Dodaj daty

Bergamo
Usługi podróżnicze

Usługi podróżnicze

Nasze najbardziej polecane Bergamo Usługi podróżnicze

Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

1. Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

Skorzystaj z wygodnego bezpośredniego transportu w jedną stronę pomiędzy lotniskiem Bergamo-Orio al Serio a Mediolanem. Podróżuj bezpiecznie klimatyzowanym autobusem bez dodatkowych opłat za bagaż. Po wylądowaniu na lotnisku Bergamo po prostu znajdź autobus stojący tuż przy wyjściu z hali przylotów. Wysiądź w centrum Mediolanu, w pobliżu postoju taksówek, metra i przystanków komunikacji publicznej. Wyjeżdżając z centrum Mediolanu, wsiądź do autobusu przy wyjściu ze stacji kolejowej „Piazza Luigi di Savoia”. Oszczędź sobie kłopotów związanych z korzystaniem z komunikacji publicznej. Miej pewność, że wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane zgodnie z najwyższymi standardami higieny i jakości.

Mediolan: transport na lotnisko Bergamo

2. Mediolan: transport na lotnisko Bergamo

Podróżowanie samolotem może być stresujące, więc ułatw sobie zadanie, rezerwując transport autokarowy pomiędzy centrum Mediolanu (dworzec Milano Centrale) a lotniskiem Bergamo. Autobus jest klimatyzowany i wyposażony w WIFI, dzięki czemu podróż nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Możesz skorzystać z transferu także w przypadku wylotu wczesnym rankiem. Autobusy kursują od rana, znajdziesz więc godzinę, która będzie Ci odpowiadać. Transport zajmuje zwykle około godziny, ale wcześnie rano, kiedy natężenie ruchu jest niewielkie, podróż trwa znacznie krócej.

Włochy: Europejski plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

3. Włochy: Europejski plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

Spraw, aby Twoja podróż po Europie była bezproblemowa dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi we Włoszech (w tym w San Marino i Watykanie) oraz w pozostałych 41 najczęściej odwiedzanych regionach Europy. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybierz spośród wielu pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu zero waste. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM w dowolnym momencie. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym przez Ciebie czasem trwania. Skorzystaj z ubezpieczenia w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech, Jersey Island, Kazachstanie, Łotwie , Litwę, Liechtenstein, Luksemburg, San Marino i Watykan. Dotyczy to również Malty, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Portugalii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhonem XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, zapoznaj się ze zdjęciem z wytycznymi, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy rozwiązywania problemów na kuponie GYG. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Telecom Italia (TIM) / Vodafone / Wind

Bergamo: Bilet wstępu do Palazzo Moroni

4. Bergamo: Bilet wstępu do Palazzo Moroni

Palazzo Moroni to pierwszy miejski pałac FAI, zbudowany w XVII wieku i położony w Górnym Mieście Bergamo. Jest to jeden z najważniejszych budynków epoki baroku dzięki wyszukanym freskom. Odwiedzający mogą podziwiać dziewięć pokoi - takich jak Sala Balowa, Pokój Żółty, Pokój Chiński i Turecki - oraz dwa hektary ogrodów ozdobnych i warzywnych. Palazzo Moroni posiada największy prywatny ogród w Górnym Mieście. Po trzech latach prac, publiczność może wreszcie podziwiać tę posiadłość dzięki renowacji FAI.

Z Bergamo: Całodniowa wycieczka do Werony i Sirmione

5. Z Bergamo: Całodniowa wycieczka do Werony i Sirmione

Wyjedź z Bergamo i udaj się do średniowiecznego miasta Werona, gdzie niejako cofniesz się do czasów Szekspira i zawołasz Romea z balkonu domu Julii. Podziwiaj rzymską Arenę, na której wciąż regularnie wystawiane są opery i odbywają się koncerty. Poświęć trochę czasu na spacer wąskimi uliczkami i odkryj renesansowe pałace, Następnie udaj się nad jezioro Garda i odwiedź Sirmione. Pospaceruj wąskimi alejkami dawnego rzymskiego letniego kurortu. Zobacz tamtejsze atrakcje, takie jak ruiny murów miejskich oraz rzymskiej willi. Podziwiaj XIII-wieczny zamek i zobacz rzadki przykład średniowiecznej fortyfikacji portu wykorzystywanej niegdyś przez flotę rodu Della Scala.

Z Mediolanu: całodniowe jedzenie i wino we Franciacorta

6. Z Mediolanu: całodniowe jedzenie i wino we Franciacorta

Ciesz się regionem Franciacorta podczas tej jednodniowej wycieczki z Mediolanu. Miej wolny czas w Bergamo, aby odkryć piękno jego weneckich murów. Popijaj lokalne wina w połączeniu z 3-daniowym lunchem w tradycyjnej restauracji. Jedź szlakiem winnym Franciacorta i podziwiaj widoki na jezioro Iseo. Spotkaj się rano w Mediolanie ze swoim kierowcą i wskocz na pokład klimatyzowanego minivana z Wi-Fi na pokładzie. Zrelaksuj się i podziwiaj włoską wieś w drodze do Bergamo, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast we Włoszech. Spędź 2 godziny wolnego czasu, zwiedzając we własnym tempie brukowane uliczki otoczone weneckimi murami. Po wolnym czasie udaj się na lunch do prestiżowej, tradycyjnej restauracji na 3-daniowy posiłek z 1 kieliszkiem wina. Wsiądź do autobusu i jedź do historycznej winnicy w regionie na wycieczkę z przewodnikiem i degustację z sommelierem. Poznaj historię słynnych win musujących z regionu i główne fazy procesu produkcji. Odwiedź piwnice, w których przechowywane są butelki podczas drugiej fazy fermentacji. Zakończ część tej wycieczki po winnicach degustacją 2 win Franciacorta. Zobacz miejsce, w którym winogrona dojrzewają w słońcu i odkryj malownicze zakątki Franciacorta, takie jak błyszczące jezioro Iseo. Przechodząc przez winnice na zboczach wzgórz, odkryj, dlaczego ten region jest znany jako producent najlepszych włoskich win musujących.

Wenecja: wycieczka całodniowa z Bergamo

7. Wenecja: wycieczka całodniowa z Bergamo

Odwiedź Wenecję podczas wycieczki jednodniowej z Bergamo. Wybierz się w podróż łodzią po lagunie Wenecji i weź udział w dwugodzinnej wycieczce pieszej z przewodnikiem po mieście. Zobacz najważniejsze punkty orientacyjne i pomniki Wenecji spacerując wzdłuż labiryntu kanałów i wąskich uliczek. Odwiedź plac św. Marka i podziwiaj bazylikę, pałac i inne zabytkowe budowle. Sącz espresso w pierwszej kawiarni Europy, a później skorzystaj z popołudniowego czasu wolnego, aby dalej odkrywać to średniowieczne miasto. Zrób sobie przerwę na lunch i wybierz się na przejażdżkę gondolą lub odwiedź imponującą hutę szkła (nieuwzględniona w cenie wycieczki).

Bergamo: Città Alta podkreśla spacer z przewodnikiem

8. Bergamo: Città Alta podkreśla spacer z przewodnikiem

Piękne Città Alta (Górne Miasto) jest malowniczo położone na wzgórzu otoczonym starymi murami miejskimi i oferuje zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie aż do Mediolanu! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej kolejce linowej Funicolare Ferretti. Do Città Alta można wygodnie dotrzeć pociągiem lub pieszo. Trasa prowadzi przez stary rynek, do katedry i Piazza Vecchia, centralnego placu otoczonego eleganckimi budynkami, w tym XII-wiecznym Palazzo della Ragione. Na trasie znajduje się także Bazylika Santa Maria Maggiore, słynąca z zapierających dech w piersiach fresków i mozaik. Po kilku bardziej zaskakujących odkryciach w małych uliczkach starego miasta, możesz odświeżyć się w jednej z najsłynniejszych kawiarni we Włoszech z bardzo specjalną specjalnością wymyśloną tutaj w Bergamo, a następnie zakończyć wycieczkę wspaniałym widokiem na dolinę. Oczywiście w Città Bassa (dolne miasto) jest też wiele do odkrycia. Pod koniec wycieczki znajdziesz wiele wskazówek. Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub na własną rękę. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Bergamo. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej sofy. Baw się dobrze w Bergamo! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

9. Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Odkryj kulturę gastronomiczną Bergamo podczas tej pysznej 3-godzinnej wycieczki kulinarnej. Odkryj przysmaki z obu części miasta — Bergamo Alta i Bergamo Bassa. W towarzystwie lokalnego przewodnika dla smakoszy rozkoszuj się bogatymi smakami i delikatnymi zapachami zawartymi w Twoim tajnym menu. Zjedz w murach Città Alta. Twoja kulinarna podróż zabierze Cię od początków tradycji kulinarnych Lombardii do współczesnej sceny kulinarnej Bergamo. Oferowane degustacje zależą od dostępności, pory roku i wyborów szefa kuchni. Niektóre z możliwych degustacji podczas tej wycieczki obejmują tradycyjne aperitivo z kieliszkiem lokalnego czerwonego wina Valcalepio; Makaron Casoncelli nadziewany różnymi nadzieniami; Foaide, tradycyjne niedzielne danie z makaronem w rejonie Bergamo; Polenta ze smalcem i serem; oraz grillowany chleb własnej roboty z serem taleggio. Możesz także spróbować typowych stracciatella gelato i delektować się włoską kawą espresso – jedynym sposobem na zakończenie posiłku we Włoszech.

Mediolan: Najważniejsze wycieczki piesze z katedrą i dachami

10. Mediolan: Najważniejsze wycieczki piesze z katedrą i dachami

Jesteś w mieście tylko na krótko i chciałbyś zwiedzić główne atrakcje Mediolanu? W takim razie ta piesza wycieczka z przewodnikiem jest idealnym rozwiązaniem! Spotykamy się przed katedrą i windą docieramy na zapierający dech w piersiach taras na dachu o powierzchni około 8 000 metrów kwadratowych. Trudno w to uwierzyć, ale w Duomo znajduje się około 3400 posągów! A jeśli myślisz, że Duomo jest już ukończone, mylisz się! W ostatnim czasie wyrzeźbiono i zainstalowano nowe posągi, które przedstawiają współczesną historię miasta. Schodząc z tarasów wejdziemy bezpośrednio do katedry, która jest absolutnym arcydziełem, oszałamiającą architekturą, której ukończenie zajęło wieki. W 1386 roku pierwszy książę Mediolanu, Gian Galeazzo Visconti, zlecił budowę tej katedry na ruinach dwóch poprzednich kościołów, Santa Maria Maggiore i Santa Tecla. Odkryjesz miejsce pełne historii, sztuki i wiary, podziwiając fantastyczne witraże, wybitne dzieła sztuki, czczone relikwie i niezrównane rozwiązania architektoniczne. Na koniec spędzisz jeszcze jedną piękną godzinę spacerując po centrum Mediolanu, odkrywając wszystko o jego historii, sztuce, kulturze i architekturze. Słynna na całym świecie Galleria Vittorio Emanuele II przywita nas imponującą szklaną kopułą i butikami z modą uliczną. Zachwyceni wspaniałością Galerii usłyszysz tragiczną historię jej architekta, Giuseppe Mengoniego, oraz późniejsze legendy związane z jego nagłą i tajemniczą śmiercią. Nasz następny przystanek będzie na Piazza della Scala, gdzie znajduje się najsłynniejsza na świecie opera, ratusz miejski, muzea i zabytki. Nasz ostatni przystanek będzie przed Zamkiem Sforzów, wspaniałym pomnikiem obejmującym historię miasta jak żaden inny. Zamek towarzyszył miastu przez wiele burzliwych stuleci i jest jednym z jego najbardziej reprezentatywnych symboli. Ta wycieczka w końcu wprowadzi Cię do pięknego Parco Sempione, największego parku w mieście, który rozciąga się na tyłach zamku. W otoczeniu rzadkich gatunków roślin wreszcie będziesz mógł cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem! Ta trasa jest jak żadna inna. To będzie niesamowite przeżycie w centrum Mediolanu, odkrywanie ciekawych szczegółów i mediolańskich faktów.

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Bergamo

Bergamo

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Usługi podróżnicze w: Bergamo

Oprócz atrakcji typu Usługi podróżnicze jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bergamo?

W: Bergamo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Usługi podróżnicze w: Bergamo?

Bergamo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bergamo? Kliknij tutaj.