Biblioteka Piccolomini

Biblioteka Piccolomini – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: bilet wstępu do katedry w Sienie i biblioteki Piccolominich

1. Siena: bilet wstępu do katedry w Sienie i biblioteki Piccolominich

Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do katedry w Sienie i zachwyć się wspaniałymi dziełami sztuki i architekturą jej wnętrza. Przejdź po ozdobnej marmurowej podłodze z mozaikami i odwiedź bibliotekę Piccolominich, która słynie z mozaiki ekscytujących fresków. Omiń kolejkę i wejdź do środka katedry, aby zobaczyć jedno z najważniejszych arcydzieł renesansowej sztuki i architektury we Włoszech. Podziwiaj wyszukane ołtarze, rzeźbę Michała Anioła i wszelkiego rodzaju ozdobne dekoracje rozsiane po całym rozległym wnętrzu. Odwiedź bibliotekę Piccolominich, w której znajduje się rozległa seria 10 fresków autorstwa Pinturicchiego, które przedstawiają historię życia papieża Piusa II. Zachwyć się kopulastym sufitem, mistrzowsko ozdobionym złożonymi wzorami i kolejnymi scenami z życia papieża. Podczas wizyty posłuchaj oficjalnego audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o katedrze w Sienie, jej historii i sztuce. Dostęp do audioprzewodnika uzyskasz, skanując kod QR na telefonie komórkowym w dniu wizyty.

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

2. Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Wycieczka piesza po Sienie z opcją katedry, krypty i muzeum

3. Wycieczka piesza po Sienie z opcją katedry, krypty i muzeum

Wybierz się w urzekającą podróż po Sienie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i wstępem bez kolejki do kompleksu katedralnego. Twoja przygoda rozpocznie się w samym sercu centrum Sieny, gdzie spotkasz się z kompetentnym przewodnikiem i niewielką grupą innych odkrywców. Przemierzaj labirynty uliczek i urokliwe place średniowiecznej Sieny, chłonąc spokój jej ukrytych zakątków. Zanurz się w bogatej historii Sieny, gdy Twój przewodnik opowie Ci historie o słynnym wyścigu konnym Palio i odkryje sekrety Starego Getta i Dzielnicy Wież. Wspinaj się na zapierające dech w piersiach punkty widokowe, aby podziwiać panoramiczne widoki, rejestrując przebłyski kultowej katedry Duomo i Torre del Mangia. W drodze na majestatyczny Piazza Del Campo podziwiaj architektoniczne atrakcje, które zdobią panoramę Sieny, w tym słynną katedrę. Odkryj fascynujące początki tego obiektu z listy UNESCO, ukształtowanego przez oświecone rządy w XIV wieku. Wędrując przez różne Contrada w Sienie, z których każda reprezentuje wyjątkową dzielnicę przesiąkniętą tradycją, wyobraź sobie ożywioną rywalizację, która rozpala się podczas Palio. Zanurz się w autentycznej atmosferze tych tętniących życiem społeczności i skosztuj lokalnych przysmaków, takich jak Ricciarelli i Panforte. Zatrzymaj się, aby podziwiać ozdobną fontannę Fonte Gaia na Piazza del Campo, ozdobioną skomplikowanymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne. Następnie, korzystając z wcześniej przygotowanych biletów, omiń kolejki i wejdź do budzącej respekt katedry. Przemierzaj jej uświęcone sale ozdobione arcydziełami toskańskich luminarzy, takich jak Duccio, Pisano i Pinturicchio. W katedrze znajduje się wiele renesansowych zabytków i słynna biblioteka Piccolomini. Wybierz rozszerzoną wycieczkę z OPA SI Pass, aby zagłębić się w skarby katedry, w tym urzekającą kryptę ozdobioną wielowiekowymi freskami. Dowiedz się od przewodnika o ambitnej wizji stojącej za Duomo Nuovo i zwiedź Museo dell'Opera, w którym znajdują się wspaniałe rzeźby i witraże. Pożegnaj się z przewodnikiem i skorzystaj z okazji, aby we własnym tempie wspiąć się na Facciatone, niedokończoną fasadę nowej katedry. Z tego wysokiego punktu widokowego możesz podziwiać panoramiczne widoki Sieny i jej malowniczej okolicy, kończąc swoją podróż niezapomnianymi wrażeniami.

Siena: Duomo di Siena - prywatna wycieczka z przewodnikiem

4. Siena: Duomo di Siena - prywatna wycieczka z przewodnikiem

Odkryj podczas 2-godzinnej prywatnej wycieczki jeden z najbardziej charakterystycznych zabytkowych budynków Sieny i wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa, katedrę Duomo. Doświadczony lokalny przewodnik oświetli najważniejsze wydarzenia historyczne i artystyczne, które doprowadziły do powstania i dekoracji tego klejnotu architektury. Będziesz mógł ominąć kolejkę do kasy i od razu przejść do odkrywania wnętrza Duomo. Po wprowadzeniu na temat niezwykłej fasady ozdobionej posągami przedstawiającymi filozofów, proroków i sybille, które wydają się ze sobą rozmawiać, wejdziesz do środka, aby odkryć wnętrze: Cappella del Voto, zaprojektowana i ozdobiona przez Berniniego w XVII wieku, ołtarz główny , piękną intarsjowaną marmurową mozaikę, której wiele fragmentów można zobaczyć, ambonę stworzoną przez Nicolę Pisano, kaplicę św. XV wieku, wspaniała Biblioteka Piccolominiego i niektóre posągi Michała Anioła.

Prywatna wycieczka po Sienie: odkryj legendarnego ducha Palio

5. Prywatna wycieczka po Sienie: odkryj legendarnego ducha Palio

Wycieczka z przewodnikiem po Sienie pozwoli Ci zanurzyć się w typowym średniowiecznym mieście zbudowanym przez rodzinę Medyceuszy. Jednym z najbardziej znanych budynków jest zabytkowy Palazzo Salimbeni, w którym mieści się siedziba Banca dei Paschi di Siena, jednego z najstarszych w Europie. Spacerując charakterystycznymi alejkami, które sprawiły, że historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, możesz podziwiać spektakularne widoki na plac Piazza del Campo. Unikalny w swoim rodzaju ze względu na oryginalny 9-segmentowy kształt muszli, jest uważany za jeden z najpiękniejszych średniowiecznych placów w Europie i co dwa razy w roku odbywa się słynne wyzwanie Palio, starożytne zawody między Contrade (dzielnicami miasta). ). Cały plac otoczony jest restauracjami, kawiarniami i sklepami z pamiątkami, ale także ważnymi budynkami, w tym Palazzo Comunale z wieżą Torre del Mangia, która wznosi się nad całym placem, oferując wyjątkową panoramę, Palazzo Chigi-Condari, Loggia della Mercanzia i w najwyższej części placu Fonte Gaia, najpiękniejsze z sieneńskich źródeł wody. Wycieczka jest kontynuowana w górę alejek, gdzie łatwo jest zobaczyć sklepy z żywnością i winami sprzedające lokalne przysmaki, takie jak salami z dzika, ser pecorino, miód i wina, takie jak Chianti, Montalcino i Montepulciano. Wycieczka z przewodnikiem kontynuowana jest zwiedzaniem Baptysterium, imponującej budowli przylegającej do katedry, która jest prawdziwym klejnotem, a kończy się wizytą w katedrze, której majestat czarnego i białego marmuru na fasadzie wprowadza nas do najważniejszego budynku sakralnego w Sienie.

BuzzAround Tour: Siena and San Gimignano Day Tour

6. BuzzAround Tour: Siena and San Gimignano Day Tour

Tuscany is like a vast blooming field, rich in the sweetest nectar everywhere. If you only have one day available, follow the example of greedy bees and hop from flower to flower! BuzzAround Florence invites you to explore the true essence of Tuscany, blending art, history, and the pleasures of wine and food. We will accompany you to San Gimignano, often referred to as the "Manhattan of the Middle Ages" due to its numerous towers punctuating the skyline. San Gimignano has been designated a UNESCO World Heritage Site, and as you wander through this wonderfully preserved village, you'll understand why – it's like taking a step back in time! Treat yourself to a coffee, browse the quaint shops in the area. In San Gimignano, immerse yourself in a traditional Tuscan wine tasting experience atop an al fresco terrace, tracing the medieval walls. Sample five distinct varieties of Tuscan grapes, complemented by an array of local delicacies such as affettati (salami), regional cheeses, bruschette, and other tantalizing specialties. The journey continues through the Tuscan countryside to Siena, where your experience begins with a visit to this charming town, renowned as the capital of Gothic art. You'll wander through the narrow streets of the city's 17 historic districts, known as "Contrade", each with its distinct identity, emblem, and history, as well as its own traditions. Take a leisurely stroll in Piazza del Campo, the renowned setting for the Palio di Siena horse race. The tour includes a skip-the-line entry ticket to the breathtaking Cathedral of Santa Maria Assunta, the Duomo di Siena. Its facade is impressive, but the real magic lies within. Natural light illuminates masterpieces by Michelangelo and Donatello, creating an emotional and mesmerizing atmosphere. Your ticket also includes an audioguide and entrance to the Piccolomini Library, where you can marvel at fresco paintings by Pinturicchio and early works by a young Raphael. Our return journey to Florence, amidst gentle hills and vineyards, will be accompanied by a breathtaking sunset, serving as the perfect conclusion to an unforgettable day spent in Tuscany. Highlights - A professional, multilingual Tour Guide will accompany you throughout the day. - Groups of maximum 26 people, to fully enjoy the day. - Traditional Wine Tasting & Food Delicacies in San Gimignano. - Siena: Skip-the-line Entry Ticket to Santa Maria Assunta Cathedral + Audioguide. - Chianti Region: Discover the picturesque countryside. - Free Time: Enjoy leisure time in both Siena and San Gimignano to explore at your own pace. -

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Biblioteka Piccolomini: najlepsze atrakcje w pobliżu

Biblioteka Piccolomini – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: bilet wstępu do katedry w Sienie i biblioteki Piccolominich

Siena: bilet wstępu do katedry w Sienie i biblioteki Piccolominich

Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do katedry w Sienie i zachwyć się wspaniałymi dziełami sztuki i architekturą jej wnętrza. Przejdź po ozdobnej marmurowej podłodze z mozaikami i odwiedź bibliotekę Piccolominich, która słynie z mozaiki ekscytujących fresków. Omiń kolejkę i wejdź do środka katedry, aby zobaczyć jedno z najważniejszych arcydzieł renesansowej sztuki i architektury we Włoszech. Podziwiaj wyszukane ołtarze, rzeźbę Michała Anioła i wszelkiego rodzaju ozdobne dekoracje rozsiane po całym rozległym wnętrzu. Odwiedź bibliotekę Piccolominich, w której znajduje się rozległa seria 10 fresków autorstwa Pinturicchiego, które przedstawiają historię życia papieża Piusa II. Zachwyć się kopulastym sufitem, mistrzowsko ozdobionym złożonymi wzorami i kolejnymi scenami z życia papieża. Podczas wizyty posłuchaj oficjalnego audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o katedrze w Sienie, jej historii i sztuce. Dostęp do audioprzewodnika uzyskasz, skanując kod QR na telefonie komórkowym w dniu wizyty.

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Wycieczka piesza po Sienie z opcją katedry, krypty i muzeum

Wycieczka piesza po Sienie z opcją katedry, krypty i muzeum

Wybierz się w urzekającą podróż po Sienie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i wstępem bez kolejki do kompleksu katedralnego. Twoja przygoda rozpocznie się w samym sercu centrum Sieny, gdzie spotkasz się z kompetentnym przewodnikiem i niewielką grupą innych odkrywców. Przemierzaj labirynty uliczek i urokliwe place średniowiecznej Sieny, chłonąc spokój jej ukrytych zakątków. Zanurz się w bogatej historii Sieny, gdy Twój przewodnik opowie Ci historie o słynnym wyścigu konnym Palio i odkryje sekrety Starego Getta i Dzielnicy Wież. Wspinaj się na zapierające dech w piersiach punkty widokowe, aby podziwiać panoramiczne widoki, rejestrując przebłyski kultowej katedry Duomo i Torre del Mangia. W drodze na majestatyczny Piazza Del Campo podziwiaj architektoniczne atrakcje, które zdobią panoramę Sieny, w tym słynną katedrę. Odkryj fascynujące początki tego obiektu z listy UNESCO, ukształtowanego przez oświecone rządy w XIV wieku. Wędrując przez różne Contrada w Sienie, z których każda reprezentuje wyjątkową dzielnicę przesiąkniętą tradycją, wyobraź sobie ożywioną rywalizację, która rozpala się podczas Palio. Zanurz się w autentycznej atmosferze tych tętniących życiem społeczności i skosztuj lokalnych przysmaków, takich jak Ricciarelli i Panforte. Zatrzymaj się, aby podziwiać ozdobną fontannę Fonte Gaia na Piazza del Campo, ozdobioną skomplikowanymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne. Następnie, korzystając z wcześniej przygotowanych biletów, omiń kolejki i wejdź do budzącej respekt katedry. Przemierzaj jej uświęcone sale ozdobione arcydziełami toskańskich luminarzy, takich jak Duccio, Pisano i Pinturicchio. W katedrze znajduje się wiele renesansowych zabytków i słynna biblioteka Piccolomini. Wybierz rozszerzoną wycieczkę z OPA SI Pass, aby zagłębić się w skarby katedry, w tym urzekającą kryptę ozdobioną wielowiekowymi freskami. Dowiedz się od przewodnika o ambitnej wizji stojącej za Duomo Nuovo i zwiedź Museo dell'Opera, w którym znajdują się wspaniałe rzeźby i witraże. Pożegnaj się z przewodnikiem i skorzystaj z okazji, aby we własnym tempie wspiąć się na Facciatone, niedokończoną fasadę nowej katedry. Z tego wysokiego punktu widokowego możesz podziwiać panoramiczne widoki Sieny i jej malowniczej okolicy, kończąc swoją podróż niezapomnianymi wrażeniami.

Siena: Duomo di Siena - prywatna wycieczka z przewodnikiem

Siena: Duomo di Siena - prywatna wycieczka z przewodnikiem

Odkryj podczas 2-godzinnej prywatnej wycieczki jeden z najbardziej charakterystycznych zabytkowych budynków Sieny i wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa, katedrę Duomo. Doświadczony lokalny przewodnik oświetli najważniejsze wydarzenia historyczne i artystyczne, które doprowadziły do powstania i dekoracji tego klejnotu architektury. Będziesz mógł ominąć kolejkę do kasy i od razu przejść do odkrywania wnętrza Duomo. Po wprowadzeniu na temat niezwykłej fasady ozdobionej posągami przedstawiającymi filozofów, proroków i sybille, które wydają się ze sobą rozmawiać, wejdziesz do środka, aby odkryć wnętrze: Cappella del Voto, zaprojektowana i ozdobiona przez Berniniego w XVII wieku, ołtarz główny , piękną intarsjowaną marmurową mozaikę, której wiele fragmentów można zobaczyć, ambonę stworzoną przez Nicolę Pisano, kaplicę św. XV wieku, wspaniała Biblioteka Piccolominiego i niektóre posągi Michała Anioła.

Prywatna wycieczka po Sienie: odkryj legendarnego ducha Palio

Prywatna wycieczka po Sienie: odkryj legendarnego ducha Palio

Wycieczka z przewodnikiem po Sienie pozwoli Ci zanurzyć się w typowym średniowiecznym mieście zbudowanym przez rodzinę Medyceuszy. Jednym z najbardziej znanych budynków jest zabytkowy Palazzo Salimbeni, w którym mieści się siedziba Banca dei Paschi di Siena, jednego z najstarszych w Europie. Spacerując charakterystycznymi alejkami, które sprawiły, że historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, możesz podziwiać spektakularne widoki na plac Piazza del Campo. Unikalny w swoim rodzaju ze względu na oryginalny 9-segmentowy kształt muszli, jest uważany za jeden z najpiękniejszych średniowiecznych placów w Europie i co dwa razy w roku odbywa się słynne wyzwanie Palio, starożytne zawody między Contrade (dzielnicami miasta). ). Cały plac otoczony jest restauracjami, kawiarniami i sklepami z pamiątkami, ale także ważnymi budynkami, w tym Palazzo Comunale z wieżą Torre del Mangia, która wznosi się nad całym placem, oferując wyjątkową panoramę, Palazzo Chigi-Condari, Loggia della Mercanzia i w najwyższej części placu Fonte Gaia, najpiękniejsze z sieneńskich źródeł wody. Wycieczka jest kontynuowana w górę alejek, gdzie łatwo jest zobaczyć sklepy z żywnością i winami sprzedające lokalne przysmaki, takie jak salami z dzika, ser pecorino, miód i wina, takie jak Chianti, Montalcino i Montepulciano. Wycieczka z przewodnikiem kontynuowana jest zwiedzaniem Baptysterium, imponującej budowli przylegającej do katedry, która jest prawdziwym klejnotem, a kończy się wizytą w katedrze, której majestat czarnego i białego marmuru na fasadzie wprowadza nas do najważniejszego budynku sakralnego w Sienie.

BuzzAround Tour: Siena and San Gimignano Day Tour

BuzzAround Tour: Siena and San Gimignano Day Tour

Tuscany is like a vast blooming field, rich in the sweetest nectar everywhere. If you only have one day available, follow the example of greedy bees and hop from flower to flower! BuzzAround Florence invites you to explore the true essence of Tuscany, blending art, history, and the pleasures of wine and food. We will accompany you to San Gimignano, often referred to as the "Manhattan of the Middle Ages" due to its numerous towers punctuating the skyline. San Gimignano has been designated a UNESCO World Heritage Site, and as you wander through this wonderfully preserved village, you'll understand why – it's like taking a step back in time! Treat yourself to a coffee, browse the quaint shops in the area. In San Gimignano, immerse yourself in a traditional Tuscan wine tasting experience atop an al fresco terrace, tracing the medieval walls. Sample five distinct varieties of Tuscan grapes, complemented by an array of local delicacies such as affettati (salami), regional cheeses, bruschette, and other tantalizing specialties. The journey continues through the Tuscan countryside to Siena, where your experience begins with a visit to this charming town, renowned as the capital of Gothic art. You'll wander through the narrow streets of the city's 17 historic districts, known as "Contrade", each with its distinct identity, emblem, and history, as well as its own traditions. Take a leisurely stroll in Piazza del Campo, the renowned setting for the Palio di Siena horse race. The tour includes a skip-the-line entry ticket to the breathtaking Cathedral of Santa Maria Assunta, the Duomo di Siena. Its facade is impressive, but the real magic lies within. Natural light illuminates masterpieces by Michelangelo and Donatello, creating an emotional and mesmerizing atmosphere. Your ticket also includes an audioguide and entrance to the Piccolomini Library, where you can marvel at fresco paintings by Pinturicchio and early works by a young Raphael. Our return journey to Florence, amidst gentle hills and vineyards, will be accompanied by a breathtaking sunset, serving as the perfect conclusion to an unforgettable day spent in Tuscany. Highlights - A professional, multilingual Tour Guide will accompany you throughout the day. - Groups of maximum 26 people, to fully enjoy the day. - Traditional Wine Tasting & Food Delicacies in San Gimignano. - Siena: Skip-the-line Entry Ticket to Santa Maria Assunta Cathedral + Audioguide. - Chianti Region: Discover the picturesque countryside. - Free Time: Enjoy leisure time in both Siena and San Gimignano to explore at your own pace. -

Siena: Najciekawsze atrakcje

Biblioteka Piccolomini: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Biblioteka Piccolomini: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Biblioteka Piccolomini? Kliknij tutaj.

Biblioteka Piccolomini: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1508 recenzji)

Siena zawsze była moim marzeniem, odkąd o niej wiedziałam. Santa Maria Assunta zapierała dech w piersiach dzięki swojej białej i zielonej marmurowej fasadzie oraz świecącym złotym detalom w jasnym toskańskim słońcu. Ta wycieczka jest doskonałym dodatkiem do wycieczki po średniowiecznej Toskanii, która obejmuje Monteriggioni i San Gimignano przez Ciao Florence. Podczas tej wycieczki masz trzy godziny na zanurzenie się w Sienie. Kolejki do katedry mogą być długie, a posiadanie biletu bez kolejki jest zdecydowanie zaletą. Należy pamiętać, że bilet elektroniczny należy wymienić na bilet fizyczny w biurze obok katedry (co jest bezproblemowe, ponieważ omija się kolejkę, aby dostać się do kasy). Wejście do biblioteki Piccolomini będzie nieoczekiwaną przyjemnością, ponieważ zobaczysz świetnie zachowane i kolorowe freski zdobiące jej ściany. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli będę mógł dać temu 10 na 10, zrobię to, ale punktacja może wynosić tylko 5 gwiazdek. ☺️

Bilety bez kolejki okazaliśmy z telefonu do kasy biletowej znajdującej się po lewej stronie górnego wejścia do katedry. Po odebraniu biletów papierowych zeskanowaliśmy kod z tyłu, aby otrzymać audioprzewodnik. Po wejściu do środka mieszanka wizualnych emocji i audioprzewodnika umożliwiła spędzenie fantastycznego pół godziny. Audioprzewodnik i telefon, który masz pod ręką, pozwalają wybrać, co chcesz usłyszeć, klikając od czasu do czasu na mapie katedry wyświetlanej w telefonie.

wspaniałe przeżycie, katedrę warto zobaczyć jeszcze raz. Rezerwacja biletów była bardzo wygodna, a operatorzy byli przyjaźni. jedynym bolesnym punktem są goście, większość z nich okazuje brak szacunku.

Karnet jest bardzo wygodny w użyciu, punkt widokowy na dachu muzeum operacyjnego to wspaniałe przeżycie!

Katedra jest piękna, ale sprzedają tam bilety za 5 euro. GetYourGuide kradnie.