Belfast
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Belfast”

10 najciekawszych atrakcji Belfastu

Belfast aż pęka w szwach od atrakcji kulturalnych. Sztuka i architektura tego miasta odzwierciedlają jego trudną przeszłość, a bogata scena muzyczna sprawi, że w lokalnych klubach i pubach spędzisz wiele godzin.

Muzeum Ulster

Główną atrakcją tego muzeum jest Sala Armady, w której znajduje się wrak Girony z 1588 roku oraz skarby, w tym złoto i przedmioty osobiste, ze statków Hiszpańskiej Armady.

Ratusz w Belfaście

Ten wspaniały neobarokowy budynek stoi w miejscu byłej XIX-wiecznej giełdy płócien. Przy okazji Dnia św. Patryka i innych ważnych dni obiekt jest podświetlany kolorowym światłem.

Zamek w Belfaście

W XIX wieku III markiz Donegall nakazał odbudowę położonego na wzgórzu Cave Hill zamku. Poprzednie 2 zamki Belfastu spłonęły.

Katedra św. Anny

Jej konstrukcja rozpoczęła się w 1899 roku i zakończyła w 1981. 40-metrową „Iglicę Nadziei” dobudowano w 2006 roku. We wnętrzu katedry znajdziesz wspaniałe mozaiki i witraże.

Zdjęcie: William Murphy@flickr CC BY-SA 2.0)

Grand Opera House

W odnowionym gmachu opery, otwartym w 1895 roku, odbywają się przedstawienia operowe, koncerty i musicale. Podczas konfliktu w Irlandii Północnej budynek dwukrotnie uszkodziły bomby w 1991 i 1993 roku.

Ogrody botaniczne

Ogrody po raz pierwszy otwarto w 1828 roku jako prywatny park, który następnie stał się parkiem miejskim w 1895 roku. Jego największą atrakcją jest zbudowana z żeliwa i szkła palmiarnia.

Park Sir Thomasa i Lady Dixon

W 1959 roku Lady Dixon poświęciła ten park swojemu zmarłemu mężowi. Znajduje się w nim 40 000 róż, a latem odbywa się słynny Tydzień Róż. Jest tu również ogród Diany, księżnej Walii.

Hala Waterfront Hall

W głównej sali koncertowej mogą się odbywać przedstawienia operowe i muzyczne dla 2000 osób. Kopuła hali pokryta jest miedzią, dzięki czemu z czasem stanie się zielona i upodobni do ratusza i innych budynków.

Odyssey

Odyssey to centrum rozrywki, w którym odbywają się imprezy sportowe, koncerty i występy komików. Znajduje się w Titanic Quarter i składa z SSE Arena, Pawilonu Odyssey i W5.

Zamek Carrickfergus

Pół godziny jazdy od centrum Belfastu znajduje się normański zamek, który już od 800 lat stoi nad brzegiem Belfast Lough. Podczas wycieczki po jego wnętrzach cofniesz się w czasie do średniowiecza.

Belfast: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Belfaście?

Podczas 4-dniowej wycieczki można zwiedzić zabytki w spokojnym tempie i po prostu poczuć rytm miasta. Zarezerwuj kilka dodatkowych dni, jeśli planujesz całodniowe wycieczki po okolicznych atrakcjach, takich jak zamek Carrickfergus czy Grobla Olbrzyma.

Jak poruszać się po Belfaście?

Zabytki znajdujące się w centrum Belfastu można bez problemu zwiedzić pieszo. W godz. 6.00-23.00 po mieście kursują autobusy (zwane Metro). Centrum komunikacji publicznej jest Plac Donegall. Drugą opcją są taksówki, zwłaszcza jeśli spóźnisz się na ostatni autobus. Do Carrickfergus można dojechać samochodem lub pociągiem w 30 minut. Pociągi odjeżdżają z dworca centralnego co pół godziny.

Gdzie nocować w Belfaście?

Polecamy nocleg w centrum miasta, przykładowo w Cathedral Quarter – centrum życia nocnego pełnym restauracji, pubów i sztuki. W Queen’s Quarter również znajdziesz mnóstwo sklepów, kawiarni i barów.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski, irlandzki i szkocki (dialekt ulsterski)
 • Waluta
  GBP (£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +44
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Szczyt sezonu trwa od maja do września. Jest wtedy ciepło, a miasto pełne jest targów, bazarów i festynów. Jeśli zależy Ci na ładnej pogodzie i mniejszych tłumach, postaraj się odwiedzić Belfast w maju lub wrześniu.

Belfast: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Belfast

Belfast: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Belfast?  Kliknij tutaj.


Belfast
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 239