Błękitna Jaskinia

Błękitna Jaskinia
Liczba znalezionych atrakcji: 106
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Błękitna Jaskinia: najlepsze atrakcje w pobliżu

Błękitna Jaskinia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split/Trogir: Błękitna Jaskinia, Mamma Mia, Hvar i wycieczka na 5 wysp

Split/Trogir: Błękitna Jaskinia, Mamma Mia, Hvar i wycieczka na 5 wysp

Zwiedzaj 5 chorwackich wysp w dobrym stylu podczas wypełnionej zabawą 1-dniowej wycieczki łodzią motorową. Wybierz się na przygodę, podczas której odkryjesz jaskinie, popływasz z rurką i odkryjesz dalmatyńskie miasta. Wybierz Trogir lub Split jako swoją bazę wypadową. A co najlepsze, wybierz wycieczkę w małej grupie lub prywatną. Wyrusz w 90-minutową podróż łodzią motorową, aby dotrzeć na wyspę Biševo, na której znajduje się Błękitna Jaskinia. Wskocz do mniejszej lokalnej łodzi i odkryj oszałamiającą jaskinię od wewnątrz i podziwiaj jej żywy niebieski blask. Następnie część wycieczki Mamma Mia rozpoczyna się rejsem wycieczkowym na wyspę Vis. Poznaj pierwszą lokalizację Mamma Mia, wioskę Komiža z 1 godziną czasu wolnego. Odkryj tradycyjną dalmatyńską wioskę rybacką z wąskimi uliczkami, kamienistymi plażami i zachęcającą promenadą. Zatrzymaj się w następnej lokalizacji Mamma Mia - Stiniva Cove, wchodząc do zatoczki o najbardziej słonecznej porze dnia na szybką 15-minutową kąpiel. Przepłyń obok plaży Srebrena, jednej ze słynnych lokalizacji Mamma Mia. Skipper będzie bardziej niż chętny, aby zwolnić, abyś mógł zrobić niesamowite zdjęcia. Po wszystkich niesamowitych lokalizacjach Mamma Mia, następnym przystankiem jest wyspa Budikovac, gdzie czeka na Ciebie kolejna aktywność: nurkowanie z rurką i pływanie w Błękitnej Lagunie. Wypożycz sprzęt do snorkelingu na pokładzie i ciesz się relaksującą godzinną kąpielą, a nawet orzeźwieniem na plaży. Na koniec odwiedź Hvar, z wolnym czasem na lunch i zwiedzanie malowniczego miasta portowego. Najważniejsze atrakcje to historyczne centrum miasta i twierdza Španjola z widokiem na Wyspy Pakleni. Zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy, a następnie wróć do Splitu lub Trogiru.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i Pięć Wysp z wycieczką łodzią po Hvarze

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i Pięć Wysp z wycieczką łodzią po Hvarze

Podczas tej wycieczki w obie strony ze Splitu zobacz 5 wysp i 7 miejsc za pomocą łodzi motorowej. Ciesz się najlepszym doświadczeniem na morzu z przerwami na pływanie, czasem wolnym i bezkonkurencyjnymi widokami na wyspy. Odwiedź Błękitną Jaskinię, plażę Stiniva, wyspę Hvar i nie tylko. Rozpocznij swoją podróż w Splicie i po 90 minutach dotrzyj do Błękitnej Jaskini. Następnie udaj się do pięknego miasteczka rybackiego Komiza na wyspie Vis, gdzie kręcono film "Mamma Mia 2". Następnie odwiedź plażę Stiniva, uznaną za najlepszą plażę w Europie. Ciesz się kolejną przerwą na pływanie w ukrytej turkusowej Błękitnej Lagunie na wyspie Budikovac. Podziwiaj nietkniętą przyrodę tej części wyspy, mając mnóstwo czasu na relaks na żwirowej plaży i rozkoszowanie się słońcem. Następnym punktem planu zwiedzania jest piękne miasto Hvar na wyspie Hvar. Będziesz mieć 2,5 godziny na lunch i zwiedzanie wspaniałej architektury miasta lub po prostu cieszyć się kąpielą na plażach Hvaru przed powrotem do Splitu.

Split: Błękitna Jaskinia, Hvar i 5 wysp z biletem wstępu

Split: Błękitna Jaskinia, Hvar i 5 wysp z biletem wstępu

Wejdź na pokład łodzi motorowej, aby odwiedzić Błękitną Jaskinię na wyspie Biševo (bilety wliczone w cenę). Przybądź dokładnie wtedy, gdy światło słoneczne odbija się od dna morskiego i kąpie jaskinię w akwamarynowym świetle. Ciesz się przerwą w Komiža, starej wiosce rybackiej na wyspie Vis i jednym z miejsc kręcenia Mamma Mia! Poświęć 1 godzinę wolnego czasu na zwiedzanie, spacer wąskimi uliczkami lub kąpiel na plaży. Znajdziesz tu również restauracje na świeżym powietrzu na śniadanie lub kawę oraz sklepy z pamiątkami. Ciesz się piękną malowniczą przejażdżką w kierunku zatoki Stiniva. Po drodze będziesz miał okazję zobaczyć jugosłowiańskie bunkry wojskowe z czasów II wojny światowej i niesamowite małe naturalne jaskinie wapienne. Oszałamiająca zatoka Stiniva, kolejna lokalizacja Mamma Mia!, jest pierwszym przystankiem pływackim tego dnia, przez około pół godziny, a następnie drugim na wyspie Budikovac (Błękitna Laguna), gdzie możesz przejść z jednej strony wyspy na drugą w ciągu kilku minut, wypić koktajl w barze na plaży, pływać i nurkować przez 1,5 godziny. Upewnij się, że otrzymasz gogle i fajki od naszej załogi! Wskocz do wody i popływaj w krystalicznie czystej lagunie. Lądując na sucho bezpośrednio na plaży, będziesz mieć więcej niż wystarczająco czasu na ochłodzenie się, opalanie i nurkowanie z rurką w tej wyjątkowej zatoce. Ciesz się panoramiczną przejażdżką z widokiem na archipelag Pakleni w drodze na słoneczną wyspę Hvar, gdzie będziesz mieć ponad dwie godziny wolnego czasu. Miasto Hvar jest ostatnim i najdłuższym przystankiem tego dnia, a będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie, spacer do twierdzy i lunch. Około godziny 18:00 łódź powróci do tego samego miejsca, z którego rozpoczęła się wycieczka.

Split: Błękitna Jaskinia, Vis i Hvar – wycieczka całodniowa motorówką

Split: Błękitna Jaskinia, Vis i Hvar – wycieczka całodniowa motorówką

Podziwiaj środkową Dalmację podczas całodniowej wycieczki łodzią motorową. Wyrusz ze Splitu i odwiedź spektakularną Błękitną Jaskinię, malownicze Wyspy Paklińskie i urokliwe miasto Hvar. Wyrusz ze Splitu i udaj się najpierw do jednego z najbardziej oszałamiających cudów natury w Chorwacji: Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Podziwiaj, jak odbite promienie słońca wypełniają jaskinię niebieskim światłem.Następnym przystankiem jest jaskinia Medvidina, kolejna piękna atrakcja naturalna. Rozkoszuj się słońcem w zatoce Stiniva na wyspie Vis. Podziwiaj piękno kamienistej plaży ukrytej wśród pionowych klifów.  Zobacz ją z pokładu wyścigowej łodzi motorowej i zrób zdjęcie tego ustronnego miejsca. Następnie zanurz się w wodach turkusowej laguny na wyspie Budikovac lub przespaceruj się wzdłuż kamienistej plaży na jedynej w całej Dalmacji wyspie zamieszkiwanej tylko przez jedną osobę! Odkryj Wyspy Paklińskie, archipelag złożony z 14 dziewiczych wysepek. Wybierz się do jednego z barów koktajlowych ze świetną muzyką lub popływaj w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Kontynuuj podróż do miasta Hvar i zwiedź to urokliwe nadmorskie miasteczko charakteryzujące się architekturą, która sięga 8 wieków wstecz. Wejdź po schodach do średniowiecznej twierdzy Fortica górującej nad miastem. Oddychaj powietrzem o sosnowym zapachu, podziwiając panoramę Starego Miasta w dole oraz Wyspy Piekielne w oddali. Zobacz jeden z pierwszych publicznych teatrów w Europie i potraktuj to miejsce jako punkt odniesienia podczas zwiedzania labiryntu miejskich uliczek. Odwiedź sklepy z wyrobami rzemiosła artystycznego oraz kawiarenki ukryte wśród pałaców weneckich. Na koniec wróć do Splitu wczesnym wieczorem.

Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

Wynajmij prywatną łódź motorową w Dubrowniku, aby odkryć spektakularne Błękitne i Zielone Jaskinie na wyspie Kolocep. Następnie ciesz się skokami z klifu i odwiedzeniem Sunj Beach. Odśwież się podczas wycieczki z nieograniczonymi napojami. Udaj się na miejsce spotkania w Dubrowniku, aby wejść na pokład łodzi motorowej. Stamtąd zrób pierwszy przystanek na wyspie Kolocep, domu Błękitnej Jaskini. Otrzymaj sprzęt do nurkowania, a następnie przygotuj się na odkrywanie tego cudu natury. Z przewodnikiem popłyń razem do wspaniałej Błękitnej Jaskini. Upewnij się, że masz aparat gotowy do uchwycenia zapierającej dech w piersiach scenerii lub skorzystaj z bezpłatnej kamery sportowej GoPro. Poczuj dreszczyk emocji, skacząc z klifu, a potem podziwiaj Zielone Jaskinie. Z Kolocep udaj się na Lopud, aby spędzić trochę czasu na plaży Sunj, jedynej piaszczystej plaży w regionie. Popływaj w ciepłym turkusowym morzu lub wypożycz wózek golfowy, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje wyspy, takie jak średniowieczny klasztor i ogród botaniczny, do których wstęp jest bezpłatny. Podczas wycieczki poczęstuj się nieograniczonymi napojami samoobsługowymi na łodzi. Delektuj się piwem lub lokalną rakiją i nawadniaj wodą i sokami. Trasa kończy się w pierwotnym punkcie początkowym.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia, Hvar i wycieczka łodzią motorową na 5 wysp

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia, Hvar i wycieczka łodzią motorową na 5 wysp

Wskocz na łódź motorową, aby wcześnie rano odbyć ekscytującą 90-minutową przejażdżkę na wyspę Biševo i odwiedzić Błękitną Jaskinię ze Splitu. Twoja wycieczka jest idealnie zaplanowana, abyś mógł doświadczyć niezapomnianej scenerii, gdy światło słoneczne odbija się od morza i oświetla całą jaskinię akwamarynowym niebieskim światłem.... Daj się porwać opowieściom lokalnego przewodnika o tym, jak odkryto jaskinię. Następnie zwiedź urokliwe miasteczko Komiza na wyspie Vis, gdzie kręcono film "Mamma Mia 2". Udaj się obok bunkrów wojskowych z czasów II wojny światowej na południowej stronie wyspy Vis. Następnym celem podróży jest plaża Stiniva, uznana za najlepszą plażę w Europie, z której możesz podziwiać piękne widoki. Następnie zatrzymaj się na wyspie Budikovac Blue Lagoon, aby popływać dłużej na ukrytej białej żwirowej plaży o turkusowym kolorze morza. Ciesz się panoramicznym widokiem na niesamowity archipelag wysp Pakleni podczas podróży do Hvaru. Przyjedź do miasta Hvar, jednego z najpiękniejszych portów na świecie, z bogatym dziedzictwem kulturowym. Będziesz mieć co najmniej 2 godziny na lunch i zwiedzanie, zanim wyruszysz w drogę powrotną do Splitu

Z Hvaru: wycieczka łodzią motorową na wyspę Vis i do Błękitnej Jaskini

Z Hvaru: wycieczka łodzią motorową na wyspę Vis i do Błękitnej Jaskini

Embark on a full-day speedboat tour of Vis island and the surrounding area. Take a speedboat ride to the many caves and beaches with stops at the Blue Cave and Blue Lagoon or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina) for swimming and snorkeling. After meeting the crew and your fellow travelers in Hvar Harbor, set sail towards the island of Vis in a speedboat. Your first stop is at the Green Cave on the small islet of Ravnik (sightseeing). Spend time admiring the naturally green-tinted water of the natural phenomenon before heading to Stiniva Beach. Enjoy free time to swim in Stiniva's crystal-clear waters or admires the huge cliffs of the bay. Head to the mesmerizing Blue Cave on Bisevo Island. Let your breath be taken away as you admires the blue lighting effect of the cave created by the reflection of the sun on the sandy seafloor. Next, head to Budikovac Island or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina). Embark on a full-day speedboat tour of Vis island and the surrounding area. Take a speedboat ride to the many caves and beaches with stops at the Blue Cave and Blue Lagoon or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina) for swimming and snorkeling. After meeting the crew and your fellow travelers in Hvar Harbor, set sail towards the island of Vis in a speedboat. Your first stop is at the Green Cave on the small islet of Ravnik (sightseeing). Spend time admiring the naturally green-tinted water of the natural phenomenon before heading to Stiniva Beach. Enjoy free time to swim in Stiniva's crystal-clear waters or admires the huge cliffs of the bay. Head to the mesmerizing Blue Cave on Bisevo Island. Let your breath be taken away as you admires the blue lighting effect of the cave created by the reflection of the sun on the sandy seafloor. Next, head to Budikovac Island or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina) for snorkeling or sunbathing. Snorkeling gear and safety equipment will be provided. Finally, make a stop for lunch either on the Pakleni Islands, the south shore of Hvar Island, or in Vis town. Stop for lunch at one of the seaside restaurants (at your own expense), relax at a beach bar, or enjoy one last swim before the journey back to Hvar. for snorkeling or sunbathing at the Blue Lagoon. Snorkeling gear and safety equipment will be provided. Finally, make a stop for lunch either on the Pakleni Islands, the south shore of Hvar Island, or in Vis town. Stop for lunch at one of the seaside restaurants (at your own expense), relax at a beach bar, or enjoy one last swim before the journey back to Hvar.

Z Hvaru: Błękitna Jaskinia, Zielona Jaskinia i 5 Wysp Wycieczka łodzią motorową

Z Hvaru: Błękitna Jaskinia, Zielona Jaskinia i 5 Wysp Wycieczka łodzią motorową

Rozkoszuj się wycieczką łodzią motorową z Hvaru i odwiedź słynną Błękitną Jaskinię podczas przygody na 5 pięknych wyspach. Poświęć trochę czasu na pływanie, opalanie lub nurkowanie z rurką na pięknych plażach z czystą wodą. Po wypłynięciu z portu w Hvarze, popłyń przez fale do pierwszego przystanku na trasie w Błękitnej Lagunie na wyspie Budikovac (00:30 minut). Ciesz się pływaniem lub snorkelingiem w krystalicznie czystych wodach, które mienią się kolorami błękitu i zieleni pod niebem. Podróżuj obok Niebiesko-Zielonej Jaskini, nazwanej tak ze względu na kolorowe odbicia światła słonecznego wewnątrz, tworząc czarujący naturalny widok. Podróżuj obok zatoki Stiniva na wyspie Vis. Podziwiaj wyjątkowy wygląd jednej z najpiękniejszych plaż w Europie i zrelaksuj się w czystej, błękitnej wodzie. Alternatywnie możesz dopłynąć do brzegu i zrobić wspaniałe zdjęcia ze stoków otaczających plażę (00:45 min). W drodze powrotnej do punktu wyjścia zatrzymaj się na wyspach Pakleni. Wybierz się w krótki rejs wokół tych małych wysp i zatrzymaj się w Palmižana, znanej z piaszczystej plaży. Następnie wróć na falach do portu w Hvarze.

Z Hvaru: Jednodniowa wycieczka do Błękitnej i Zielonej Jaskini

Z Hvaru: Jednodniowa wycieczka do Błękitnej i Zielonej Jaskini

Ciesz się wycieczką łodzią motorową z Hvaru do Zielonej Jaskini na Ravniku. Wejdź do Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo i zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel w zatoce Stiniva. Rejs po wyspach Paklińskich i odwiedź turkusowe wody zatoki Vinogradišce. Wypłyń łodzią motorową i przeżyj niezwykłe wrażenia pływając w Zielonych i Niebieskich Jaskiniach. Pływaj, opalaj się i relaksuj w dziewiczych wodach i wśród oszałamiającej scenerii. Poznaj swojego kapitana i innych gości wycieczki nad brzegiem morza w Hvarze, gdzie wsiądziesz na pokład łodzi motorowej na pełną przygód przejażdżkę, ciesząc się słońcem i falami. Pierwszym przystankiem jest Zielona Jaskinia na wysepce Ravnik, znana ze swojego wspaniałego koloru. Tutaj będziesz miał okazję popływać w jaskini i cieszyć się naturalnym, szmaragdowym pokazem świetlnym. Twoi kapitanowie podzielą się ciekawymi historiami i zabawnymi faktami na temat miejsc, które widzieli. Następnie udaj się na wyspę Biševo, gdzie znajduje się Błękitna Jaskinia, jeden z cudów wybrzeża Adriatyku. Po dotarciu do Biševo wysiądź z łodzi motorowej i wsiądź do promu Błękitnej Jaskini, który zabierze Cię bezpośrednio do jaskini. Będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby robić zdjęcia i cieszyć się srebrzystoniebieskim kolorem tworzonym przez słońce, które kąpie wnętrze jaskini przez otwór w dachu i odbija się od piaszczystego dna morskiego poniżej . Z Błękitnej Jaskini udaj się do małej, ukrytej zatoki o nazwie Stiniva Cove, gdzie możesz wskoczyć z łodzi motorowej do morza i popływać przez Bramę Stiniva. Znajdziesz się w pięknej zatoce, otoczonej wspaniałymi skałami. Ciesz się pływaniem lub wyjdź na kamienistą plażę Stiniva, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia, opalać się lub wypić zimnego drinka w barze na plaży. Wyspy Pakleni, łańcuch wysp położony naprzeciwko miasta Hvar, są ostatnim przystankiem na trasie. Odkryj jedną z najpopularniejszych zatok archipelagu, Vinogradišce w Palmižana, gdzie możesz zjeść obiad nad morzem w jednej z najlepszych restauracji na Adriatyku (na własny koszt). Po obiedzie będziesz miał czas na dalsze pływanie, relaks lub opalanie, zanim wrócisz na Hvar o zachodzie słońca.

Z Trogiru lub Splitu: całodniowa wycieczka do Błękitnej Jaskini i wyspy Hvar

Z Trogiru lub Splitu: całodniowa wycieczka do Błękitnej Jaskini i wyspy Hvar

Odkrywaj Adriatyk podczas rejsu łodzią motorową na pięć niezapomnianych wysp. Podziwiaj widoki na wybrzeże, płynąc do ważnych lokalnych atrakcji, w tym do Błękitnej Jaskini. Poświęć trochę czasu na pływanie i opalanie się w Błękitnej Lagunie. Wskocz na pokład łodzi motorowej i spotkaj się z kapitanami, których wieloletnie doświadczenie gwarantuje bezpieczną i wygodną podróż na pokładzie. Po zasiedleniu udaj się do pierwszego przystanku wycieczki: Błękitnej Jaskini na wyspie Bišovo, wyjątkowego zjawiska naturalnego z niebieską poświatą. Po zwiedzeniu jaskiń na wyspie Bišovo, wybierz się na krótką przejażdżkę do miasta Komiža na wyspie Vis, domu jednych z najodważniejszych żeglarzy na Adriatyku i gdzie możesz doświadczyć prawdziwych starych dalmatyńskich zwyczajów i lokalnych potraw (nie dołączony). Kontynuuj podróż w kierunku południowej części wyspy, gdzie możesz odwiedzić słynną zatokę Stiniva i zobaczyć jaskinie oraz linię brzegową ukształtowaną przez potężne fale Morza Adriatyckiego. Do tej pory słońce będzie już wysoko na niebie, oferując idealny czas na kąpiel w krystalicznie czystym morzu i delektowanie się koktajlami w lokalnym barze na plaży na wyspie Budikovac (koszty nie są wliczone). Po ochłodzeniu rejs do miasta Hvar, ostatniego przystanku. Hvar to perła Adriatyku, jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji i ulubione miejsce wypoczynku wielu znanych osób. Tam możesz swobodnie zwiedzać miasto.

Błękitna Jaskinia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split/Trogir: Błękitna Jaskinia, Mamma Mia, Hvar i wycieczka na 5 wysp

Split/Trogir: Błękitna Jaskinia, Mamma Mia, Hvar i wycieczka na 5 wysp

Zwiedzaj 5 chorwackich wysp w dobrym stylu podczas wypełnionej zabawą 1-dniowej wycieczki łodzią motorową. Wybierz się na przygodę, podczas której odkryjesz jaskinie, popływasz z rurką i odkryjesz dalmatyńskie miasta. Wybierz Trogir lub Split jako swoją bazę wypadową. A co najlepsze, wybierz wycieczkę w małej grupie lub prywatną. Wyrusz w 90-minutową podróż łodzią motorową, aby dotrzeć na wyspę Biševo, na której znajduje się Błękitna Jaskinia. Wskocz do mniejszej lokalnej łodzi i odkryj oszałamiającą jaskinię od wewnątrz i podziwiaj jej żywy niebieski blask. Następnie część wycieczki Mamma Mia rozpoczyna się rejsem wycieczkowym na wyspę Vis. Poznaj pierwszą lokalizację Mamma Mia, wioskę Komiža z 1 godziną czasu wolnego. Odkryj tradycyjną dalmatyńską wioskę rybacką z wąskimi uliczkami, kamienistymi plażami i zachęcającą promenadą. Zatrzymaj się w następnej lokalizacji Mamma Mia - Stiniva Cove, wchodząc do zatoczki o najbardziej słonecznej porze dnia na szybką 15-minutową kąpiel. Przepłyń obok plaży Srebrena, jednej ze słynnych lokalizacji Mamma Mia. Skipper będzie bardziej niż chętny, aby zwolnić, abyś mógł zrobić niesamowite zdjęcia. Po wszystkich niesamowitych lokalizacjach Mamma Mia, następnym przystankiem jest wyspa Budikovac, gdzie czeka na Ciebie kolejna aktywność: nurkowanie z rurką i pływanie w Błękitnej Lagunie. Wypożycz sprzęt do snorkelingu na pokładzie i ciesz się relaksującą godzinną kąpielą, a nawet orzeźwieniem na plaży. Na koniec odwiedź Hvar, z wolnym czasem na lunch i zwiedzanie malowniczego miasta portowego. Najważniejsze atrakcje to historyczne centrum miasta i twierdza Španjola z widokiem na Wyspy Pakleni. Zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy, a następnie wróć do Splitu lub Trogiru.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i Pięć Wysp z wycieczką łodzią po Hvarze

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i Pięć Wysp z wycieczką łodzią po Hvarze

Podczas tej wycieczki w obie strony ze Splitu zobacz 5 wysp i 7 miejsc za pomocą łodzi motorowej. Ciesz się najlepszym doświadczeniem na morzu z przerwami na pływanie, czasem wolnym i bezkonkurencyjnymi widokami na wyspy. Odwiedź Błękitną Jaskinię, plażę Stiniva, wyspę Hvar i nie tylko. Rozpocznij swoją podróż w Splicie i po 90 minutach dotrzyj do Błękitnej Jaskini. Następnie udaj się do pięknego miasteczka rybackiego Komiza na wyspie Vis, gdzie kręcono film "Mamma Mia 2". Następnie odwiedź plażę Stiniva, uznaną za najlepszą plażę w Europie. Ciesz się kolejną przerwą na pływanie w ukrytej turkusowej Błękitnej Lagunie na wyspie Budikovac. Podziwiaj nietkniętą przyrodę tej części wyspy, mając mnóstwo czasu na relaks na żwirowej plaży i rozkoszowanie się słońcem. Następnym punktem planu zwiedzania jest piękne miasto Hvar na wyspie Hvar. Będziesz mieć 2,5 godziny na lunch i zwiedzanie wspaniałej architektury miasta lub po prostu cieszyć się kąpielą na plażach Hvaru przed powrotem do Splitu.

Split: Błękitna Jaskinia, Hvar i 5 wysp z biletem wstępu

Split: Błękitna Jaskinia, Hvar i 5 wysp z biletem wstępu

Wejdź na pokład łodzi motorowej, aby odwiedzić Błękitną Jaskinię na wyspie Biševo (bilety wliczone w cenę). Przybądź dokładnie wtedy, gdy światło słoneczne odbija się od dna morskiego i kąpie jaskinię w akwamarynowym świetle. Ciesz się przerwą w Komiža, starej wiosce rybackiej na wyspie Vis i jednym z miejsc kręcenia Mamma Mia! Poświęć 1 godzinę wolnego czasu na zwiedzanie, spacer wąskimi uliczkami lub kąpiel na plaży. Znajdziesz tu również restauracje na świeżym powietrzu na śniadanie lub kawę oraz sklepy z pamiątkami. Ciesz się piękną malowniczą przejażdżką w kierunku zatoki Stiniva. Po drodze będziesz miał okazję zobaczyć jugosłowiańskie bunkry wojskowe z czasów II wojny światowej i niesamowite małe naturalne jaskinie wapienne. Oszałamiająca zatoka Stiniva, kolejna lokalizacja Mamma Mia!, jest pierwszym przystankiem pływackim tego dnia, przez około pół godziny, a następnie drugim na wyspie Budikovac (Błękitna Laguna), gdzie możesz przejść z jednej strony wyspy na drugą w ciągu kilku minut, wypić koktajl w barze na plaży, pływać i nurkować przez 1,5 godziny. Upewnij się, że otrzymasz gogle i fajki od naszej załogi! Wskocz do wody i popływaj w krystalicznie czystej lagunie. Lądując na sucho bezpośrednio na plaży, będziesz mieć więcej niż wystarczająco czasu na ochłodzenie się, opalanie i nurkowanie z rurką w tej wyjątkowej zatoce. Ciesz się panoramiczną przejażdżką z widokiem na archipelag Pakleni w drodze na słoneczną wyspę Hvar, gdzie będziesz mieć ponad dwie godziny wolnego czasu. Miasto Hvar jest ostatnim i najdłuższym przystankiem tego dnia, a będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie, spacer do twierdzy i lunch. Około godziny 18:00 łódź powróci do tego samego miejsca, z którego rozpoczęła się wycieczka.

Split: Błękitna Jaskinia, Vis i Hvar – wycieczka całodniowa motorówką

Split: Błękitna Jaskinia, Vis i Hvar – wycieczka całodniowa motorówką

Podziwiaj środkową Dalmację podczas całodniowej wycieczki łodzią motorową. Wyrusz ze Splitu i odwiedź spektakularną Błękitną Jaskinię, malownicze Wyspy Paklińskie i urokliwe miasto Hvar. Wyrusz ze Splitu i udaj się najpierw do jednego z najbardziej oszałamiających cudów natury w Chorwacji: Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Podziwiaj, jak odbite promienie słońca wypełniają jaskinię niebieskim światłem.Następnym przystankiem jest jaskinia Medvidina, kolejna piękna atrakcja naturalna. Rozkoszuj się słońcem w zatoce Stiniva na wyspie Vis. Podziwiaj piękno kamienistej plaży ukrytej wśród pionowych klifów.  Zobacz ją z pokładu wyścigowej łodzi motorowej i zrób zdjęcie tego ustronnego miejsca. Następnie zanurz się w wodach turkusowej laguny na wyspie Budikovac lub przespaceruj się wzdłuż kamienistej plaży na jedynej w całej Dalmacji wyspie zamieszkiwanej tylko przez jedną osobę! Odkryj Wyspy Paklińskie, archipelag złożony z 14 dziewiczych wysepek. Wybierz się do jednego z barów koktajlowych ze świetną muzyką lub popływaj w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Kontynuuj podróż do miasta Hvar i zwiedź to urokliwe nadmorskie miasteczko charakteryzujące się architekturą, która sięga 8 wieków wstecz. Wejdź po schodach do średniowiecznej twierdzy Fortica górującej nad miastem. Oddychaj powietrzem o sosnowym zapachu, podziwiając panoramę Starego Miasta w dole oraz Wyspy Piekielne w oddali. Zobacz jeden z pierwszych publicznych teatrów w Europie i potraktuj to miejsce jako punkt odniesienia podczas zwiedzania labiryntu miejskich uliczek. Odwiedź sklepy z wyrobami rzemiosła artystycznego oraz kawiarenki ukryte wśród pałaców weneckich. Na koniec wróć do Splitu wczesnym wieczorem.

Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

Wynajmij prywatną łódź motorową w Dubrowniku, aby odkryć spektakularne Błękitne i Zielone Jaskinie na wyspie Kolocep. Następnie ciesz się skokami z klifu i odwiedzeniem Sunj Beach. Odśwież się podczas wycieczki z nieograniczonymi napojami. Udaj się na miejsce spotkania w Dubrowniku, aby wejść na pokład łodzi motorowej. Stamtąd zrób pierwszy przystanek na wyspie Kolocep, domu Błękitnej Jaskini. Otrzymaj sprzęt do nurkowania, a następnie przygotuj się na odkrywanie tego cudu natury. Z przewodnikiem popłyń razem do wspaniałej Błękitnej Jaskini. Upewnij się, że masz aparat gotowy do uchwycenia zapierającej dech w piersiach scenerii lub skorzystaj z bezpłatnej kamery sportowej GoPro. Poczuj dreszczyk emocji, skacząc z klifu, a potem podziwiaj Zielone Jaskinie. Z Kolocep udaj się na Lopud, aby spędzić trochę czasu na plaży Sunj, jedynej piaszczystej plaży w regionie. Popływaj w ciepłym turkusowym morzu lub wypożycz wózek golfowy, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje wyspy, takie jak średniowieczny klasztor i ogród botaniczny, do których wstęp jest bezpłatny. Podczas wycieczki poczęstuj się nieograniczonymi napojami samoobsługowymi na łodzi. Delektuj się piwem lub lokalną rakiją i nawadniaj wodą i sokami. Trasa kończy się w pierwotnym punkcie początkowym.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia, Hvar i wycieczka łodzią motorową na 5 wysp

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia, Hvar i wycieczka łodzią motorową na 5 wysp

Wskocz na łódź motorową, aby wcześnie rano odbyć ekscytującą 90-minutową przejażdżkę na wyspę Biševo i odwiedzić Błękitną Jaskinię ze Splitu. Twoja wycieczka jest idealnie zaplanowana, abyś mógł doświadczyć niezapomnianej scenerii, gdy światło słoneczne odbija się od morza i oświetla całą jaskinię akwamarynowym niebieskim światłem.... Daj się porwać opowieściom lokalnego przewodnika o tym, jak odkryto jaskinię. Następnie zwiedź urokliwe miasteczko Komiza na wyspie Vis, gdzie kręcono film "Mamma Mia 2". Udaj się obok bunkrów wojskowych z czasów II wojny światowej na południowej stronie wyspy Vis. Następnym celem podróży jest plaża Stiniva, uznana za najlepszą plażę w Europie, z której możesz podziwiać piękne widoki. Następnie zatrzymaj się na wyspie Budikovac Blue Lagoon, aby popływać dłużej na ukrytej białej żwirowej plaży o turkusowym kolorze morza. Ciesz się panoramicznym widokiem na niesamowity archipelag wysp Pakleni podczas podróży do Hvaru. Przyjedź do miasta Hvar, jednego z najpiękniejszych portów na świecie, z bogatym dziedzictwem kulturowym. Będziesz mieć co najmniej 2 godziny na lunch i zwiedzanie, zanim wyruszysz w drogę powrotną do Splitu

Z Hvaru: wycieczka łodzią motorową na wyspę Vis i do Błękitnej Jaskini

Z Hvaru: wycieczka łodzią motorową na wyspę Vis i do Błękitnej Jaskini

Embark on a full-day speedboat tour of Vis island and the surrounding area. Take a speedboat ride to the many caves and beaches with stops at the Blue Cave and Blue Lagoon or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina) for swimming and snorkeling. After meeting the crew and your fellow travelers in Hvar Harbor, set sail towards the island of Vis in a speedboat. Your first stop is at the Green Cave on the small islet of Ravnik (sightseeing). Spend time admiring the naturally green-tinted water of the natural phenomenon before heading to Stiniva Beach. Enjoy free time to swim in Stiniva's crystal-clear waters or admires the huge cliffs of the bay. Head to the mesmerizing Blue Cave on Bisevo Island. Let your breath be taken away as you admires the blue lighting effect of the cave created by the reflection of the sun on the sandy seafloor. Next, head to Budikovac Island or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina). Embark on a full-day speedboat tour of Vis island and the surrounding area. Take a speedboat ride to the many caves and beaches with stops at the Blue Cave and Blue Lagoon or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina) for swimming and snorkeling. After meeting the crew and your fellow travelers in Hvar Harbor, set sail towards the island of Vis in a speedboat. Your first stop is at the Green Cave on the small islet of Ravnik (sightseeing). Spend time admiring the naturally green-tinted water of the natural phenomenon before heading to Stiniva Beach. Enjoy free time to swim in Stiniva's crystal-clear waters or admires the huge cliffs of the bay. Head to the mesmerizing Blue Cave on Bisevo Island. Let your breath be taken away as you admires the blue lighting effect of the cave created by the reflection of the sun on the sandy seafloor. Next, head to Budikovac Island or the smallest beach on the island of Vis (Pritiscina) for snorkeling or sunbathing. Snorkeling gear and safety equipment will be provided. Finally, make a stop for lunch either on the Pakleni Islands, the south shore of Hvar Island, or in Vis town. Stop for lunch at one of the seaside restaurants (at your own expense), relax at a beach bar, or enjoy one last swim before the journey back to Hvar. for snorkeling or sunbathing at the Blue Lagoon. Snorkeling gear and safety equipment will be provided. Finally, make a stop for lunch either on the Pakleni Islands, the south shore of Hvar Island, or in Vis town. Stop for lunch at one of the seaside restaurants (at your own expense), relax at a beach bar, or enjoy one last swim before the journey back to Hvar.

Z Hvaru: Błękitna Jaskinia, Zielona Jaskinia i 5 Wysp Wycieczka łodzią motorową

Z Hvaru: Błękitna Jaskinia, Zielona Jaskinia i 5 Wysp Wycieczka łodzią motorową

Rozkoszuj się wycieczką łodzią motorową z Hvaru i odwiedź słynną Błękitną Jaskinię podczas przygody na 5 pięknych wyspach. Poświęć trochę czasu na pływanie, opalanie lub nurkowanie z rurką na pięknych plażach z czystą wodą. Po wypłynięciu z portu w Hvarze, popłyń przez fale do pierwszego przystanku na trasie w Błękitnej Lagunie na wyspie Budikovac (00:30 minut). Ciesz się pływaniem lub snorkelingiem w krystalicznie czystych wodach, które mienią się kolorami błękitu i zieleni pod niebem. Podróżuj obok Niebiesko-Zielonej Jaskini, nazwanej tak ze względu na kolorowe odbicia światła słonecznego wewnątrz, tworząc czarujący naturalny widok. Podróżuj obok zatoki Stiniva na wyspie Vis. Podziwiaj wyjątkowy wygląd jednej z najpiękniejszych plaż w Europie i zrelaksuj się w czystej, błękitnej wodzie. Alternatywnie możesz dopłynąć do brzegu i zrobić wspaniałe zdjęcia ze stoków otaczających plażę (00:45 min). W drodze powrotnej do punktu wyjścia zatrzymaj się na wyspach Pakleni. Wybierz się w krótki rejs wokół tych małych wysp i zatrzymaj się w Palmižana, znanej z piaszczystej plaży. Następnie wróć na falach do portu w Hvarze.

Z Hvaru: Jednodniowa wycieczka do Błękitnej i Zielonej Jaskini

Z Hvaru: Jednodniowa wycieczka do Błękitnej i Zielonej Jaskini

Ciesz się wycieczką łodzią motorową z Hvaru do Zielonej Jaskini na Ravniku. Wejdź do Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo i zatrzymaj się na orzeźwiającą kąpiel w zatoce Stiniva. Rejs po wyspach Paklińskich i odwiedź turkusowe wody zatoki Vinogradišce. Wypłyń łodzią motorową i przeżyj niezwykłe wrażenia pływając w Zielonych i Niebieskich Jaskiniach. Pływaj, opalaj się i relaksuj w dziewiczych wodach i wśród oszałamiającej scenerii. Poznaj swojego kapitana i innych gości wycieczki nad brzegiem morza w Hvarze, gdzie wsiądziesz na pokład łodzi motorowej na pełną przygód przejażdżkę, ciesząc się słońcem i falami. Pierwszym przystankiem jest Zielona Jaskinia na wysepce Ravnik, znana ze swojego wspaniałego koloru. Tutaj będziesz miał okazję popływać w jaskini i cieszyć się naturalnym, szmaragdowym pokazem świetlnym. Twoi kapitanowie podzielą się ciekawymi historiami i zabawnymi faktami na temat miejsc, które widzieli. Następnie udaj się na wyspę Biševo, gdzie znajduje się Błękitna Jaskinia, jeden z cudów wybrzeża Adriatyku. Po dotarciu do Biševo wysiądź z łodzi motorowej i wsiądź do promu Błękitnej Jaskini, który zabierze Cię bezpośrednio do jaskini. Będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby robić zdjęcia i cieszyć się srebrzystoniebieskim kolorem tworzonym przez słońce, które kąpie wnętrze jaskini przez otwór w dachu i odbija się od piaszczystego dna morskiego poniżej . Z Błękitnej Jaskini udaj się do małej, ukrytej zatoki o nazwie Stiniva Cove, gdzie możesz wskoczyć z łodzi motorowej do morza i popływać przez Bramę Stiniva. Znajdziesz się w pięknej zatoce, otoczonej wspaniałymi skałami. Ciesz się pływaniem lub wyjdź na kamienistą plażę Stiniva, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia, opalać się lub wypić zimnego drinka w barze na plaży. Wyspy Pakleni, łańcuch wysp położony naprzeciwko miasta Hvar, są ostatnim przystankiem na trasie. Odkryj jedną z najpopularniejszych zatok archipelagu, Vinogradišce w Palmižana, gdzie możesz zjeść obiad nad morzem w jednej z najlepszych restauracji na Adriatyku (na własny koszt). Po obiedzie będziesz miał czas na dalsze pływanie, relaks lub opalanie, zanim wrócisz na Hvar o zachodzie słońca.

Z Trogiru lub Splitu: całodniowa wycieczka do Błękitnej Jaskini i wyspy Hvar

Z Trogiru lub Splitu: całodniowa wycieczka do Błękitnej Jaskini i wyspy Hvar

Odkrywaj Adriatyk podczas rejsu łodzią motorową na pięć niezapomnianych wysp. Podziwiaj widoki na wybrzeże, płynąc do ważnych lokalnych atrakcji, w tym do Błękitnej Jaskini. Poświęć trochę czasu na pływanie i opalanie się w Błękitnej Lagunie. Wskocz na pokład łodzi motorowej i spotkaj się z kapitanami, których wieloletnie doświadczenie gwarantuje bezpieczną i wygodną podróż na pokładzie. Po zasiedleniu udaj się do pierwszego przystanku wycieczki: Błękitnej Jaskini na wyspie Bišovo, wyjątkowego zjawiska naturalnego z niebieską poświatą. Po zwiedzeniu jaskiń na wyspie Bišovo, wybierz się na krótką przejażdżkę do miasta Komiža na wyspie Vis, domu jednych z najodważniejszych żeglarzy na Adriatyku i gdzie możesz doświadczyć prawdziwych starych dalmatyńskich zwyczajów i lokalnych potraw (nie dołączony). Kontynuuj podróż w kierunku południowej części wyspy, gdzie możesz odwiedzić słynną zatokę Stiniva i zobaczyć jaskinie oraz linię brzegową ukształtowaną przez potężne fale Morza Adriatyckiego. Do tej pory słońce będzie już wysoko na niebie, oferując idealny czas na kąpiel w krystalicznie czystym morzu i delektowanie się koktajlami w lokalnym barze na plaży na wyspie Budikovac (koszty nie są wliczone). Po ochłodzeniu rejs do miasta Hvar, ostatniego przystanku. Hvar to perła Adriatyku, jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji i ulubione miejsce wypoczynku wielu znanych osób. Tam możesz swobodnie zwiedzać miasto.

Split: najciekawsze atrakcje

Błękitna Jaskinia: atrakcje

Chorwacja: miasta

Błękitna Jaskinia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Błękitna Jaskinia? Kliknij tutaj.

Błękitna Jaskinia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2415 recenzji)

Uwielbiam przejażdżkę łodzią motorową. Kierowca spisał się dzisiaj dobrze. Zapomniałem jej imienia, ale wykonała niesamowitą robotę. Nie wiem jak inni, ale mi się podoba, że były ogromne fale, za które przepraszano. To było ekscytujące, gdy łódź motorowa prawie latała. To było niesamowite. Już sama przejażdżka motorówką była dla mnie przygodą. Błękitna laguna była tak fascynująca do oglądania, nawet jeśli trwało to 10 minut. tylko. Bardzo miłe doświadczenie w tej niebieskiej jaskini. Przewodnicy pozwalają nam pływać przez godzinę na 1 wyspie zamiast na 2, ale w krótkim czasie. Miło, że dali nam taką opcję. Ładna playlista muzyki podczas rejsu łodzią motorową. Wysoce polecany.

Byłem tam i przeżyłem jeden z najlepszych dni w moim życiu! Łódź motorowa była świetna (bardzo wyboista). Błękitna Jaskinia była niesamowita i magiczna. Błękitna laguna była cudowna do pływania, a Hvar był wspaniały! Poleciłbym to każdemu! Ivo i Toma byli niesamowici… bardzo kompetentni i przyjaźni!

Role i Borno byli niesamowitymi przewodnikami. Tak dobrze się bawiliśmy !!! Muzyka była świetna. Wyspy były bardzo ładne i czas został dobrze wykorzystany. Dziękujemy naszym przewodnikom. To był niezapomniany wyjazd :)

Świetna aktywność! Bardzo fajny zespół! Czas wolny na każdej wyspie. Jeśli wyjeżdżasz z Omis, zwróć uwagę na punkt początkowy, nie jest to łatwe, GPS nie wskazuje właściwego miejsca. Polecam tę aktywność!

Naprawdę dobrze, odkrywanie piękna tych wysp to dobra aktywność