Więcej zdjęć

Od 63 zł za osobę

Berlin: III Rzesza – półdniowa wycieczka piesza

Numer identyfikacyjny produktu: 4831
Najważniejsze informacje
Czas trwania
3.5 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Poznaj Berlin z historycznej perspektywy nazistowskich Niemiec podczas poruszającej i ciekawej wycieczki trwającej pół dnia
 • Zwiedź kwaterę główną sił powietrznych Luftwaffe i podziwiaj nietkniętą architekturę III Rzeszy
 • Obejrzyj kwaterę główną SS i gestapo
 • Odwiedź jeden z radzieckich pomników poświęcony 80 000 żołnierzom, którzy polegli podczas wyzwalania Berlina
 • Poznaj owiany złą sławą bunkier, w którym zginął Hitler
 • Posłuchaj opowieści przewodnika o przejęciu władzy przez nazistów oraz o innych wydarzeniach z mrocznej przeszłości Berlina
Wycieczka w skrócie
Poznaj mroczną przeszłość Berlina podczas półdniowej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Zobacz nazistowską architekturę, radzieckie pomniki i bunkier Hitlera. Dowiedz się, jak Hitler zdobył władzę i uczynił z Berlina centrum machiny wojennej.
Tego możesz się spodziewać
Berlin był niegdyś centrum III Rzeszy, istniejącego 12 lat nazistowskiego imperium Hitlera. Podczas tej trwającej pół dnia wycieczki pieszej odwiedzisz miejsca, w których nazistowska machina wojenna była najpotężniejsza – od Ministerstwa Propagandy Goebbelsa po bunkier Hitlera. Dzięki temu lepiej zrozumiesz sposób, w jaki Hitler umocnił swoją pozycję w Niemczech i spowodował tak ogromne zniszczenia na całym świecie.

Zaczniesz od wizyty w kwaterze głównej sił powietrznych Luftwaffe. Masywna baza Hermanna Goeringa przetrwała alianckie bombardowania i dziś jest jednym z najlepszych zachowanych przykładów architektury III Rzeszy. Następnie udasz się do Ministerstwa Propagandy Josefa Goebbelsa. Przed wojną mieściła się tam siedziba Berlińskiego Biura Prasowego, ale szybko została przekształcona w centralny ośrodek nazistowskiej machiny propagandowej. Dowiesz się, jakich metod używali naziści, aby utrzymać się przy władzy po przejęciu rządów.

Następnie udasz się pod adres, który budził niegdyś powszechny strach w sercach wszystkich mieszkańców nazistowskich Niemczech – siedzibę SS i gestapo. Przy dawnej ulicy Prinz-Albrecht-Straße znaleźć można również jeden z ostatnich zachowanych odcinków Muru Berlińskiego. Wejdziesz do podziemnych pozostałości dwóch budynków, które przekształcono w imponującą wystawę dokumentującą dojście nazistów do władzy.

Podczas zwiedzania jednego z radzieckich pomników posłuchasz o operacji berlińskiej, w której życie straciło ponad 80 000 sowieckich żołnierzy. Pełniące cichą wartę 2 działa artyleryjskie i 2 czołgi upamiętniają wszystkich tych, którzy pomogli uwolnić kraj spod jarzma nazizmu. Na koniec staniesz nad bunkrem, w którym w obliczu zbliżającej się armii radzieckiej Hitler odebrał sobie życie.
Wliczone w cenę
 • Wycieczka z przewodnikiem po hitlerowskiej stolicy
Niewliczone w cenę
 • Opłaty za wstęp
 • Bilety na przejazdy środkami komunikacji miejskiej
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem naprzeciwko kawiarni Starbucks przy zabytkowej Bramie Brandenburskiej. (Otwórz w Google Maps)

Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 157)

Organizator:

Sandemans New Europe-Germany

Numer identyfikacyjny produktu: 4831