Dodaj daty

Muzeum w Belwederze

Muzeum w Belwederze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Bilet wstępu do Górnego Belwederu i stałej kolekcji

1. Wiedeń: Bilet wstępu do Górnego Belwederu i stałej kolekcji

Belweder w Wiedniu jest jednym z wiodących muzeów na świecie. Jego słynna kolekcja sztuki obejmuje dzieła od średniowiecza po współczesność. Unikalny kompleks, z dwoma pałacami Górnego i Dolnego Belwederu oraz rozległymi ogrodami, jest jednym z najwspanialszych barokowych cudów architektonicznych na świecie. Najważniejsze to największa na świecie kolekcja obrazów Gustava Klimta, a także wybitne dzieła z okresów wiedeńskiego biedermeieru, austriackiego baroku, Wiednia około 1900 roku i francuskiego impresjonizmu. Teraz, po raz pierwszy od dziesięcioleci, muzeum po raz kolejny będzie gościć specjalne wystawy na dużą skalę, które można podziwiać podczas wizyty. W XVIII wieku austriacki generał książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił budowę kompleksu znanemu architektowi barokowemu Johannowi Lukasowi von Hildebrandtowi. Po śmierci księcia Eugeniusza cesarzowa Maria Teresa przejęła cały kompleks i przekształciła Górny Belweder w miejsce ekspozycji kolekcji cesarskich – czyniąc z niego jedno z pierwszych muzeów publicznych na świecie. Dolny Belweder, dawniej rezydencja księcia Eugeniusza, jest domem dla znakomitych wystaw. Barokowe ogrody Belwederu należą do najpiękniejszych na świecie. Główny ogród znajduje się pomiędzy Dolnym a Górnym Belwederem i rozciąga się na trzech dużych tarasach. W parku Belvedere znajduje się również Ogród Botaniczny i najstarszy ogród alpejski w Europie.

Bez kolejki: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

2. Bez kolejki: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

Skorzystaj z zalet tej wycieczki i omiń kolejki w Pałacu Schönbrunn! Uzyskaj ogólne wrażenie z najważniejszych zabytków Wiednia. Autobusem wycieczka poprowadzi Cię wzdłuż Ringstraße, gdzie znajdują się liczne perełki architektury, takie jak Opera Narodowa, Muzeum Historii Sztuki ze słynną na całym świecie kolekcją, Muzeum Habsburgów i Muzeum Historii Naturalnej. Odkryj dzielnicę muzeów, pałac Hofburg (zimowa rezydencja cesarzy), parlament austriacki, ratusz i teatr dworski. Punktem kulminacyjnym Twojej wizyty jest wycieczka z przewodnikiem po salach Pałacu Schönbrunn, dawnej letniej rezydencji cesarskiej, w której gościła m.in. Maria Teresa.

3-godzinna piesza wycieczka po Wiedniu: miasto wielu przeszłości

3. 3-godzinna piesza wycieczka po Wiedniu: miasto wielu przeszłości

Poznaj wiele historii Wiednia podczas wnikliwej 3-godzinnej pieszej wycieczki w towarzystwie opublikowanych autorów, profesorów lub historyków. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Café Griensteidl na Michaelerplatz, aby spojrzeć na cesarski pałac Hofburg, miejsce władzy w cesarskim mieście od XIII wieku. Podziwiaj Loos House autorstwa austriackiego architekta Adolfa Loosa, zanim udasz się do Kohlmarkt i Graben, najmodniejszych dzielnic handlowych Wiednia. Twój przewodnik wskaże po drodze kolumnę morową, barokowy kościół i wspaniałe budynki w różnych stylach architektonicznych. Dowiedz się o trójstronnych pochówkach Habsburgów w katedrze św. Szczepana. Udaj się do skromnego kościoła kapucynów, aby zobaczyć sarkofagi władców Wiednia i podziwiaj srebrne urny w kościele św. Augustyna. Na skraju śródmieścia odkryj pozostałości XII-wiecznych murów miejskich, zbudowanych w celu ochrony Wiednia przed Imperium Osmańskim. Zwiedź wielki bulwar Ringstrasse, wybudowany, gdy zniszczono mury miejskie. Jedź dalej na Schwarzenbergplatz, aby podziwiać pomnik żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli wyzwalając Wiedeń z rąk nazistów. Zrób krótki objazd do Belwederu, zanim zobaczysz Naschmarkt i złotą kopułę budynku Secesji na Karlsplatz. Na koniec przejdź przez Dzielnicę Muzeów i Plac Marii Teresy, gdzie znajduje się największe skupisko muzeów w Wiedniu.

Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce Klimta z biletami wstępu

4. Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce Klimta z biletami wstępu

Gustav Klimt urodził się i zmarł w stolicy Austrii, nic więc dziwnego, że można całymi dniami spacerować po Wiedniu, próbując zobaczyć wszystko: jego „Pocałunek” w Belwederze, jego „Beethoven Frieze” w Secesyjnej Sali Wystawowej, jego „Życie i śmierć” w Leopold Museum. Podczas tej wycieczki artystycznej odwiedzisz trzy muzea, w których znajduje się najważniejsza część spuścizny Klimta, i uzyskasz kompleksowy przegląd jego twórczości. Belweder Statystyki wycieczki w zabytkowym Belwederze. To tutaj znajdują się „Pocałunek” i „Judyta”, słynne dzieła z najbardziej uderzającego „złotego okresu” Klimta. Tutaj nie tylko zobaczysz najsłynniejsze dzieła z pierwszej ręki, ale także zrozumiesz kontekst historyczny i pochodzenie dzieła wielkiego artysty. Secesja W sali wystawowej Secesji staniecie oko w oko z jego monumentalnym dziełem „Fryz Beethovena”. To jedyna praca, która otacza widza ze wszystkich stron - co było częścią koncepcji artysty. Tutaj połączysz się ze sztuką i doświadczysz Gustava Klimta w najczystszej postaci. Muzeum Leopolda Trzeci przystanek znajduje się w Dzielnicy Muzeów. Tutaj mieści się Muzeum Leopolda „Życie i śmierć”. Jest to obraz wyjątkowy, a przerabiając go, artysta dokonał ważnego czynu symbolicznego. Przyjrzysz się dogłębnie tej kluczowej pracy, a także rekonstrukcjom zaginionych obrazów wydziałowych i pracowni Klimta. Po wycieczce możesz zostać w Muzeum Leopolda tak długo, jak chcesz.

Best of Vienna 1-dniowa wycieczka samochodem z biletami Schonbrunn

5. Best of Vienna 1-dniowa wycieczka samochodem z biletami Schonbrunn

Pozwól nam serdecznie powitać Cię w Wiedniu 3-, 7- lub 8-godzinną wycieczką prywatnym samochodem po jego najważniejszych atrakcjach turystycznych i ukrytych klejnotach historii, kultury i architektury. Nasi Lokalni przewodnicy to mistrzowie opowiadania historii i eksperci w wielu dziedzinach, dzięki czemu możemy zorganizować niesamowitą przygodę dostosowaną do Twoich potrzeb i zainteresowań. Zakochaj się w Wiedniu, Mieście Marzeń, w 1 dzień! Zarezerwuj 3-godzinną wycieczkę samochodową, aby zobaczyć najważniejsze zabytki zabytkowego centrum Wiednia, zwiedzając miasto prywatnym samochodem z akredytowanym lokalnym przewodnikiem. Wycieczka rozpocznie się odbiorem z miejsca zakwaterowania i będziesz cieszyć się komfortem prywatnych transferów przez całą wycieczkę, dzięki czemu łatwo będzie dużo zobaczyć bez zmęczenia chodzeniem. Do najważniejszych atrakcji Starego Miasta należy wielki ratusz Ratusz, Uniwersytet Wiedeński i ważne zabytki sakralne, takie jak Kolumna Pesztu, wspaniały XVIII-wieczny kościół katolicki św. Piotra, Katedra św. świat. Dzięki prywatnym transferom z łatwością zwiedzisz Wiedeń i zobaczysz niesamowity Pałac Hofburg, w którym mieszkała Sisi, Pałac Albertina i słynną na całym świecie Operę Państwową, w której występowali wielcy kompozytorzy, tacy jak Mozart, Beethoven i Chopin. Przejdziesz także przez wspaniały Palais Schwarzenberg i będziesz spacerować po barokowym ogrodzie XVIII-wiecznego Belwederu. Zwiedzanie Wiednia nigdy nie było łatwiejsze, ponieważ po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca zakwaterowania. Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową, aby dowiedzieć się więcej o Domu Austrii, cesarzu Franciszku Józefie i jego żonie Elżbiecie (Sisi), odwiedzając kościół św. Piotra i pałac Schonbrunn, najwyżej ocenianą atrakcję Wiednia. Jako oficjalni partnerzy Pałacu Schonbrunn możemy zabrać Cię na ekskluzywną wycieczkę po 24 pokojach rodziny cesarskiej, więcej niż możesz zobaczyć bez Licencjonowanego Przewodnika. Zapewniamy również bilety czasowe, które pozwolą na ominięcie kolejki po bilety. Odwiedzisz także katolicki kościół św. Piotra (Peterskirche), aby podziwiać jego barokowe malowidła ścienne, obrazy i kopulasty dach z dużą ilością złoceń, a także przejedziesz przez MuseumsQuartier, aby zobaczyć wiedeńskie muzea i Karlskirche. Zarezerwuj 8-godzinną wycieczkę samochodową, aby spędzić dzień na zwiedzaniu Starego Miasta w Wiedniu i jego najwyżej ocenianych atrakcji z prywatnymi transferami na cały dzień. Ta opcja obejmuje bilety czasowe do Górnego Belwederu, wspaniałego pałacu, w którym znajduje się imponująca kolekcja dzieł sztuki i królewskie skarby. Będzie doskonałym dodatkiem do wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście, Pałacu Schonbrunn i Kościele św. Piotra.

Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce austriackiej w Belwederze

6. Wiedeń: Prywatna wycieczka po sztuce austriackiej w Belwederze

Wiedeń to centrum Europy, muzyczna stolica, kolebka psychoanalizy i skrzyżowanie kultur. Wspaniałe domy pałacowe Belvedere pomagają odkryć wszystkie oblicza tego miasta i specyficzną austriacką tożsamość. Genius loci, czyli „duch miejsca”, z woli artysty, a często wbrew niej, zawarty jest w każdym dziele. Ta wycieczka da ci wgląd w najważniejsze dzieła wiedeńskich malarzy i rzeźbiarzy oraz pomoże ci zrozumieć austriacką sztukę, kulturę i mentalność. Podziwiając arcydzieła malarstwa, przekonasz się, że w sztuce nic nie jest przypadkowe. Na przykład, patrząc na „Pocałunek” i „Judytę” Gustava Klimta, zrozumiesz, dlaczego kobieca seksualność znalazła się w centrum zainteresowania medycyny w Wiedniu, podczas gdy „Śmierć i dziewczyna” i „Uściski” Egona Schiele wyjaśnią, w jaki sposób to miasto stało się miejscem narodzin psychoanalizy. Płótna Ferdinanda Waldmüllera pokażą austriacką tendencję do przekuwania nawet tragedii w dobrze sprzedający się obraz. Nawet barokowe wnętrze samego Belwederu, z mnóstwem starożytnych heroicznych motywów w dekoracjach i portretach wodzów, daje wyobrażenie o charakterystycznym majestacie, który nasyca atmosferę Wiednia. Każdy mieszkaniec Wiednia czuje wyjątkową aurę tego miasta, aw Belwederze można nie tylko zobaczyć kultowe obrazy, które ją ukształtowały, ale także poczuć i docenić tę aurę w najlepszym wydaniu.

Wiedeń: rodzinna wycieczka artystyczna po Belwederze z biletami

7. Wiedeń: rodzinna wycieczka artystyczna po Belwederze z biletami

Spraw, aby Twoja rodzinna wycieczka do Wiednia była naprawdę wyjątkowa dzięki naszej Family Art Tour! Niezapomniane przeżycie dla całej rodziny, ta wycieczka poprowadzi Cię przez wspaniały Belweder i odkryje największe dzieła sztuki austriackiej. Z przewodnikiem eksperta dowiesz się, jak nasza historia wpływa na dzisiejszą kulturę, łącząc przeszłość Austrii z teraźniejszością. Dzięki interaktywnym działaniom, wciągającym dyskusjom i fascynującym opowieściom, każda sekcja kolekcji ujawni się poprzez najbardziej fascynujące arcydzieła - od „Głów postaci” Messerschmidta i „Napoleona na przełęczy Świętego Bernarda” Davida po słynny „Pocałunek” Klimta. Odkryj największe arcydzieła Austrii podczas Family Art Tour! Nasza interaktywna, wciągająca wycieczka sprawi, że Ty i Twoja rodzina zakochacie się w sztuce. Odkryj sekrety sztuki i stwórz trwałe wspomnienia dzięki Family Art Tour!

Wiedeń: półdniowa prywatna wycieczka piesza

8. Wiedeń: półdniowa prywatna wycieczka piesza

Wybierz się na spacer po historycznym centrum Wiednia podczas prywatnej 3-godzinnej wycieczki i zobacz wszystkie główne zabytki, słuchając historii miasta. Po odebraniu z hotelu (lub innego miejsca po uzgodnieniu) udaj się na spacer — lub skorzystaj z transportu publicznego — do pałacu Hofburg, cesarskiej rezydencji imperium Habsburgów. Odkryj wielkie place i dziedzińce Starego Miasta. Spaceruj słynnym Graben i podziwiaj fasady pięknych budynków i pomników, takich jak Pestsäule, zbudowany przez cesarza Leopolda I po wielkiej zarazie wiedeńskiej. Przejdź się po eleganckim Kohlmarkt i zajrzyj do witryn modnych butików. Przejdź obok legendarnej cukierni Demel i zatrzymaj się przed katedrą św. Szczepana. Następnie zobacz wspaniałe budynki Ringstraße, w tym austriacki parlament, Cesarski Teatr Dworski, ratusz, uniwersytet i Wiedeńską Operę Państwową. Zobacz Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej. Udaj się do Belwederu, aby zobaczyć barokową letnią rezydencję księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Uzyskaj piękny widok na miasto z parku.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg:

Muzeum w Belwederze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Muzeum w Belwederze? Kliknij tutaj.

Muzeum w Belwederze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 2846 opinii

Kiedy się pojawiliśmy, była ogromna kolejka do zakupu biletów, które były dostępne tylko przez dwie godziny. Kupienie biletów przez Internet w GetYourGuide zajęło mi minutę i udało nam się wejść w ciągu pół godziny bez konieczności stania w kolejce.

Warto odwiedzić Belweder. W górnej części z pewnością bogatsze i ciekawsze są obrazy Klimta, w tym słynne Pocałunek i Judyta. Ponadto z górnego piętra widać ogrody z góry i ta perspektywa jest bez wątpienia warta zachodu.

niesamowite miejsce że znakomitymi dziełami, fajnie zorganizowane, nie ma tłumów przy głównych działach, można spokojnie podziwiać

słynne obrazy w pięknych salach z ciekawymi opisami, brak tłoku zwiedzających, cudowne widoki na. ..ogrody belwederskiej.

Kolekcja obrazów Klimta, Pałac Belvedere, ogrody, restauracja w Belvedere