Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Betania Zajordańska

Betania Zajordańska

Betania Zajordańska – nasze najbardziej polecane atrakcje

Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

1. Amman: Prywatna wycieczka do Madaby, na górę Nebo i do miejsca chrztu

Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i wskocz do klimatyzowanego pojazdu z prywatnym anglojęzycznym kierowcą i dostępem do Wi-Fi. Podziwiaj widoki pustynnych krajobrazów Jordanii podczas podróży na południe do Madaby. Zobacz interesujące miejsca i szczegółowe informacje na temat podróży. Po przybyciu do Madaby odkryj starożytne mozaikowe miasto z historią sięgającą II wieku. Zobacz mozaikową mapę Jordanii i Ziemi Świętej z VI wieku w greckim kościele prawosławnym św. Jerzego; oznaczone punktami związanymi z historiami wspomnianymi w Biblii. Jana Chrzciciela w Madabie w Jordanii to ukryty klejnot, który czeka na odkrycie! Choć nie jest tak powszechnie znany jak niektóre z kultowych miejsc w mieście, takich jak kościół św. Jerzego, ten uroczy kościół oferuje wyjątkowe połączenie historii, znaczenia religijnego i piękna architektury Historyczny klejnot: Zbudowany w XIX wieku kościół jest świadectwem bogatego chrześcijańskiego dziedzictwa Jordanii. Jego elegancka kamienna fasada i witraże szepczą historie oddania i wiary przez pokolenia. Architektoniczna intryga: Projekt kościoła łączy wpływy zachodnie i wschodnie, prezentując wdzięczną mieszankę romańskich i bizantyjskich stylów architektonicznych. Podziwiaj delikatne łuki, misterne detale wokół wejścia i spokojny dziedziniec ozdobiony zielenią Znaczenie religijne: Poświęcony św. Janowi Chrzcicielowi, kluczowej postaci zarówno w chrześcijaństwie, jak i islamie, kościół oferuje przestrzeń do cichej kontemplacji i modlitwy dla odwiedzających wszystkich wyznań. Następnie Góra Nebo, święta góra w Jordanii, która wznosi się na około 817 metrów nad poziomem morza. Góra Nebo ma duże znaczenie religijne jako ważne miejsce pielgrzymek judeochrześcijańskich. Jest to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy oglądał Ziemię Obiecaną ze szczytu i gdzie podobno zmarł prorok Mojżesz. Odwiedź bazylikę na szczycie góry, zbudowaną przez egipskich mnichów w IV wieku. Wewnątrz zobacz kolekcję dobrze zachowanych bizantyjskich mozaik, ilustrujących obrazy dzikiej przyrody i polowań. Podziwiaj także panoramiczny widok na Ziemię Świętą i dolinę Jordanu ze szczytu. Następnie udaj się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa, znajdującego się po stronie Jordanu. W czasach biblijnych było ono znane jako Betania za Jordanem i jest uważane za jedno z trzech najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Skorzystaj z okazji, aby pomodlić się lub po prostu zwiedzić to ważne miejsce pielgrzymkowe, które podobno odwiedziło wielu proroków. Miejsce chrztu, znane jako "Maghtas" w języku arabskim, jest jednym z najważniejszych ostatnich odkryć w archeologii biblijnej, odkrytym dopiero w 1996 roku. Po doświadczeniu tych świętych zabytków i podziwianiu fantastycznych widoków, spotkaj się ponownie z kierowcą na podróż powrotną, która kończy się podwiezieniem do hotelu w Ammanie.

Chrzest w Betanii Wizyta w rzece Jordan z Ammanu

2. Chrzest w Betanii Wizyta w rzece Jordan z Ammanu

Spotkaj się ze swoim kierowcą w swoim hotelu w Ammanie i podróżuj prywatnym, wypoczynkowym, klimatyzowanym pojazdem nad rzekę Jordan z własnym prywatnym anglojęzycznym kierowcą, który jest twoim przewodnikiem. Po drodze podziwiaj jałowe krajobrazy Jordanii i zatrzymaj się w Betanii za rzeką Jordan, znanej po arabsku jako „Al-Maghtas”, miejscu na wschodnim brzegu rzeki, gdzie uważa się, że Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela . Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wybierz się na wycieczkę po brzegach rzeki i kluczowych wykopanych ruinach, dowiedz się, jak to miejsce zostało uświęcone jako miejsce chrztu Jezusa przez Watykan i wizytę papieża Jana Pawła II w 2000 r. Pij w potężnych poczucie duchowości i zobacz pozostałości rzymskich i bizantyjskich kościołów, jaskiń, studni i basenów chrzcielnych. Podczas spaceru słuchaj, jak przewodnik wyjaśnia, dlaczego archeolodzy uważają, że to tutaj żył, głosił i dokonywał chrztów Jan Chrzciciel. Dowiedz się więcej o tym słynnym chrześcijańskim miejscu pielgrzymek i o tym, jak jest uważane za święte we wszystkich trzech głównych religiach — chrześcijaństwie, judaizmie i islamie, ponieważ jest to uważane za miejsce wniebowstąpienia proroka Eliasza. Następnie spotkaj się ponownie z kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie Twoja wycieczka kończy się transportem do hotelu. Uwaga: Betanii w tej podróży nie należy mylić z Betanią w Jerozolimie, gdzie uważa się, że żyła Maria Magdalena, a Łazarz powstał z martwych. Ulepsz wizytę w Iraku Al Amir: Alternatywnie, jeśli zdecydujesz się na uaktualnienie, udaj się do Iraku Al Amir, gdzie znajdują się liczne jaskinie na klifie, pochodzące z epoki miedzi. Przejedź przez gaje oliwne i sosny, a po obejrzeniu jaskiń przejdź do pobliskiego Qasr al-Abad, odrestaurowanego przedrzymskiego budynku z II lub III wieku pne Podziwiaj fasadę, filary i rzeźby zwierząt podczas spaceru po wiekowy gmach, uważany za willę lub pomniejszy pałac. Następnie dołącz do kierowcy i zakończ wycieczkę zjazdem do hotelu w Ammanie.

Amman: Madaba, góra Nebo, Beta i prywatna wycieczka po Morzu Martwym

3. Amman: Madaba, góra Nebo, Beta i prywatna wycieczka po Morzu Martwym

Wyjedź z hotelu w Ammanie klimatyzowanym pojazdem rekreacyjnym z anglojęzycznym kierowcą, który pełni także funkcję Twojego przewodnika, i wyrusz na prywatną wycieczkę do Madaby, miasta mozaik. Przyjedź do kościoła św. Jerzego, XIX-wiecznej bazyliki w sercu miasta. W tym słynnym kościele znajduje się mapa mozaiki Madaba, misternie szczegółowa mozaika podłogowa przedstawiająca Ziemię Świętą, która prawdopodobnie powstała w VI wieku naszej ery. Podziwiaj wnętrze kościoła i zachwycaj się oszałamiającą mapą podłogową z sugestywnymi przedstawieniami starożytnej Jerozolimy, Jerycha, oraz ziemie obejmujące Liban, Synaj i Egipt. Udaj się do skansenu zwanego Parkiem Archeologicznym, w którym znajduje się kolekcja ruin i mozaik, takich jak Kościół Najświętszej Marii Panny i inne mozaiki domów na piętrach. Odwiedź zabytkowy kościół katolicki św. Jana Chrzciciela z piękną dzwonnicą, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Madabę. Odwiedź podziemne muzeum – pomnik św. Jana Chrzciciela. Jedź dalej na górę Nebo, wzgórze, z którego według wierzeń Mojżesz patrzył na Ziemię Świętą. Zachwyć się wspaniałymi widokami na Morze Martwe i Dolinę Jordanu i odwiedź Kościół Bizantyjski na szczycie, aby zobaczyć jego legendarne mozaiki. Zobacz świetliste dzieła wczesnej sztuki i ich żywe reprodukcje zwierząt, ludzi i scen polowań winiarskich w tym pięknym klasztorze franciszkańskim. Po drodze podziwiaj jałowe krajobrazy Jordanii i zatrzymaj się w Betanii za rzeką Jordan, znanej po arabsku jako „El-Maghtas”, miejscu na wschodnim brzegu rzeki, gdzie według wierzeń Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela . Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wybierz się na wycieczkę po brzegach rzek i kluczowych odkopanych ruinach, dowiadując się, jak to miejsce zostało uświęcone jako miejsce chrztu Jezusa przez Watykan i wizyty papieża Jana Pawła II w 2000 roku n.e. Napij się potężnej mocy poczucie duchowości i zobaczyć pozostałości kościołów rzymskich i bizantyjskich, jaskinie, studnie i baseny chrzcielne. Idąc, słuchaj, jak przewodnik wyjaśnia, dlaczego archeolodzy uważają, że to tutaj Jan Chrzciciel mieszkał, nauczał i dokonywał chrztów. Dowiedz się więcej o tym słynnym chrześcijańskim miejscu pielgrzymek i o tym, jak jest uważane za święte we wszystkich trzech głównych religiach – chrześcijaństwie, judaizmie i islamie, ponieważ jest uważany za miejsce wniebowstąpienia proroka Eliasza do nieba. Uwaga: Betanii podczas tej podróży nie należy mylić z Betanią w Jerozolimie, gdzie według wierzeń żyła Maria Magdalena, a Łazarz powstał z martwych. Jedź do najniższego punktu na ziemi, aby mieć czas wolny i popływać w leczniczych wodach Morza Martwego, aby przeżyć przeżycie, którego nie można przegapić, ponieważ jest to pierwsze naturalne spa na świecie! Następnie spotkaj się ponownie ze swoim kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie wycieczka zakończy się transferem do hotelu.

Z Ammanu: całodniowa wycieczka do Ziemi Świętej

4. Z Ammanu: całodniowa wycieczka do Ziemi Świętej

Wyrusz w burzliwą całodniową wycieczkę po najsłynniejszych zabytkach historycznej jordańskiej Ziemi Świętej. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania udaj się do starożytnego miasta Madaba, które słynie z kolorowych mozaik bizantyjskich i Umajjadów. Odwiedź grecki kościół prawosławny św. Jerzego i obejrzyj ważną mozaikę podłogową, wczesnochrześcijański skarb, który jest dziś najstarszą mapą Palestyny i oferuje wiele historycznych informacji na temat tego obszaru. Kontynuuj podróż do góry Nebo, opisanej w Biblii jako miejsce, z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Ciesz się oszałamiającą panoramą na dolinę rzeki Jordan, Jerycho, aw pogodne dni Jerozolimę. Sprawdź pozostałości bizantyjskiego kościoła i klasztoru znajdujące się na Syagha, najwyższym punkcie góry. Odwiedź inne miejsce o znaczeniu biblijnym, zatrzymując się w Al-Maghtas lub „Betanii za Jordanem”, miejscu na wschodnim brzegu rzeki Jordan, gdzie podobno Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa. Poznaj dwa znaczące stanowiska archeologiczne, w tym domy pustelników, stawy chrzcielne oraz pozostałości kościołów i klasztorów. Zakończ dzień zwiedzania orzeźwiającą kąpielą w Morzu Martwym. Unoś się bez wysiłku w gęstych, słonych wodach, podziwiając widoki na dolinę rzeki Jordan, Izrael i Zachodni Brzeg.

Amman – Morze Martwe – Wycieczka całodniowa do miejsca chrztu

5. Amman – Morze Martwe – Wycieczka całodniowa do miejsca chrztu

Odwiedź miejsce chrztu Jezusa i Morze Martwe podczas prywatnej, 8-godzinnej wycieczki z Ammanu. Udaj się nad rzekę Jordan, gdzie według wierzeń żył Jan Chrzciciel i ochrzcił Jezusa, a następnie wybierz się na wycieczkę grupową do kultowego miejsca zwanego Betanią za Jordanem lub po arabsku El-Maghtas. Następnie odwiedź Morze Martwe, w najniższym punkcie Ziemi, aby unosić się w bogatych w sól wodach. W cenę wliczony jest transport prywatny oraz odbiór i dowóz do hotelu. • Plan podróży Wyjedź z hotelu w Ammanie prywatnym, klimatyzowanym pojazdem i udaj się na południe, do doliny rzeki Jordan, gdzie znajduje się miejsce, w którym według wierzeń Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Po 55-kilometrowej podróży dotrzyj do kultowego miejsca na wschodnim brzegu rzeki, znanego jako Bethany Beyond The Jordan lub po arabsku El-Maghtas. Miejsce to zostało potwierdzone przez Watykan jako oficjalne miejsce namaszczenia Jezusa podczas wizyty papieża Jana Pawła II w 2000 r. i jest również uważane za święte przez wiarę islamską i żydowską jako miejsce, z którego prorok Eliasz wstąpił do nieba. Kup bilet wstępu (na własny koszt) i wybierz autobus wahadłowy lub wybierz się na spacer do basenu chrzcielnego, poznając jego historię oraz to, jak Jan Chrzciciel mieszkał tu podczas udzielania chrztów. Następnie ponownie dołącz do kierowcy i jedź dalej do Morza Martwego, rozległego słonego jeziora położonego na głębokości 400 metrów poniżej poziomu morza i najniższego punktu na Ziemi. Jezioro znane jest ze swojej koncentracji soli i minerałów, które nadają jego wodzie właściwości lecznicze i umożliwiają pływakom unoszenie się na powierzchni. Podziwiaj spektakularne widoki na spokojne, lśniące jezioro, a następnie udaj się do hotelu wypoczynkowego nad jego brzegiem (koszt własny). Tutaj możesz cieszyć się wolnym czasem na relaks na mineralnej plaży, wygrzewać się w pięknym otoczeniu i brodzić w wodzie, aby doświadczyć wyjątkowego wrażenia unoszenia się. Pamiętaj, aby podczas czytania magazynu lub książki przyjąć klasyczną pozę leżącą i unoszącą się w powietrzu! Później, o godzinie ustalonej z kierowcą, wskocz z powrotem do pojazdu i jedź z powrotem do Ammanu, gdzie Twoja podróż kończy się wysiadaniem w pierwotnym miejscu rozpoczęcia.

Amman: Do Ma'daba - Góra Nebo - Miejsce chrztu - Morze Martwe 1-dniowa wycieczka

6. Amman: Do Ma'daba - Góra Nebo - Miejsce chrztu - Morze Martwe 1-dniowa wycieczka

Prywatna wycieczka 1-dniowa rozpoczyna się w Ammanie, a odbiór jest dostępny z hoteli w Ammanie lub innych lokalizacji zapewnionych przez podróżnych w Ammanie lub na międzynarodowym lotnisku Queen Alia, aby cieszyć się całodniową wizytą w kościele mozaiki ma'daba i kilku innych kościołach do wyboru podróżnego, a następnie odwiedzając sklep z mozaikami na górze Nebo, miejsce pamięci Muzy, a następnie odwiedzając miejsce chrztu na wschodzie rzeki Jordan. Zakończ nad Morzem Martwym, najniższym miejscem na ziemi, ciesząc się pływającym doświadczeniem i jedząc lunch do wyboru podróżnego, z powrotem do Ammanu.

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Betania Zajordańska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Betania Zajordańska? Kliknij tutaj.