Więcej zdjęć

Od 61,75 zł za osobę

Wycieczka piesza po Berlinie, tym znanym i nieznanym

Numer identyfikacyjny produktu: 10874
Najważniejsze informacje
Czas trwania
4 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Weź udział w fascynującej wycieczce śladami historii Berlina, zobacz najważniejsze zabytki miasta
 • Odkryj nieznaną historię Berlina, odwiedzając skryte zakamarki miasta
 • Przejdź przez Bramę Brandenburską i wyobraź sobie bitwę o Reichstag
 • Zwiedź dawną siedzibę Nazistowskiego Ministerstwa Obrony Powietrznej oraz Kwaterę Główną SS/Gestapo
 • Podziwiaj pruskie barokowe pałace w Berlinie
 • Dowiedz się jak zmieniał się Berlin zanim stał się stolicą Niemiec
 • Zobacz olbrzymią dzielnicę rządową i futurystycznie zaprojektowany Plac Poczdamski
 • Posłuchaj jak mieszkańcy Berlina Wschodniego uciekali nielegalnie do Berlina Zachodniego
 • Przejdź przez pas śmierci i pas ziemi niczyjej
Wycieczka w skrócie
Poznaj Berlin jak jeden z jego mieszkańców! Spacerując po centrum, poznaj skrytą stronę Berlina, jak również wszystkie najważniejsze zabytki miasta. Przejdź przez Bramę Brandenburską, odwiedź Reichstag, miń Checkpoint Charlie i dotknij Muru Berlińskiego.
Tego możesz się spodziewać
Odkryj Berlin takim jakim znają go mieszkańcy poczas 4-godzinnej wycieczki, w trakcie której zwiedzisz główne zabytki miasta oraz jego nieznane zakamarki. Lokalni przewodnicy, znawcy Berlina, wprowadzą Cię w tajniki burzliwej historii Berlina oraz jego ekscytującej przyszłości.

Od momentu, gdy miasto znowu stało się stolicą Niemiec, nic nie pozostało takie samo; rozbudowa miasta to największe przedsięwzięcie budowlane we współczesnej historii! Berlin to miasto, które krzyżuje w sobie burzliwą przeszłość z optymistyczną przyszłością. W nowej Europie, ciążącej ponownie w kierunku jej uprzedniego centrum, Berlin przygotowuje się do odgrywania roli bramy pomiędzy Wschodem a Zachodem, tym razem jako europejska metropolia.

Twoja przygoda rozpocznie się w kapitalistycznym sercu Berlina z okresu Zimnej Wojny, w Berlinie Zachodnim, gdzie zwiedzisz Kościół Pamięci, a następnie spacerem dotrzesz do Kolumny Zwycięstwa. To niesamowite miejsce jest kolebką narodu niemieckiego. Podążając śladami ofensywy Armii Czerwonej, aż do ostatecznej bitwy, dotrzesz do budynku parlamentu niemieckiego – Reichstagu – który obecnie zadziwia majestatyczną szklaną kopułą, zaprojektowaną przez Normana Fostera. Zmierzając dalej w kierunku wschodniej części miasta, przejdziesz przez epatującą futuryzmem dzielnicę rządową z Urzędem Kanclerskim.

Przechodząc przez pas śmierci, udasz się w kierunku bunkru Hitlera, aby stanąć dokładnie nad miejscem, w którym był umiejscowiony oraz do Bramy Brandenburskiej, będącej symbolem zjednoczonego Berlina. Przy Pomniku Pomordowanych Żydów Europy, do którego dotrzesz przed przejściem przez Checkpoint Charlie, warto zatrzymać się na chwilę zadumy.

Wycieczka kończy się w sercu dawnej wschodnioniemieckiej dzielnicy rządowej – obecnym centrum owego Berlina – komentarzem do doniosłych zdarzeń, które doprowadziły do upadku Muru Berlińskiego. Zobacz jak żyje się w Nowym Berlinie, mieście, w którym kategorie Wschodu i Zachodu nie mają już odzwierciedlenia w przebiegu granic.
Wliczone w cenę
 • Wycieczka z przewodnikiem
Niewliczone w cenę
 • Bilety na komunikację miejską (by dojechać na miejsce spotkania)
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Do wycieczki Insider Famous Walk możesz dołączyć na wschodnim i zachodnim miejscu spotkania. Rozejrzyj się za przyjaznymi przewodnikami firmy Insider Famous Walk oraz sprzedawcami biletów. Wycieczki odbywają się codziennie. Zachodnie miejsce spotkania: Naprzeciwko restauracji McDonald's, przed wejściem głównym do stacji kolejowej/metra „Zoologisher Garten” (Hardenbergplatz, 10623 Berlin). Start o godzinie 10:00. Wschodnie miejsce spotkania: Przed barem/restauracją AM to PM na stacji kolejowej Hackescher Markt. Start o godzinie 10:30. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
• Wyciczka odbywa się codziennie, niezależnie od pogody
• Dołącz do Insider Famous Walk na miejscu spotkania po stronie wschodniej i zachodniej
• Od 1 kwietnia do 31 października organizowana jest również wycieczka popołudniowa, startująca z zachodniego miejsca spotkania o 13:30 i z zachodniego o 14:00
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 114)

Organizator:

Insider Tour Berlin

Numer identyfikacyjny produktu: 10874