Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Betlejem

Betlejem – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Jerozolima/Tel Awiw: Betlejem, Jerycho i wycieczka nad rzekę Jordan

2. Jerozolima/Tel Awiw: Betlejem, Jerycho i wycieczka nad rzekę Jordan

Po odebraniu z Tel Awiwu lub Jerozolimy, w zależności od opcji rezerwacji, udaj się do Betlejem, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, zanim udasz się do starego miasta Betlejem. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając kościół Groty Mlecznej, a następnie udaj się do miasta pasterzy, Bayt Sahur, gdzie odwiedzisz Kaplicę Pola Pasterzy, a następnie udaj się do fabryki drewna oliwnego, gdzie będziesz zobacz rzemieślników wykonujących drewniane rzeźby. Następnie udaj się w podróż przez cudowną Pustynię Judzką do najniższego punktu na ziemi. Masz szansę zatrzymać się i zrobić zdjęcia na pustyni na poziomie morza, z widokiem na najstarsze nieprzerwanie zamieszkane miasto na świecie, Jerycho. Jedź do Jerycha, gdzie zobaczysz niektóre ze słynnych atrakcji miasta, w tym Drzewo Zacheusza, o którym mowa w Biblii. Szczegółowy plan podróży - najlepsza wycieczka po Betlejem, Jerychu i rzece Jordan Zwiedzaj Betlejem przez 4-5 godzin, zaczynając od około 8:30 w Betlejem Pole Pasterzy (30 minut): Odwiedź urocze miejsce, w którym wydarzyła się historia Bożego Narodzenia. Kościół Groty Mlecznej (10 minut): Poczuj spokój i pokój w tym duchowym kościele. Kościół Narodzenia Pańskiego (60 minut): Poznaj historię Betlejem w tym ważnym miejscu. Należy pamiętać, że wizyty w Grocie mogą nie być możliwe, jeśli nie zarezerwowano opcji VIP Fabryka drewna oliwnego i sklep społecznościowy Zuluf Olive Wood (25 minut): Obserwuj wykwalifikowanych rzemieślników przy pracy i kupuj ręcznie robione przedmioty. Bez przerw na lunch: Ciesz się wygodnymi kanapkami z falafelem i shawarmą z kurczakiem na wynos Jerycho i dalej Przystanek na poziomie morza (5 minut): poświęć chwilę, aby docenić znaczenie tej lokalizacji na poziomie morza. Klasztor św. Gerasymousa (15 minut): Odkryj historię klasztoru św. Gerasymousa w Jerychu. Rzeka Jordan (30 minut): Zastanów się nad rzeką Jordan, miejscem o głębokim znaczeniu biblijnym. Pałac Hisham (30 minut): Poznaj Pałac Hisham, gdzie stara architektura opowiada historie z przeszłości. Stare Miasto w Jerychu (30 minut): Cofnij się w czasie, odkrywając starożytne opowieści o Starym Mieście w Jerychu. Sykomora (5 minut): Zobacz sykomorę powiązaną z biblijną historią Zacheusza. Źródło Eliasza (5 minut): Ciesz się spokojnym źródłem Eliasza, spokojną oazą w pustynnym krajobrazie.

Z Jerozolimy: Półdniowa wycieczka do Betlejem z przewodnikiem

3. Z Jerozolimy: Półdniowa wycieczka do Betlejem z przewodnikiem

Po spotkaniu w hotelu David Citadel rozpoczniesz swoją 3-5-godzinną wycieczkę, w zależności od pory roku. Odkryjesz niektóre z religijnych atrakcji Betlejem, w tym Bazylikę Narodzenia Pańskiego, św. Katarzynę i Pola Pasterzy. Zaczniesz od możliwości odwiedzenia liczącego 1500 lat kościoła Narodzenia Pańskiego, w którym urodził się Jezus. Stamtąd będziesz cieszyć się pięknymi widokami na Stare Miasto w Betlejem wraz z placem Manger. Następnie przejedziesz przez miasto Betlejem i Beit Sahour, mijając główne miejsca. Dostępne jest również specjalne zwiedzanie Groty Mlecznej, a także wycieczka na Pole Pasterzy, gdzie Aniołowie po raz pierwszy ogłosili narodziny Jezusa Chrystusa.

Z Jerozolimy/Tel Awiwu: wycieczka do Betlejem i nad Morze Martwe

4. Z Jerozolimy/Tel Awiwu: wycieczka do Betlejem i nad Morze Martwe

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem z Jerozolimy, by odkryć słynne zabytkowe miasto Betlejem i Morze Martwe. Popływaj w Morzu Martwym, odwiedź fabrykę drewna oliwnego i podziwiaj słynną Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Po odbiorze z Jerozolimy wyrusz do Betlejem, aby spotkać się z przewodnikiem, z którym udasz się do starego miasta Betlejem. Na początek zwiedź z przewodnikiem Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Następnie, jeśli będzie to możliwe, odwiedź grotę św. Hieronima. Stamtąd udaj się do groty Mlecznej, w której podobno Święta Rodzina znalazła schronienie podczas rzezi niewiniątek, przed ucieczką do Egiptu. Następnie pojedź do miasta pasterzy, Bajt Sahur. Po przybyciu weź udział w wycieczce z przewodnikiem do Kaplicy Na Polu Pasterzy, która powstała w miejscu, gdzie anioł ukazał się pasterzom, aby ogłosić im, że narodził się Jezus Chrystus. Później odwiedź fabrykę drzewa oliwnego i zobaczyć rzemieślników tworzących rzeźby z drewna Jedź dalej przez Pustynię Judzką, by dotrzeć do najniższego miejsca na ziemi. Wyjdź z pojazdu i zrób zdjęcia pustyni z poziomu morza. Później udaj się nad Morze Martwe, aby cieszyć się resztą dnia, unosząc się na powierzchni bogatej w minerały wody lub relaksując się na plaży.

Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

5. Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

Zwiedź najświętsze miasta na ziemi podczas wycieczki z przewodnikiem z  Tel Awiwu. Odwiedź trzy największe atrakcje Izraela, czyli Betlejem, Stare Miasto w Jerozolimie oraz Morze Martwe. Skorzystaj z dużej ilości czasu wolnego na zakupy i pływanie. Rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem od „Złotego Miasta”. Odwiedź Stare Miasto Jerozolimy, w tym Via Dolorosa (Drogę Krzyżową) i Bazylikę Grobu Świętego. Zobacz lokalne targowiska, bizantyjską ulicę Cardo oraz Ścianę Płaczu.  Następnie weź udział w wycieczce po Betlejem – mieście, w którym urodził się Jezus – i odwiedź Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Osoby, które nie będą zainteresowane zwiedzaniem Betlejem, będą mogły w zamian skorzystać z czasu wolnego w Jerozolimie. Po południu udaj się na wschód przez Pustynię Judzką i dotrzyj nad Morze Martwe – najniższy punkt na ziemi. Zażyj kąpieli w tych leczniczych wodach, a późnym wieczorem wróć do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

6. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: Jerozolima, Betlejem i Morze Martwe

7. Z Tel Awiwu: Jerozolima, Betlejem i Morze Martwe

Wycieczka do Jerozolimy, Morza Martwego i Betlejem z Tel Awiwu jest wyjątkowa, ponieważ łączy w sobie wiele atrakcji w ciągu jednego dnia. Rozpocznij dzień w Jerozolimie, najświętszym mieście, dla Żydów, chrześcijan i muzułmanów. Nasz fachowy przewodnik poprowadzi Cię przez cztery dzielnice i opowie o tym fascynującym mieście. Następnie odwiedzimy Betlejem, miasto, w którym narodził się Jezus Chrystus. Odwiedzisz Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Później udasz się do Morza Martwego, aby odpocząć w błocie i unosić się w tych wyjątkowych wodach, które od tysięcy lat wprawiają ludzkość w zakłopotanie. Ta wycieczka z Tel Awiwu lub Jerozolimy jest dostępna z gwarantowanymi wyjazdami. Tutaj możesz zobaczyć plan tej interesującej wycieczki: - 06:30 – Odbiór z Tel Awiwu (budynek tekstylny, ulica Kaufmann 2). 08:00 – Zwiedzanie Jerozolimy z przewodnikiem 11:30 – Wyjazd do Betlejem 12:00 – Zwiedzanie Betlejem i Kościoła Narodzenia Pańskiego 15:30 - Czas wolny na relaks w Morzu Martwym - (Proszę zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym, nakrycie głowy, buty do chodzenia, kostium kąpielowy i ręcznik). 16:30 – Wypłynięcie z Morza Martwego 19:00 – Wylot do Tel Awiwu Uwaga – wszystkie godziny zwiedzania Jerozolimy, Morza Martwego i Betlejem są przybliżone

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka po Zachodnim Brzegu

8. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka po Zachodnim Brzegu

Wyrusz na kompleksową całodniową wycieczkę po Zachodnim Brzegu Jordanu, aby odkryć bogatą historię tego regionu. Wylot z Tel Awiwu o 6:30, a następnie przybycie na Zachodni Brzeg po godzinie i spotkanie z przewodnikiem. Począwszy od starożytnego miejsca chrztu Qasr el Yahud nad brzegiem rzeki Jordan około godziny 8:00 rano będziesz mógł odwiedzić marmurowe schody prowadzące do rzeki, uważane za miejsce, w którym Jezus został ochrzczony. O 8:45 udaj się do samego Jerycha, najstarszego miasta na świecie, gdzie zwiedzisz ruiny starożytne Jerycho i zobacz pobliską Górę Kuszenia na sąsiednich wzgórzach. Następnie udaj się do Ramallah o 10:15 i przejdź się ulicami tego nowoczesnego miasta i zobacz życie w wielkim mieście na Zachodnim Brzegu. Wycieczka poprowadzi na Manara Square, kwitnącą dzielnicę handlową i odwiedzi grób Jasera Arafata. Zatrzymaj się na lunch około 13:00, a następnie kontynuuj wycieczkę po Betlejem około 14:30. W Betlejem odwiedź Bazylikę Narodzenia Pańskiego i zakończ wizytę przy Ścianie Separacyjnej. Wróć do hotelu w Tel Awiwie około 18:00.

Z Jerozolimy: jednodniowa wycieczka po Zachodnim Brzegu

9. Z Jerozolimy: jednodniowa wycieczka po Zachodnim Brzegu

Wybierz się na kompleksową, całodniową wycieczkę po Zachodnim Brzegu rzeki Jordan i odkryj bogatą historię tego regionu. Rozpocznij w dawnym miejscu udzielania chrztu nad brzegiem Jordanu, Qasr el Yahud, gdzie zobaczysz marmurowe stopnie prowadzące do rzeki – uważane za miejsce, gdzie chrzest przyjął sam Jezus. Potem zwiedź same miasto Jerycho, najstarsze miasto na świecie, gdzie zobaczysz ruiny starożytnego miasta i pobliską Górę Kuszenia w przylegającym paśmie wzgórz.  Następnie udaj się do Ramallah, aby przespacerować się ulicami tego nowoczesnego miasta i zobaczyć życie toczące się w wielkim mieście Zachodniego Brzegu. Kontynuuj wycieczkę, kierując kroki na plac Al-Manara, tętniącą życiem dzielnicę handlową, i do grobu Jasira Arafata.  Wycieczkę zakończ w świętych miejscach Betlejem: Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz wizytą przy Murze bezpieczeństwa.

Z Jerozolimy: półdniowa wycieczka do Betlejem

10. Z Jerozolimy: półdniowa wycieczka do Betlejem

Ta półdniowa wycieczka zabierze Cię w samo serce biblijnej historii Narodzenia Pańskiego. Pojedź do Betlejem, aby zapoznać się z Polem Pasterzy i odwiedzić Kościół Narodzenia Pańskiego, jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. Położone na Zachodnim Brzegu miasto jest w dużym stopniu uzależnione od turystyki i co roku tysiące przybywają, aby oddawać cześć lub po prostu oglądać na Placu Mangera, gdzie podobno narodził się Jezus. Miasto jest miejscem narodzin króla Dawida i oznacza „Miasto Chleba” w wyniku uprawy pszenicy, która rosła w regionie. Według tradycji chrześcijańskiej jest to miejsce narodzin Jezusa. Odwiedzicie Kościół Narodzenia Pańskiego i jaskinię, w której urodził się Jezus. Kontynuuj do Manger Square, gdzie Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Dziś jest także domem dla meczetu Omara, ważnego miejsca dla wielu muzułmanów mieszkających w mieście. Poznaj Kościół grecki i katolicki. Otrzymasz przegląd pól pasterskich i odwiedzisz kościół przed powrotem do Jerozolimy. Wycieczka kończy się około 13:30 w hotelu David Citadel w Jerozolimie.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 76
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Betlejem

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Betlejem

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Betlejem to:

Izrael

Betlejem: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Betlejem? Kliknij tutaj.

Betlejem: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 3671 opinii

Doskonała możliwość poznania historii Belen i okolic, przewodnik Elias bez zarzutu udzielał wyjaśnień dotyczących historii regionu, z poczuciem humoru i był bardzo profesjonalny, polecam go bez wątpienia. Wycieczka nad Morze Martwe była bardzo dobra, z nowoczesnym transportem i bardzo dobrze prowadzona, niestety nie pamiętam nazwiska kierowcy

Wspaniałe przeżycie dzięki doskonałej organizacji, gdyż w ciągu jednego dnia można odwiedzić trzy miejsca. Przewodnik Moshi jest osobą niezwykle kompetentną i życzliwą, a także profesjonalną i wrażliwą.

Super przewodnik Mikie! Bardzo zaangażowany, ciekawie opowiadał, poczęstował nas pyszną pitą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Wspaniałe przeżycie na plaży nad Morzem Martwym. :)

Świetna organizacja wycieczki, wszystko według planu. Brawa dla przewodnika, który w bardzo ciekawy sposób potrafi przekazać swoją wiedzę

Super zorganizowana!!!Wspaniały przewodnik!!!Polecam!!!