Dodaj daty

Błękitna Jaskinia

Błękitna Jaskinia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Splitu i Trogiru: 5 wysp i Błękitna Jaskinia – cały dzień

1. Ze Splitu i Trogiru: 5 wysp i Błękitna Jaskinia – cały dzień

Odwiedź 5 chorwackich wysp podczas pełnego atrakcji rejsu wycieczkowego łodzią motorową. Wybierz się na przygodę, podczas której będziesz odkrywać jaskinie, pływać i nurkować z rurką oraz poznawać dalmatyńskie miasteczka.  Wybierz Trogir lub Split jako punkt początkowy. Dodatkowo możesz też wybrać rejs w małej grupie lub rejs prywatny.  Wyrusz w 90-minutowy rejs motorówką na wyspę Biševo, na której znajduje się Błękitna Jaskinia. Wsiądź na mniejszą lokalną łódź i zwiedź od wewnątrz oszałamiającą jaskinię wypełnioną błękitnym blaskiem.  Następnie udaj się na wyspę Vis. Zwiedź wioskę Komiža, korzystając z 1 godziny czasu wolnego. Poznaj tradycyjną dalmatyńską wioskę rybacką z jej wąskimi uliczkami, żwirowymi plażami i piękną promenadą.   Następnie odwiedź zatoczkę Stiniva w najbardziej słonecznej porze dnia, aby zażyć krótkiej, 15-minutowej kąpieli. Następnie udaj się na wyspę Budikovac na kolejną atrakcję: nurkowanie z rurką i pływanie w Błękitnej Lagunie. Wypożycz sprzęt do snorkelingu na pokładzie i nurkuj przez 1 godzinę oraz skorzystaj z poczęstunku na plaży. Na koniec odwiedź Hvar. Ponownie wykorzystaj czas wolny i zjedz lunch oraz pozwiedzaj to malownicze miasto portowe. Do najważniejszych atrakcji należą zabytkowe centrum miasta oraz widok z twierdzy Španjola na Wyspy Paklińskie. Zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy, a następnie wróć do Splitu lub Trogiru.

Ze Splitu: 5 wysp i Błękitna Jaskinia z biletem wstępu

2. Ze Splitu: 5 wysp i Błękitna Jaskinia z biletem wstępu

Zwiedź wyspy Adriatyku podczas wycieczki całodniowej ze Splitu. Odwiedź Błękitną Jaskinię, opalaj się lub nurkuj z rurką na plaży Stiniva i ciesz się wolnym czasem w Hvarze podczas tej wycieczki łodzią motorową. Wejdź na pokład łodzi motorowej i zwiedź Błękitną Jaskinię na wyspie Biševo (bilet wstępu jest wliczony w cenę). Odwiedź ją dokładnie wtedy, gdy promienie słońca odbijają się od dna morza i wypełniają jaskinię akwamarynowym światłem. Odpocznij nieco przy kawie w wiosce Komiža na wyspie Vis, a około godz. 12.00 wyrusz w rejs do południowej części wyspy, aby popływać w wodach niezwykłej zatoki Stiniva.Kolejnym punktem wycieczki są niewielkie, ukryte jaskinie w okolicy wyspy Vis. Zatoka Stiniva to miejsce pierwszego, około półgodzinnego postoju na pływanie, a kolejnym miejscem postoju będzie wyspa Budikovac.Jest to jedyna plaża piaskowa spośród pozostałych żwirowych, które obejmuje trasa wycieczki, dlatego warto zejść z pokładu łudzi, aby poczuć miękki piasek pod stopami. Po zejściu na ląd możesz ochłodzić się w cieniu, poopalać lub ponurkować w wodach zatoki. Podziwiaj wspaniały krajobraz Wysp Paklińskich w drodze do Hvaru, gdzie będziesz mieć ponad 2 godziny czasu wolnego. Około godz. 18.00 łódź powróci do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i Pięć Wysp z wycieczką łodzią po Hvarze

3. Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i Pięć Wysp z wycieczką łodzią po Hvarze

Podczas tej wycieczki w obie strony ze Splitu zobacz 5 wysp i 7 miejsc łodzią motorową. Ciesz się najlepszymi wrażeniami na morzu z przerwami na pływanie, czasem wolnym i niezrównanymi widokami na wyspę. Odwiedź Błękitną Jaskinię, plażę Stiniva, wyspę Hvar i nie tylko. Rozpocznij swoją podróż w Splicie i po 90 minutach dotrzyj do Błękitnej Jaskini. Następnie udaj się do pięknego miasteczka rybackiego Komiza na wyspie Vis, gdzie kręcono „Mamma Mia 2”. Następnie odwiedź plażę Stiniva, uznaną za najlepszą plażę w Europie. Ciesz się kolejną przerwą na pływanie w ukrytej turkusowej Błękitnej Lagunie na wyspie Ravnik. Podziwiaj nietkniętą przyrodę tej części wyspy, mając mnóstwo czasu na relaks na kamienistej plaży i rozkoszowanie się słońcem. Następnym punktem na trasie jest piękne miasto Hvar na wyspie Hvar. Będziesz miał dwie godziny na lunch i zwiedzanie wspaniałej architektury miasta. Przed zakończeniem podróży – jeśli odwiedzasz ją w sierpniu – odkryj jeszcze jedno miejsce do pływania i nurkowania w zatoce Stipanska (plaża Carpe Diem) na wyspach Pakleni.

Split: Błękitna Jaskinia, Vis i Hvar – wycieczka całodniowa motorówką

4. Split: Błękitna Jaskinia, Vis i Hvar – wycieczka całodniowa motorówką

Podziwiaj środkową Dalmację podczas całodniowej wycieczki łodzią motorową. Wyrusz ze Splitu i odwiedź spektakularną Błękitną Jaskinię, malownicze Wyspy Paklińskie i urokliwe miasto Hvar. Wyrusz ze Splitu i udaj się najpierw do jednego z najbardziej oszałamiających cudów natury w Chorwacji: Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Podziwiaj, jak odbite promienie słońca wypełniają jaskinię niebieskim światłem.Następnym przystankiem jest jaskinia Medvidina, kolejna piękna atrakcja naturalna. Rozkoszuj się słońcem w zatoce Stiniva na wyspie Vis. Podziwiaj piękno kamienistej plaży ukrytej wśród pionowych klifów.  Zobacz ją z pokładu wyścigowej łodzi motorowej i zrób zdjęcie tego ustronnego miejsca. Następnie zanurz się w wodach turkusowej laguny na wyspie Budikovac lub przespaceruj się wzdłuż kamienistej plaży na jedynej w całej Dalmacji wyspie zamieszkiwanej tylko przez jedną osobę! Odkryj Wyspy Paklińskie, archipelag złożony z 14 dziewiczych wysepek. Wybierz się do jednego z barów koktajlowych ze świetną muzyką lub popływaj w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Kontynuuj podróż do miasta Hvar i zwiedź to urokliwe nadmorskie miasteczko charakteryzujące się architekturą, która sięga 8 wieków wstecz. Wejdź po schodach do średniowiecznej twierdzy Fortica górującej nad miastem. Oddychaj powietrzem o sosnowym zapachu, podziwiając panoramę Starego Miasta w dole oraz Wyspy Piekielne w oddali. Zobacz jeden z pierwszych publicznych teatrów w Europie i potraktuj to miejsce jako punkt odniesienia podczas zwiedzania labiryntu miejskich uliczek. Odwiedź sklepy z wyrobami rzemiosła artystycznego oraz kawiarenki ukryte wśród pałaców weneckich. Na koniec wróć do Splitu wczesnym wieczorem.

Z Hvaru: Błękitna Jaskinia, Zielona Jaskinia i 5 Wysp Wycieczka łodzią motorową

5. Z Hvaru: Błękitna Jaskinia, Zielona Jaskinia i 5 Wysp Wycieczka łodzią motorową

Wybierz się na wycieczkę łodzią motorową z Hvaru i odwiedź słynną Błękitną Jaskinię podczas przygody na 5 pięknych wyspach. Poświęć trochę czasu na pływanie, opalanie się lub nurkowanie na pięknych plażach z czystą wodą. Po wypłynięciu z portu w Hvarze popłyń przez fale do pierwszego przystanku na trasie przy błękitnej lagunie na wyspie Budikovac. Ciesz się pływaniem lub nurkowaniem w krystalicznie czystych wodach, które pod niebem mienią się kolorami niebieskiego i zielonego. Podróżuj obok Niebiesko-Zielonej Jaskini, której nazwa pochodzi od kolorowych odbić światła słonecznego w środku, tworząc czarujący naturalny widok. Podróżuj obok zatoki Stiniva na wyspie Vis. Podziwiaj wyjątkowy wygląd jednej z najpiękniejszych plaż w Europie i odpocznij w czystej, błękitnej wodzie. Alternatywnie możesz popłynąć do brzegu i zrobić kilka świetnych zdjęć ze zboczy otaczających plażę. W drodze powrotnej do miejsca startu zatrzymamy się na Wyspach Pakleni. Wybierz się na krótki rejs wokół tych małych wysp i zatrzymaj się w Palmižanie, znanej z piaszczystej plaży. Następnie popłyń falami z powrotem do portu Hvar.

Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

6. Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

Wynajmij prywatną łódź motorową w Dubrowniku, aby odkryć spektakularne Błękitne i Zielone Jaskinie na wyspie Kolocep. Następnie ciesz się skokami z klifu i odwiedzeniem Sunj Beach. Odśwież się podczas wycieczki z nieograniczonymi napojami. Udaj się na miejsce spotkania w Dubrowniku, aby wejść na pokład łodzi motorowej. Stamtąd zrób pierwszy przystanek na wyspie Kolocep, domu Błękitnej Jaskini. Otrzymaj sprzęt do nurkowania, a następnie przygotuj się na odkrywanie tego cudu natury. Z przewodnikiem popłyń razem do wspaniałej Błękitnej Jaskini. Upewnij się, że masz aparat gotowy do uchwycenia zapierającej dech w piersiach scenerii lub skorzystaj z bezpłatnej kamery sportowej GoPro. Poczuj dreszczyk emocji, skacząc z klifu, a potem podziwiaj Zielone Jaskinie. Z Kolocep udaj się na Lopud, aby spędzić trochę czasu na plaży Sunj, jedynej piaszczystej plaży w regionie. Popływaj w ciepłym turkusowym morzu lub wypożycz wózek golfowy, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje wyspy, takie jak średniowieczny klasztor i ogród botaniczny, do których wstęp jest bezpłatny. Podczas wycieczki poczęstuj się nieograniczonymi napojami samoobsługowymi na łodzi. Delektuj się piwem lub lokalną rakiją i nawadniaj wodą i sokami. Trasa kończy się w pierwotnym punkcie początkowym.

Z Hvaru: Jednodniowa wycieczka do Błękitnej i Zielonej Jaskini

7. Z Hvaru: Jednodniowa wycieczka do Błękitnej i Zielonej Jaskini

Ciesz się wycieczką łodzią motorową z Hvaru do Zielonej Jaskini na Ravniku. Wejdź do Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo i zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel w zatoce Stiniva. Rejs po wyspach Paklińskich i odwiedź turkusowe wody zatoki Vinogradišce. Wypłyń łodzią motorową i przeżyj niezwykłe wrażenia pływając w Zielonych i Niebieskich Jaskiniach. Pływaj, opalaj się i relaksuj w dziewiczych wodach i wśród oszałamiającej scenerii. Poznaj swojego kapitana i innych gości wycieczki nad brzegiem morza w Hvarze, gdzie wsiądziesz na pokład łodzi motorowej na pełną przygód przejażdżkę, ciesząc się słońcem i falami. Pierwszym przystankiem jest Zielona Jaskinia na wysepce Ravnik, znana ze swojego wspaniałego koloru. Tutaj będziesz miał okazję popływać w jaskini i cieszyć się naturalnym, szmaragdowym pokazem świetlnym. Twoi kapitanowie podzielą się ciekawymi historiami i zabawnymi faktami na temat miejsc, które widzieli. Następnie udaj się na wyspę Biševo, gdzie znajduje się Błękitna Jaskinia, jeden z cudów wybrzeża Adriatyku. Po dotarciu do Biševo wysiądź z łodzi motorowej i wsiądź do promu Błękitnej Jaskini, który zabierze Cię bezpośrednio do jaskini. Będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby robić zdjęcia i cieszyć się srebrzystoniebieskim kolorem tworzonym przez słońce, które kąpie wnętrze jaskini przez otwór w dachu i odbija się od piaszczystego dna morskiego poniżej . Z Błękitnej Jaskini udaj się do małej, ukrytej zatoki o nazwie Stiniva Cove, gdzie możesz wskoczyć z łodzi motorowej do morza i popływać przez Bramę Stiniva. Znajdziesz się w pięknej zatoce, otoczonej wspaniałymi skałami. Ciesz się pływaniem lub wyjdź na kamienistą plażę Stiniva, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia, opalać się lub wypić zimnego drinka w barze na plaży. Wyspy Pakleni, łańcuch wysp położony naprzeciwko miasta Hvar, są ostatnim przystankiem na trasie. Odkryj jedną z najpopularniejszych zatok archipelagu, Vinogradišce w Palmižana, gdzie możesz zjeść obiad nad morzem w jednej z najlepszych restauracji na Adriatyku (na własny koszt). Po obiedzie będziesz miał czas na dalsze pływanie, relaks lub opalanie, zanim wrócisz na Hvar o zachodzie słońca.

Z Hvaru: wycieczka łodzią motorową na wyspę Vis i do Błękitnej Jaskini

8. Z Hvaru: wycieczka łodzią motorową na wyspę Vis i do Błękitnej Jaskini

Wybierz się na całodniową wycieczkę łodzią motorową po wyspie Vis i okolicy. Udaj się motorówką do wielu jaskiń i plaż, zatrzymując się w Błękitnej Jaskini i Błękitnej Lagunie, aby popływać i ponurkować z rurką. Po spotkaniu z załogą i innymi uczestnikami w porcie Hvar wyruszysz w rejs motorówką w kierunku wyspy Vis. Pierwszym przystankiem będzie Zielona Grota na wysepce Ravnik. Poświęć trochę czasu na podziwianie naturalnie zabarwionej na zielono wody, po czym udaj się na plażę Stiniva.  Ciesz się wolnym czasem na pływanie w krystalicznie czystych wodach lub podziwianie ogromnych klifów zatoki. Wyrusz w kierunku hipnotyzującej Błękitnej Jaskini na wyspie Bisevo. Podziwiaj niesamowity niebieski efekt świetlny jaskini stworzony przez odbicie promieni słonecznych na piaszczystym dnie morza. Następnie udaj się na wyspę Budikovac, aby nurkować z rurką lub opalać się w Błękitnej Lagunie. Organizator zapewnia sprzęt do snorkelingu i wyposażenie ochronne. Na koniec zatrzymaj się na lunch na Wyspach Paklińskich, na południowym brzegu wyspy Hvar lub na wyspie Vis. Zjedz posiłek w jednej z nadmorskich restauracji (na własny koszt), zrelaksuj się w barze na plaży lub skorzystaj z ostatniej kąpieli przed powrotem na Hvar.

Ze Splitu: rejs statkiem po Błękitnej Jaskini i na 6 wysp z nurkowaniem z rurką

9. Ze Splitu: rejs statkiem po Błękitnej Jaskini i na 6 wysp z nurkowaniem z rurką

Odkryj wyspy środkowej Dalmacji podczas całodniowego rejsu łodzią motorową ze Splitu. Połącz kulturę i historię, relaksując się i chłonąc promienie słońca w lazurowym morzu Adriatyku. Poznaj niektóre z najpopularniejszych wysp w regionie, od Błękitnej Jaskini po Hvar. Pierwszym przystankiem dnia jest główna atrakcja wycieczki, słynna na całym świecie Błękitna Jaskinia na wyspie Biševo. Dotarcie tam zajmuje około 1,5 do 2 godzin. Aby dostać się do jaskini, będziesz pływać małymi drewnianymi łódkami, ponieważ wejście do jaskini jest małe i inne łodzie nie mogą dostać się do środka. Po półgodzinnym zwiedzaniu Błękitnej Jaskini następnym przystankiem będzie Komiža, typowa śródziemnomorska wioska rybacka z pięknymi plażami, gdzie będziesz mieć około 1 godziny wolnego czasu na zwiedzanie. Jedź dalej na południową stronę wyspy Vis do zatoki Stiniva. Pływaj i zwiedzaj plażę, do której można dotrzeć tylko łodzią. Następnie popływaj lub nurkuj w Błękitnej Lagunie na wyspie Budikovac lub wejdź do płytkiej, krystalicznie czystej wody i dołącz do załogi w tradycyjnej grze w piłkę w Splicie zwanej picigin. W drodze do miasta Hvar podziwiaj panoramiczne widoki na wyspy Pakleni. Twoim ostatnim przystankiem jest miasto Hvar na wyspie Hvar, bardzo piękne i popularne miasto historyczne. Na Hvarze możesz cieszyć się około 1 godziną i 30 minutami wolnego czasu, ponieważ jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i odkrycia. Na koniec dnia usiądź wygodnie i ciesz się jazdą przez fale Morza Adriatyckiego w drodze powrotnej do Splitu.

Z Omiša: Błękitna Jaskinia i 5 wysp – wycieczka motorówką

10. Z Omiša: Błękitna Jaskinia i 5 wysp – wycieczka motorówką

Rozpocznij jednodniową wycieczkę od rejsu motorówką do Błękitnej Jaskini na wyspie Bisevo. Odwiedź jaskinię Medvidina i odkryj ukrytą plażę. Spędź trochę czasu na cudownej plaży Stiniva na wyspie Vis, a następnie pływaj i nurkuj na wyspie Budikovac. Wybierz się na dziewicze wyspy Pakleni, popularny łańcuch 16 wysepek przed bramami Hvaru. Zrelaksuj się na plaży z licznymi zatokami, gdzie możesz odpocząć i nurkować w krystalicznie czystym morzu. Następnym przystankiem jest wyspa Hvar. Skorzystaj z czasu wolnego i zwiedź starówkę, która słynie ze starożytnych weneckich pałaców i pięknych placów. Przed powrotem do miasta Omiš wejdź po schodach na górującą nad miastem starożytną twierdzę.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 54
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Błękitna Jaskinia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Błękitna Jaskinia? Kliknij tutaj.

Błękitna Jaskinia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2415 opinii

Zdecydowanie możemy polecić wycieczkę. Nasz kapitan Luca i nasza przewodniczka Leyla byli totalnie zmotywowani iw dobrym humorze. Przejażdżka motorówką była przeżyciem samym w sobie. Zawsze miałeś wystarczająco dużo czasu na snurkowanie, a także na spojrzenie na Hvar i małą wioskę rybacką. Bardzo jasna rekomendacja!

Wszystko poszło bardzo uporządkowane i zgodnie z planem. Wszystko poszło naprawdę dobrze i było naprawdę dużo zabawy. Na początku myślałem, że to trochę drogie, ale za każdym razem było warto. Layla i Evan (?) byli po prostu świetnym i ugruntowanym zespołem.

Gorąco polecam to doświadczenie! Wyspy to trzeba zobaczyć, a jeśli lubisz adrenalinę, motorówka to świetna zabawa! Mia (przewodnik) i Jonny (kapitan) byli bardzo przyjaźni i kompetentni.

very great experience with speedy boats to see 5 islands around Split.

Dosyć szybko motorówka płynie reszta podobała nam się bardzo!