Atrakcje i wycieczki
Belfast

Atrakcje kulturalne, koncerty i sztuka uliczna to tylko przedsmak tego, co znajdziesz w stolicy Irlandii Północnej.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Belfaście?

  Podczas 4-dniowej wycieczki można zwiedzić zabytki w spokojnym tempie i po prostu poczuć rytm miasta. Zarezerwuj kilka dodatkowych dni, jeśli planujesz całodniowe wycieczki po okolicznych atrakcjach, takich jak zamek Carrickfergus czy Grobla Olbrzyma.

 • Jak poruszać się po Belfaście?

  Zabytki znajdujące się w centrum Belfastu można bez problemu zwiedzić pieszo. W godz. 6.00-23.00 po mieście kursują autobusy (zwane Metro). Centrum komunikacji publicznej jest Plac Donegall. Drugą opcją są taksówki, zwłaszcza jeśli spóźnisz się na ostatni autobus.
  Do Carrickfergus można dojechać samochodem lub pociągiem w 30 minut. Pociągi odjeżdżają z dworca centralnego co pół godziny.

 • Gdzie nocować w Belfaście?

  Polecamy nocleg w centrum miasta, przykładowo w Cathedral Quarter – centrum życia nocnego pełnym restauracji, pubów i sztuki. W Queen’s Quarter również znajdziesz mnóstwo sklepów, kawiarni i barów.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski, irlandzki i szkocki (dialekt ulsterski)
 • Waluta
  GBP (£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +44
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Szczyt sezonu trwa od maja do września. Jest wtedy ciepło, a miasto pełne jest targów, bazarów i festynów. Jeśli zależy Ci na ładnej pogodzie i mniejszych tłumach, postaraj się odwiedzić Belfast w maju lub wrześniu.

Belfast: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Belfast? Kliknij tutaj.

Belfast: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 13 110 opinii

Trzeba to zrobić w Belfaście. Joe Joe był przewodnikiem i był genialny od początku do końca. Chciałbym, żeby to trwało przez cały dzień, tyle historii z pierwszej ręki o kłopotach. Niesamowite przeżycie. Nie mogłem tego winić

It was very interesting and educational. I didn't realise the scale of the work involved in building the ship of that size. So many people lost their life during that process. Exhibitions were very realistic

Fantastyczne doświadczenie z Jimem! Nasze umysły zostały zdmuchnięte ze wszystkich informacji i historii, którymi mógł się z nami podzielić

Bardzo dobrze zorganizowane. Punktualność i profesjonalizm . Przewodnik konkretny. Polecam

Michael, nasz przewodnik był bardzo pouczający i przystojny. Wiele się nauczyliśmy.