Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Berlin

Tętniąca życiem stolica Niemiec to idealne miejsce dla miłośników historii i koneserów kultury.

Berlin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Berlin: 1-godzinna wycieczka po mieście łodzią z gwarantowanymi miejscami siedzącymi

1. Berlin: 1-godzinna wycieczka po mieście łodzią z gwarantowanymi miejscami siedzącymi

Podziwiaj kluczowe atrakcje Berlina podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Weź udział w relaksującym rejsie po Szprewie, by podziwiać zabytki w centrum tego tętniącego życiem miasta.   Wyrusz w rejs z Friedrichstraße lub Nikolaiviertel. Podczas godzinnej wycieczki zobaczysz Reichstag (gmach niemieckiego parlamentu), Regierungsviertel (nową dzielnicę rządową) oraz Dom Kultur Świata. Po zwróceniu się w kierunku Lutherbrücke (most Lutra), zwróć uwagę na Schloss Bellevue (Pałac Bellevue), „Beamtenschlange” (mieszkania urzędników) i Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa). Zobacz Hauptbahnhof (Dworzec Główny), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Museumsinsel (Wyspa Muzeów) i Nikolaiviertal, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną w Berlinie. Rejs zakończy się w miejscu rozpoczęcia, czyli na Friedrichstraße lub w Nikolaiviertel.

Berlin: Bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

2. Berlin: Bilet wstępu do Muzeum Żydowskiego w Berlinie

Pozwól, aby największe muzeum żydowskie w Europie zachwyciło Cię swoją symboliczną architekturą i wyjątkowymi wystawami. Odkryj, jak budynek w kształcie zygzaka zaprojektowany przez Daniela Libeskinda tworzy własny język dla historii Żydów w Niemczech, z pochyłymi ścianami, ostrymi kątami i pustymi przestrzeniami. Nowa wystawa główna "Życie żydowskie w Niemczech: Przeszłość i teraźniejszość" obejmuje okres od wczesnego średniowiecza do współczesności. Podczas chronologicznego zwiedzania duża przestrzeń poświęcona jest narodowemu socjalizmowi i okresowi od zakończenia II wojny światowej. Wystawa przeplata okresy historyczne i spostrzeżenia kulturowe. Co jest święte w judaizmie? Czy istnieje specyficzna sztuka żydowska? Jak ludzie praktykują judaizm w dzisiejszym społeczeństwie? Obok skarbów z kolekcji muzeum, w tym przedmiotów codziennego użytku i sztuki, znajdują się instalacje wideo i audio. Istnieją również interaktywne stacje, które zapewniają zaskakujące spostrzeżenia. Muzeum znajduje się w centrum tętniącej życiem dzielnicy Berlin-Kreuzberg, w odległości krótkiego spaceru od Checkpoint Charlie. Bilet JMB uprawnia Cię do zniżkowego wstępu do sąsiedniej Berlinische Galerie w dniu wizyty w muzeum i dwa kolejne dni. Berlinische Galerie znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od JMB. Wystawa specjalna od 9 lutego do 26 maja (nie jest wymagany dodatkowy bilet) "Moje wiersze są jak dynamit" z kabaretu Curt Blochs Het Onderwater. Między sierpniem 1943 r. a kwietniem 1945 r. nieznany dotąd niemiecki pisarz żydowskiego pochodzenia Curt Bloch stworzył unikalne dzieło twórczego oporu podczas ukrywania się w Holandii: Het Onderwater Cabaret. Składa się ono z 95 książeczek z odręcznie napisanymi satyrycznymi wierszami, które dotyczą nazistowskiej propagandy, przebiegu wojny i innych współczesnych kwestii. Bloch zilustrował każdą broszurę artystycznymi kolażami tytułów. Oprócz wszystkich oryginalnych i zdigitalizowanych wydań oraz innych prac, które również zostały napisane w podziemiu, pokaz przedstawia jego pomocników i tych, którzy byli z nim w ukryciu, wraz z wywiadami naocznych świadków i wglądem w proces twórczy Blocha. p>

Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

3. Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz, którą odwiedza 1,2 miliona osób rocznie, jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Berlinie. Właśnie ze względu na tak dużą liczbę gości warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Dzięki temu biletowi skorzystasz z opcji wstępu priorytetowego. Omiń długie kolejki i udaj się od razu na taras widokowy. Na górze tej najwyższej niemieckiej wieży czekają na Ciebie niesamowite atrakcje. Zobacz Berlin w całej okazałości. Zwróć uwagę na słynne ikony miasta, takie jak Reichstag, Brama Brandenburska czy Dworzec Centralny. Podziwiaj stadion olimpijski, słynną Wyspę Muzeów obok berlińskiej katedry i nowoczesny kompleks na placu Poczdamskim.

Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

4. Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parlamencie i dzielnicy rządowej Berlina zapoznasz się z częścią historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż w parlamencie i dzielnicy rządowej. Przekrocz granicę sektora historycznego i uzyskaj ciekawe informacje na temat budynku Reichstagu i jego skomplikowanej lokalizacji przy Murze Berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, aby dowiedzieć się więcej o zadaniach i obowiązkach Bundestagu. Posłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, jego przekształcenia w nowoczesny obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera oraz ciekawej koncepcji ekologicznej, na której zbudowano dzieło Fostera. Zobacz Berlin z góry, podziwiaj panoramę miasta i dowiedz się więcej o historii miasta.

Berlin: Rejs statkiem po Szprewie

5. Berlin: Rejs statkiem po Szprewie

Odkryj centrum Berlina wzdłuż głównej drogi wodnej, Szprewy, podczas 2,5-godzinnego rejsu łodzią. Zobacz główne zabytki miasta z wody i poczuj bicie serca tętniącego życiem miasta. Rozpocznij zwiedzanie w obie strony na Friedrichstrasse i przejdź obok Kancelarii Federalnej, aby dotrzeć do Pałacu Bellevue, z widokiem na Beamtenschlange (mieszkania dla urzędników) i Kolumnę Zwycięstwa. Ciesz się pouczającym komentarzem audio, gdy zobaczysz główny dworzec kolejowy w Berlinie i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, zanim przejdziesz do Pałacu Charlottenburg. Stamtąd przepłyniesz obok Kanału Westhafen, Kanału Żeglugi Berlin-Spandau, Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Hamburger Bahnhof. Następnie popłyniesz z powrotem na Friedrichstrasse.

Berlin: Bilet wstępu do bunkra Berlin Story

6. Berlin: Bilet wstępu do bunkra Berlin Story

Odwiedź prawdziwy bunkier z czasów II wojny światowej i zanurz się w burzliwej historii Berlina, słuchając wyjaśnień z audioprzewodnika na temat przeszłości, od czasów cesarskich po upadek muru berlińskiego. Cofnij się w czasie do okresu narodowego socjalizmu i odkryj fragment historii najnowszej. Dowiedz się wszystkiego o dojściu Hitlera do władzy oraz jego rządach terroru. Odwiedź wielokrotnie nagradzane muzeum Berlin Story w ogromnym bunkrze Berlin Story, w pobliżu Anhalter Bahnhof i placu Poczdamskiego. Dowiedz się więcej o bogatej historii Berlina dzięki 50 stacjom z dużymi instalacjami, zdjęciami informacyjnymi i krótkimi filmami.

Berlin: bilet wstępu do Iluseum Berlin

7. Berlin: bilet wstępu do Iluseum Berlin

Oderwij się od prawdziwego świata i wejdź do Iluseum Berlin. Zlokalizowane w centrum Berlina Illuseum to miejsce, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje, i gdzie skupia się na zabawie, rozrywce i interaktywności dla gości w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy jest to łupkowa przestrzeń, czy nieskończona przestrzeń, zaskakujące hologramy czy imponujący tunel, każdy może na chwilę zanurzyć się w świecie pełnym iluzji, pozwalając sobie na czar swoich zmysłów. Przeżyj jedyne w swoim rodzaju muzeum, w którym przeciwstawisz się grawitacji, stracisz grunt pod stopami, zobaczysz, jak rośniesz i kurczysz się, i zainspirujesz się złudzeniami optycznymi. Jako specjalną gratkę, sprawdź sprytne place zabaw wykonane z ekologicznych drewnianych zabawek z wieloma imponującymi łamigłówkami i zagadkami 3D, które nie tylko są zabawne, ale także ćwiczą twoje umiejętności logiczne. Łatwo zmarnować dzień w tym trudnym dla mózgu centrum fitness.

Berlin: Trzecia Rzesza i zimna wojna - wycieczka piesza

8. Berlin: Trzecia Rzesza i zimna wojna - wycieczka piesza

Zdobądź dogłębny wgląd we współczesną historię Berlina podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkach. Wybierz wycieczkę grupową lub prywatną i odkryj godne uwagi zabytki, takie jak Izba Parlamentu Niemieckiego, Pomnik Wojny Radzieckiej w Tiergarten i Checkpoint Charlie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Bramą Brandenburską, miejscem wielu zmian w XX-wiecznym Berlinie. Poznaj chaotyczne dni drugiej wojny światowej i posłuchaj, jak brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec po 1989 roku. Posłuchaj historii ciekawego pożaru Reichstagu w 1933 r., mijając Izbę niemieckiego parlamentu. Zagłęb się w wydarzenia, które miały miejsce po mianowaniu Hitlera na kanclerza Niemiec w 1933 r. i co stało się z budynkiem od upadku muru w 1989 r. Kontynuuj swoją wycieczkę, udając się do Pomnika Wojny Radzieckiej w Tiergarten, gdzie będziesz miał okazję obejrzeć kilka przykładów radzieckiego sprzętu wojskowego. Przejdź się do Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, który jest wzruszającym poświęceniem żydowskim ofiarom Holokaustu. Zobacz teren bunkra Hitlera, a następnie udaj się do ogromnego budynku Ministerstwa Lotnictwa Hermanna Göringa w Detlev-Rohwedder-Haus, miejscu, w którym w 1949 r. powstała NRD (Niemcy Wschodnie). Następnie zobacz dawną siedzibę główną osławione SS i Gestapo. Kontempluj życie po obu stronach muru berlińskiego, gromadząc się wokół 200-metrowego odcinka dawnej bariery. Mimo upadku muru 30 lat temu, stojąc tutaj, można chłonąć wciąż namacalną historię miasta. Zakończ spacer postojem w Checkpoint Charlie, gdzie Twój przewodnik zakończy wycieczkę anegdotami na temat niesławnego starcia czołgów amerykańskich z radzieckimi oraz ostatnich godzin przed upadkiem muru, który doprowadził do zjednoczenia Niemiec.

Berlin: Hop-on Hop-off Bus Tour z komentarzem na żywo

9. Berlin: Hop-on Hop-off Bus Tour z komentarzem na żywo

Odkryj najważniejsze zabytki Berlina dzięki wygodnemu biletowi autobusowemu hop-on hop-off. Posłuchaj fascynujących historii o mieście z komentarzem na żywo. Możesz swobodnie wsiadać i wysiadać przez cały okres ważności biletu. Odwiedź najważniejsze obszary, takie jak Tiergarten, Gendarmenmarkt i Potsdamer. Jeśli na przykład rozpoczniesz wycieczkę na Kurfürstendamm, miniesz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma i dotrzesz do KaDeWe, jednego z największych centrów handlowych w Europie, przez Tauentzienstraße. Następnie przejdziesz do Lützowplatz i dzielnicy ambasad w Tiergarten, a następnie do Filharmonii i Kulturforum w Berlinie Zachodnim. Następnym przystankiem jest historycznie ważny Potsdamer Platz. W latach trzydziestych XX wieku był to jeden z najbardziej publicznych placów w Berlinie. Po II wojnie światowej była to ziemia niczyja, gdzie mur berliński podzielił miasto. Dziś, widząc tętniące życie i nowo wzniesione wieże przypominające nowojorskie kaniony miejskie, trudno uwierzyć, że przez lata nie było tu nic poza murem berlińskim, działami sprężynowymi i żołnierzami NRD. Na Potsdamer Platz znajduje się również Legoland Discovery Center. Stamtąd udaj się do innych ważnych historycznych miejsc w Berlinie. Na Niederkirchner Straße znajdziesz parlament miejski, Martin-Gropius-Bau, muzeum ze zmieniającymi się wystawami, Topografię Terroru, która przedstawia historię nazistów i cierpienia Żydów pod rządami nazistów, a także Ministerstwo Finansów, które kiedyś było nazistowskim Ministerstwem Lotnictwa. Stamtąd przejedziesz do Checkpoint Charlie, jednego z dawnych przejść granicznych między Berlinem Wschodnim i Zachodnim. Stała wystawa przedstawia okres zimnej wojny. Na Friedrichstraße natkniesz się na jedno z najładniejszych miejsc w Berlinie, Gendarmenmarkt, z dwoma podobnymi budynkami, katedrą niemiecką i francuską. Na środku placu znajduje się Konzerthaus Berlin. Po Gendarmenmarkt udaj się na Alexanderplatz i wieżę telewizyjną. Przystankiem dla tych zabytków jest Fontanna Neptuna. Kiedyś był to Pałac Miejski w Berlinie. Tutaj będziesz mieć również okazję na zakupy. Następnym przystankiem jest Karl-Liebknecht-Straße, przed hotelem Radisson. Stąd możesz przesiąść się na łódź, jeśli chcesz zwiedzić Berlin zarówno łodzią, jak i autobusem. Na tym przystanku znajduje się również Aquadom, Sealife Berlin i Lochy Berlińskie, a także Katedra Berlińska, w której znajdują się sarkofagi rodziny Hohenzollernów. Stąd możesz również podziwiać złotą kopułę Nowej Synagogi na Oranienburger Straße. "Hackeschen Höfe" znajduje się zaledwie kilka minut od hotelu. Następnie przejdziesz przez efektowną ulicę Unter den Linden do Wyspy Muzeów, Bebelplatz, Uniwersytetu Humboldta i do przystanków Unter den Linden 36 (Friedrichstrasse) przy ZDF Capital City Studios i Unter den Linden 74, gdzie znajduje się jedna z najważniejszych atrakcji Berlina: Madame Tussauds Berlin. Stąd przejazd kontynuowany jest do Bramy Brandenburskiej. Po drodze zobaczysz ambasady Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i USA, a następnie Pomnik Holokaustu. Zatrzymaj się na Platz des 18. März. Dalej droga prowadzi obok Reichstagu i dzielnicy rządowej. Wkrótce dotrzesz do nowego dworca Hauptbahnhof. Stąd roztacza się słynny na całym świecie widok na Niemiecką Kancelarię, Reichstag i - jako specjalna niespodzianka - berlińską "Fujiyamę". Na koniec przejdziesz przez "zielone płuca" Berlina, Tiergarten. Ten park jest większy niż nowojorski Central Park. Następnie trasa poprowadzi Cię obok Sali Kongresowej do przystanku w Pałacu Bellevue, oficjalnej rezydencji prezydenta Niemiec. Stąd możesz również zobaczyć Siegessäule ze złotym posągiem Wiktorii na szczycie. W drodze powrotnej do Kurfürstendamm zobaczysz na przykład stary Hauptbahnhof dawnego Berlina Zachodniego, Uniwersytet Techniczny i wiele więcej. Przystanki: 01 - Kurfürstendamm 231 (przed Karstadt) 02 - KaDeWe (główne wejście) 03 - Lützowplatz (naprzeciwko Hotelu Berlin) 04 - Filharmonia / Kulturforum 05 - Potsdamer Platz (przy Kolhoff-Tower) 06 - Plac Poczdamski / Linkstraße 07 - Topografia terroru 08 - Checkpoint Charlie (w Muzeum Checkpoint Charlie) 09 - Gendarmenmarkt, Markgrafen- / Taubenstraße 10 - Alexanderplatz, Czerwony Ratusz, Neptunbrunnen (nieczynne podczas jarmarku bożonarodzeniowego od listopada do stycznia) 11 - Karl-Liebknecht Str. 5, (do łodzi) 12 - Museumsinsel 13 - Uniwersytet Humboldta 14 - Unter den Linden 36 / Friedrichstraße 15 - Unter den Linden 74, Madame Tussauds Berlin 16 - Brama Brandenburska, Ebertstraße 17 - Reichstag, Scheidemannstr. 18 - Hauptbahnhof, wyjście Rahel-Hirsch-Straße 19 - Haus der Kulturen der Welt 20 - Pałac Bellevue 21 - Bikini Haus, Budapester Straße 22 - stacja U-/S-Bahn Zoologischer Garten

Berlin: Autobus turystyczny Hop-On Hop-Off z opcją rejsu statkiem

10. Berlin: Autobus turystyczny Hop-On Hop-Off z opcją rejsu statkiem

Wyrusz w niezapomnianą podróż po Berlinie dzięki elastycznej wycieczce autobusowej Hop On - Hop Off. Zanurz się w sercu miasta w wolnym czasie w naszych panoramicznych autobusach widokowych, odkrywając skarby berlińskich zabytków, takich jak Wyspa Muzeów i Pałac Berliński, kultowy Ku'Damm i zobacz historyczne pozostałości podzielonego miasta w Checkpoint Charlie. Te kompleksowe trasy autobusowe obejmują całe miasto, oferując Ci możliwość odwiedzenia zabytków, takich jak majestatyczna Brama Brandenburska lub Reichstag z oszałamiającą szklaną kopułą. Zanurz się głębiej w tajemnice i kulturę miasta dzięki opcjom Essential i Explore, które obejmują pyszną CurryWurst (kiełbasę z sosem curry) i niezrównaną 1,5-godzinną wycieczkę pieszą poświęconą Trzeciej Rzeszy. Bilety Explore obejmują również niesamowitą wieczorną wycieczkę, która prowadzi przez pozostałości muru berlińskiego i pokazuje tętniące życiem dzielnice Prenzlauer Berg i Kreuzberg. Możesz także uzupełnić swoją przygodę, wybierając opcje z 1-godzinną wycieczką łodzią wzdłuż rzeki Szprewy. Przystanki wycieczek autobusowych to: Linia czerwona (autobus) - Alexanderplatz - Rotes Rathaus - Wyspa Muzeów - Friedrichstrasse - Brandenburger Tor - Reichstag - Hauptbahnhof - Haus der Kulturen der Welt - Pałac Bellevue - Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) - Kurfürstendamm - KaDeWe - Lützowplatz - Kulturforum - Potsdamer Platz - Mauerreste - Checkpoint Charlie - Gendarmenmarkt Niebieska linia (autobus) - Alexanderplatz - Frankfurter Allee - Galeria East Side - Ostbahnhof

Najciekawsze atrakcje

Berlin: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 802
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Berlin

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Berlin?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Berlin

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Berlin to:

Poczdam

Berlin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Berlin? Kliknij tutaj.

Berlin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(130 486 recenzji)

Zaczęliśmy w poniedziałek od szarego autobusu w Ku'damm i uznaliśmy przewodnika (starszego mężczyznę) za najlepszego. Był łatwy do zrozumienia i obejmował także nas, pasażerów. Podobało nam się jego poczucie humoru i suche maniery. Świetnie się bawiliśmy z tym przewodnikiem. Dzięki wielkie.

Odbyłem już różne wycieczki hopowe, m.in. do Berlina. Zasadniczo wolę komentarze na żywo. To, jak dobra jest dana osoba, zależy od osoby - ale na szczęście możesz zmienić autobus

Przemiły Pan Kierowcą,Profesjonalna Pani Przewodnik. Bardzo nam się podobało.Magdalena i Jasio.

Zajęcia z przewodnikiem były bardzo interesujące. Chciałbym więcej historii o tych stronach

Czasami ogłoszenie i magistrala nie są zsynchronizowane