Berlin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Berlin: godzinny rejs z gwarancją miejsca siedzącego

1. Berlin: godzinny rejs z gwarancją miejsca siedzącego

Podziwiaj kluczowe atrakcje Berlina podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Weź udział w relaksującym rejsie po Szprewie, by podziwiać zabytki w centrum tego tętniącego życiem miasta.   Wyrusz w rejs z Friedrichstraße lub Nikolaiviertel. Podczas godzinnej wycieczki zobaczysz Reichstag (gmach niemieckiego parlamentu), Regierungsviertel (nową dzielnicę rządową) oraz Dom Kultur Świata. Po zwróceniu się w kierunku Lutherbrücke (most Lutra), zwróć uwagę na Schloss Bellevue (Pałac Bellevue), „Beamtenschlange” (mieszkania urzędników) i Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa). Zobacz Hauptbahnhof (Dworzec Główny), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Museumsinsel (Wyspa Muzeów) i Nikolaiviertal, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną w Berlinie. Rejs zakończy się w miejscu rozpoczęcia, czyli na Friedrichstraße lub w Nikolaiviertel.

Berlin: 2,5-godzinny rejs po Sprewie

2. Berlin: 2,5-godzinny rejs po Sprewie

Weź udział w 2,5-godzinnym rejsie po Sprewie i odkrywaj uroki centralnej części Berlina. Podziwiaj główne zabytki miasta z pokładu statku i poczuj niesamowitą atmosferę niemieckiej stolicy. Wycieczka rozpoczyna się na Friedrichstrasse, skąd udasz się do zamku Bellevue, mijając po drodze Urząd Kanclerza Federalnego, Beamtenschlange (miejsce zamieszkania urzędników służby cywilnej) i Kolumnę Zwycięstwa. Zobacz dworzec główny w Berlinie oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, po czym skieruj się w stronę zamku Charlottenburg. Po przybyciu na miejsce udasz się w rejs wzdłuż kanałów Westhafen i Berlin-Spandau, podczas którego zobaczysz Federalne Ministerstwo Gospodarki oraz dworzec Hamburger Bahnhof. Później popłyniesz z powrotem w stronę Friedrichstrasse.

Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

3. Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem zwiedzisz parlament i dzielnicę rządową Berlina, a także zapoznasz się z niektórymi zagadnieniami z zakresu historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż na Pariser Platz, a następnie skieruj się do dzielnicy parlamentu i rządu. Przekrocz historyczną granicę i poznaj interesujące fakty na temat budynku Reichstagu oraz jego skomplikowane położenie przy murze berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, by dowiedzieć się więcej na temat zadań i obowiązków Bundestagu. Wysłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, dotyczącej jego przemiany w nowoczesny, rozpoznawalny budynek dzięki projektowi Lorda Fostera. Poznasz również interesujący ekologiczny koncept na którym Foster oparł swój projekt. Spójrz na Berlin z góry i naciesz oczy panoramą miasta, zapoznając się z dawnymi dziejami miasta.

Berlin: wycieczka autobusem hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem

4. Berlin: wycieczka autobusem hop-on hop-off z opcjonalnym rejsem

Zwiedź miasto w swoim tempie, podróżując po Berlinie autobusem hop-on hop-off. Swobodnie podróżuj po mieście dobrze wyposażonymi autobusami wycieczkowymi. Zwiedź Wyspę Muzeów, przejdź się po Ku'Damm, słynnej ulicy handlowej, i zobacz podzielony Berlin w Check Point Charlie. Odwiedź Bramę Brandenburską lub Reichstag wraz z jego wspaniałą szklaną kopułą. Dostępnych jest wiele różnych opcji, a autobusy jeżdżą po całym mieście. Aby wzbogacić swoją wycieczkę po Berlinie, dołącz do biletu autobusowego rejs po Sprewie. Bilet na rejs łodzią możesz wykorzystać o dowolnej porze, wzbogacając atrakcję o sprzyjający relaksowi i trwający godzinę rejs po Sprewie. Latem dostępna jest też piesza wycieczka z przewodnikiem. Weź w niej udział, aby pogłębić swoją wiedzę o zabytkach i atrakcjach miasta. Przystanki wycieczek autobusowych: Linia 1 (autobus) • Alexanderplatz • Czerwony Ratusz w Berlinie • Wyspa Muzeów • Friedrichstrasse • Brama Brandenburska • Reichstag • Hauptbahnhof (dworzec główny) • Haus der Kulturen der Welt • Zamek Bellevue • Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) • Kurfürstendamm • Dom towarowy KaDeWe • Lützowplatz • Kulturforum • Plac Poczdamski • Mauerreste • Checkpoint Charlie • Gendarmenmarkt Linia 2 (autobus) • Alexanderplatz • Frankfurter Allee • East Side Gallery • Ostbahnhof

Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

5. Berlin: bilet wstępu priorytetowego na wieżę telewizyjną

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz, którą odwiedza 1,2 miliona osób rocznie, jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Berlinie. Właśnie ze względu na tak dużą liczbę gości warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Dzięki temu biletowi skorzystasz z opcji wstępu priorytetowego. Omiń długie kolejki i udaj się od razu na taras widokowy. Na górze tej najwyższej niemieckiej wieży czekają na Ciebie niesamowite atrakcje. Zobacz Berlin w całej okazałości. Zwróć uwagę na słynne ikony miasta, takie jak Reichstag, Brama Brandenburska czy Dworzec Centralny. Podziwiaj stadion olimpijski, słynną Wyspę Muzeów obok berlińskiej katedry i nowoczesny kompleks na placu Poczdamskim.

Berlin: bilet wstępu do Muzeum Pergamońskiego

6. Berlin: bilet wstępu do Muzeum Pergamońskiego

Odwiedź Muzeum Pergamońskie, które po przebudowie przekształci się w światowej klasy atrakcję wśród berlińskich muzeów. Mimo wciąż trwającej przebudowy możliwe jest zwiedzenie większości obszarów muzeum. Zbiory sztuki antycznej Pergamońskie zbiory sztuki starożytnej to jedna z najważniejszych kolekcji greckich i rzymskich dzieł sztuki. Zobacz instalacje architektoniczne ze starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, w tym perłę architektury rzymskiej: bramę targową Miletu z ok. 100 roku p.n.e. W ramach renowacji sala z ołtarzem pergamońskim pozostanie zamknięta co najmniej do 2024 roku. Muzeum Bliskiego Wschodu Muzeum Bliskiego Wschodu gromadzi artefakty z liczącej 6000 lat historii cywilizacji i kultur Mezopotamii, Asyrii oraz Anatolii. Wśród 270 000 obiektów jedną z głównych atrakcji jest zrekonstruowana barwna brama bogini Isztar i droga procesyjna z Babilonu z czasów Nabuchodonozora II. Zobacz jeden z najstarszych na świecie przykładów pisma, czyli pismo klinowe zachowane na glinianych tabliczkach z Uruk. Muzeum Sztuki Islamskiej W Muzeum Sztuki Islamskiej prezentowane są zarówno dzieła sztuki użytkowej, jak i archeologiczne artefakty społeczności muzułmańskich, chrześcijańskich oraz żydowskich z okresu od VIII do XIX wieku. Zobaczysz tu dzieła architektury, których nie znajdziesz w żadnym innym muzeum. Obejrzyj bogato zdobioną kamienną fasadę pałacu Mszatta i słynny pokój z Aleppo z barwnie pomalowanymi panelami ściennymi.

Berlin: piesza wycieczka śladami Trzeciej Rzeszy i zimnej wojny

7. Berlin: piesza wycieczka śladami Trzeciej Rzeszy i zimnej wojny

Poznaj burzliwą historię współczesnego Berlina podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkach. Wybierz wycieczkę prywatną lub grupową. Miniesz rozmaite atrakcje, w tym siedzibę niemieckiego parlamentu, pomnik Żołnierzy Radzieckich i Checkpoint Charlie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem naprzeciwko Bramy Brandenburskiej. Stanowi ona symbol wielu historycznych zmian, jakie zaszły w XX-wiecznym Berlinie.Wysłuchaj komentarzy dotyczących ostatnich dni II wojny światowej i dowiedz się, jak brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec po 1989 roku.  Mijając siedzibę niemieckiego parlamentu, dowiedz się o tajemniczym pożarze Reichstagu w 1933 roku.Poznasz tu fakty na temat ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce po mianowaniu Hitlera kanclerzem Rzeszy w 1933 roku. Poznasz także losy tego budynku po upadku muru berlińskiego w 1989 roku. Kontynuuj wycieczkę i zatrzymaj się przy pomniku Żołnierzy Radzieckich w dzielnicy Tiergarten. Skorzystaj z możliwości zobaczenia radzieckiego sprzętu wojskowego. Udaj się w stronę pomnika Pomordowanych Żydów Europy, który upamiętnia ofiary Holokaustu. Zobacz bunkier Hitlera i wybierz się na spacer w kierunku ogromnego budynku byłego Ministerstwa Lotnictwa Hermanna Göringa w Detlev-Rohwedder-Haus, będącego miejscem założenia NRD w 1949 roku. Następnie zobacz, gdzie znajdowały się siedziby SS i Gestapo. Oddaj się rozmyślaniom przy 200-metrowym fragmencie Muru Berlińskiego. Obejrzyj go z 2 stron. Choć mur został wyburzony już ponad 30 lat temu, to przebywanie w tym miejscu pozwoli Ci w namacalny sposób doświadczyć historii miasta. Zakończ swoją wycieczkę przy dawnym przejściu granicznym Checkpoint Charlie. Przewodnik opowie Ci tu anegdoty o niesławnej konfrontacji niemieckich i sowieckich czołgów oraz o ostatnich godzinach przed upadkiem muru.

Berlin: zwiedzanie dzielnicy rządowej i kopuły Reichstagu

8. Berlin: zwiedzanie dzielnicy rządowej i kopuły Reichstagu

Odkryj najważniejsze atrakcje dzielnicy rządowej podczas wycieczki z niemieckojęzycznym przewodnikiem. Przewodnik po Berlinie opowie Ci ciekawe historie o stolicy Niemiec. Wycieczka obejmuje nowoczesną architekturę, ważne zabytki i biuro Kanclerza Federalnego. Przy wejściu do budynku Reichstagu odbędzie się kontrola tożsamości i bezpieczeństwa. Tam kończy się zwiedzanie z przewodnikiem, a uczestnicy zostaną powitani przez obsługę centrum dla zwiedzających parlamentu. W sali plenarnej pod kopułą odbędzie się prezentacja w języku niemieckim. Następnie z tarasu na dachu i kopuły Reichstagu zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki. Zwiedzanie Reichstagu jest bezpłatne. Z kopuły roztaczają się najlepsze widoki na miasto. Nowoczesna architektura to absolutna atrakcja Berlina.

Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i dzielnica rządowa

9. Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i dzielnica rządowa

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po dzielnicy rządowej. Zwiedź salę plenarną i kopułę gmachu Reichstagu i poznaj historię dzielnicy rządowej podczas tego 60-minutowego spaceru wzdłuż rzeki Sprewy. Zobacz zarówno stare budynki rządowe, jak i współczesne siedziby rządu i parlamentu zbudowane po roku 1995. Obejrzyj budowle Jakob-Kaiser-Haus, Marie-Elisabeth-Lüders-Haus i biuro Kanclerza Federalnego. Poddaj się kontroli bezpieczeństwa, aby dostać się do budynku Reichstagu. Posłuchaj ciekawego komentarza w sali plenarnej i poznaj historię niemieckiego parlamentu oraz interesujące fakty na temat samego budynku Reichstagu. Dowiedz się więcej na temat historii i architektury budowli oraz jej odbudowy przez brytyjskiego architekta, lorda Normana Fostera, który uczynił z niej jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych gmachów parlamentu na świecie. Odwiedź taras na dachu i podziwiaj szklaną kopułę Reichstagu. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Berlin. Możesz pozostać na dachu Reichstagu tak długo, jak zechcesz, nawet do samego zamknięcia o północy.

Berlin: Apéro na dachu w Käfer w Reichstagu Dome

10. Berlin: Apéro na dachu w Käfer w Reichstagu Dome

Zarezerwuj wcześniej zarezerwowane wejście do restauracji Käfer i ciesz się apéro (napojami i przekąskami przed kolacją) przy własnym stoliku obok szklanej kopuły na szczycie budynku Reichstagu, siedziby niemieckiego parlamentu. Usiądź w jedynym na świecie budynku parlamentu z restauracją otwartą dla publiczności i podziwiaj widoki miasta z lotu ptaka, delektując się przysmakami. Zacznij od wyboru spośród trzech różnych tart.  Otrzymaj jeszcze więcej pysznych smakołyków, które różnią się w zależności od pory roku, takich jak kanapki z pastrami i wegetariańska kanapka z hummusem z soczewicy. Ciesz się kieliszkiem prosecco i jednym gorącym napojem, w tym bezpłatnym uzupełnieniem, wraz z przekąskami. Po posiłku możesz zwiedzić wnętrze szklanej kopuły Reichstagu (audioprzewodniki są dostępne bezpłatnie).

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Berlin
Tętniąca życiem stolica Niemiec to idealne miejsce dla miłośników historii i koneserów kultury.

Najciekawsze atrakcje

Berlin: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 700
Sortuj wg::
Strona 1 z 44

Niezwykłe doznania

Berlin: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Berlin

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Berlin?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Berlin

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Berlin to:

Poczdam

Berlin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Berlin? Kliknij tutaj.

Berlin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 130 486 opinii

Muzeum piękne, wystawy bardzo ciekawe, piekny sklep z pamiątkami. Byliśmy bardzo zadowoleni. Córka zachwycona playmobilem Napoleona Bonaparte. Polecam

Super Muzeum Polecam Wszsytkim , Trzeba To Zobaczyć Great Museum I recommend it to everyone, you have to see it

Organisation is well, I did not stay at long quine. Museum is very interersting so it was a great family trip.

The view was amazing. 1.5h was enough to have a coffee and drinks ;)

Good view on Berlin from the ballon. Organisation was perfect.