Dodaj daty

Biblioteka Piccolomini

Biblioteka Piccolomini – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: bilet wstępu do katedry w Sienie i biblioteki Piccolominich

1. Siena: bilet wstępu do katedry w Sienie i biblioteki Piccolominich

Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do katedry w Sienie i zachwyć się wspaniałymi dziełami sztuki i architekturą jej wnętrza. Przejdź po ozdobnej marmurowej podłodze z mozaikami i odwiedź bibliotekę Piccolominich, która słynie z mozaiki ekscytujących fresków. Omiń kolejkę i wejdź do środka katedry, aby zobaczyć jedno z najważniejszych arcydzieł renesansowej sztuki i architektury we Włoszech. Podziwiaj wyszukane ołtarze, rzeźbę Michała Anioła i wszelkiego rodzaju ozdobne dekoracje rozsiane po całym rozległym wnętrzu. Odwiedź bibliotekę Piccolominich, w której znajduje się rozległa seria 10 fresków autorstwa Pinturicchiego, które przedstawiają historię życia papieża Piusa II. Zachwyć się kopulastym sufitem, mistrzowsko ozdobionym złożonymi wzorami i kolejnymi scenami z życia papieża. Podczas wizyty posłuchaj oficjalnego audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o katedrze w Sienie, jej historii i sztuce. Dostęp do audioprzewodnika uzyskasz, skanując kod QR na telefonie komórkowym w dniu wizyty.

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

2. Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Siena: Prywatna wycieczka z przewodnikiem Duomo di Siena

3. Siena: Prywatna wycieczka z przewodnikiem Duomo di Siena

Odkryj podczas 2-godzinnej prywatnej wycieczki jeden z najbardziej charakterystycznych zabytkowych budynków Sieny i wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa, katedrę Duomo. Doświadczony lokalny przewodnik oświetli najważniejsze wydarzenia historyczne i artystyczne, które doprowadziły do powstania i dekoracji tego klejnotu architektury. Będziesz mógł ominąć kolejkę do kasy i od razu przejść do odkrywania wnętrza Duomo. Po wprowadzeniu na temat niezwykłej fasady ozdobionej posągami przedstawiającymi filozofów, proroków i sybille, które wydają się ze sobą rozmawiać, wejdziesz do środka, aby odkryć wnętrze: Cappella del Voto, zaprojektowana i ozdobiona przez Berniniego w XVII wieku, ołtarz główny , piękną intarsjowaną marmurową mozaikę, której wiele fragmentów można zobaczyć, ambonę stworzoną przez Nicolę Pisano, kaplicę św. XV wieku, wspaniała Biblioteka Piccolominiego i niektóre posągi Michała Anioła.

Dostępne atrakcje

Biblioteka Piccolomini: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Biblioteka Piccolomini? Kliknij tutaj.

Biblioteka Piccolomini: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 1508 opinii

Warto zobaczyć katedrę w Sienie. Jeśli nie kupisz biletu pierwszy, skończysz w długiej kolejce. Z kartą idziesz do wejścia do krypty (za wejściem do katedry, a następnie wzdłuż katedry do bramy w murze za katedrą i pięć kroków w dół wejście jest po lewej stronie) i szybko gotowe.

Miejsca są wysublimowane! Aby odwiedzić absolutnie (nawet zblazowany nastolatek był zdumiony!). Z drugiej strony, ponieważ i tak musisz stać w kolejce w kasie, aby wymienić rezerwację na bilety wstępu, równie dobrze możesz kupić je bezpośrednio tam, zaoszczędzisz kilka groszy!).

Spacer z naszym przewodnikiem był bardzo przyjemny, aby zrozumieć miasto i jego historię. Nasz przewodnik był bardzo interesujący. Mieszka w Sienie, która ma cały swój urok, ponieważ zna kilka anegdot i kilku mieszkańców, których poznaliśmy w miarę postępu wizyty.

Oratorium znajduje się nieco dalej, poza starym miastem, obok Bazyliki San Francesco. Gdybyś był w katedrze i w muzeum .... i nie interesujesz się tak bardzo sztuką sakralną ..... Nie było tego dla mnie warto.Reszta jest absolutnie warta zobaczenia i imponująca

Katedra jest pięknie zdobiona, warto ją zobaczyć. Polecam