Dodaj daty

Bergamo
Dobre dla grup

Dobre dla grup

Nasze najbardziej polecane Bergamo Dobre dla grup

Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

1. Bergamo: transport autobusem z/do centrum Mediolanu

Skorzystaj z wygodnego bezpośredniego transportu w jedną stronę pomiędzy lotniskiem Bergamo-Orio al Serio a Mediolanem. Podróżuj bezpiecznie klimatyzowanym autobusem bez dodatkowych opłat za bagaż. Po wylądowaniu na lotnisku Bergamo po prostu znajdź autobus stojący tuż przy wyjściu z hali przylotów. Wysiądź w centrum Mediolanu, w pobliżu postoju taksówek, metra i przystanków komunikacji publicznej. Wyjeżdżając z centrum Mediolanu, wsiądź do autobusu przy wyjściu ze stacji kolejowej „Piazza Luigi di Savoia”. Oszczędź sobie kłopotów związanych z korzystaniem z komunikacji publicznej. Miej pewność, że wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane zgodnie z najwyższymi standardami higieny i jakości.

Mediolan: Transfer Lotnisko Bergamo

2. Mediolan: Transfer Lotnisko Bergamo

Podróżowanie samolotem może być stresujące, więc ułatw sobie zadanie, rezerwując transport autokarowy pomiędzy centrum Mediolanu (dworzec Milano Centrale) a lotniskiem Bergamo. Autobus jest klimatyzowany i wyposażony w WIFI, dzięki czemu podróż nim będzie jeszcze przyjemniejsza. Możesz skorzystać z transferu także w przypadku wylotu wczesnym rankiem. Autobusy kursują od rana, znajdziesz więc godzinę, która będzie Ci odpowiadać. Transport zajmuje zwykle około godziny, ale wcześnie rano, kiedy natężenie ruchu jest niewielkie, podróż trwa znacznie krócej.

Włochy: Europejski plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

3. Włochy: Europejski plan mobilnej transmisji danych eSim w roamingu

Spraw, aby Twoja podróż po Europie była bezproblemowa dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi we Włoszech (w tym w San Marino i Watykanie) oraz w pozostałych 41 najczęściej odwiedzanych regionach Europy. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybierz spośród wielu pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu zero waste. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM w dowolnym momencie. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym przez Ciebie czasem trwania. Skorzystaj z ubezpieczenia w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech, Jersey Island, Kazachstanie, Łotwie , Litwę, Liechtenstein, Luksemburg, San Marino i Watykan. Dotyczy to również Malty, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Portugalii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhonem XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, zapoznaj się ze zdjęciem z wytycznymi, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy rozwiązywania problemów na kuponie GYG. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Telecom Italia (TIM) / Vodafone / Wind

Bergamo: Bilet wstępu do Palazzo Moroni

4. Bergamo: Bilet wstępu do Palazzo Moroni

Palazzo Moroni to pierwszy miejski pałac FAI, zbudowany w XVII wieku i położony w Górnym Mieście Bergamo. Jest to jeden z najważniejszych budynków epoki baroku dzięki wyszukanym freskom. Odwiedzający mogą podziwiać dziewięć pokoi - takich jak Sala Balowa, Pokój Żółty, Pokój Chiński i Turecki - oraz dwa hektary ogrodów ozdobnych i warzywnych. Palazzo Moroni posiada największy prywatny ogród w Górnym Mieście. Po trzech latach prac, publiczność może wreszcie podziwiać tę posiadłość dzięki renowacji FAI.

Z Bergamo: Całodniowa wycieczka do Werony i Sirmione

5. Z Bergamo: Całodniowa wycieczka do Werony i Sirmione

Wyjedź z Bergamo i udaj się do średniowiecznego miasta Werona, gdzie niejako cofniesz się do czasów Szekspira i zawołasz Romea z balkonu domu Julii. Podziwiaj rzymską Arenę, na której wciąż regularnie wystawiane są opery i odbywają się koncerty. Poświęć trochę czasu na spacer wąskimi uliczkami i odkryj renesansowe pałace, Następnie udaj się nad jezioro Garda i odwiedź Sirmione. Pospaceruj wąskimi alejkami dawnego rzymskiego letniego kurortu. Zobacz tamtejsze atrakcje, takie jak ruiny murów miejskich oraz rzymskiej willi. Podziwiaj XIII-wieczny zamek i zobacz rzadki przykład średniowiecznej fortyfikacji portu wykorzystywanej niegdyś przez flotę rodu Della Scala.

Mediolan: Winiarnia Franciacorta i wycieczka 1-dniowa do Bergamo z lunchem

6. Mediolan: Winiarnia Franciacorta i wycieczka 1-dniowa do Bergamo z lunchem

Ciesz się regionem Franciacorta podczas tej 1-dniowej wycieczki z Mediolanu. Miej czas wolny w Bergamo, aby odkryć piękno weneckich murów. Skosztuj lokalnych win w połączeniu z 3-daniowym lunchem w tradycyjnej restauracji. Jedź wzdłuż szlaku winnego Franciacorta i podziwiaj widoki na jezioro Iseo. Spotkaj się z kierowcą rano w Mediolanie i wskocz na pokład klimatyzowanego minivana z WIFI na pokładzie. Zrelaksuj się i podziwiaj włoskie krajobrazy w drodze do Bergamo, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast we Włoszech. Spędź 2 godziny wolnego czasu na zwiedzaniu brukowanych uliczek otoczonych weneckimi murami (obiekt z listy UNESCO) we własnym tempie. Po czasie wolnym udaj się na lunch do prestiżowej, tradycyjnej restauracji w pobliżu jeziora Iseo na 3-daniowy posiłek z 1 kieliszkiem wina. Wsiądź do minivana i pojedź do historycznej winiarni w regionie na wycieczkę z przewodnikiem i degustację z sommelierem. Poznaj historię słynnych win musujących regionu i główne etapy procesu produkcji. Odwiedź piwnice, w których znajdują się butelki podczas drugiej fazy fermentacji. Zakończ część winiarską tej wycieczki degustacją 2 win musujących Franciacorta. Zobacz obszar, w którym winogrona dojrzewają w słońcu i odkryj malownicze miejsca we Franciacorta, takie jak musujące jezioro Iseo. Przechodząc przez winnice na zboczach wzgórz, odkryj, dlaczego region ten jest znany jako producent najlepszych włoskich win musujących.

Wenecja: wycieczka całodniowa z Bergamo

7. Wenecja: wycieczka całodniowa z Bergamo

Odwiedź Wenecję podczas wycieczki jednodniowej z Bergamo. Wybierz się w podróż łodzią po lagunie Wenecji i weź udział w dwugodzinnej wycieczce pieszej z przewodnikiem po mieście. Zobacz najważniejsze punkty orientacyjne i pomniki Wenecji spacerując wzdłuż labiryntu kanałów i wąskich uliczek. Odwiedź plac św. Marka i podziwiaj bazylikę, pałac i inne zabytkowe budowle. Sącz espresso w pierwszej kawiarni Europy, a później skorzystaj z popołudniowego czasu wolnego, aby dalej odkrywać to średniowieczne miasto. Zrób sobie przerwę na lunch i wybierz się na przejażdżkę gondolą lub odwiedź imponującą hutę szkła (nieuwzględniona w cenie wycieczki).

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

8. Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Odkryj kulturę gastronomiczną Bergamo podczas tej pysznej 3-godzinnej wycieczki kulinarnej. Odkryj przysmaki z obu części miasta — Bergamo Alta i Bergamo Bassa. W towarzystwie lokalnego przewodnika dla smakoszy rozkoszuj się bogatymi smakami i delikatnymi zapachami zawartymi w Twoim tajnym menu. Zjedz w murach Città Alta. Twoja kulinarna podróż zabierze Cię od początków tradycji kulinarnych Lombardii do współczesnej sceny kulinarnej Bergamo. Oferowane degustacje zależą od dostępności, pory roku i wyborów szefa kuchni. Niektóre z możliwych degustacji podczas tej wycieczki obejmują tradycyjne aperitivo z kieliszkiem lokalnego czerwonego wina Valcalepio; Makaron Casoncelli nadziewany różnymi nadzieniami; Foaide, tradycyjne niedzielne danie z makaronem w rejonie Bergamo; Polenta ze smalcem i serem; oraz grillowany chleb własnej roboty z serem taleggio. Możesz także spróbować typowych stracciatella gelato i delektować się włoską kawą espresso – jedynym sposobem na zakończenie posiłku we Włoszech.

Bergamo: Prywatna wycieczka z lokalnym przewodnikiem

9. Bergamo: Prywatna wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Bergamocan czasami wydaje się niedostępny dla zagranicznych gości. Odkryj tajemnicę swojej wizyty, zwiedzając z miejscowym podczas prywatnej, dostosowanej wycieczki. Twój przewodnik skontaktuje się z Tobą wcześniej, aby poznać Twoje zainteresowania i upodobania, aby upewnić się, że odwiedzasz tylko miejsca, które Cię interesują. Podczas zwiedzania miasta Twój przewodnik dzieli się spostrzeżeniami na temat lokalnego życia, tworząc jaśniejszy obraz kultury Bergamo. - Prywatna wycieczka tylko dla Ciebie i Twojej grupy - Twój przewodnik dostosowuje wycieczkę do Twoich zainteresowań i osobowości - Uzyskaj głębszy wgląd w życie w Bergamo niż jest to możliwe w pojedynkę - Zobacz Bergamo oczami miejscowego i odkryj jego ukryte skarby Wybierz spośród 2, 3, 4, 6 i 8-godzinnych opcji wycieczki.

Mediolan: Najważniejsze atrakcje pieszej wycieczki z katedrą i dachami

10. Mediolan: Najważniejsze atrakcje pieszej wycieczki z katedrą i dachami

Jesteś w mieście tylko na krótko i chciałbyś zwiedzić główne atrakcje Mediolanu? W takim razie ta piesza wycieczka z przewodnikiem jest idealnym rozwiązaniem! Spotykamy się przed katedrą i windą docieramy na zapierający dech w piersiach taras na dachu o powierzchni około 8 000 metrów kwadratowych. Trudno w to uwierzyć, ale w Duomo znajduje się około 3400 posągów! A jeśli myślisz, że Duomo jest już ukończone, mylisz się! W ostatnim czasie wyrzeźbiono i zainstalowano nowe posągi, które przedstawiają współczesną historię miasta. Schodząc z tarasów wejdziemy bezpośrednio do katedry, która jest absolutnym arcydziełem, oszałamiającą architekturą, której ukończenie zajęło wieki. W 1386 roku pierwszy książę Mediolanu, Gian Galeazzo Visconti, zlecił budowę tej katedry na ruinach dwóch poprzednich kościołów, Santa Maria Maggiore i Santa Tecla. Odkryjesz miejsce pełne historii, sztuki i wiary, podziwiając fantastyczne witraże, wybitne dzieła sztuki, czczone relikwie i niezrównane rozwiązania architektoniczne. Na koniec spędzisz jeszcze jedną piękną godzinę spacerując po centrum Mediolanu, odkrywając wszystko o jego historii, sztuce, kulturze i architekturze. Słynna na całym świecie Galleria Vittorio Emanuele II przywita nas imponującą szklaną kopułą i butikami z modą uliczną. Zachwyceni wspaniałością Galerii usłyszysz tragiczną historię jej architekta, Giuseppe Mengoniego, oraz późniejsze legendy związane z jego nagłą i tajemniczą śmiercią. Nasz następny przystanek będzie na Piazza della Scala, gdzie znajduje się najsłynniejsza na świecie opera, ratusz miejski, muzea i zabytki. Nasz ostatni przystanek będzie przed Zamkiem Sforzów, wspaniałym pomnikiem obejmującym historię miasta jak żaden inny. Zamek towarzyszył miastu przez wiele burzliwych stuleci i jest jednym z jego najbardziej reprezentatywnych symboli. Ta wycieczka w końcu wprowadzi Cię do pięknego Parco Sempione, największego parku w mieście, który rozciąga się na tyłach zamku. W otoczeniu rzadkich gatunków roślin wreszcie będziesz mógł cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem! Ta trasa jest jak żadna inna. To będzie niesamowite przeżycie w centrum Mediolanu, odkrywanie ciekawych szczegółów i mediolańskich faktów.

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Bergamo

Bergamo

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dobre dla grup w: Bergamo

Oprócz atrakcji typu Dobre dla grup jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bergamo?

W: Bergamo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Bergamo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bergamo? Kliknij tutaj.