4700 metrów. Na tej wysokości będziesz miał fantastyczne widoki na wiele ośnieżonych szczytów. Stąd szybko zejdź krętą asfaltową drogą wśród górskich szczytów, pasących się lam, alpak i maleńkich wiosek. Zatrzymaj się na napoje, zdjęcia i odpocznij po drodze, aby mieć czas na podziwianie scenerii: wysokie klify, dramatyczne spadki i jeszcze bardziej zieloną roślinność. To da ci czas na przygotowanie się do następnej zapierającej dech w piersiach części przejażdżki. Zejdź jeszcze niżej, a po krótkim pofałdowanym odcinku drogi wkroczysz do samej dżungli i najtrudniejszej części przejażdżki. Ta niesławna wąska polna droga jest niebezpiecznie wcięta w zbocze góry i schodzi na wysokość 2000 metrów. Jedź przez mgłę, niskie chmury i kurz. W miarę zbliżania się końca robi się coraz goręcej i coraz bardziej zakurzony. Zanim dotrzesz na dno w Yolosa, będziesz gorący, brudny i podekscytowany, pokonując Death Road bez strachu. Tuż za rogiem odwiedzisz schronisko dla zwierząt La Senda Verde, aby zjeść lunch w formie bufetu i podziwiać wspaniałe krajobrazy i zwierzęta Yungas. Będąc tam, masz szansę zobaczyć niektóre z rodzimych zwierząt regionu, w tym setki małp, andyjskiego niedźwiedzia okularowego, kapibarę, ptaki i wiele innych. Twoja wizyta pomaga schronisku w kontynuowaniu ich niesamowitej pracy, jaką jest ratowanie zwierząt z czarnego rynku. Wielu zadowolonych jeźdźców powiedziało, że było to najlepsze doświadczenie ich podróży do Boliwii. Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, Twoi przewodnicy, rower i coaching sprawią, że bezpiecznie zjedziesz na dół i poczujesz się niesamowicie, że to zrobiłeś. Naprawdę nie ma takiego zjazdu na świecie.

La Paz: Uyuni Salt Flats i 3-dniowa wycieczka do San Pedro de Atacama

La Paz: Uyuni Salt Flats i 3-dniowa wycieczka do San Pedro de Atacama

Dzień 1 21:00 Autobus z La Paz do Uyuni Dzień 2 07:00 Przyjazd do miasta Uyuni Czas wolny 10:30 Zwiedzanie słonych równin Uyuni Dzień 3 Zwiedzanie słonych równin Uyuni + Rezerwat Narodowy Dzień 4 Zwiedzanie słonych równin Uyuni + Rezerwat Narodowy 10:30 Transfer do San Pedro de Atacama. 14:00 Czas przybycia do San Pedro de Atacama. DZIEŃ 1 Idź do biura autobusowego o 20:30. na odprawę, następnie odjazd autobusu o godzinie 21:00. Wewnątrz autobusu możesz skorzystać z kolacji (opcja mięsna i wegetariańska), śniadania, butelki wody, gorącego napoju, ogrzewania, toalety, koca polarnego, Wi-Fi i apteczki. DZIEŃ 2 Przyjedź do Uyuni City o 7:30, a następnie udaj się do naszego biura znajdującego się 1 przecznicę od dworca autobusowego, Czas wolny na zakup przekąsek, wody i skorzystanie z toalety w celu odświeżenia się. (mamy czas wolny, ponieważ wszystkie firmy i punkty turystyczne są dostępne od 10:30) Rozpocznij swoją wycieczkę opuszczając miasto Uyuni o 10:30 z biura Perla de Bolivia. Odwiedź: Cmentarz pociągów, małą osadę Colchani (warsztaty górników soli obok równin solnych), rękodzieło wykonane z soli oraz dzieła sztuki tekstylnej wykonane z włókien lamy i alpaki. Następnie „Ojos de Agua Salada” („słone oczy”), hotel-muzeum wykonany w całości z soli, Isla Incahuasi. Następnie upewnij się, że ty i twoja grupa pozujecie do zabawnych zdjęć ze zniekształconą perspektywą i proporcjami, zrobionych na tle uderzającej białej powierzchni równin solnych. Na koniec dnia udaj się na otwartą, przestronną przestrzeń, aby doświadczyć wyjątkowego widoku pięknego zachodu słońca, rozpościerającego się olśniewającymi kolorami po całej słonej równinie, a na koniec dotrzyj do miasta Ajencha, aby zjeść kolację i przenocować w hotelu. DZIEŃ 3 Zacznij o 7:00 rano na śniadanie. Odwiedź: punkt widokowy na wulkan Ollagüe, kamienistą drogę „El Pasito Tuntun”, słynne laguny Cañapa, Hedionda i Chiarcota, w których można zobaczyć flamingi. Na koniec dnia wejdź do „Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa”, pustyni Siloli, drzewa skalnego i ogromnej Czerwonej Laguny, aby zobaczyć więcej różowych flamingów w ich naturalnym środowisku. Zatrzymaj się na noc w hostelu w Huayllajara. DZIEŃ 4 Wyrusz wcześnie około 5:00, aby odwiedzić: Gejzer Sol de Mañana, Gorące Źródła, Pustynię Dali, Zieloną Lagunę, Białą Lagunę u podnóża wulkanu Licancabur. Następnie wróć do granicy Boliwii i Chile (Hito Cajon). Przewodnik pomoże Ci w przekroczeniu granicy o 10:30, a w końcu dotrze do San Pedro de Atacama o 14:00. Punkt wysiadania znajduje się na głównym placu San Pedro de Atacama.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 800
Sortuj wg::

Boliwia: Ciekawe miejsca

Boliwia: Najciekawsze atrakcje

Boliwia: Ciekawe miejsca

Regiony w Boliwia

Boliwia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Boliwia? Kliknij tutaj.

Boliwia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(506 recenzji)

Wizyta na wyspach Uros i Tasuile jest obowiązkowym przystankiem podczas pobytu w Puno. Odbiór z hotelu przebiegł sprawnie, a przewodnik był doskonały. Wyjazd około 7:15 i powrót około 16:00 z ponownym odbiorem w hotelu. Idealnie jest przebywać w grupie około dwudziestu osób. Aby to zrobić bez wahania!

Świetny sposób, aby zobaczyć pływające wyspy Uros i ludzi, którzy tam mieszkają. Bardzo podobał mi się dobry lunch na wyspie Tacquile i piękne widoki. Jesteś na łodzi łącznie przez 3 godziny. Dodatkowe 15 podeszew, aby dostać się na lokalną łódź na 20 minut w Uros. Świetny dzień.

To przekroczyło moje oczekiwania. Miejscowa ludność jest super przyjazna. Na wyspach Uros śpiewali nam piosenki w Aymara i pokazali nam swoje domy aw Taquille odkryliśmy jak robią mydło, jak tkają i inne super ciekawe rzeczy. Udało nam się nawet z nimi zatańczyć!

Super!!! Kochałem. Przewodnik Manu jest bardzo genialny. Poznaj historię tych wysp do perfekcji. Gratuluję mu. Jako grupa byliśmy zachwyceni i zadowoleni ze wszystkiego. I jedzenie. Nie wspominając... super bogaty!! Dziękuję!!

Wszystko działało zgodnie z ofertą. Świetny przewodnik, łódź w dobrym stanie, dobrze zaplanowane atrakcje.