Atrakcje i wycieczki
Bled

Zamek na klifie i błękitne jezioro to tylko przedsmak tego, co ma do zaoferowania ten słoweński kurort.

Bled – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

1. Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

Jezioro Bled jest często wymieniane jako perła słoweńskiego regionu alpejskiego ze względu na jego szmaragdowo-zielone wody, piękny pocztówkowy kościół na wyspie, średniowieczny zamek na skalistym klifie i jedne z najwyższych szczytów słoweńskich Alp w tle . Wybierz się na krótki spacer wzdłuż brzegu jeziora, podczas gdy piękno okolicznych gór odbija się w tafli jeziora. Bez względu na porę roku będziesz cieszyć się spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem. Usytuowany na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad jeziorem, zamek Bled to kultowy obraz średniowiecznej twierdzy z wieżami, wałami obronnymi, fosami i tarasem, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. W zamku kryje się wyjątkowy skarb – rekonstrukcja drewnianej prasy drukarskiej Gutenberga, na której mistrz drukarski zademonstruje dawne techniki drukarskie z wykorzystaniem ręcznie robionego papieru. Popłyń łodzią Pletna, tradycyjną łodzią znaną tylko w tym regionie, na małą wysepkę w kształcie łzy na jeziorze. Po powrocie z wyspy zatrzymaj się w lokalnej cukierni i skosztuj słynnego ciasta z kremem Bled, kremšnita. W ciągu ostatnich 60 lat sprzedano aż 12 milionów tych ciast – z pewnością nie można ich przegapić i są doskonałym sposobem na uwieńczenie dnia. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i popływać w jeziorze. Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

2. Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, a następnie poznaj lokalną atmosferę i dowiedz się, gdzie mieszkańcy kupują jedzenie. Dowiedz się, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje z miłością w nazwie i skąd wziął się kultowy Potrójny Most. Miej czas wolny na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled, podziwiaj spektakularne widoki z panoramicznej przejażdżki wokół jeziora, a następnie wejdź na pokład tradycyjnej łodzi (Pletna), aby dotrzeć do jedynej prawdziwej wyspy w Słowenii. Zadzwoń dzwonem fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, a następnie udaj się do starego zamku położonego na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Zamek Bled jest najstarszym zamkiem w Słowenii i oferuje również najstarsze tradycyjne ciasto w regionie. Ciasto Bled Cream, które idealnie komponuje się z widokiem ze szczytu tarasu zamkowego. Następnie wieczorem wyruszymy z powrotem do Zagrzebia. Po długim dniu podróży zostaniesz wysadzony w początkowej lokalizacji.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

3. Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

4. Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i przekonać się, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Zagrzebia: Lublana i jezioro Bled - 1-dniowa wycieczka minivanem

5. Z Zagrzebia: Lublana i jezioro Bled - 1-dniowa wycieczka minivanem

Poświęć jeden dzień, aby uchwycić ducha magicznej Słowenii, odwiedzając dwa najczęściej odwiedzane słoweńskie klejnoty. Wybierz się na malowniczą przejażdżkę z Zagrzebia i odkryj okolicę, a następnie zwiedź Lublanę i alpejski kurort Bled. Wyrusz w małej grupie (maks. 8 osób) ze stolicy Zagrzebia i ciesz się malowniczą przejażdżką przez piękne chorwackie i słoweńskie krajobrazy. Zapoznaj się z planem zwiedzania na dany dzień, a także informacjami na temat odwiedzanych miejsc i ogólnej historii Chorwacji i Słowenii. Przyjedź do Lublany. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię na orientacyjną pieszą wycieczkę po centrum miasta. Oprócz zobaczenia wielu historycznych budynków i zabytków, wjedziesz kolejką linową do XIII-wiecznej średniowiecznej twierdzy, symbolu słoweńskiej stolicy Lublany. Tam możesz podziwiać spektakularne widoki na miasto i góry Alp w oddali. Zyskaj głębsze zrozumienie zabytków miasta i więcej pewności siebie, aby samodzielnie poruszać się po mieście przez następne 2 godziny wolnego czasu. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled. W Bled jest tak wiele do zrobienia, zwłaszcza w sezonie turystycznym (od kwietnia do października). Niemożliwe jest zobaczenie i doświadczenie wszystkiego w jedno popołudnie, dlatego Twój przewodnik pomoże Ci zorganizować czas zgodnie z Twoimi preferencjami. Popływaj w jeziorze, pojeździj na rowerze, popłyń tradycyjną łodzią Pletna na wyspę Bled, zwiedź zamek Bled lub po prostu wybierz się na spacer, usiądź w jednym z wielu barów położonych nad jeziorem i skosztuj tradycyjnego ciasta z kremem Bled, daj się zahipnotyzować widokom na jezioro Bled, otoczone stoickimi górami. Rozgość się i ciesz się malowniczą jazdą powrotną do Zagrzebia.

Bled: spływ tratwami po Sawie

6. Bled: spływ tratwami po Sawie

Poczuj przypływ adrenaliny podczas raftingu w Bled wraz z licencjonowanymi przewodnikami. Płyń tratwą i pływaj w krystalicznie czystych wodach rzeki Sawy z niezapomnianymi widokami na Karawanki i Alpy Julijskie w tle. Odbierz z Bled, a następnie udaj się nad rzekę Sava, jedną z najlepszych rzek, w której możesz spróbować różnych wodnych przygód. Zanim wejdziesz do wody, Twoi przewodnicy wyjaśnią wszystko, co musisz wiedzieć o działaniu i bezpieczeństwie. Po lekcji bezpieczeństwa udaj się nad wodę, aby doświadczyć bystrza najdłuższej rzeki w okolicy. Poczuj się bezpiecznie z doświadczonymi licencjonowanymi przewodnikami po twojej stronie. Później popłyń u zbiegu górnego biegu Sava Dolinka i Sava Bohinjka w pobliżu Radovljicy. Rywalizuj z innymi łodziami, a jeśli masz na to ochotę, poczuj przypływ adrenaliny podczas skakania ze skał. Pod koniec wycieczki zrób zdjęcia swojej przygody, zanim przewodnicy zabiorą Cię z powrotem do miejsca, w którym zostałeś odebrany.

Z Bledu: wycieczka e-rowerem bez przewodnika do wąwozu Vintgar

7. Z Bledu: wycieczka e-rowerem bez przewodnika do wąwozu Vintgar

Spotkaj się w centrum Bled, aby rozpocząć samodzielną jazdę na rowerze elektrycznym do wąwozu Vintgar. Po krótkiej sesji orientacyjnej wyrusz na odkrywanie oszałamiającego krajobrazu wokół wąwozu Vintgar. Po przyjeździe przejdź przez wąwóz i wróć do swojego e-roweru. W grę wchodzą wymagające wędrówki, które zajmą 2-3 godziny na spacery i wędrówki po wąwozie. Unikaj ruchu ulicznego, parkingów i kolejek oraz podziwiaj widoki na pagórkowaty krajobraz i piękną przyrodę tego obszaru. Z e-rowerem napędzającym Cię pod górę, ciesz się widokami bez potu.

Z Zagrzebia: Lublana z kolejką linową, zamkiem i jeziorem Bled

8. Z Zagrzebia: Lublana z kolejką linową, zamkiem i jeziorem Bled

Odkryj atrakcje sąsiedniej Słowenii podczas jednodniowej wycieczki z Zagrzebia. Zwiedź stolicę Słowenii, Ljublianę, a następnie odwiedź malownicze jezioro Bled. Zacznij od odbioru z hotelu w centrum Zagrzebia lub z parku Zrinjevac. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe podczas malowniczej przejażdżki do Lublany. Podziwiaj różnorodność stylów architektonicznych Lublany, bogatą historię i dziwaczny most ze smokami podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wjedź kolejką linową do zamku, skąd możesz podziwiać piękną panoramę stolicy Słowenii. Odkryj najważniejsze atrakcje miasta, a także kilka ukrytych klejnotów. Następnie udaj się w krótką podróż do miasta Bled, położonego nad pięknym brzegiem jeziora. Podziwiaj widok imponującego średniowiecznego zamku z XI wieku, który wznosi się na szczycie stromego klifu wznoszącego się 130 metrów nad jeziorem polodowcowym. Podziwiaj hipnotyzujące widoki na Alpy Julijskie, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na skalistej wysepce i otaczające piękno przyrody. Zbliż się do jeziora i wybierz się na spacer, aby podziwiać jeszcze bardziej zapierające dech w piersiach widoki. Możesz wybrać przejażdżkę tradycyjną łodzią Pletna, spróbować słynnego ciasta z kremem lub popływać przed powrotem do Zagrzebia.

Lublana: Wycieczka nad wodospad Savica, jezioro Bohinj i jezioro Bled

9. Lublana: Wycieczka nad wodospad Savica, jezioro Bohinj i jezioro Bled

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Smoczym Moście w Lublanie rano. Stamtąd wyrusz do wodospadu Savica, znajdującego się w Parku Narodowym Triglav. Po dotarciu do parku wysiądź z pojazdu i udaj się na średnio trudną wędrówkę do wodospadu. Przejdź przez las, lekko stromymi ścieżkami, aby zostać nagrodzonym widokiem na wyjątkowy wodospad. Następnie udaj się nad jezioro Bohinj. Ciesz się spokojną wizytą nad jeziorem, podziwiając otaczające góry i dotykając rześkiej wody. Nad jeziorem Bohinj możesz zatrzymać się na lunch (na własny koszt) w restauracji poleconej przez przewodnika. Masz szansę spróbować gulaszu jota, owsianki, kiełbasy Bohinj, suchego mięsa Bohinj, sera i strudla. Po obiedzie udaj się nad jezioro Bled, gdzie możesz wybrać się na wędrówkę na wzgórze Mala Ojstrica, pospacerować wokół jeziora, odwiedzić zamek Lake Bled lub popływać wiosłem na wyspę na środku jeziora (dodatkowe opłaty za aktywność są na własny koszt). Ciesz się malowniczą scenerią otaczającą słynne jezioro przed powrotem do Lublany.

Lublana i jezioro Bled: całodniowa wycieczka autobusowa z Triestu

10. Lublana i jezioro Bled: całodniowa wycieczka autobusowa z Triestu

Odwiedź zieloną stolicę Europy w 2016 roku. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem wygodnymi i nowymi autobusami w sercu Europy ze wspaniałym dziedzictwem historycznym, kulturowym i krajobrazowym. Spaceruj ze swoim przewodnikiem ulicami centrum, skupionymi wokół rzeki Ljubljanica i podziwiaj eleganckie budynki w stylu barokowym i secesyjnym, które charakteryzują miasto. Odkryj najbardziej urokliwe i charakterystyczne zakątki Lublany, takie jak kolorowy targ pod gołym niebem obok katedry św. Mikołaja, Ratusz, Potrójny Most prowadzący do alejek starego miasta. Dzięki pięknej barokowej architekturze w stylu austro-węgierskim miasto zyskało przydomek Białego Miasta. Skorzystaj z wielu tętniących życiem kawiarni na starym mieście, ciesząc się wolnym czasem na lunch. Po południu odwiedź zaczarowane jezioro Bled, alpejską perłę Słowenii. Jezioro Bled, położone w spektakularnym otoczeniu przyrody, z bajkową wyspą wyłaniającą się z wody, przyciąga turystów z całego świata. Możesz spacerować panoramiczną ścieżką wokół jeziora, odwiedzić gotycki kościół S. Maria Assunta i jego dzwon pragnień na wyspie Bled, na środku jeziora.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 97
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Bled

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Bled

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Bled to:

Ljubljana

Bled: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bled? Kliknij tutaj.

Bled: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1820 recenzji)

Gorąco polecam tę wycieczkę. Chcieliśmy sprawdzić miasto rano i ostatecznie wybraliśmy opcję o 14:00. Przewodnik odebrał nas na miejsce bardzo wygodnym minivanem. Miał dużą wiedzę na temat historii i faktów i dzielił się bardzo interesującymi informacjami podczas całej podróży. Jego poziom języka angielskiego był nienaganny. Mogliśmy wybierać pomiędzy zwiedzaniem zamku i/lub rejsem łodzią na małą wyspę. Droga powrotna również przebiegła bezproblemowo.

Wycieczka w końcu się odbyła. Miało to nastąpić 31 marca, ale zostało przeniesione, ponieważ byłem jedynym zarezerwowanym. Jednakże bawiłem się świetnie, a zamek miał wspaniały punkt widokowy na jezioro i wyspę. W ładny słoneczny dzień byłoby idealnie, ale przynajmniej nie padało. Zdecydowałem się popłynąć łodzią na wyspę i stamtąd zrobiłem kilka świetnych zdjęć zamku na wzgórzu. To była miła jednodniowa wycieczka z Lublany.

Niestety nie mogę wiele powiedzieć na temat wycieczki, ponieważ nikt nie chciał jej odbyć w wybranym przeze mnie dniu. Dlatego zmieniono mi rezerwację na podobną wycieczkę. Było jeszcze lepiej. W każdym razie wszystko zostało zorganizowane bardzo profesjonalnie, a przewodnik był naprawdę dobry. Najlepsza wycieczka z przewodnikiem, jaką do tej pory odbyłem. Naprawdę mogę polecić tę firmę i tutaj nie można się pomylić.

Brałem udział w wycieczce rozpoczynającej się w południe. Ponieważ jest to znana miejscowość turystyczna, mogą być korki, ale dają nam wystarczająco dużo czasu. Czas odbioru może być również nieco opóźniony ze względu na natężenie ruchu. Ale nie martw się. Na pewno po Ciebie przyjdą.

Bardzo miły przewodnik (ziga) i świetna aktywność z pięknymi krajobrazami. Zapłaciłem za małą wycieczkę łódką (18 € w gotówce) i było wspaniale