Atrakcje i wycieczki
Belfast

Atrakcje kulturalne, koncerty i sztuka uliczna to tylko przedsmak tego, co znajdziesz w stolicy Irlandii Północnej.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Belfastu

Belfast aż pęka w szwach od atrakcji kulturalnych. Sztuka i architektura tego miasta odzwierciedlają jego trudną przeszłość, a bogata scena muzyczna sprawi, że w lokalnych klubach i pubach spędzisz wiele godzin.

 • 1. Muzeum Ulster

  Główną atrakcją tego muzeum jest Sala Armady, w której znajduje się wrak Girony z 1588 roku oraz skarby, w tym złoto i przedmioty osobiste, ze statków Hiszpańskiej Armady.

 • Ratusz w Belfaście

  2. Ratusz w Belfaście

  Ten wspaniały neobarokowy budynek stoi w miejscu byłej XIX-wiecznej giełdy płócien. Przy okazji Dnia św. Patryka i innych ważnych dni obiekt jest podświetlany kolorowym światłem.

 • Zamek w Belfaście

  3. Zamek w Belfaście

  W XIX wieku III markiz Donegall nakazał odbudowę położonego na wzgórzu Cave Hill zamku. Poprzednie 2 zamki Belfastu spłonęły.

 • Katedra św. Anny

  4. Katedra św. Anny

  Jej konstrukcja rozpoczęła się w 1899 roku i zakończyła w 1981. 40-metrową „Iglicę Nadziei” dobudowano w 2006 roku. We wnętrzu katedry znajdziesz wspaniałe mozaiki i witraże.

 • Grand Opera House

  5. Grand Opera House

  W odnowionym gmachu opery, otwartym w 1895 roku, odbywają się przedstawienia operowe, koncerty i musicale. Podczas konfliktu w Irlandii Północnej budynek dwukrotnie uszkodziły bomby w 1991 i 1993 roku.

 • Ogrody botaniczne

  6. Ogrody botaniczne

  Ogrody po raz pierwszy otwarto w 1828 roku jako prywatny park, który następnie stał się parkiem miejskim w 1895 roku. Jego największą atrakcją jest zbudowana z żeliwa i szkła palmiarnia.

 • 7. Park Sir Thomasa i Lady Dixon

  W 1959 roku Lady Dixon poświęciła ten park swojemu zmarłemu mężowi. Znajduje się w nim 40 000 róż, a latem odbywa się słynny Tydzień Róż. Jest tu również ogród Diany, księżnej Walii.

 • Hala Waterfront Hall

  8. Hala Waterfront Hall

  W głównej sali koncertowej mogą się odbywać przedstawienia operowe i muzyczne dla 2000 osób. Kopuła hali pokryta jest miedzią, dzięki czemu z czasem stanie się zielona i upodobni do ratusza i innych budynków.

 • Odyssey

  9. Odyssey

  Odyssey to centrum rozrywki, w którym odbywają się imprezy sportowe, koncerty i występy komików. Znajduje się w Titanic Quarter i składa z SSE Arena, Pawilonu Odyssey i W5.

 • Zamek Carrickfergus

  10. Zamek Carrickfergus

  Pół godziny jazdy od centrum Belfastu znajduje się normański zamek, który już od 800 lat stoi nad brzegiem Belfast Lough. Podczas wycieczki po jego wnętrzach cofniesz się w czasie do średniowiecza.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Belfaście?

  Podczas 4-dniowej wycieczki można zwiedzić zabytki w spokojnym tempie i po prostu poczuć rytm miasta. Zarezerwuj kilka dodatkowych dni, jeśli planujesz całodniowe wycieczki po okolicznych atrakcjach, takich jak zamek Carrickfergus czy Grobla Olbrzyma.

 • Jak poruszać się po Belfaście?

  Zabytki znajdujące się w centrum Belfastu można bez problemu zwiedzić pieszo. W godz. 6.00-23.00 po mieście kursują autobusy (zwane Metro). Centrum komunikacji publicznej jest Plac Donegall. Drugą opcją są taksówki, zwłaszcza jeśli spóźnisz się na ostatni autobus.
  Do Carrickfergus można dojechać samochodem lub pociągiem w 30 minut. Pociągi odjeżdżają z dworca centralnego co pół godziny.

 • Gdzie nocować w Belfaście?

  Polecamy nocleg w centrum miasta, przykładowo w Cathedral Quarter – centrum życia nocnego pełnym restauracji, pubów i sztuki. W Queen’s Quarter również znajdziesz mnóstwo sklepów, kawiarni i barów.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski, irlandzki i szkocki (dialekt ulsterski)
 • Waluta
  GBP (£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +44
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Szczyt sezonu trwa od maja do września. Jest wtedy ciepło, a miasto pełne jest targów, bazarów i festynów. Jeśli zależy Ci na ładnej pogodzie i mniejszych tłumach, postaraj się odwiedzić Belfast w maju lub wrześniu.

Belfast: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Belfast? Kliknij tutaj.

Belfast: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 742 opinii

Świetna wycieczka. Z synem spędziliśmy super dzień. Dużo chodzenia, ale też dużo czasu na odpoczynek w autokarze. Anthony przewodnik super, fajnie się go słuchało. Miał dużo ciekawych opowieści związanych z danym miejscem i był zabawny. I oczywiście numer jeden całej wycieczki to kierowca Thomas. Nasz "Number One Driver". Jesteśmy z synem(10) bardzo zadowoleni.

Miałem cudowny dzień, a Danny sprawił, że trasa była o wiele lepsza dzięki temu, jak wszystko wyjaśnił. Obawialiśmy się długiej jazdy, ale dzięki faktom historycznym i irlandzkiej muzyce zrobił to o wiele lepiej. 5/5 poleciłoby, a jeśli możesz uzyskać konkretny przewodnik, poproś o Danny'ego (i kierowcę Briana)!

Sean i Vadran byli niesamowici! Oboje byli bardzo mili, pomocni i ogólnie zabawni i zabawni! Autobus miał porty ładowania USB, więc było to pomocne. Grobla olbrzymów była doskonała, zrobiliśmy krótszy spacer, więc mieliśmy czas, aby udać się do zakątka (pubu), aby napić się drinka. To była wspaniała wycieczka!

Maeve (wiem, że źle przeliterowałem jej imię, ale irlandzka pisownia mnie tak myli) i nasz kierowca autobusu byli tacy mili. Sprawili, że podróż była szybka i przyjemna.

Very nice person show me interesting places in West Belfast on both sides of conflict. Make mi a lot pictures. Answering for my questions. That was amazing