Dodaj daty

Berlinwycieczki

Nasze najbardziej polecane Berlin wycieczki

Berlin: godzinny rejs z gwarancją miejsca siedzącego

1. Berlin: godzinny rejs z gwarancją miejsca siedzącego

Podziwiaj kluczowe atrakcje Berlina podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Weź udział w relaksującym rejsie po Szprewie, by podziwiać zabytki w centrum tego tętniącego życiem miasta.   Wyrusz w rejs z Friedrichstraße lub Nikolaiviertel. Podczas godzinnej wycieczki zobaczysz Reichstag (gmach niemieckiego parlamentu), Regierungsviertel (nową dzielnicę rządową) oraz Dom Kultur Świata. Po zwróceniu się w kierunku Lutherbrücke (most Lutra), zwróć uwagę na Schloss Bellevue (Pałac Bellevue), „Beamtenschlange” (mieszkania urzędników) i Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa). Zobacz Hauptbahnhof (Dworzec Główny), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Museumsinsel (Wyspa Muzeów) i Nikolaiviertal, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną w Berlinie. Rejs zakończy się w miejscu rozpoczęcia, czyli na Friedrichstraße lub w Nikolaiviertel.

Berlin: 2,5-godzinny rejs po Sprewie

2. Berlin: 2,5-godzinny rejs po Sprewie

Weź udział w 2,5-godzinnym rejsie po Sprewie i odkrywaj uroki centralnej części Berlina. Podziwiaj główne zabytki miasta z pokładu statku i poczuj niesamowitą atmosferę niemieckiej stolicy. Wycieczka rozpoczyna się na Friedrichstrasse, skąd udasz się do zamku Bellevue, mijając po drodze Urząd Kanclerza Federalnego, Beamtenschlange (miejsce zamieszkania urzędników służby cywilnej) i Kolumnę Zwycięstwa. Zobacz dworzec główny w Berlinie oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, po czym skieruj się w stronę zamku Charlottenburg. Po przybyciu na miejsce udasz się w rejs wzdłuż kanałów Westhafen i Berlin-Spandau, podczas którego zobaczysz Federalne Ministerstwo Gospodarki oraz dworzec Hamburger Bahnhof. Później popłyniesz z powrotem w stronę Friedrichstrasse.

Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

3. Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem zwiedzisz parlament i dzielnicę rządową Berlina, a także zapoznasz się z niektórymi zagadnieniami z zakresu historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż na Pariser Platz, a następnie skieruj się do dzielnicy parlamentu i rządu. Przekrocz historyczną granicę i poznaj interesujące fakty na temat budynku Reichstagu oraz jego skomplikowane położenie przy murze berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, by dowiedzieć się więcej na temat zadań i obowiązków Bundestagu. Wysłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, dotyczącej jego przemiany w nowoczesny, rozpoznawalny budynek dzięki projektowi Lorda Fostera. Poznasz również interesujący ekologiczny koncept na którym Foster oparł swój projekt. Spójrz na Berlin z góry i naciesz oczy panoramą miasta, zapoznając się z dawnymi dziejami miasta.

Berlin: wycieczka autobusem hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem

4. Berlin: wycieczka autobusem hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem

Zwiedź miasto w swoim tempie, podróżując po Berlinie autobusem hop-on hop-off. Swobodnie podróżuj po mieście dobrze wyposażonymi autobusami wycieczkowymi. Zwiedź Wyspę Muzeów, przejdź się po Ku'Damm, słynnej ulicy handlowej, i zobacz podzielony Berlin w Check Point Charlie. Odwiedź Bramę Brandenburską lub Reichstag wraz z jego wspaniałą szklaną kopułą. Dostępnych jest wiele różnych opcji, a autobusy jeżdżą po całym mieście. Aby wzbogacić swoją wycieczkę po Berlinie, dołącz do biletu autobusowego rejs po Sprewie. Bilet na rejs łodzią możesz wykorzystać o dowolnej porze, wzbogacając atrakcję o sprzyjający relaksowi i trwający godzinę rejs po Sprewie. Latem dostępna jest też piesza wycieczka z przewodnikiem. Weź w niej udział, aby pogłębić swoją wiedzę o zabytkach i atrakcjach miasta. Przystanki wycieczek autobusowych: Linia 1 (autobus) • Alexanderplatz • Czerwony Ratusz w Berlinie • Wyspa Muzeów • Friedrichstrasse • Brama Brandenburska • Reichstag • Hauptbahnhof (dworzec główny) • Haus der Kulturen der Welt • Zamek Bellevue • Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) • Kurfürstendamm • Dom towarowy KaDeWe • Lützowplatz • Kulturforum • Plac Poczdamski • Mauerreste • Checkpoint Charlie • Gendarmenmarkt Linia 2 (autobus) • Alexanderplatz • Frankfurter Allee • East Side Gallery • Ostbahnhof

Berlin: piesza wycieczka śladami Trzeciej Rzeszy i zimnej wojny

5. Berlin: piesza wycieczka śladami Trzeciej Rzeszy i zimnej wojny

Poznaj burzliwą historię współczesnego Berlina podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkach. Wybierz wycieczkę prywatną lub grupową. Miniesz rozmaite atrakcje, w tym siedzibę niemieckiego parlamentu, pomnik Żołnierzy Radzieckich i Checkpoint Charlie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem naprzeciwko Bramy Brandenburskiej. Stanowi ona symbol wielu historycznych zmian, jakie zaszły w XX-wiecznym Berlinie.Wysłuchaj komentarzy dotyczących ostatnich dni II wojny światowej i dowiedz się, jak brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec po 1989 roku.  Mijając siedzibę niemieckiego parlamentu, dowiedz się o tajemniczym pożarze Reichstagu w 1933 roku.Poznasz tu fakty na temat ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce po mianowaniu Hitlera kanclerzem Rzeszy w 1933 roku. Poznasz także losy tego budynku po upadku muru berlińskiego w 1989 roku. Kontynuuj wycieczkę i zatrzymaj się przy pomniku Żołnierzy Radzieckich w dzielnicy Tiergarten. Skorzystaj z możliwości zobaczenia radzieckiego sprzętu wojskowego. Udaj się w stronę pomnika Pomordowanych Żydów Europy, który upamiętnia ofiary Holokaustu. Zobacz bunkier Hitlera i wybierz się na spacer w kierunku ogromnego budynku byłego Ministerstwa Lotnictwa Hermanna Göringa w Detlev-Rohwedder-Haus, będącego miejscem założenia NRD w 1949 roku. Następnie zobacz, gdzie znajdowały się siedziby SS i Gestapo. Oddaj się rozmyślaniom przy 200-metrowym fragmencie Muru Berlińskiego. Obejrzyj go z 2 stron. Choć mur został wyburzony już ponad 30 lat temu, to przebywanie w tym miejscu pozwoli Ci w namacalny sposób doświadczyć historii miasta. Zakończ swoją wycieczkę przy dawnym przejściu granicznym Checkpoint Charlie. Przewodnik opowie Ci tu anegdoty o niesławnej konfrontacji niemieckich i sowieckich czołgów oraz o ostatnich godzinach przed upadkiem muru.

Berlin: zwiedzanie dzielnicy rządowej i kopuły Reichstagu

6. Berlin: zwiedzanie dzielnicy rządowej i kopuły Reichstagu

Odkryj najważniejsze atrakcje dzielnicy rządowej podczas wycieczki z niemieckojęzycznym przewodnikiem. Przewodnik po Berlinie opowie Ci ciekawe historie o stolicy Niemiec. Wycieczka obejmuje nowoczesną architekturę, ważne zabytki i biuro Kanclerza Federalnego. Przy wejściu do budynku Reichstagu odbędzie się kontrola tożsamości i bezpieczeństwa. Tam kończy się zwiedzanie z przewodnikiem, a uczestnicy zostaną powitani przez obsługę centrum dla zwiedzających parlamentu. W sali plenarnej pod kopułą odbędzie się prezentacja w języku niemieckim. Następnie z tarasu na dachu i kopuły Reichstagu zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki. Zwiedzanie Reichstagu jest bezpłatne. Z kopuły roztaczają się najlepsze widoki na miasto. Nowoczesna architektura to absolutna atrakcja Berlina.

Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i dzielnica rządowa

7. Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i dzielnica rządowa

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po dzielnicy rządowej. Zwiedź salę plenarną i kopułę gmachu Reichstagu i poznaj historię dzielnicy rządowej podczas tego 60-minutowego spaceru wzdłuż rzeki Sprewy. Zobacz zarówno stare budynki rządowe, jak i współczesne siedziby rządu i parlamentu zbudowane po roku 1995. Obejrzyj budowle Jakob-Kaiser-Haus, Marie-Elisabeth-Lüders-Haus i biuro Kanclerza Federalnego. Poddaj się kontroli bezpieczeństwa, aby dostać się do budynku Reichstagu. Posłuchaj ciekawego komentarza w sali plenarnej i poznaj historię niemieckiego parlamentu oraz interesujące fakty na temat samego budynku Reichstagu. Dowiedz się więcej na temat historii i architektury budowli oraz jej odbudowy przez brytyjskiego architekta, lorda Normana Fostera, który uczynił z niej jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych gmachów parlamentu na świecie. Odwiedź taras na dachu i podziwiaj szklaną kopułę Reichstagu. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Berlin. Możesz pozostać na dachu Reichstagu tak długo, jak zechcesz, nawet do samego zamknięcia o północy.

Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

8. Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

Zwiedzaj Berlin od strony wody podczas wspaniałego rejsu wycieczkowego. Rozpocznij swój rejs przy moście Moltke / molo na dworcu głównym i wyrusz, aby zobaczyć niektóre z najważniejszych zabytków Berlina od strony wody. Podziwiaj, jak duże części starej i nowej architektury w mieście zostały zbudowane zwrócone w stronę wody podczas rejsu wzdłuż brzegu Szprewy. Poczuj się jak prawdziwy znawca, poznając Berlin z górnego pokładu panoramicznych statków. Podczas wycieczki mijaj liczne zabytki, w tym Dzielnicę Mikołaja, wieżę telewizyjną, katedrę berlińską, Starą Galerię Narodową, Nowe i Stare Muzeum, Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Pałac Łez, stację Friedrichstraße, Muzeum Prasy i Agencja Informacyjna Rządu Federalnego, Studio Telewizyjne ARD Capital, budynek Reichstagu, Dom Paula-Löbe, Dom Marie-Elisabeth-Lüders, Most Moltke, Ambasada Szwajcarii, Kancelaria Niemiecka oraz Dom Kultur Świata.

Z Berlina: półdniowa wycieczka piesza po pomniku Sachsenhausen

9. Z Berlina: półdniowa wycieczka piesza po pomniku Sachsenhausen

Wybierz się na wycieczkę do Miejsca Pamięci Sachsenhausen i poznaj ponury, ale ważny rozdział w historii Niemiec. Zbudowany w 1936 roku przez SS, został zbudowany, aby zatrzymać wszystkich przeciwników reżimu nazistowskiego. Po spotkaniu z przewodnikiem w Berlinie wsiądź do pociągu do Oranienburga, około 25 minut od Berlina. Przyjedź do Miejsca Pamięci Sachsenhausen po 30 minutach spaceru od dworca kolejowego. Rozpocznij swoje doświadczenie z przewodnikiem w Centrum Administracji Obozu, obecnie muzeum na miejscu, ale wcześniej baza do nadzorowania 32 głównych obozów Trzeciej Rzeszy i ponad 1000 obozów satelitarnych. Podczas zwiedzania tego miejsca dowiedz się od swojego przewodnika, jakie warunki panowały w obozie, o niesławnym „Marszu Śmierci” przed wyzwoleniem obozu w 1945 r. oraz o tym, jak obóz był później używany przez Sowietów. Posłuchaj historii buntu jeńców żydowskich w 1942 r., buntu brytyjskich jeńców wojennych oraz sabotażu jeńców sowieckich i polskich. Posłuchaj z pierwszej ręki o tamtejszych ludziach: różnych grupach więźniów, ich losach i znanych nazwiskach więzionych w obozie, w tym o synu Stalina. Po wycieczce towarzyszy Ci przewodnik z powrotem do centrum Berlina. Miejsca, które można odwiedzić podczas wycieczki, obejmują: • Centrum Administracji Obozów (dawniej Inspektorat Obozów Koncentracyjnych) • Stacja Z • Strażnica • Dom Komendanta • Koszary żydowskie • Komórki karne • Pracownia Patologii • Szpital • Obóz specjalny 1/7 • Obóz szkoleniowy SS • Szubienica

Berlin: rejs łodzią po Sprewie i kanale Landwehrkanal (3 godziny i 15 minut)

10. Berlin: rejs łodzią po Sprewie i kanale Landwehrkanal (3 godziny i 15 minut)

Spójrz na Berlin z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie, którego trasa wiedzie wzdłuż kanału Landwehrkanal i rzeki Sprewy. Podziwiaj ponad 40 mostów (od nowoczesnych po zabytkowe) i dowiedz się więcej o ich historii. Wejdź na pokład łodzi przy moście Jannowitzbrücke (w pobliżu placu Alexanderplatz) i podziwiaj fascynującą mieszankę nowoczesności oraz tradycji. Pozwól się zainspirować i jednocześnie zrelaksuj się, pływając po wodach stolicy Niemiec. Dzięki audioprzewodnikowi (o ile zarezerwujesz tę opcję) poznasz historię wszystkich oglądanych mostów. Spójrz na Berlin z poziomu wody. Przepłyń obok Niemieckiego Muzeum Techniki, słynnego placu Poczdamskiego oraz budynku Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ojczyzny i Budownictwa. Zachwyć się niecodziennym widokiem na miasto z pokładu łodzi.

Liczba znalezionych atrakcji: 563
Sortuj wg::
Strona 1 z 36

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Berlin

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Berlin?

W: Berlin są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Berlin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Berlin? Kliknij tutaj.

Berlin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 31 608 opinii

Jestem dużym facetem, mierzę 6 stóp i 2 cale, 265 funtów i nie miałem problemu z jazdą na tym hot rodu.... przekracza 80, ale jechaliśmy z ograniczeniem prędkości... głównie. Po prostu świetna zabawa . Na początku nie mogłem znaleźć lokalizacji, ale nadal rozglądałem się po tym, jak Google upierał się, że jestem w niewłaściwym miejscu, ale kiedy byłem gotowy do wysłania SMS-a, natknąłem się na jednego z ich małych hot rodów. Unikaj wycieczek w godzinach szczytu, jeśli masz może... Niedziela jest najlepsza. Nie potrzebowałem ubezpieczenia, ponieważ jestem przyzwyczajony do posiadania dużego udziału własnego... zaoszczędź 200 dolarów i jedź bezpiecznie, a wszystko będzie dobrze, chyba że masz lekkomyślnych ludzi w swojej grupie. Tylko baw się dobrze i nie oczekuj wycieczki z przewodnikiem... tylko przewodnika.

Wcześniej nie korzystałem z autobusu turystycznego, ale był to tak skuteczny sposób na zobaczenie najważniejszych atrakcji Berlina! Zamiast chodzić wszędzie i próbować ustalać kierunki i porządek, powinienem odwiedzić zabytki, autobus hop on hop off pozwolił nam na znacznie przyjemniejsze wrażenia. Świetne informacje o każdym widoku były dostarczane przez słuchawki, które bym przegapił, gdybym nie korzystał z autobusu.

Zarezerwowaliśmy wycieczkę jako prezent urodzinowy dla mojej mamy. Dorastaliśmy na wschodzie i naprawdę podobała nam się pamiątkowa wycieczka do Trabi. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i nawet jeśli Trabi zawiódł, szybko został zastąpiony autem zastępczym. Lennard był naszym przewodnikiem i był bardzo przystojny. Zawsze pilnował wszystkich i wyjaśniał po angielsku i niemiecku. Gorąco polecamy Trabi Safari

To było niesamowite! Nasz przewodnik (Scott) był bardzo przyjazny i kompetentny, i upewnił się, że odpowie na każde pytanie szczegółowo. Wycieczka obejmuje również szeroką gamę miejsc historycznych, które prawdopodobnie i tak planowałeś odwiedzić, więc teraz możesz to zrobić + uzyskać więcej z tego doświadczenia, rozumiejąc szerszy kontekst faszyzmu.

Było wspaniałe, profesjonalnie. Polecam aplikacje na telefon bardzo pomaga