Dodaj daty

Biblioteka Bodlejańska

Biblioteka Bodlejańska

Biblioteka Bodlejańska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

1. Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

Dołącz do całodniowej wycieczki autobusowej z Londynu, która łączy wycieczkę do Warner Bros Studio Tour "The Making of Harry Potter" z pieszą wycieczką po Uniwersytecie Oksfordzkim. Rozpocznij wycieczkę w historycznym mieście Oksford, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w Anglii. Ciesz się pieszą wycieczką z przewodnikiem, która zabierze Cię obok słynnych budynków uczelni, krużganków, dziedzińców i brukowanych placów. Zobacz Bodleian Library, Radcliffe Camera, Sheldonian Theatre i wybrane kolegia. Ciesz się wolnym czasem, aby odkrywać wszystko, co Oxford ma do zaoferowania we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie Warner Bros. Studio Tour i rozpocznij magiczne doświadczenie w The Making of Harry Potter. Odkryj zakulisowe sekrety i posłuchaj o technikach filmowych wykorzystywanych do tworzenia magii filmów o Harrym Potterze. Odwiedź najbardziej rozpoznawalne elementy scenografii z filmów: Wielką Salę, gabinet Dumbledore'a, pokój wspólny Gryffindoru, Ministerstwo Magii, 4 Privet Drive, kuchnię Weasleyów, Hogwarts Express i Aleję Pokątną. Wsiądź do oryginalnego pociągu Hogwart Express i zobacz odtworzenie peronu 9-3/4. Zbadaj wnętrze wagonu kolejowego, który był używany podczas kręcenia filmu i zrób sobie selfie z wózkiem bagażowym, który znika przez ceglaną ścianę.

Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

2. Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

Wejdź do Uniwersytetu Oksfordzkiego i poznaj jego historyczne tereny podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj kultową architekturę, poznaj codzienne życie uniwersyteckie i odwiedź miejsce z filmu o Harrym Potterze. Odwiedź jedno z najstarszych kolegiów uniwersyteckich i prestiżową bibliotekę Bodleian Library. Poznaj historię kolegiów uniwersyteckich, w tym All Souls College, Trinity College, Oriel College, Hertford College i Merton College, Radcliffe Camera i kościoła uniwersyteckiego St. Mary. Poznaj równie dogłębną historię miasta, słuchając opowieści o ceremoniach w Oksfordzie, słynnych absolwentach, przygodach Alicji w Krainie Czarów, a także o tym, jak najpotężniejszy arcybiskup Canterbury został spalony na stosie w Oksfordzie.

Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

3. Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

Dołącz do przewodnika z wykształceniem uniwersyteckim, który ma wieloletnie doświadczenie i lokalną wiedzę na temat Oxford City i uczelni. Zobacz marzycielskie iglice jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do niektórych z najbardziej historycznych uczelni w mieście, takich jak New College, założony w 1379 roku i ostatnio widziany w filmach o Harrym Potterze i produkcjach telewizyjnych inspektora Morse'a i Lewisa. Odwiedź Exeter College, założony w 1314 roku i kolejny ulubiony podczas większości wycieczek. Zatrzymaj się przy Hertford College z romantyczną fasadą i Mostem Westchnień, natychmiast rozpoznawalnymi z Brideshead Revisited. Zobacz Bibliotekę Uniwersytecką i poznaj system kolegialny unikalny dla Oksfordu i Cambridge. Odkryj słynnych absolwentów, którzy studiowali i wykładali na uniwersytecie, w tym niesławnego doktora Spoonera, którego portrety wiszą w New College Dining Hall i którego nazwa pochodzi od zabawnego fenomenu lingwistycznego, jakim są łyżeczki.

Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

4. Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

Zamek w Windsorze Zamek w Windsorze dumnie wznosi się na porośniętym bujnym lasem wzgórzu z widokiem na Tamizę. Spoglądając na rozległe ogrody krajobrazowe i Okrągłą Wieżę, szybko zrozumiesz, dlaczego zamek ten jest ulubioną weekendową rezydencją króla. Rzuć okiem na bezcenne dzieła Rembrandta i Leonarda Da Vinci w pełnych przepychu salach reprezentacyjnych zamku i zwiedź kaplicę św. Jerzego, czyli pełne wyjątkowego nastroju miejsce spoczynku dawnych królów, w tym Henryka VIII. Możesz też zobaczyć dom dla lalek królowej Marii. Tajemnicze Stonehenge Prawdziwe znaczenie tej starożytnej, budzącej podziw konstrukcji jest wciąż tajemnicą. Czy Stonehenge było świątynią kultu słońca, centrum uzdrawiania, miejscem pochówku, a może ogromnym kalendarzem? Jak nasi przodkowie zdołali przenieść potężne kamienie z tak daleka, a następnie, używając tylko najbardziej prymitywnych narzędzi, zbudować tę niesamowitą strukturę? Otoczone tajemnicą Stonehenge nigdy nie przestaje robić wrażenia. Oksford Podążaj śladami sławnych oksfordzkich studentów, od C.S. Lewisa do Billa Clintona, przemierzając wspaniałe dziedzińce i brukowane uliczki tego zabytkowego miasta uniwersyteckiego. Podziwiaj słynne „miasto rozmarzonych wież” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Daj się oczarować wąskim uliczkom i starożytnym placom tego pięknego miasta. Szacowany czas powrotu do Londynu to 19.00.

Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

5. Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem studenckim z Uniwersytetu Oksfordzkiego w centrum Oksfordu i udaj się do ambulatorium Hogwartu, mieszczącego się w jednej z sal słynnej Biblioteki Bodleian. Wyobraź sobie łóżka w szpitalu na miejscu i podziwiaj bogato rzeźbione bestie i biblijne rzeźby, które pojawiły się w wielu filmach o Harrym Potterze. Następnie zwiedź jedną lub dwie najstarsze uczelnie Oksfordu, zagłębiając się w pokoje i krużganki, które stanowiły ponure wnętrze Hogwartu. Zobacz inne miejsca filmowania i posłuchaj ciekawostek o postaciach i produkcjach filmowych. Sprawdź swoją wiedzę o Harrym Potterze w naszym niestandardowym quizie. Po drodze posłuchaj o wpływie Oksfordu na słynną literaturę dla dzieci, od Alicji w Krainie Czarów po Hobbita. Zakończ wycieczkę po zewnętrznej części Christ Church, której sala była inspiracją, a nie rzeczywista Jadalnia w Hogwarcie.

Z Londynu: Harry Potter Studio i Oksford – 1-dn. wycieczka

6. Z Londynu: Harry Potter Studio i Oksford – 1-dn. wycieczka

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z Londynu i udaj się do Warner Bros. Studio, aby wziąć udział w wycieczce "The Making of Harry Potter". Znajdująca się w dawnych hangarach lotniczych w Leavesden atrakcja odtwarza magię Harry'ego Pottera i wszystkich Twoich ulubionych postaci. Następnie odwiedź Oxford i zwiedź Divinity School. Wsiądź do oryginalnego pociągu "Hogwarts Express" na odtworzonym peronie 9¾ i poznaj wnętrze wagonu z filmów. Zrób sobie selfie z wózkiem bagażowym, który znika w ceglanej ścianie stacji. Pracownicy studia ujawnią zakulisowe sekrety i odsłonią skomplikowaną protetykę i makijaż, które przekształciły aktorów w stworzenia w przebojowych filmach. Zobacz zestawy z oryginalnych filmów i zajrzyj do wnętrza kolegium Hogwartu podczas 4-godzinnej wycieczki po studiu. Przejdź przez atrakcje takie jak Wielka Sala, Gryffindor Common, chata Hagrida, kuchnia Weasleyów i Ministerstwo Magii. Wybierz się na wycieczkę po zapleczu i wycieczkę po efektach specjalnych, zobacz model zamku Hogwart i wiele więcej. Opuść studia i udaj się do Oksfordu, aby zwiedzić prawdziwe budynki uczelni, w tym średniowieczną Divinity School. Po przybyciu do miasta uniwersyteckiego założonego w 1167 roku, wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum i podziwiaj niektóre z najsłynniejszych budynków uniwersyteckich, krużganków i dziedzińców. Zagłęb się w alejki i kaplice, zajrzyj do jadalni i przejdź przez brukowane place w cieniu legendarnych "śniących iglic". Wejdź do uświęconego serca środowiska akademickiego, w tym Bodleian Library, Radcliff Camera, Sheldonian Theatre i innych wybranych uczelni.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

7. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Londyn: Windsor, Oksford i Stonehenge

8. Londyn: Windsor, Oksford i Stonehenge

Odkryj uroki malowniczego Windsoru, poznaj akademickie centrum doskonałości, jakim jest Oksford, i podziwiaj starożytne Stonehenge w jego majestatycznej wielkości podczas tej całodniowej wycieczki rozpoczynającej się w Londynie. Wyjedź rano i jedź do Windsoru, miejsca pełnego naturalnego piękna. Odkryj XVII-wieczne zabytki, które otaczają brukowane uliczki. Możesz także wybrać opcję odwiedzenia domu króla Karola III, największego i najstarszego zamku na świecie. Później udaj się do Stonehenge, którego skały wznoszą się na tle nieba na wzgórzu Salisbury. Czy to tajemnicze miejsce było świątynią, zegarem lub miejscem pochówku? Zdecyduj sam, odkrywając punkt orientacyjny, który wprawia świat w zakłopotanie od 5000 lat. Na koniec udaj się do Oksfordu na pieszą wycieczkę. Podążaj śladami słynnych studentów miasta, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach i brukowanych uliczkach tego historycznego miasta uniwersyteckiego. Zwiedź słynne „miasto śniących wież” i odwiedź Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta.

Z Londynu: Wycieczka po uniwersytetach Oxford i Cambridge

9. Z Londynu: Wycieczka po uniwersytetach Oxford i Cambridge

Poznaj tereny Oksfordu i Cambridg podczas pieszych wycieczek z przewodnikiem podczas tej całodniowej wycieczki na pokładzie wygodnego autobusu z Londynu. Zanurz się w historie kryjące się za tymi instytucjami i wyraźnie usłysz swojego przewodnika dzięki dostarczonym zestawom słuchawkowym. Wskocz na pokład przestronnego autobusu na dworcu Victoria Station i zrelaksuj się podczas jazdy przez wzgórza Chiltern do Oksfordu, "Miasta Śniących Iglic", którego ciche dziedzińce inspirowały pokolenia uczonych, takich jak Bill Clinton, Lewis Carroll, C.S. Lewis i J.R.R. Tolkien. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem i odwiedź kolegium Christ Church, w którym kręcono sceny z Harry'ego Pottera. Zobacz bibliotekę Bodleian i malownicze dziedzińce uczelni, z których słusznie słynie Oxford. Wróć do autobusu na wycieczkę do Cambridge, żywego miasta, które ukształtowało historię, a dziś odzwierciedla najlepsze historyczne i współczesne życie. Wejdź na teren, który zainspirował takie postacie jak Charles Darwin, Isaac Newton i wielu członków grupy Monty Python. Zobacz wspaniały Kings College podczas wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po mieście pełnym pięknych budynków i historycznych osobliwości, w tym słynnego Mostu Westchnień. Po zakończeniu wycieczki wróć na stację Victoria w Londynie.

Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

10. Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

Zwiedź Oksford, miasto Dreaming Spires, podczas pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem z miejskiej rady turystycznej. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, odkryj jego ukrytą historię i poznaj wszystkie zadziwiające historie o kluczowych postaciach Oksfordu — prawdziwych i fikcyjnych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na wielkiej i bardzo starej Broad Street (niegdyś rów miejski) i powiedz mu, skąd pochodzisz i jakie masz szczególne zainteresowania w Oksfordzie, a oni dołożą wszelkich starań, aby je uwzględnić. Udaj się do Pomnika Męczenników, miejsca straszliwych represji religijnych w średniowieczu, a następnie do najstarszej wieży w St Michael of Northgate, zbudowanej w czasach saksońskich. Następnie udaj się do samego serca Uniwersytetu i miejsca inspiracji dla szkoły Hogwart Harry'ego Pottera. Przejdź obok pubów, w których spotykali się Inklingowie, aby omówić swoje pisanie, a także pubów, w których kręcono inspektora Morse'a, oraz najpopularniejsze studenckie pijalnie w dawnych czasach. Odkryj miasto, które jest domem dla kilku najsłynniejszych brytyjskich postaci literackich - zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych - takich jak JRR Tolkien i CS Lewis, Philip Pullman i Colin Dexter, a także niektóre z ich najsłynniejszych dzieł, takich jak Lyra i Will oraz Inspector Morse'a. Podziwiaj zdumiewającą architekturę Oksfordu, gargulce i groteski, tak wspaniale zachowane z każdego okresu historycznego i stylu, i wybierz się na spacer po zapierającym dech w piersiach placu Radcliffe. Przejdź przez kapryśny Most Westchnień, jak go czule nazywamy, podobnie jak te w Wenecji i Cambridge. Zobacz Biblioteki Bodleiańskie z zewnątrz we wspaniałym czworoboku Old Schools. Dowiedz się o słynnych muzeach w mieście, w tym Muzeum Historii Nauki, w którym znajduje się tablica Einsteina, Pitt Rivers, niegdyś domu skurczonych głów, oraz bajecznym Ashmolean, które było jednym z pierwszych muzeów na świecie. Jeśli czas pozwoli, przejdź się aż do pięknych Christ Church Meadows, gdzie odbywa się łódka i pasie się bydło; prawdziwie duszpasterska i kwintesencja sceny angielskiej.

Liczba znalezionych atrakcji: 56
Sortuj wg::

Biblioteka Bodlejańska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Biblioteka Bodlejańska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Biblioteka Bodlejańska? Kliknij tutaj.

Biblioteka Bodlejańska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(5938 recenzji)

To była wspaniała wycieczka. Zdecydowanie żałuję, że nie było więcej czasu w Oksfordzie tylko dlatego, że było tak inne niż Londyn. Nasz przewodnik Kathleen lub Katherine był naprawdę świetny i zabawny. Poleciłbym każdemu.

Świetna wycieczka. przewodnik Phillie i kierowca Ranji odbyli niesamowitą podróż. Dziękuję za super wycieczkę. Polecam to wziąć. To szybki podgląd tego, co możesz zrobić, jeśli masz więcej czasu w pobliżu Londynu.

Przewodnik i kierowca byli bardzo uważni, dzięki Danowi i Oscarowi za ich wielką uwagę.

Naszym przewodnikiem był Max i był znakomity! Gorąco polecam go na przyszłe wycieczki.

Przewodnik Richard był doskonały, jasny i pouczający.