Bled – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Lublany: wycieczka nad jezioro Bled i do zamku Bled

1. Z Lublany: wycieczka nad jezioro Bled i do zamku Bled

Jezioro Bled jest często wymieniane jako perła słoweńskiego regionu alpejskiego ze względu na jego szmaragdowo-zielone wody, piękny pocztówkowy kościół na wyspie, średniowieczny zamek na skalistym klifie i jedne z najwyższych szczytów słoweńskich Alp w tle . Wybierz się na krótki spacer wzdłuż brzegu jeziora, podczas gdy piękno okolicznych gór odbija się w tafli jeziora. Bez względu na porę roku będziesz cieszyć się spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem. Usytuowany na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad jeziorem, zamek Bled to kultowy obraz średniowiecznej twierdzy z wieżami, wałami obronnymi, fosami i tarasem, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. W zamku kryje się wyjątkowy skarb – rekonstrukcja drewnianej prasy drukarskiej Gutenberga, na której mistrz drukarski zademonstruje dawne techniki drukarskie z wykorzystaniem ręcznie robionego papieru. Popłyń łodzią Pletna, tradycyjną łodzią znaną tylko w tym regionie, na małą wysepkę w kształcie łzy na jeziorze. Po powrocie z wyspy zatrzymaj się w lokalnej cukierni i skosztuj słynnego ciasta z kremem Bled, kremšnita. W ciągu ostatnich 60 lat sprzedano aż 12 milionów tych ciast – z pewnością nie można ich przegapić i są doskonałym sposobem na uwieńczenie dnia. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i popływać w jeziorze. Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Zagrzebia: wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

2. Z Zagrzebia: wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Poznaj miasto Lublana i kultowe jezioro Bled podczas wycieczki z przewodnikiem z Zagrzebia. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, wskocz na łódź po jeziorze i rozkoszuj się panoramicznym widokiem na okolicę przed powrotem do Zagrzebia. Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika, zanim poznasz lokalną atmosferę i odkryjesz, gdzie mieszkańcy kupują żywność. Posłuchaj, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje miłością w swojej nazwie i skąd wzięła się nazwa kultowego Mostu Potrójnego. Miej wolny czas na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Jedź dalej do alpejskiego kurortu Bled i udaj się do starego zamku wznoszącego się na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Podziwiaj spektakularne widoki na okolicę z tarasów, a następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi, aby dotrzeć na jedyną prawdziwą wyspę w Słowenii. Zadzwoń w dzwonek fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, zanim wieczorem zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Lublany: Jezioro Bled i Bohinj Trip

3. Z Lublany: Jezioro Bled i Bohinj Trip

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Z Bledu: wycieczka e-rowerem bez przewodnika do wąwozu Vintgar

4. Z Bledu: wycieczka e-rowerem bez przewodnika do wąwozu Vintgar

Spotkaj się w centrum Bled, aby rozpocząć samodzielną jazdę na rowerze elektrycznym do wąwozu Vintgar. Po krótkiej sesji orientacyjnej wyrusz na odkrywanie oszałamiającego krajobrazu wokół wąwozu Vintgar. Po przyjeździe przejdź przez wąwóz i wróć do swojego e-roweru. W grę wchodzą wymagające wędrówki, które zajmą 2-3 godziny na spacery i wędrówki po wąwozie. Unikaj ruchu ulicznego, parkingów i kolejek oraz podziwiaj widoki na pagórkowaty krajobraz i piękną przyrodę tego obszaru. Z e-rowerem napędzającym Cię pod górę, ciesz się widokami bez potu.

Lublana: całodniowa wycieczka po Słowenii do Bledu, Postojny i Predjama

5. Lublana: całodniowa wycieczka po Słowenii do Bledu, Postojny i Predjama

Rozpoczniesz swoją wycieczkę w małej grupie od odbioru z centralnego hotelu w Lublanie i wyruszysz do jeziora Bled w klimatyzowanym minivanie. Podczas 1-godzinnej podróży możesz podziwiać wiejską Słowenię, jezioro uformowane w lodowiec i legendy otaczające wyspę Bled, wysepkę zwieńczoną kościołem w jej centrum. Po przyjeździe możesz napić się widoków na jezioro i wysokie góry oraz spojrzeć na średniowieczny zamek Bled, fortecę wznoszącą się wysoko na klifie nad wodą. Następnie pojedziesz dwuwiosłową pletną na wyspę i będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie. Odwiedź Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny lub skosztuj przepysznej poticy w kawiarni na wyspie. Następnie zostaniesz przewieziony do zamku Bled i będziesz mógł zagłębić się w twierdzę z czerwonymi wieżyczkami. Chłoń widoki z lotu ptaka na jeziora ze ścian i odwiedź muzeum, aby opisać historię zamku od jego korzeni w XI wieku. Następnie wrócisz nad jezioro, aby mieć czas na spacer. Jeśli chcesz, skosztuj lokalnego specjału, kremšnita z kremem waniliowym. Następnie, po przerwie na lunch, udaj się dalej do następnego przystanku, zamku Predjama. Możesz podziwiać ten niezwykły zamek na klifie i usłyszeć, jak przez wieki był rozbudowywany po wybudowaniu w 1202. Następnie możesz wybrać zwiedzanie jego schodów i komnat samodzielnie lub z przewodnikiem. Na koniec będziesz kontynuować podróż w pobliżu Jaskini Postojnej, najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej Słowenii. Wjedź minipociągiem w głąb tej podziemnej sieci, a następnie podążaj za przewodnikiem po jej niesamowitych jaskiniach. Podziwiaj dziwaczne stalaktyty, stalagmity i formacje skalne. Posłuchaj opowieści o stworzeniu jaskini i rzadkich płazach żyjących w jej podziemnych rzekach – ślepych salamandrach znanych jako „ludzkie ryby”. Następnie wróć do minivana i zakończ wycieczkę po Lublanie, dojeżdżając do hotelu.

Z Zagrzebia: jednodniowa wycieczka minivanem do Lublany i nad jezioro Bled

6. Z Zagrzebia: jednodniowa wycieczka minivanem do Lublany i nad jezioro Bled

Poświęć dzień, aby uchwycić ducha magicznej Słowenii, odwiedzając dwa najczęściej oglądane słoweńskie klejnoty. Wybierz się na malowniczą przejażdżkę z Zagrzebia i odkryj okolicę, a następnie zwiedzaj Lublanę i alpejski kurort Bled. Wyrusz w małej grupie (maks. 8 osób) ze stolicy Zagrzebia i ciesz się malowniczą jazdą przez piękną chorwacką i słoweńską przyrodę. Zapoznaj się z planem podróży na dany dzień, a także informacjami o odwiedzanych miejscach oraz ogólną historią Chorwacji i Słowenii. Przyjazd do Lublany. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę po centrum miasta. Oprócz zobaczenia wielu historycznych budynków i pomników, wjedziesz kolejką linową do XIII-wiecznej średniowiecznej fortecy, symbolu stolicy Słowenii Lublany. Można stamtąd podziwiać spektakularne widoki na miasto i góry Alp w oddali. Zyskaj głębsze zrozumienie zabytków miasta i większą pewność siebie, aby samodzielnie poruszać się przez kolejne 2 godziny wolnego czasu. Jedź dalej do alpejskiego kurortu Bled. Po przybyciu na miejsce wjedź na szczyt klifu, na którym znajduje się najstarszy zamek w Słowenii. Zahipnotyzuj się widokami na jezioro Bled, otoczone stoickimi górami. Cały zamek to jedno wielkie muzeum, w którym dowiesz się wszystkiego o kulturze i historii Bledu. Po około 45 minutach spędzonych na zamku zejdź do miasta Bled, które leży na brzegu jeziora. Wybierz się na zwiedzanie, usiądź na kawę, zamów słynne ciasto z kremem Bled, a jeśli masz ochotę na więcej przygód, wypożycz rower i przejedź się wokół jeziora. Usiądź wygodnie i ciesz się malowniczą przejażdżką powrotną do Zagrzebia.

Z Zagrzebia: Lublana z kolejką linową, zamkiem i jeziorem Bled

7. Z Zagrzebia: Lublana z kolejką linową, zamkiem i jeziorem Bled

Odkryj atrakcje sąsiedniej Słowenii podczas jednodniowej wycieczki z Zagrzebia. Zwiedź stolicę Słowenii, Ljublianę, a następnie odwiedź malownicze jezioro Bled. Zacznij od odbioru z hotelu w centrum Zagrzebia lub z parku Zrinjevac. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe podczas malowniczej przejażdżki do Lublany. Podziwiaj różnorodność stylów architektonicznych Lublany, bogatą historię i dziwaczny most ze smokami podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wjedź kolejką linową do zamku, skąd możesz podziwiać piękną panoramę stolicy Słowenii. Odkryj najważniejsze atrakcje miasta, a także kilka ukrytych klejnotów. Następnie udaj się w krótką podróż do miasta Bled, położonego nad pięknym brzegiem jeziora. Podziwiaj widok imponującego średniowiecznego zamku z XI wieku, który wznosi się na szczycie stromego klifu wznoszącego się 130 metrów nad jeziorem polodowcowym. Podziwiaj hipnotyzujące widoki na Alpy Julijskie, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na skalistej wysepce i otaczające piękno przyrody. Zbliż się do jeziora i wybierz się na spacer, aby podziwiać jeszcze bardziej zapierające dech w piersiach widoki. Możesz wybrać przejażdżkę tradycyjną łodzią Pletna, spróbować słynnego ciasta z kremem lub popływać przed powrotem do Zagrzebia.

Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

8. Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i przekonać się, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Lublany: wycieczka do jaskini Postojna i jeziora Bled

9. Z Lublany: wycieczka do jaskini Postojna i jeziora Bled

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i sprawdzić, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Triestu: Jezioro Bled i wycieczka po Lublanie

10. Z Triestu: Jezioro Bled i wycieczka po Lublanie

Wyjazd do Triestu i podróż do stolicy Słowenii, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po Lublanie. Dowiedz się więcej o jej kulturalnej, gospodarczej i politycznej historii, odkrywając starożytną i nowoczesną architekturę starego centrum miasta. Odkryj zabytki autorstwa architekta Jože Plečnika i dowiedz się, jak grał ważną rolę w najsłynniejszych mostach, placach i parkach w Lublanie. Podziwiaj atrakcje, takie jak ratusz, kamienne lampy potrójnego mostu i most Cobblerów, łączący 2 części średniowiecznego serca miasta. Podziwiaj katedrę w Lublanie, barokową fontannę Robba i budynki na centralnym placu Prešeren. Jedź do alpejskiego miasteczka Bled i wróć do natury nad jeziorem otaczającym wyspę Bled. Zobacz gotycki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Marii i wybierz się na spacer po jeziorze. Spoglądajcie na zamek Bled, zbudowany nad przepaścią nad jeziorem i delektujcie się pysznym kremem waniliowo-kremowym o nazwie kremšnita .

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bled
Zamek na klifie i błękitne jezioro to tylko przedsmak tego, co ma do zaoferowania ten słoweński kurort.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 63
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Bled: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Bled

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Bled?

Bled: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bled? Kliknij tutaj.

Bled: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1820 opinii

Nasza ulubiona wycieczka z całego naszego pobytu w Słowenii! Nasz przewodnik Jascha był wyjątkowy i robił wszystko, aby pokazać nam najlepsze miejsca w Triglav National Park i jego okolicach. Niesamowite wodospady, widoki na góry i wspaniałe jeziora. Najważniejsze: wąwóz Vintgar, jezioro Jasna i wodospad Pericnik. Na pewno warto odwiedzić! Wskazówka: Jeśli zatrzymujesz się w Lublanie, poproś swojego przewodnika, aby pod koniec dnia wypuścił Cię na jezioro Bled, aby złapać ostatnią łódź na wyspę na jeziorze - musimy przeżyć to w ciszy i spokoju oraz o zachodzie słońca. Następnie wróć autobusem do stolicy za zaledwie kilka dolców.

Mieliśmy cudowną wycieczkę po triglav NP. Przewodnik turystyczny Primo z pewnością pokaże Ci niektóre z najlepszych miejsc i widoków w północno-wschodniej części parku. Spacery były stosunkowo łatwe i satysfakcjonujące. Istniała przyjemna równowaga między wędrówkami a jazdą. Primo jest bardzo dobrze poinformowany o okolicy i była to świetna nauka od niego. Zadbano o sprawdzenie, czy wszyscy byli zadowoleni i zadowoleni podczas całej trasy, a nawet zrobiliśmy kilka świetnych zdjęć. W sumie bardzo fajna wycieczka, z przyjemnością zarezerwujemy kolejną wycieczkę następnym razem!

Mieliśmy niesamowity dzień! Naprawdę podobała nam się przyroda i sceneria. Wycieczka była pełna pięknych miejsc - jeśli masz czas tylko na jedną wycieczkę z Lublany, bardzo polecam tę. Jaša był niesamowitym przewodnikiem (i kierowcą)! Wiele się nauczyliśmy podczas podróży i świetnie się bawiliśmy. Wędrówki były naprawdę niesamowite i mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby popływać w jeziorze Bohinj - co było naszą główną atrakcją dnia.

Zarezerwowałem tę wycieczkę dla siebie i moich braci i okazuje się - to była najlepsza decyzja w historii! Widzieliśmy tyle pięknej przyrody, wodospadów, dolin... A wędrówki są bardziej zabawne niż trudne. Mieliśmy idealny dzień i polecamy zarezerwować tę wycieczkę na przygodę! !

To była bardzo ciekawa wycieczka z fantastyczną roślinnością!