Więcej zdjęć

Od 76 zł za osobę

Berlin: Wycieczka wskakuj/wyskakuj i komentarz na żywo

Numer identyfikacyjny produktu: 16079
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1 dzień
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski, niemiecki
Dla osób na wózkach inwalidzkich

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Wybierz się na wycieczkę autobusową po Berlinie z komentarzem na żywo
  • Zobacz Kurfürstendamm, Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie, Gendarmenmarkt, Alexanderplatz, Wyspę Muzeów, katedrę w Berlinie i Uniwersytet Humboldtów
  • Zobacz Bramę Brandenburską, Unter den Linden, Dzielnicę Rządową, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz Dworzec Główny w Berlinie
Wycieczka w skrócie
Odkryj Berlin podczas wygodnej wycieczki autobusowej z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach oraz z komentarzem na żywo. Zobacz najsłynniejsze i najpiękniejsze zabytki miasta.
Tego możesz się spodziewać
Odkryj największe atrakcje Berlina w trakcie wygodnej wycieczki autobusowej z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Cała trasa trwa około 2 godziny, ale możesz korzystać z autobusów, tak długo, jak długo będzie ważny Twój bilet.

Rozpoczynając wycieczkę przy Kurfürstendamm, przejedziesz obok kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma i dojedziesz do KaDeWe – jednego z największych centrów handlowych w Europie przy Tauentzienstraße. Następnie przejedziesz przez Lützowplatz do dzielnicy ambasad w Tiergarten i dalej do filharmonii oraz Kulturforum.

Kolejny przystanek znajduje się na ważnym pod względem historycznym placu Poczdamskim. W latach trzydziestych było to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Berlinie. Po II wojnie światowej przez plac przebiegała granica, wzdłuż której wzniesiono Mur Berliński, co doprowadziło do wyludnienia obszaru wokół placu. Dzisiaj, widząc pulsujące tutaj życie i wysokościowce przypominające nowojorską architekturę, trudno uwierzyć, że przez lata nie było tu niczego oprócz muru, śmiertelnych pułapek na uciekinierów i wschodnioniemieckich żołnierzy. Obecnie na placu Poczdamskim znajduje się również Legoland Discovery Center.

Stąd możesz wyruszyć dalej, aby zobaczyć kolejne ważne historyczne miejsca Berlina. Na ulicy Niederkirchnerstrasse znajduje się parlament miejski, Martin-Gropius-Bau – muzeum, gdzie prezentowane są czasowe ekspozycje, Topografia Terroru – muzeum prezentujące historię nazizmu i cierpienia Żydów w okresie władzy hitlerowców, a także budynek ministerstwa finansów, gdzie przed wojną mieściło się ministerstwo lotnictwa.

Stąd można udać się na Checkpoint Charlie, jedno z byłych przejść granicznych łączących Berlin Wschodni z Zachodnim. Stała ekspozycja przywołuje lata zimnej wojny.

Na Friedrichstraße znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc Berlina, Gendarmenmarkt, na którym stoją dwa podobne do siebie budynki – katedra Niemiecka i katedra Francuska. Na środku placu wznosi się Schauspielhaus – gmach teatralny i sala koncertowa.

Z Gendarmenmarkt trasa wycieczki prowadzi na Alexanderplatz i do wieży telewizyjnej. Przystanek dla zwiedzających te atrakcje znajduje się przy fontannie Neptuna, która jest pozostałością po Zamku w Berlinie. Tu również będziesz mieć okazję do zrobienia zakupów.

Następny przystanek znajduje się na Karl-Liebknecht-Straße, przed hotelem Radisson Hotel. Tutaj możesz przesiąść się na statek, jeśli chcesz zobaczyć Berlin z perspektywy rzeki. W pobliżu tego przystanku położone są obiekty Aquadom, Sea Life Berlin i Berlin Dungeon, a także katedra berlińska, w której znajdują się sarkofagi rodu Hohenzollernów. Z tego miejsca możesz również podziwiać złotą kopułę Nowej Synagogi na Oranienburger Straße. Hackeschen Höfe znajduje się tylko kilka minut drogi stąd.

Dalej pojedziesz wspaniałą aleją Unter den Linden na Wyspę Muzeów, Bebelplatz, Uniwersytet Humboldtów. Przy Unter den Linden 36 (Friedrichstrasse) mieszczą się studia telewizji ZDF, a przy Unter den Linden 74 znajduje się jedna z największych berlińskich atrakcji – Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Trasa wycieczki prowadzi w kierunku Bramy Brandenburskiej. Po drodze zobaczysz ambasady Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i USA, a następnie Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Przystanek znajduje się przy Platz des 18. März.

Dalej trasa wiedzie koło Reichstagu i po dzielnicy rządowej. Niedaleko znajduje się dworzec główny Berlin Hauptbahnhof. Stąd rozpościera się znany na całym świecie widok na Urząd Kanclerza Federalnego, Reichstag i – niespodzianka – berlińską „Fujiyamę”.

Na koniec przejedziesz przez zielone płuca Berlina, Tiergarten. Tutejszy park jest większy niż nowojorski Central Park. Następnie trasa wycieczki prowadzi obok centrum kulturalnego Haus der Kulturen der Welt do przystanku przy Zamku Bellevue, oficjalnej rezydencji prezydenta Niemiec. Stąd możesz zobaczyć także Siegessäule (Kolumnę Zwycięstwa), na szczycie której znajduje się figura Nike.

W drodze powrotnej na ulicę Kurfürstendamm zobaczysz między innymi stary dworzec Hauptbahnhof w byłym Berlinie Zachodnim, Uniwersytet Techniczny w Berlinie i wiele innych ciekawych miejsc.

Przystanki:
01 - Kurfürstendamm 231 (naprzeciwko sklepu Karstadt)
02 - KaDeWe (wejście główne)
03 - Lützowplatz (naprzeciwko hotelu Berlin)
04 - Filharmonia / Kulturforum
05 - Potsdamer Platz (przy Kolhoff-Tower)
06 - Topografia Terroru
07 - Checkpoint Charlie (przy Muzeum Checkpoint Charlie)
08 - Gendarmenmarkt, Markgrafen- / Taubenstraße
09 - Alexanderplatz, Czerwony Ratusz, fontanna Neptuna
10 - Hotel Radisson (do rejsu)
11 - Uniwersytet Humboldtów / Bebelplatz
12 - Unter den Linden 36 / Friedrichstraße
13 - Unter den Linden 74, Madame Tussauds Berlin
14 - Brama Brandenburska, Ebertstraße
15 - Dworzec Główny, od strony Rahel-Hirsch-Straße
16 - Dom Kultur Świata
17 - Zamek Bellevue / Kolumna Zwycięstwa / park Tiergarten
18 - Dom Bikini, Budapester Straße
19 - Stacja metra/kolei miejskiej (U-/S-Bahn) Zoologischer Garten
Wliczone w cenę
  • Całodniowy bilet na wycieczkę autobusową z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach oraz z komentarzem na żywo
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Możesz rozpocząć wycieczkę na dowolnym przystanku na trasie. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
• Na wycieczkę nie można zabierać psów.
• Możesz rozpocząć wycieczkę codziennie o godz. 9.30 z dowolnego przystanku.
• Jeżeli Twoja grupa liczy 15 lub więcej uczestników, koniecznie wskaż preferowaną godzinę rozpoczęcia wycieczki w trakcie dokonywania rezerwacji.
• Latem istnieje możliwość podróżowania autobusami z otwartym dachem.
• Od 1 listopada do 31 marca autobusy kursują co 20-30 minut do godz. 17.00 (co 15-20 minut w soboty). Rozpocznij swoją wycieczkę nie później niż o godz. 14.30, aby zdążyć przejechać całą trasę.
• 24 grudnia autobusy przestają kursować o godz. 15.00. Oznacza to, że musisz rozpocząć swoją wycieczkę do godz. 12.30, aby zdążyć przejechać całą trasę.
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 1388)

Organizator:

Tempelhofer Sightseeing

Numer identyfikacyjny produktu: 16079