Dodaj daty

Bimmah Sinkhole

Bimmah Sinkhole – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

1. Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Odkryj niesamowitą oazę Wadi Shab - jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Ciesz się satysfakcjonującym całodniowym doświadczeniem podczas zwiedzania tego spektakularnego wodospadu w jaskini. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Maskacie. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i wyrusz w 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez nieziemskie krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty. Kiedy dotrzesz do celu, ukrytego w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, popłyń bardzo szybko łodzią na drugą stronę brzegu. Stąd wyrusz na 40-minutową wędrówkę. Podczas spaceru doświadcz niesamowitej siły natury, która wykuła formacje skalne tego imponującego kanionu. Obserwuj, jak miejscowi rolnicy żyją i pracują, utrzymując swoje uprawy na nierównych, skalistych terenach, używając starego systemu irygacyjnego jako źródła zaopatrzenia w wodę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, aby po dotarciu nad jezioro zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. Podziwiaj kaskadę wodospadu i weź orzeźwiającą kąpiel w pięknej, błękitnej wodzie, aby ochłodzić się przed upałem. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro znajdujące się w Bimmah Sinkhole. Na koniec wróć do pojazdu i rozpocznij jazdę z powrotem do Maskatu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu i zakończy się wycieczka.

Z Muscat:Prywatna wycieczka Wadi Shab & Bimmah Sinkhole przez cały dzień

2. Z Muscat:Prywatna wycieczka Wadi Shab & Bimmah Sinkhole przez cały dzień

1. Rano opuszczamy Maskat i kierujemy się do wadi. Przez wybrzeże od Maskatu do Quriyat i przez płaskowyż Zjedź w dół i dotrzyj do Wadi Shab. Zostaniesz zabrany do zapierających dech w piersiach scen wizualnych, „najpiękniejszych scen wycieczek po Maskacie”, łatwego spaceru po Wadi i zorganizujesz tam piknik. Około 40 minut wędrówki przez kanion i zielone ogrody tarasowe doprowadzi Cię do szeregu strumieni i basenów. Będziesz miał teraz okazję popływać w krystalicznie czystej wodzie i przepłynąć przez wąską dziurkę od klucza, wspaniałą jaskinię na powierzchnię, w której znajduje się inspirujący wodospad. Jaskinia to wspaniałe, magiczne miejsce. (Uwaga: wadi jest usiana skałami i kamykami, co utrudnia chodzenie. Zaleca się noszenie solidnych butów do chodzenia. 2-Bimmah Zlew. Uważa się, że duży krater w pobliżu morza z małym jeziorem na dnie został utworzony przez meteor. To tam najchętniej fotografujemy lub pływamy w jeziorze. Zabierz ze sobą wodoodporny aparat fotograficzny i buty, ponieważ kiedy dotrzesz do jeziora, będziesz chciał zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu.

Muscat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

3. Muscat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Wadi Shab to jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Prawdziwą nagrodą za to całodniowe przeżycie jest wodospad w jaskini; miejscowi mówią, że to oaza. Aby odkryć to niesamowite miejsce, ukryte w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, rozpocznij wycieczkę od dwugodzinnej jazdy samochodem z Maskatu. Po drodze podziwiaj prawdziwie nieziemskie krajobrazy Omanu. Zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty przed przybyciem na miejsce. Po bardzo szybkiej przejażdżce łodzią na drugą stronę brzegu, wybierz się na 40-minutową pieszą wycieczkę. Kanion pokaże nie tylko potęgę natury, ale także styl życia lokalnych rolników. Do dziś rolnicy włóczą się po nierównych, skalistych terenach, wykorzystując stary system irygacyjny jako źródło zaopatrzenia w wodę. Zabierz ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, ponieważ kiedy dotrzesz do jeziora, będziesz chciał zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro położone w zapadlisku.

Muscat: całodniowa wycieczka po Wadi Shab i Bimmah Sinkhole z lunchem

4. Muscat: całodniowa wycieczka po Wadi Shab i Bimmah Sinkhole z lunchem

Zacznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w mieście Muscat. Zrelaksuj się w wygodnym samochodzie, podziwiając widoki podczas malowniczej przejażdżki do Wadi Ash Shab. Odkryj hipnotyzujący obraz surowego piękna i spokojnych kryjówek. Przejdź przez kanion, w którym strome klify są otoczone orzeźwiającymi basenami. Poszukaj ukrytych jaskiń, kaskadowych wodospadów i spokojnych basenów w tej tajnej oazie. Ochłodź się pływając w mieniących się wodach i wykup rejs łodzią (w zależności od poziomu wody), aby zobaczyć więcej tego cudu natury. Kontynuuj podróż do Bimmah, turkusowej zapadliny otoczonej skalistymi klifami. Zanurz się w krystalicznie czystych wodach, nurkuj z rurką, aby odkryć życie morskie, opalaj się na skałach i ciesz się spokojem tego malowniczego klejnotu Omanu. Wróć do swojego zakwaterowania w Muscat z niezapomnianymi wspomnieniami naturalnego piękna Omanu.

Muscat: Wadi Shab & Bimmah Sinkhole - całodniowa wycieczka prywatna

5. Muscat: Wadi Shab & Bimmah Sinkhole - całodniowa wycieczka prywatna

Poznaj urzekającą oazę Wadi Shab w Omanie. Rozpocznij od odbioru z hotelu w Maskacie i wybierz się na 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez wyjątkowe krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się na omańską herbatę w lokalnej kawiarni. Po przybyciu do Wadi Shab wybierz się na krótki rejs łodzią po rzece i rozpocznij 40-minutową wędrówkę. Zobacz oszałamiające naturalne formacje skalne i lokalnych rolników korzystających z tradycyjnych systemów nawadniających. Nie zapomnij o wodoodpornym sprzęcie na jezioro, gdzie możesz robić zdjęcia i cieszyć się orzeźwiającą kąpielą. W drodze powrotnej odwiedź Bimmah Sinkhole. Wycieczka kończy się powrotem do Maskatu i transferem do hotelu.

Prywatna wycieczka do Wadi Shab + zapadlisko

6. Prywatna wycieczka do Wadi Shab + zapadlisko

Wyruszymy z Maskatu zgodnie z wybranym przez Ciebie terminem. Po drodze można zobaczyć góry, równiny i pustynię. Na trasie można zobaczyć także osły. Dotarcie do Wadi Shab zajmuje półtorej godziny. Po przybyciu na miejsce w pobliżu znajduje się teren, na który można się wspiąć w cenie 2,5 euro za osobę. Lepiej kogoś z mieszkańców doliny zabrać, płacąc mu 35 euro, a to jest opcjonalne. Z łatwością zabierze Cię do pracy w dolinie, ponieważ ma doświadczenie i wiedzę. Po zapłaceniu popłyniesz łodzią na drugą stronę doliny. Następnie zaczniesz chodzić przez 45 minut i powinno ci się to podobać. Po zakończeniu należy wrócić pieszo na 45 minut, po czym udać się do zapadliska, aby zobaczyć szyję dziury i popływać w niej, gdyż do dziury jest 15 minut. Minuta w kierunku Maskatu od doliny

Prywatna 1-dniowa wycieczka do Wadi Tiwi, Fins Beach, Bimmah Sinkhole

7. Prywatna 1-dniowa wycieczka do Wadi Tiwi, Fins Beach, Bimmah Sinkhole

Czy jesteś gotowy, aby odkryć kolejne piękne miejsce, Wade Tiwi (Wadi Mibam) zyskało na popularności w ostatnich latach, znajduje się na dalekim krańcu Wade Tiwi, kolejnego popularnego miejsca. Mibam ma idealną mieszankę pięknych wodospadów, bujnego zielonego ogrodu i krystalicznie czystych basenów, aby dostać się do Mibam trzeba przejść przez wąskie, nierówne drogi przecinające małe wioski, jałowe góry i wstrząsające klify, ale emocje zaczynają się dopiero, gdy schodzisz w kierunku brodu, który jest jeszcze bardziej malowniczy, od czołgania się po gigantycznych skałach, pływania w chłodnych szmaragdowych wodach po nurkowanie w zapierających dech w piersiach naturalnych basenach wodnych, wielu opisuje Mibam jako raj odkryty na nowo. Wioski Mibam opierają się na rolnictwie w codziennym życiu, istnieje wiele owoców i upraw, które są tu uprawiane, a daktyle są jednym z ich głównych produktów, ale w weekendy wszystko wkracza do akcji, ponieważ w weekendy zarówno amatorzy, jak i profesjonalni wędrowcy i inni miłośnicy outdooru odwiedzają Mibam ze względu na jego wielkie piękno, które teraz zaczyna rywalizować z Wade Shab i Wade Bani Khalid, więc upewnij się, że Mibam jest na twojej liście rzeczy do zrobienia, gdy odkrywasz Sułtanat Omanu. Z Wadi Tiwi zatrzymamy się na plaży Fins lub ludzie nazywają ją plażą białych piasków, która otwiera panoramę uderzająco białych piasków i intrygująco kamienistej plaży, z lśniącymi turkusowymi wodami i delikatną chłodną bryzą. Z Fins Beach w drodze powrotnej do Muscat zatrzymamy się w Bimmah Sinkhole (możliwe jest pływanie w jeziorze) Bimmah Sinkhole to wypełnione wodą zagłębienie, strukturalnie zapadlisko, w wapieniu wschodniej części gubernatorstwa Muscat w Sułtanacie Omanu. Jezioro o turkusowych wodach, ma 50 m na 70 m szerokości i około 20 m głębokości, znajduje się zaledwie około 600 m od morza, między nadmorskimi miastami Dibab i wioską Bimmah, zapadlisko powstało w wyniku zapadnięcia się warstwy powierzchniowej z powodu rozpuszczenia leżącego poniżej wapienia, aby zachować zapadlisko, lokalna gmina stworzyła tam park.

Komfort Prywatna całodniowa wycieczka Wadi Shab i Bimmah SinkHole Tour

8. Komfort Prywatna całodniowa wycieczka Wadi Shab i Bimmah SinkHole Tour

Przez wybrzeże z Muscat do Quriyat i przez płaskowyż podróżuj w dół i dotrzyj do Wadi Shab. Zostaniesz zabrany na zapierające dech w piersiach sceny wizualne, "najpiękniejsze wśród scen wycieczek Muscat", łatwy spacer przez Wadi i będziesz miał tam piknik. Około 40-minutowy spacer przez kanion i zielone ogrody tarasowe doprowadzi Cię do szeregu strumieni i basenów. Będziesz miał teraz okazję popływać w krystalicznie czystej wodzie i przepłynąć przez wąską dziurkę od klucza, wspaniałą jaskinię do wnętrza Surface, która zawiera inspirujący wodospad. Jaskinia jest wspaniałym, magicznym miejscem. Zatrzymaj się na plaży Fins. Zrelaksuj się przez chwilę. Wróć do Muscat. (Pamiętaj, że wadi jest usiana skałami i kamykami, co utrudnia chodzenie. Zaleca się noszenie solidnych butów do chodzenia. Czas trwania: 4 godziny Zatrzymaj się przy: Bimmah Sinkhole, Hawiyat Najm Park, Muscat Oman Bimmah Sink Hole, duży krater w pobliżu morza z małym jeziorem na dnie, który prawdopodobnie został utworzony przez meteoryt.

Wadi Shab &Bimmah Sinkhole &Jaskinia w kształcie serca &Pebble Beach

9. Wadi Shab &Bimmah Sinkhole &Jaskinia w kształcie serca &Pebble Beach

Ciesz się całodniową wycieczką, aby odkryć wodospad wewnątrz jaskini w Wadi Alshab Odbiór uczestników z hoteli w Muscat (lub dowolnego miejsca zamieszkania w Muscat) (w przypadku osób mieszkających poza Muscat, takich jak Nizwa, muszą nas o tym poinformować przed dokonaniem rezerwacji tej wycieczki, abyśmy mogli najpierw skoordynować sprowadzenie ich do Muscat) Wyjazd odbędzie się z Muscat do Wadi Al Shab około (7:00) Droga do Wadi Shab zajmuje około dwóch godzin od Muscat (dwie godziny malowniczych widoków z krótką przerwą na omańską kawę w lokalnej kawiarni). Po dotarciu do punktu startowego uczestnicy otrzymują kamizelki ratunkowe i sprawdzają, czy każdy ma wodoodporne etui na telefon oraz buty odpowiednie do chodzenia i pływania. Następnie daj im prosty pomysł na ścieżkę. Ścieżka rozpocznie się od wejścia na pokład małej łodzi, aby przepłynąć przez małą Wadi, a następnie rozpocznie się przygoda i odkrywanie piękna (Wadi Alshab). (Trasa może zająć około godziny lub nieco więcej, spacerując i pływając). Podczas tej trasy zobaczysz omańskich rolników, jak żyją i jak dbają o swoje uprawy przy użyciu tradycyjnych metod. Po dotarciu do jaskini zrobisz sobie przerwę, aby wskoczyć do wody i zrobić niezapomniane zdjęcia obok wodospadu. Następnie wrócisz tą samą trasą (spacer i pływanie) do punktu wyjścia. Po dotarciu na miejsce parkingowe przeniesiemy się do lokalnej restauracji na lunch (posiłek nie jest wliczony w cenę). Następnie samochód przejedzie do kilku uroczych miejsc obok drogi morskiej (aby zrobić kilka zdjęć), takich jak (jaskinia w kształcie serca i plaża żwirowa). Wreszcie, w drodze powrotnej do Muscat, zatrzymamy się w (Bimmah Sinkhole), aby cieszyć się oglądaniem niebieskiego basenu (pływanie jest opcjonalne). Następnie napij się omańskiej herbaty w jednej z tradycyjnych kawiarni, zanim uczestnicy zostaną przewiezieni do swoich hoteli i miejsc zamieszkania w Muskacie.

Przygoda na wybrzeżu w Wadi Shab i Bimmah

10. Przygoda na wybrzeżu w Wadi Shab i Bimmah

Ucieknij z miasta w Maskacie na dzień pełen naturalnego piękna. Z prywatnym przewodnikiem udaj się do Wadi Shab na wycieczkę do wodospadu w jaskini i popływaj w naturalnych basenach. Następnie odwiedź Bimmah Sinkhole, aby zobaczyć jego turkusowe wody. Wadi Shab to oaza świeżej, błękitnej wody pośród gór. Poznaj wodospad w jaskini i Bimmah Sinkhole, turkusowe jezioro utworzone przez zawalenie się wapienia we wschodniej prowincji Muscat w Omanie. Całkowity czas trwania: 8 - 9 godzin -Wadi Shab Wybierz się na krótką wędrówkę i popłyń łodzią do wodospadu w jaskini i popływaj w orzeźwiających wodach naturalnych basenów. - Bimmah Sinkhole

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Bimmah Sinkhole: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bimmah Sinkhole? Kliknij tutaj.